Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42551) tvamos


tvamos
nagyúr

Mit jelent ez, hogy SONY ALPHA ILCE 7B váz? Miben más ez, mint a sima 7?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#42552) p_adam válasza tvamos (#42551) üzenetére


p_adam
addikt

a színt jelölti, ami fekete meg azt hogy váz, nem pedig a kit

(#42553) both.bartos


both.bartos
csendes tag

Sziasztok!
Gondolkozom új MILC váz vásárlásában. Jelenleg egy Olympus OM-D E-M10-esem van egy 12-50mm-es obival. Nekem nagyon tetszik a Fujifilm képi világa és egy Fujifilm X-Pro 1-ben gondolkodom. Tudtok véleményt mondani, hogy ebben az évben is jó-e az a gép, vagy keressek másikat?

(#42554) Muerte68 válasza both.bartos (#42553) üzenetére


Muerte68
addikt

jó gép a külömbségek a fókusz sebességben(sokkal lassabb)Evf-ben aFujiban hibrid van van egy jó kis takarékos átnézős-vagy evf-ami éppen jobb,nincs dioptria korrekció(lence cserével megoldható,Fix a kijelző-és méretesebb darab.
Cserébe a képvilága nagyon jó,jpg-ben is jól húzható,jól bírja az iso emelést+filmszimulációs módok és egy nagyon szerethető kezelés tárcsákkal.
Az XE1-ben ugyan az a belső van Jobb evf-el-átnézős kereső nélkül gyengébb kijelzővel féláron :K
Vagy XE2-est is lehet már ennyiért venni,vagy XT10-et-ezeket is érdemes megnézni :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#42555) both.bartos válasza Muerte68 (#42554) üzenetére


both.bartos
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :)
Az X-Pro 1 pont a hibrid keresője miatt tetszik nagyon. Azt olvastam, hogy a frissítések miatt gyorsabb lett az AF. Még így is lassabb?

(#42556) Muerte68 válasza both.bartos (#42555) üzenetére


Muerte68
addikt

Az oly-nál-igen de hamar megszokható attól is függ mit fényképezel.Az akku idő még gyengébb de a hibrid keresővel sokat lehet spórolni.Azért 2 aksi nem árt :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#42557) both.bartos válasza Muerte68 (#42556) üzenetére


both.bartos
csendes tag

Még egy kérdés! Manuális obik átállítják a dioptriát az EVF-ben?

(#42558) p_adam válasza both.bartos (#42557) üzenetére


p_adam
addikt

Nem függ össze azzal, hogy milyen objektív van rajta, mindig a szenzor elektronikus képét "élesíti".
Az objektív képét neked kell, persze ha jól a dioptria és éles az EVF képe, akkor kicsit könnyebb :)

Kis érdekesség, amit mostanság vettem észre, hogy a Sony A7 esetén több dioptria beállításnál is rá tud élesíteni a szemem (1-2mp átállítás után). Emiatt úgy állítottam be, hogy a legnagyobb legyen a kereső, de még ne kezdjen el elhomályosulni a képe.

(#42559) Muerte68 válasza both.bartos (#42557) üzenetére


Muerte68
addikt

Akkor kell ha szemüveges vagy és mindegy milyen obi van rajta.Mondjuk nem tudom a manuális obinál az átnézős keretét hogy igazítja hozzá azt valószìnű a menüben kell beállítani
Az evf nek mindegy

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#42560) both.bartos válasza p_adam (#42558) üzenetére


both.bartos
csendes tag

Köszönöm! :) Azt hittem a chip kell az obiról, hogy élesítse.

(#42561) Rapid136 válasza both.bartos (#42560) üzenetére


Rapid136
őstag

Itt valami nagy kavarodás van...
A dioptriaállítás akkor érdekes ha szemüveg nélkül fotózol, mert akkor a keresőben lévő dioptria állító pótolja a szemüvegét. Természetesen csak korlátozottan, maximum 2-3 dioptriáig.
Ha szemüvegben nézel optikai keresőbe, akkor "0" állásban élesen kell látnod. Elvben az elektronikus keresővel se kéne hogy gond legyen, esetleg a szemüveg tipusától meg a korodtól függhet.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#42562) Royo85 válasza Tin_Shield (#42527) üzenetére


Royo85
tag

A Pana GX80 nem egy rossz szerkezet.
Jó a váz stabi.
A Dual IS is szépen teszi a dolgát.

(#42563) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Sony ILCE 5000-hez milyen tokot ajánlotok, amiben pont elfér és túrázáshoz is kényelmes (övre fűzhető, vagy combon hordható)?

(#42564) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Elmentünk megtapogatni a jelölteket a győri Mediamarktba. Egy abszolút laikus első benyomásai:

Nikon D5300: A ház nem tetszett, fröccsöntött műanyag, nem tűnt túl masszívnak. A menürendszer sem túl felhasználó barát, kevés a "súgás". Képet nem sikerült vele kattintani memóriakártya hiányában, úgyhogy csak a LiveView képére támaszkodtunk. Mire kezdtük felfedezni, hogy mit mikor kell nyomni elfáradt a kezünk. :)

Sony A6000: Minőségibb anyagokból van a ház, jóval masszívabb benyomást kelt. Fogása is kényelmesebb, illetve a súlya is kevesebb. A fókusszal való játék kicsit talán bonyolultabb, mint a Nikonon, de van beépített súgó, illetve szépen kiírja mikor a funkciók között váltok, hogy mit tud adott funkció, is hogy mit kell nyomni a konfiguráláshoz.

Olympus E-M10 MK2: Ennek a háza is nagyon tetszett, a részletek kidolgozása szerintem szebb is mint a Sonyn, sajnos ez a gép nem volt kirakva tesztelhetőként, de megkértem az eladót, hogy hadd fogjuk kézbe. Végig ügyelt ránk, úgyhogy ezt nem tudtuk alaposabban átnyálazni. Viszont barátnőmnek és nekem sem állt annyira kézre, mint a Sony. Ugyanakkor feltűnt, hogy több funkciógombbal és két tekerővel is rendelkezik, úgyhogy valószínűleg jobban testreszabható, mint a fent említett modellek.

Lehet, hogy az itteni sok pozitív vélemény a Sony mellett befolyásol kicsit, de valahogy hardver és szoftver ergonómiailag is az esett legjobban kézre. Hangsúlyoznám, hogy ennyire komoly gépek még nem voltak a kezemben, és a fent felsorolt "problémák" egy része vagy egésze tanulással biztosan megszüntethető, de kezdőként fontos, hogy a gép segítsen. Úgyhogy megérett az elhatározás a Sony A6000 mellett.

Ami viszont sajnálatos, hogy ma a Mediamarkt vissza is árazta a gépet 200k-ra. Emiatt született meg utolsó gépvásárlással kapcsolatos kérdésem - remélhetőleg. Az alza.hu-nál 232.000 Ft 16-50 + 55-210-es obival. Megéri ez a konstrukció?

Köszönöm szépen mindenkinek! :R

(#42565) evilskati válasza zsolti.22 (#42563) üzenetére


evilskati
aktív tag

Szia!

Nekem a minap A6000-hez ezt a tokot ajánlották. Ha jól látom nagyjából ugyanakkora a két gép, talán jó lesz a tiedhez is.

Nekem személyes tapasztalatom még nincs vele.

(#42566) Muerte68 válasza evilskati (#42564) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha akarsz majd telézni akkor meg :K Sokszor jól jön mikor nem tud az ember közel kerülni :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#42567) #31733248 válasza evilskati (#42564) üzenetére


#31733248
törölt tag

Jó lesz, vedd meg! A teleobjektív használtan megér kb. 60-at.

(#42563) zsolti.22

Az A5000-hez a Lowepro Dashpoint 20 övtokot ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#42568) Grga_Pitic válasza evilskati (#42564) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Az E-M10-hez van gyári kiegészítő markolat, amivel a fogása jó lesz, igaz aranyárban mérik.

(#42569) total90


total90
veterán

Olympus E-M1 MII vs Fujifilm X-T2 (vs Nikon D800 vs Sony A7RII)

Végül most volt nálam mind a kettő próbára, elég nagy objektív arzenállal.
Az X-T2-re esett a választásom, azt fogom megvásárolni, mert...

Fotózás: X-T2 ISO 12800-on is több mint vállalható, 10-24-es obival pengeéles képeket lehet lőni. ISO-ban az Oly 3200 után nem buli és képminőségben is úgy látom gyengébb.
Amit érdekesnek tartok az, hogy a Fuji képei ugyanolyan beállítások mellett sötétebbek mint az Oly, vagy épp a mostani Nikon D800. Viszont... PS/LR-ban a sötét/világos részeket nagyon jól lehet kezelni. Viszont itt is igaz, mint a D800-nél, inkább legyen a kép bebukva mint kiégve, sokkal jobban ki lehet a sötét részeket hozni, mint ha ki lenne égve és azt a részt egy normális tartományba hozni. Oly ebben is kevésbé flexibilis.

Videó: ha az ISO-t felfelé tekerjük, akkor a Fuji itt is aláz, de mondjuk ISO 3200-ig az Oly olyan képet ad, hogy lef*stam a bokám. Az, hogy a vázban és az obikban (már amelyikben) is stabilizátor van, az brutális, egyszerűen szerintem a piac legjobbja ebben a szegmensben. A kép minősége is páratlan. Annyira részletgazdag, hogy tényleg csak annyit lehet mondani, hogy wow.
Amiben az Fuji jobb volt videózás terén az a követés. Kutyát videóztam és a Fuji szinte a fókuszpont elvesztése nélkül követte. Az Olynál voltak gondok, sokkal lassabb volt és olyan is volt, hogy elvesztette a témát.
A Fuji képminősége is bőven jó, utómunkával meg pláne... persze ha olyat tudna, mint az Oly, akkor agyon is verné a piacot.

Én váltok a D800-ról, mert akartam egy olyan gépet, ami képminőségben hozza a D800 szintjét (az nekem több mint elég) ÉS 4k-s videóra is képes legyen egy tűrhető szinten.
Ezt a Fujival meg is kapom. Az Oly sajnos képminőségben nem hozza a D800 szintet, szrintem.

Ha még a kis Sonys kiruccanásom is bedobom a levesbe, akkor a Fuji fotózásra úgy nézem jobb. Videóban az A7RII-t az Oly alá lőném be, de mindenképp a Fuji fölé.
Ja és, ami a Sonyval gond volt, a Fujinál 3x végignyomtam a 4k korlátot egymás után és akkor sem volt alkalmas vízforralónak, szintúgy az Oly sem. Ok, ezek egyik sem full frame, mint a Sony, de akkor is...

Első körben ez a szett jönn majd:

Fuji X-T2+booster markolat
Fuji 10-24mm f4
Fuji 56mm f1,2
Fuji 100-400 f4-5,6 + telekonverter 1,4x (most akcióban ingyen adják a konvertert hozzá)

Remélem több sikerrel járok mint a Sonyval ;]

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#42570) vihartigris válasza total90 (#42569) üzenetére


vihartigris
őstag

Jó kis összefoglaló.

bármi reciproka a semmi

(#42571) jjeahh válasza total90 (#42569) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért "picit" irigyellek... :DDD
M4/3 oly szerintem normális, hogy nem hozza egy ff nikon szintjét, no meg durva, hogy a fuji szerinted nagyjából igen... a vállalható iso12800-nál már fogtam a fejem :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#42572) total90 válasza vihartigris (#42570) üzenetére


total90
veterán

:R

(#42571) jjeahh

Szerintem annyira ez nem normális, a D800 2012 elején jött ki, most meg 2017 végefelé járunk... 4-5 év technológia ott csücsül a gépekben.

ISO 12800 X-T2 vs D810 [link]

Az én D800-am szenzora meg rosszabb, mint a képen látható D810.
Nem azt mondom, hogy mindent ISO 12800 fogok videózni és fótózni, hanem, hogy ha kell tolni felfelé az ISO értéket, akkor 12800-at utómunkával elég fincsire ki lehet hozni :K

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#42573) tvamos válasza jjeahh (#42571) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha viszont azt nezzuk, hogy a Fuji viszont igen, akkor azert eleg erdekes az osszevetes, mert ahogy latom, nagyjabol egy arban vannak ezek a gepek. (A Sony a legolcsobb, illetve en az Oly-t latom a legdragabbnak.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#42574) total90 válasza tvamos (#42573) üzenetére


total90
veterán

Itt Németországban most legolcsóbban újonnan:
Sony A7RII ~2070 euró
Fuji X-T2 ~1400 euró
Oly E-M1 MII ~1400 euró

Szóval itt épp, hogy a Sony a legdrágább és ugye az objektívekről meg a kiegészítőkről ne is beszéljünk...

A magyar árakat néztem, ott is a Sony a legdrágább :U

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#42575) tvamos válasza total90 (#42574) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs, elneztem, A7R2!

Mondjuk en nem veszek 500Eur-nal dragabb vazat, ugyhogy ezek, csak mint erdekesseg...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#42576) vihartigris válasza jjeahh (#42571) üzenetére


vihartigris
őstag

A mai modern APSC szenzorokkal már szükség esetén, otthoni felhasználásra lehet ISO 12800-al is képelni.
Én Krétán lőttem képeket ISO 12800-al az ottani CretAquarium-ban Sony A6300-al és teljesen vállalható képek lettek a családi emlékalbumba.

bármi reciproka a semmi

(#42577) jjeahh válasza vihartigris (#42576) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nyilván ízlés és felhasználás kérdése is, én számomra elfogadható iso12800-at eddig csak az a7s-ből tudtam kicsikarni, de még ott is szívesebben maradok 6400-on ha lehet :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#42578) zsolti.22 válasza #31733248 (#42567) üzenetére


zsolti.22
senior tag

@Econ: köszi az ajánlást; kutyafuttában egy Dashpoint 30-at vettem, mert a 20-ba nagyon nehezen ment bele és jött ki belőle. Ettől függetlenül holnap lehet, hogy visszaviszem és becserélem mégis 20-ra; hátha benéztem csak valamit, ami miatt szorult.

(#42579) tvamos válasza vihartigris (#42576) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy nagyon igenytelen vagyok, de ha ugy alakul, en is inkabb meglovom ISO 12800-al a jelenetet, minthogy bemozdult legyen. (A csaladi albumba termeszetesen.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#42580) vihartigris válasza jjeahh (#42577) üzenetére


vihartigris
őstag

Ha lehet (ne) akkor az ember ISO-ban csak 3 számjegyértékig tekerne, de néha jól jön (mint amit említettem akváriumot, ahol kevés fény, nagy üvegfelületek, mozgó állatok voltak,), hogy van vésztartalék kompromisszumokkal.

bármi reciproka a semmi

(#42581) jjeahh válasza vihartigris (#42580) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja persze, nem is mondtam, hogy nem jön jól, azért én is eleresztettem néha 50.000 valahányig a sony-t, meg a panámat is feltolom ritkán ha nagyon muszáj 3200-ig, holott szerintem a g3 rawok max iso1250-ig esztétikusak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#42582) #31733248 válasza total90 (#42569) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Amit érdekesnek tartok az, hogy a Fuji képei ugyanolyan beállítások mellett sötétebbek mint az Oly"

Ezért is tetszik annyira magas ISO-n. :) Immár hagyományosnak mondható módon többet ravaszkodik a Fuji e téren, mint a többi gyártó. Komoly fejlődés volt ott a 24 megapixeles szenzor megjelenésével, de korrekt autofókuszos videós zoomja egyedül a Sonynak van.

(#42578) zsolti.22

Igen, elég szoros rá, de ettől még jó. Nagyon pici, minőségi és ebben legalább nem lötyög.

[ Szerkesztve ]

(#42583) zool1 válasza total90 (#42569) üzenetére


zool1
őstag

Grat, és szép fényeket hozzá! Ilyen téren jelenleg a legjobb választás, Sony ide vs oda... :DDD

(#42584) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok!

Belépőszintű gépet szeretnék kit objektívvel. Párat meglestem már, Canon 1300D, Nikon D3300-D3400. De megakadt a szemem a Pentax K50-en. Merjem a Pentaxot válsztani? Előre is köszi. Családi és hobbi fotótás a cél.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#42585) total90 válasza Butcher82 (#42584) üzenetére


total90
veterán

Canon/Nikon pároshoz több obi és tartozék van, de ha ez nem szempont, akkor nem nyúlsz mellé a Pentaxal sem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#42586) _csocso_ válasza Butcher82 (#42584) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Nagyon jó kis váz a K-50, por és cseppálló, Sony szenzoros, ha manuálozni támad kedved, még mindig viszonylag olcsón elérhető árú Pentax manuális objektíveket kaphatsz hozzá. Objektívparkja talán nincs annyira eleresztve mint a Canikon páros, de szerintem a dolgok többségét meg lehet velük oldani. Szenzorstabis, ami azt jelenti, hogy minden obival lesz képstabilizátorod, ami elég jól teszi a dolgát. Videozni nem túl jó vele, de ebben a másik kettő sem produkál túl sokat. Ár / érték arányban a legjobb a Pentax váz.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#42587) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Jó ideje fáj a fogam egy kompaktnál komolyabb gépre, és igyekszem ezt a lehető legjobb ár/érték aránnyal abszolválni.

Hsz-em a gyorssegítség alapján:

Gépre szánt összeg:
150e üveg(ek)kel

Felhasználás:
Általános, főként nyaraláskor, kiránduláskor - hordozható méret, korrekt súly.

Méret számít:
Igen, ld fent, de preferálom az optikai keresőt/EVF-et, nem zavar a púp.

Videó:
Csak bohóckodásra: time-lapse, lassított, gyorsított felvételek.

új/használt:
Lehet használt is, de elsőre az új preferált, még nem volt saját MILC/DSLR gépem, nem tudom, mire kell figyelni, megvezethető vagyok. Ezért a használt gyártói garanciával preferált.

Egyéb:
M43 preferált a bővíthetőség miatt.
Kukucskálót szeretnék, de talán tudnék élni nélküle.
Szeretem az Oly-k jpeg rajzolatát, ahogy az gyárilag kiesik, nem kell vele mókolni. Nekem a PS sokkal inkább nyűg, mint kedvtelés. Egy E-M10 (pláne mk II) már bitang jó lenne, de messze van árban.
A telefonnal vezérelhetőség plusz pont.

Egy ismerősöm tudna hozni Kínából vám és tréfa nélkül újan a nyakában egy -et dupla objektívvel 380$/98e-ért.
Ebből a "prémium" portré üveg ami szinte biztosan megéri (80$ a felára kitben véve), de általános utazónak a háromszoros kis objektív sem rossz kezdetnek.
Rövid távon még egy Samyang 7.5 Fisheye amit mindenképp beszerzek, bármi is lesz a vége. (Ez nem része a 150e keretnek.)
Korábban már tapogatóztam itt erről és elég negatívak a vélemények, de nekem vhogy az jött le, hogy féltek az ismeretlentől, és a saját érdekemben is inkább olyat ajánlatok, hogy ne menjen el a kedvem a dologtól.
Szóval, tudtok ennél jelenleg jobbat ajánlani? A garancia is megoldott, az ismerős Kínával kereskedik, havonta legalább egy hétig kint van.

Köszönöm. :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#42588) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#42587) üzenetére


MittuDomain_
őstag

vmiért kimaradt a gép linkje:
szóval:
Yi M1

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#42589) Tin_Shield válasza MittuDomain_ (#42587) üzenetére


Tin_Shield
őstag

E-M10 I kitobival és és még egy olcsóbb fix vagy kit tele is belefér(het). Vázból találni még Oly garanciásat.
Esetleg GX7 ugyanilyen kiépítésben, videóban alázza az Oly-t az állóképek munkásabbak.
Az YI szerintem felejtős, ha megunod vagy továbblépnél sosem szabadulsz tőle max. gombokért.

[ Szerkesztve ]

(#42590) vihartigris válasza MittuDomain_ (#42588) üzenetére


vihartigris
őstag

Vedd meg, legalább lesz egy személy Magyarországon akinek ilyen gépe van. Majd beszámolsz róla, hogy milyen. Legrosszabb esetben lesz egy asztali díszed, papírnehezéked ;]

bármi reciproka a semmi

(#42591) total90 válasza vihartigris (#42590) üzenetére


total90
veterán

Végül is, így is meg lehet szabadulni 300 dolcsitól :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#42592) voriae válasza MittuDomain_ (#42588) üzenetére


voriae
tag

Engem főleg az riasztana el, hogy nincsenek rajta fizikai gombok. De ha ilyet veszel, egy napra kölcsönkérem játszani, tesztelni mondjuk kétezeré', és ha még lesznek így többen a fórumról, még vissza is jöhet az ára :D Használt EM10 mkI-nél szerintem nem fogsz tudni jobbat találni olcsón, szép darabok vannak belőle az aprón, én nem adnám az alá.

A Samyang halszem viszont szerintem remek választás, nagyon szeretem!

(#42593) asdf_ válasza MittuDomain_ (#42587) üzenetére


asdf_
veterán

Hany youtube tesztvideot neztel meg errol a csodarol?

(#42594) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Őszintén, igazán ez kellett volna, de júniusban láttam csak meg, pedig 10percnyire lakom csak a bolttól. Azt sem tudtam, hogy fotós cuccok is vannk náluk. Azóta is felidegesít, ha eszembe jut, NX obikat már "gombokért" kapni.

Ne kérdezzétek, a boltnak ez hol érte meg, szerintem egyáltalán nem értenek hozzá. Új vázak voltak 2év garival, Néo-ból jöttek be, hektikusan, talán olyan 8-10et kapott a bolt összesen. És MINDET ennyiért adták el.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#42595) vihartigris válasza MittuDomain_ (#42594) üzenetére


vihartigris
őstag

A Samsung NX szériával jobban jártál volna, de már azt sem gyártják, így még mindig legjobb vétel az Oly.

bármi reciproka a semmi

(#42596) Butcher82


Butcher82
senior tag

Köszönöm a megerősítést Pentax K50 ügyben. :) Jövőhéten érekezik....

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#42597) MittuDomain_ válasza vihartigris (#42595) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Megnézted, melyik vázat linkeltem?

Ez konkrétan az NX1 lett volna. Az, ami a DPR szerint aranyérmes volt, és nem nagyon lehet(ett) 1200EUR alatt beszerezni. Még most is 1500$ körül mennek a használt vázak az Amazonon.

Ezért voltam marha dühös, mikor kiderült, 330EUR-ért új, garanciális vázam lett volna.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#42598) Kleroo


Kleroo
veterán

Urak! átlagos kattogásra nézek gépet cimbinek.
Random sétálgatós point&shoot.

A6000 Sony lenne a legjobb, csak irritál az alapzoom. Elég drága, kicsi átfogás, de nincs alternatíva jobb alapzoomra (?).
Oly vonalon jobb lehet a szitu, hátha ott van m4/3-ra vmi ekv 28-120 közötti utazózoom rá (EM-10 lenne a váz)
És "sajnos" mindig egy D3400+18-105höz térek vissza mint legolcsóbb, optimális választás.

Tipp, hogy mi mással kéne próbálkozni? Tök felesleges lenne neki cipelnie a "tükröt", lassú video-af-fel.

tipp kombóra? 250környékén jó lenne megállni. Praktikus gép +28-120 átfogás (minimum)
1colos rx100 és társai nem lenne pálya.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#42599) m3ss válasza Kleroo (#42598) üzenetére


m3ss
veterán

nem olyan rossz az a 16-50 hasznaltan huszonparezerert. osszecsukva kb harmad akkora mint a 18-105, az sem mellekes.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42600) #31733248 válasza Kleroo (#42598) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdemes lenne ezt az összefoglalót elolvasnod, minden fontos benne van, amit az A6000-ről tudni érdemes, a kitobival készült mintaképekkel együtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.