Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#38051) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Tudnátok ajánlani halk, relatíve olcsó coolert Phenom II X4 970-re, én első blindre Artic cooling felé kacsingatnék, persze várom a jó tippeket! :R

(#38052) proci985 válasza Jamesb2 (#38030) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

és ha hátulra, pullba (tehát a bordáról szívóra) raknád fel? pár fokot vesztenél, de akkor biztos nem akad össze a memóriával.

erikke17: ok, az még bőven elfogadható. nálam a rendszeresen 200Won szabályozó 6950ről szellőzik a proci:D.

zombi11: Thermalright Archon revA/B. házat mérd le, mert még torony kategóriában is eléggé magas. H80 stabilabbnak tűnik, mint a H70/H50, de igazából az még mindig játékvíz. esetleg memcsere is segíthet.

euzsolt: ld előző. vízhűtésekben meg hiába ioncserélt a víz, ha kiömlik, akkor azonnal érintkezik a kártyákon lévő porral, és mindjárt remekül fog vezetni... szivárgás általában eléggé gyilkos szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38054) Jamesb2 válasza proci985 (#38052) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Úgy néz ki lesz egy Brocken viszonylag olcsón, megpróbálom belefaragni :) Az legalább biztos hűt.
Kösz a segítséget :R

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38055) regener válasza zombi11 (#38044) üzenetére


regener
veterán

Milyen Vengeance-d van jelenleg?
A pontos modelszámot írd le.

(#38056) GIJoe válasza Archon (#38053) üzenetére


GIJoe
addikt

Hyper TX3 EVO gyengus lenne? Mert jóval olcsóbb....

(#38058) Aki21 válasza proci985 (#38008) üzenetére


Aki21
aktív tag

hello. na nézegettem teszteket és inkább silver arrow kiál a sorbol marad a noctuka nh d14 vagy pedig alpenföhn k2. na szerinted? :) nagyából 1 és ugyan az a 2 hüttő. nemtudok dönteni melyik legyen :)

(#38059) proci985 válasza Aki21 (#38058) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

K2 vagy Phanteks, utóbbi árban nem sokkal drágább a K2nél.

SA egyébként jobb, mint a D14 és amíg még lehetett kapni, egy hajszállal olcsóbb volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38060) Aki21 válasza proci985 (#38059) üzenetére


Aki21
aktív tag

Phanteks melyik? egyébként noctukáér azér vagyok oda mert azért az o.c.-khez is elég sokszor azt használják akkor rossz nem lehet :)

(#38061) proci985 válasza Aki21 (#38060) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

SA jobb, mint a D14 1-2 fokkal. D14 Magyarországon azért annyira elterjedt, mert folyamatosan lehet kapni, ami mondjuk pl a Thermalrightról vagy a Prolimatechről nem mindig volt elmondható (Alpenföhn relatíve friss a piacon).

Phanteks, a jelenlegi legerősebb léghűtő a piacon.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38062) Aki21 válasza proci985 (#38061) üzenetére


Aki21
aktív tag

értem. hát köszi szépen. majd akkor meglesem jobban ezt a Phanteks-et. :)

(#38063) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok Urak! :R

Megrendelném a sokat tárgyalt és ajánlott Thermalright Macho-t. Az a kérdés, hogy hőcsöves ram hűtőnek van-e értelme, ha a ramokat nem tuningolom, viszont a ház szellőzést visszavenném, h halkabb legyen a cucc...
Erről mi a vélemény? Mennyire fér ez el a Macho alatt?
Köszönöm! :R :R :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38064) ricshard444


ricshard444
veterán

Hofokban van kulonbseg ha a Freezer 13 Prot vizszintesen teszem fel es nem fuggoben? Elobbiben +2 hazventi szivna ki oldalt a levegot a hazbol utobbi felallasban pedig a tap van felig felette + fennt szivna ki egy venti a levegot.Ha vizszintesen teszem fel annyi elonye van hogy tudok a tetejere meg egy ventilatort fektetni.(meglehet oldani vizszintesen is csak a celux nem tul szep sem a gumi:) )

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38066) ricshard444 válasza Archon (#38065) üzenetére


ricshard444
veterán

Ez gyors volt :R

Vannak dolgok...

(#38067) proci985 válasza ViZion (#38063) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

felesleges a ramhűtés.

ricshard444: átlátszó gyorskötöző is van a világon;). arra ügyelj, hogy a VGA rendesen be tud fűteni, főleg ha az ember használja, szóval a cpu hőfokait eléggé megnyomhatja, ha arról levegőzik a procihűtő.

gyakorlatban a VGA hátlapja sokkal hűvösebb lesz (6950 ott elég meleg, 7970et nem tudom), proci meg annyival melegebb.

egyébként nekem is a VGAról húz, úgy volt az optimális a hangja a gépnek (procin most nincs tuning, a 6950 viszont rendszeresen órákig a 200Wos throttlinghatáron megy, ha játszom pár dologgal).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38068) ricshard444 válasza proci985 (#38067) üzenetére


ricshard444
veterán

Van,csak itthon nincs :DDD Akkor ugy lesz ahogy neked :R

Vannak dolgok...

(#38069) proci985 válasza ricshard444 (#38068) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, legközelebbi barkácsbolt, filléres tétel:DDD.

próbáld ki, aztán ha nagyon meleg lenne a proci, akkor fordítsd vissza.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38070) Formaster


Formaster
addikt

Tényleg olyan jo ez az Alpenföhn Brocken? Vagy inkább egy Be Quiet! Dark Rock 2?

[ Szerkesztve ]

(#38071) sumermen88 válasza Formaster (#38070) üzenetére


sumermen88
tag

Nem rossz a Brocken, csak jót hallani róla! De amit most linkeltél azzal még nemtalálkoztam :D Meg is tetszett! :D :R

(#38072) Formaster válasza sumermen88 (#38071) üzenetére


Formaster
addikt

A Rock Pro lenne az igazi, de 18-19 Ft már kicsit erős. Viszont akkor a sima Rock-ért irreális a 14-16

[ Szerkesztve ]

(#38073) sumermen88 válasza Formaster (#38072) üzenetére


sumermen88
tag

Ha nem akarsz sokat költeni maradj a Brockennél! :) Szerintem! Tesztek alapján elég jónak mondható és a tuningtól sem kell vele tartani! :) Erről a Rock Pro-ról még nem hallottam, de utána fogok járni! :D ;]

(#38074) Formaster válasza sumermen88 (#38073) üzenetére


Formaster
addikt

A duplája a Dark Rocknak a Pro. Árban igaz nem, szoval jobban megérné, de elég drága.

Konkrétabb teszteket hiányolok, mint mondjuk ennek a végén. Ph-s tesztekből is sokszor olyanok vannak fent, hogy összehasonlítjuk a "múltkor mért adatokkal" Na már most ez atom lámaság, mert a környezeti hőmérséklet és még minden más játszik.

(#38075) sumermen88 válasza Formaster (#38074) üzenetére


sumermen88
tag

Hát igen soxor jól jönnének a konkrétabb tesztek! Sok sikert a választáshoz! :D :) :DDD

(#38076) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok ! (FX4100)
Felkerült a CC Hyper 212 Evo !
Nem kellet az alaplapot kiszerelnem ,mert vágva volt a házba a hűtőkeret felfogatásnál .
A beszerelése kisebb horror volt !!! :Y
Kis helyen nagyon nehéz beszerelni,mert minden útban van .
A felszereléshez szűkséges "kereszt" használata nagyon macerás
pláne a kis hely miatt,és az állítható csavarmegoldás nagyon rossz !
Minden útba van pl a 4 pines cpu ármarforrás ,a ramok,és a ventilátort is csak utólag lehet felszeretni rá ! Végül sikerült korrekt módon elrendezgettem mindent !
Úgy fért el (alsó tápos ház,Thermaltatake VM30001 W2Z V4),hogy bal oldalon van a ventilátor,és utána van egy ventilátor ami felfele szállítja a levegőt .
Eredmény szuper hőfokok ! (semmi hang) eddig leszerelt oldallal , számítógépasztalból kiemelve is sokszor elérte a 70 fokot ,az alaplap vga is izzott ! Most bent az asztalba felszerelt oldalfal alapon 19 fok !!! És terhelve max 57-58 fok arányosan a többi alkatrész is hűvösebb !

(#38077) Jamesb2 válasza dunc (#38076) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Remélem nekem is hasonló tapasztalataim lesznek 4100-on :)

Igaz ez csak 212 plus lesz, de pár fok ide-oda...

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38078) dunc válasza Jamesb2 (#38077) üzenetére


dunc
nagyúr

Volt az is a kezembe ,az kicsit alacsonyabb,és nem volt fix,hogy rálehet rakni keresztbe is !
Amúgy 700ft volt a különbség !

(#38079) Jamesb2 válasza dunc (#38078) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Méretre csont ugyanaz, a talp felfekvő felülete jobb az EVO-nál, a ventije meg hangosabb kicsit. Tesztek alapján 2-3 fok előnye van az újabbnak.
Majd kiderül, használtan vettem.

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38080) dunc válasza Jamesb2 (#38079) üzenetére


dunc
nagyúr

Mindent szépen készíts elő! Szereld inkább jobban szét a gépet ,ha minden ok akkor pasztázz csak ,és minimálisat csak mert szétpréseli !

(#38081) Jamesb2 válasza dunc (#38080) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Nekem ki kell szednem a deszkát mindenképpen, amúgy is kényelmesebb úgy szerelni.
Polírgép is elöl van, plusz venti is. Tényleg, pasztát még kéne szereznem... :-)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38082) CactuS válasza Tothgera30 (#37726) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kicsit visszanyúlnék a kérdésemhez, ha lehet.

Ha idővel váltanék intel platformra - i5, 1x talán i7 - , akkor az ajánlott két hűtő esetleg az új processzoron is megállná a helyét?

Azt láttam, hogy mindkét processzorhoz felsorolták szinte az összes létező foglalatot, csak azt szeretném megtudni, hogy tényleg használhatóak, vagy csak "ráírták", mert volt még két sornyi üres hely a dobozon és akár tényleg rá is lehet eszkábálni az inteles foglalatokra. Speed(R) féle tesztben láttam, hogy intelen tesztelt, csak inkább kérdezek a tapasztaltabbaktól, mint következtetek hülyeségeket. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#38083) ViZion válasza Jamesb2 (#38081) üzenetére


ViZion
félisten

Polírozásról vki írhatna logouton, mert érdekel. Kerestem itt mókust rá, de senki nem csinálja, csak síkbaköszörülnek max... az meg még rosszabb, mint a gyári :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38084) windlord válasza CactuS (#38082) üzenetére


windlord
őstag

A válasz szerintem határozottan az igen!
A Brocken és a Macho jól teljesít az Intel -en is.

(#38085) Qru válasza ViZion (#38083) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tess'

#nincsbennetarcsi

(#38086) zolizeus


zolizeus
csendes tag

Helló
Ehhez az összeállításhoz keresnék CPU coolert (gémer PC)
alaplap: asrock z77 pro 4
cpu: INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 1155 BOX
ram: A-DATA 8192MB XPG Gaming DDR3 1600MHz CL9 KIT AX3U1600GC4G9-2G
ssd: OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G
vga: Sapphire hd 7970 3gb gddr5 925 MHz-es http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1443&psn=&lid=1&leg=0
táp: SHARKOON WPM power supply series 500W
HÁZ: BITFENIX Shinobi Window
a szobában nincs légkondi.
Thermaltake SpinQ VT
Arctic Freezer 13 PRO
Alpenföhn Brocken
vagy ha tudtok jobban ajánlani megköszöném
És szeretném ha beérne a gépházba :)
Árkategóriában szeretnék itt maradni mint az elöbbi termékeknél.

[ Szerkesztve ]

Igazí tudatlan újonc!%! windows élmény index: 7.6, 7.9, 7.9, 7.9, 7.9,

(#38087) Asbee válasza dunc (#38076) üzenetére


Asbee
veterán

A cpu venti miért a házventi felé néz?

(#38088) ricshard444 válasza zolizeus (#38086) üzenetére


ricshard444
veterán

Az elso az dizajn huto tehat semmit nemer.Utobbi 2 kozul en csak a Freezerrol tudok nyilatkozni es boven jo,de szerintem a Brocken azert jobb az eddig elhangzottak alapjan

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38089) CactuS válasza windlord (#38084) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm a választ. Még egy utolsó kérdés:

Miközben nézegettem az egyik boltban, hogy van e készleten a kiszemelt ventikből, megakadt a szemem ezen: Scythe Mugen 3 Rev B. A légszállítása elég magasnak tűnik, de a hátlapi merevítés/csavaros rögzítés kissé ijesztően hangzik. Ez is ~ partyban van az Alpenföhn-nel?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#38090) windlord válasza CactuS (#38089) üzenetére


windlord
őstag

Volt egy Scythe Ninja -m, azon is csavaros rögzítés volt ha jól emlékszem.
De nem benne semmi ijesztő.
Könnyen volt szerelhető, és stabilan figyelt a proci tetején.
Az alaplapot nem hajlított meg, és nem sértette fel.

(#38091) proci985 válasza CactuS (#38082) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

bőven, azért ezek eléggé jó hűtők.

szerk: minden komolyabb hűtőnek csavaros hátlapi rögzítése van. jobb hűtők legalább 600grammosak, performance kb 800, enthusiast 1000-1200gr. kell a masszív felfogatás, mert vagy lekonyul a borda, vagy meghajolna a lap.

szerk 2: várj pár napot, ha csak akkorra jön meg.

ViZion: polír 2-3 fokot hoz kb, nem biztos megéri.

zolizeus: brocken, a 13 pro alsó pici ventije pár hónap után felhangosodik topikos tapasztalatok alapján.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38092) CactuS válasza windlord (#38090) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Közben megszületett a lelki döntés, Alpenföhn Brocken. A probléma az, hogy összesen 2 bolt árulja, ha jól látom, abból az egyik van csak Pesten (és ott is csak valamikor jövő hét közepére lenne a kiírás szerint).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#38093) windlord válasza CactuS (#38092) üzenetére


windlord
őstag

Nem fogsz mellé lőni a Brockennel.
Nekem is az van, és csak dícsérni tudom...

(#38094) CactuS válasza windlord (#38093) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Megkérdezhetem, hogy te hol szerezted be?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#38095) dunc válasza Asbee (#38087) üzenetére


dunc
nagyúr

Így fér el ,de befele fúj,nem a házventi felé,és a házventi befele fúj ,és a másik oldalon van egy venti a ház tetején ami felfele fúj !

(#38096) kromatika válasza zolizeus (#38086) üzenetére


kromatika
veterán

+1.Mindenképpen Brocken jobb választás mint az Arctic Freezer 13 PRO.Ráadásul a 13Pro amilyen jó borda,olyan rossz a felfogatása.Vékony gagyi műanyag keret,ami hajlamos az elrepedésre :K (nekem is,és fórumon többeknek elrepedt,pedig ügyeltem hogy ne húzzam meg a csavart) Gariba 2 hét mire küldik,és itthon nem kapható.Senkinek sem ajánlom aki gyakran szerel gépet.Nem tartós,és nem minőségi felfogatás. :(( Inkább ugyan azon áron Xigmatek Gaia SD1283 vagy Cooler Master Hyper 212 Plus :K ,ha a Brocken drága.

[ Szerkesztve ]

(#38097) dunc válasza kromatika (#38096) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen és csak egy módon szerelhető fel !

(#38098) ricshard444 válasza kromatika (#38096) üzenetére


ricshard444
veterán

Felfogatason enis meglepodtem milyen "gyenge".Anno a MaxOrb-nak volt hasonlo,de kb kibirt 10-15 gepszerelest +amit haveroknal volt, igy ettol sem varok el kevesebbet.Kis ventirol nemtudok mit mondani,de olvastam,hogy hangoskodik egy ido utan en max kiiktatom ha azt teszi.Felfogatas szempontjabol mindenkepp Brocken a nyero(igy elrontani egy jo hutot,hogy bena a venti felfogatasa...pff) Intelre tobbfelekeppen is fellehet tenni szoval engem ez nemzavart.212+ -t valtott szvsz nekem bejon es a felulete is nagyobb igy jobban birja a tuningot

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#38099) kromatika válasza ricshard444 (#38098) üzenetére


kromatika
veterán

A felsoroltak közül minden szempontból a Brocken a nyerő :K Mint hang ,mint teljesítmény szempontjából. :K Főleg ha tuning is lesz. Hyper 212Plus,és 13Pro között elenyésző a különbség tuningnál.Ha már váltanék akkor már nem 13Pro-ra.De így hogy ingyen volt,nem volt más választás.Használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

(#38100) ricshard444 válasza kromatika (#38099) üzenetére


ricshard444
veterán

Ha vennek akkkor azt vennem olyan aron,de mivel ingyen volt a 13Pro igy ez jutott:)Annyi biztos,hogy tuningra jobb,mint a volt 212+-m es nekem ez szamit.

Vannak dolgok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.