Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#38801) kromatika válasza Merlinclub (#38796) üzenetére


kromatika
veterán

nem a hátlapi merevítés hiánya a baj a Freeazer 13pro esetében,Brocken esetében sincs 1155-nél,de ott a hozzá adott 1155 retion kit műanyag vastaga minőségi,és a keretben lévő menet amibe a felfogató csavarok mennek,fém :K teljesen más minőség.A 13 pro-hoz mellékelt műanyag keret,olyan vékony és gagyi műanyagból van hogy az már szégyen.és amin aztán végképp meglepődtem,hogy a puha műanyagba van bele vágva simán a menet(tehát nincs benne fém betét) amibe a felfogató csavar való.Ez többszöri levétel után kikopik,mivel ugye a fém csavar kikoptatja a műanyag menetet.De sok esetben ott már olyan vékony az anyag hogy kicsit erősebb felfogatáskor elreped.Az a vicc az egészben,hogy az AC-től lehet rendelni 200FT-os áron ilyen keretet,de itthon sehol sem kapható :W Nem értem hogy lehetett egy ilyen jó bordát,evvel a gagyi filléres,teljes egészében műanyag felfogatással kidobni.Biztos nagyon megdobta volna a költségegek hogy ha azt a keretet fémből csinálták volna. :W

[ Szerkesztve ]

(#38802) vtomi2 válasza andor1111 (#38800) üzenetére


vtomi2
őstag

Nekem is ilyen házam van, meg ventik :DDD

(#38803) debcamp


debcamp
aktív tag

Üdv.

Most szeretnék venni egy i5 2320 (vagy 2400) cpu-t és segítségeteket kérném a hozza illő hűtő ügyében. Asrock B75 Pro3-M lap és NZXT Tempest 410 ház lesz mellé. Tuning mentes, általános dolgokkal (net,film,zene,stb) és játékkal lenne terhelve.

Mit/Miket ajánlotok? (akár többet is)

Köszi :R

(#38804) vtomi2 válasza debcamp (#38803) üzenetére


vtomi2
őstag

Mennyit szánnál rá?

(#38805) Bigeee válasza debcamp (#38803) üzenetére


Bigeee
tag

Ott a gyári hűtő amit adnak hozzá :D Hacsak nem érdekel milyen hangos akkor nem érdemes rákölteni tuning és nagy igénybevétel nélkül.

(#38806) debcamp válasza Bigeee (#38805) üzenetére


debcamp
aktív tag

1. A cpu OEM, azért szeretnék rá hűtőt.
2. Mennyit szánnék rá? Mivel nem lesz tuningolva,stb így egy normális csendes hűtőt keresek nem túl drágán.

Köszi

(#38807) petiked válasza Potzee (#38767) üzenetére


petiked
tag

Köszönöm! ;)

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#38808) Tothgera30 válasza debcamp (#38806) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez, ez vagy ez elég lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38809) debcamp válasza Tothgera30 (#38808) üzenetére


debcamp
aktív tag

Köszönöm

(#38810) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. 2500k-hoz egy Ninja elegendő lenne? Illetve a G.Skill Sniper a maga 42mm-erével elférne alatta-mellette?

(#38811) Tothgera30 válasza KaiotEch (#38810) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Simán elég hozzá. El kell hogy férjen, bár ez laptól is függhet.

#38809 debcamp: Szívesen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38812) KaiotEch válasza Tothgera30 (#38811) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Profilomba megtalálod: MSI Z68A-GD65. Elég közel van a ramhoz a hűtő.

(#38813) ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ


ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ
tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget, végül egy alpenföhn brocken-t vettem, amivel kereken 4 GHz-en pörög az fx 8120-am!
:R

[ Szerkesztve ]

~Psycho~ Ha elfelejtek privire válaszolni, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy mi a helyzet! :)

(#38814) Tothgera30 válasza KaiotEch (#38812) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elfér!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38815) KaiotEch válasza Tothgera30 (#38814) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi ahogy látom nem olyan nagyon magas az sok hűtő mehet mellé, köztük a Big Shuriken 2 rev b. is. Vagy van vmi más ami jól is néz ki és nem böhöm nagy, DE jól hűt, hangtalanul. :R

Grand Kama Cross ami nagyon tetszik még, mert látszik a venti szemből, de azt sokan leszavazták, mert gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#38816) Tothgera30 válasza KaiotEch (#38815) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Attól függ milyen áron keresel. Ninja 3 is jó, nekem volt, viszont talán a Brocken is megnézhető, azzal se járnál rosszul.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38817) KaiotEch válasza Tothgera30 (#38816) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem, régen az is szóba jött. Az a baj, hogy nincs egy olyan oldal ahol összegezve vannak ezek. Mert találtam egyet, de az a vicc, hogy egyikben fikázzák, a másikban istenítik ugyan azt kb. Attól függ, hogy hogy keresek rá. Pl ninja 3-ra valahol azt írják, hogy 27dBA alapon, és ~39 terhelés alatt, máshol meg 35-ről indul és 51 a vége, szóval nem tudom, hogy mire adjak.

Pl itt írja az illető, hogy Corsair 600T-ben, 2500k brockennel nagyon magas érték mellett megy 3,7-en a proci ami csak 400mhz emelés, ami kb semmi.

[ Szerkesztve ]

(#38818) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A témában járatosaktól kérnék tanácsot, mert a hétvégén szeretném a cuccokra leadni a rendeléseket, és nem szeretnék melléfogni. 4 év után lesz egy kis gépfelújítás, ennek egyik darabja egy Phenom II X4 945-ös proci, egy ASROCK 970 Extreme3- as lappal. Mivel a különböző fórumokon erősen javasolják a proci gyári hűtőjének a cseréjét, ezért kinéztem helyette egy ALPENFOEHN Triglav hűtőt. Erről a hűtőröl elég jókat olvastam, ráadásul azt írják, hogy némileg alacsonyabb kialakítású mint az átlag hűtök, így gondolom a házba is könnnyebben szerelhető. A házam egy CoolerMaster Elite 370, amiben elöl-hátul van jelenleg venti, ezen kívül az oldallapon és a tetején is van két-két hely kialakítva ventiknek, tehát ott is van némi szellőzési lehetőség.
Szóval ennyi infó után kérdezném, hogy rendben lesz-e így a cucc, vagy esetleg van valami buktató, ami elkerülte a figyelmemet?
Előre is köszönöm a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#38819) Tothgera30 válasza KaiotEch (#38817) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A gyári ventiket eleve érdemes lecserélni rajta, bár ezeknél egyikkel sincs gond, de egy TY-140-el olcsón, és jobb teljesítményt ki lehet hozni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38820) Sonny C. válasza Merlinclub (#38793) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Köszi a választ! Küldem egy rePÜ-t!

(#38821) KaiotEch válasza Tothgera30 (#38819) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem, de az a 14-es nem megy mindre rá asszem. Big shurikenről tudsz esetleg vmit? Árakkal azért annyira nem szállnék el, mert igazából egy hűtő ált. csak pénzkidobás.

Illetve gondolom hatékonyabb, ami nem a CPU felé fújja a levegőt, jól gondolom? (Bár ezek jobban tetszenek :) )

[ Szerkesztve ]

(#38822) Tothgera30 válasza KaiotEch (#38821) üzenetére


Tothgera30
Ármester

1. Nem, ez 12cm-es furattal rendekezik, én a D14-es Slip Stream 140-et használok, az is ilyen.

2. Nem pénzkidobás, ha megfelelő, és sokan megfizetik a csendet vagy épp az OC lehetőségeket.

3. Nem. Rosszul gondolod, bár mérhetetlen előnye hogy közvetlenül hűti a lapot is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38823) 2csi válasza Tothgera30 (#38822) üzenetére


2csi
aktív tag

Szerintem a legjobb léghűtés, bár nemcsak szerintem, hanem ez így is van a THERMALRIGHT SILVER ARROW SB-E EXTREME :K

[ Szerkesztve ]

(#38824) vtomi2 válasza 2csi (#38823) üzenetére


vtomi2
őstag

És nem is a legdrágább :)

(#38825) Merlinclub válasza 2csi (#38823) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Jó-jó, csak ha fullon megy akkor elég hangossá válik. Persze a teljesítménynek ára van
A zajosságon itt nem egy stock cooler hangorkánjára gondoltam :N

Egyébként a Silverston godolkodott hasonlóképp a Heligonnal. Egy borzasztóan nagy teljesítményű 140x35mm-es turbinával, amin egy kapcsolóval 2 fokozat van:
Low : 500~1200RPM with PWM
High : 500~2000RPM with PWM

[ Szerkesztve ]

(#38826) Tothgera30 válasza 2csi (#38823) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem rossz, de a kollégának felesleges lenne.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38827) R@ZEL válasza andor1111 (#38799) üzenetére


R@ZEL
csendes tag

Köszi a segítséget,akkor beruházok rá.

(#38828) Merlinclub válasza R@ZEL (#38827) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ha Macho, akkor már a RevA a nyerő!

(#38829) kromatika válasza Tothgera30 (#38819) üzenetére


kromatika
veterán

Igen így van.csak van egy nagy gond.a TY-140 már kifutott.sajnos nem lehet kapni már.

(#38830) kromatika


kromatika
veterán

helyette már a TY-141 van,de az már nem olyan olcsó mint az elődje,de szerintem még ennek sem vészes az ára.[link]

[ Szerkesztve ]

(#38831) Tothgera30 válasza kromatika (#38829) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Áh, pedig rohadt jó ára volt. Ilyen alapon versenyképes a Slip Stream 140 is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38832) andor1111 válasza R@ZEL (#38827) üzenetére


andor1111
tag

Nincs mit nekem is itt ajánlották.Halknak számít főleg a teljesítményéhez képest de engem zavart,mondjuk nyitott gépház és mellettem ezért is vettem le.Igy jó de ha ventivel kéne használnom akkor lehet be quietet jobb (vagy nem tudom egy noiceblockerrel biztos jo),de nem kell kérdés mennyire akarsz tuningolni
Memoriámat úgy kellett belekalapálnom,mert nem túl magas de magasabb mint egy low profile.

Hangteszt [link]

(#38833) andor1111 válasza Merlinclub (#38828) üzenetére


andor1111
tag

Nem egy hátrány a hozzáadott csavarhúzó:) Az enyémnek a fél markolatát szikével kellett lefaragnom,hogy elég hosszú és vékony legyen és 2 szomszédé sem volt olyan hosszú,hogy jó legyen.

(#38834) Merlinclub válasza andor1111 (#38833) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Hát igen. Nem tűnik nagy dolognak, de mikor az ember szembesül a problémával..... :W

(#38835) McKane


McKane
senior tag

van egy AMD phenom II x2 555 processzorom, a gyári 3,2 GHz-s frekvencián megy. Mellette egy ECS a880gm-a3 alaplap van. A processzoron a gyári hűtő van,azonban kezd eléggé hangos lenni.. milyen hűtőt javasoltok rá ? olyan 5-10.000 ft-ot szánnék rá..

(#38836) kromatika válasza McKane (#38835) üzenetére


kromatika
veterán

Ha új jöhet csak szóba,és esetleg ez még bele fér akkor AMD -hez kifejezetten a legjobb ,ár érték,teljesítmény bajnok.Alpenföhn Brocken:K [link][link]tuninghoz és kiváló.Olcsóbban Xigmatek Gaia [link] ez is jó ár értékű hűtő,és alap feszes tuningot is bírja. apróból ez is jó áron van most[link] :K

[ Szerkesztve ]

(#38837) freaghill


freaghill
őstag

Erre a lapra milyen hűtők mennek?
Csak mert mondta a tag akitől venném, hogy a magasabbak mennek. Igaz? Melyikek pl? Olcsó kéne, netezős gép lesz belőle.

(#38838) Tothgera30 válasza freaghill (#38837) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem jó a link.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38839) freaghill válasza Tothgera30 (#38838) üzenetére


freaghill
őstag

Elnézésedet kérem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#38840) Tothgera30 válasza freaghill (#38839) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Van hely, elvileg el kell férni a legtöbb hűtőnek. Egy EKL Cold Tower/AG-t érdemes lenne szerezni, a megfelelő lefogatókkal, az tuti beférne oda.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38841) eisento


eisento
addikt

sziasztok.hutes kerdesem lenne ehhez a konfighoz:

a haz egy coolermaster centurion 590 (440 x 510 x 210 mm)
alaplap GIGABYTE GA-Z77M-D3H vagy GA-B75M-D3H
proci Core i3-2120 3.30GHz 1155
memoria CORSAIR 8192MB XMS3 DDR3 1333MHz CL9 KIT

szoval gyari huto szerintem hangos lenne ehhez a konfighoz kene vmi olcso de jo huto :) ami elfer a hazba.

mivel iponbol veszi akinek osszerakom csak innen lehetseges a hutok :) es 10k alatt kene legyen az ara
[link]
[link]
[link]

ezek kozul ar/teljesitmeny/zajszint/hazban elfere-e viszonylatban melyiket?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#38842) andor1111 válasza eisento (#38841) üzenetére


andor1111
tag

Off-ba rakom,mert nem válasz a kérdésedre de ha nekem i3-as ra kellenne (b75) ezt venném
[link]
A 3 közűl egyik sem igazán halk ráadásúl drága, és nagyobbak is tuning meg i3-nál nincs nagy teljesítmény nem kell ellenben nem fájdúl meg a fejed:) illetve a haverodé.
Megkérdeztem emailbem az artictól,hogy melyik a leghalkabb hűtőjük ezt mondták az i5 re
nekem.

[ Szerkesztve ]

(#38843) kromatika válasza eisento (#38841) üzenetére


kromatika
veterán

Ha halk hűtőt akarsz akkor ne 9cm-es ventivel szereltet vegyél, hiszen az több rpm-en pörögnek mint a 12cm-es ventivel szereltek,ezáltal hangosabbak.Az általad is linkelt Xigmatek Gaia csak pár száz forinttal drágább,és teljesítményben is (bár te esetedben nem szempont) és hangban is sokkal jobb mint a 7 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#38844) andor1111 válasza kromatika (#38843) üzenetére


andor1111
tag

Elméletileg igen.A nagyobb ventik halkabbak.Gyakorlatilag a leghangosabb ventim jelenleg a 14 cm-es thermalright ty 140 12v-7v-os feszültségcsökkentővel + a házban lévő zalman szabályozóval még azon belűl is a legalacsonyabb fordulaton.És a leghalkabbak a 2 db !
92mm-es artic amik a vgam-on vannak,igaz azok is 7 volton.

A xigmatek gaia amit eisento linkelt kapásból két hozzászolás

"PainKiller - 2012-01-31 21:07:3818
Ajánlom ezt [link]

Én erre cseréltem le a gyári ventijét. Sokkal halkabb és teljesítményben is jobb.
flamich76 - 2012-01-27 00:15:1417

Megvettem mert hangosnak találtam a gyári hűtést az i7-en.
Most van egy borzasztó nagy borda egy csendesnek nem igazán nevezhető ventillátorral, amit bios-ban visszavettem 30%-ra és így érezni némi javulást, annyira már nem zúg, de ezért a pénzért jobbat vártam volna. (pech, hogy pont azon a 01.10-i árcsúcson vettem)

Most lehet nézni valami csendes ventillátort hozzá."

Az artictól megkérdeztem emailben,hogy melyik a leghalkabb hütőjük és nem az i30,a30-at mondták ami 12 cm-es hanem a freezer 7 prot ami 92mm.

De vannak 90mm-es olcsó akar 10 db halk pici amit nem sok 12,14mm-es mondhat el magáról.
[link]

(#38845) andor1111 válasza kromatika (#38843) üzenetére


andor1111
tag

Bár igazad van kétségtelen,hogy a 3 közűl a xigmatek a min.16 db-max 24db a leghalkabb a minimum fodulaton (teljesítményben jobb mint a 13,bár i7-hez ez is jó max 150 watt mig az i3 2120 max 65tpd)

(#38846) andor1111


andor1111
tag

"hagyományos" azonos ventiknél nem kétség,hogy a nagyobb a halkabb de szerintem az artic titka az lehet,hogy nagyon könnyű vékony lapátokhoz kis teljesítményű motor kell,ami könnyedén fogatja és a nagy átmérőjű nagy és nehéz lapátokzoz erősebb motor kell és nagyobb a motorzúgás.

(#38847) jediweb


jediweb
aktív tag

Sziasztok

Intel Core i5 3.4 GHz 1155 i5-3570K állítólag a gyári hűtőt érdemes lecserélni
Ha kellene ezt néztem ki Arctic Cooling Freezer I30 (Intel)
Ja, ha valaki ajánl ,akkor ha lehet olyat amit be is lehet szerezni ...

Köszi a válaszokat

jediweb

(#38848) RevolutioN2 válasza andor1111 (#38845) üzenetére


RevolutioN2
tag

Szerintem a mai fejlesztéseknek köszönhetően a ventinek szinte már csak szélzaja van. Ezért egyértelmű, hogy amíg egy kis ventillátor nem teker annyi levegőt mint a nagyobb nem is olyan hangos. Bár nekem van olyan negyvenes ventim ami meghazudtolja ezt és bőmböl :D

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#38849) kicsigi97


kicsigi97
tag

Sziasztok!
Mivel így hirtelen nem találtam más topikot, ezért nállatok érdeklődnék.

Az érdekelne, hogy Alpenföhn Brocken hűtőre honnan lehetne egy ugyanolyan második ventit szerezni, kiegészítőkkel együtt, mint az a venti, amit gyárilag adnak hozzá?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#38850) Merlinclub válasza kicsigi97 (#38849) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Megírtam priben, hogy hol találsz. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.