Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) whYz válasza CaptainMagic (#5300) üzenetére


whYz
addikt

Annak ha megnézed a formáját, láthatod, hogy inkább kényelmi szempontokat vették figyelembe a tervezéskor. Egy ilyen egeret nem fogsz tudni rángatni ide-oda, és a reakcióideje se lehet a legjobb.
Ha kényelmes egeret keresel kevés játékhoz akkor jó, viszont ha sokat szeretnél vele játszani, és kicsit komolyabban, akkor én nem ajánlom.

(#5302) mindfreak válasza CaptainMagic (#5300) üzenetére


mindfreak
őstag

Attól függ mennyit és mit játszol.

(#5303) whYz válasza mindfreak (#5302) üzenetére


whYz
addikt

Végül is igaz. Ha MMOPRG-t játszik akkor gyakorlatilag egy ilyen egér jobb lehet mint egy "igazi gamer egér". FPS-nél viszont inkább hátrány.

(#5304) Synthwave válasza dudika10 (#5283) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyértelműen NINCS. Esetleg a WMO 1.1a 2,5k-ért.:) Ua, csak -oldalsó gombok, és jobb borítás(kevésbé csúszós).

Vagy szerezz egy használt, de patent MX500/510-et.:K Az az istenség. Az 5 millió dpi meg parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5305) Synthwave válasza mgoogyi (#5253) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyik se.:)

MX 518. 8-9k-ért (boltból) repül is a kezedbe. 4k-ért veszel hozzá egy Qpad XL LowSense-t és majd csak csodálkozol. ;) A maradék 2-3k-ból meg elmész valahova kajálni.:)

Az igazi egy MX500/510-es lenne, csak újonnan nem kapni már őket. Használtpiacon is elég ritkák (főleg az 510-es).
Pl. az 500-asról csak annyit, hogy egy (idegbajos :D)haveromtól kaptam, aki anno rengeteget ÜTÖTTE, CSAPKODTA, egyszer meg a szomszéd kertjéből hozta vissza egy lasszózást követően másnap (mert lelőtték CS-ben...:U)...és láss csodát, működik, igaz egy kicsit kontaktos.:D

Diamondback-ből is szerintem a régi optikai jobbat osztott, mint az új 3G-s. De a tartósság nem jellemző rá. A kábele könnyen törik (bár az MS 3.0 kábele kompatíbilis vele), ill. a gombjairól az a gumiszerű réteg undorítóan hámlik. Az új 3G-s esetében főleg (ill. az oldalsó gumicsík hamar besárgul).

Esetleg egy Microsoft Intellimouse 3.0 is szóba jöhet, valami jó szövetpaddal (pl. Everglide Titan, esetleg QcK Heavy). Mégy így is el tudsz menni kajálni.Vagy veszel hozzá hyperglide-ot.:)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5306) mindfreak válasza Synthwave (#5305) üzenetére


mindfreak
őstag

"bár az MS 3.0 kábele kompatíbilis vele"

Na, ezt hamarabb is mondhattad volna! :DDD

(#5307) Synthwave válasza mindfreak (#5306) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:B

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5308) Synthwave válasza need (#5258) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A 400 is. ;) A 800 meg már abszolúte ideális.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5309) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!
Noti mellé keresek egeret:
- elsősorban vezeték nélkülit
- lehetőleg kicsi adapterrel (bluetooth nincs a notiban, nem tudom hogy a mini BT-adapterek jók-e a BT-s egerekhez?)
- gombok terén nincs extra kívánságom
- színben főleg feketét, szürkét tudnék elképzelni, esetleg ezüstöt
- árban úgy 4-6ezret szánnék rá
Mit ajánlotok? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5310) dev00


dev00
tag

Sziasztok,

Jó gamer egeret keresnék, amin a gombok ujjra állnak, vagy állíthatóak, csendes hozzá egy kényelmes padot is. Köszi

(#5311) forceberg


forceberg
veterán

Milyen olcsó rádiós egeret érdemes venni, amivel egy szobában (az ágyból) kezelhető lenne a gép? 2-3m hatótáv kellene kb. A másik kb. 0Ft-os alternatíva, hogy a tartalék egerem USB hosszabbítóval használom az ágyból. Építek bele egy kapcsolót, hogy csak akkor menjen ez az egér, ha épp kell.
Arra kell a cucc, hogy a filmet a szobában a géppel ellentétes oldalon lévő TV-n nézek, és filmezés közben is tudjam kezelni a gépet.
A teljes rádiós egér használat azért van kilőve, mert ha jól tudom, akkor FPS-hez nem épp jók...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5312) asadasad22 válasza Synthwave (#5308) üzenetére


asadasad22
őstag

amator jatekra az is eleg.
kicsiket komolyabb jatekra, komolyabb felbontas melle 1600 szerintem azert a minimum, de inkabb 3200-3600 korul.

[ Szerkesztve ]

(#5313) XP NINJA


XP NINJA
őstag

logitech g500 tapasztalatok?

(#5314) Synthwave válasza asadasad22 (#5312) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amatőr?:D Quake-ezzünk légyszi. ;]

Szerintem ha Fatal1ty-nek (tudom, közhelyes), Daler-nek meg ilyen arcoknak elég volt a 400, majd a 800 dpi, akkor nekem is az. Vagy beszéljünk a PRO CS-sekről, akiknél a mai napig a két legkedveltebb egér az MS 1.1, meg az MS 3.0. Mindkettő 400 dpi...
Próbáltam 1600 dpi-vel Q3-mat (Razer DB, 250/500/1000 Hz-en is), de nagyon hamar visszavettem 800-ra.

Most felsorolom, hogy milyen egereknél találtatott jobbnak (nekem legalábbis) a jó öreg 400 dpi-s MX500(Steel QcK, Everglide Titan, Steel S&S, Razer Mantis Speed, TESCO-pad, asztallap):
-Microsoft WMO 1.1a
-Microsoft IE 3.0
-Logitech MX700 :)
-Logitech G5 :)
-Razer Diamondback
-Razer Diamondback 3G
-Razer Krait
-Razer Lachesis

Az MX518 jobb volt nála, de csak 800 dpi-n.

Másrészt, ha valamit proként játszol:
1: Nem ide jössz tanácsért
. :)
2: Amennyire lehet, úgyis szénné butítod a gémet, nem 8590x11360-as felbontásban játszol.

Ha mindenáron zsír újan akar valaki egeret venni, akkor MX 518/IE 3.0/WMO 1.1a, ebben a sorrendben.

Aki meg nem tud játszani 400/800 dpi-vel, az 8200-zal sem fog tudni. ;)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5315) asadasad22 válasza Synthwave (#5314) üzenetére


asadasad22
őstag

amator hat. szoktam quake-zni, tolem.. :)
fatal1ty 10 eve lehet hogy 400 dpi-s egerrel jatszott, de hogy manapsag nem annyival nyomja, arra komoly osszegekben fogadni mernek.
a cs-sek meg sosem voltak olyan prok technikaban, mint a quake-esek, a quake sokkal nagyobb odafigyelest/precizitast igenyel.
azon a felbontason amilyenen en jatszok, 400 dpi-vel mire elfordulok, lecsuszik a kezem az egerpadrol. es ilyen jatekban pedig eleg buta dolog kis felbontason jatszani amikor sok olyan palya van ahol a palya masik felerol is leszedhetnek/leszedhesz valakit, 640*480 pixelen nem biztos hogy eszreveszed hogy az egyik fel pixel az valojaban egy ellenseg volt.
8200 dpi-rol pedig senki nem beszelt (nem is hiszem h van ilyen eger), de hatranya egyebkent annak se lenne semmi, mert az extrem felbontasokra is fasza, kisebb felbontasokon meg leallitod az eger erzekenyseget es ennyi.

(#5316) Synthwave válasza asadasad22 (#5315) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, ha kicseréltem az MX500 kábelét, jáccódhatunk.:K Mi a neved QLive-on?

Lehet, hogy manapság nem azt használja, de ebben azért jó részt benne van a marketing is. Viszont "ezekkel" is lehetett nyerni QuakeCon-t...

CS<--->Q3. Teljesen más jellegű a két dolog. Viszont mind a kettőhöz kell a pontos célzás. Azt viszont nem vitatom, hogy Q3-hoz alapvetően több FPS skill kell, ezen szerintem nem veszünk össze.:) Viszont CS-ben is masszívan rángatják az egeret, és oda is kell legalább akkora precizítás, mint Q3-hoz (ha nem több).

Nem tudom, én max 800x600-on szoktam játszani (Q3-mat 640-ben, r_picmip 5-tel, stb.) és semmi hátrányát nem éreztem, hogy nem pl.1600x1200-ban tolom (próbáltam úgy is), max. ha nem Quake-ről van szó, jól kihúzom az AA-t. Quake esetében az a "pixel" neonzölden/sárgán/hupicitromrózsaszínben világít, szóval nehéz nem észrevenni a kb. 160x100-as textúrák között:)

400 dpi-s egérrel más sensit, accelt, in_mouse-t stb. kell használni, driverben meg lehúzni.
A 800 tökéletes. MX 518-cal és DB-vel is jobbat lőttem 800-on, mint 1600-on.
:K

A 8200 dpi egy túlzó poén volt. Ha meg úgyis lejjebb veszem a dpi-t, akkor minek olyan egér... :U

:R

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5317) asadasad22 válasza Synthwave (#5316) üzenetére


asadasad22
őstag

ide most nem irom be a QL accomat, de ha erdekel, provatban elkuldhetem. bar egyelore sokra nem mennenk vele, egy ideje nem nagyon aktivkodom ott tulsagosan, keves az idom, meg van sok mas dolgom is :)
aki igazan tehetseges, egy jobbikfajta 800 dpi-s eger mar el tudom kepzelni hogy sokmindenre eleg, egy bizonyos technikai szint utan a mar sokkal inkabb a tehetsegen van a hangsuly.

en mostanaban fullhd lcd monitort hasznalok (progamingre nem eppen idealis:) ), igy nem is igazan van mas alternativa mas felbontasokra, es ilyen felbontason meg a desktopon is 2400 dpi-re van allitva a cucc. :)
meg annyira progamer amugy sem voltam soha hogy minden minimumon legyen 640x480-ban, mert nekem ugy teljesen elvezhetetlen, es elsosorban azert jatszik a halando ember, hogy elvezze, az mar hogy 100 vagy 600 fps, nekem mar edesmindegy :)

a lenyeg hogy nagy felbontasokra nagyon is jol johet a tobbezer dpi, pl. fullhd jatekra en azert nem vennek 400 dpi-s egeret :)

(#5318) Bacy85


Bacy85
csendes tag

Sziasztok!

Egy érdekes kérdés (legalább is számomra újdonság a dolog mivel nem tudtam hogy vannak egereik.)

Szerintetek a Revoltec egerek milyenek? Sajnos tesztet nem találtam róluk és tapasztalatot sem.

Konkrétan erre gondolok.

Szerintetek?? :) :) :) :)

[ Szerkesztve ]

(#5319) dudika10 válasza Synthwave (#5304) üzenetére


dudika10
veterán

Ugyan az belsőre a WMO? Mert akkor az lesz, oldalsó gombok úgyis csak zavarnak néha.
Nagyon szimpatikus az ára.

Az, hogy a soksok dpi parasztvakítás azt tudom. Bár azért ha nem játszom akkor én is egy 800dpi-s egeret használok az 1440x900-as felbontásra. Oda azért kevés a 400dpi internetezni. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5320) footy


footy
addikt

A Logitech M100-hoz volt valakinek szerencséje? Leírást nem nagyon találok róla, az ára szimpatikus és a kinézete.

(#5321) MrStokes


MrStokes
csendes tag

Sziasztok!

Uj vezetekes gamer egeret keresek. Elsodleges szempont az lenne, hogy formailag a claw grip hasznalatot reszesitse elonyben, tehat ne olyan legyen, hogy az egesz tenyerem rafekszik es tamaszkodik. A kezem es tenyerem is az atlagosnal kicsivel kisebbnek mondhato.
Elozo egereim Razer Copperhead-ek voltak, formailag vmi hasonlot keresek.
Par honapja vettem egy Razer DA-t, de tul nagynak tunik, nem igazan tudok vele claw grip-ben jatszani.

Ti mit ajanlanatok?

Jatekok teren mindenevo vagyok, szoval olyan ragcsalot szeretnek, ami RTS-ekhez, vagy FPS-ekhez is megfelelo.

Ar szempontjabol nincs korlatozas.

Eddig a Razer Imperator-ral kacsintgattam, de meg nem volt alkalmam kiprobalni, kezbe venni. Negativumkent olvastam rola, hogy nincs az oldalan csuszasgatlo bevonat, illetve, hogy sok esetben a gyurus ujjat nem tudja hova tenni az ember. Viszont kinezetre nagyon bejon es allitolag mind palm grip, mind claw grip hasznalatra megfelelo.

Errol mi a velemenyetek?

(#5322) nyunyu válasza Synthwave (#5314) üzenetére


nyunyu
félisten

Most felsorolom, hogy milyen egereknél találtatott jobbnak (nekem legalábbis) a jó öreg 400 dpi-s MX500

MX500 800dpi-s.

Egyebkent teljesen jo eger, mult heten pucoltam az 6-7 eve anyamnal felejtett MX500-at (hetvegi gephez vettem, csak aztan 5 eve nem jarok haza), semmi baja nem volt azon kivul, hogy az oldalso gombjai, meg a gorgoje ragadt a belement zsirtol+kosztol.

Ja, nem volt jo otlet koromlakklemosoval zsirtalanitani, marja a gumirozott oldalat :(
Plusz elol a muanyagban ottmaradt beleegve az ujjlenyomatom :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5323) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Laptophoz keresek az asszonynak veeztéknélküli egeret?
Mit ajánlotok mostanában max 10e Ft környékéig?
Olyan "pici" usb-s vevője legyen, mert sokat van az ölében, és ne tudja letörni :)

Köszönöm

(#5324) nyunyu válasza puru (#5323) üzenetére


nyunyu
félisten

L M305, M505, MS WMM4000, esetleg MS Arc Mouse/Arc SE, de azoknak valamivel nagyobb a vevoje.

Alig 100 hozzaszolassal ezelott keresett valaki baratnonek pillangomintas egeret, M305 lett a vege :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5325) puru válasza nyunyu (#5324) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Köszönöm!
Ez a M305 tényleg szimpi, tök jó színekbe kapni :)

(#5326) footy válasza footy (#5320) üzenetére


footy
addikt

Akkor felteszem úgy a kérdést, hogy milyen egeret érdemes venni 4e Huf-ig ami bírja a strapát és elég pontos(1000dpi, nem játékra kell, csak néha photoshoppolok) A legfőbb szempont hogy normál méretű és ne ilyen fényes felületű izzadós cucc legyen.

[ Szerkesztve ]

(#5327) nyunyu válasza footy (#5326) üzenetére


nyunyu
félisten

Igy latatlanban nem mernek nyilatkozni, eloszor meg kene tapogatni az M100-at.

Olcso, ketbalkezes L egerek kozul nekem fogasra legjobban az RX300 jott be, de az "csak" 800dpi-s.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5328) proScout


proScout
tag

Ha ajánlhatok akkor én a Logitech mx - revolution-t Revolution ajánlom. 2honapja megvettem azelött mx500 at használtam mind a 2 más más világ eggyik játékra a másik meg kényeleme miatt tökéletes.

feltöltött álapotba kb 10 napot bír az aku. napi 8 orás használat mellet. kényelmes, minőségi darabb. FPS játékoknál nekem nem nagyon jött be de már kinőttem belölle.

ha valaki a stratégiai játékokat részesíti elönyben és főként dolgozik a gépen és bőngészget akkor midnenképp jó beruházás. 26.000ft ért vettem az aqua ba 2 év garanciával olcsobban is meglehetett volna de 2 év garancia miatt midnenképp ott ajánlom aki ilyet akar venni.

Logitech egereknél van egy jellegzetes hiba amikor a kábel megtörik és érintkezös lesz ( ki - be kapcsol) Ennél kiváncsi leszek milesz mivel wireless így kábel hiba nemlehet.
Sztem nem lesz vele baj eddig senki sem panaszkodott.

aki beruház rá nem bánja meg.

(#5329) #82903040 válasza #82903040 (#5127) üzenetére


#82903040
törölt tag

Üdv!

Talán jól jön valakinek.
Találtam a kritériumoknak (nagy kézbe bluetooth vagy nano vevős egér, megfizethető áron) megfelelő egeret! Nem volt egyszerű...
Logitech M705 lett a nyerő!

(#5330) footy válasza nyunyu (#5327) üzenetére


footy
addikt

Veszek egy M100-at, ha nem jön be akkor megörökli csajom :) és nézek egy RX300-at.

(#5331) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Sziasztok,

Vettem egy Logitech G500-at. Steelseries QCK egérpadot használok hozzá és az a problémám, hogy quake 3-ban ha nagyon lassan húzom arrébb az egeret, akkor sok esetben meg se mozdul az egér beállított dpi-től függetlenül. Windows asztalon semmi ilyen jellegű problémát nem vettem észre.
Van vkinek vmi tippje?

Googyi

(#5332) parker75


parker75
tag

Sziasztok!
Microsoft SideWinder X5 Mouse USB oem
Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni ,hogy mit jelent ebben az OEM?
Azt tudom, hogy doboz nélküli ,de van-e más különbség?
Mert ezt a verziót szerintetek miért lehet féláron megkapni?--Ennyire rossz?
Egyáltalán van valakinek valami tapasztalata erről?--Semmit nem találtam itt a fórumon!
Megér 6000 ft-ot ujjonan?-Vagy tegyek még hozzá és vegyek egy Razert?
Nekem a 2000 dpi elég lenne --meg formailag is bejön!
Szériahibáról tudtok-e?
Köszi!

(#5333) parker75 válasza parker75 (#5332) üzenetére


parker75
tag

Na találtam még egy kis infót!
Úgy látszik eléggé le lett egyszerűsítve ez az x5-ös!
[link]
Itt 3 darab sidewinder is van én persze a lególcsobbat néztem ki!!
A leírásokban van a lényeg!

(#5334) mgoogyi válasza mgoogyi (#5331) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Megoldódott, a legközelebbi újraindítás után ment rendesen a G500... és eszméletlen fasza! Ezelőtt Ms explorer 4.0 volt, az általános célokra jobbnak tűnt ill. a fogását jobbnak éreztem, viszont fps-ben ez határozottan magasabb kategória. Pl. quake 3-ban viszonylag simán lenyomtam a hardcore-t, de volt hogy meg-meg inogtam, sokat mellélőttem, stb. stb.
Na ezzel nem nagyon lövök mellé, 1v1 pályákat közel perfectre nyerem.... :DDD

(#5335) mindfreak válasza parker75 (#5333) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem hiszek az ilyen marketing orientált leírásokban, de a többség nem használ ilyen egereket, mert nem hozzák azt a szintű kényelmet és teljesítményt, mint a konkurensek. És a többség rendszerint jól tudja.

(#5336) parker75 válasza mindfreak (#5335) üzenetére


parker75
tag

Köszi a választ!
Már én is letettem róla!
Nézek inkább másikat!
Üdv

(#5337) Synthwave válasza nyunyu (#5322) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Valóban. Nem tudom, mi a fenéért írtam 400-at. :N :B

Kár volt így megzúznod szegényt.:( Nem akarod valamikor elbizniszelni, az enyém már kicsit haldoklik, olyanokat KAPOTT...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5338) Synthwave válasza mgoogyi (#5334) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor ideje leszedni a SpiterBot mod-ot. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5339) Synthwave válasza dudika10 (#5319) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Dettó ugyanaz.

WMO 1.1a = IE 1.1a = IE 3.0

Csak a borítás más.

Nekem anno 1920 x 1080-ban elég volt...:)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5340) mgoogyi válasza Synthwave (#5338) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Jól hangzik.... ;]
Végre sikerült xaero-t is lenyomni... vagy 10-edjére...:)

(#5341) InHell


InHell
senior tag

Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0:
Évek óta használom,nagyon stabil,strapabíró egér,elsősorban FPS-hez tökéletes.

Razer mantis speed egérpad (textil):
Régebben steelseries 4D(műanyag) használtam,de azok max.1-2 hónapot bírnak,aztán elkopnak és kuka.Plusz az egér alatt is cserélni kell a talpat havonta minimum.
Razer :4 hónap használat után ugyanolyan könnyedén siklik rajta az egér mint mikor megvettem.
Ja és csúszótalpat sem cseréltem azóta,még mindig nem kopott el.
Csak nem nagyon lehet már kapni,legalábbis én nem találtam linket.

< béna duma helye >

(#5342) Heine


Heine
csendes tag

Hát nekem eddig az A4Tech X750BF viszi a pálmát.

(#5343) Heine


Heine
csendes tag

Játékhoz kiváló, és szerintem egész jól kézreálló is.

(#5344) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Használ itt valaki BT-s egeret notiba beépített BT-vel? Fontos lenne,ha igen! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5345) Killer01


Killer01
őstag

Sziasztok, nekem is segítség kéne. Volt egy ergo 525-ös egerem, de sajnos elhalálozott, a helyére kellene valami nem túl drága (max 5 k) rágcsáló. Ami fontos hogy 4-5 gombos legyen, és -relatíve- halk (nem szeretem mikor a klikkeléstől viszhangzik a ház). Ezeket nézegettem:
Gigabyte Gyártó oldala
Microsoft gyártó old.
Revoltec
Ez utóbbi kicsit kilóg a sorból, mer' lézer. Van valami tapasztalat ezekről, vagy ötlet melyik is lehet a nyerő?
Esetleg ha van más javaslat azt is szívesen látnám :)

(#5346) dudika10 válasza Killer01 (#5345) üzenetére


dudika10
veterán

Olyan 8 évig használtam egy intellimouse-t. Tökéletesen elégedett voltam vele.
Most egy Wheel Mouse-t használok 1 hete, ami csak a két oldalsó gombban különbözik. Ugyan az a színvonal, ez is tökéletes. :K
Az intellimouse kiérdemelte azt az elismerést amit kap. :)

Bár a 400dpi nem túl sok, fárasztó lehet vele egy nagyobb monitoron mozogni egész nap.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5347) Killer01 válasza dudika10 (#5346) üzenetére


Killer01
őstag

Nocsak, egy kedves ismerős a 2.1-es topikból :D
Igazából a monitor nem vészes nagyságra, a 970P-m sima 19 colos, 1248x1024 felbontással. Talán oda elég a 400 dpi. Nem vagyok hardcore játékos, csak eljátszogatok itthon + max néha lanpartyzunk a haverokkal (ezt is épp elég lebeszélnem az asszonnyal :DDD ).
Volt már microsoft egerem és megvoltam vele elégedve (azt váltotta az ergo 525), jelenleg anyósék laptopjával üzemel gond nélkül (szóval strapabíró).
Ami a másik kettőben megfogott, az a kinézet. A giga jól menne a triton gépházamhoz :B :DDD de az elsődleges szempont nem ez természetesen :)

(#5348) dudika10 válasza Killer01 (#5347) üzenetére


dudika10
veterán

Olvasgatok itt-ott aztán ha tudok segítek. ;)

Azon a felbontáson talán még éppen kényelmesen, emelés nélkül lehet egerezgetni.
Profi játékosok közt egyébként sokan használnak intellimouse-t. :P

Egér és billentyűzet terén nálam a befutó mindig MS vagy logitech . (csak rá kell nézni az adatlapomra :) )

A gigabyte termékekkel se volt még problémám, de nem tudom, hogy az egereik is hozzák-e azt a színvonalat mint az alaplapjaik.
Revoltec termékkel meg egyáltalán nincs tapasztalatom.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5349) SirKero


SirKero
őstag

Sziasztok.
Tudnátok nekem egeret ajánlani max. 4-5 ezer ft. árban. Semmi extra felhasználás általános dolgok esetleg kis játék / főleg fps / de az sem multiban.
Köszi.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#5350) Killer01 válasza SirKero (#5349) üzenetére


Killer01
őstag

Esetleg nézd meg az én "választottjaimat", nekem már csak döntenem kéne közülük :DDD 5345

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.