Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93951) Milka 78 válasza tipuka (#93949) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha ideiglenes lapot keresel amit alig fogsz használni akkor Giga Z390 UD+t válasz 38 ropiért (+2 ropi egy ssd hűtő borda) vagy ha nagyon ragaszkodsz az alaplapi hűtő lemezhez (amire az akasa bordám is köröket ver, igaz ez öntapadós/ragasztott) akkor Gaming X és keresd a szöszi kollégát akivel fentebb beszéltél, mert nagy Giga mágus, kisujjból vágja a biosukat, sőt a Coffee topikba többször linkelt is ide vágó anyagot.
A fenti említett ud elketyegett egy optimalizált i9-el is, kb a legjobb budget lap.
Az az ASrock kicsit drága ideiglenes megoldásnak.

(#93952) Homair


Homair
csendes tag

Sziasztok, HTPC építéséhez keresek ITX méretben alaplapot kb 45-70 eft között. Elsősorban filmnézés a cél, de jatszani is fogok. Eddig mindig intel cuccaim voltak/vannak, de most AMD procit szeretnék, ryzen 5 3400g vagy 3600g kerül majd bele. Tudnatok segíteni mit érdemes valsztani?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#93953) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Visszataláló

[ Szerkesztve ]

(#93954) Geresics


Geresics
addikt

Hali,
AMD Ryzen 7 2700x (3.70GHz AM4 BOX Wraith Prism RGB LED hűtővel) mellé CRUCIAL 32GB Ballistix Sport LT (DDR4 3200MHz CL16 KIT BLS2K16G4D32AESB) memóriát néztem ki magamnak, ehhez keresnék alaplapot.
Konkrét elképzelésem nincs, első blikkre egy MSI B450M MORTAR MAX-ot néztem ki magamnak 34eFt körüli áron.

Jelenleg egy ASRock Z77 Extreme4 + Core i5-3570K kombót használok, és az ASRockkal sem volt soha bajom (sőt!), szóval bármire nyitott vagyok, de ez a 35eFt-os határ szimpi. Méretben is mindig ATX lapjaim voltak, valahogy mindig kerültem a kisebbeket, de nem tudom miért...

Van valami jobb ár/érték arányú, vagy csak simán ajánlottabb, jobb, stb. alaplap max. 35eFt-ig? :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93955) palfitom válasza Geresics (#93954) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,
A Mortar Max nagyon ajánlott lap, nem lősz vele mellé!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93956) tipuka válasza Milka 78 (#93951) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm szépen uram. :D :R Rá is írtam a szöszire. :)
Ránéztem az öntapadós Akasa-ra is, hogy mennyibe fáj, ~-2-3k-rt nekem az is jó megoldás, a hőfokok a fontosak csak úgy is, de még eldöntöm melyik Giga legyen akkor, segítséggel könnyű Gigásodnom. :D

[ Szerkesztve ]

(#93957) Paxker315 válasza palfitom (#93955) üzenetére


Paxker315
addikt

Illetve, ha mégis ragaszkodna az ATX-hez, őket is meg lehet nézni:
Gaming Plus MAX
A-Pro MAX

mondjuk én Mortart vennék, mert mikroATX : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93958) tipuka válasza Geresics (#93954) üzenetére


tipuka
addikt

esetleg még a B450 tomahawk max is ott van, bár az 36,5k. :D

(#93959) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Boldog Karácsonyt Minden Alaplaptulajdonosnak, és Minden Alaplapnak!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#93960) Milka 78 válasza Homair (#93952) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kisebb költségvetésű projekt esetén ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac. Ha az oc is fontos akkor (nem mintha az ASrock-ban nem lehetne) MSI B450I GAMING PLUS AC (bios szinten ez jobb oc-ra) vagy ha mindent bele projekt akkorGIGABYTE X570 I AORUS PRO (mondjuk ez már 8 mag oc-ra is simán elég).
Az előbbi kettőn sanszosan bios frissítéssel kell kérned vagy legalább nézzesd meg, hogy Ryzen 3000 Ready matrica/bios van e rajtuk, míg az X570 értelem szerűen alapból kompatibilis , de van rajta q-flash is.

(#93961) Milka 78 válasza Mahrenburg (#93959) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Boldog karácsonyt! :K

(#93962) Homair válasza Milka 78 (#93960) üzenetére


Homair
csendes tag

Köszi a választ, megnézem őket

(#93963) Sveppir


Sveppir
csendes tag

Sziasztok! venni szeretnék egy amd ryzen 5 3600-at de nem tudom milyen alaplapok a legjobbak ahhoz. Tudtok mondani ahhoz illő alaplapokat amik 50000 ft vagy az alatt vannak? pl van a b450-f csak annak a bios-ával kell macerázni.

Előre is köszönöm

(#93964) Milka 78 válasza Sveppir (#93963) üzenetére


Milka 78
nagyúr

MSI B450 Tomahawk MAX bőven kiszolgál egy olyan procit az Asus meg valóban macerás egy kicsit bios téren, vrm téren gyengébb (már ha lesz oc) és bios frissítéssel kéne kérned, mert alapból nem kompatibilis azzal a procival. Volt rá példa, hogy a doboz szerint Ryzen 3000 Ready volt a lap és egy ezer éves bios volt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#93965) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Hali. Mielőtt feleségem meg örökli a gépem mert én megleptem magam egy újjal, kicsit javítani szeretnék rajta egy ssd-vel és egy új procival. A jelenlegi konfig is korrekt szerintem (i3 6100, 2x8gb.hyper x fury ddr4 3200mhz, asus rog strix oc 1060 6gb) de a procit kevésnek érzem. Az új proci egy ryzen 5 2600-os lenne szóval ez alá kérnék egy jó alaplap ajánlatot. Nem szeretnék csilliokat költeni rá de azt se szeretném hogy a többi alkatrész esetleg az alaplap miatt ne tudja leadni az erejét szóval egy középutat keresek. Előre is köszi

Esit: elfelejtettem hozzá írni hogy mivel nem vagyok hozzá értő így olyan alaplapot keresek aminél nem kell a BIOS mókolással és frissítëssel vacakolni. Össze rakom és megy

[ Szerkesztve ]

(#93966) MaddeNNNN válasza pelgrim_v1 (#93965) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Bár nem írtál sem méretet, sem összeget így csak azokat tudom ajánlani amik már százszor elhangzottak és ha csak pár oldalt olvasol vissza meg is találod őket.

mATX
MSI MORTAR MAX 33k
ASrock b450m steel legend 30k

ATX
MSI GAMING PLUS MAX 32k
MSI A Pro MAX 30k
MSI TOMAHAWK MAX 36k
ASrock Steel Legend 34k

Ezek közül mindegyik tökéletesen kiszolgalja a 2600at, illetve frissítve vannak a 3000res processzorokhoz is. Személyes igenyeid függvénye, melyiket választod.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#93967) pelgrim_v1 válasza MaddeNNNN (#93966) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Bocsi. Klasszikus nagy ház összeg 35e alatt kinézet nem számít ami 35e alatt a legjobb választás azt veszem. Nem érdekel az rgb meg ilyenek

(#93968) zolee0307


zolee0307
őstag

Hi!

Mivel járnék jobban?

msi b450 gaming plus max, vagy msi x470 gaming plus max?

Egy ryzen 5 3600 a terv, de később azért lehet, hogy szóba jönne CPU upgrade. Illetve a két m.2 slot sem lenne rossz.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#93969) Milka 78 válasza pelgrim_v1 (#93967) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A fenti lapokból leszűkíteném a MSI B450-A Pro MAX-ra a deszkákat. Minden kritériumnak megfelel,bios-t sem kell frissíteni (bár a 2600-hoz amúgy sem kellene), mentes a fent említett sallangoktól és egy 8 magos Ryzen 3xxx-el is simán elbír egy jövőbeli fejlesztés esetén.

(#93970) Milka 78 válasza zolee0307 (#93968) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vrm terén az az X470 nem egy nagy durr, tehát azzal kb nulla előrelépés lenne a B450-hez képest oc terén és mindkét lap esetén egy 8 magos proci lenne az értelmes plafon (bár láttam már elketyegni 3900-ast is MSI B450-ben).
Ha viszont 2db m2 csatira és a velük együtt járó plusz pcie csatornákra is szükséged van akkor X470.

(#93971) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Ős asztalim szeretném felturbózni, ehhez szeretnék itt segítséget kérni, mert az alaplaptól indítom a dolgot.
Jelenlegi konfig:
Asus P8B75-M LX (LGA1155); 16GB DDR3; NVIDIA GeForce GTX 660; i7 3770; Win7-64; Asus Xonar U5; SSD; HDD; Corsair 600-nem tudom-700W táp; sallangok
Terv:
alaplap csere valamire; i5-9600K; DDR4 16GB 1 év múlva bővítés 32GB-ra; GTX 660 ~ marad 1 évig; SSD kell új ~256GB; Corsair táp marad, HDD marad; ház marad; Win update 10-64 PRO-ra

Alaplapból van egy olyan lázálmom, hogy WIFI verziót szeretnék. LAN internet nem megoldott, az USB, PCI ledobáló/belassuló gagyikhoz meg nincs kedvem. Világítás, kinézet, OC nem érdekel. Sokkal fontosabb, hogy időtálló legyen. Biztos láma kérdés, de az megoldható hogy mondjuk 4 RAM foglalatból jelenleg használok 2-t (16GB) és később veszek bele még 2 ugyan olyan modult, hogy feljebb léphessek 32GB-ra?
Árról nincs túlzottan konkrét elképzelésem. 30-40-max50 amennyiért van jó.

Pl néztem ezt: GIGABYTE B360 AORUS GAMING 3 WIFI, de gondolom, hogy ehhez még külön kell megvenni a WIFI vevőt ami jelentősen bonyolítja és drágítja a dolgot.

Előre is köszönöm az ötleteket!

(#93972) zolee0307 válasza Milka 78 (#93970) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszönöm!

Tuningot nem tervezek, későbbi cpu upgrade (pár év múlva?) is szerintem megállna egy 8/16-os cpu-nál, mivel inkább játékra lenne a gép, meg pár apróságra, amihez nem hiszem, hogy később kelleni fog 12+ mag.

A két m.2 ssd jó volna, szeretném minimalizálni a kábelezést, ahogy néztem a x470-nél mindkettő port pci sávot használ, nem úgymint a b450-nél.

Néztem x570 lapot is, de az ajánlottak nekem már drágák.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#93973) Milka 78 válasza dssport (#93971) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Biztos, hogy külön kell venni, mert nem úgy néz ki.
Ezen felül mint említetted is oc ebben a lapban nem lesz/nem lehetséges és max 2666 mhz-s memória órajel érhető el amiből későiekben rakhatsz 4x8gb-t is és nincs raid támogatás sem.
Maga a lap nem egy nagy találmány, kicsit melegedős a vrm rész (e téren aASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) egy dekával sem jobb) és max i7-et tennék bele amit ne árt egy picit alulfeszelni, de egy i5-öt röhögve elvisz. Pl. egy ASrock B360 Fatal1ty K4 köröket ver rá, de azon meg nincs wifi és ez ahogy látom ez prioritást élvez, így el is dőlt a kérdés.

(#93974) zolee0307 válasza Milka 78 (#93970) üzenetére


zolee0307
őstag

Szia!

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy az msi x470 gaming pro max, a b450 tomahawk max és b450-a pro max milyen lapok? A tomahawkról olvastam, hogy jó, az x470 meg nem sokkal drágább, mint az x470 gaming plus max. Viszont tartok attól, hogy a tomahawk és az x470 vrm bordák magasak egy heligon he02 hűtőhöz.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#93975) Milka 78 válasza zolee0307 (#93974) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Gaming Pro MAX és a Gaming Plus MAX takkra ugyan az a lap, csak a Plus-ról lespóroltak pár dolgot mint az i/o takaró és más/kisebb a vrm borda rajtuk (ugyan az mint a B450 Gaming Plus MAX-é).
Az A-Pro MAX (barna pcb és minden sallang eltüntetve) is kb egy lightosított Tomahawk MAX (neki a leghatékonyabbak a bordái ezáltal kicsivel hűvösebb a vrm rész) vagy Gaming Plus MAX (ennek is alacsonyabb a bordája). A vrm rész közel azonos, de a felszereltsége, vrm borda más, puritánabb az egész.

[ Szerkesztve ]

(#93976) zolee0307 válasza Milka 78 (#93975) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszönöm szépen! Akkor b450 chipsetből marad a tomahawk, x470chipsetes lapból melyik jó ár érték arányú lap?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#93977) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Egyszerű olcsó alap géphez javasoltak az asztali gépes topicban Giga B450M S2H alaplapot, Athlon 200GE procihoz.
Viszont azon csak 1 fan controller csati van,helyette megfelelne egy Asrock AB350M-HDV R4.0 ?
Semmi tuning, laikusnak lesz a gép,bekacsolja,netezik,filmet néz,ennyire kell neki.
Vagy egy megbízható, másfajta lap is megfelel,lényeg hogy minél hosszabb távon ellegyen vele.
Köszi a válaszokat!

(#93978) Paxker315 válasza konci79 (#93977) üzenetére


Paxker315
addikt

Az r4.0 hdv-t nem eroltetnem. Igazából vennék egy elosztokabelt, akkor egy fan headerre tudsz kötni 3 ventit. Vagy, arctic freezer p12 pwm-pst venti gyárilag elosztoval szerelt..

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93979) konci79 válasza Paxker315 (#93978) üzenetére


konci79
őstag

Esetleg ötlet másfajta lapra? Az A 320-asok nem lenne elég alap használatra? Vagy ennyiért ez a giga lap a legjobb?

(#93980) konci79 válasza konci79 (#93979) üzenetére


konci79
őstag

Közben találtam egyet,ezen 2 fan controller van, kb. ugyanaz mint a giga?
ASROCK B450M-HDV R4.0

(#93981) Milka 78 válasza zolee0307 (#93976) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondanám a MSI X470 GAMING PLUS MAX-ot, de az tényleg csak annyival nyújt többet a B450Toma/Gaming Plus-nál, hogy 2 M2 van rajta. Ha ez megér 8-12 ropi pluszt akkor veheted a Gaming Plus-t :K

(#93982) Milka 78 válasza konci79 (#93980) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köze nincs a két lapnak egymáshoz, az az ASrock agyon van spórolva minden téren...nem is értem hogy jött a megbízható, hosszú távú és full fapad szint egy mondatban amikor végletekig lecsupaszított lapokról beszélünk amik mennek ameddig mennek, kb ennyi a feladatuk.
Ha meg ragaszkodsz az ASrockhoz meg inkább az ASRock B450M Pro4-F ami mérföldekkel jobb eresztés mint a HDV, bár a Formaxnál van sima (tehát nem r.4-es, mert az egy forintot sem ér)HDV 19600-ért, annyit megér.
Itt jegyezném meg, hogy az ASrock HDV-t érdemes ellenőriztetni, hogy megfelelő bios van e rajta, mert az új gyártású Athlon 200-hoz frissítés szükséges ami nélkül el sem fog indulni és ez plusz költségként jelentkezhet. az hogy régi vagy új gyártású procit kapsz az meg az isten sem tudja.
A Gigánál meg tuti fog kelleni, mert az alap bios nem támogatja.
Egyedül az ASrock B450-F amin tuti nem fog kelleni, mert az alpból megeszi a procit, így itt sem Y elosztó sem pedi bios frissítési költségről nem beszélhetünk, tehát majdnem ugyan ott vagy mint amikor egy olcsóbb lapot elkezdesz faragni ;) .

(#93983) konci79 válasza Milka 78 (#93982) üzenetére


konci79
őstag

Nem ragaszkodom hozzá, csak keresgéltem én is, és kérdeztem ,pont ezért, mert jobban benne vagytok .
Szerintem a fapad nem zárja ki a hosszú működést( tudom, ez nem feltétlenül igaz,de reménykedem :) )
Csak egy helyről rendelném, és onnan választottam.

Szerk: akkor a pro 4f BIOS frissítés nélkül is jó lesz egy Athlon 200GE-hez?

[ Szerkesztve ]

(#93984) zolee0307 válasza Milka 78 (#93981) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszönöm szépen! Még agyalok egy kicsit, hogy kell-e 2 m.2 ssd, vagy elég egy is.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#93985) Thanoker


Thanoker
csendes tag

Sziasztok!

Ryzen 7 3700X processzorhoz keresek egy megfelelő alaplapot. Egy kicsit elvesztem a sok információban, hogy X570-s vagy X470 vagy B450-es alaplapot válasszak, szóval inkább hozzátok fordulok.

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
Maximum 65000 forint szánok az alaplapra akkor, ha ennyiért már lehet már nem teljesen fapados X570 alaplapot vásárolni. Ugyan is meg szeretném hagyni a lehetőséget a 3900-as processzorra való váltásra, mert könnyen előfordulhat, hogy szükségem lesz rá.

Amennyiben nem nincs normális X570-es lap, akkor maximum 50000 forint szánok erre, ami gondolom elég lesz egy normálisan felszerelt X470 vagy B450-es alaplapra is.

2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Ryzen 7 37000X processzor, RTX 2070 Super, 2x16GB 3200MHz memória, 1 darab m.2 NVME SSD, 1 darab 2.5 SSD és egy darab 3.5-ös HDD.

3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX méretű alaplapot szeretnék.

4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Semmi olyan szokatlanra nincs szükségem, amit ne tartalmazna egy átlagos alaplap.

5. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Semmi tuningot nem tervezek hiszen, ha jól tudom akkor a 3000-es Ryzen-eket nem nagyon lehet OC-zni.

6. Használt, vagy új alaplap?
Új alaplapot szeretnék.

7. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem fontos a dizájn.

+1 További igény:
Legyen az alaplapon minimum 1 db hűtőbordás, m.2 SSD hely.

Én jelenleg két alaplapot találtam, ami megfelelne nekem: Asrock x570 Steel Legend, Asus TUF X570-Plus Gaming. Segítségeteket előre is köszönöm.

(#93986) Piftuka


Piftuka
veterán

Srácok, még egyszer köszönöm a sok segítséget, amit itt kaptam! :K

Ígértem, hogy beszámolok a fejleményekről, az "MSI B450 Tomahawk Max" alaplap kapcsán...

Összeraktam a gépet, és sajnos egyelőre rossz a helyzet! :(

Nagyon hálás volnék, ha az ezt a típust betéve ismerők átjönnek a "segítős" topic-ba, és segítenek megoldani a problémámat.

"Aquila non captat muscas."

(#93987) MaddeNNNN válasza Piftuka (#93986) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Próbáld ki a videokartyat egy másik lapban és próbáld ki a lapot egy másik videokartyaval

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#93988) Timer válasza Piftuka (#93986) üzenetére


Timer
veterán

Próbáld meg a PCIE slot szabványát / sebességét fixálni 3.0-ra / x16-ra a vélhetően éppen aktív AUTO helyett. Nagyon úgy tűnik, hogy csak sokadjára ismeri fel a grafikuskártyát. Gondolom, azt már ellenőrizted,hogy jól áll-e a foglalatban a kártya, illetve ilyenkor én kivenném, és bele is fújnék a slotba levegővel, biztos ami biztos.

M.2 SSD van a rendszerben? Ha igen, a felső M.2 slotban?

Extra tápkábel a grafikuskártyán rajta van (ha kell)?

[ Szerkesztve ]

(#93989) Piftuka válasza Timer (#93988) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a tippeket, srácok! Hálás vagyok minden segítségért! :R

A 6 tűs tápcsatit természetesen csatlakoztattam.

Sima, 2.5-es, vadi új, még formázatlan Crucial MX500 1 TB SSD van a gépben. (A HDD-t még be sem raktam.) De az imént tanácsra azt is lehúztam. Nem segített.

Én is a probléma elejétől arra gondoltam, hogy olyan, mintha nem inicializálná a VGA-t. írtam is ott a topic-ban...

Hogy régi BIOS-ban evidens volt. Gép indít... volt kép, de BIOS-ba be, ott volt menü, ahol be lehetett állítani, hogy "Use PCIe/AGP device first"...

Ez az UEFI felület nekem teljesen új.

Máris nézem a "Fix 3.0 /x16"-ra állítást. ;)

Utána jön a két videokártyám két gépem közötti csereberéje vica versa...

És tényleg nem akarok itt OFF-olni... hálás leszek, ha átjöttök oda a probléma megoldós topic-ba. Jópáran "brainstorm"-olunk már ott... :K

Szerk.:

Olyan beállítás van, hogy "Gen1/Gen2/Gen3". Utóbbira állítottam: [kép] Nem segített.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#93990) Giii


Giii
senior tag

Helló!
Max 60 ezret adnék a lapért. Ebben az ár értékben egy Asus x570 prime p _t néztem ki vagy Giga aourus elite. Kicsit puritánnak tűnik az Asus de viszont a Vrm háztartás valami bitang. Milka is többször ajánlotta de mások is így olvasgatva. Aourus elite nem annyira puritán de engem a csicsa nem érdekel. 3700x vagy 3800x, 2*8Gb Patriot 3733, Patriot Viper VPN 500as m2, wd 500as sata ssd és egy 3tb wd Red 5400rpm plsuz rx 580 lesz benne. Melós gép lesz. Nyílván néha lesz játék is de az nem számít jelenleg. Mit mondtok? Legyen egy puritán asus vagy egy picivel szebb kinézetű giga. Igazából saját magamnak már megv@laszoltam a kérdést de....
Előre is köszönöm. :)

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#93991) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Elsősorban Milka 78 kollégát kérdeném (tőle kaptam az összes 100% ig bevált lapjaim :) ) ,de bárki segítséget szívesen fogadom.

Szeretett B150/i7 6700/16GB triom nem rég múlt 3 éves ,így a lapról és a cpu rol is lejárt már a gari ,nem állt szándékomban még megválni tőlük egy ideig (soha nem hagytak cserben ,mindig halál stabilan számíthattam rájuk) ,de elég jó áron kierőszakolta tőlem egy jó barátom őket így fájó szível eladtam neki. :(
Na szóval ,mindenem van (gépem az adatlapomon) ,csak ez a három hardver hiányzik.
Tápegységem nagyon szeretem és van még rá 2 év gari (összesen 5 évet kaptam rá) ,házam nem a legjobb de tele raktam be quiet! pure wings 2 ventikkel + maradt egy alig egy éves be quiet! pure rock cpu hűtésem is.

Nem igazán szeretnék AMD gépet (picit rasszista vagyok ezen a téren ,viszont a Phenom időszakban voltak amd s gépeim és nem panaszkodtam rájuk sem) ,Thunderbolt csatlakozásra is szükségem lenne ,szóval ha nagyon nem maradok hátrányban akkor maradnék az Intel mellett. Nem tudom ,hogy a közeljövőben várható e egy teljesen új Intel szabvány végre DDR5 ös memóriákkal mert akkor azt megvárnám ,de ha kilátástalan még a helyzet akkor inkább most cselekednék. be quiet! pure rock cpu hűtésem csak Intel el kompatibilis ,úgy látom ha rá támaszkodok akkor megint csak nem jöhet szóba az AM4.
A gép játékra ,munkára (video vágás,studiozás ,daw szoftverek) lenne használva és szeretném hogy minimum ismét egy atom stabil 3 év ,vagy ha lehet 5 évet kibírjon nekem.
CPU kezdésnek terveim szerint egy 8700 lesz használtan apróról ha maradhat az Intel választásom ,és ez alá szeretnék egy igazán megbízható lapot ,amibe később simán belerakhatok legalább egy i9 et is ,köszönöm nektek előre is a választ.

:R

(#93992) Paxker315 válasza Giii (#93990) üzenetére


Paxker315
addikt

Nyolc mag alá tökmindegy, én a Zigibyteot venném

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93993) Paxker315 válasza TechN7ne (#93991) üzenetére


Paxker315
addikt

I9-t szeretnéd majd overclockolni is? Mert akkor min GigaByte Z390 Aorus Pro sorozat tagjait neznem. Ha csak alapon jaratnad, simán jó lesz a Z390 gaming X is. Mennyit szansz a feladatra?

Amúgy szvsz melos felhasznalas esetén megéri elgondolkozni egy 2700x-en (röhej áron van...), s később akár 4th gen Ryzen7-re váltani. Talán racionalisabb is az AM4 út

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93994) TechN7ne válasza Paxker315 (#93993) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem ,viszont memóriákat szeretném a lehető legmagasabb órajelen járatni stabilan.
Thunderbolt csatlakozás az Universal Apollo hangkártyámhoz feltétlen szükséges ,így van egy érzésem hogy nem fogom tudni olcsón megúszni ,meg aztán azt sem vágom hirtelen hogy az új AMD lapok támogatják e ezt a kimeneti szabványt.
A lehető legmegbízhatóbb és legolcsóbb megoldás érdekelne. :F

(#93995) jokeph válasza TechN7ne (#93994) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nézd mit találtam. :D
Van Thunderbolt 3 és kizárólag s115x-es Intel CPU hűtőt lehet feldobni rá. ;]
Nyilván ez nem a legacélosabb lap, de van remény a Thunderboltra. Érdemes tovább fötörészni még. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#93996) Giii válasza Paxker315 (#93992) üzenetére


Giii
senior tag

Át gondolom. De a giga drágább most. Felverték az árát. Köszi a segítséged.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#93997) TechN7ne válasza jokeph (#93995) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Éreztem ,hogy 100k környéke lesz ,viszont most az AMD is meglepett hogy van lehetőség a Thunderbolt ra ,és még a hűtésem is rámegy ,eszelős találat!
Igen viszont pici a deszka ,nem itx gépet szeretnék. :F

Thunderbolt eredetileg nem egy Intel fejlesztés ,vagy hülyeségeket beszélek?

(#93998) jokeph válasza TechN7ne (#93997) üzenetére


jokeph
nagyúr

Amennyire tudom igen, Intel keze benne van.
Ez esetben nézd meg ezt, szerintem fullos, mehet bele bármnilyen CPU+OC. :D Brutál VRM van rajta, meg rengeteg dolgot tud.
Majd a kollegák megszakértik. :B
Jah, ezen dupla TB3 van és ATX. ;)
És 100k alatt van. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#93999) Giii


Giii
senior tag

Új felállás.Most 56.860-ért dobálják az Asus ROG STRIX X470-F GAMING-et.
Zen 3-mat nem veszek de Zen 4 még bele menne az Asus x570 Prime P -be.Nehéz döntenem.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#94000) Giii válasza Giii (#93999) üzenetére


Giii
senior tag

Maradt az Asus x570 prime p. Puritán meg ilyenek de nekem nem számít. Ha új rendszer akkor legyen inkább az újabb mert ebbe lehet m~g bele akarom tenni a Zen 4-et.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.