Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#38451) L1ZRRR válasza Norbika88 (#38450) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Szia,

Ár kategória?

Használt , vagy csak új jöhet szóba?

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38452) old-dog


old-dog
aktív tag

Azt hiszem itt kevés szó esik a Be quiet termékeiről. Igaz elsősorban felsőkategóriás tápegységeivel ismerhették meg a felhasználók, de processzor hűtőivel is nagyot alkotott. Már fél éve használom a Be Quiet! Shadow Rock Pro sr1-et és felveszi a versenyt az itt faforizált hűtőkkel is. Hallk és jól hűt. Ezt most is a rendkivüli (26C fok) os szobahőmérsékleteken be is mutatja. Van nagyobb teljesítményű változat is ami extrém hűtőteljesítményre képes,Dark Rock. Itt fontos tudnivaló ezekről. Csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#38453) Norbika88 válasza L1ZRRR (#38451) üzenetére


Norbika88
senior tag

Üdv!

Max. olyan 15re gondoltam, lehetőleg új, de jó állapotú használt is szóba jöhet, lényeg hogy jól és halkan tegye a dolgát, és lehetőleg hátra kifele fújja,ne vgatól felfele.

(Éjszakás leszek, ha tudok válaszolok, megyek marok egy kicsit :D )

[ Szerkesztve ]

(#38454) L1ZRRR válasza Norbika88 (#38453) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Használtan 15 k-ért már van D14 Noctua.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38455) Merlinclub válasza Norbika88 (#38453) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ha Matterhorn, akkor a Matterhorn Pure Edition. Talán nem olyan csilli-villi, de jobb a nikkelezettnél 2-3 fokkal Tesztlinket küldök priviben
A Himalaya drágább, de jobb is.
Ajánlom figyelmedbe még a Thermálright Macho verziókat 12-13K, illetve a Scythe Mine 2 újonnan PH-n 8900!!!

tick

10K alatt Neked is ajánlom a Scythe Mine 2-t, illetve Alpenföhn Triglav, de a Gaia is jó, de szerintem ezeknél gyengébb

[ Szerkesztve ]

(#38456) tick válasza L1ZRRR (#38449) üzenetére


tick
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Merlinclub: köszi lesem őket :) ha a zajszint a legfontosabb akkor is ezeket ajánlanád? a gyári adatokra mennyire lehet támaszkodni?

Arctic i30-at néztem még, de nagyon senki sem ajánlotta eddig.

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#38457) Merlinclub válasza tick (#38456) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A Matterhorn Pure a legcsendesebb. A Mine 2 csak magasabb fordulaton hangosodik, de ahhoz már tényleg kell rezsó
A Triglav sem hangos egyáltalán szerintem

Az i30-at nem ismerem személyesen sajnos

(#38458) goso535


goso535
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a Be Quiet Dark Rock cpu coolert fel lehet tenni 2011-es socketre?

(#38459) L1ZRRR válasza goso535 (#38458) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Szia,

Itt utána tudsz olvasni részletesen, de egyébként igen van hozzá.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38460) Merlinclub válasza goso535 (#38458) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Fel tudod tenni, csak ügyelj a ramokra! Elég nagy böszme a cooler, így az emeletes ramokat felejtsd el!

(#38461) Potzee válasza old-dog (#38452) üzenetére


Potzee
addikt

Be Quiet! :R
Teljes mértékben egyet értek old-dog kollégával! :R Ez a márka - és amilyen minőséget képvisel - sokkal nagyobb figyelmet érdemel!!!
Abszolut high end!
Keskeny házba, szűk helyekre ajánlom figyelmetekbe a Be Quiet! Shadow Rock Topflow SR1 coolert![link]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38462) Jamesb2 válasza Merlinclub (#38460) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Merlin! Az mindegyik Alpennél ilyen hogy a hátlapi merevítő nem fexik fel a lapra hanem alatta van a plusz anya? Mér jó ez nekik?

Gondolkodom rajta hogy körbeszigetelem valamivel a venti és a borda között, a fele levegő kifele megy nem keresztül...

[ Szerkesztve ]

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38463) trob válasza Potzee (#38389) üzenetére


trob
tag

Merlin,

Tudnál akkor segíteni abban, hogy az Abit IP35Pro alaplapomra milyen hűtőket lehet feltenni?
A középső borda kb 40mm, a hátsó csatlakozók melletti 44mm magas.

Szóba jöhet:
1. Scynthe Mine 2
2. Arctic Freezer I30
3. Arctic Freezer 13 PRO
4. CoolerMaster Hyper 212 EVO

És:
Több helyen olvastam, hogy milyen jó dolog az, amikor a hőcsövek közvetlenül a processzoron vannak. És mindenhol oda volt írva "csak úgy, mellesleg", hogy de azért a nagy hűtőgyártók mégsem nem csinálják így. De hogy mi ennek az oka, arra nem találtam rá. Potzee szerint te biztosan tudod a választ.

Köszi szépen.

(#38464) Merlinclub válasza trob (#38463) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Szia,

Bocs, elfelejtettelek.
Holnap válaszolok! :R

(#38465) trob válasza Merlinclub (#38464) üzenetére


trob
tag

Köszi-köszi.

(#38466) vtomi2


vtomi2
őstag

Na megjött a Scythe Mine 2... 2x akkora mont a 212+. Felszerelni lehetetlen a lap kivétele nélkül, de utánna könnyen megy, mert a hátlepon van a csavar és nem kell kis helyeken manőverezni a csavarhúzóval.

A hőmérsékletet 1-2 fokkal csökkentette alap járaton, terhelve viszont nem megy 47 foknál tovább egy 28fokos szobában. Ezeket úgy, hogy a potenciométert letekertem minimumra, és kivettem a házventiket. Jelenleg csak a tápomat lehet hallani, de azt is csak akkor ha jól odafigyelünk.

Kérdés: Hol tudok szerezni mék ventifelfogatót rá?

Vélemény: Mindenkinem ajánlom ezt a hütőt, de csak tágasabb házakba, mert a Zalman Z9-esemben is csak fél centi hely maradt.

(#38467) L1ZRRR válasza vtomi2 (#38466) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Ezt a 47C-os értéket ventilátorral, vagy anélkül produkálta?

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38468) vtomi2 válasza L1ZRRR (#38467) üzenetére


vtomi2
őstag

Minimum fordulaton ment a ventilátor.

(#38469) Potzee válasza Sonny C. (#38445) üzenetére


Potzee
addikt

Szerintem nem lesz hangosabb a Triglav, mint a mostani Zalmanod.
Alpenföhn Föhn 120 Hydraulic Bearing (max.21,4 dB, 850 - 1500RPM, 101,1 m³/h, lila LED)
teszt
De, ha majd egyszer mégis hangosabb lesz... a Triglav-on tudod majd cserélni a ventit (pl. BeQuiet! Shadow wings-re, Noiseblocker BlackSilent Pro-ra, stb...)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38470) Bigeee válasza trob (#38463) üzenetére


Bigeee
tag

Arcticot tapasztalatból nem ajánlom, a vacak rögzítése, és az ócska műanyag tartókeret miatt, a pro kis ventije pedig plusz hibaforrás.
Ezek közül a 212-t választanám a helyedben.

A csövek közvetlenül a hűtőhöz azért jobb, mert nem egy X mm vastag rézblokk után kezdik el elvonni a hőt a csövek, hanem azonnal. Szerintem gyártástechnikailag így nehezebb megoldani, mint a csöveket bevezetni egy rézblokkba és azt utólag lecsiszolni simára, ezért választhatják a valószínűleg pár fokos romlás ellenére utóbbit a gyártók.

(#38471) goso535


goso535
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

(#38472) L1ZRRR válasza vtomi2 (#38468) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Az elég jó eredményként könyvelheted el, legalábbis megváltás a másikhoz képest. ;]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38473) vtomi2 válasza L1ZRRR (#38472) üzenetére


vtomi2
őstag

Az már igaz, már csak egy halk tápventi kéne, és kész a silent pc-m :DD

(#38474) L1ZRRR válasza vtomi2 (#38473) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Noctua, AC-12 , CM , BQ

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38475) Merlinclub válasza L1ZRRR (#38474) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ezzel azért vigyázzunk!

Ha nem produkál megfelelő nyomást a venti, pl Arctic, Coolinc SWIF2, anti silent lesz, mert "felrobban" a táp!

(#38476) L1ZRRR válasza Merlinclub (#38475) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Jó hát ezeket azért ajánlottam, mert már mindegyik ventilátort láttam valamelyik tápban

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38477) agressiv válasza L1ZRRR (#38476) üzenetére


agressiv
addikt

Én is láttam wingboost-ot is halott tápban. :DDD A tápban nem lehet csak úgy cserélgetni a ventilátorokat, jól utána kell nézni, hogy mégis mire képes az adott ventilátor, de egy noctua akár még jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#38478) vtomi2 válasza Merlinclub (#38475) üzenetére


vtomi2
őstag

Épp ettől tartok én is, ezért nem merem kicserélni.

(#38479) Zsamolzsa


Zsamolzsa
tag

Hali.Thermaltake v3 Black házba elfér ez a cuccos Cooler Master Hyper 612S (163mm magas)???

(#38480) xtevo válasza Zsamolzsa (#38479) üzenetére


xtevo
őstag

Thermaltake oldala szerint:

Q: What is the tallest cooler that will fit this chassis?
A: This chassis will fit a cooler that is no taller than 163mm(6.4")

Talán, de biztos szoros lesz... :U

[ Szerkesztve ]

(#38481) L1ZRRR válasza xtevo (#38480) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

HeatPipe majd érintkezik az oldallappal, és majd az is hő le adó felület lesz ;]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38482) Zsamolzsa válasza xtevo (#38480) üzenetére


Zsamolzsa
tag

Nem tudnátok megmondani 100%-ban mert most van eladó havernak 4k ért 1 hetet használt???Fontos lenne :)

(#38483) xtevo válasza Zsamolzsa (#38482) üzenetére


xtevo
őstag

Annyiért vicc ár! Boltban, újonnan kb 3x ennyi, max kihajlítod a ház oldalát :D

(#38484) Potzee válasza Zsamolzsa (#38482) üzenetére


Potzee
addikt

1 hetes CM 612 4k-ért??? :Y
Vedd meg, ne gatyázz!!! :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38485) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! GeminII helyet keresnék egy halk(ez a legfontosabb) és jó hatásfokú hűtőt(ez a második legfontosabb :DDD ). Most készülök LGA1156(i5-750) és sajnos a hűtést is cserélnem kell. Tuning nálam max annyi lesz felhúzom kb 3Ghz-re, 12000Ft szánok erre a cserére. Nézegettem a hűtőket de nemigazán értek hozzá. Esetleg valakinek valami ötlete hogy lehetne feltenni ezt a hűtőt az újabb foglalatra?

Rock Katona

(#38486) Merlinclub válasza Potzee (#38484) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Én is megvenném, azt jól megtollasodnék mikor eladom..... :DD

LordDarkness

Mekkora házad van? Milyen magas cooler megy bele. Fontos!

[ Szerkesztve ]

(#38487) Zsamolzsa


Zsamolzsa
tag

Csumi.
Tudom nem a témához tartozik és madár kérdés,de szeretném felrakni a win 7 ultimate 64 bites verzióját.Csak sajna rég húztam OP-rendszert és nemtudom x64 az a 64 bites? :W

(#38488) LordDarkness válasza Merlinclub (#38486) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

3D Mars megmérve kb 17cm a szabad hely belül.

Zsamolzsa: igen.

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#38489) Potzee válasza Zsamolzsa (#38487) üzenetére


Potzee
addikt

igen, így van :K x64 - 64 bit
az x86 pedig a 32bit-es

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38490) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Még mindig nagy dilemmában szenvedek.
Melyik a jobb: ha a cpu hűtő hátra fújja a meleg levegőt, és a ház hátsó ventilátora szívja ki segítségül, vagy ha felfelé fújja és a ház tetején lévő szívja ki?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#38491) L1ZRRR válasza J0shu4M1ll3r (#38490) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Mivel eleve a hő felfelé szál, célszerűbb felfelé fújatni.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38492) agressiv válasza J0shu4M1ll3r (#38490) üzenetére


agressiv
addikt

Teljesen mindegy, ha bármelyik irányban segít egy ventilátor.

Hát még a borz.....

(#38493) J0shu4M1ll3r válasza L1ZRRR (#38491) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Igen, ezt értem, de praktikusság szemponjából ha mondjuk pakolni szeretnék a tetejére, akkor meg az a bukó, illetve kikapcsolt állapotban meg beleszáll a por. Na mind1.
Másik kérdés:
A CM 212 milyen hűtő? Úgy értem tapasztalat szinten.
Most egy Arctic Freezer 13-om van. Ahhoz képest hangosabb, jobban hűt stb.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#38494) L1ZRRR válasza J0shu4M1ll3r (#38493) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

CM 212 100% biztos lehetsz benne, hogy sokkal halkabb...

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38495) J0shu4M1ll3r válasza agressiv (#38492) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Az a baj, hgoy most olyan házam van ami nincs kivágva felül, és hiába van hátul egy segítő venti, mégis melegszik a ház. Az a para, nehogy a megrekedt hő kikezdje az alaplapot vagy valami.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#38496) J0shu4M1ll3r válasza L1ZRRR (#38494) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

És jobban is hűt, vagy legalább hozza ugyanazt a szintet?
Illetve, azt fel lehet tenni amd-s alaplapokra úgy, hogy hátra fújja a levegőt?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#38497) L1ZRRR válasza J0shu4M1ll3r (#38496) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Azt nem tudom, h fel lehet úgy-e rakni, a coolert, de azt garantálom h jobb mint a pro...

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#38498) J0shu4M1ll3r válasza L1ZRRR (#38497) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi, akkor belevetem magam és kiderítem.
Nekem ráadásul nem pro hanem simám van.
Üdv!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#38499) Jamesb2 válasza J0shu4M1ll3r (#38496) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Fel lehet minden állásban tenni. Tegnap vettem le :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38500) J0shu4M1ll3r válasza Jamesb2 (#38499) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

AMD-s alaplapra? Pl Asrock 970 ext3?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.