Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) Muerte68 válasza Helltak (#42792) üzenetére


Muerte68
addikt

Olympus EM10? Váz 80-90 kit obi 20-25 tele 30-35.
Egy obival simán kijön egy garis is:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#42802) Neck válasza Golota (#42778) üzenetére


Neck
veterán

Te ugyanazt a fórumot olvasod? Econ nem trollkodik, érvel, a saját véleménye mellett. Ha valaki "hibára várva" minden megjegyzésére "ráugrik", pl Royo85, arról nem ő tehet.

Vihartigris: állom a másodikat, ha hoz valaki FF gépet is :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42803) Royo85 válasza Neck (#42802) üzenetére


Royo85
tag

Szegény.
Még a végén megsajnálom.
Nem érvel, tényként közöl. Ami szerintem nem fer.

(#42804) haruspex válasza #31733248 (#42770) üzenetére


haruspex
aktív tag

A 18-105 tényleg jó es hasonló áron mas rendszeren nincs alternatívája. Viszont nincs normális nagylátó, illetve ami van az gyenge, nincs rendes fényerős alapzoom, 16-70 az árahoz képest nem az igazi, telezoomból az egy szem 55-210 van, 70-200 alternativa csak full framre aranyárban. Ezzel szemben mft-re és Fujira is teljes zoom sor van. A fixek minden rendszeren másként vannak, más jó ajánlat mindenütt. Azt, hogy a Sony onik olcsók meg szerintem te sem gondolod komolyan.

(#42805) Helltak válasza Muerte68 (#42801) üzenetére


Helltak
őstag

Köszi, utána nézek!

Vivo X100 Pro

(#42806) Grga_Pitic válasza Neck (#42802) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Az a helyzet, hogy PH!-n Econ az egyik legnagyobb troll. Teljesen normális párbeszéd folytatható itt, amíg meg nem jelenik. Nem létezik, hogy nem direkt hergeli a népet. Ráugrik arra, aki indulatból válaszol neki nem teljesen megalapozott állításokat, így a normális hangvételű, érvekkel alátámasztott véleményekre már nem kell reagálnia.
Econ nem érvel, hanem saját véleményét tényként állítja be. Eközben saját magával is ellentmondásba kerül. Nem olyan régen még azt olvashattuk tőle, hogy 1 EV fénykülönbségért sokan igen súlyos pénzeket hajlandóak kifizetni. A mostani vitában pedig közli, hogy milyen drágák az MFT objektívek, mert egy-két hasonló ekvivalens gyútávú objektív esetében többet mernek elkérni az 1.7/1.8-as rekeszű objektívért, mint amit a Sigma kér a 2.8-as sorozat tagjaiért.
Forrás megjelölés nélkül ír láthatóan légből kapott állításokat ("az A6000 a legtöbbet eladott MILC"), ha számon kéred, akkor nem válaszol, csak terel.

Viszont tényleg ügyesen csinálja, azt el kell ismerni.

80hun: több helyen is műanyag borítást írnak rá, de nem volt a kezemben, nem tudom.

(#42807) frankstork válasza Grga_Pitic (#42806) üzenetére


frankstork
aktív tag

Korrekt megfogalmazás. Hűvös, de nem kifejezetten támadó. Én speciel el sem olvasom már amit ír, noha jó gépnek tartom a sony-kat, valószínűleg az is lesz a következő, de messze nem Econ miatt. Túltolja a korteskedést, nem a Sony fizeti véletlenül? ;]

(#42809) total90 válasza topikk (#42808) üzenetére


total90
veterán

Jajj, ilyet nem linkelünk :P

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#42810) asdf_ válasza topikk (#42808) üzenetére


asdf_
veterán

Econt az amazon eladasi listat nezi, majd ezt onhatalmulag vonatkoztatja teljes amerikara/vilagra.

(#42811) Grga_Pitic válasza asdf_ (#42810) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Ááá, pont ezt akartam írni. :)
Aztán Amerikában is ott az Adorama, a B&H, és még sok online meg brick&mortar forgalmazó, akik nem publikálnak semmilyen adatot. Ráadásul a CIPA 2016-os statisztikái szerint Ázsia Japánnal együtt sokkal nagyobb MILC piac, mint Amerika és Európa együtt. DSLR-ben fordított a helyzet.

Ja, és mea culpa, hogy részt veszek a topik szétoffolásában.

[ Szerkesztve ]

(#42812) Nippon válasza topikk (#42808) üzenetére


Nippon
őstag

Nem értem hogy hogyan jön ide ez. A legnagyobb eladott darabszám egy adott modell esetén nem azonos a piaci részesedéssel. Valamint ez is csak a japán piacra vonatkozik.

(#42813) zolko74


zolko74
tag

Ez az új marketing a világban. A gyártók "támogatnak" embereket akik a véleményükkel befolyásolják a leendő vásárlókat. A YouTube-on van ez a Horváth gyerek aki "vásárolt" egy BMW elektromos autót. Azóta napi szinten vlogol, hogy milyen fasza és miért nem Teslát vett...

(#42814) Throme válasza zolko74 (#42813) üzenetére


Throme
veterán

... és akkor ennek analógiájára meg lehet "kenni" embert egy sony a6000-rel, hogy ódákat zengjen róla? ;]
A bmw-s jobban járt :)

[ Szerkesztve ]

(#42815) Neck válasza Grga_Pitic (#42806) üzenetére


Neck
veterán

Messze nem így látom. Ti akarjátok minden állítását szétszedni. Mintha fájna nektek minden alkalommal, ha valakinek A6000-et ajánl azon szempontok alapján, amit a kérdező írt.

Én Sony-t vettem (nem feltétlenül Econ véleménye alapján, de közrejátszott), és nagyon örülök, hogy ezt a rendszert választottam, nagyon tetszik. Ez akkor most rossz? Hallgassak arra a 10 emberre, aki egyből ráugrik mindenkire, aki fel meri hozni a Sony gépeket olyanoknak, akik kb pont azt keresik?

Szerintem hagyom ezt a topicot a fenébe...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42816) Tin_Shield válasza Neck (#42815) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nagyjából mindegy mit szeretne a kérdező, megkapja, hogy csak az a6000. Ha valaki 4k videót vagy a szenzorstabit szeretne, akkor is csak a PDAF. Mert neki ez a fontos, tehát mindenkinek ez a fontos. És ez százhuszonhatodszorra már elég unalmas. Minden héten linkeli az a6000 tukmálóját, benne az alig burkolt mft fikázással. Szerencsére legalább már a GX7 "tapasztalatait" hanyagolja mostanában.
Amúgy semmi baj sincs az a6000-rel, tök jó gép szerintem is, én is ajánlottam már többször, mert a kérdező igényeit az fedi le a legjobban. De nem mindig és nem mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#42817) Ear001 válasza Tin_Shield (#42816) üzenetére


Ear001
addikt

+1

(#42818) jjeahh válasza Tin_Shield (#42816) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1, ez most valami népszavazás? :DDD . Amúgy szerintem többen sokkal gondoljuk így, mint ahányan védik Econ "érvelését".
Az A6000-el meg önmagában nekem sincs semmi különösebb bajom, jó gép, engem még az obipark sem zavar, szinte minden van rá ami számomra fontos, nálam csak a színek miatt nem játszik, fujin és olyn kívül minden kiesik. Amin ugy-e megint lehet órákig vitatkozni, de minek.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#42819) vihartigris válasza jjeahh (#42818) üzenetére


vihartigris
őstag

A Fuji és az Oly színei tényleg nagyon ütősek! :K
A többi gyártó valamit elleshetne tőlük ;]

bármi reciproka a semmi

(#42820) Sefter válasza zolko74 (#42813) üzenetére


Sefter
veterán

Az a “Horváth gyerek” az egyik hazai apple bolt tulajdonosa...kb fossa a pénzt, unalmában vlogol...az előző autója árán kb 2 olyan bömbit vehet..
Abban egyébként igazad van, hogy objektív teszt nincs, max amatőröktől

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#42821) MineFox54 válasza Sefter (#42820) üzenetére


MineFox54
őstag

Handras?

(#42822) #31733248 válasza Royo85 (#42795) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#42795) Royo85

Szó sincs erről. A Fuji jelenlegi kínálata legalább annyira tetszik, mint a Sonyé (nem a színek, hanem a karakteres obik miatt). De nem volt ez mindig így, régebben a gyengébb fókuszképességek, a harmatos videó, a lecsapott feketék és az obik húzós ára tette a Fujit nálam a második helyre. A Sony FF kínálata is nagyon tetszik, de a méretek miatt a Fuji jobban bejön.

(#42797) Grga_Pitic

Itt ugye arról volt szó, hogy azonos ekv. gyútávot és mosodát veszünk alapul. Az meg nem fog kijönni máshogy, csak akkor, ha az MFT obi fényerősebb (azaz drágább). Ha nekem elég az MFT-gépek gyengébb mosodája és szenzorának a tudása, akkor olcsóbb ezt a szintet elérnem akkor, ha Sony APS-C-t választok (mivel elég egy fényerővel gyengébb obit vásárolnom ugyanolyan eredményhez).

A Sony E-nél - akár FF, akár APS-C - nagy előny az obik jó adapterezhetősége. És hidd el, nem igazán érdekel, van-e natív megoldás, ha a felpattintott obi teljes funkcionalitással működik. Miközben nem mellesleg feleannyit fizettem érte, mint Ti egy hasonló képességű Olympus obiért.

A többit lásd a Neck kollégának adott válaszomban. :)

(#42802) Neck

"Te ugyanazt a fórumot olvasod? Econ nem trollkodik, érvel, a saját véleménye mellett. Ha valaki "hibára várva" minden megjegyzésére "ráugrik", pl Royo85, arról nem ő tehet."

Nem bizony. :N Madgie szokta mindig mondani, hogy egyes MFT-s kollégák falkában támadnak és olyanok, mint a raptorok. :DD

(#42804) haruspex

Hogyne lenne jó nagylátó!

Ott az olcsó és jó Samyang 12mm f2, vagy a Sony 10-18, ami nem éppen gyenge. De nekem például Sigma 8-16 van fent, ami ebben az extrém széles kategóriában a legjobbak egyike. És csak 125 ezer forintomba került, újan, 3 éves garanciával.

(#42813) zolko74

Ez jó vicc. :D A Sony akkor járna jól, ha nem ide írogatnék, hanem kitennék a magán FB-oldalamra egy-két posztot és elolvasnák több tízezren, mint ahogy általában. Többen személyesen ismernek innen, együtt nevetünk az ilyen feltételezéseken. :)

[ Szerkesztve ]

(#42823) Sefter válasza MineFox54 (#42821) üzenetére


Sefter
veterán

Igen

Psn ID: sefter_hun

(#42824) 80hun válasza jjeahh (#42818) üzenetére


80hun
addikt

Már a canon szinei nem is jók? :)

Most ott tartok hogy kipróbálom a colorcheckert aztán majd kiderül hogy milyenek is a valódi szinek az életben a monitorra rakva :)

[ Szerkesztve ]

(#42825) Royo85 válasza #31733248 (#42822) üzenetére


Royo85
tag

Nincs ezzel gond, nem vagyunk egyformák.
Én csak azt untam meg, hogy másból sem állsz ki mint az MFT lehúzásából.
Miért kell egyből lefikázni akár a Panasonic vagy az Olympus termékeit?
Én megértem, hogy te a Sonyra esküszöl, futtassad, de ne a másik ásztatása árán.
El kell, hogy fogadd vannak olyan emberek akik nem Sony A6000 fognak vásárolni, mert lehet fontosabb a Pana / Oly vázstabija (stabilizált kép manuális obik használatakor). Esetleg tükrös Canon/Nikon gépet vásárolnak mert ilyen volt a családba, vagy ismerősnek, vagy csak egyszerűen olcsóbbak hozzá az objektívek, vagy egyszerűen ahhoz ragaszkodnak. :R :R

(#42826) #31733248 válasza Royo85 (#42825) üzenetére


#31733248
törölt tag

Áztatása.

Elfogadom, mint írtam, Apámnak Fujit vettem ajándékba és nekem is van egy Nikonom.

(#42827) Royo85 válasza #31733248 (#42826) üzenetére


Royo85
tag

Na már nyelvleckéket is adsz?
Sajnállak, ha az egészből ennyi ragadt meg! :W

[ Szerkesztve ]

(#42828) #31733248 válasza Royo85 (#42827) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nincs azzal az égvilágon semmi gond, ha valakinek más rendszer kell, többször leírtam már. Minden rendszer mellett szólnak érvek. De fejezzük be a felesleges szószaporítást.

[ Szerkesztve ]

(#42829) jjeahh válasza 80hun (#42824) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Canon viszonylag okés, csak random az is képes fura barnás színeket produkálni, amivel aztán órákig t*kölhetek a Ps-ben... de azt annyit még nem használtam, hogy rájöjjek pontosan milyen szituációkban csinálja. Persze ízlés kérdése is az egész...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#42830) Royo85 válasza #31733248 (#42828) üzenetére


Royo85
tag

Azzal nincs is gond.
A gond a lehúzó stílusoddal van.
De hangsúlyozom ez az én véleményem. :DD

(#42831) Muerte68


Muerte68
addikt

Az a szép hogy miközben egymással szórakoztok egy elvileg ajánló topicban közben az hogy a kérdező mit vegyen nem érdekel senkit :W
Az egymásnak küldött épületes eszmecserék közben az sem tűnt fel senkinek hogy közben volt még egy kérdező akinek a sok elfoglaltság közben senkinek nem jutott ideje válaszolni.
Komolyan mondom mint egy ovoda.
Csoda ha még idejön valaki érdeklődni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#42832) #31733248 válasza Royo85 (#42830) üzenetére


#31733248
törölt tag

Royo85, vigasztaljon, hogy ha itt nem is szimpatizálsz velem (még :) ), az életben egy roppant segítőkész, rendes fickó vagyok. :D

(#42792) Helltak

Keresővel, vagy anélkül? Így rengeteg típus jöhet szóba.

(#42833) MineFox54

Köszi. :))

[ Szerkesztve ]

(#42833) MineFox54 válasza Helltak (#42792) üzenetére


MineFox54
őstag

Sony a6000?

Itt van Econ ajánlója a gépről.

;]
Bár, ennyi infó alapján akár jó is lehet...

(#42834) Royo85 válasza Muerte68 (#42831) üzenetére


Royo85
tag

Már megírtad a tutit! :C :R
Az oly M10 jó választás lehet.

(#42835) Helltak válasza MineFox54 (#42833) üzenetére


Helltak
őstag

150e alatt, nem igazán lattam :/
Lehet Bridge gépet fogok inkább venni. Ilyen áron, amit írtam, nem igazán találtam olyat, ami megfogott volna.
Persze, nem igazán értek a fényképezőgépekhez, de próbálok fejlődni :)
( egy panasonic lumix dmc-fz300-at néztem ki)
Ezeket találtam amúgy, itt hardveraprón;
Samsung NX30, Canon EOS 1200D és amit ajánlottál, Olympus OMD EM10.

Econ:
Keresővel szeretném.

[ Szerkesztve ]

Vivo X100 Pro

(#42836) MineFox54 válasza Helltak (#42835) üzenetére


MineFox54
őstag

Emlékeim szerint 130-ért megy az a6000 használtan... Vagy csak a váz? 1200D (belépő DSLR) nem biztos hogy vennék :)

FZ300 nem biztos hogy jó ötlet... 1/2,3" szenzor... APS-C pl a Sony, vagy MFT a Oly / Pana. Ahhoz képest apró szenzor. [link]

[ Szerkesztve ]

(#42837) Muerte68 válasza Helltak (#42835) üzenetére


Muerte68
addikt

A bridge gépekben elég kicsi szenzor van sötétben zajosodnak rendesen,elég komromisszumos megoldás.
A Samsung jó gép de halott márka nincs hozzá semmi főleg szerviz vagy alkatrész.
A Canon kicsit elavult műanyagos cucc a bridge-nél jobb de nem egy topp gépezet.
EM-10-elég sok van obik elég olcsók sok funkció stabis váz kicsit kisebb szenzor 4/3-de még bőven jó.
EM-5-is lement már árban bár általában több expóval van viszont időjárás álló-a kit obija is az a 14-50-asszem-az is jól jöhet elég jó a jpg-képe is ha nem akarsz sokat szórakozni vele
A6000-is jó kit obival az is belefér a kit obi szélét szokták szidni szerintem nem vészes cserébe kicsi és ha nem teljes nagylátón a széleit pixel kukkolod éles is.
Fuji XE2-XT 10-100-110-ért van váz most is voltak felrakva kit obi 40000-a kit obik közül szerintem a legjobb-jó a szenzor jó jpg.
Ez mind keresős :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#42838) Helltak válasza MineFox54 (#42836) üzenetére


Helltak
őstag

Igen, azt tudom, hogy nincs valami nagy szenzor bennük, de low light fotózás nem lesz elvileg valami gyakori, max naplemente, ami gyakrabban előfordulhat.
Rendesen fel adtátok a leckét :)
Szerencsére nem 1-2 napon belül kell döntenem, nem is szeretném elkapkodni.

Köszönöm mindkettőtöknek!
:R

[ Szerkesztve ]

Vivo X100 Pro

(#42839) Muerte68 válasza Helltak (#42838) üzenetére


Muerte68
addikt

Most ránéztem a hardver apróra EM 10 már 90000-ért is van kit telével-de 120-on belül 3 is van különféle obikkal.
XE2-90-ért van fent mondjuk a 40 ezres kit obival már túllépné a keretedet.
Azzal a bridge szenzorral már szobában se lehet rendes képet csinálni a naplemente meg zajlemente volna :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#42840) #31733248 válasza Helltak (#42835) üzenetére


#31733248
törölt tag

Elég sok típus megfelelhet Neked.

A Sony A3000 gyenge minőségű keresővel és kijelzővel rendelkezik, de kitobival mindössze 60-65 ezer körül megkaphatod. Mint minden Sony fényképezőgéphez, ingyen jár hozzá a Capture One raw feldolgozó szoftver. A megadott keretből akár két Sigma fixet is vehetsz mellé. 20 megapixeles, nagyon jó szenzorral rendelkezik.

Van az apróhirdetéseknél egy NEX-6, két kitobis szett, irányáron 150 ezerért. A telét 60 ezerért eladhatod, ha nem kell. Úgy még marad egy fixre is pénzed a keretből.

Sony SLT-A58 + 18-55mm kitobi + táska + 16GB kártya is van az aprón 85 ezres irányáron. Ehhez is vehetsz fixet a keretből.

Ennyiért a kitobis Sony A6000 is belefér. :)

A kollégák írták az Oly alternatívát. A Fuji X-E1-et is érdemes megvenni 16-50-es obival kijössz a keretből.

Nikon D7000 is van az aprón 89 ezerért, nagyon jó gép.

A Nikon D3200, D3300, D5100 és D5200 is nagyon jók tájképre, ha fontos a dönthető kijelző az utóbbi kettőt kell nézni.

Nagy dinamikatartományú képeknél,vagy kevés fénynél fontos lesz a jó szenzor, ebből a szempontból az APS-C gépek előnyben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#42841) Helltak válasza #31733248 (#42840) üzenetére


Helltak
őstag

Feladtátok a leckét, lassan kifolyik a szemem a sok keresgéléstől :D
Sony SLT-A58, ezt egész jónak látom ár-érték arányban.
Nikonok is tetszenek! D3300-at még akár újonnan is megtudnám venni, 130e körül [link], ez jó ajánlat lehet?
Ez a Canon?

Vivo X100 Pro

(#42842) Helltak válasza Helltak (#42841) üzenetére


Helltak
őstag

Amúgy az egész vásárlási kedv onnan indult, hogy múlt hétvégén, életemben először kezembe került egy ilyen gépezet és laikusként egész ügyesen használtam. Kattintottam 20-30 képet, lett már egész elfogadható (kerti partin készültek, jó fényviszonyok között).
Most, elkezdtem nézegetni, Nikon D3300-as teszt videókat, rájöttem, hogy pont ez volt a kezemben :)
Jó volt használni! Mivel kedves barátom tesójáé, így lesz lehetőségem még kicsit próbálgatni szerintem.

Vivo X100 Pro

(#42843) #31733248 válasza Helltak (#42841) üzenetére


#31733248
törölt tag

Van 75 ezres irányáron Canon 1200D + 18-55mm is az apróhirdetések között, az jobb vétel. De a Nikon 3xxx széria és a belépő Canonok elég fapadosak - persze nem biztos, hogy ez fontos. A Sony és a Nikon gépek szenzorai jobbak a Canonokénál, ha gyenge fényben fényképezel, vagy ha raw feldolgozásnál visszahúznád a csúcsfényeket, esetleg világosabbá tennéd az árnyékos területeket, ez fontos lehet.

A Sonynál spórolsz az ingyenes és nagyon jó raw feldolgozó szoftveren és az A58 keresője pedig sokkal jobban használható, mint a Canoné, vagy a Nikoné. Meg a gép is többet tud.

[ Szerkesztve ]

(#42844) wms válasza Helltak (#42842) üzenetére


wms
senior tag

Kategóriájában a Nikon D3300 nagyon jó gép, sokan dicsérik tesztelők és felhasználók egyaránt. ;)
De a többiek által felsorolt gépek is azok, egyikkel sem tudsz mellélőni. :K
Menj el MM-ba és fogdosd meg őket és amelyik a leginkább kényelmes, illetve tetszik és anyagilag is belefér, azt vedd meg! :K

(#42845) Royo85 válasza Helltak (#42842) üzenetére


Royo85
tag

Ha nem zárod ki a használt fényképezőt akkor lehet belefér az árba egy fényerős fix objektív is.

Az általad linkelt Canon géphez nem stabilizátoros az objektív, ha amellett döntesz erre figyelj.

(#42846) 80hun válasza Helltak (#42841) üzenetére


80hun
addikt

Használt A58-nál viszont nemárt figyelni a féligáteresztő tükör tisztaságára mert se megfogni se takarítani nem lehet.
Egyedűl a port szabad lefújni róla körtepumpával. :)

[ Szerkesztve ]

(#42847) Helltak


Helltak
őstag

Huh, köszönöm szépen mindenkinek!!!
Nikon D3300 szimpatikusabbak mint a Canon. Utóbbiban tetszik, hogy van wifi és ennyi a plusz.
Sony A58-nak szimpatikus az ára is, de hosszú távra lehet jobb lenne egy új vagy alig használt.
Ha új extra jó vétel, akkor 150e Ft-ig is fel tudok menni, de akkor objektívnak is kell lennie hozzá.

Vivo X100 Pro

(#42848) jjeahh válasza Helltak (#42847) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha modern gépet akarsz, akkor én az e-m10-et vagy a6000-et venném (ha belefér), esetleg panasonic gx7, g6... Canon 1200-1300d szvsz felejtős, ha dslr, akkor nikon d3xxx vonal, bár arra figyelj, hogy a d3000-nál azért legyen újabb modell. Ezek jóval fapadosabbak mint a fent említett milc-ek, de a szenzor jó és mivel ducibbak rájuk lehet markolni.
Pár extra tipp: ha találnál lx100-at az is nagyon jó, gyenge fényben többet ki lehet hozni belőle mint egy cserélhető obis gép + kitobi kombóból. E-m5 szintén jó cucc, ha a lehető olcsóbban meg akarod úszni, akkor pana g3, g5.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#42849) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni. Fényképezőgép vásárlás előtt állok, kettő kiszemelt modell van.

Sony Alpha 5000 és Canon 1300D. Szerintetek melyik legyen? Mindenképp szeretnék a modellhez venni egy teleobjektívet is.

Előre is köszönöm.

(#42850) #31733248 válasza Oposzumtoszó (#42849) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az A5000 nagy előnye, hogy nagyon pici, ezért mindenhova magaddal viheted (a Canont biztosan nem fogod). Ha ezt választod, vegyél hozzá egy Lowepro Dashpoint 20 övtokot, vagyon pici, kényelmesen hordható. Szintén előnye, hogy a Capture One raw feldolgozó szoftver ingyen jár a Sony gépekhez. Az 55-210mm-es teleobjektív kb. 60 ezer forintért vehető meg hozzá használtan, a rendszer gyakoribb obijairól és egyéb fontos dolgokról itt írtam. Tudásban a Sony többet kínál.

A Canon órási előnye, hogy van keresője, vakupapucsa, az 50-es portréobjektív pedig ugyan nincs olyan jó, mint a Sonyé, de nagyon olcsó hozzá, a jó árú telék szintén.

Érdemes a használt kínálaton is elgondolkodni, lásd itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.