Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93301) Joezyka


Joezyka
senior tag

üdvözletem.

Még csak tervezési fázisban vagyok egy új gép összeállításán, viszont az alaplappal picit megakadtam:
A config így nézne ki:
CPU : ryzen 5 3600
RAM : G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-32GVK (itt a 2x16 vagy a 4x8 éri meg jobban? )
VGA az egy 1660-as lenne super, vagy Ti, vagy ami épp megéri :D
Lapot amiket kinéztem:
-ASROCK Fatal1ty B450 Gaming K4
-MSI B450 TOMAHAWK MAX
- van esetleg ebbe a kategóriába valami best buy ?
Z11-es házba menne bele (HDD, SSD van, M2-t később vennék bele)
Kérdésem, hogy az MSI megéri-e a ~+10e felárat? Az asrock-ra kell-e BIOS frissítés és hogy mennyire probléma, hogy a memória, nincs egyik lap QVL listájában sem?
A gépet játék miatt fejleszteném, hogy az új játékok is fussanak szépen és ismét kb 5-6 évig ne nagyon kelljen hozzányúlni.

köszönöm előre is a segítséget

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#93302) phaseOne válasza Milka 78 (#93294) üzenetére


phaseOne
tag

:R

(#93303) Paxker315 válasza Joezyka (#93301) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia
MSI-ből az A-Pro MAX és Gaming Plus MAX is megér egy megtekintést :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93304) Milka 78 válasza szasanyi (#93296) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig benne volt...miért csinálnám úgy ha komplett gépet nem hókuszpókusszal frissítek, de próbáld ki ha gondolod. Én máséval inkább nem próbálom meg...mindez leegyszerűsítve az hogy lövésem sincs nagy ritkán használom ezt az lehetőséget és csak és kizárólag ha nincs proci/màs lehetőség :N

(#93305) Milka 78 válasza Paxker315 (#93300) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sok hibás darab, gagyi vrm ani még melegszik is és a bios az juj...szerintem nem egy jó sikerült termék. Persze berakod azt mén, de erre jó egy Pro4f is, sőt szerintem az jobb minden téren. :F

(#93306) szasanyi válasza Milka 78 (#93304) üzenetére


szasanyi
félisten

A kérdésem ez volt: lesz-e működő rendszer és BIOS frissítési lehetőség 3700X-szel, ha mégsem ahhoz megfelelő BIOS van gyárilag a lapon? De mind1 is, már készen van és mivel nem akartam fölöslegesen szerelgetni ezért előbb BIOS FlashBack-kel feltettem a legújabb BIOS verziót majd összeállítottam a PC-t. Az előző lapon és ezen is kifogástalanul működött, pontosan 4 perc kell hozzá majd a táp/lap kikapcsol. Minden szuper. :)

(#93307) Dudi1976


Dudi1976
csendes újonc

Sziasztok
2600X-hez keresnék alaplapot 25 -35 között. Olyat szeretnék amit nem kell azonnal biosfrissitenem. Spec igényem nincs. Legyen megbízható, későbbi tunningra alkalmas, 1 VGAval fogom használni és 1 db NVMe M2 SSD-vel.
köszi előre is

(#93308) Paxker315 válasza Milka 78 (#93305) üzenetére


Paxker315
addikt

Koszonom. Jó tudni, bár, ma már nem erőltetném az X370-es deszkákat. :Y

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93309) Milka 78 válasza szasanyi (#93306) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bocsánat az értetlenkedés miatt én még a Rizsa 3000 ready Carbonnál voltam leragadva ezért nem értettem :R
Szóval ja...vagy a bolt frissít régebbi procival vagy a fent említett verzió és ugye van a friss biosos verzió. Régebbi Carbonnal és új Ryzennel nincs és nem is lesz lehetőség biost frissíteni.

(#93310) Milka 78 válasza Dudi1976 (#93307) üzenetére


Milka 78
nagyúr

MSI B450 Gaming Plus MAX, B450m Mortar MAX vagy B450 A Pro MAX.

(#93311) Dudi1976 válasza Milka 78 (#93310) üzenetére


Dudi1976
csendes újonc

köszi!

(#93312) szasanyi válasza Milka 78 (#93309) üzenetére


szasanyi
félisten

Semmi gond. Mondjuk az jó lenne, ha a gyártó a lapon feltüntetné milyen BIOS verzió van az adott lapon. Sok embernek egyszerűsítené a dolgát (különösen ha nincs korábbi verziójú CPU kéznél, sem BIOS FlashBack feature a lapon). Azt mondjuk túlzásnak tartom, hogy egyes webshopok 2500 FT-ot kérnek egy náluk, újonnan vásárplt lap BIOS frissítéséért.

(#93313) Winne válasza szasanyi (#93298) üzenetére


Winne
nagyúr

Tudod ez a másik problem miatt volt, hogy nincs ott, ahol venném, de lehet ezt elengedem, már írtam is egy boltnak. Ez nem sokkal drágább, mint a Toma, max ha nem tetszik rajta a hang, akkor veszek hozzá kártyát és buktam pár ezrest.

VRM szinten, vagy tuningolhatóságban sem jobb a 450 Toma Max, nem?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#93314) szasanyi válasza Winne (#93313) üzenetére


szasanyi
félisten

Kíváncsi leszek mi a véleményed. Nem ismerem a két lapon lévő VRM típusát, de ezt nézd meg (ma raktam össze) milyen hőfokok vannak. Szerintem van benne kellő potenciál, hacsak nem 3900X-et szeretnél tuningolni.

(#93315) Winne válasza szasanyi (#93314) üzenetére


Winne
nagyúr

Az X-es procik elég szélsőséges eredményeket hoznak ahogy nézegettem, én egy sima 3600-at néztem, a 3770K-m után az is gyorsabb lesz, talán jobban hajtja a 2060-at, mint ez az Intel.

A tiéden milyen hűtő van most? Jó ezeket a procikon a hőátadás? Érdemes rá venni egy Brocken 3-hoz képest mondjuk egy Dark Rock 4-et, esetleg Pro-t?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#93316) szasanyi válasza Winne (#93315) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez már OFF de itt leírtam a lényeget. Ha szerencséd van egy jobb darabot fogsz ki, ami jól hűthető.

(#93317) Joezyka válasza Paxker315 (#93303) üzenetére


Joezyka
senior tag

Szia!
Köszi szépen, ez a Gaming Plus MAX szimpatikus, árban is. (Bár hajlandó vagyok kifizetni a 40k-t is, de ha van olcsóbb megoldás, akkor inkább azt választanám :C )

Lenne még pár kérdésem, ha nagyon béna, bocsánat, de ha hozzámvág valaki egy leírást szívesen olvasok róla:
- 2 vagy 4 modult érdemesebb a lapokba tenni hatékonyság szempontjából?
- ha támogatja a lap a 3200 Mhz-t, azt alapból tudja? Azaz ha belerakom a modulokat akkor már a memóriát már 3200-on fogja pörgetni, vagy kell hozzá valami varázslás? (BIOS-ban turkálás nálam ott kimerül, hogy a boot-ot beállítom és csókolom)
- ha jól olvastam, akkor most már nem probléma az, hogy ha egy memória nincs a lap QVL listájában, azzal is szépen elketyeg.

köszönöm előre is a válaszokat.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#93318) palfitom válasza Joezyka (#93317) üzenetére


palfitom
félisten

Válaszok:
- elsősorban 2 modulos KIT a javasolt! 4 modullal lutri a magas órajel, bár vannak akiknél megy 3000 fölött is.
- mivel a memóriavezérlő a prociban van, ezért az adott procin is sok múlik. Általában Zen2 mellett már nem gond a 3200 MHz.
- igen, a Zen2 memóriakompatibilitása megnőtt, már közel sem annyira válogatós, mint elődjei.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93319) szasanyi válasza Joezyka (#93317) üzenetére


szasanyi
félisten

A lap ára tükrözi annak szinvonalát (VRM illetve audio chip, LAN, esetleg WiFi kapcsolat, típusa csatlakozások) tehát nem csupán az ár fontos hanem az is, hogy neked teljeskörűen megfeljen. Hiába lesz olcsó, ha az esetlegesen használat közben kiderült hiányosság vagy minőségbeni probléma miatt bosszús az ember (és gondolom nem akarod 0,5-1 évente cserélni)
- 2 modul célszerűbb és olcsóbb is
- 3200Mhz alapból megy (de jóval több is lehet) ahol CL14 az ideális a Ryzen 3000 teljesítmény optimalizálásához (vagy 3600Mhz CL16)
- igen, de érdemes felhasználó tapasztalatokat is begyűjteni (bár csekély, de még mindig nem 0 az inkompatibilitás valószínűsége)

(#93320) #43458816 válasza Milka 78 (#93246) üzenetére


#43458816
törölt tag

Azért linkeltem azt a videót mert a srác állítgat a biosban offset voltage-t meg mit tudom én mit. Illetve ennek a biosában ez az offset voltage mod benne van? ASUS TUF B450M-Plus

(#93321) Pakmara válasza palfitom (#93231) üzenetére


Pakmara
őstag

+4 pin 12V alaplapi aljzattal kapcsolatban kérdésem: Ezek szerint:

(#93231) palfitom
""parasztvakítás" :)
Extrém (de tényleg extrém) tuninghoz kellene, amúgy nem kell vele foglalkozni."

a 4 pin bedugása nélkül is bootol a lap? Jelenleg CH VI X370-es lapra váltok és a manual azt írja, kell neki a boot-hoz. Nem szaladgálnék átalakítóért (nincs feles 4 pines kimenet a tápomon) ha nem muszáj.

Köszi, Pakmara

(#93322) palfitom válasza Pakmara (#93321) üzenetére


palfitom
félisten

Még egy olyan lappal sem találkoztam, amihez muszáj lett volna használni a +4 pint.
(X370-re meg ne válts, hosszabb terméktámogatásuk lesz a 4xx lapoknak. A PBO bukást is benyeled?)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93323) jokeph válasza Pakmara (#93321) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jelenleg tesztmódban ketyeg nálam az Asus ROG Crosshair VI Extreme, R3 2200G CPU-val, RX 550 VGA-val és 2*8 GB 3200 CL16-os G.Skill Trident Z RGB KIT-el.
És nem igényli a +4 pin segédtápot, elég neki a 8 pines is. :D
Az Asrock Z170 OC Formula lapom se igényli (pedig az i5-7600k 4,8-on hasít benne, 1,35 Volt beállított Vcore-al) se induláshoz, se üzemhez.
Az a +4 pin talán akkor kellhet, ha LN2-es hűtéssel, eszetlen Vcore-al kergeted a rekordokat. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#93324) taknyí


taknyí
senior tag

Sziasztok!
RTX 2060 Super videokártyákoz, a jelenlegi cuccaimhoz képest előre lépés lenne ez a felállás:
alaplap
ram
proci

114 ezer forint lenne összesen kuponozva.

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#93325) palfitom válasza taknyí (#93324) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

És mi a kérdés? :)

Az alaplaphoz kérj BIOS-frissítést!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93326) taknyí válasza palfitom (#93325) üzenetére


taknyí
senior tag

Hát konkrétan az, hogy cseréljek e alaplapot, procit, ramot, vagy a mostani is kihajtana egy RTX2060Super kártyát (BFV multi).

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#93327) szasanyi válasza palfitom (#93325) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha nem igyenes akkor fölösleges költség. Letölti a a gyártó oldaláról a legfrissebb BIOS-t, kicsomagolja majd átnevezi MSI.ROM nére és egy FAT32 pendrájvra másolja. A kijelöl USB portba c(nálam abal alsó az, de a lap leírásában benne van) csatlakoztatja.A laphoz csak a 24+8PIN tápkábelt kell csatlakoztatni majd a BIOS FlashBack gomb megnyomásával indul és kb. 5 perc alatt kész (egy piros LED villog a folyamat alatt majd a végén a lap, táp lekapcsol). Aki ezt nem tudja megtenni az valóban fizessen ~2500 Ft-ot ugyanezért.

(#93328) palfitom válasza taknyí (#93326) üzenetére


palfitom
félisten

Ahhoz a multihoz jól jön a 12 szál, érdemes váltani. (főleg, hogy lesz egy vadi új, fejleszthető platformod, kevés ráfordítással)

(#93327) szasanyi
Ez valóban egy jó lehetőség, de sajnos nem működik 100%-ban. Egy "átlag-usernek" (aki még a BIOS-ba sem szeret belépni) nem ajánlanám.
Ezen kívül, van pár bolt, aki ingyen megcsinálja, ha náluk veszed a cuccokat.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93329) szasanyi válasza palfitom (#93328) üzenetére


szasanyi
félisten

Őszintén szólva nem értem miért ne működne. Persze ha vki idegenkedik tőle, nem meri bevállalni az OK, van ilyen. De maga a technológie erre való, ezért van a lapon ezt tudnia KELL. Nem lehet, hogy a problémás esetekben user orror okozta a problémát?
Én csak 2 lMSI apon csináltam ilyet de mind2 esetben ugynolyan hibátlanul, ugyanannyi idő alatt készült el. Nemtom mondjuk egy szervíz hány ilyen problémával találkozik, és meg tudják-e állapíteni mi nem félre ami a hibát okozta?

(#93330) palfitom válasza szasanyi (#93329) üzenetére


palfitom
félisten

Persze, lehet user-error.
Milka is megerősítheti, hogy nem kockázatmentes művelet.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93331) szasanyi válasza palfitom (#93330) üzenetére


szasanyi
félisten

Minden BIOS frissítésnél van némi kockázat, de ez a legegyszerűbb. Mint mondam számok érdekelnének, hogy hány meghibásodás lehet emiatt, és azt pontosan mi okozza. Már ha meg tudják állapítani a hiba pontos okát.
És mivel nincs Dual BIOS ezért ez nem használható BIOS helyreállításra? Mert hogy semmi sem kell hozzá.
Egy VGA-t például nem lehet tökre tenni egy rossz BIOS van helytelen frissítési eljárással, még ha azután nem is ad képet a VGA. Csak egy alaplapi IGP kell ami ad képet, és máris rá lehet tenni a megfelelő BIOS verziót és kész. Ezt már sokszor, többféle VGA-val megtapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#93332) bigrock


bigrock
addikt

Sziasztok!
Jelenleg egy ilyen alaplap-pal ellátott PC-t használunk, képalkotásra.
Nagy teljesítményű USB-s kamerákat (9 db-ot) csatlakoztava egy kis idő után lefagy az alkalmazás, valószínűleg nem bírja az USB vezérlő lekezelni az adatot.
Olyan alaplap érdekelne, ami megbirkózik 9 db. USB 3-as kamera folyamatos, egyidejű kezelésével (jó lenne sok dedikált USB vezérlővel ellátva)
Ár egyelőre másodlagos.
Köszi a válaszokat!

(#93333) #43458816


#43458816
törölt tag

Bocsánat ha nem ide való, de muszály kicsit dűhöngenem. Vásároltam egy Asrock alaplapot ami besz.rt garancia időn belül. Go vissza a kereskedőnek, ő meg elküldte szervízbe. Ma kapom az infót tőle, hogy a hibát megtalálták ami a vga kimenetnél van. Szuper, gondoltam csere... Hát nem, azt mondja 2-3 hét még és ha ez idő alatt nem tudják javítani akkor csere. F.sza,de addig ülnek a pénzemen :(( :(( :((

(#93334) szasanyi válasza bigrock (#93332) üzenetére


szasanyi
félisten

Bár azt nem mondtad de ha jól feltételezem, hogy csak lapcsere lenne. Tehát CPU és/vagy RAM upgrade nem. Vagy azokat is tervezed cserélni?

(#93335) Milka 78 válasza bigrock (#93332) üzenetére


Milka 78
nagyúr

ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO 49-ért az Alzából ?
Esetleg pcie1x bővítőkártya és alaplap?
Amúgy milyen proci?

[ Szerkesztve ]

(#93336) Milka 78 válasza #43458816 (#93333) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tényleg off ezért offba is tettem (ha már te nem) a 2-3 hét meg nem is vészes, főleg úgy hogy a kisker és sok esetben a nagyker sem tehet róla...volt egy 5 hónapos Inno gtx 1080-as garim aminél a 3 beszállító és a gyártó között 3x járta körbe a délkínai tengert, úgy hogy relax ;)
Vége már annak az időnek, hogy bárki is megszponzorálja neked a hibás terméket és majd ő lebokszolja a gyártóval...

(#93337) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Urak!
Zárjuk le ezt a bios frissítési témát! Csak én emlékszem alsó hangon egy tucat esetre a közel jövőből és én csak egy személy vagyok, ehhez meg hozzájön az user error faktor, de ha valami elcsesződik akkor jön a reklamáció...itt nincs hazardírozás, én személy szerint nem válalok ezért felelőséget, gratulálok aki pro user (a legtöbb a power gombig jut el), haladjunk...2000ft-n rugózunk(van ahol ingyenes) :U
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#93338) bigrock válasza szasanyi (#93334) üzenetére


bigrock
addikt

Elméletileg nem lenne se CPU, se RAM csere, de ha ez a feltétele a stabil működésnek, akkor nem zárkózunk el előle.
#93335: AMD Ryzen 7 3700X 3593
32 GB RAM

(#93339) Milka 78 válasza bigrock (#93338) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A lap simán kiszolgálja azt a procit és ha jól sejtem inkább gyári órajeles/stabil működésű felhasználás lenne a lényeg, semmi oc (nem mintha nem lenne rá képes).
Viszont a lapot bios frissítéssel kéne kérni, vagy saját felelőségre neki mehetsz az Asus Bios Flashback progival (bővebben google) a folyamatnak.
Ugyan akkor lehet megtartanám a mostani lapot és tehermentesíteném a vezérlőt egy vagy két pcie x1/4 portos usb3-as bővítőkártyával hátha alapon és ez megál kb 11 ropiba.
Abban sem vagyok meggyőződve, hogy az usb vezérlő/alaplap térdel le és egy új lap megoldás lenne, de ehhez rendszegazda kéne aki ott helyben rálesne a hibára, de ez már egy másik sztori és igazából...

(#93340) szasanyi válasza Milka 78 (#93337) üzenetére


szasanyi
félisten

Mármint a közelmúltból.. nem? :D Egyébként pedig a BIOS FlashBack funkció - és annak működése - bizony kapcsolódik az alaplapválasztáshoz, mégha te nem is így gondolod. Nálam - többek között - ez volt az egyik szempont, és vannak (lehetnek) mások is akik így gondolják.

(#93341) bartos96


bartos96
tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy msi b450m mortar maxot de nem tudom hogy a soc vrm e elég lenne e a 2200g/2400g apu-jához. Mert hütő bordája sincs
asrockot b450m pro4 et néztem elöszőr de abba ha jól olvastam nem jó a vrm. Késöbb esetleg majd egy r5 2600 és egy rx570 kerül majd bele még.

1. Mennyit szánsz az alaplapra? max 35e
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? 2200g/2400g
3. Milyen méretű lapot szeretnél? matx kellene mindenképp kicsi a ház
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? 4usb 2 sata
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz ? hdmi vagy dp
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? ha birja talán egy kis oc
7. Használt, vagy új alaplap? új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...) nem
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t? nem

(#93342) Milka 78 válasza bartos96 (#93341) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az az ASrock elég kedvelt lap apu-k alá és akár igp oc-hoz is ideális, ráadásul a vrm is elég a 2600-hoz. Ha viszont a jövőben a 2600-at is oc-zni akarod akkor az llc hiányozhat, de ha nem akarsz túl sokat tőle akkor e téren akkor nem lesz gond vele.
Ugyan akkor a Mortar egyértelműen jobb választás ha cpu oc-ra kerül a sor, van rajta dp és nem hivatalos hdmi 2.0 és ahogy olvasgattam bár nincs borda az soc vrm-en ennek ellenére nem melegszik.

(#93343) Lordvipi


Lordvipi
csendes tag

valaki tudna segíteni?

szeretném le cserélni a procim alaplapom és a ramomat viszont azt nem tudom hogy intel-t vagy Ryzen-re cseréljem le.
jelenleg intel i5-6400-am van ASRock > H110M-HDV meg 8GB kingstone hyperx ddr4 2133mhz-es ezeket akarom le cserélni és max 100-110k forditanék rá.
előre is köszi a válaszokat!

(#93344) szasanyi válasza Lordvipi (#93343) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez a kérdés már inkább ide tartozik, de az ajánláshoz tudni kellene:
- csak új (számlás) vásárlással vagy használt is érdekel?
- mennyi a ráfordítható összeg?
- mi a PC fő felhasználási területe?

(#93345) palfitom válasza Lordvipi (#93343) üzenetére


palfitom
félisten

Akkor inkább ide, az Összefoglaló kérdéseire válaszolva!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93346) Lordvipi válasza szasanyi (#93344) üzenetére


Lordvipi
csendes tag

igen csak új érdekel max 110 ezer forint
játékra film zene stb szóval mindenre munkához nem.

[ Szerkesztve ]

(#93347) szasanyi válasza Lordvipi (#93346) üzenetére


szasanyi
félisten

Ahogy ketten is monduk, inkább a linkelt topikba legyen a folytatás. És én is javaslom az ottani összefogalalót valamint azt pontosítani, hogy csak új kell vagy számla is (ti. a HA-n is vannak új hw-ek csak ott nem kapsz hozzá számlát és/vagy hivatalos garlevelet).

(#93348) bartos96 válasza Milka 78 (#93342) üzenetére


bartos96
tag

Köszi Milka! Szerintem a mortar lesz strapabironak tünik
Az számit hogy torony hütő lesz e rajta? Mert az a soc vrm et nem nagyon fujja.
Érdemes tenni rá bordát házilag vagy elég egy ventit oda forditani?

(#93349) szasanyi válasza bartos96 (#93348) üzenetére


szasanyi
félisten

A ház szellőzése legyen mgefelelő és annyi elég.

(#93350) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok.
Komplett új gép összeállítása van folyamatban. Az összetevők amikhez keresem az ideális alaplapot :
- Ryzen 7 3700x
- Sapphire PULSE RX 5700XT 8GB
- Patriot Viper 4 BLACKOUT 16GB KIT (2x8GB) 3200 Mhz CL16-18-18-36
a memória márka még nem 100% de az irány ez.
A kinézett alaplapok :
[link] , [link] , [link] , [link]
A rászánt keret is ittkörül mozog,
semmi extra bővítőhelyre nincs szükség
dvga-t használok
nem lesz tuning
új lapot szeretnék
nem számít a kinézete
nem lesz CF

Nem tudom a B450,X470 lapok milyen lényegi különbséggel maradnak el (ha elmaradnak egyáltalán) az X570-től . A legfontosabb szempont a stabilitás.
Köszi előre is a segítséget :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.