Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#38751) jookomak válasza FrenkyHun (#38750) üzenetére


jookomak
őstag

Ha a hozzáillő topikban nem válaszolnak, akkor mit gondolsz, egy totál más helyen fognak?

(#38752) FrenkyHun válasza jookomak (#38751) üzenetére


FrenkyHun
csendes tag

Bízom benne... Itt amikor feltettem amit szerettem volna a témával kapcsolatban, tök segítőkészen válaszolt mindenki. Írtam 2 topikba is a problémámmal kapcsolatban, de a FŐGURUK kb le se sz..rtak. Attől függetlenül, hogy milyen topikban ténykedik valaki, gondolom más témában is van rálátása a dolgokhoz, ezért próbáltam meg itt.

“Soha ne vitatkozz idiótákkal, mert lealacsonyodsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal“

(#38753) jim bcs válasza xtevo (#38739) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! ezek között nézelődj

EKL Alpenföhn Gotthard--18k
Noctua NH-L12---15k
Zalman CNPS11X Extreme---16k
Zalman CNPS5X---6k

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38754) xtevo válasza jim bcs (#38753) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi szépen! :R Utánaolvasok ezeknek a típusoknak. Elvileg "papíron" a noctua a nyerő, nem? (ha elfér :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#38755) Potzee válasza xtevo (#38739) üzenetére


Potzee
addikt

A CoolerMaster Silencio 550-ban max.154 mm magas cooler fér (gyári adat)
ha szerinted a szélessége kb. 100 mm lehet...hááát...
Passzív hűtésre ettől nagyobb hűtőket szoktak használni...pl. Tr HR-02 Macho, Scythe Mugen 2-3 / Ninja...
Mondanám, hogy próbáld meg a Thermalright Macho 120-t mert az "csak" 150 mm (és a nagy tesó már bizonyított passzív hűtés terén :K ) de ez is 130 mm széles...
:F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38756) jim bcs válasza xtevo (#38754) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szerintem alpenföhn, utánna noctua de várj egy kicst hátha írnak még variációt (nekem k2 van és kíváló), nézz addig tesztet mind a kettőről

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38757) xtevo válasza Potzee (#38755) üzenetére


xtevo
őstag

Hopp... elfelejtettem frissíteni a profilomat... elnézést érte :U Hamarosan megérkezik az új házam: Bitfenix Prodigy és az új konfigba keresnék majd procihűtőt.
A magasság nem számít, mivel bőségesen van hely a prodigy-ben, sokkal inkább a pci-e sín közelsége a cpu foglalathoz, ezért kerestem kb. 100 mm körüli hűtőket.

(#38758) Potzee válasza jim bcs (#38753) üzenetére


Potzee
addikt

Ezek közül egyik sem alkalmas passzív hűtésre :( ...nagyon sűrű a bordázat, nem mozog közöttük a levegő...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38759) Potzee válasza xtevo (#38757) üzenetére


Potzee
addikt

aha..így már nem annyira reménytelen...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38760) jim bcs válasza Potzee (#38758) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

arra nem, de csendesek nemhiszem hogy hallani fogod a venti hangját

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38761) R@ZEL


R@ZEL
csendes tag

Üdv mindenkinek
Alapfelállás: Fractal R3 ház,Phenom X4 955 BE proci,jelenleg TX3-as "hűtő",ezt cserélném le egy komolyabbra,10-12 körül lenne rá keret.Sok ajánlás után megtetszett a brocken,de látom hogy AMD-re felszerelve felfelé fújja a levegőt,az viszont a házban le van zárva,és nem is tervezem levenni a hangszűrőt.Ház szellőzése elől 2 venti,hátul 1.
Milyen ventit ajánlotok ha esetleg a jövőben kis tuningot is terveznék?
Köszönöm a segítséget.

(#38762) petiked válasza Potzee (#38734) üzenetére


petiked
tag

Köszi szépen! Az ajánlott 3 biztos beférne és lényegesen halkabb lenne akkor?
nem értem pontosan de a 12cm átmérőjű CPU hűtők nem férnének be a házba vagy az i3-ra?
VGA-ra akkor ez Arctic Accelero Twin Turbo II is lényegesen halkabb lenne mint a gyári?
Köszi a megerősítést és a segítséget! esetleg még CPU&VGA-ra lenne más konkrét típus?

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#38763) jim bcs válasza R@ZEL (#38761) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szia, szerintem ezek de várjál és jönnek majd az ajánlatok

Thermalright HR-02 Macho----11,500k

be quiet! Shadow Rock Topflow SR1---12,600k

ha egy kicsit teszel rá, akkor ezek meg bőven elbírják a tuningot

Thermalright True Spirit 140--13,000k

be quiet! Dark Rock Advanced C1--14,300k

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38764) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok!

Szakértői segítségeteket szeretném kérni. Van egy Coolermaster TX3 EVO procihűtőm.

Több helyen olvastam - a hivatalos honlapon is ott van -, hogy szerelhető rá egy második ventillátor is.

A kérdésem, hol lehet ilyet beszerezni, tudnátok mutatni? Nem vagyok járatos a témában. :(

(Ha hangosabb lesz, az sem zavar, egyelőre nem szeretném az egész egységet lecserélni, tudom, hogy vannak jobbak.)

Válaszotok köszönöm. :R

(#38765) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Adott egy Llano A8-3820-as APU és egy Artic Freezer 64 PRO hűtő. Kb. 1 hete használom és bár még ház nélkül vannak, elég jó értékeket produkál ez a páros, viszont nem rég vettem észre, h a hűtő talpa kisebb, mint az APU teteje.
Úgy saccolom, h kb. 2 mm kilógás van körbe-körbe. Szerintetek ez lehet baj?

Let's begin, de gozaimasu!

(#38766) L1ZRRR válasza BomiBoogie (#38764) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Csupán veszel hozzá még 1 ventilátort, és hozzá olyan gumit.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38767) Potzee válasza petiked (#38762) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, a Macho 120, BeQuiet! Topflow SR1 és a Gotthard biztosan befér. Hangban a Be Quiet! a leghalkabb...
A legjobb, leghalkabb tuninghűtők általában toronyhűtők és 120 mm-es ventikkel vannak felszerelve. Viszont nyilván ezeknek több hely kell, ezért magasabbak is mint a 92 mm-es ventikkel szerelt coolerek...amelyek szintén jó teljesíténnyel bírnak, de általában hangosabbak is :K ...
A CM Cilencio 550-be - úgy tudom - max. 154 mm magas hűtő fér be...a jobb tuninghűtők 158-165 cm magasak...ezért javasoltam a 150 mm-es Macho 120-at ill. a két ún. topflow hűtőt.
Én a VGA-ra az AC Twin turbo-t azért tettem mert beszart a gyári hűtés...Ha igazán profin akaod megoldani a dolgot, akkor Alpenföhn Peter + BeQuiet! Shadow wings vagy Silent wings ventik (14-16dB) vagy ami elfér rajta...na, ez tutti halk lesz

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38768) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Fiúkákok segítsetek légyszi :D

Nekem egy i7 3770K-t kéne hűtenem ami olyan 4,2 körülire van huzogatva (azt kellemesen viszi).

Szóval, mindehhez lenne egy asus p8z77 M-Pro alaplapom. Egy szó mint száz én a bequiet dark rock pro2-t nézegettem. Ez elfér az matx-es lapomon? Vagy felejtősek ezek a nagy hűtők kicsiny deszkákon?

A pro 2 miben különbözhet a pro c1-től? Csak mert kb 5k külömbség van árban a kettő között.

Jelenleg leszerelt oldallappal és egy ósdi házikóba vagyok berendezkedve szóval jelenleg a méret nem játszik, de kövi hónapban be akarok ruházkodni egy kunyhóra is. Ezekhez a méretekhez valami jó sok ventis alsótápos, lehetőleg alacsony, kábelmenedzsmentes házikó ami 30k-ból kijön?

Huhh, tudom sok a kérdés, de ha tudjátok válaszoljátok meg légyszi. Ha meg már volt ilyen jellegű kérdés akkor nyugodtan küldjetek el a ..... :D:D k
Köszönöm előre is minden kedves hallgatónak és válaszadó kollégának.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#38769) old-dog válasza RevolutioN2 (#38768) üzenetére


old-dog
aktív tag

A pro1-ben120-as ventikvannak a pro2-ben 135mm-esek. Az áruk valószínűleg ezért különbözik. mATX-es lapta nem biztos, hogy elfér a 2 tornyos hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#38770) jim bcs válasza RevolutioN2 (#38768) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1. alaplap, én is ilyet akartam p8 z77-v lett belőle nekem alpenföhn k2 miatt kellett nagy lap ha ekkora hűtőben gondolkodsz felejtsd el az matx-et mint ahogy nekem is el kellett :F de nem bántam meg, a lényeg matx lapoknál az x1 slotot elveszik helyére fentebb kerül az első pci slot emiatt a hűtő bordája beleérhet rosszabb esetben ráfeküdhet a vga-ra, kb 6k-val kell megtoldanod és atx lapo lesz, vagy nézel kisebb hűtőt, sajna ez van

2. házikót 30k -ból királyat veszel ,íme én ezekre gondoltam mind nagy és szellős, az árak 21k-tól felfele vannak,ezekbe rakhatsz batár hűtőt elfér
Cooler Master HAF 912 Plus
Xigmatek Pantheon
Cooler Master CM 690 II Basic
Corsair Carbide 400R
Fractal Design Arc Midi Tower (nekem core 3000 van alpenföhn k2 vel)
Corsair Carbide 500R
Lian Li PC-7FN
----idáig megvagy 30k-ból, de felmehetsz 36k-ig ha van egy kis plussz
SilverStone RV03
Corsair Vengeance C70
Lian Li PC-9F

én ennyit tudok hozzáfűzni ,de ha vársz jön még ötlet :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38771) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Köszi a választ. Az a bajom, hogy itt csücsül előttem egy p8z77-v és egy p8z77 M-pro. Nos a z77-v-vel volt egy kis kalamajkám (elgörbült 2 tű a foglalatban ezért no gari) ezért beszereztem ezt az m-prot. Aztán legnagyobb meglepetésemre a processzor is meg volt halva. Szóval ezért lett az M-pro. Most mértem le a kisebbiken 4 a nagyobbikon 7 cm-re van a pcie slot a procifoglalat közelebbik szélétől. a processzor közepétől 7 illetve 9 centi. A dark rock pro 2 mérete 147 x 138 x 166. Azt tudom, hogy a 166 a magasság, de azt nem, hogy a pcie felé a szélesség vagy a hosszúság mérete számít? Mert ha a 138 akkor ugye az origbóból az csak 69mm plusz még ott az a 2-3 mm ami a slotnál megtérül még... ááá sehyogy sem jójez :( Helyette esetleg valami kisebb paraméterekkel rendelkező, de az i7 3770K-t elbíró hűtőt valaki ajánlana? Anno a Gelid Gx7-et néztem de sehol nem lehet beszerezni az ég egyadta világon.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#38772) jim bcs válasza RevolutioN2 (#38771) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:F az nem egy fasza dolog, rád jár a rúd, jó lesz az csak agyaljunk

EKL Alpenföhn Matterhorn 120 Shamrock-Edition

EKL Alpenföhn Himalaya

Thermalright True Spirit 140

ThermalTake FrioOCK (CLP0575)

Zalman CNPS12X

ezeknek nézz utánna ,az alpenföhn honlapján mindent megtalálsz még a méretet is, legrosszabb esetben amit ajánlani tudok az a kompakt vízhűtés, kicsivel rosszabb mint a lég de legalább bőven elférsz

Antec H2O 920 25k
Corsair Hydro Series H80 27k
Corsair Hydro Series H100 31k ennek már odalökheted az oc-t
Intel BXRTS2011LC 22k

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38773) RevolutioN2 válasza jim bcs (#38772) üzenetére


RevolutioN2
tag

Láttam egy videót amin rászerkesztik egy m-atxes lapba a frio ock-t. Még franya is lenne de így a videókártya az alsó slotba van betéve. Na most nekem egy 7970-em van ami pci3-as, ezt pedig csak a felső slot tudja... mennyi lenne a tempóveszteség, ha mégis lejebb raknám egyel? ÁÁÁÁÁ nem hiszem el. Ahogy elnézegetem azért a hűtőknek pont a hosszabbik szélessége van a pcie slotok felé, ergo kb az összes 2 venti rálóg a felső slotomra. Most akasszam fel magam vagy jó lesz később is ?:D

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#38774) Merlinclub válasza RevolutioN2 (#38771) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Mennyit szánnál a coolerre? Mi a cél? Csak jó hőfok, vagy csend is legyen?
Házad milyen magasságig bír el coolert?
Kicsit szűkítsd, mert így fel lehetne sorolni 40 darabot akár, ami befér...

(#38775) jim bcs válasza RevolutioN2 (#38773) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:C ha nemveszel kötelet akkor azt az összeget ha belepótolod ebbe Corsair Hydro Series H100 31k ,akkor megis vagy :DD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38776) RevolutioN2 válasza Merlinclub (#38774) üzenetére


RevolutioN2
tag

Nos mint előbb írtam, a lényeg hogy matx-es p8z77 m-prom van, a lényeg az, hogy hütsön vadállatul, pénz (nem nagyképüségből) sokadrangúbb szempont persze azért nem 40k. Az lenne a lényeg, hogy az matx felső slotjába be tudjam tenni a 7970-et és bírkózzon meg egy 4.2-4-5 ig húzott i7 3770k val.

Vízhűtést nem szeretnék, már volt és nem nyerte el a tetszésem :D

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#38777) jim bcs válasza RevolutioN2 (#38776) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mondom Corsair Hydro Series H100 31.000ft ennek ha odapirítol észre sem veszi, de te sem hogy lég,vagy víz van rajta, ettől meg befér a vga bőven

http://hardwareoverclock.com/Wasserkuehlung/Corsair_Hydro_Series_H100-024.jpg

itt meg egy crossfire Ati vga-val
http://cdn.overclock.net/2/21/218a8a4d_2011-11-2702.09.07.jpeg

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38778) RevolutioN2 válasza jim bcs (#38777) üzenetére


RevolutioN2
tag

Köszönöm, megfontolom a tippet. Láttam hőmérsékleti teszteket róla, tényleg okésan hűt. Köszi az ajánlatot. Nem tudom a pumpa hangja mennyire hangos? Tapasztalat? Bár a szívem még mindig a levegő felé húz. De tény hogy ez sem lenne rossz. Keresek hozzá egy passzentos házat ahová azt a debella duplaradit eltehetem :D

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#38779) Merlinclub válasza RevolutioN2 (#38778) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A H100 jól hűt de hangos. A pumpa még oké, de a két venti 2000RPM-en már zavaró.
Alpenföhn Brocken, tuti jó, kérdezz rá a fórumban. A Noctua D14-et is verte több kollégánál. Ennél jobbat? 11100Ft-ért? :D
Esetleg egy Prolimatech Genesis, az még elfér, max ram magasság 49mm

(#38780) R@ZEL válasza jim bcs (#38763) üzenetére


R@ZEL
csendes tag

HR-02 épphogy befér a házba,jónak is tűnik,de hogy bírna egy kis túlhúzást?be quiet c1 pl bele se férne.

(#38781) Sonny C. válasza Merlinclub (#38779) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Erre esetleg tudnál mondani még valamit? A Sella gyengébb a Triglavhoz képest?
Köszi! :R

(#38782) Sonny C. válasza Potzee (#38742) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Köszi! Merlintől azért még érdeklődök Alpenföhn-ös alternatíváról, aztán majd igyekszem dönteni!
Még egyszer köszönöm!

(#38783) Tothgera30 válasza Sonny C. (#38781) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azt hiszem a Triglav erősebb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38784) xtevo válasza RevolutioN2 (#38778) üzenetére


xtevo
őstag

Szerintem mielőtt megveszed a Corsair Hydro Series valamelyik tagját olvass vissza ebben a topic-ban: katt Jópár negatív visszajelzés érkezet... :(

(#38785) RevolutioN2 válasza xtevo (#38784) üzenetére


RevolutioN2
tag

Őőő... most máson gondolkozom. Azt néztem épp, hogy a sima egyventis dark rock 2 elférne abban az esetben ha felfelé nézne a ventiláátor (nem a slotok felé lefele) Lehet ezeket a hűtőket forgatni? Mármint elvileg normál négyszög alakú a felfogatás, eltekerhetem én ezen 90 és 180 fokkal is nem? :D Vagy hülyeség amit írok?

Merlin ne érts félre, de valahogy nem fogott meg a brocken hűtési ereje. olvastam tesztet amin egy kevésbé melegedős prockó 60 65 fokon szaladgált alap órajellel max terhelésen. Azért az ivy bridgeről köztudott, hogy szeret felmelegedni kis húzásra is.

Nem tudom mitévő legyen.

Utolsó mentsvár, hogy elforgatható a dark rock 2 egyventis és felfelé irányítom a ventijét.

[ Szerkesztve ]

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#38786) old-dog válasza RevolutioN2 (#38785) üzenetére


old-dog
aktív tag

Az Intel procikhoz minden irányba lehet forgatni, az AMD-hez csak 180 fokkal forgatható.

(#38787) RevolutioN2 válasza old-dog (#38786) üzenetére


RevolutioN2
tag

köszönöm a választ :D

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#38788) Entrecampos


Entrecampos
csendes tag

Sziasztok!

I7 930-as procira milyen hűtőt vegyek, ami befér Aeroengine 2 házba? A procival szemben van egy 2,5 centi vastag 12cm-es ventilátor, ha nagyon muszáj kiveszem ezt akkor. Max 15k-t szánnék rá. Ezen a hűtőn morfondírozom, de szerintem nem férne be: Hyper 612S.

Előre is köszönöm.

(#38789) Roba


Roba
tag

Üdv!

Nincs 3 hónapja sem, hogy lecseréltem a Core 2 Duo E8500-am egy Core 2 Quad Q9550 vid: 1.1750 V, C1 rev-re. Vettem hozzá egy Hyper TX3 Evo hűtőt, gondoltam egy kisebb tuningra elég lesz. A proci jól megy, vid alatt viszi a 3.5 Ghz-et. Viszont eléggé melegszik. Most a 22.5 fokos szobában 2.83 Ghz-en bios 1.1 V-on írásom közben a proci kupakja 27, a 2 melegebb mag pedig 47 fokos, a többi 36 fokos. Lehet, hogy a magok hőmérője rosszul mér.

Egy egyszerű Codegen 6044L házam van, aminek a a tetején belülről (a táp és a dvd író között) házilag felszereltem egy 120 mm-es ventilátort. 1-2 fokkal csökkentek a hőmérsékletek, ami nem sok.

Ami a legzavaróbb az az, hogy a túl hangos a proci ventilátora, sokszor a max. 2200 rpm közelében forog és melegebb időben 71 fokos maghőmérséklet is volt.

Tudom, hogy ebbe a házba nem fér el csukott oldallappal egy nagyobb hűtő, ennek ellenére mégis a jelenlegi hűtőm cseréjén gondolkodom. Szeretnék rá 120 mm-es ventivel szerelt hűtőt akkor is, ha az oldallapon buherálnom kell.

Egy Asus P5Q Pro lapom van és kérdésem az, hogy felszerelhetőek-e az alábbi hűtők egyike:

1. Alpenföhn Brocken: 125.5 x 157 x 104 mm
2. Artic Cooling Freezer 13 Pro: 134 x 159 x 96 mm
3. Xigmatek Gaia: 120 x 159 x 50 mm
4. Hyper 212 Evo: 120 x 159 x 80 mm
5. vagy valamelyik hasonló teljesítményű.

Köszi a válaszokat.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#38790) kromatika válasza Roba (#38789) üzenetére


kromatika
veterán

le kellene mérni,hogy a proci kupakjától a ház oldal lapjáig,mennyi a távolság.ha be fér akkor Alpenföhn Brocken:K a második nálam pedig a Xigmatek Gaia az álltalad írtak közül. Artic Cooling Freezer 13 Prot a gyenge műanyag lefogatása miatt nem venném.

[ Szerkesztve ]

(#38791) debcamp


debcamp
aktív tag

Üdv.

Most szeretnék venni egy i5 2320 (vagy 2400) cpu-t és segítségeteket kérném a hozza illő hűtő ügyében. Asrock B75 Pro3-M lap és NZXT Tempest 410 ház lesz mellé. Abszolút tuning mentes, általános és játékos igénybevétellel lenne terhelve.
Mit/Miket ajánlotok? (akár többet is)
Köszi :R
M

(#38792) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

tegnap vettem egy új Freezer 7 Pro rev. 2-őt és az a gondom, hogy elég zajos a ventije, kb. mint valami gyári AMD vagy intel hűtőnek, kerregő zaj hallatszik a háttérben, már 900-as fordulaton is. Kifogtam volna egy selejtet? Többször használtam már ezt a típust (illetve különböző verzióit) az évek során, de kifejezetten halk működésre emlékszem.

Van esély ilyen indokkal gariztatásra (hardverker)?

(#38793) Merlinclub válasza Sonny C. (#38781) üzenetére


Merlinclub
senior tag

SZia,

A Triglav nem egy kategóriában focizik a Sellával. A Sella csak "junior", már a mérete miatt is. Természetesen nem tud annyit mint a Triglav

150mm maga az új Macho 120. Az befér a házadba, már bizonyított, hogy jó cooler. Nem hiszem, hogy jelenleg lenne jobb alternatíva ennyiért.
Esetleg a top flow coolerek közt tudnál még körülnézni

Mennyi a keretösszeged?
A Deepcool Ice Wing 5 PRO sem drága, és még befér 8500Ft körül, vagy a Killer Whale 10900.
A "nagynevű" gyártók ilyen colerei drágábbak, de van választék abból is

(#38794) lukaszokni válasza RevolutioN2 (#38771) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Szia!
Nekem is mATX-es lapom van és simán elfér rajta egy Arctic Freezer 13 Pro, maradt is a videokártyától 1 mm hely.:D
A méretei: 134 (L) x 96 (W) x 159 (H) mm , tehát 159 magas, 134 széles és 96 "vastag" szélirányban, de itt számunkra csak a szélesség a fontos, mert intel lapod van, ergo elölről hátulra szélirányt tudod tartani, tehát nem kell forgatni.
Úgyhogy mérd le a proci foglalat közepétől mennyi hely van a pci slotig és számolgass. :)
Az Alpenföhn oldalán van kompatibilitási lista is a termékeknél, pl. K2.

mAtx4ever!

(#38795) RevolutioN2 válasza lukaszokni (#38794) üzenetére


RevolutioN2
tag

Köszi, nekem kb 70mmre van a proci közepe a pcie3 slot felső szélétől. Ergo be kéne hogy passzoljon. Tapasztalatok a hütéssel kapcsolatban?

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#38796) Merlinclub válasza RevolutioN2 (#38795) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ár értékben jó a Freezer 13 Pro, csak a felfogatása miatt kevésbé népszerű, mivel nincs hátlapi merevítés.
Maga a cooler jól dolgozik

(#38797) lukaszokni válasza RevolutioN2 (#38795) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Félre értés ne essék, nem ajánlani akartam, ma már én is mást vennék. :D Vannak szebbek, jobbak, csak gyorsan akartam egy gépet összedobni.
Persze ettől függetlenül nekem i5-2500K-ra bőven elég 4,2-re húzva is.:)

Merlinclub: Sokan odavannak ettől a merevítőhiánytól, én semmi negatívumot nem tapasztaltam eddig vele kapcsolatban. Többször is le, fel szereltem már, nekem stabil, nem törtek el a pöckök. :)
Mondjuk mivel műanyag alkatrészek, ezért nem hülyebiztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#38798) Roba válasza kromatika (#38790) üzenetére


Roba
tag

Biztosan nem fér be. Egy 157-160 mm magas hűtő esetében 8-10 mm-t biztosan kilóg.
Ennek ellenére csere lesz, majd valamit csinálok az oldallapnak.

A kérdésem arra irányult, hogy a procihűtők magasságát nem számítva a többi méret lehetővé teszi-e a felszerelést. (Az alaplapon lévő hűtőbordák és memóriák magassága nem korlátozza-e az új hűtő felszerelését.)

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#38799) andor1111 válasza R@ZEL (#38780) üzenetére


andor1111
tag

Passzívan használom még tuningot is bír. 3570k.Ventível meg símán.

(#38800) andor1111 válasza R@ZEL (#38780) üzenetére


andor1111
tag

Mondjuk 2 venti rásegít,kiiktathatnám de mivel 5 volton megy nagyon halk.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.