Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94351) attiati


attiati
veterán

Lehet olyan verzió, hogy x370 nem kapja meg a 4th gen Ryzen támogatást, de a B450 igen?
Logikusan nem tudom elképzelni.

Illetve mi szól x370 ellen?
A boost és a store MI úgy tudom nem sokat jelent, bios uprade után ugyanazokat a cpukat támogatja. Árban is hasonló asrock mATX vonal, ha még találok x370et.
Cserébe több foglalat, tartósabb kivitel, több feature. Benézek valamit?

[ Szerkesztve ]

(#94352) Paxker315 válasza attiati (#94351) üzenetére


Paxker315
addikt

Pr topicban volt róla szó, én MSI B450M MORTAR MAX-t vennék (ballistix LT/AT RAM-okkal)

Kb 32 ezer forintos lap, de nagyon jó.. :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#94353) jokeph válasza attiati (#94351) üzenetére


jokeph
nagyúr

Talán... bár nem látnák benne rációt. StoreMI-t én nem használok, BOOS-tal semmi gondom nincs, X370-es CH6 Extreme kifacsarja a MHZ-eket az R5 3600X-ből, meg szerintem ugyanígy kitolná az R9 3950X-et is. :D
Magam részéről maradok eme remek csúcs X370-es lapnál, mire érdemi CPU váltásra kerülne a sor, addigra már kb. mindegy is, a jelenlegi R5 3600X is bőven kiszolgál jelenleg. :K

Ahogy Paxker315 kolega is mondja, a B450M Mortar MAX viszont tényleg jó kis lap, megerősítem. :K És tudásához mérten occsó is. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#94354) palfitom válasza attiati (#94351) üzenetére


palfitom
félisten

"Logikusan nem tudom elképzelni." - :F Pont, hogy logikus, hisz az X370 régebbi generáció!
Már a Zen2 megjelenésekor is bizonytalan volt az első generációs lapok támogatottsága.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#94355) attiati válasza palfitom (#94354) üzenetére


attiati
veterán

Csak ram és egyéb foglalatok irányából nem érkezik új szabvány. Persze majd úgyis kiderül, 50-50.

(#94356) Ataxia


Ataxia
tag

Üdv
Asrock B450M pro4 és a Steel legend alaplap közt vacilálok Ryzen 2600 és G.Skil Aegis 2x8gb 3000mhz ram mellé.

A ramot szeretném stabilan 3200 mhz körüli értéken használni illetve később lehet váltanék 2nd gen Ryzenre mondjuk 3600-ra.
Minimális oc. is lehet lenne.

Ez esetben megérné a Steel Legend felé hajlanom vagy esetleg más ajánlás?
30k a max keretem.

(#94357) Milka 78 válasza jokeph (#94350) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Volt velük gond külhonban, hogy az F1-es bios nem indult az új reviziós F-rs procival és F2 kellett hozzá.
Hogy ez elszigetelt eset, user error vagy a csillagok együttállása volt e nem tudom, de aggodalomra ad okot. Itthon ezzel még nem volt gond.
Mindezt úgy, hogy a gyártói oldalon az F1-es bios mindenhez IS jó :)

[ Szerkesztve ]

(#94358) Milka 78 válasza kvio1 (#94349) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Amit az intel ezen a téren művel az vicc. Van olyan lap ahol azonos proci 3 reviziójához 3 különböző bios kell :C Ezért is necces bármit is ajánlani bios frissítést nélkül, mert ha nem indul akkor az úr irgalmazzon és jön a panasz.

[ Szerkesztve ]

(#94359) Paxker315 válasza Ataxia (#94356) üzenetére


Paxker315
addikt

szia! mikroATX v ATX lapot szeretnél? Mert a b450M Pro4 előbbi, a "nem B450M" SteelLegend meg teljes ATX (de van mikroATX változata).

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#94360) Milka 78 válasza Ataxia (#94356) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát a kettő között vajmi kevés a különbség sőt a Steel Legend egy kicsit hajlamosabb melegedni vrm téren mint a Pro 4 család, viszont rgb és egyéb dizájn elemekkel van teleszórva.
Ha kicsit tuning lesz akkor legyen a ASRock B450M Pro4-F viszont ha minőségi ugrást akarsz akkor MSI B450M MORTAR MAX és ebben nem kell óvatoskodni oc terén és bios szinten is elég jó eresztés...már ha mATX-ben gondolkodsz.

[ Szerkesztve ]

(#94361) jokeph válasza Milka 78 (#94357) üzenetére


jokeph
nagyúr

9400F-el nem volt gondunk, azért is írtam. Az user error mindig tényező volt és az is marad. :D
(#94358) Milka 78: szerintem megirigyelték az AM4-es BIOS hercehurcákat. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#94362) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenki. Van egy Aorus Master z390-es lapom. Úgy néz ki,hogy behalt rajta a hang. Szóval gariban cseréltetném. Most nagyon elszomorodtam,mert ez egy high end lap. S elgondolkodtam hogy nem ugyanilyenre kellene cserélnem. Szóval segítséget kérnék lap ajánlásában. A VRM nagyon fontos lenne a Proci miatt.

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
100-150 körül
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
I9 9900K-Noctua NH-D15 ChromaxBlack/Gigabyte Aorus Master Z390/Phanteks Enthoo Pro M SE/MSI RTX 2080TI GAMING X TRIO/Samsung 970 EVo 1TB M.2 Pcie Nvme /HyperFury 2x16GB 2666mhz/Be Quiet Straight Power 10 800W/3XNoctua 14cm Pwm Fan
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
Mindenképp ATX mivel a mostani is az
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Pcie a VGA miatt,viszont lehet hogy kerülne bele egy hangkártya is. Van egy WD Black 2tb sata HDD
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
Mindenképp DP és egy RTX 2080 TI
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Valószínűleg igen,ha már 9900K van a lapban
7. Használt, vagy új alaplap?
Mindenképp új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Annyira nem fontos. RGB ha van rajta az nem gáz. S nem kell,hogy Wi-fis legyen. Lan kábelen keresztül csatlakozom a netre.
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
Nem

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#94363) Ataxia válasza Milka 78 (#94360) üzenetére


Ataxia
tag

Igen
Kimondottan mATX változatban gondolkozom.
Rgb és egyéb csillogasokra nem tartok igény. :N

Olyan nagy tuning nem lesz szerintem csak egy minimális esetleg , úgyhogy marad az ASRock B450M Pro4.

Az "F" jelzesű az ajanlottabb?
Mi a különbség köztük?

(#94364) Paxker315 válasza Ataxia (#94363) üzenetére


Paxker315
addikt

hátőő, én inkább venném a steel legendet. Egyrészt a csillámpóni effekt kapcsolható, másrészt, a Pro4, bármennyire népszerű, azért BIOS-ban herélt. Mind CPU, mind RAM oc szempontjából jobban jársz a Legenddel.

Mióta nem kapni a B450m Gaming Plust :( Árgrafikont nézd, rengeteg ideig 26-27k körül volt, most meg sehol semmi.

szerk: esetleg a Pro VDH MAX Msi lehet még opció, ezek ryzen3000 ready bios-szal vannak dobozból, 6-8 magos cpu-enyhe oc esetén egész baráti. [link]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#94365) Csaber


Csaber
senior tag

napi jó kérdés a proci nem eldöntött a a minimum a 2600 X max 3600X , a ram adott Crucial 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey (ez adott itthon van), az alaplap kérdéses MSI MSI B450 TOMAHAWK MAX ~ 40 K , ASUS ROG STRIX B450-E GAMING ~ 50 K az utóbbihoz elvileg ha jól látom jár ingyen egy SSD aktuálisan [link] az utóbbi azért érdekes mert kb amit lehet mindent megtartanék a régi gépemből (cuccok, a monitor változott+ eggyel több vincsi van) a ryzen első generációnál probléma volt az Intel SSD-ről való bootolás...

[ Szerkesztve ]

(#94366) Milka 78 válasza Selynelar (#94362) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hááát...nagyon jobbat nem tudnék mondani attól a laptól, mert pont vrm terén üti a hasonszőrű társait és árban is jól be van lőve a tudásához képest. Max Apexre (nem elérhető pár napja) vagy Goodlike-ra (túl drága és e-atx) cserélnék...vagy Master G2-re ami kb ugyan az lehet mint a sima Master.
Az ASrock-ok vrm terén elég közepesek és melegebben isüzemelnek, ráadásul van valami bosszantó frixi a vcore kijelzéssel is, de ez is random.
Az Asus baromira túláraz. Bár a Hero nem rossz deszka és a bios minden igényt kielégít, de vrm terén kb Aorus Pro szint ami szerintem nem járja.
Az MSI-nek meg van az ACE ami nem rossz kis lap, de kéne ez és e Goodlike közé valami, hogy tiszta szívből ajánlhassam, bár egy próbát megérhet az árát is figyelembe véve.

(#94367) Milka 78 válasza Ataxia (#94363) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen az F az újabb termék.

(#94368) Milka 78 válasza Paxker315 (#94364) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na jó de ha kikapcsolja akkor minek fizet érte? Mivel tud többet a Steel Legend azt is figyelembe véve, hogy minimális oc-ról beszélünk? Biosban ugyan olyan hiányos mint az összes ASrock termék, leszámítva a csúcs kategóriát (ami talán nem is baj egy minimál oc esetén?), a sok műanyagtól meg gyengébben muzsikál oc alatt ha pusztán a hőfokokat vesszük. Én isten igazából nem tudok okot mondani a megvételére maximum a kinézetet vagy esetleg a köritést ha szükség van rá.
Vagy vennék egy olcsó lapot minimalista oc-ra vagy ha komolyabb terveim vannak oc terén és kell a vaskosabb vrm akkor bizony Mortar MAX...aminek pofátlanul fent van az ára.

(#94369) Selynelar válasza Milka 78 (#94366) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm a segítséged. Akkor marad amit gondoltam. Cserélem Aorus Master-re amellyel egyébként ezt a hibát leszámítva nem volt bajom. Lehet,hogy a hardver cserék közben valami nem tetszett neki vagy meg lett sértve. Melegedés szinten hozza a tutit. A 9900k egy noctua nh-d15 hűtővel stresszteszt alatt se ment fel 55fok fölé. Prime 95-el 70 fok volt a max. Szóval mindent leszámítva Jó lapról beszélünk.

:R

(#94370) Yeffy


Yeffy
veterán

Egy olyat meg hadd kerdezzek mar, h olyan B450-es deszka, ami ar/felszereltseg/minoseg/stb kategoriaban az ajanlott Tomahawk/Mortar MAX kategoriaban van, de ra lehet kotni elolapi 3.1 Type C portot, letezik? Vagy csak X470/570-eken van ez az opcio?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94371) jokeph válasza Yeffy (#94370) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, feszt kerestem, de nem találtam... :( Talán majd az új B550-es lapokon lesz... Amúgy X370/X470/X570, ezeken (többnyire) van.
50k körül van Asus Crosshair VI Hero (X370), ezen is van. :D
De már hallom a fujjogást, hogy régi meg stb.... meg nem megy benne a következő 96. gen AMD CPU sem. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#94372) Yeffy válasza jokeph (#94371) üzenetére


Yeffy
veterán

Remek... :((( Akkor nincs, ne is keresgeljem? :(

De már hallom a fujjogást, hogy régi meg stb.... meg nem megy benne a következő 96. gen AMD CPU sem. :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94373) attiati válasza Milka 78 (#94367) üzenetére


attiati
veterán

és jobb az F?

Az F nélkülin van 2 db 3.1-es usb és 5 ventinek van csatlakozó. Az F -en nincs 3.1-es usb és csak 3 venti csatlakozó van, cserébe van rajta eggyel több ps2 csatlakozó. Nem nagy különbség, de az F nélküli fejlettebbnek tűnik, nem?

Amit nem értek, hogy az mAtx lappal eggyel kevesebb PCIe 3.0 csatlakozót kapok.
Ez majd akkor lesz hátrány, ha 2 db újabb gyorsabb (nvme-s) SSD-t szeretnék a gépbe tenni?
Vagy hol lehet még gyakorlati hátránya?
Nincs az mATX-en display port, de az úgyis lesz a videókártyán.
Ezen (és a méreten) kívül miben hátrány még az mATX?

(#94374) ralfee106 válasza Yeffy (#94370) üzenetére


ralfee106
tag

szia, alaplapi usb3-ról lehetne adapterrel megoldani a front panel type-c -t, elég drága de létezik ilyen adapter:
LINK

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94375) Yeffy válasza ralfee106 (#94374) üzenetére


Yeffy
veterán

ohh, tenyleg van ara.
akkor le kell mondanom rola sajnos, nincs szuksegem X-es deszkara. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94376) ralfee106 válasza Yeffy (#94375) üzenetére


ralfee106
tag

ha megfelel akkor hátlapra is kivezethető, az olyan adapter jóval olcsóbb 1,5-2k.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94377) Yeffy


Yeffy
veterán

nem, hatul mar van a deszkan egy, nekem az elol levo portra kene bekotopont

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94378) ralfee106 válasza Yeffy (#94377) üzenetére


ralfee106
tag

milyen házhoz kell? gyárilag van benne type-c?

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94379) Speedy007


Speedy007
őstag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni. Haldoklik a jelenleg használt MSI B450M GAMING Plus alapom, Kettő ram slotból egy üzemel ramokkal nincs baj mert a másik foglaltban rendben el indult a gép. Nézegettem ugyanilyen alaplapot hogy csak át kelljen cuccolni és lehessen használni csak sajnos nem lehet kapni ahonnan rendeltem ott is kb. 2 hetes időt mondtak mire lesz. Normális B450M alaplap MSI-ből csak Bazooka V2 van érdemes e meg venni vagy mit lehet róla tudni hogy jobb e a jelenleg használtnál vagy rosszabb. Előre is köszönöm a segítséget

(#94380) Yeffy válasza ralfee106 (#94378) üzenetére


Yeffy
veterán

CM Mastercase MC500P vagy Mt. ha csak nem talalok ilyet mATX-ben.
igen.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94381) ralfee106 válasza Yeffy (#94380) üzenetére


ralfee106
tag

Az MC500P-n gyárilag csak 2x USB 3.0, 2x USB 2.0 -t látok specifikáció szerint...

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94382) Yeffy válasza ralfee106 (#94381) üzenetére


Yeffy
veterán

ah, jogos, azt nem kellett volna ideirnom, mert bar az is tetszik, azon nincs type c

akkor meg olyat kerdezek a type c-s kerdes mellett, h ha nincs type c-m, de van 4 db USB3-am, azt ra tudom kotni ezekre az alaplapokra?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94383) ralfee106 válasza Yeffy (#94382) üzenetére


ralfee106
tag

egy alaplapi usb3 aljzat két előlapi csatit szolgál ki tudtommal, úgyhogy nem lehet baj.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94384) Yeffy válasza ralfee106 (#94383) üzenetére


Yeffy
veterán

na, ha ez igy van, az jol hangzik!
meg tudja ezt erositeni valaki? :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94385) ralfee106 válasza Yeffy (#94384) üzenetére


ralfee106
tag

Mernék fogadni nagyobb összegben is, mivel nem nagyon van alaplap amin több mint 2 usb 3.0 aljzat van, de 4 usb3 port az előlapon nem ritka. Tehát számszakilag rendben van :) Másrészt pl. ebayen található dupla előlapi usb3 kivezetések is szimpla alaplapi csatival vannak.

De amúgy ha beírod google a kiszemelt alaplapot és a házat akkor tuti találsz konfigot összerakva, és ott meg lehet nézni.

szerk.: milyen lapot néztél ki?

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94386) Yeffy válasza ralfee106 (#94385) üzenetére


Yeffy
veterán

szerintem nem fontos OFF-ba raknod a hsz-eid, nagyon is ON topikok! :K :B

aha, MSI B450 Tomahawk MAX/Mortar MAX

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94387) ralfee106 válasza Yeffy (#94386) üzenetére


ralfee106
tag

ilyen szempontból szinte mindegy melyik lapot választod. Mindkettőn 2 usb 2.0 és 1db usb3.0 aljzat van.

Ha biztosra mennék, akkor kideríteném a ház előlapi panelének kábelkötegének kiosztását. Mivel gondolom biztosra mész, nem bocsátkoznék tippelésekbe. Az előlapi kábelköteg kiosztását/elrendezését kéne kideríteni.

4db usb 3.0 képes előlapi csatid van a házon, ezeknél a lapoknál mindkettőn csak 1db alaplapi usb3 van, és 2 db usb 2.0.

Tippelgetés: szerintem a házon lévő 4db usb 3.0, két 20pin-es kábellel csatlakozna az alaplaphoz. Emiatt mivel a lapon csak 1db 20 pines aljzat van, szerintem csak 2 előlapi usb 3.0 csati fog menni full usb 3.0 sávszélen. A másik kettőt úgy oldanám meg, hogy egy ILYEN adapterrel az egyik USB 2.0 csatira kötném. Így működne az összes előlapi usb, viszont az egyik pár csak max usb 2.0 sávszéllel. (és mivel a két csati egy usb 2.0-ra van kötve szerintem ha egyszerre megy mindkettő akkor a sávszél még feleződne is.) Ha sokat használnék egyszerre több usb 3.0 -át, akkor ez probléma lenne, valszeg vennék egy pci-e x1 usb3 kártyát, és kivezetném előre a házba egy 5,25-ös panelre, vagy valami hasonló megoldásban gondolkodnék. Csak hát ebbe a szép házba nem lenne túl elegáns egy ilyen áthidaló megoldás szerintem....)

Lehet érdemes lenne másmilyen lapot nézni...

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94388) ralfee106 válasza Yeffy (#94386) üzenetére


ralfee106
tag

Ha a Tomahawk maxot választanád az full ATX, van rajta 3db x1 pci-e slot, abba mehetne egy ilyen kari, és akkor lenne full sávszélességű USB 3.0-ád előlapon is, ezen ugyanis van 20 pin.

Amúgy a masterbox 5 lite-on a két előlapi usb3 csati is a 20 pines alaplapi csatira megy, szóval sanszos, hogy jól mondtam, hogy 1 usb 3 alaplapi csati az két előlapi csatit kiszolgál, mert szerintem az általad választott házon is ez a módi.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94389) Yeffy válasza ralfee106 (#94388) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi a kis utanajarast/infokat, nagyon hasznosak voltk ismet! :C
szerintem akkor az lesz, amit javasolsz, ugyan is nem nagyon talalok olyen mATX hazat, mint ez az MC500P/Mt, csak kicsiben, sz'al akkor ramegyek a full ATX hazra, es beujitok egy ilyen PCI-E USB csatit. Ezzel akkor nem csak hatra kapok 2 USB 3.0-t, hanem elore is, jol ertelmezem? :B

Gondolom a kek szinu csatlakozo az elolapi 20 pines, de az a masik feher, az micsoda?
van egybk ilyen PCI-E kartya Type-C-vel is? Mert az meg frankobb lenne!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94390) Yeffy válasza ralfee106 (#94388) üzenetére


Yeffy
veterán

kozben talaltam is olyat, ami nekem kell, mar csak egy kicsit olcsobbat kene szerezni! :DD
az nem gond, h ez csak PCI-E 2.0 x2 a leiras szerint? nem lenne jobb a PCI-E 3.0?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94391) ralfee106 válasza Yeffy (#94389) üzenetére


ralfee106
tag

igen az a 20 pines előlapihoz való connector, viszont itt figyelj, hogy az előlapi kábel el fog-e érni eddig a kártyáig, mert ha lesz ott egy vga, akkor azt is kerülni kell.

Az a kis fehér az egy molex csati, azon kap áramot a kártya. Itt is figyelni kell hogy tápon lesz-e szabad molex ami elér odáig.

Amit Te néztél silverstone cucc, az azért annyi mert silverstone, ami azért a minőséget is jelenti. Ez satán kap áramot, ennél is figyelj oda, hogy az előlapi csati elér e a helyéig, illetve van-e szabad sata tápcsati a tápon ami elér addig. Silverstone helyett keresek neked valami olcsóbbat mindjárt.

szerk: itt egy kártya szerintem ez best buy: [link]

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94392) Yeffy válasza ralfee106 (#94391) üzenetére


Yeffy
veterán

ah, ertem. azt hittem, h ennek eleg a PCI-E csatin biztositott aram.

jogos, igazabol ezek akkor fognak kiderulni, amikor mar rakom ossze a hazat.
ha minosegi, annak orulok, nezegetem mashol is, es hasonlo arban mennek, nem akarok valami gagyit, ami nem kepes az elvart sebessegen mukodni, plusz a driverezes sem art, sz'al ha csak nem valami kurrensebb az olcsobb, akkor maradhat ez.

a PCI-E 2.0-s kerdesemre valami?

bocsi az offolasert a totyikgazdatol, meg aki unja, igerem, h mindjart eldugulok! :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94393) ralfee106 válasza Yeffy (#94392) üzenetére


ralfee106
tag

x1 - 2.0 az 500MB/s -et tud max (ez ha jól rémlik egy jobb sata3 ssd sebessége elméletben)
x1 - 3.0 az 990MB/s elméletben, tehát majdnem kétszerese a 2.0-nak

(wikipediáról néztem az adatokat)

Érdemes megnézni, hogy amit használni szeretnél eszközt ezeken a portokon milyen sebességre képesek maximum.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94394) Yeffy válasza ralfee106 (#94391) üzenetére


Yeffy
veterán

latom kozben a szerkesztest, az sem rossz!

na varjal. akkor a kozepen levo fekete csati az nem az elolapi Type C csati kivezetoje, hanem SATA power csati?
bakker, akkor ez meg mindig nem teljesen az, amit keresek. :( nekem olyan kene, ami elore tud kuldeni 3.0 Type A-t, meg egy 3.1 Type C-t, plusz ha hatul is van egy vagy ket port, szinten nem 2.0-s sebesseggel, az is jol jon.

bar en tovabbra is "aggodom", h eleg-e egy ilyen kartyanak 2.0-s PCI-E. :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94395) ralfee106 válasza Yeffy (#94394) üzenetére


ralfee106
tag

ezeken két csati van hátul mindegyiken, egyiken kap áramot (vagy satán vagy molexen/fehér) a másik csatira dugod rá az előlapi usb 3.0-át. Ezek előlapra csak usb 3.0-át küldenek a hátsó 20 pines csatiról. Hátlapra meg pár usb-t és type-c-t.

Várjál előlapi type-c ről már lemondtunk nem?

Egyszerűbb lenne ha elmondanád mi a célod a csatikkal, lehet van még kultúráltabb megoldás is. Ha sok az off akkor jöhet priviben is.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94396) Yeffy válasza ralfee106 (#94395) üzenetére


Yeffy
veterán

ok, menjunk at privibe :B :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94397) Milka 78 válasza Yeffy (#94386) üzenetére


Milka 78
nagyúr

De én offba raktam, mert ez egy alaplap ajánlós/vásárlós topik, minden másra ott az összefoglalóba linkel topikok egyike (jobb szélen fent)!
H.sz-eket offba tettem, kérnék visszakanyarodni a témához!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#94398) Milka 78 válasza Speedy007 (#94379) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem várj 2 hetet, mert a Bazookából csak a Plus verzió mérhető a te lapodhoz, esetleg a Mortar vagy Mortar MAX (ez utóbbi jobb választás ha tervben van egy esetleges Ryzen 3xxx fejlesztés).

[ Szerkesztve ]

(#94399) Danii9123


Danii9123
tag

Sziasztok!
R5 1600/rx 580 4gb/8gb ddr4 2666mhz/cooler Master MasterWatt Lite 500W mellé milyen lapot javasoltok?
Plafon 17k, talán egy kisebb tuning lenne procinal, de nem valószínű
Használt alaplap természetesen

(#94400) Mahrenburg válasza Yeffy (#94396) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Inkább itt folytassátok, ha itt az anyatopikban nem lehet, másnak is hasznos lehet az infó.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.