Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#38251) ricshard444 válasza Bigeee (#38249) üzenetére


ricshard444
veterán

Érdekes,meglátjuk nálam is tönkremegy e

Vannak dolgok...

(#38252) Merlinclub válasza becsitibi (#38245) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A Silverston válasza:

"

Dear Mr. Hirdi,

Many thanks for your request.

I have just measured the height of HE01.

Including fan it will be approx. 165mm, which means it will not fit into Raven RV03 chassis.

Mit freundlichen Grüßen / Best Regards

Carsten Buß

RMA Department

Silverstone Technology GmbH

Brandstücken 43

22549 Hamburg

Email: rma.eu@silverstonetek.de

website: www.silverstonetek.de

""

Ergo, sajnos nem fér be

[ Szerkesztve ]

(#38253) CivicEsi válasza lizRRR (#38250) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Használt cuccba számítástechnikai árut nem igazán veszek, vagy ha igen kizárólag olyan ismerőstől, akiben 100%-ban megbízok.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#38254) CivicEsi válasza Bigeee (#38249) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Tuningolni nem akarok rajta, vagy csak minimális mértékben, max 3,0-3,2 ig. A gép a páromé lesz, aki demo játékokat játszik, filmet néz, és torrentezik néha.
Én ha nem a laptopomon játszok, vagy az x-boxomon, akkor esetleg az asztali gépen egy kis Burn outot, vagy C&C Tiberium warst nyomok
Amit tudni kell, hogy panel lakásban lakunk, ami azt jelenti, hogy nyáron alapból 40-45 fokos a proci.
Köszönöm a kimerítő választ, valószínű a fémtalpas cucc lesz akkor.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#38255) myckey


myckey
veterán

Mi a véleményetek erről a hűtőről?
be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1

ez menne az InWin/Dragon Slayer házba(tuti elfér) ezért is próbáltam low profileos coolert keresni.
12.500-ért már hozzá lehet jutni.

tesztekben igen jól muzsikált,az én a8-3870ks procimra tuti elég lenne.sajna szaré húgyé sem tudom eladni

mondjuk a múltkor megkaptam hogy a tesztek lft sem érnek,de hát akkor honnan a bűbánatból szerezzek infot...... :U

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#38256) Zanik


Zanik
addikt

Na, a fekete procihűtők utáni keresésben a Matterhorn Rev B mellett felfigyeltem még a Xigmatek DK Hawk Edition-re is. Ez is kb. 160mm magas, szóval elvileg beférne a Define Mini-be. Ráadásul matt fekete (valami kerámia bevonat van rajta), ami biztos jól mutatna a szintén matt fekete házban. A hűtési teljesítményét is dicsérik, de sajnos a Matterhorn-nal való összevetést nem találtam. Feltételezem elmarad tőle (kevesebb hőcső, kisebb bordafelület). Párezerrel olcsóbb, mint a Alpenföhn, de vajon ár/érték arányban van-e olyan jó?! :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#38257) lizRRR válasza Zanik (#38256) üzenetére


lizRRR
őstag

" mellett felfigyeltem még a Xigmatek DK Hawk Edition-re is "

Ezt nagyon jól tetted ;]

Ez a hűtő a Xigmatek 1283 hűtőjének felel meg nekem is ilyenem van nagyon kis penge cucc ár/érték arányba jó döntés , readásul ez még fekete is :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#38258) ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ


ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ
tag

Sziasztok!

Egy fx 8120-hoz mi lenne a legjobb hűtő 10k körül/alatt?

~Psycho~ Ha elfelejtek privire válaszolni, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy mi a helyzet! :)

(#38259) lizRRR válasza ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ (#38258) üzenetére


lizRRR
őstag

Szia !

Használt vagy Újonnan 10 k-ért?

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#38260) ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ válasza lizRRR (#38259) üzenetére


ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ
tag

Is-is érdekelne! :))

~Psycho~ Ha elfelejtek privire válaszolni, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy mi a helyzet! :)

(#38261) lizRRR válasza ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ (#38260) üzenetére


lizRRR
őstag

Használtan ezeket az alternatívákat találtam.
1 De szerintem ez nem ér ennyit próbálj alkudni.
2 Én ezt venném.

Újonnan ezeket találtam amik használhatók és benne vannak viszonylag a keretben.
1
2
3

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#38262) ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ válasza lizRRR (#38261) üzenetére


ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :R :R
Szerintem a legelső verzió lesz, a Budapesti átvétel miatt... Szerinted valójában mennyit érhet?

~Psycho~ Ha elfelejtek privire válaszolni, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy mi a helyzet! :)

(#38263) lizRRR válasza ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ (#38262) üzenetére


lizRRR
őstag

Nincs mit. :)

6-7 k-ért venném meg.
Ha nem megy bele akkor keress aprón 4-5 k-ért SD-1283 XIGMATEK hűtőt ár/érték arányba verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#38264) ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ válasza lizRRR (#38263) üzenetére


ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ
tag

:R :R mégegyszer! :))

~Psycho~ Ha elfelejtek privire válaszolni, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy mi a helyzet! :)

(#38265) ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ válasza lizRRR (#38263) üzenetére


ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ
tag

Egyébként ez a BIG hűtő elfér egy asus m5a97 pro-n? Csak mert tényleg eléggé marha nagynak tűnik! :DDD

~Psycho~ Ha elfelejtek privire válaszolni, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy mi a helyzet! :)

(#38266) lizRRR válasza ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ (#38265) üzenetére


lizRRR
őstag

El persze... maximum fordítva rakod bele a hűtőt értem azon h felfelé fújjon ne oldalra.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#38267) nyinya válasza Formaster (#38247) üzenetére


nyinya
tag

Jól néz ki, és a tulajdonságai elég meggyőzőek.
Annyi lenne a probléma ezzel a hűtővel, hogy magasságra 166 mm-t ír, a ház leírásában az van írva hogy csak 165 mm magas hűtő fér el. Elférne még 1 mm-el magasabb a shinobi-ban?

Öreg gamer

(#38268) nyinya válasza nyinya (#38267) üzenetére


nyinya
tag

Kicsit utánanéztem, és 167 mm is belefér azt írják

Öreg gamer

(#38269) Szabix01


Szabix01
tag

Sziasztok

Az a kérdésem lenne hogy Intel 850 es 1155ös foglalatu processzorra milyen hütést tegyek?

Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv Szabix01

[ Szerkesztve ]

"Mindenki feszeng a kamura. Mindenki gengszter. Mindenki modell. Mindenki tökéletes."

(#38270) Qru válasza Szabix01 (#38269) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég a gyári is rá. Ha halkabbat szeretnél akkor meg AC Freezer 13 (nem a pro elég a sima is).

#nincsbennetarcsi

(#38271) dunc válasza nyinya (#38268) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem a 212 re azt írták a házamnál,hogy 2mm el nagyobb lesz,de felraktam az oldalát,és van kb 2mm :) Minimálisan az alaplaptól ,az alaplap rögzítésétől is függ.

[ Szerkesztve ]

(#38272) lizRRR válasza Qru (#38270) üzenetére


lizRRR
őstag

9 cm-es ventijével sűvít mint a sz@r.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#38273) Jim-Y válasza lizRRR (#38272) üzenetére


Jim-Y
veterán

ha már diszkrét hűtőt vennék, akkor én sem adnám 12cm-es alá, ellenben az lg1155-ös stock leszabályozva egész halk, alig hallani a hangját, nem feltétlen kell cserélni, sőt...

(#38274) lizRRR válasza Jim-Y (#38273) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát én inkább veszek akkor más hűtőt abban a kategóriában, mint hogy megvegyem 9-8 k-ért és még tuningolni se tudjam, mert akkor meg sűvít.

Egy mezei SD-1283 aztán kézcsók :)

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#38275) nyinya válasza dunc (#38271) üzenetére


nyinya
tag

A házban 2 cm van kábeleknek hagyva az oldalán, és az alaplap normál távtartó csavarokra van rögzítve, + egy fél centi a processzor foglalat, a ház szélessége pedig 205 mm, valószínű hogy elfér, csak szeretnék biztosra menni mielőtt bármire is pénzt adok :)

Öreg gamer

(#38276) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Jól gondolom józan paraszti ésszel, hogy a két, vagy több ventilátoros CPU hűtőknek a ventilátorainak megfelelően összehangolva kell működniük?
Teszem azt, ha az első szív mint a barom, de a második csak 800-on forog, akkor feltartja az első által behajtott levegőt a lamellák között, "légtorlódást" okoz. Igaz?

mAtx4ever!

(#38277) Dyraxx


Dyraxx
tag

Hello,

Az lenne a kérdésem, hogy nemrég vettem egy Phenom II X2 565 BE processort,de a dobozban lévő gyári hűtőventillátora sokkal kisebb, illetve gagyibbnak tűnik, mint a rég processzorom ventije volt.

Az új ventillátor:
http://www.nix.ru/include/view-photo.html?good_id=111528

A régi ventillátorom (Foxconn 2ZR71-409):
http://www.txcesssurplus.com/servlet/the-4914/NEW-AMD-64-X2/Detail
részletesebb képek (a lap alján):
http://www.easycom.com.ua/data/mai [...] 0812251937

Az új 565-ös procimat szeretném felhúzni 3.6 - 3.7 Ghz körülire az alap 3.4 ről, ennek fényében melyik ventillátor a jobb választás, a hozzá adott gyári, vagy a régi?

(#38278) lizRRR válasza Dyraxx (#38277) üzenetére


lizRRR
őstag

Régi.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#38279) Jamesb2 válasza Dyraxx (#38277) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Egyértelműen a régi. Ezt adják az új FX-ekhez is. Nem hűt rosszul bár eléggé hangos.

[ Szerkesztve ]

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#38280) Dyraxx


Dyraxx
tag

oké, köszi, erre gondoltam én is, csak furcsáltam, hogy egy évekkel jobb processzorhoz egy rosszabb hűtőt adnának? Fura.

(#38281) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok!

ezekről az enermax hűtőkről van valakinek tapasztalata,vagy infója???

[link]

(#38282) ricshard444 válasza becsitibi (#38281) üzenetére


ricshard444
veterán

Én személy szerint nem is tudtam,hogy az Enermax-nak van hűtője :DDD Megjegyzem talán nem véletlen :U

Vannak dolgok...

(#38283) becsitibi válasza ricshard444 (#38282) üzenetére


becsitibi
senior tag

Sejtem mire gondolsz,na sebaj lépek tovább.....nincs valakinek eladó D14-e??Bp.-n házhoz mennék érte :K

(#38284) myckey


myckey
veterán

Szeva!

lehet azzal gond,hogy amit vettem hűtő Geminii SF 524/Cooler Master az 3pines,a cpu hűtő helye pedig ugye 4 tűs.... :F

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#38285) myckey válasza myckey (#38284) üzenetére


myckey
veterán

hülyeséget írtam,sorry....
most nézem a hivatalos honlapot...4 tűs,de akkor szépen elírták egy bizonyos oldalon

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#38286) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Erre esetleg valaki? [link]

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#38287) MiZY


MiZY
tag

Sziasztok!

Adva van egy Asus TA-581 tipusu haz, egy i5 2500, es egy Arctic Freezer i30. A huto meg nincs meg, csak szemezek vele! Belefer szerintetek? (A ház szelessege 19cm, a huto magassaga 16cm) Az adatok alapjan igen, de nem vennem meg, ha a haz oldalso lapjat felrakva, hozzaerne a hocsovek vege, vagy esetleg nem tudnam felrakni.

Koszonom a segitsegeteket!

(#38288) proci985 válasza MiZY (#38287) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szerintem kizárt, hogy beférjen felrakott oldallappal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38289) Potzee válasza MiZY (#38287) üzenetére


Potzee
addikt

:( backplate + távtartók + alaplap + cpu foglalat +proci...
szerintem ezeknek nem elég 30 mm... :(

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38290) MiZY válasza proci985 (#38288) üzenetére


MiZY
tag

Potzee, proci985: Erre jutottam en is.

Valami otlet, hogy mit lenne erdemes rarakni, ami halk terheles alatt is? (Es persze belefer a hazba, tovabba a 8-9ks keretet sem haladja meg...)

(#38291) Potzee válasza MiZY (#38290) üzenetére


Potzee
addikt

8-9k körül pl. AC Freezer 13
freezer 13
bár, nem tudom, hogy mennyire lesz halk terhelés alatt...

esetleg egy Be Quiet! Shadow Rock Topflow SR1? igaz ez a kereten felül van, de elfér, jól hűt és terhelés alatt is halk.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38292) proci985 válasza Potzee (#38291) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

freezer13nak szerintem is be kéne mennie. AC7pro legalábbis még biztosan befér ekkora házakba, és a 13 annyival nem magasabb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38293) freaghill


freaghill
őstag

Erre a konfigra milyen hűtőt ajánlanátok?
Asus P8H77-V
Intel i5 3550
ASUS HD 7770
Zalman Z9 Plus
Chieftec CTG-500-80P
OCZ Agility 3 SATA III 2.5" SSD 60GB

(#38294) proci985 válasza freaghill (#38293) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mi a cél, mennyi a keret?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38295) freaghill válasza proci985 (#38294) üzenetére


freaghill
őstag

Gémer gép, játszás, netezés, filmezés, mindenre használnám, tuning 100%, hogy nem lesz.
Legyen halk. Költök amennyit kell, nem akarom ezzel elcseszni a gépet, hogy túl olcsót vettem, de persze az se egy utolsó szempont :D
Ja, és ahogy most olvastam, a cpu cooler magassága elvileg 175mm lehet maximum, mert akkora fér bele a zalman z9 plus házba..

(#38296) Potzee válasza freaghill (#38295) üzenetére


Potzee
addikt

Tr HR-02 Macho (abszolut halk és ár/érték arányban best buy...passzív hűtésre a legjobb) vagy Alpenföhn Brocken (ha, mégis lesz tuning... :) )

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38297) MiZY válasza Potzee (#38291) üzenetére


MiZY
tag

Elforgathato tetszoleges allasba? Nem futnek abba a hibaba, hogy a videokartyarol egyenesen a tapba tolnam a meleg levegot! Ugyanis par helyen emlitik, hogy csak 1 felekeppen felszerelheto.

(#38298) Potzee válasza MiZY (#38297) üzenetére


Potzee
addikt

AMD-nél 2 irányba, Intel-nél 4 irányba fordíthatod a bordát.
Ha jól értem, felső tápos házad van VGA kártyával...akkor itt a ház belsejéből szívja majd a levegőt és a hátulján fogja kifújni. (Vagy átteheted a ventit hátra és akkor a friss levegőt fogja ráfújni a bordára, de ez esetben a meleg megreked a házban...)
Nekem felül szellőző, perforált tetejű, alsó tápos házam van (NZXT Tempest 410) A táp ventije felfelé fújja a levegőt, ez rásegít a hűtőbordáról felfelé áramló meleg levegőre (Tr HR-02 passzívan-venti nélkül) és könnyedén kiszellőzik a ház...(E5300 CPU 40/42 fok a bios szerint)

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38299) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Cooler Master Silencio 650 házba keresnék csendes, megbízható univerzális hűtőt!
Egy fx-8150 vagy fx-8120-ra kellene (ez még opcionális, amelyiket be tudom jó áron szerezni)
Milyet tudtok ajánlani?

Szemezem a Thermalright HR-02 Macho-val, valamint Cooler Master Hyper 612-vel vagy a Scythe Ninja 3 Rev. B-vel, Scythe Mugennel, Alpenföhn Brockennel.

Melyik lenne a legjobb, vagy más alternatíva?

Előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#38300) Potzee válasza Potzee (#38298) üzenetére


Potzee
addikt

Bocsi Mizy, freaghill-el összekevertelek... :) de a lényeg ugyanaz...
...szóval Intel procira 4 irányba forgatva tudod feltenni a hűtőt.
Az optimális, ha bentről szív kifelé mert így távozik a meleg a házból.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.