Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) MrChris válasza Wolfskin (#42200) üzenetére


MrChris
nagyúr

'mivel lehetne orvosolni?' em1-el. Többi csak küszködés, nincs sok értelme.

(#42202) 80hun válasza Wolfskin (#42200) üzenetére


80hun
addikt

Ebben a topicban foglalkoznak mft gépekkel. :)

Egyébként adapterezett 4/3-os obik csak e-m1 és e-m1ii-n müködnek normálisan.

(#42203) Balinov válasza Wolfskin (#42200) üzenetére


Balinov
félisten

Tudnál egy linket adni ahoz az adapterhez? :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#42204) Studi válasza Wolfskin (#42200) üzenetére


Studi
addikt

nem, igen, nem, igen, semmivel

(#42205) Wolfskin válasza Studi (#42204) üzenetére


Wolfskin
őstag

• ez lehet az adapter miatt? NEM
• gyárival nem csinálja? IGEN - ez azt jelenti, hogy a Igen, a gyárival is csinálja, vagy igen, így van, a kijelentés helyes, a gyárival nem csinálja - bár a többi válaszból arra következtetek, hogy az előbbi...:(
• vagy más az oka? NEM
• normális jelenség? IGEN
• mivel lehetne orvosolni? SEMMIVEL

---------------------------
egyébként valahol azt olvastam, hogy a tükörreflexes gépek és milc-ek eltérő (fázis különbség és kontrasztérzékelős) fókuszálás ([link]) miatti eltérések okozzák, az e-m1 úgy tudom az első ilyen gép (talán a Sony valamelyik új is), ahol mindkét rendszer benne van

így nem igazán érdemes beruházni... habár míg mindig gyorsabb az AF, mint anno az első Nikon f401 gépemen :D

köszi mindenikek!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#42206) MrChris válasza Wolfskin (#42205) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olympus adapterrel is csinálja. Kontraszt alapú af-el mind ez van. m4/3-ból csak az em1-ben van szenzorra integrált fáziseltéréses szenzor ami az ilyen objektíveknek kell. Ha nincs ilyen vázad akkor egyáltalán nem érdemes ezzel szenvedned. Ha nagyon izgat akkor inkább vennék a helyedben pl egy e3-at, meg még 50-200-at :D

(#42207) Studi válasza Wolfskin (#42205) üzenetére


Studi
addikt

Valóban ott van a kutya elásva, hogy a két rendszer eltérő élességállítást használ. Pár objektívet optimalizáltak a kontrasztérzékeléses AF használatára is a 4/3 rendszerből, főleg a rendszer életének vége felé, sajnos a tiédet (miénket, mert nekem is van egy 12-60-am :D) épp nem.
Az alábbi obik lennének elfogadható sebességűek: (azért a ténylegesen m43-ra tervezett obik sebességét nem közelítik meg):

Panasonic (Leica) 25/1.4
Olympus 25/2.8
Olympus 9-18/4-5.6
Olympus 14-42/3.5-5.6
Panasonic Leica 14-50/3.8-5.6
Olympus 14-54/2.8-3.5 II
Panasonic Leica 14-150/3.5-5.6
Olympus 40-150/4-5.6
Olympus 70-300/4-5.6

Én ebből a listából a 14-54-et emelném ki, ami egy csodálatos obi, használtan elég olcsón elérhető. Figyelni kell viszont, hogy csak a II verzió tudja a gyorsabb élességállítást m43 vázakon. Ez lehet az egyik út, a másik cserélni az obidat a m43-ra tervezett 12-40/2.8-as obira, ennek kicsit borsosabb az ára. Vagy a vázat lehet cserélni E-M1-re, az rendelkezik PDAF pontokkal az érzékelőn, így gyorsabban kezeli a régi, 4/3-os obikat.

(#42208) Tim82 válasza Wolfskin (#42205) üzenetére


Tim82
nagyúr

A közelmúltban hasonló okok miatt (mFT vázon FT obik használata) kerestem és találtam a neten egy talán hasznosnak mondható áttekintést ugyanerről: [link] (mondjuk az objektívek listájánál Studi hozzászólása részletesebb :) )

Az én esetemben E-P1 váz + ugyanilyen Fotga adapter (Balinov kedvéért: [link]) + Zuiko 14-42 és 40-150 obik vannak, az AF nem gyors, de elfogadható sebességű. Az adapter egyébként nekem kerek egy hónapba tellett, hogy megérkezzen, tegnap délelőtt vettem át a postán, így még csak pár tesztkattintásra volt lehetőségem, az alapján írom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42209) MrChris válasza Studi (#42207) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még annyit tennék hozzá hogy még így is vázfüggő, mikor vettem tőled az mmf2 adaptert, a gh2-vel a 9-18 használhatatlan volt, párat lökött rajta aztán még azt se jelezte, hogy kakukk. A pl2-vel lamentált és be is állt, a 14-42 is. De emlékeim szerint ezeket a 20-as sebességben lehagyta.

(#42210) Studi válasza MrChris (#42209) üzenetére


Studi
addikt

Teljesen jogos, a Pana nem fektetett nagy energiákat a témába. Bár a 4/3-os obijaik 75%-a (és vázaik 100%-a) támogatja a CDAF-et, ez még mindig csak 3 obit és 2 vázat jelent. :DDD Így nagyobb 4/3-os bázissal nem rendelkeztek, nyilván nem különösebben érdekelte őket a kompatibilitás. Újabb vázak, pl: GX7 sem kezeli jobban a helyzetet.

(#42211) Wolfskin válasza Studi (#42207) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi, hasznos infók.
akkor ezek szerint ezekkel az obikkal - ahogy Tim82 fórumtárs is írja tapasztalatból-, ha el nem is éri de megközelíti a normál AF sebességet.

a 12-60-al viszont inkább egyfajta átmenet az AF és az MF közt. eseményfotózásra korlátozottan használható, mert ahhoz lassan fókuszál, de tájképre, tárgyfotóra jó lehet.

köszi az infókat!

@Tim82 én ezt vettem, és kb 2 hét alatt megjött plusz ktg-ek nélkül

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#42212) Studi válasza Wolfskin (#42211) üzenetére


Studi
addikt

Így valahogy. Az E-M1 váz jó sebességet tud minden 4/3 obival, a többi Oly váz a listában szereplő obikkal használható, a többivel nemigen. A Pana vázak még nehézkesebbek, azok is leginkább a listában levő obikkal csak.

Nekem van egy CDAF-hez is optimalizált obim, ha XVII kerület vagy Maglód elérhető, egy próba erejéig meg tudom mutatni, hogy milyen az. Én a 14-54 II-t amúgy nagyon tudom javasolni, az minőségben is kellemes, és árban is elfogadható.

(#42213) Balinov válasza Tim82 (#42208) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi neked is es Wolfskin-nak is a linkkert. Lenne amazonrol picit dragabban, 20£ korul, annyit lehet meger a felar,hogy nem 1 honapig jon.

Kerdes, Egy FT 12-60 es MK1 EM1 mennyire lenne jo kombo altalanos felhasznalasra, hetkoznapi, turistas, csaladi fotozasra. MFT O12-50 helyett? Fenyeros MFT zoom-ra (pl 12-40/2.8) most nincs keret, de egy hasznalt 12-60 ilyen adapter klonnal kis sporolassal kijonne a keretbol. Vagy inkabb ballagjak at az MFT topikba kerdezoskodni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#42214) Tim82 válasza Wolfskin (#42211) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja igen, egy próba erejéig én is rendelkezésre tudok bocsátani egy 14-42-t és 40-150-et. Annyi előnyöm van Studival szemben, hogy mi már találkoztunk... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42215) Studi válasza Balinov (#42213) üzenetére


Studi
addikt

Ballagj át, ott úgyis áll a bál. :DDD

Amúgy ha nem kell a 12mm (bár attól félek neked nagyon kell), akkor neked is a Zuiko Digital 14-54/II verziót ajánlanám. Képminőségben nem rosszabb a 12-60-nál, árban viszont a fele, és könnyebb is. Nem mellesleg CDAF-re is optimalizált, így más mft vázon is használható lehet.

Mindemellett nem tudom, hol lehet olcsón 12-60-as obit lőni, mifelénk ez még mindig elég drága. Tudom, ahhoz képest a 12-40 még sokkal drágábbabb, de megéri. Esetleg a Pana 12-35 is helyette, az hangyányival olcsóbb.

(#42216) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok kezdő kattintgató lennék és szeretnék majd gépet vásárolni.
A gépet beltérben is használnám. Pl hungexpon mezőgazdasági kiállítások fotózása
Csak saját részre kattintgatnék.
Ami van hs 20 as fuji gép az sajnos elvérzik ilyen helyen .
Valamint túrázáskor használnám a gépet.
Elsősorban Milc gépben gondolkodok.
Dslr t nehéznek érzem mindig cipelni.
Beltérben használhatóak a milcek ?
Újban gondolkodnék 120-130ezer ft a max.(ha kell akkor majd még teszek hozzá egy keveset)
Vagy inkább legyen valami használt jobb állapotú ?
Milyen gépet tanácsolnátok ?
Köszönöm a választ :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#42217) Wolfskin válasza Tim82 (#42214) üzenetére


Wolfskin
őstag

@Studi, Tim82, köszönöm a felajánlásokat, igen, egy próba erejéig mindenképp kíváncsi lennék, mekkora a különbség.
14-150-em van, a 12-60-t kipróbáltam, kíváncsi vagyok hol helyezkedik el ezen a tengelyen egy optimalizált obi (gondolom a 14-54 II és 14-42 közt ebből a szempontból nincs különbség)
a 12-60-ért fáj a szívem, még sosem volt 28-nál nagyobb látószögem... :(

úgy gondoltam, ahogy a korral az ember lehetőségei egyre szűkülnek, legalább a látószöge táguljon... de lehet nem fog összejönni :(

a Kelenföld neked múltkor kitérő volt? mert metró vonalán jó vagyok, vagy ha visszakapom a motorom, akkor a város más pontjai is

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#42218) Wolfskin válasza Sleek (#42216) üzenetére


Wolfskin
őstag

első nekifutásból, ha beltérben (vaku nélkül), akarsz fotózni, akkor neked egy jól stabilizált váz vagy objektív, (pl olympus omd em-5 az egyik legjobb) és/vagy egy nagy fényerejű objektív (pl. egy épp most tárgyalt zuiko 14-54 II) kellhet adapterrel, de ez használtan is majd a duplája a keretednek (200). plusz minél nagyobb használható ISO (az újabb gépek ebben egyre jobban, érdemes teszteket olvasgatni, ebben nem vagyok otthon)

viszont ha tényleg csak kattintgatni szeretnél, én megfontolnám egy csúcskompakt megvételét, pl a Panasonic DMC-LX100 egy nagyon jó kompromisszum az elvárásaidhoz. (az is kb 200, de új)

egyébként én már anno az e-pl 1 és epl3 gépekkel és kit objektívvel is egész jó képeket lőttem 400-800-as iso-val is ilyen beltéri kiállításokon. úgyhogy nem lehetetlen :)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#42219) Tim82 válasza Wolfskin (#42217) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az volt, de nem vészes. Amúgy a hármas metró vonalán (főleg a Pöttyös utca-Kálvin tér megállók között) a legjobb nekem, a IX. kerületben lakom.

A többit szerintem privátban leegyeztethetjük. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42220) Sleek válasza Wolfskin (#42218) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm a választ.
Vakuval is ok a fotózás . Nem tiltott

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#42221) Balinov válasza Studi (#42215) üzenetére


Balinov
félisten

Ebayen láttam jópárat 300-350€ környékén, annyit szvsz megérne, és ja, jól jönne a 12mm kezdő... Ej, ej, már megint mibe rángattok bele... :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#42222) #31733248 válasza Sleek (#42216) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nézd meg a Sony A5000-et is. APS-C szenzor, ingyenes Capture One raw feldolgozó, jó gép.

(#42223) Sleek válasza #31733248 (#42222) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm.
Igazából tényleg csak hobby kattintgatás lenne.
A milc azért nyerő nálam mert kevesebb helyet foglal a táskámban .

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#42224) #31733248 válasza Sleek (#42223) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ez a kitobival nagyon pici.

(#42225) Sleek válasza #31733248 (#42224) üzenetére


Sleek
senior tag

Meg gondolom az alapokat megtanulni bőven elegendő.

Igazából ilyen körülmények között hal meg a Fuji Hs 20 as gépem.

Ez egy netről mentett kép. A világítás a lényeg. Bármit állítok a gépen egyszerűen túl sötét a kép.
Ezért gondolkodtam nagyobb szenzoros gépben.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#42226) Wolfskin válasza Sleek (#42225) üzenetére


Wolfskin
őstag

Megnéztem, pedig 30 mp-et ki tud exponálni (Fujifilm FinePix HS20EXR ?). Próbálj az expozíciókorrekcióval játszani emeld 1-2 fényértékkel, ha automata (P) módban használod. Vagy használj időautomatikát (A) és a legnagyobb rekesszel használd, az ISO -t meg emeld 400-ra (max 800, ilyen régi, ki szenzoros gépet nem tolnám feljebb), és fotózz támasztékból, vagy legyen nálad egy kis zsebállvány, amivel le tudod tenni a gépet asztalra, másik gépre, stb. Vakut ne használj semmiképp, és ha lehet ne zoomolj rá a témára, a kezdő fényerő 2.8, nem is olyan rossz, de zoomolással sokat romlik. Én az első pana dmc-lc33 gépemmel végigfotóztam egy proweint úgy, hogy még újságcikkhez is megfelelő beltéri képeket lőttem vele így. A mostani zsebgépem egy tg-1, ezzel úgy tudok éjszakai képeket csinálni, hogy az expókorrekciót megemelem +2 fényértékkel. A megvilágítás megítélésénél ne hagyatkozz a LCD-re, inkább monitoron csekkold, és még utómunkával is tudsz valamennyit korrigálni (expo korrekció, shadows-highlight filter stb.)

Az általam ajánlott gép annyival jobb, mint egy milc, hogy ha túrázol, kisebb, kompaktabb, a beépített optika pedig jobb, mint egy kit objektív. A fényerő 1.7 és mivel annak ugyanaz a szenzora, mint egy m4/3 gépnek, már az iso-t is bátran emelheted akár 1600, végszükségben 3200-ig is akár, a zoomot pedig viszonylag olcsó előtét lencsével meg tudod hosszabbítani. Persze, ha "távolság-fetisiszta" vagy, és mint üveggolyót meg akarod kapni, más szóval 200-300 mm-eket szeretsz, akkor nem az a te géped :D

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#42227) Sleek válasza Wolfskin (#42226) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm a segítséget . Igen Fujifilm FinePix HS20EXR

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#42228) Raggie


Raggie
őstag

Sziasztok Topiklakók!

Nekem és páromnak kellene közös használatú gépet keresnem. Használt MILC-ben gondolkodnék.

-70-80ezer jómagyar forintot szánnék rá, nagyonmax 100-120ezret. Objektívvel együtt szeretném venni. Jó alapból egy általános obi rá, max majd utólag veszek többet ha igényünk lesz rá.

-én általános nyaralós fotózásra és videózásra használnám, a párom ugyanerre plusz épületfotózásra(bel- és kültér).

-méret számít, mert jó volna ha aránylag könnyű és kicsi lenne, de ezek azért másodlagos szempontok.

-videózni 1080p 30FPS-el azért kéne tudnia, extrák nem kellenek, csak legyen szép a videó képe is. :)

-mint írtam ugye, eleve használt MILC-ben gondolkodom.

Szóvál eddigi pár ismerőssel való beszélgetés alapján, valami sony vagy fuji MILC kellene nekem, csak nem tudom melyik. Kérlek benneteket adjatok tanácsot! Előre is köszönöm! :)
:R :R :R

Clint Eastwood FTW

(#42229) #31733248 válasza Raggie (#42228) üzenetére


#31733248
törölt tag

Vedd a Sony A5000-et. Mellette szól a remek APS-C szenzor, a jó videó, a beépített vaku is. Belefér egy kicsi Lowepro Dashpoint 20 övtokba is, így simán magaddal viszed övre fűzve. Az objektívek és a szoftveres extrák szempontjából javaslom elolvasni ezt.

(#42230) #31733248 válasza #31733248 (#42229) üzenetére


#31733248
törölt tag

Itt egy friss, Segesváron készült galéria, objektívkorrekció nélküli, vázból kieső képekkel. Sony A6000 + Sigma 17-70mm + Sigma 8-16mm (nem A5000 és az obik is adapterezettek). A színvilág gyakorlatilag ilyen lesz, ha az A5000 megfelelően van beállítva.

https://goo.gl/photos/AfZqLPRQND5rAq6Y6

[ Szerkesztve ]

(#42231) Raggie válasza #31733248 (#42230) üzenetére


Raggie
őstag

OK, köszi az ajánlást! :) :R
Elkezdem nézegetni az aprót.

Nagy különbség van egyébként az A6000 és az A5000 között?
Csak mert láttam, hogy árban elég nagy a különbség! :P

Clint Eastwood FTW

(#42232) Muerte68 válasza Raggie (#42231) üzenetére


Muerte68
addikt

több mpx-hibrid af+evf nagy vonalakban :) amúgy legalább akkora a külömbség mint az árban :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#42233) t.imi


t.imi
addikt

Üdv újra! :)
Kicsit még bombáznám az agysejtjeiteket.
Lenne 1-2 új váz obival jó áron.
Pentax k-s2 18-50(?)-el 140-ért.
Sony A68 18-55-el 170-ért.
D5600 dupla kit. Igaz, műanyag bajonett, de nagyon dicsérik a képminőségét mind a kettőnek. Cashback keretén belül -37k.
Canon sem esett ki

Pentax, Sonyhoz sok olcsó és (jó?) obi van.
A6000 obi árak miatt nem játszik.
Manuálozni nagyon keveset szoktam.
Nikon nem is alkalmas nagyon erre.

Kicsit visszanéztem az elmúlt évek termését, évi 6-8e képet csinálok.
Emiatt is maradnék a max 3k keretnél.
Ezek figyelembevételével melyiket ajánlanátok?

(#42234) m3ss válasza t.imi (#42233) üzenetére


m3ss
veterán

vennel valami sony a68-at 170-ert, de az objektiv arak miatt nem jatszik az a6000? rossz uton jarsz :)
amugy mi a baj a sony 16-50 kitobival? nekem volt nikon kitobim is, 18-55, nem latok oriasi kulonbseget koztuk, mind2ot rekeszelni kell, egyik sem valtja meg a vilagot. mind2 hasznalhato.
teny, hogy nikonhoz olcsobb lesz mondjuk egy fix 50-es. de azert nezz bele elotte egy a6000 meg egy d5600 keresojebe, hasznald oket fel orat, fokuszalgass veluk utana dontsd el megeri-e kicsit tobbet fizetni a masik rendszerert...
m43 miert maradt ki?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42235) t.imi válasza m3ss (#42234) üzenetére


t.imi
addikt

Alap obival nincs gond, nem várom tőlük egy fix képminőségét.
Mft-t éppen most számolom fel. Sok képkivágást szoktam csinálni és 16mp-en számomra zavaró a minőség romlás.
6000-en pl 50/1.8, 18-200 ha úgy adódna, egy 300-as tele ára ami botrány. Legalább is az én zsebemhez viszonyítva.

(#42236) wms válasza t.imi (#42235) üzenetére


wms
senior tag

Sonyn telének ott az 55-210, ami olcsó és egészen jó képe van :K

(#42237) m3ss válasza wms (#42236) üzenetére


m3ss
veterán

mennyiert mennek? nincs vkinek kolcson egy ilyen obija augusztus vegen 1 hetre? vmit adhatok cserebe.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#42238) t.imi válasza wms (#42236) üzenetére


t.imi
addikt

315 vs 450mm :) Valóban nem rossz darab.

m3ss 70-75 környékén mennek, új 110 -10ft. Éppen akció van.

[ Szerkesztve ]

(#42239) #31733248 válasza m3ss (#42237) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nekem van, dobj egy számot és megbeszéljük.

(#42240) wms válasza m3ss (#42237) üzenetére


wms
senior tag

65-75 között, színtől függően. Általában a fekete drágább, mert azt jobban keresik. :K

(#42241) Raggie válasza Muerte68 (#42232) üzenetére


Raggie
őstag

:R
Akkor azért lehet rajta is elgondolkodom... :)

Clint Eastwood FTW

(#42242) Muerte68 válasza Raggie (#42241) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha belefér a keretbe mindenképp megéri a PDAF-igen jó dolog az evf-is jól jöhet +a szenzor is jobb-Econ-nak van egy sűrűn linkelt :D ismertetője is róla-érdemes elolvasni tényleg le van írva minden.
Nekem A5000-em volt az is jó kis gép-szó szerint kicsi sokszor csak zsebrevágtam nagyon könnyű magaddal vinni :K

[link]-ez az az ajánló :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#42243) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Áttereltek ebbe a topikba. Szeretném megkérdezni, hogy számomra milyen gépet ajánlanátok?

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni. Először 100k körül gondoltam használtan. Újonan 200k egy alap objektívvel, amit jelenleg bevállalnék, ha tényleg megéri a különbség.

- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád).
Amiket szeretnék fotózni:
-Viharok (felhő, villámlás)
-kutyám
-tájképek
-horgászat
A célom a minél jobb képminőség elérése. Nincs blogom stb, tehát tényleg csak saját felhasználatra szeretnék, de így is célom a minél jobb képminőség.

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság). Nem. Ha strapabíró, az csak pluszpont.

- Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni). Egyszer egyszer jól jöhet, de nem kell komoly szinten.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt is, sőt.

- Egyéb kívánság, speciális igények? Kezdésnek alap obival (amit kitben adnak) szeretném megismerni, használni, a többit később szerezném be.

Ahogy a neten kutakodtam, Samsung nx500, sony alpha a6000-nél járok, mint "befutó". Viszont egyikből sem nagyon van a használtpiacon.

[ Szerkesztve ]

(#42244) #31733248 válasza mézespálinka (#42243) üzenetére


#31733248
törölt tag

A kettő közül a méltán népszerű A6000-et javaslom (ez messze a legnagyobb darabszámban eladott MILC), itt találhatsz róla egy ismertetőt:

https://sites.google.com/site/sonya6000ajanlo/

A Samsung egy halott rendszer sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#42245) MineFox54 válasza mézespálinka (#42243) üzenetére


MineFox54
őstag

Jó a Sony. Nekem is A5000 van.
Nagy előnye pl: A natív obik mellé szinte minden obihoz van adapter is, úgyhogy nagyon széles a választék, olcsón tudsz hozzá venni objektíveket. Ha elég a manuális. Vagy pl. a Canonok mennek AF-el is.
Viszont azt tudni kell hogy a natív obik nagyon drágák.

[ Szerkesztve ]

(#42246) Rapid136 válasza mézespálinka (#42243) üzenetére


Rapid136
őstag

Kb. az összes A6000 használt hirdetés eltűnt, pedig volt néhány...
Facebookon van magyar Sony Mirrorless adok-veszek, de onnan is.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#42247) Tin_Shield válasza mézespálinka (#42243) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A kettő közül a Sony egy élő rendszer, a Samsungot (meg mire beérett) elkaszálta a gyártó.
Ha tetszik a Sony bátran megveheted, jó gép. De ezekre fotós célokra bármelyik gyártónál (legyen az DSLR vagy MILC) találni gépet, strabíró(bb) időjárásálló típus is akad a piacon.

(#42248) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Köszi mindenkinek, lehet ,hogy még jövök egyelőre elmerülök tesztekben :R

(#42249) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a hozzáértőbbek véleményét kérni fényképezőgép választás ügyben.
Jelenleg egy kompakt (Panasonic FZ200) gépem van, amit kinőttem. A legnagyobb problémám vele, hogy 400-as ISO értéktől már nagyon zajosodik, cserébe viszont marha király objektíve van, amihez hasonlót biztos jó drága lesz találni tükrös géphez.
Szóval fontos szempont a nagyobb szenzor méret, illetve a jobb oldalon található gyorsbeállító kijelző.
Esetleg még ami fontos lenne, hogy minél hosszabb záridős képet lehessen készíteni, mert szeretek ezzel játszani, de ebben az árkategóriában ahogy néztem mindegyik 30s-t tud.

Használt gépekben gondolkodok, nem futja egy új gépre.

Amiket eddig találtam az a Nikon D7000 (esetleg D7100,D7200?!), valamint Canon 760D, és 77D.

Akinek van bármilyen tapasztalata, meglátása ezekkel a gépekkel, az kérem bombázzon vele. :)
Ha van más alternatíva annak is nagyon örülnék. Használtan 100-150e közötti árat próbálom belőni.

Köszönöm! :)

(#42250) Throme válasza Laby (#42249) üzenetére


Throme
veterán

Részemről a 7100 ajánlott, mert én elégedett vagyok vele.
Korábbi fórumviták (nikon) miatt inkább most leírom, hogy ha erre esne a választásod, akkor a sávosodásnak nézz utána.
Használtan már talán bele is fér a keretbe (obi nélkül természetesen).

szvsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.