Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93751) Nobbigstein


Nobbigstein
tag

Sziasztok!

3200G alá milyen lapot érdemes tenni egy alap felhasználásra (office, youtube, fullHD filmek) szánt gépbe?

(#93752) Paxker315 válasza Nobbigstein (#93751) üzenetére


Paxker315
addikt

GB B450M S2H ; GB B450M DS3H ; Asrock B450M HDV ; Asrock B450M Pro4 F

plusz BIOS frissítés, kivéve a B450M Pro-4 F-nél . Tudok az A320-asok létezéséről, de, nem annyival drágább a b450. :R Az új B450M MSI MAX lapokról is, de ott a teljesen csupasz VRM-től kicsit kavarog a gyomrom (ne feledjük, alap felhasználásra szánt gépek nem a jó ház-szellőzésről és hűtésről ismertek, márpedig azokhoz a tápkörökhöz valami légáramlat esszenciális szerintem..)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93753) Nobbigstein válasza Paxker315 (#93752) üzenetére


Nobbigstein
tag

Köszi a választ!

Az elmúlt egy órában én most a Asrock B450M Pro4-et néztem magamtól, úgy látom nincs nagy különbség a F-es verzióval. Tudod, hogy vajon itt sem kell BIOS-t frissíteni? Az nagy könnyebbség, ha alapból is működik a cpu.

Viszont a két GB (főleg a DS3H) szintén jól hangzik és még olcsóbb is, meggondolom még, hogy melyik legyen!

(#93754) dark knight


dark knight
csendes újonc

Sziasztok!
Összeállítunk egy gépet a tesómnak, pár alkatrész már megvan hozzá, de az alaplapból a segítségeteket szeretném kérni. A számítógépet játékra fogjuk használni, ehhez mérten kérem a segítséget. Lesz benne majd egy SSD, illetve 2 HDD (2x1 TB)
-Mennyit szánsz az alaplapra: 30.000 Ft maximum
-Milyen hardverek alá szeretnéd: -Proci: Ryzen 7 2700
-VGA: RX 580 8 GB ez később le lesz cserélve egy rtx 2060ra
-Milyen méretű lapot szeretnél: Zalman Z9 Neo ház lesz hozzá, ehhez mérten válasszuk ki az alaplapot.
-DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP): - HDMI
-Szeretnél tuningolni vagy nem:- Nem
-Használt vagy új alaplap: - Új
Fontos-e a lap kinézete: - Egyeltalán nem fontos, a lényeg, hogy ár/érték arányban jó legyen.
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t: -Nem

(#93755) lanszelot


lanszelot
addikt

Jelenlegi gépem:
Sharkoon M25-V ház
Bitfenix 450 formula gold
Gigabyte GA-P61-USB3-B3 /ezzel van gond/
I7 3770 3,4GHZ
2X8GB ram ddr3
Asus Rog Strix 1070 8GB
Crucial MX500 500GB
HDD WD 3TB
Bush 39' 4K
Játékra használom

Alaplapom hibás és helyére keresnék legalább ilyen alaplapot uk-ban. Pont ilyet sehol se találok, más pedig nem tudom mi lenne legalább ilyen jó. Jobb lehet. Pl több ram, usb 3.1 ilyenre gondolok, ha létezik ilyen.
Új kizárt?

(#93756) Milka 78 válasza Jegesmaci81 (#93750) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Úgy kell kérned a lapot, hogy biost is frissítsenek és akkor nincs gond semmilyen lappal se, legyen az B360,B365 vahy H370
.
Összefoglalóban vannak ajánlások és szó esik a B/H/K-s lapok közti különbségekről.
Javaslom olvasd el és ha még mindig van kérdés akkor szintén az összefoglaló szerint fel lehet tenni azokat :)

(#93757) Milka 78 válasza lanszelot (#93755) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát ez sajna egy Magyar oldalon nehezen fog menni, javaslom inkább ottani fórumokat...itt meg kb csak használtan lehet ilyen foglalatú lapokat kapni.

(#93758) Milka 78 válasza dark knight (#93754) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Őőőőő...légyszi ne kiabálj :D

30-ba pont belefér egy MSI B450-A PRO MAX deszka. Stabil megbízható darab, menetes a sallangoktól.

(#93759) lanszelot válasza Milka 78 (#93757) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Nem itt akarok vásárolni, hanem innen kérnék segítséget.
Interneten bárki tud keresni.
Mielőtt írnád, én nem értek hozzá, ezért nem tudom mit keressek.
LGA155 ez semmi, hiába nézem nem tudom tud e annyit mint ami most van.

(#93760) jokeph válasza lanszelot (#93759) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Z77-es lapokat keress, pl ILYET. Ez kb. a platform csúcsa is. Tudtommal USB 3.1 itt még nem volt. :U
Ha nem találsz, akkor B75-ös chipsettel szerelteket, ha az soncs, akkor marad a legalja H61-es.
Mivel kihalt platformról van szó, ebben a sorrendben/állapot szerint keresnék, azt ami jön, az lesz. Vagy platformváltás s1151v2/AM4-re.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#93761) mihellers56


mihellers56
tag

Sziasztok!
Vásárlás előtt álok és nincs időm vissza olvasni...
3700x alá vásárólnám a kettő közűl az egyiket:

1 2

Az első a X570 Aorus Elite a másik a X570 Prime Pro

Vannak e tapasztal ezekken itt vlakinél vagy melyik igen melyiket nem?

Predator cl16 a mostani memóriám, ez is csere lesz, gondolom megeszi :D

(#93762) Milka 78 válasza mihellers56 (#93761) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Talán az Elite nyerne nálam, mert annak az NB hűtése szabályozható míg az Asusé fix fordulaton megy (nem mintha hangos lenne).
Hozzáteszem mindkét lap jó választás és nem nyúlsz egyikkel sem mellé.

(#93763) Piftuka válasza MZsoltee (#93743) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ! ;)

(Ezek szerint elég sok hiba van az oldalukon... )

Már csak egy kérdésem van: A három közül melyik a legjobb?

"Aquila non captat muscas."

(#93764) metrion válasza Piftuka (#93763) üzenetére


metrion
aktív tag

Én szerintem a Tomahawk Max. :)

(#93765) MZsoltee válasza Piftuka (#93763) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én a Tomahawk-ot venném. Ránézésre neki van a legkomolyabb vrm hűtése. Illetve az 1.hszben is megtalálható [link] szerint is ez a legjobb B450-es lap tuningra is.

Nincs hiba az oldalukon, csak tudni kell, mit és hol keresel. ;]
Amúgy én sem tartom felhasználóbarátnak.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#93766) slice14 válasza slice14 (#93749) üzenetére


slice14
veterán

Megjött a ram kit. Beraktam, minden oké. Müxik együtt a 2x4 és 2x8GB dual-ba.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#93767) Nobbigstein


Nobbigstein
tag

Sziasztok!

GIGABYTE B450M DS3H vagy ASROCK B450M-Pro4 lapot vennék 3200G-hez és a szükséges bios frissítéssel kapcsolatban kérdezném (lehet kicsit offtopic), hogy hogyan működik ez pontosan? Meg lehet csinálni a frissítést a 3. generációs processzorral anélkül, hogy a lap felismerné, vagy kell egy lappal kompatibilis 1st-2nd processzor a frissítéshez?

Köszi a választ, vagy azt, ha a releváns hozzászóláshoz irányítotok, biztos kérdezték ezt már mások is előttem.

(#93768) palfitom válasza Nobbigstein (#93767) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Csak olyan procival tudod elvégezni a frissítést, amit felismer a lap a rajta lévő BIOS-szal, tehát a 3200G-vel nem fog menni nagy valószínűséggel.
A "nagy valószínűséggel" azt jelenti, hogy nem tudjuk milyen BIOS van az adott lapon, amit meg fogsz venni.
Ellenőriztesd a bolttal a BIOS-t, és ha szükséges, akkor kérj hozzá frissítést!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93769) Paxker315 válasza Nobbigstein (#93767) üzenetére


Paxker315
addikt

B450M Pro4: mind a SoC VRM mind a Vcore VRM elég hatékony hűtőbordákkal van ellátva, a SoC VRM 3 fázisú (GB: 2). Ha szeretnéd az IGP-t és CPU-t is "túlhajtani", akkor egy jó lapnak számít a Pro4. A giga mondjuk talán minőségibb részegységekből áll.

Más ( Milka 78 & bárki, aki ért hozzá):
MSI B450 A-pro max oázisban 30400 ft, ami azért a Tomahawk max-tól lényegesen olcsóbb. Az MSI B450 Gaming Plus MAX pedig 31ezer ft alatt van iWay-en, szintén vastagon olcsóbb a Tomatol.

Milyen hátránya származhat valakinek, ha az A-pro v Gaming Plus maxot választja Toma helyett? Én azt hittem, durván hasonló lapok, hasonló VRM hűtéssel, komponensekkel, s főképp' dizájnelemekben térnek el. De elbizonytalanítottak, igaz, evidenciát nem szolgáltattak. [link]

nem vagyok a "spóroljunk alaplapon" megközelítés híve, de, fölöslegesen többet fizetni sem látom értelmét egy nem (sokkal) jobb lapért cserébe. Miben nyújt jóval többet a Toma a GP-szal v A-pro-val szemben? :F

és, ha már mikroATX B450 kérdés volt: hová tűnt a B450M Gaming Plus? aprón néha-néha felbukkan pár példány, általában ugyanazon az áron, mint boltban volt, cserébe használt& gari sem teljes idejű már. :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93770) Nobbigstein válasza palfitom (#93768) üzenetére


Nobbigstein
tag

Értem, köszi a választ. Akkor lehet jobb, ha plusz pénzért a boltra bízom a frissítést.

Nemrég hallottam arról, hogy bizonyos lapoknál van a USB BIOS Flashback opció is, és most utánaolvastam kicsit, de ezen lapokat lapokat nem találtam meg a vonatkozó listában (csak asus és msi lapoknál van ez), szóval így ez most nem opció nekem.

[ Szerkesztve ]

(#93771) palfitom válasza Nobbigstein (#93770) üzenetére


palfitom
félisten

Jól teszed.

Igen, bizonyos lapoknál van ilyen funkció, de a siker nem 100%-ig garantált, rejt némi kockázatot.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93772) dark knight válasza Milka 78 (#93758) üzenetére


dark knight
csendes újonc

Bocs a kiabálásért.
Köszönöm szépen a választ. :)

(#93773) Hoffer


Hoffer
őstag

MSI Tomahawk Max vagy Mortar Max?

(#93774) palfitom válasza Hoffer (#93773) üzenetére


palfitom
félisten

Előbbi ATX, utóbbi mATX. Egyébként hasonló tudásúak.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93775) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Van egy házilag épített szerverem, amit adattárolásra, streamelésre, és rögzítésre használok.
A jelenlegi alaplapja egy Asus Maximus VII gene, amit leszeretnék cserélni, mert kevés lett rajta a pci express csatoló.
A kiszemelt utód egy Maximus Vi extreme lenne, pozitívum hogy +2 sata portja van, illetve van rajta egy jó pár pci express csatoló.
A kérdésem az lenne hogy ezeket a 16x pci express csatolókat bármire lehet használni, mehet bele hdmi capture kártya, meg +sata 3 bővítő kártya, vagy ezek csak vga-t tudnak fogadni crossfire-be, vagy sli-be?
A választ előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#93776) Hoffer válasza palfitom (#93774) üzenetére


Hoffer
őstag

Igen de nekem mindegy, hogy ATX vagy mATX tehát akkor az amelyik olcsóbb?

(#93777) Paxker315 válasza Hoffer (#93776) üzenetére


Paxker315
addikt

Mortaron speciel kettő darab M. 2 foglalat is van, a Toman egy. Azért két kábeltelen meghajtó nem rossz. Illetve, sokszor mATX házak is olcsóbbak, ha ez szempont. Igazából mindketten kiválóak, dönts szimpátia alapján. :F

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93778) metrion válasza Paxker315 (#93777) üzenetére


metrion
aktív tag

Több az USB port is, viszont venti csatlakozó csak 4 db van, a Toman 6 db.

[ Szerkesztve ]

(#93779) Paxker315 válasza metrion (#93778) üzenetére


Paxker315
addikt

Szerintem irreleváns, a PST ventik és PWM elosztok árai miatt.

Én is öt ventit futtatok 2 db venti csatlakozoval.. :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93780) Szinyák válasza mihellers56 (#93761) üzenetére


Szinyák
őstag

Nekem van , aorus elit . Nagyon jó deszka , minden ment vele elsőre. Ramokat szépen kezeli. . illetve amit Milka is írt hogy chipset fant tudod szabályozni nekem 65 fok ig be se kapcsol ... Ramok 3600 cl14 megy simán . CPU szêpen boostol és tartja az órajelet .. Én Asus párti voltam első giga lapon de nem bántam meg . Biosa is jó

Szinyák

(#93781) varmi2 válasza Pöttön (#93775) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mehet benne bármi ami pcie.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93782) Hoffer


Hoffer
őstag

MSI Mortar Max vagy Asrock B450M Pro4?

Mikor érdemes az MSI-t választani? Megéri az árkülönbséget?

:R

(#93783) Paxker315 válasza Hoffer (#93782) üzenetére


Paxker315
addikt

szerintem megéri. Amúgy akkor érdemes az MSI-t, ha szeretnél manuál CPU overclockot, és talán a magas memória-sebességek (3200 fölött, akár 3600 körül) is jobban elérhetőek a Mortarral. Ha nem esszenciális az OC-barát BIOS és memóriából sem feltétlen mennél 3200Mhz felé, akkor teljesen jó az Asrock is, de, én már csak a nagyobb BIOS rom és minőségibb alkatrészek miatt is a Mortart venném.

Mondjuk nem egy kategória a két lap, így nem is életszerű összehasonlítani őket.... Erre meg hátha tud valaki :D

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93784) Teaway válasza Pöttön (#93775) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, bármilyen PCI-e kártyát tudnak fogadni, nem csak VGA-t.

Nincs itthon csokid??

(#93785) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok,

Ez a lap mennyire ajánlott egy 9700/9900K alá?

(#93786) palfitom válasza RazoR (#93785) üzenetére


palfitom
félisten

Simán.
Az összefoglalóban is benne van: "átlagos-komolyabb OC-ra, ajánlott szorzózár mentes i7 és i9 processzorok alá"

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93787) RazoR válasza palfitom (#93786) üzenetére


RazoR
veterán

Köszi!

Ezen és a MPG Z390M GAMING EDGE AC-n agyalok, jelenleg mATX házam van de gondolkodom a házcserén is és akkor már olcsóbban egy ATX lap.

(#93788) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok!

R5 3600-hoz keresek alaplapot. Tuning nem lesz, gtx1660 super VGA lesz még belerakva, RAM-ból pedig valószínűleg 2*8gb 3200mhz cl16, konkrét még nincs. M.2 NVME slot jó lenne ha lenne rajta, illetve az mindegy, h ATX vagy mATX. Árban minél olcsóbb annál jobb, de legyen megbízható lap, viszont semmi extra csilivili dolgokra nincs szükség. Használt nem játszik.

Köszönöm előre is a jó tanácsokat! :R

(#93789) Paxker315 válasza lsebestyen (#93788) üzenetére


Paxker315
addikt

szia! Igazából, ha nincs manuál OC, csak PBO on, azt' csók, akkor már egy alapabb lappal sem nagyon nyúlsz mellé. Pl. Asrock B450(m) Pro4, Fatal1ty Gaming K4. Ami miatt mégis inkább az MSI B450 A-pro MAX v MSI B450m Mortar MAX mellett döntenék, az a jobb tápáramkör, nomeg nagyobb méretű BIOS ROM. Meg, harmadik genes Ryzen jól profitál a finomhangolt RAM-okból, s a RAM-hangolósdi azokon az MSI lapokon problémamentesebb szokott lenni.

Persze alap-felhasználásra az Asrock B450-esei is teljesen okesak, es kifejezetten olcsók.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93790) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok,

Elvileg váltom AM4-re, ehhez keresnék egy jó kis lapot.
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
25-32. HA MEGÉRI akkor kihasználnám gyorsan az Alza kuponakciót, ami 4 ezrest jelentene ingyenes házhozszállítással, de ha van olyan lap ami olcsóbb annyival máshol hogy megérje akkor nem az Alzából lesz. Azért leakciózott árral már nem szívesen mennék nagyon 32 fölé csak ha muszály, vagy ad olyan extra szolgáltatást plusz 1-2 ezres (amire mondjuk szükségem nincs, de jól jöhet pl wifi)
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?

AM4, egyelőre 1600 vagy 2200 vagy 2600, esetleg 2700 később 3600, 3700 vagy 3500x
3. Milyen méretű lapot szeretnél?

Ami olcsóbb. ATX házam van, elfér a nagy is de nem zavar ha nincs tele
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)

Teljesen alap, semmi extra. 1 darab PCI-e gpu, 2-3 sata, előlapi usb3. Később egy m.2-nek örülnék, így az lehetne rajta, de egyelőre sata lesz. Az se baj ha sok tápcsati van rajta mert van a tápomon (XFX TS550W)
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?

Hátlapon jó lenne D-SUB de ha ez rosszabb alaplapot vagy magasabb árat eredményez akkor mindegy. Ezt ha jól sejtem csak G-s procival lehet kihasználni, nem lehet a dvga képét ráküldeni mint régen a Virtuval. Mindkét monitorm amúgy DVI+DSUB, később jó lenne DP-re cserélni, de egyelőre marad. Van egy régi minőségi CRT-m csak arra kéne a DSUB.
Szóval ezt a részt vehetjük úgy,hogy mindegy. 1060 6G megy bele.
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Az utolsó MHz-eket nem akarom kisajtolni belőle, de igen, viszont csak amíg lineárisan kéri a feszt. Azért legyen erős a VRM, nem szeretem ha izzad, tudjam, hogy van benne tartalék. Mondjuk 4-4,1GHz-nek örülnék, de 4,2-ért nem forralnám fel.
7. Használt, vagy új alaplap?

Új, tőlem lehetne egy hónapos is, de áfacsalós cégneves számlás aprós nem érdekel.
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)

Ne legyen világoskék meg narancssárga, modern letisztult kinézete legyen, de különöseben nem. Hogy fekete piros ram foglalatokkal, vagy épp matt sötétszürke az teljesen mindegy. RGB lehet rajta, gondolom ki lehet kapcsolni, de pénzt nekem nem nagyon ér.
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?

Nem

Nem tudom mennyivel jobb egy 40 ezres Tomahawk MAX egy alapabb 25 ezres lapnál. Mortar Max náluk nincs.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#93791) Piftuka válasza MZsoltee (#93765) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek!

Megrendeltem az "MSI B450 Tomahawk Max" alaplapot. :K Nem mertem kockáztatni az ismeretlen Biostar Racing X470GTA lappal. :(

Keresek "PCIe to PCI" átalakítót az "Audigy2 ZS-hez".

Ha pedig nem működik, akkor egy másik hangkártya megoldást, és bízom benne, hogy a Cambridge Soundworks DTT2500 hangfalszettemet fogom tudni használni az új számítógépemmel is.

"Aquila non captat muscas."

(#93792) varmi2 válasza Piftuka (#93791) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ilyen átalakító nem létezik, köszönj el a pci-os hangkaritól, vált valami modernebb pcie vagy usb-s hangkártyára.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93793) Piftuka válasza varmi2 (#93792) üzenetére


Piftuka
veterán

Képzeld, létezik! ;)

Többek között ilyen kivitelezésben.

A nagy kérdés, hogy az MSI alaplap, majd az Audigy2 ZS, illetve a Daniel_K féle Win10 driver, és végül, de nem utolsó sorban a Windows10 mit fog szólni hozzá.

Ha működik, akkor marad az Audigy, és boldogan használom tovább a DTT2500 hangfalszettemet "as intended". :K

Ha valamiért mégsem, akkor marad egy másik hangkártya, és az S/PDIF kimenet használata.

Rendeltem amúgy egy olyan PCIe hangkártyát, ami minden PCM hangból AC3 DD jelet generál. Ráadásul rendelkezik Coax S/PDIF out csatival, szóval elméletben jó lehet modernebb megoldásként az MSI lap egyik PCIe portjába, és a DTT2500-hoz is.

Meglátjuk...

"Aquila non captat muscas."

(#93794) Starchm válasza Piftuka (#93793) üzenetére


Starchm
őstag

Letezik, csak az ilyen olyan nyolcmillio atalakitosdibol ki tudja, hogy eppen windows mit szol hozza?

Mert lehet vettek ebbol mar 40en de lehet 30 kulonbozo chip van rajta, mint az x79es kinai lapokon..

De telleg sok sikert hozza!

[ Szerkesztve ]

(#93795) Hoffer


Hoffer
őstag

Egy Asrock B450M Pro4 tuningban nagyon elmarad egy MSI Mortar Max-tól?

(#93796) Ðávid válasza Piftuka (#93793) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Ha megérkezett a PCI átalakítód és kipróbáltad, tudnál róla írni valami visszajelzést? Akár ide offként vagy Logoutra. Engem érdekelne, hogy működik.

(#93797) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, MSI tomahawk max lapom van és az előzőhöz képest lassan indul el a windows10. Kb. 10 másodperc mire bejön a bios-os információ (fekete képernyőn fehér betű a sarokban) és onnantól kezdve még 5-10 mp a win indulása. Tehát, a win szerintem normálisan bootol, a bios vacakol. Emlékeim szerint a régi gigabyte lappal ez kevesebb ideig tart. Normális ami nálam van, esetleg másnak is feltűnt a jelenség?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#93798) #42706048 válasza scabi78 (#93797) üzenetére


#42706048
törölt tag

Nekem is ugyanez az alaplapom van csak nekem 2600x processzorral. Nekem a gomb megnyomásától, amíg betölt a windows10, 21 másodperc összesen. Nem hinném, hogy ez olyan soknak számít...

(#93799) Milka 78 válasza Hoffer (#93795) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nem rekordokat akarsz döntögetni akkor nem, de abban a lapban nincs normális llc és a vrm része is jobban melegedik. Az MSI jóval komolyabb lap, de az ASRockkal is el lehet lenni...persze kompromisszumokkal.

(#93800) Hoffer válasza Milka 78 (#93799) üzenetére


Hoffer
őstag

Mi a vélemény a ASUS TUF B450M-PLUS GAMING kapcsán?

próbálnék 30k alatt maradni ha lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.