Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93401) szabessz válasza szabessz (#93400) üzenetére


szabessz
tag

Le maradt Ez 2 lapot néztem ki eddig:
Ezekről mia véleményetek?
GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
X470 Strix-F

[ Szerkesztve ]

(#93402) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok!

AMD Ryze 2700, GeForce GTX 1660 Super és G.SKILL 2 x 8 GB DDR4 3200MHz CL16-hoz
milyen alaplap ajánlott? A lényeg a megbízhatóság és az ár/érték lenne. Nem akarok tuningolni. Fontos, hogy 6 db sata csatlakozó legyen rajta.

Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#93403) Milka 78 válasza WayneGace (#93402) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A procihoz egy MSI B450 A-Pro MAX/Gaming Plus MAX/Tomahawk MAX illik a memóriát meg a laphoz választjuk, de ha benne van a gyártó oldalán lévő memory qvl-ben akkor okés.

(#93404) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Akkor nekem nem fog működni a G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB az MSI B450 TOMAHAWK MAX?? :F (lapot már lerendeltem, de a hivatalos oldalán nem szerepel a support list-ben)

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#93405) MZsoltee válasza ridiculous (#93404) üzenetére


MZsoltee
veterán

De fog, csak az MSI nem teszteli le az összes létező ramot a lapjaiban. (Más alaplapgyártó se csinál ilyent).

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#93406) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Remélem is.. a "Memory by RX-1X00" - nál nincs ott (R5 1600-am van), de a "Memory by RX-2X00" listán már szerepel, szóval remélem igazad van és az első generációval is működni fog. :R

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#93407) Milka 78 válasza ridiculous (#93404) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nincs benne akkor nem garantált a megfelelő működés, de így hogy már tudjuk, hogy Aegis a szóban forgó no para. Az MSI lapokban eddig nem nagyon volt velük gond.

[ Szerkesztve ]

(#93408) ridiculous válasza Milka 78 (#93407) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Köszönöm a választ, megnyugtattál! :U :R

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#93409) Milka 78 válasza szabessz (#93400) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Giga vrm-ben nagyon karaj, kb az egyetlen értékelhető 400-as lapjuk. Nekem kicsit kaotikus volt a biosuk, de ez szokható. Ezen felül pusztulat drága, ugyan akkor jól felszerelt lap.
Bosfrissítéssel kérd, mert több lépcsőben kell ezt is frissíteni és könnyű mellényúlni.
Mondjuk ha a dobozon van egy szép Narancssárga "Ryzen 3000 Ready" felirat akkor otthon is elvégezhető ez a művelet...minden esetre egy kérdést megér.
Ahogy olvasgattam elég sok hibát javítanak bennük, de sajna minden gyártó küzd a 400-asokkal.

Az X570-nél nem vágom hogy mely lapon van előlapi Type-C kivezetés, viszont a Giga, Asrock és MSI lapjain különböző módon állíthatók a chipset venti fordulatszáma. Talán az ASrocknál van passzív is ha jól rémlik. Az Asusnál nem tudsz belenyúlni a vezérlésbe ( bár ígéret vilt rá), ha csak nem jött ez irányú frissítés. Én nem tartom hangosnak, de ez relatív és pl full csendes környezetben még nem halóztam meg...viszont van pár Prime-P, Prime Pro és TUF tulaj a Ryzen 3xxx topikban.
Egy 500-as lap kimelt prioritású minden gyártónál és sanszosan hosszabb távon lesz támogatva.
Különben van aki 3900x-et hajt egy B450 Tomahawk MAX-al ami a másik véglet, de egy fapados Asus X570 Prime-P vagy Gigabyte X570 Elite is simán elég mindenre, már ha a felszereltségük megfelelő a számodra.

(#93410) pecze


pecze
aktív tag

Ryzen 7 2700-as procihoz melyik lapot ajánlanátok? Nem lesz húzva, semmi extra igényem nincs, csak menjen benne. 3000-esre nemigen fogom cserélni, legfeljebb 4000-esre ha lesz olyan. Melyiket válasszam?
ASROCK B450 Steel Legend
MSI B450 GAMING PLUS
ASUS PRIME B450-PLUS

(#93411) Paxker315 válasza pecze (#93410) üzenetére


Paxker315
addikt

szia! Csak alza játszana? Mert, ha később lehetséges 4.th gen proci, én MSI MAX szériából vennék vagy B450 A-Pro MAX v B450 Gaming Plus MAX lapot.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93412) #43458816


#43458816
törölt tag

Sziasztok!Elnézést nem közvetlenül ide tartozik,de az Asrock Steel Legend alaplapnál a Biosba,hogyan lehet azt beállítani,hogy a processzor ne 3600 Mhz-n menjen ha épp nincs használva a gép?

(#93413) szasanyi válasza #43458816 (#93412) üzenetére


szasanyi
félisten

Ennek a kérdésnek inkább itt a helye

(#93414) MZsoltee válasza Paxker315 (#93411) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mi az oka hogy a MAX-oz jobban ajánlod a 4. Genhez? Csak a magasabb támogatott memória órajel miatt?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#93415) Paxker315 válasza MZsoltee (#93414) üzenetére


Paxker315
addikt

nagyobb méretű BIOS ROM, előreláthatólag jobb BIOS támogatás 3-4th genhez. : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93416) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Ryzen 2600 x cpu-hoz megfelelő lenne egy MSI B450 Tomahawk Max alaplap ,3200 -as ramokkal? Vagy egy Asus ROG STRIX B450-F GAMING ?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#93417) Paxker315 válasza MikaVejneGI (#93416) üzenetére


Paxker315
addikt

Jé, névrokon. Megfelelő a Toma MAX, Crucial Ballistix Sport 3200-as RAM-ok nagyon jók szoktak lenni Ryzen mellett, második generációval is! Nézd meg őket is.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93418) MikaVejneGI válasza Paxker315 (#93417) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Köszi. Pont ezekre a ramokra gondoltam... :D

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#93419) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Zenei dolgokhoz keresnék alaplapot, AMD vonalon. Milyen lapokban érdemes gondolkozni?
Cooler Master 110-és házba.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#93420) szasanyi válasza devil-k (#93419) üzenetére


szasanyi
félisten

Nagyon javaslom az összefoglalót, valaimt a pontosítást mert a "zenei dolgokhoz"-zal nem tudok mit kezdeni (és asszem nem csak én vok így ezzel).

(#93421) devil-k válasza szasanyi (#93420) üzenetére


devil-k
nagyúr

Elnézést. Teljesen igazad van.

Szóval: zenehallgatás (Spotify, FLAC), zeneszerkesztés, internet, alap dolgok
- új
- max. 40.000 Ft
- tuningolva nem lesz
- a többi alkatrész még nem tiszta, de AMD processzorhoz
- Mini ITX
- nem fontos a kinézet

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#93422) szasanyi válasza devil-k (#93421) üzenetére


szasanyi
félisten

Eléggé korlátozod a lehetőségeket elsősorban az ITX mérettel, másodsorban az árral. Emiatt igazán csak egy, esetleg két választás lehetséges (ahol a 2. már nagyon necces):
1. ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
2. GIGABYTE B450 I AORUS PRO WIFI
Kell a B450 a Ryzen 3000-hez, akár most akár később. Nézd meg a lapokat melyik szimpi, milyen csatik fontosabbak, és persze milyen az AUDIO szekvciójuk.
A 3. esetleges verzió már jóval drágább.

TESZT ahol van szerepel mind2 lap (ez konkrétan az AUDIO részét mutatja, de nyilván ott a többi benchmark érték is).

[ Szerkesztve ]

(#93423) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

mATX lapot keresek egy 9600KF alá

Ezek közül melyik lenne az ajánlottabb?
MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC
Gigabyte Z390 M GAMING

Lenne egy minimális OC is, de nem az 5.2 a cél.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#93424) szasanyi válasza RazoR (#93423) üzenetére


szasanyi
félisten

A tuning miatt fontos lehet, tehát ezt nézd meg. Csak mATX jön szóba?

(#93425) RazoR válasza szasanyi (#93424) üzenetére


RazoR
veterán

Nekem a mainstream bőven jó. Igen, nem szeretnék házat is cserélni.

(#93426) szasanyi válasza RazoR (#93425) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Én az MSI-t ajánlom mivel az AUDIO része jobb és több szolgáltatást nyújt. Ezen kívül több kimeninkább ettel rendelkezik. Nem tudom ezek közül - vagy ezen kívül - milyen egyéb preferenciák lehetnek ami alapján előnyösebb lehet egyik vagy másik lap.

(#93427) RazoR válasza szasanyi (#93426) üzenetére


RazoR
veterán

4 SSD-m van, 5 usb-s periféria, igazából ennyi. Alaplapi RGB csati is jó lenne, ha jól láttam az MSI-n van a sima és a címezhető is (de lehet tévedek). Nekem is az MSI a szimpatikusabb. Igazából az Asus a kedvenc, de Z390-ben nincs mATX amit hajlandó is lennék kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#93428) pecze válasza Paxker315 (#93411) üzenetére


pecze
aktív tag

Köszi, az is van Alzán és belefér a keretbe. B450 A-Pro MAX lesz akkor.

(#93429) szasanyi válasza RazoR (#93427) üzenetére


szasanyi
félisten

Az MSI teljesen megfelel ezeknek az elvárásoknak. Lassan megszokjuk, hogy ASUS jó ideje "feláras" de a csúcs mATX lapja a maga 100k+ árával horror.

(#93430) RazoR válasza szasanyi (#93429) üzenetére


RazoR
veterán

Az a lap annyiért egy vicc.... :U

(#93431) szasanyi válasza RazoR (#93430) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem nem sokszor van itt ajánlottként szerepoeltetve, bár nem azért mert nem jó lap. Sajnos túlzottan megnyomták a cerkát az árcédula megrajzolásánál.

(#93432) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok!
Ryzen 2600X alá 40k-ig milyen lapot érdemes most venni? Nem lesz oc, viszont az rgb csati az fontos :))
Köszönöm! ;)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#93433) Mercutio_ válasza Milka 78 (#93374) üzenetére


Mercutio_
félisten

A B450-A PRO MAX miben "gyengébb" mint a Tomahawk Max? (összehasonlítás szerint nem HD audio kimenetek, pci-e x1-ből és usb 3.2-ből egyel kevesebbet látok, más nem tűnik fel :B )
Tuning (nem nagyon lesz, vagy csak minimális feszemelés), stabilitás, bios? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93434) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Segítsetek nekem, kérlek!

Közel 10 év után teljesen új gépet vásárolok. Ismét egy tartós, megbízható megoldást keresek!

Sok évig nem cserélném le; esetleg évekkel később egy erősebb processzor mehet bele.

A fórum többi "Milyet vegyek?" témájában is gyűjtöm még az info-kat.

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
Max. 50.000 forint, de nagyon örülök, ha ennél sokkal olcsóbbat is tudtok ajánlani!
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Ryzen 2600x, vagy 2700 CPU
+ 2x8 GB RAM Dual Kit
+ Audigy 2 ZS Hangkártya
+ max. 1 db SATA SSD, vagy mSATA SSD
+ max. 2 db SATA HDD
+ 1, vagy 2 db SATA Optikai meghajtó
+ Seasonic 500-600 Watt-os tápegység.

3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Ez "speciális". Külön kifejtem lentebb.
5. DVGA-t vagy IGP-t ?
Sapphire Radeon Nitro+ RX570 vagy RX580
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Soha
7. Használt, vagy új alaplap?
Új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem
9. Jelszó:
Stabilitás, stabilitás, stabilitás (és kompatibilitás)

Tehát a 4. ponthoz:
- Van egy "Creative Audigy2 ZS" hangkártyám, és ehhez szükséges egy PCI slot, lehetőleg a lap alján

--> Ha ez nagyon leszűkíti a lehetőségeket, illetve manapság már nincsen ilyen alaplap, akkor fájó szívvel nyugdíjazom.

- Ebben az esetben viszont olyan hangchip-et szeretnék, amin van Optikai kimenet (preferáltan COAX, bár tudom, szinte esélytelen, mert TOSLINK-ot használnak a gyártók)
--> Ugyanis szeretném a Cambridge Soundworks DTT2500 hangfalszettemet/DD erősítőmet rákötni, és továbbra is használni.

Egyéb:
- A "B450" chipset vonalon jóban gondolkodom?

- Láttam, hogy az MSI és a Gigabyte büszkén hirdeti a saját megoldásait:
--> dupla réz fólia a PCB rétegek között
--> fémmel és plusz "pöckökkel" megerősített PCIe sín a VGA-nak
--> hűtőfelület az mSATA SSD-knek a slot felett
--> "Extra" minőségű kondik a hangchiphez
--> Aranyozott hangkimenetek

Nem tudom, hogy ezek a gyakorlatban mennyire számítanak "parasztvakításnak", illetve hasznosnak, de tetszik, amit olvastam róluk.

Bízom benne, hogy a fenti hozzászólásom kellően áttekinthető, és részletes ahhoz, hogy érdemi segítséget kapjak tőletek! ;)

Köszönöm előre is!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#93435) Mercutio_ válasza Piftuka (#93434) üzenetére


Mercutio_
félisten

m-sata az gondolom m.2 sata akart lenni, mert az m-sata már megszűnőben lévő csatoló.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93436) Piftuka válasza Mercutio_ (#93435) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen. Köszi a kiegészítést! :K

"Aquila non captat muscas."

(#93437) Milka 78 válasza zovifapp111 (#93432) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kikiki innét Bélám! :DDD
Tomahawk MAX és abban el lesz akár egy 3800 is simán...és mivel burzsi is vagy vegyél 3600-at... VISZLÁT!!! :P

(#93438) Milka 78 válasza Mercutio_ (#93433) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kb amit felsoroltál és ugye a megjelenés. Maga a vrm rész ugyan az és nem nagyon hallottam vele több gondot mint a Toma MAX-al.

(#93439) Milka 78 válasza Piftuka (#93434) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sajna a 400-as lapoknál már nincs pci csati így lehet azt a hangkarit elengedném.
Ha nincs oc tervbe akkor szinte bármilyen b450 megfelel, de én még is az MSI vonalon indulnék el. MSI B450 A-PRO MAX/GAMING PLUS MAX/TOMAHAWK MAX felszereléstől függően. Ezek stabil, megbízható lapok és egy esetleges proci cserénél se jönnek zavarba, simán lekezelik a Ryzen 3xxx palettát. Mivel alap szintű hangkari van ezeken a lapokon a maradékot hangkártyára költeném.
A felsoroltak nagy része marketing az ssd hűtő meg jó dolog (egyes melegedősebb típusnál), de én pl 2000ft-ért szereztem be külön.

(#93440) Orgi válasza Piftuka (#93434) üzenetére


Orgi
őstag

Hasonló cipőben jártam, de a hangkarit engedd el, amúgy is sokkal jobb külső DAC-ot kapsz, én is egy ESI hangkártyát cseréltem ez miatt...

(#93441) kocsiska15


kocsiska15
tag

Hali, hozzá nem értőként egy új PC-t rakatok össze, a kérdésem az, hogy szerintetek az Asrock B450m Pro4 („F” nélkül) korrekt választás lenne-e?
Illetve nem lenne-e gond az alábbi konfiggal ha ezt a lapot választom:

Az elméleti config: Q300L ház (mATX) + 2 venti, valszeg 140mm, Ryzen 5 3600 proci (+hűtő), 2x8 GB Ripjaws (3200 Mhz), valószínüleg Bitfenix Formula 550W táp, Patriot Viper VPN100 SSD (512 GB), Toshiba P300 HDD (2T), RX 5700 Sapphire Pulse 8 GB VGA [+ ehhez jönne egy AOC Q3279VWFD8 monitor.]

Az eredetileg kiszemelt Mortar Max-ot cserélném le erre, az ára miatt – szóval ha alternatívákról lenne szó akkor a Pro4 árkategóriájában gondolkodnék ha lehetséges (és ha megfelelő persze!)

Ami a „tuningot” vagy ilyesmit illeti: mint azt írtam nem értek különösebben a témához, úgyhogy magamtól nem valószínű, hogy „belenyúlkálnék” a dolgokba és igazából nem is nagyon szeretnék (hacsak nem éri meg tényleg)

A kinézete abszolút hidegen hagy, viszont hosszú távra tervezek.

Esetleg van bármi amit tudnom kéne? pl. kell-e BIOS frissítést kérni (úgy tudom nem), a 3200-as RAMok rendben lesznek-e vele (bármit is jelentsen ez :D) ilyesmire gondolok. ismétlem: nem értek különösebben hozzá :)

Köszi!

(#93442) palfitom válasza kocsiska15 (#93441) üzenetére


palfitom
félisten

Mi a baj az F-es verzióval?
A simához legalább P3.30-as BIOS kell, hogy felismerje a Ryzen 3600-at, tehát jó eséllyel frissíttetni kell. (az F-eshez nem kell frissítés)
Arra pedig mindkét lap jó, hogy "belerakod és használod". A Mortar MAX egy más kategória, de főleg tuning esetén lene előnye.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93443) zovifapp111 válasza Milka 78 (#93437) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Köszönöm Nagyuram! :R Akkor az lesz. ;)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#93444) kocsiska15 válasza palfitom (#93442) üzenetére


kocsiska15
tag

te itt is megtalálható vagy? :D

Fogalmam sincs - a logikám annyi volt, hogy kicsit "gugliztam" és megnéztem az adataikat, aztán úgy láttam, hogy az F-es verziónak eggyel kevesebb USB-je van, meg ilyen apróságok. Mivel az árban minimális a különbség azt hittem, hogy gyak. csak dizájn... :D De éppen ezért említettem meg, hogy ha rosszul látom (ami valószínű volt..) akkor valaki kijavít! :K

Értem - csak az a baj, hogy fogalmam sincs mi lesz pár év múlva. Lehet, hogy tuningolni akarok majd? :D Tudod, hosszú távra tervezek... szóval azt szeretném elkerülni, hogy akár később is gond legyen ill. nem akarok "alá lőni" a dolgoknak, inkább rászánnék párezret még valahogy azt hiszem. Ez esetben a Mortar Max a következő ajánlott kategória..? (kicsit húzós árban). Esetleg a kettő között egy korrekt megoldás? :D

(#93445) Paxker315 válasza kocsiska15 (#93444) üzenetére


Paxker315
addikt

sajnos csak 29 magasságában. Bár ezekhez is ryzen 3000 ready bios jár talán, de, nem vennék rá mérget. Nem értem, miért nem lehet MSI B450M Gaming Plust kapni már :( Bazooka plust sem látni, pedig az még jobb lap lenne...

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93446) kocsiska15 válasza Paxker315 (#93445) üzenetére


kocsiska15
tag

Akkor tehát... :DDD

(ebben az árban) a Pro4F-el rendben lesz a konfigom? :)
Ha pedig valahogy mégis jobban jönnék ki a végösszegnél és megengedhetem a nagyobb árbeli ugrást akkor legyen a Mortar Max, igaz?

(#93447) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok!
Ezt a alaplapot néztem ki 3800X vagy 3900X-hez:
CROSSHAIR VII HERO
Szerintetek jó hozzá?
Ebbe a lapba menni fog következő generációs ryzen is vajon?
X570 néztem de sok mindent valószínű nem használnám ki.
Olvasatok alapján venti se túl jó megoldás,sajnos sokszor zajos tudd lenni.

(#93448) Milka 78 válasza zovifapp111 (#93443) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kérek beép fotót! :)

(#93449) Milka 78 válasza szabessz (#93447) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Újonnan akarod venni, mert ez baromi drága lap. Bios frissítéssel menni fog amit vagy a bolt vagy te végzel el (asus flash vagy mi a neve) saját felelősségre.
A ventiket lehet szabályozni az MSI, Giga, Asrock lapokon.

(#93450) EnterR


EnterR
veterán

Heló, B450 Gaming Plus MAX és Tomahawk MAX közül mindegy melyiket választom? Utóbbin van USB C, ez legkevésbé sem érdekel.

PSN ID: marquuard

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.