Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) mpepe20


mpepe20
tag

nekem volt BT-s, senkinek sem ajánlom,mert amikor adatot forgalmazol BT-n pl. a telefonnal, akad az egér és ez elég idegesítő tud lenni! :)

(#4902) honda23


honda23
aktív tag

Gamer egeret szeretnék.
Melyik típus lenne a jobb? Optikai vagy lézer.
Logitech lézer nem jött be. Sehogy sem tudtam beállítani az optikát(mx 400 lazer), utánhúzás érzésem van...

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#4903) mindfreak válasza honda23 (#4902) üzenetére


mindfreak
őstag

Az MX 400 nem kifejezetten gémer egér volt, de lézerest nem is ajánlanék nyugodt szívvel. Nézz valami optikait, Razer DA (régi vagy új verziós), vagy Logitech optikait (MX518).

(#4905) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok:) Én is segítséget szeretnék kérni, játékra keresnék egeret, t.k csak QL-el játszom, eddig egy ASUS-os Logitech gagyi egerem volt Noti mellé, szv összehasonlítási alapom nuku, keret: ha elég lenne egy A4Teches XL-type egér akkor 6K körül, ha azt mondjátok, hogy érdemes beruházni vmi jobbra is akkor 10-12K-körül. Előre is köszi:)

(#4906) mindfreak válasza Jim-Y (#4905) üzenetére


mindfreak
őstag

A minőségnek nyilván ára van, felesleges hiú ábrándokban lovagolni magunkat, hogy egy olcsóbb A4Tech egér lehet olyan jó, mint a 2x olyan drága Logitech vagy Razer. Mert azért lássuk be, ott nem csak a márkanevet kell megfizetni!
A Razer Deathadder 1800 dpi-s verziót már igen jó árban lehet kapni. Elég csak végigolvasni több topic hozzászólásait, a neten lévő teszteket, hogy a felhasználók zöme igencsak elégedett.

Ajánlom!

(#4907) cellpeti válasza mindfreak (#4906) üzenetére


cellpeti
veterán

És igencsak jó árban(használt) adják ezt a rágcsálót! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#4908) forceberg válasza mindfreak (#4906) üzenetére


forceberg
veterán

XL-750BF-ről váltottam DB 3G-re(aminek a szenzora a DA 1800DPI-s verziójával azonos), majd vissza XL-750BF-re a BD 3G kényelmetlensége miatt, de nem tapasztaltam semmi olyat, hogy a DB 3G bármiben is jobb lett volna az XL-750BF-nél...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4909) Warek


Warek
tag

Új egeret szeretnék venni mert a régi mx1100 meghalt. Melyik egeret ajánlanátok. Performance, újabb mx1100, G9x, G500, M500. Nem tudom melyik milyen nem volt lehetőségem még megfogni őket. Lényeg hogy jó fogása legyen mert sokat használom, nem játékra.

(#4910) Peetboy


Peetboy
csendes tag

Hali!

Szerintetek melyiket vegyem? Logitech G500 vagy MX 1100.
Napi kb 2-3 órát használom a gépet, szoktam játszani is. Fontos hogy sok gomb legyen rajta.

G500:
-játékhoz ideális, pontos
-vezetékes
-DPI állító zavaró helyen lehet és nem lehet más parancsot hozzárendelni. Vagy igen?

MX1100:
-nagyon kényelmes
-DPI állító konfigurálható más parancsra is (pl zoom)
-szebb :DDD

Ezek az érveim. Szerintetek?

☎iPhone 5S☎  iMac 20"  ♛http://peetboy.uw.hu/♛ →http://www.flickr.com/photos/peetboy← Canon 450D

(#4911) Peetboy válasza Warek (#4909) üzenetére


Peetboy
csendes tag

Én is hasonló helyzetben vagyok. Biztosíthatlak afelől, hogy az MX1100-nak nagyon jó fogása van. De még én se tudom hogy melyik legyen, mert én szoktam játszani is...

☎iPhone 5S☎  iMac 20"  ♛http://peetboy.uw.hu/♛ →http://www.flickr.com/photos/peetboy← Canon 450D

(#4912) mindfreak válasza Peetboy (#4911) üzenetére


mindfreak
őstag

forceberg: Nagy mértékben függ attól, hogy milyen érzékenységgel használjuk. Hidd el, hogy ott ahol a A4Tech már nem működik a Razer infrás még simán fog!

Warek: Ha anyagilag belefér akkor a Performance. Vagy ajánlom még a Revolution-t is.

Peetboy: Az MX1100-al is lehet játszani, csak kérdés, hogy mit. Ha valami multis lövöldözős játék és esetleg szeretnél is lelőni benne valakit, akkor mindenképp a vezetékes G500.

[ Szerkesztve ]

(#4913) Warek válasza mindfreak (#4912) üzenetére


Warek
tag

A Revolutiont próbáltam az oldal görgő miatt nem jön be. Akkor másképpen a kérdés a performance megér 3* annyit mint az MX1100?

(#4914) nyunyu válasza Warek (#4913) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel a Performance az egy herelt Revolution, nem hinnem, hogy masfelszer tobbet erne a rendesnel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4915) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

tanács kellene:) egeret akarok venni notebookhoz (thinkpad t500), amit főleg munkára használok (programozás, office, web), viszont a gépet naponta cipelem, táskába be, abból ki, és nem csak asztalon használom. keveset játszom, szóval a 4000 dpi felesleges, ahogyan a 8 gomb is (2 + görgő elég).

követelmények:
- lézeres letapogatás, mert mindenféle felületen használnám egérpad nélkül is
- vezeték nélküli: bluetooth (preferált) vagy _nagyon_ pici usb adóvevő (amit nem kell kihúzogatnom, de nem is törik le)
- megbízható működés (más BT eszközt nem használok, az elvileg nem zavar be)
- minőségi legyen (logitech, microsoft, stb)
- kis fogyasztás, hosszú használati időtartam (lehetőleg elemes, ne kelljen töltögetni, de pár hónapot azért bírjon ki)
- relatíve könnyű súly
- szimmetrikus forma (ezt szoktam meg)
- nagy méret (ez fontos, mert nagy a kezem, és az apró egerektől fáj a csuklóm egy idő után, a mostani egerek 12 centi hosszúak, 6 centi szélesek, ez kb jó méret)
- árban valami normális, olyan 10-20 közötti

ahogy néztem, a bluetooth lézer egerek mind kicsik, az nálam kizárva. szóval pár órát már keresgéltem, de nem sok sikerrel, ezért is kérek segítséget. előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4916) nyunyu válasza Tin (#4915) üzenetére


nyunyu
félisten

BTs egereket osszeirtam a #4888-ban.

Ezen felul a Nano vevos Logitechek
-VX Nano
-V450 Nano
-V550 Nano
-M305
vagy az ujabb Unifying vevosek
-M505
-Marathon M705
-Anywhere MX
-Performance MX

Microsoft Nano vevoje 18mm hosszu, kb. 1-2mm-mel hosszabb, mint a Logiteche.
-Wireless Mobile Mouse 4000
-Wireless Mobile Mouse 6000
Esetleg a 2.4GHz Transceiver 5.0-s egerek, de az 26mm hosszu:
-Arc Mouse
-Arc Mouse Special Edition

(MS is kezdi a kulonbozo egerhez masfajta 2.4-es vevo mokat? Most tartanak 7 fele vevonel :W
Melyik hulye volt, aki az Explorer/Explorer Mini-hez 5.0-hoz kepest ketszerakkora 6.0-as vevot tervezett???)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4917) Tin válasza nyunyu (#4916) üzenetére


Tin
veterán

igen, köszi, olvastam a 4888-adat, megnéztem azokat az egereket.

főleg a méret a kérdés, és hogy szimmetrikus legyen, mert sokszor fogom meg és kattintok vagy tolom odébb (irodai használat), mint rajta van a kezem (játék).

igazából egy ms wheel mouse optical 1.1A méretű (12x6), és akár formájú (szimmetrikus), hasonló tudású BT-s (vagy nano receiveres) egeret keresnék, ami sokáig bírja egy elemmel.

(#4918) nyunyu


nyunyu
félisten

Tud valaki Budan olyan helyet, ahol sokfele billzetet/egeret lehet taperolni?

Ma voltam a Skala helyen nyilt plazaban, de eleg szegenyes az ottani EW kinalata, Logitech paletta alig harmada volt kirakva, pl. MX1100, MX620, ujfajta szamozasuak kompletten hianyoztak, MS-bol is csak par regebbi modell volt kirakva. (Talan a WM5000 volt a legujabb, vagy a hajtogatos Arc)

WLM6000-re vagy a toltheto WLM7000-re lettem volna foleg kivancsi, meg a hozzajuk tartozo billzetekre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4919) nyunyu válasza Tin (#4917) üzenetére


nyunyu
félisten

WMO1.1A: 124x66.6x39.6
Arc/Arc SE: 111x58.8x36.5, 2xAAA
WMM4000: 102x60.7x39.5, 1xAA
WMM6000: 97x61x39, 1xAA

Logitech nem szokta dokumentalni az egerei meretet. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4920) Tin válasza nyunyu (#4918) üzenetére


Tin
veterán

én meg a "fukar"-ban voltam, de ott is csak a fele-harmada volt kint az egereknek. kb kettőt találtam ami jó, az mx széria jó volt, de az olyan egér amit egyfolytában kényelmes fogni, ha gépelek és oda-odanyúlok, akkor csak beleakadok, az nem annyira jó.
logitech méreteket azért le tudtam google-zni, de jobbára 10 centi alattiak sajnos.
a microsoft wireless laser mouse 8000 pont WMO méretű, de egyrészt tölthető, másrészt cseppet drága.
szóval vsz körbenézek az "olcsóbb" kategóriájú ms vagy logitech egerek között, kis receiverrel, kisebb tudással...

de ha találsz olyan kipróbálós boltot, írd már be légyszi, benézek énis..

(#4921) nyunyu válasza Tin (#4920) üzenetére


nyunyu
félisten

Szoros allat gyomraban levo fukar lett volna a masik tippem budai billzet/eger taperolasra, elvegre az 18-as villamossal lotavon belul van.
Nyugativegi hulyevagyok nekem nem esik utba :(
Orson is van valami ilyesmi az Arkadban vagy a Sugarban.

Igazabol a WLD7000-et akartam megnezni, de EW-ben a legkomolyabb kirakott desktop a WLD5000 volt, vagy Logitech fronton a CDMX3200. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4922) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy igazi Gamer egeret, főleg FPS-hez. Különösebb kritérium nincs, maximum annyi ,hogy ne legyen bazi nagy. ;]

(#4923) Tin válasza nyunyu (#4921) üzenetére


Tin
veterán

én meg megnéztem a gépet és rájöttem, hogy mivel minden usb csati a bal oldalon van, és elfordítva rakom be a hátizsákba, pont a kiálló receiver lesz alul... azaz, egy idő után le fog törni.
szóval, korlátozódtam a bluetooth egerekre. az ms wireless laser mouse 8000 nem kapható sehol és drága is, így rendeltem egy thinkpad bluetooth laser mouse-t. ugyanakkora mint a többi (9.5x5.5), de ugyanolyan jó is, viszont cserébe olcsó (6500)...
most meg azon gondolkozom, inkább lehet hogy veszek vmi jó vezetékes egeret hozzá: még így is olcsóbb lesz, mintha wirelessben venném ugyanazt.

(#4924) forceberg válasza mindfreak (#4912) üzenetére


forceberg
veterán

A 3G-t 1800, az XL-t meg 1600 vagy 2000DPI-n szoktam használni.
Két egérpadon néztem őket:
Roccat Taito-n és Gigabyte MP8000-en.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4925) atenza


atenza
senior tag

G9 vagy G500? Egy MX510-esem van már vagy 5 éve, eddig jó volt, de a jobb egérgomb kezdi megadni magát...

(#4926) Peetboy


Peetboy
csendes tag

Hy!

A Logitech G500 DPi állító gombjaihoz lehet más parancsot rendelni?
Kényelmesek az oldalgombjai?

köszi

☎iPhone 5S☎  iMac 20"  ♛http://peetboy.uw.hu/♛ →http://www.flickr.com/photos/peetboy← Canon 450D

(#4927) forceberg válasza atenza (#4925) üzenetére


forceberg
veterán

5 év alatt nyilván megszoktad a formáját, ezért: MX518 vagy Razer Death Adder...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4928) atenza válasza forceberg (#4927) üzenetére


atenza
senior tag

Mx518 jó lenne, de az új görgő jobb :) Razer annyira nem kényelmes, már próbáltam.

(#4929) Warek válasza nyunyu (#4921) üzenetére


Warek
tag

Ott is csak az a pár darab van amik a másikban.

(#4930) asadasad22 válasza Peetboy (#4926) üzenetére


asadasad22
őstag

a bal klikken kivul mind a 10 gombhoz barmit hozza lehet rendelni.
az oldalgombjai az mx518 utan nem eppen kenyelmesek, szidjak paran. szerintem nagyjabol megszokhato, nem olyan veszes.

(#4931) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!
Ehhez mit szóltok?-->[link]
Több mint valószínű ,hogy ezt az egeret választom, az egérpadot pedig nem ismerem. Vélemény a szettről?

(#4932) forceberg válasza ToxLee (#4931) üzenetére


forceberg
veterán

Volt / van Taito-m.Nem rossz, de nekem a Gigabyte GP-MP8000 jobb nála. Lágyabb a szövése. FPS-re meg a Death Adder a legjobb talán...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4933) nyunyu válasza ToxLee (#4931) üzenetére


nyunyu
félisten

Világon egyéni DCU (Distance Control Unit) formában álandóan méri a távolságot az KONE és a egérPad kozott és a egér felemelésénél azonnal reagál a szenzorja és megszakítja a adat átvitelt ami elónyt jelent a célzásnál és dontó lehet a nyeresnél... vagy a vesztésnél

Ezt a marketing bullshitet.

Ha valaki allandoan emelgeti az egeret celzas kozben, az vagy balfasz az eger hasznalatahoz, vagy tul kicsi az egeralatetje, de az is juzer error. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4934) forceberg válasza nyunyu (#4933) üzenetére


forceberg
veterán

Mellesleg az A4tech-nél is vannak ilyen egerek. Ők egy leszögelt kurzorral reklámozzák...
Pl.: [link] - Feature 2.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4935) mindfreak válasza nyunyu (#4933) üzenetére


mindfreak
őstag

Hát célzásnál valóban semmi értelme, amugy ha jól sejtem ez azért lenne hogy minimalizálják a LOD-ot, ami viszont nem lenne rossz dolog. Kérdés, hogy mennyire működik ez.

(#4936) Minstrel


Minstrel
senior tag

Szerintetek egérbe milyen akksit válasszak? Van egy Logitech VX Revo-m és elemmel semmi gond vele, berakom 100% és bírja sokáig. Most vettem Energizer 2000mAh akksit bele és feltöltöm teljesen, belerakom, kiírja, hogy 75%, ez volt három nappal ezelőtt, azóta már 40%-ra leesett. Gondolom az nem tetszik neki, hogy 1,2V-os az akksi, de akkor se kellene ilyen gyorsan merülnie.

(#4937) forceberg válasza Minstrel (#4936) üzenetére


forceberg
veterán

Sanyo Eneloop vagy Varta Ready to Use?
Alacsony önkisülésű legyen, az a lényeg. De előbb ezt az Energizert várd ki, hogy meddig bírja az elemhez képest.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4938) Mans20


Mans20
addikt

Jóreggelt

[link]

Erről a Trust MI 6970C egérről tud valaki véleményt mondani?van még a Gigabyte M6800 as ami formára ugyan ez az egér,most valahogy nincs több lóvé egérre és valami ilyesmi formát keresek mint ezek,de a genius ergo 525 nél jobbat akarok,mert az hulladék.

(#4939) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem egy vezetéknélküli egeret laptopomhoz, [Genius Traveler 900], ami nagyon tetszik benne, hogy a vevőegysége nagyon pici, nem lóg ki, ha be van dugva az USB portba.

Minőségben tudnátok mondani a Genius-okról? Jelenleg egy Logitech V100-at használok a lapihoz, tök jó, csak vezetékes, és elegem van a "tyúkbélből".

Vagy tudtok esetleg valami más alternatívát ajánlani ebben a kategóriában? Kb 5k körül szánnék rá. Feltétel az, hogy minőségben jó legyen és kis vevőegysége legyen! :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#4940) mhn


mhn
tag

sziasztok!

vx revolution tulajoktól kérnénk segítséget.
májusban vettem az egeret, eddig hibátlanul teljesített, viszont pár hete a bal gombja elkezdett sz*rakodni. rendszeresen duplakattintásnak veszi a szimpla kattintást. mondanom se kell mennyire idegesítő...

találkozott már más is ezzel a problémával? esetleg van rá vmi megoldás vagy vigyem vissza? még természetesen garanciás.

setpoint:
control center version: 4.80.103
driver version: 4.82.11

előre is köszönöm a segítséget!

(#4941) mindfreak válasza mhn (#4940) üzenetére


mindfreak
őstag

Ha garanciás akkor cseréltesd.

(#4942) forceberg válasza mhn (#4940) üzenetére


forceberg
veterán

Csere. Valószínűleg leszakadhatott a NYÁK, ezért ott kontaktos lett. Régebben jártam így. Ha beültetéskor nem ér teljesen a kapcsoló a NYÁK-hoz, akkor a nyonkodástól egy idő után leül magától, s ekkor szakadhat a túloldalon a NYÁK.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4943) nyunyu válasza mhn (#4940) üzenetére


nyunyu
félisten

setpoint:
control center version: 4.80.103
driver version: 4.82.11

4.82??? Ugy latszik, lemaradtam, mint a borravalo.

Vajon ennek is kinaiul indul a telepitoje, mint a 4.70 meg 4.72-nek?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4944) mhn válasza nyunyu (#4943) üzenetére


mhn
tag

nekem pár hete(2-3) frissítette magát, viszont így nem tudom megmondani, h milyen nyelvű a telepítője (vagy angolul volt vagy nem is nagyon kérdezett semmit, de nem rémlik h kínai kérdésekkel fárasztott volna)

többieknek is köszönöm a segítséget!
megy szépen vissza a boltba az egérke

ezt leszámítva egyébként rendben van a patkány...

(#4945) nyunyu válasza mhn (#4944) üzenetére


nyunyu
félisten

Jeee, ez mar angolul beszel :Y

(4.70 kinaiul indult, akarmilyen (angol/magyar, 32/64bit) Win7 alatt probaltam, 4.72 detto.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4946) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Keresek Logitech LX8 egeret! Nincs valakinek eladó? Hol lehet kapni ezt a rágcsálót jó áron?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#4947) Pttypang


Pttypang
veterán

Ismerősömnek tervezek beszerezni egy Gigabyte GM-M6800 egeret.. Vélemények róla?

Everybody lies.

(#4948) Barney™ válasza cellpeti (#4946) üzenetére


Barney™
aktív tag

(#4949) nyunyu válasza nyunyu (#4945) üzenetére


nyunyu
félisten

Juhee, SetPoint 4.80 ugyanolyan szar, mint a 4.60 volt: cseszik figyelembe venni inditaskor, hogy NEM a SetPoint modon akarom kezelni az egerkurzort, hanem OS specific van bepipalva.
Amint a SetPoint betolt, egybol nekiall ugralni a kurzor, mint a bakkecske.

Idegilenes megoldaskent SetPoint elindit, mutatos fulre katt, OS specific-re rabok (pedig az van pipalva!), apply, utana jo, kovetkezo restartig.

Uninstall lett a vege, 4.72 vissza.
Lusta voltam atallitani a telepitojet, kinaiul nyomogattam a next/next/next/finish-t, erre a feltelepult program is kinaiul akar csacsogni, menet kozbeni nyelvallitas persze nincs :W

Uninstall megint, 4.72 elolrol, immaron angolul...

Logitech megtanulhatna mar vegre drivert irni, mert egyre jobban alulmuljak onmagukat. :O

Elozo egereimhez sosem raktam fel a SetPointot, csak sajnos az MX Revo sebessegfuggo gorgomodvaltasahoz muszaj. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4950) Holt_K


Holt_K
csendes tag

Sziasztok!

FPS játékhoz akarok egeret, (COD2) és olvasva benneteket, dilemmába estem.
A jól bevált és kiforrott technológiáju optikai MX518, vagy az új fejlesztésű lézeres G500?
Az ár nem szempont, próbáltam mindkettőt, formailag kényelmesek, csupán a technikai tudásuk különbségére lennék kiváncsi.
Tapasztalat, vélemény?

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.