Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#38201) Ladanielx válasza proci985 (#38200) üzenetére


Ladanielx
csendes tag

socket 775, hát kb 4-5e, nem tom még mi következne..:)

(#38202) proci985 válasza Ladanielx (#38201) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

alpenföhn sella akkor 5600ért. 140Wig elég, gyárinál halkabb, pentium D se sül vele.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38203) Merlinclub válasza Ladanielx (#38201) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Akár Alpenföhn Civetta, bár a Sella jobb, de kicsit drágább is, vagy Zalman CNPS5X Performa. Jópofa kis cooler, 4900-ért megkapod

(#38204) Zsamolzsa


Zsamolzsa
tag

Napot.
Tudnátok ajánlani i5-760 LGA1156 processorhoz (megbízható,halk,jól nézzen ki,végezze a dolgát) hűtőt?Használt nem érdekel,10k-15k-ig van rá keret.Esetleg még tesztet is tudnátok linkelni ha van róla? :R

(#38205) proci985 válasza Zsamolzsa (#38204) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Thermalright HR02 Macho 12ért, vagy revA 13ért.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38206) Jamesb2


Jamesb2
aktív tag

Erre valaki valamit?

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38207) Formaster válasza Zsamolzsa (#38204) üzenetére


Formaster
addikt

Én most vettem egy ilyet i7 880-ra. Fagyon tartja. Be Quiet Dark Rock

[ Szerkesztve ]

(#38208) jookomak válasza Jamesb2 (#38206) üzenetére


jookomak
őstag

(#38209) Jamesb2 válasza jookomak (#38208) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Most vagy túl korán van, vagy nem kellett volna tegnap résztvennem a " ki tud több HP-t meginni 10 perc alatt " c. versenyen, de mit nézzek? :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38210) ricshard444


ricshard444
veterán

Azert linkelte,hogy ott tedd fel a kerdest.

Vannak dolgok...

(#38211) Jamesb2 válasza ricshard444 (#38210) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Szép hosszú, de nekem hűtőre kéne propeller...

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38212) Zanik


Zanik
addikt

Szerintetek nagyon durva dolog lenne erre az alaplapra egy Matterhorn-t rátenni? :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#38213) Steelmanus válasza Zanik (#38212) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt nem irtad hogy milyen proci lesz benne es hogy tuning lesz-e. Ez fugg a procidtol es a haztol is ahova beszereled, nehogy a haz miatt ne ferjen el. A haz tipusa?

(#38214) Zanik válasza Steelmanus (#38213) üzenetére


Zanik
addikt

A ház Fractal Design Define Mini, a proci egy Athlon II X4 620. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#38215) Zanik válasza Steelmanus (#38213) üzenetére


Zanik
addikt

Jah, és igen, kicsi tuning lenne! :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#38216) ricshard444


ricshard444
veterán

AVC Aquacool Hercules mennyire lehet jo? Aproban csak 8k

Vannak dolgok...

(#38217) siriq


siriq
őstag

Hali

Q6600-s procira keresnek hutot a havernak. Legutobb jo volt az ar 8000 korul viszont most sajna mar nem fer be a keretbe. Kozben linkelt nekem egy hutot : [link] . Ez a huto 3500 ft. Kerdes, hogy megerne-e!? Vagy inkabb nezzen masik hutot 5000 ft kornyeken? Elegge surgos lenne a valasz!

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#38218) Qru válasza siriq (#38217) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem tuningol akkor elég, ha igen akkor nem ártana vmi komolyabb darab rá.

#nincsbennetarcsi

(#38219) siriq válasza Qru (#38218) üzenetére


siriq
őstag

Alapon megy. Nem lesz tuning. BF3 hoz kellene, kozben lesz egy masik jelolt is :[link]

Vagy pedig ha hasznaltba esetleg ez lenne [link]

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#38220) Qru válasza siriq (#38219) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TX3 Evo erősebb, és több féle foglaltra jó (ki tudja mit hoz a jövő ugye) mint a Tt.

#nincsbennetarcsi

(#38221) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

10K-ért milyen cpu hűtőt ajánlotok? Phenom 2 965-re kéne valami csendes és tuningbarát hűtő.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#38222) kiSSrac


kiSSrac
tag

Sziasztok!

A magassága miatt cserélnék egy Coolink Corator DS-t egy Coolermaster Geminii SF524-re. Szerintetek sokkal gyengébb a hűtési teljesítménye? i7-930-as 1366-os foglalatos procihoz lenne.

Előre is köszi a segítséget!

kissrac

(#38223) cozykaa


cozykaa
csendes tag

Sziasztok!
I5 2500k hoz szeretnék egy hűtőt venni kb 10-15k-ért(+1-2-3k belefér).Tervem 4-4.5ghz-re húzni a procit ha lehetővé teszi az alaplapom Asrock z68 pro 3 gen3. Kicsit szűkös lap lehet erre a célomnak megfelelő hűtőt tenni?

[ Szerkesztve ]

+36303583775

(#38224) siriq válasza Qru (#38220) üzenetére


siriq
őstag

Tx3-t vette meg. Kozben en is felraktam a hutomet ami Thermalright silwer SB-E. A kezet labat eltornem annak aki a hasznalati utmutatot irta. Eletemben nem toltottem meg el 5.5-6 orat azzal, hogy felrakjak egy hutot(mindenestul). Ha a hasznalati utmutatot kovettem, hogy hogyan rakjam fel = FAIL. Kenytelen voltam rajonni magamtol, hogyan kell felrakni a hutot. Hihetetlen amit elmereteztek es ezert ki kellett hagynom 1 dolgot amit irnak, hogy mindenkeppen rakjam fel.
Ha a muanyag alatetet felrakom akkor lotyog a huto a procin. Ha nem rakom, akkor tokeletes. Ne ezert szedjem mar szet a gepet 3rom szor.
Amugy jo a huto. 10-15 fokkal huvosebb.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#38225) Merlinclub válasza werest (#49) üzenetére


Merlinclub
senior tag

92 mm ventivel ajánlat:
Xigmatec Loki /kicsit macerás szerelni, de utána nagyon jó/
Thermalright True Spirit 90 szintén nagyon jó
Alpenföhn Sella hasonló
Árnyalattal gyengébb
Zalman CNPS5X Performa
Alpenföhn Civetta
Freezer 13
Freezer 7 verziók

A best buy 6900Ft-ért a Deepcool Ice Wind FS 12cm-es ventivel

kiSSrac

Sokkal gyengébb!!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#38226) Merlinclub válasza cozykaa (#38223) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Alpenföhn Matterhorn Pure 10900.-
Thermalright Macho HR-02 ha elfér 12500.-
Alpenföhn Brocken 11100 Best Buy

Scythe Mine 2 ha befér 8900Ft

(#38227) ricshard444


ricshard444
veterán

Ninja 3 teljesítménye hogyan viszonyul egy Freezer 13 Pro-hoz?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38228) becsitibi


becsitibi
senior tag

Üdv Urak!

Na elérkeztem ahhoz,hogy vegyek egy bitang,de sajnos "csak" maximum 162 mm magas procihűtőt,nem is kevergetem a kását csapjunk bele...Prolimatech Genesis Black,a képeken majd látjátok hogyan néz ki,az tetszik hogy csak 160 mm magas,igy kényelmesen elfér majd a Raven3-ba,ami 164 mm-ig támogatja a hűtőket,megnéztem azt is hogy az Sabertooth Z77-re felfér-e frankón,és igen,sőt,még a memóriákat sem kell lecserélnem low-profilra,mert a vengeance ramok is elférnek alatta,az ára húzós,főleg nem tudom hogy adnak-e hozzá ventit,de az majd kiderül...

Van itt valakinek ilyen hűtője?Mik a tapasztalatai?

:R

(#38229) Merlinclub válasza becsitibi (#38228) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A Genesis venti nélkül van alapban, azt külön kell megvenni hozzá.

(#38230) kpzs


kpzs
csendes tag

Hello! A segítségeteket szeretném kérni. Phenom II 970 + Gigabyte GA-970A-D3 + Vengance (nem low profilos) konfigra szeretnék cpu hűtőt, mert a javasolt nem fér rá a ram miatt. Egyenlőre nem a tuning, hanem a zajszint lenyomása a cél. A max ár 7k. Ha van esetleg, amit ajánlani tudtok, azt szívesen fogadnám.Üdv!

(#38231) Merlinclub válasza kpzs (#38230) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Szerintem vagy költs kevesebbet, valami 9 cm-es cooler, vagy dobj rá 1-2 ezret, és tudsz venni valami jóvágásút

(#38232) kpzs válasza Merlinclub (#38231) üzenetére


kpzs
csendes tag

9-esek között mi most a bestbuy? Vagy tudsz ajánlani pontos típust, amit érdemes lenne?

(#38233) Diniboy válasza kpzs (#38230) üzenetére


Diniboy
aktív tag

öcsémnek ugyanilyen kombóra kerestünk hűtőt és az Arctic Freezer Xtreme lett rá megvéve, bár a teljesitményével nem voltunk megelégedve de legalább ráment :) tuning alatt egy kicsit magasabbak a hőfokok neki, bár annyira nem nézegettük. meg elég gagyi háza is volt -ha nagyon utánnajársz 8-9k , bár az nem 7 (ja és ez nem javaslat vagy ilyesmi, mert biztos van jobb lehetőség is csak elmondtam neki mit vettünk :DD

[ Szerkesztve ]

(#38234) kpzs válasza Diniboy (#38233) üzenetére


kpzs
csendes tag

CM Hyper TX3-et nézegetem most, elég meggyőzőnek tűnik. 7 a max,sajnos:)

(#38235) Merlinclub válasza kpzs (#38234) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ha van valami, ami NE, az a Hyper TX3 EVO!!!!!!!!!

92mm favorit a XIGMATEK LOKI, kicsit bonyolult szerelni, de meghálálja. Ugyanannyit tud a Thermalright True Spirit 90, és a nyomukban az Alpenföhn Sella, majd a Zalman CNPS5X Performa.

De 7K-ért van egy Brockenem, dobozos, újszerű - ha ez érdekel, privi tovább

(#38236) becsitibi válasza Merlinclub (#38235) üzenetére


becsitibi
senior tag

Bakker,nem fog felférni a prolimatech genesis hűtő az alaplapnak a műanyag boritása miatt :W ,nem hiszem el :((( ,a heligon-ról találtam egy videót,oda meg az van irva hogy a hűtő magassága "164" mm,a másik pofon :W ,de akkor mi a sz@rért ajánlják a gyártó weboldalán hogy belefér a raven3-ba,komolyan nagyon nem akar összejönni,úgy tűnik marad a d14,amit annyira nem akartam :(((

Köszi a sok segitséget! :R

(#38237) kpzs válasza Merlinclub (#38235) üzenetére


kpzs
csendes tag

Egyenlőre csak teszteket olvasgattam. De ezért írtam a fórumra,h minél több véleményt halljak. Köszönöm a tippeket!Üdv

(#38238) ricshard444 válasza becsitibi (#38236) üzenetére


ricshard444
veterán

Jo lesz az :U Orulnek ha olyanom lenne...Nem mintha nemtudnam megvenni csak felesleges nekem.

Vannak dolgok...

(#38239) Merlinclub válasza becsitibi (#38236) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Én azért a gyártó oldalában jobban bíznék, mint egy videóban :U

(#38240) becsitibi válasza Merlinclub (#38239) üzenetére


becsitibi
senior tag

1.42-nél látszik :( ,a házamról találtam egy részletes leirást pdf fájlban ami itt van:a 19. lapon látszik :O

(#38241) Merlinclub válasza becsitibi (#38240) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Igen, ez tényleg felettébb érdekes.
A gyári oldal szerint a pedig a Heligon 160mm [link]

Ilyenkor legyen okos az ember!

(#38242) Merlinclub válasza becsitibi (#38240) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Írtam egy rövid mailt a Silverstonnak, hogy mi a kérdés. Gondolom ez nekik is fontos, nem mindegy már ebben a kategóriában.
Remélem válaszolnak., akkor kereslek

(#38243) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

Ismét itt vagyok.
Alpenföhn K2 tulajokhoz lenne kérdésem, hogy a 14-es venti hány mm-re lóg túl a hőcsövek végétől?
Az megvan, hogy a borda magassága 158mm, de azt nem tudom, hogy mennyire lóg túl a venti.
Állítható a magassága? Értem ezalatt, hogy lejjebb lehet-e esetleg tenni, engedi-e a drótos felfogatás?

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#38244) arnisrac


arnisrac
csendes tag

Sziasztok!

Milyen CPU hűtőt vegyek a következő konfigra?

CPU: Intel i5-3450
Alaplap: ASRock Z75 Pro3
Memória: valamilyen Low Profile
Ház: Bitfenix Merc Alpha

A lényeg, hogy beférjen a házba, meg a Ramok is beférjenek alá. Én a CM Hyper 212 EVo-t néztem ki, de még megerősítésre várok.

Előre is köszi a válaszokat!

Arnold

(#38245) becsitibi válasza Merlinclub (#38242) üzenetére


becsitibi
senior tag

Oké,mindenképp üzenj,sok múlik rajta. :R

(#38246) nyinya


nyinya
tag

Sziasztok!
Mit tudtok a Mugen 3 rev.B-ről mondani? Érdekelne mit tud, mert lehet vennék egyet a közeljövőben. Egy i5 3570k-ra lenne, alaplap ASrock Z77 pro4, Kingston HyperX DDR3 1600-as ramok, ha jól tudom nem magasabb az átlagnál. Ház Bitfenix Shinobi.

A válaszokat előre is köszi

Öreg gamer

(#38247) Formaster válasza nyinya (#38246) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem erre a konfigra egy picit komolyabbat is tehetnél. Az enyémen pl egy ilyen van és idle 27 fokos az i7880-am.

(#38248) CivicEsi válasza Formaster (#38247) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Hello mindenki.
Meg tudja nekem valaki mondani, hogy milyen hűtő lenne a legjobb választás egy
Intel Core I5 2500 K processzorhoz
Ház:Cooler Master CM 690
A hang annyira nem érdekel, hogy mennyire hangos, ár olyan 15-20 körüli keret van rá.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#38249) Bigeee válasza CivicEsi (#38248) üzenetére


Bigeee
tag

Na pont most akartam ide írni és mivel ehhez kapcsolódik nem is annyira off :D

Régen ajánlottak nekem egy AC freezer 13pro-t, nem is volt annyira rossz, teszteket is néztem, jópofának tűnt.
Meg is vettem aztán pár hónap után a kis venti (az aljába van egy kis venti ami elvileg a cpu környékét hűti) elkezdet fantasztikus fúrógépszerű hangot adni, ami elállt amikor újbólindítottam, ezér még nem akartam visszavinni. Tegnap néztem egy cpu hőt azt látom h magasabbak lettek gondoltam kiszáradt a paszta vagy vmi, hát nem elrepedt a hűtő tartója. Nos ez volt a 2 hiba amiröl olvastam hogy néha előfordul a hűtőnél és meg is történt...

Na most váltottam egy CM Hyper 612S-re és ugyanazt nyújtja csak rendes fém tartókerettel meg hátlappal, és kis ócska venti nélkül:) A másik amit nézegettem egy hyper212 de nekem inkább halkság számít ami neked nem+azt nem találtam raktáron a közelben.
4.3on megy nálam 2500k és prime alatt olyan 60-63fokig megy fel a maghő. Persze ha extrémebb tuningot akarsz vagy mindenképp drágább kell a többiek biztos ajánlanak mást :P
Amit nem találtam és szoktak ajánlani az az Alpenföhn Brocken.

[ Szerkesztve ]

(#38250) lizRRR válasza CivicEsi (#38248) üzenetére


lizRRR
őstag

Hali

Használt v újjonnan mert nem mind1. :U

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.