Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94451) Milka 78 válasza attiati (#94439) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tök jó lap, nincs vele gond :N

(#94452) Milka 78 válasza mvkly (#94449) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:R
Beszéltél a fórumtárssal? Mit mondott, hogy így lemondtál róla?

(#94453) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Van tapasztalata valakinek MSI B450 Gaming Plus (NEM A MAX) + Ryzen 5 3600 kombóval?
Szeretik egymást rendesen?
Lapon a legújabb BIOS van, jelenleg egy Ryzen 5 1600X-el hajtom.

(#94454) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Létezik értelmes áron (mondjuk 40-50-60k körül) két (lehetőleg Intel) LAN portos AM4 alaplap, vagy inkább felejtsem el, és vegyek plusz PCI-E kártyát? Videóvágó gépe(ke)t raknék össze, és fontos lenne két hálózatba kötni őket.

További feltétel lenne, hogy fogadjon, és rendesen kezeljen is egy kisebb 970 EVO és egy nagyobb 970 PRO M.2 SSD-t, valamint hogy ne okozzon gondot, ha napokig mennie kell egyfolytában (hol kisebb, hol nagyobb terheléssel). Házból olyat veszek, amit lehet frankón szellőztetni.

A proci kerettől függően Ryzen 2700X, vagy 3600, vagy 3700X lesz. Szintén pénztől függően 2x8, vagy 2x16 GB memóriával, meg valami középkategóriás nVidia GPU-val, mint pl. GTX1660. De ez utóbbi talán annyira nem is fontos az alaplapos kérdéshez. :)

ATX méret talán jobb lenne a több bővítőhely miatt.

Mit vegyek? Ha nincs két LAN portos, jöhetne pár sima ajánlás is. Segítsetek légyszi. Köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#94455) Csaber válasza Paxker315 (#94450) üzenetére


Csaber
senior tag

ennek az áremelésnek szinte semmi köze a Ft árfolyamához 37-38000 Ft-ből lett 42 -43 K ..., kb 30-40 Ft -al drágábbnak kéne az eurónak ehez az áremeléshez ~120-130 eurónál...

(#94456) Milka 78 válasza Dzsuri89 (#94453) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ryzen topik érdemes rákérdezni, hogy mi az aktuális legjobb bios, de amúgy elvannak együtt.

(#94457) Milka 78 válasza vond (#94454) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 2db m2 miatt majd az összes b450-es lap kiesik, mert vagy a pcie fog x8-on menni a vga alatt, vagy pedig az egyik m2 fog csak x2-es sebességgel menni. Ezért talán x570-ben vagy MAX szériás 470-ben gondolkodnék (Ryzen 3 esetén) gondolkodnék viszont ott ohne intel lan.
Ez esetben lehetne Asus X570-P vagy ASRock x570 Pro4 .
Picivel olcsóbban van MSI x470 Gaming Plus MAX vagy Gaming Pro MAX.

(#94458) Paxker315 válasza Milka 78 (#94457) üzenetére


Paxker315
addikt

Dekk, az X470 GamingPlus MAX most kb. B450 toma árában van. Hmm..

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#94459) vond válasza Milka 78 (#94457) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! Az MSI X470 GAMING PLUS MAX szimpatikus. :K

És akkor ebben fullosan megy majd mindkét M.2 SSD? Ha elengedném a két M.2-t, és az egyik SSD SATA3-as lenne, akkor lenne jobb alaplap?

A Realtek 8111H LAN-nal van bármiféle para? Nézzek inkább Inteleset, vagy ezek a mai cuccok már abszolút rendben vannak?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#94460) FireLord


FireLord
aktív tag

Sziasztok,

Olcsó alaplapot keresek, ezeknek megfelelően :R

1. Mennyit szánsz az alaplapra? max 20 ezer ft
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? AMD Ryzen 3 1200 és Gigabyte nVidia GT1030 vga
3. Milyen méretű lapot szeretnél? mindegy
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) PCIE
7. Használt, vagy új alaplap? új
+11: később lehessen bővíteni ryzen 3 és/vagy ryzen 5-re

(#94461) mvkly válasza Milka 78 (#94452) üzenetére


mvkly
senior tag

Semmi konkrétat, csak hogy a BIOS még mindig nincs rendbe rakva és sokaknál okoz fennakadást. Ha egy Prime tulaj mondja azt, hogy inkább a Tomát vegyem, az már jelent valamit.

Paxker315:
Ez is, meg a kínai kavalkád. Utóbbi lehet, hogy nem is csak sima ürügy lesz, és év végére feje tetejére állnak az árak. Már ha ez számítani fog.
Csak a Toma Max-ra emlékszem, 1 hónapja 36e, most már 44 a PCX-en. De gondolom ebbe az eladások magas száma is belejátszik.

(#94462) palfitom válasza FireLord (#94460) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Gigabyte S2H, picit drágábban DS3H.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#94463) MaddeNNNN válasza vond (#94459) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Asus rog strix b450-f Intel lanos ha olcsóbbat szeretnél, meg talán a vrm is elbirja a 8 magot megfelelő ház szelloztetesel.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#94464) Milka 78 válasza MaddeNNNN (#94463) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ja és nem meg teljes sávstélen vagy a vga vagy az egyik m2. ;)

(#94465) Milka 78 válasza vond (#94459) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A realtek lan nem para. Nekem dupla intel lanos lapom van és őszintén...ugyan úgy játszok online mint e realtek vagy a Killer lannal.

Igen, mindkettő pcie3 x4 sávszéllel fog menni, de ez esetben tilt egy sata portot és egy pcie slottot. A gyártó oldalán van letölthető manual, érdemes utána olvasni, mert elég kacifántos megoldások vannak e téren.

Egy M2 esetén le tudnál menni az MSI B450 Gaming Plus MAX (vagy akár a MSI B450-A PRO MAX ami kb ugyan az csak nincs rgb meg piros festék) szintjére ami szintén teljesen jó lap, simán kiszolgál egy Ryzen 3700-et is. Abban bemehet egy nvmex4 M2 és pár sata-ás cucc.
Nem mondom, hogy ez jobb lap (kb mindkettő hasonló szinten van vrm terén és a körités se sokban tér el, csak az X-es lap több pcie csatornával rendelkezik), pusztán alternatíva, hogy a büdzsén belül legyen egy kis mozgástered...bár itt 5-7-10 ropi spórolásról beszélhetünk csak.

[ Szerkesztve ]

(#94466) Milka 78 válasza Paxker315 (#94458) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bizony...b450-ből most maximum az MSI B450 Gaming Plus MAX ami még értelmes áron van és a MSI B450-A PRO MAX ami még tartja az árát.

(#94467) Milka 78 válasza Milka 78 (#94464) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jesszus...futás közben ne írj mobilról, mert ez lesz az eredménye :D

(#94468) Milka 78 válasza mvkly (#94461) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Gyááá...ha egy prime tulaj ezt mondja akkor ja. Ryzen 1-2 alá nagyon jó kis lapokat adtak ki és bios terén sem volt olyan katasztrófa a helyzet, de ez a 3-as széri és annak suportja a béka segge alatt van. Mondjuk ha csak berakod és menjen a cél még akár jó is lehet, de sok esetben onnatól jön a panasz áradat amikor elkezdesz belenyúlni a biosba.

(#94469) mvkly válasza Milka 78 (#94468) üzenetére


mvkly
senior tag

Vagy csak nem akarta, hogy a nyakára járjak, ha szar a Prime-om ;]
Minden brandet érint a panaszhullám sajna, főleg ha így keres az ember. Néha olyan érzésem van, mintha az Amd újításait (ryzen, vga) nem érte volna még utol a gyártók sw részlege. És egy 1,5 éves Prime-ot már nem is nagyon fog. Írtak mindenféléről, nem csak a BIOS-t. Ai Suite=fagyás, Fan Xpert=fagyás, Ai Suite+HWinfo=fagyás, random fan stop...
Kíváncsian várom, az Asus mit produkál 550/650 fronton. Lehet, hogy még rájuk néznék.

ON: Realtek vs Intel LAN közt veszek majd észre bármi különbséget?

(#94470) Milka 78 válasza mvkly (#94469) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk szoftveres téren kb mindegyik gyártó betlizik,ezért sem használom a cuccaikat és 3rd party appokat használok, vagy egyszerűen manuális vezérlésre váltok.
Én nem vettem észre, igaz én tartalmat fogyasztok, torrentezek és online ets2 és ats2 és egyébb autós játékokkal játszok. Lehet egy verseny szintű, pub-g zsoké észrevenne különbséget, de az már más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#94471) vond válasza Milka 78 (#94465) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igazán köszi! :R 5-10 ezres spórolás valóban nem pálya, mivel úgyis lesz 300-400 egy komplett gép. :) Meg aztán meg is tanultam már jó régen, hogy a táp mellett az alaplapon se spórolunk. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#94472) apoca22


apoca22
csendes tag

Sziasztok !!
Gépcsere előtt vagyok. Kiszemelt proci AMD Ryzen 7 2700X 2-féle lapot néztem
1.lap asus rog strix b450-f gaming
2.lap ASUS ROG STRIX X470-F GAMING

Esetleg valakinek lenne másik lap ajánlása Köszi Ui Videokártyából mit tartunk az aranyközépútnak

(#94473) Milka 78 válasza vond (#94471) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igazán ninincs mit és szentigaz, hogy deszkán/tápon ne vagy csak értelmes kereteken belül spóroljunk :K

[ Szerkesztve ]

(#94474) mvkly válasza Milka 78 (#94470) üzenetére


mvkly
senior tag

[ArgusMonitorra] gondoltam, aztán meglátom.
NAS szerver tesztben volt lassabb a Realtek, ott mondjuk nem is kevéssel. De én is csak annyira használom majd, mint te, örülök, hogy ez nem lesz gond. Az egyik gyenge pontja ez volt a szememben a Tomának.

(#94475) Milka 78 válasza apoca22 (#94472) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Almát a körtével :N .
A b450-es Strix F nem rossz választás Ryzen 2-es alá, bár egy kicsit szeret melegedni masszív oc alatt a vrm rész (jól meg kell szellőztetni egy ventivel), viszont az ára "kedvező".
Alternatíva rá az MSI B450 GAMING PLUS MAX esetleg a Tomahawk MAX viszont annak felnyomták az árát nagyon.
Az X470-es társa meg kb más világ, jóval komolyabb táprésszel van ellátva, full más kategória.
Alternatívák ASUS PRIME X470-PRO (ki sit szeret ő is melegedni a kis bordák miatt, de kis szellő segít rajta), ASRock X470 Taichi, MSI X470 GAMING PRO CARBON AC .

Videókártyás kérdések.

[ Szerkesztve ]

(#94476) Hublot


Hublot
senior tag

Van itt valakinek ASUS ROG Crosshair VIII Hero deszkája? Tapasztalatok érdekelnének, hogy milyen a ramkezelése illetve 3900X procit szereti E?

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#94477) apoca22 válasza Milka 78 (#94475) üzenetére


apoca22
csendes tag

Köszi

(#94478) bigrob


bigrob
őstag

Pucilok mindenkit!

Asszonynak kéne egy játszós gépezet, eddig ennyit hoztam össze, lehetőleg mATX lapkát keresnék vagy másik házat is kell keresnünk.. :D

2600X
1660 super
16gb 3200-es ram
1tb SSD
650-es táp

Milyen lapkát ajánlanátok? Nekem a 3700X-em alatt a Tomahawk max jól szuperál, szívem szerint a mortart venném, de jó lenne valami olcsóbb alternatíva, tekintve, hogy oc-zás nem lesz... :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#94479) bigrob válasza bigrob (#94478) üzenetére


bigrob
őstag

Kiegészítés: Lehet 3600X lesz belőle, még meg kell győznöm magamat, hogy megéri.. :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#94480) Paxker315 válasza bigrob (#94479) üzenetére


Paxker315
addikt

1660super mellett szerintem pont nem éri meg. Plusz a 650-es táp mire? 1660super-2060super mellé 450w elég bőven. :U

manual OC nem lenne? Mert, akkor már egy Asrock B450M Pro4 is teljesen megfelelő lenne! [link]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#94481) Milka 78 válasza Hublot (#94476) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Béla! :DDD

(#94482) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Össze kell raknom egy új gépet, de egy ideje nem követem napi szinten a haladást, ezért segítséget kértek.
Olvasgattam a korábbi hozzászólásokat, de még nem biztos a dolog.
Szóval...

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
max. 60 eFt (de, ha nem költöm el mindet, az sem baj :) )
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Végül Ryzen 5 3600
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
A szokásosra. SATA 6 db...
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
DVGA
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem
7. Használt, vagy új alaplap?
Új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem igazán
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
Jelenleg nem

Szeretnék valamennyire "időt álló" konfigot összerakni, ha nem muszáj nem cserélnék 1-2 éven belül.

Köszi,

(#94483) Milka 78 válasza toto76 (#94482) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Olcsóbb megoldás ami akár 3700-3800 alá is okés...
MSI B450 A-Pro/Gaming Plus/Tomahawk MAX (ez utóbbit most drága) vagy MSI X470 Gaming Plus MAX.
A keret kimaxolásával maximális időtállósággal...
ASRock X570 Phantom Gaming 4/Pro4 vagy méginkább Asus X570 Prime-P

(#94484) toto76 válasza Milka 78 (#94483) üzenetére


toto76
tag

Köszönöm a javaslatokat.

Asus és ASRock helyett valami más gyártót tudnál ajánlani? (Asus-sal nem nagyon sikerült az évek alatt összebarátkozni, ASRockról meg valahogy negatív kép alakult ki bennem)
Nem gond ha egy kicsit túl lép a kereten, ha jobb minőség.

Köszi

(#94485) Milka 78 válasza toto76 (#94484) üzenetére


Milka 78
nagyúr

GIGABYTE X570 AORUS ELITE viszont az előző kettőnek sincs semmilyen minőségi problémája. Az Asus bár puritán felszereltségű, de bitang vrm-el van ellátva, míg az ASrock némileg gyengébb e téren viszont elég jól sikerült bios szinten.

(#94486) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Szép estét!

Abban kérnék segítséget, hogy Asus lapot szeretnék. És egy 9700k proci-t.
Nézegetem az alaplapokat és Asus ROG Strix Z390-E Gaming, F, I, H sorozatot. Mit jelölnek pontosan a betük? A I-nél látom ITX. De a többi az ATX. De jó lenne ha konkrétan tudni lehetne mitől tud többet vagy kevesebbet.

Pár napja kérdeztem itt, hogy milyen lap lenne ajánlott. Akkor Gigabyte Z390 AORUS Pro-t írták. De Én inkább maradnék az ASUS vonalon.

(#94487) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ilyen konfigot tervezek venni,csak nem kapható az IPON-on a kiválasztott alaplap,és
valószínű kellene BIOS frissítés is.
MSI B450M MORTAR MAX
AMD Ryzen 7 3700X 3.60GHz AM4 BOX Wraith Prism RGB LED hűtő ventilátorral
CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16 KIT BLS2K8G4D32AESBK
GIGABYTE GV-N207SWF3OC-8GD GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 SUPER Windforce OC 3X PCIE
WD Purple 3TB 3.5" 5400rpm 64MB SATA3 WD30PURZ
WD 500GB Blue M.2 SATA M.2 2280 WDS500G2B0B
LITE-ON IHAS124 fekete
COOLERMASTER MasterBox NR400 ODD fekete
CORSAIR TX Series Modular TX550M Gold 550W
LOGITECH Keyboard K120 Magyar fekete
LOGITECH G102 Prodigy fekete
AOC Q3279VWFD8
BE QUIET! Dark Rock 4
2 db ARCTIC COOLING P12 PWM PST fekete
Genius SP-HF1250B
GENIUS FaceCam 1000X v2
Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#94488) Yeffy


Yeffy
veterán

Hali,

bocsi, h megint itt labatlankodok :D , de ismet tanacsra lenne szuksegem.

Ugye le lett szukitve a valasztas 2 deszkara, a Toma Maxra meg az X470 Gaming Plus Maxra.

Viszont kozben ram jott az otperc, hogy en szeretnek visszafogott RGB-t is a kuckomba. Itt is volt mit muvelodnom, nem tudtam egyreszt, h mennyi fele csatlakozo van, masreszt, h amit en keresek (ez a rainbow, meg mindenfele, Windows alol vezerleheto mintakat ado), ahhoz nem eleg az adott lapgyarto Sync plecsnije, Addressable RGB-t kell keritenem. :N

Igy modositva feltennem ismet a kerdesemet, a meglevo feltetelekkel, normalis VRM-mel, 3600 CPU es 3200-as memoria KIT ala keresek ARGB csatis deszkat. A plusz USB3 I/O kivezetes elony, ahogy a built-in AC Wifi is, mviel utobbi kettot ugyis meg kell oldanom, masnem PCI-E bovitokartyakkal.

Kerestem parat, meglepo modon az elso ketto olcsobb/annyi, mint a Toma.
Arban ilyen £120-130 (~50-55k HUF)-ig mennek el, de ha olcsobb, az nem baj. :)

- B450 Aorus Elite
- B450 Aorus Pro
- B450 Gaming Pro Carbon Wifi
- ROG Strix B450-E Gaming

Milyen ezeknek a BIOS-a, rendben van, kezreesik?
Ugy latom, a memoriatamogatassal meg lehetnek majd gondok, azt majd felteszem a topikjaban, ha megvan, melyik az, amelyiket keresem.

Extra kerdes: az utolsonal irja, h van benne Wifi, de nem latom az antennakat/kivezeteseket, hogyan oldjak meg rajta?

Koszonettel ismet,
Yeff :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94489) vtboy válasza Paxker315 (#94446) üzenetére


vtboy
csendes tag

Hülye kérdés lesz, bocsi :B Néztem a neten, hogy a Ryzen 7 2700x-hez rgb hűtőt adnak, és láttam, hogy valami külön kábellel kell még pluszba bekötni, hogy irányítható legyen rajta a világítás. A mortar maxon ugye találok olyan slotot, amibe azt be tudom passzintani? Ha már lehet irányítani, ki szeretném használni :D

(#94490) ralfee106 válasza Yeffy (#94488) üzenetére


ralfee106
tag

Szia, a wifi kivezetés úgy van megoldva, hogy kapsz egy hátlapi kivezetést plusz egy antennát hozzá, a lap leírásában külön rész van ennek: [link] a networking -re kattintva látszik szépen.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94491) Yeffy válasza ralfee106 (#94490) üzenetére


Yeffy
veterán

aha, latom mar, koszi a felvilagositast!
eleg idetlennek tunik, azt a kulonallo valamit nem lehet lecserelni ket szokvanyos wifi antennara, nem tudod? gondolom, a csatlakozasuk megegyezik? :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94492) Timer válasza Yeffy (#94488) üzenetére


Timer
veterán

A STRIX-et nem erőltetném. Nekem ugyan B450-F Gaming-em van, de a BIOS frissítésekből vagy az ötödik lett olyan, hogy már nincsenek kardinális hibák. Persze, kábé mindent IS állíthatsz benne, de esetenként ugyanaz a beállítás többször is szerepel több menüpont alatt, és ezek hatnak egymásra is, mást nr mondjak a PBO-t ha jól rémlik, három helyen kellett szabályozni. A POST idő 10 másodperc körül van, ami számomra érthetetlen, és értékelhetetlen. Persze, pont a LED vonalon erős az ASUS, így ha ez a cél, akkor lehet, hogy Neked pont ez a lap lenne jó választás. UEFI update-et kérj rá a boltban, ha nincs elfekvő első/második generációs Ryzen kéznél.

(#94493) Milka 78 válasza ЯΞD (#94486) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Felszereltség és vrm beli különbségek...mehet a Strix-F, de az a Giga klasszisokkal jobb lap.

(#94494) Milka 78 válasza Kezdő vagyok (#94487) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A helyedben várnék, mert a Mortar MAX helyett csak gyengébb vagy jóval drágább opció van matx méretben.
A Mortar MAX-hoz nem szükséges bios frissítés, mert az alap bios is kezeli azt a procit. Persze azóta jött ki frissítés, de azt már te is fel tudod rakni.

(#94495) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! ennek van alternatívája Asusban ?
GIGABYTE B450M DS3H

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#94496) ralfee106 válasza Yeffy (#94491) üzenetére


ralfee106
tag

de természetesen cserélhető, de két sima botantennával még érdekesebben nézne ki. Egyébként szerintem praktikus a gyári antenna amit adnak hozzá.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#94497) Yeffy válasza Timer (#94492) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem. hat, ez nem hangzik valami jol. akkor lehet, h azt skippelem.
azt, h nekeme ez lenne a jo valasztas, csak az ARGB vonal miatt irod, vagy a tobbi kriteriumnak is megfelel, ha a BIOS-t nem vesszuk?

a tobbirol mik az esetleges velemenyek, tapasztalatok?
szemely szerint a Carbon nekem nagyon tetszik, az kvazi mindent tud (ugy nez ki), ami nekem kell, kiveve a plusz front USB-t, de azt meg tudom oldani bovitokartyaval, ha kell.

Gigakat nem ismerem, ok milyenek? regen (meg az AM2+-os idokben) jok voltak, volt is egy ketto, de ezeket az ujakat nem ismerem. foleg bios, meg vrm teren. a vilagitasrol meg annal is olvasni sajna anomaliakat, de az aruk nagyon jonak tunik.

azt a reszet a kerdesnek jol tudom, h az ARGB-hez a 4 pin-t foglalo, de csak 3 tut tartalmazo header-t kell keresnem ezeken?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94498) Yeffy válasza ralfee106 (#94496) üzenetére


Yeffy
veterán

ezt jo tudni, koszi.
vegul is, ha el tudom valahova dugni asztal moge/hatra, ugy nem rossz, de nekem a gep tetejere odabiggyesztve ilyen kendacs megoldasnak tunik. :))
mindenesetre ha tenyleg ilyen tragya a BIOS rajta, akkor lehet, ot is skippelem, bar nem tudom, a tobbi resze (vrm, argb) milyen?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94499) bankjob


bankjob
tag

Üdv. Mindenkinek!

Kisebb játékos gépet szeretnék össze rakni és alaplap választásában kérném a segítségeteket.

Processzorból egy I3 9100F-et választottam.
Ram: 8gb DDR4 később + 8Gb
Vga: RX570, RX580, GTX1060 vagy ezekhez hasonló kártya. Nincs még eldöntve, akinek van tapasztalata, hogy melyik lenne ehhez a processzorhoz a jobb választás (nvidia vagy AMD)?

Alaplap: 20.000Ft körül nézelődöm és valami friss alaplapot keresek (2020-as van?), ami bios frissítés nélkül 9. gen. cpu-t fogad. Amiket eddig néztem kb mindegyiken van minden, így nem igazán tudok kiemelni elvárást.

Ahogy néztem ár-érték arányban az Asrock alaplapok vannak.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#94500) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Következőben kérném a segítségeteket.
Szeretnék összehozni egy i5-ös játék konfigot, amihez alaplapot és processzort kell szereznem. Na most. Kinéztem egy [GA-B85M-D3H] lapot, ami a speckók szerint 1.5V-os memóriákat támogat. Nekem viszont két 1.6V-os [Corsair TW3X4G1333C9DHX] modulom van. Kérdésem, hogy a lap képes lenne-e kezelni a szóban forgó memókat?
Előre is köszönöm :R .

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.