Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93651) csurenzoo válasza Milka 78 (#93648) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Ez a lap felett elsiklottam, pedig nekem is d3h-m van. Köszönöm a választ, akkor maradok az i5 vonalon, ha a következő kiszolgál megint 4 évig , akkor elégedett leszek. :R

(#93652) Milka 78 válasza csababarca (#93644) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Arra jó, hogy alapon/kis oc-val elfutkározzon, de a kanyarban sincs az a lap (se vrm, se bios terén) a már ajánlott MSI B450 Mortal MAX-hoz képest.

(#93653) Gdi


Gdi
senior tag

Üdv mindenki!

Ryzen 5 3600-hoz milyen alaplapot ajánlotok, ami későbbi 3700-3950x-hez még jó lehet?

1. Összeg: Lásd lentebb, egy iponos Strix X470-F árában levásárolható érdekel.
2. Milyen hardverhez: Ryzen5 3600 (és későbbi 3800x-3950x), Memóriából 2db 8GB-os G-Skill TridentZ NEO (3600@16-19-19...) modul van.
4. Szükséges portok: 2db m.2-vel, és 6db SATA porttal kellene(az m.2 ne üssön ki se sata portot, se PCIE_1 x16-ból sávot)
6. Tuning: Nemigazán, stock 3600, és 3950x ami szóba jöhet.
7. Új (lehetőleg iponnál kapható, mert a jelenlegi lehet visszamegy oda levásárlósra)

Eddig egy Asus Strix X470-F Gaming alaplapot vettünk, de ehhez nincs (még) AGESA 1.0.0.4 - és lehet, hogy nem ez miatt, de programösszeomlások, katyvasz ventivezérlés, és hasonló fura jelenségek vannak.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#93654) szasanyi válasza Gdi (#93653) üzenetére


szasanyi
félisten

Azért jó lenne, ha konkrét összeget jelölnél meg. A jelenség érdedekes, de annak aligha az újabb BIOS hiánya lesz az oka (mondjuk ASUS lapokra többen panaszkodtak, lés ehet neked is érdemes lenne benézned tapasztalatért a Ryzen topikba).

(#93655) Snike


Snike
aktív tag

Van egy 10 éves asztali pc-m, most tervezek újítani.
Az alábbi dolgok mennének bele (következő 10 évre :) )
- Asus RX 5700 8GB GDDR6 RX5700-8G
- AMD Ryzen 7 2700X YD270XBGAFBOX processzor
ehhez milyen alaplap dukálna?
én erre gondoltam a videokártya miatt:
ASUS PRIME X570-P

Köszönöm a tanácsot és a segítséget!

PS5, mert az jó! :)

(#93656) Snike válasza Snike (#93655) üzenetére


Snike
aktív tag

Kiegészítve az alábbi infókkal:
1. max 60e,
2. fenti pontban
3. nagy álló házba tenném,
4. van 4 winyóm, azokat használnám! :)
5. jelenleg DVI-s monitorom van (az is már vagy 13 éves)
6. tuning nem érdekel, munkához (minimális játékhoz)
7. Új alaplap, hosszútávra tervezek és fontos a grancia
8. Lényegtelen a kinézete

[ Szerkesztve ]

PS5, mert az jó! :)

(#93657) varmi2 válasza Snike (#93656) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem nincs értelme az x570 lapnak. Vegyél egy ilyet, és a megmaradt pénz told cpu-ba, egy ryzen 3600/3700x személyében, jobban jársz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93658) Snike válasza varmi2 (#93657) üzenetére


Snike
aktív tag

Köszönöm!

A kinézett videokártya foglalata: PCI-E 16x 4.0
ezért gondoltam arra az alaplapra.
Amit ajánlottál, az nem rendelkezik ilyen foglalattal (de lehet, hogy én értettem félre valamit)

PS5, mert az jó! :)

(#93659) szasanyi válasza Snike (#93655) üzenetére


szasanyi
félisten

2700X már adott, vagy azt is most vennéd?

(#93660) varmi2 válasza Snike (#93658) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pcie x16 3.0-ban is pont annyit fog menni az a vga, mint a pcie x16 4.0-ban. Semmivel nem lesz gyorsabb a dupla áras lapban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93661) Snike válasza szasanyi (#93659) üzenetére


Snike
aktív tag

most vennék mindent,
adatbáziskezelő, photoshop jellegű programokat használok

varmi2: hmmm, köszönöm, ez megfontolandó

PS5, mert az jó! :)

(#93662) szasanyi válasza Snike (#93661) üzenetére


szasanyi
félisten

Azért kérdezem, mert némi többletért jobban járnál az említett MSI Tomahawk MAX (de akár az olcsóbb MSI B450M MORTAR MAX ) lappal + Ryzen7 3700X párossal. Minden téren jobb CPU és 65W nem 105TDP-vel, és jobb memóriakezeléssel. Mind2 lap kényelmesen kiszolgálja a 3700X-et. Ha elég, akkor a Ryzen 3600 is jobb lehet (amennyiben az alkalmazott programok nem használják ki teljesen a 16 szálas végrehajtást)

(#93663) Snike válasza szasanyi (#93662) üzenetére


Snike
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!
varmi2 ajánlására már néztem az alaplapot!
akkor a procit is változtatom!

PS5, mert az jó! :)

(#93664) palfitom válasza Snike (#93661) üzenetére


palfitom
félisten

Akkor főleg jobban járnál 3700X-szel és olcsóbb lappal (pl. Mortar MAX / Tomahawk MAX).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93665) szasanyi válasza Snike (#93663) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha most építesz új PC-t, mindenképpen ajánlott megfontolnod a változtatást. PCIe 4.0 előnye grafikában szinte 0 azaz semmi, igazán a gyorsabb és jóval drágább SSD-k profitálnak belőle. Nem tudom az mennyire fontos, és áldoznál-e rá annyival többet.

(#93666) Snike válasza szasanyi (#93665) üzenetére


Snike
aktív tag

igen, a winyók, egér, monitor kivételével mindent cserélek

megpróbálom megfogni a költségeket (gyorsan elszállnak a költségek),
nagyon jó tipp volt az alaplapcsere, mert az alaplapra szánt különbözet megy a prociba. :)

PS5, mert az jó! :)

(#93667) szasanyi válasza Snike (#93666) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez így van, és azért lett(ek) javasolva az ami. És a 3700X pedig kiváló amiből többet profitálsz mint a drágább lapból, így arra nem is szükséges ~2x annyit áldozni.

(#93668) Paxker315 válasza Snike (#93666) üzenetére


Paxker315
addikt

még ezekre azért nézz rá
MSI B450 A-Pro MAX
MSI B450 Gaming Plus MAX : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93669) Snike válasza Paxker315 (#93668) üzenetére


Snike
aktív tag

köszönöm mindenkinek!
Lassan átnézek a táp és memória topikba! :)

PS5, mert az jó! :)

(#93670) szasanyi válasza Snike (#93669) üzenetére


szasanyi
félisten

Memória választáshoz vedd figyelembe az itt leírtakat.

(#93671) Paxker315 válasza Snike (#93669) üzenetére


Paxker315
addikt

Mivel memóriából úgyis ez lenne a legjobb ár:érték arányú, így elég lesz a tápegység topikba benézni ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93672) szasanyi válasza Paxker315 (#93671) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt is mondd el neki miért. Nem tudjuk szeret-e vagy akar-e tuningolni.

(#93673) MrVinyl


MrVinyl
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni!

Egy jelenlegi pc-ben lévő ASrock M3A770De típusú alaplapot szeretnék lecserélni. (ATX)
Az alaplap megvásárlása után processzor, és memória is új lenne.
Az egészre kb. 50-60 forintos keret van.
A kérdés, hogy egyszerű irodai felhasználásra ár/érték arányban megfelelő lapot keresek, amihez a későbbiekben memória bővítéssel és processzorcserével sokáig használható legyen.

Kérem, hogy egy megbízható lapot, hozzá processzort szíveskedjetek ajánlani.
Köszönöm.

(#93674) Snike válasza szasanyi (#93672) üzenetére


Snike
aktív tag

Nem fogok tuningolni,
királyak vagytok, hogy ilyen gyorsan ennyi infóval ellátottatok! :)

PS5, mert az jó! :)

(#93675) szasanyi válasza Snike (#93674) üzenetére


szasanyi
félisten

Az egy jól tuningolható RAM típus, vagyis olcsón 3600 CL16 teljesítményt kaphatsz manuális beállítások után.
Ellenben alapon nem a legjobb, mert a CPU teljesítményének optimalizálásához jobb a CL12 vagy DDR4-3600 CL16 beállítás (azok sajna többe is rerülnek) amit gyári paraméterek esetén csak be kell tenni (BIOS-ban XMP profilt bekacsolni) és kész.
És szívesen, de hát ezért vannak az ilyen topik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#93676) Paxker315 válasza MrVinyl (#93673) üzenetére


Paxker315
addikt

szia! Pl.
Gigabyte B450M S2H, Gigabyte B450M DS3H, Asrock B450M HDV ~ 20 ezer
ezek teljesen jók a kinézett felhasználásra, s, mivel a fejleszthetőséget is szempontként kezeled, ezért nem ajánlottam A320-as deszkákat.

proci: Athlon 200GE, 240GE, 3000G ~ 15-20 ezer
RAM: Patriot Viper Elite Viper 4 ~ 15ezer

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93677) Gdi


Gdi
senior tag

@ #93654 szasanyi:
Sorry. A számlán 71e Ft szerepel. És ez már 11ezerrel több, mint amit szívesen rászántunk volna.
De akkor maradjon 71.000-, mint megjelölt összeghatár.

Néztem budgetebb X570-et is (Asus fronton maradva a PRIME szériát (56e Ft), de nem annyira ragaszkodok se ASUS, se X570hez)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#93678) Piftuka válasza Milka 78 (#93648) üzenetére


Piftuka
veterán

"BIOSTAR X470GTA, 35 ropi és van rajta pci csati. Annyi a frixi vele, hogy ez ATX és nulla infó van róla és a vrm rész kb egy 3600-os oc-ra elég (mondjuk az az Asus TUF is hasonló gyengusz eresztés). "

Én éppen emiatt nem merem megvenni. :(

Tényleg nem akarok "LEGO"-zni, ha megvettem minden alkatrészt, aztán visszaküldözgetni a mobo-t, másikat rendelni...
Ráadásul lehet, hogy az "Audigy 2 ZS" a PCI sín ellenére sem menne benne és/vagy Win10 alatt (amire januártól át kell térnem)... Túl sok a "ha" a történetben.

Pedig lehet, hogy egy király alaplap, szuper BIOS-szal, de...


Inkább maradok az általad is ajánlott "stabil, megbízható" MSI B450 vonalon, és keresek egy külső DAC & Amp & Hangkártya eszközt, amivel tudom használni a DTT2500 erősítőmet, hangfalszettemet.

"Aquila non captat muscas."

(#93679) szasanyi válasza Gdi (#93677) üzenetére


szasanyi
félisten

ASUS TUF X570-PLUS GAMING fér az árba, de an WiFi verzió drágábban. Ezek ajánlott lapok az olcsóbb X570-esek közül. Esetleg Gigabyte X570 AORUS ELITE bár ez eléggé egyszerűsített, de az ASUS laphoz hasonlóan jó a VRM-je.

(#93680) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Sziasztok

Aki esetleg most gondolkodik lap vásárlásban, alzáról rendelt ASRock B450 Steel Legend már narancssárga matricával Ryzen 3000 readyként jött meg.

Ha csak nekem újdonság sorry, gondoltam szólok.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#93681) Paxker315 válasza MaddeNNNN (#93680) üzenetére


Paxker315
addikt

Köszönjük a részletet! Már korábban jelezték, hogy a Steel Legend B450-esek Ryzen3000 ready biosszal jönnek, s mások is megerősítették. Persze nem garantált, de úgy vettem észre, tényleg ez a helyzet. ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93682) MelloOne


MelloOne
újonc

Üdv! Segítségetekre lenne szükségem. I7 5820K procihoz szeretnék úgy alaplapot venni, hogy azt később esetleg még tudjam újabb, erősebb procival bővíteni. Mi lenne a legjobb választás, ha hangszerkesztésre használom a gépet? Előre is köszönöm :)

(#93683) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok! i9 9900k melle szabad venni ASROCK Z390 Pro4 lapot? A proci nem lesz tuningolva es jatekra sem lesz hasznalva, hanem audio munkat fog vegezni. A cel az, hogy olcsobb alaplap legyen ami elbirja ezt a procit anelkul, hogy visszavenne az orajelebol terheles alatt. Feltetelezem, hogy az osszes Z390 elbirja, es ezt a lapot latom a legolcsobbnak. De legyszi erositsetek meg/ajanljatok mas olcso lapot ha az gaz. Lehet B360/Z370 is, eloszor ASRock B360 Pro4-re gondoltam, csak aztan olvastam errol a VRM problemarol (nem ennel a lapnal) es gondoltam akkor biztos muszaj a Z390. Szoval lehet olcsobb csak megfeleljen a 9900k kovetelmenyeinek. Nagyon koszonom! :R

(#93684) palfitom válasza MelloOne (#93682) üzenetére


palfitom
félisten

Mocskos drága a platformhoz a lap, sajnos.
Inkább add el a procit, és vegyél jobb ár-érték arányú platformot, jobban jársz!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93685) VGNGR válasza MelloOne (#93682) üzenetére


VGNGR
senior tag

Valóban, ahogy Palfitom is írta nem éri meg vele foglalkozni. Most, hogy a mainstream desktop vonalra beköltözött a 6-8 mag, már nagyon nagy önszopatás ezekre az őskövület HEDT platformokra költeni. IPC-ben is nagy ugrás volt azóta, szóval azok a 6/12-es procik már meg sem közelítik a mai ryzen-coffee lake 6/12-es cpu-kat, ne adj isten 8/16-osokat meg pláne. :N

(#93686) MelloOne


MelloOne
újonc

Koszonom szepen!
Ti mire valtanatok? En maradnek az intel vonalon. Esetleg egy olyan lap ami kesobb kezelne komolyabb procikat, de most csak egy gyengebbet kapna. Tudnatok ajanlani valamit? :) Koszonom

(#93687) szasanyi válasza MelloOne (#93686) üzenetére


szasanyi
félisten

En maradnek az intel vonalon. - ezzel egy jobb lehetőségtől zárkózol el. Amúgy van vmi oka, vagy csak nem szereted a korszerűbb és jobb hw-eket olcsóbban? [link]

[ Szerkesztve ]

(#93688) palfitom válasza szasanyi (#93687) üzenetére


palfitom
félisten

"Amúgy van vmi oka, vagy csak nem szereted a korszerűbb és jobb hw-eket olcsóbban?" - Egyéni perverzió? ;]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93689) szasanyi válasza palfitom (#93688) üzenetére


szasanyi
félisten

A végletek ésszerűtlenek, de legalább sokba kerülnek. :DDD

(#93690) MelloOne válasza szasanyi (#93687) üzenetére


MelloOne
újonc

Lehet hogy ez most butan fog hangzani, de regebben amd parti voltam az i7 elott. Viszont ez a proci olyan elmenyt adott az amd utan (egyebkent mar fogalmam sincs hogy milyen amd proci volt) hogy valamiert az intelt jobb valasztasnak talalom. Probaltam leszurni konyvekbol, es angol forumokrol, hogy erdemes amd-re valtani (ar-ertekarany), de valamiert nagyon nem szeretik. Ettol fuggetlenul en nem zarkozom el teljesen az amd kerdes elol. Nekem egy olyan lapra lenne szuksegem, amit kesobb tudok meg ujabb erosebb procival frissiteni. Sajnos mint mondtatok, es valahol sejtettem hogy el kell engedni ezt a regi i7 procit. Szoval most van mibol valasztani :) Csak azt nem tudom mi lenne a helyes dontes.

(#93691) varmi2 válasza MelloOne (#93690) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt a ph tesztje, nézd a ryzen 7 3700x-et az intel i9 9900k-val szemben. Erősebb az amd 100k körüli áron, mint a majdnem 180k-s intel. És fogyasztásban is jobb az amd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93692) szasanyi válasza MelloOne (#93690) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem buta csupán aktualitását vesztett. Jelenleg az AMD jobb CPU téren bővíthetőséget, és árazást, foglalat jövőállóságot és szinte mindent tekintetben. Lehetnek speciális igények, amire egyik vagy másik egyértelműen jobb de az itt nem merült fel.

(#93693) palfitom válasza MelloOne (#93690) üzenetére


palfitom
félisten

Régebben az Intelnek "nem volt méltó ellenfele" az AMD, de ez mára megváltozott.
Egy tuningolt 5820K szintjét képes hozni az új Ryzen R5 3600 úgy, hogy vadi újan 65k alatt megkapod, és van hozzá normális, tuningképes alaplap 25-30k körül, ami szintén új, garis.
Ha még följebb mennél, akkor R7 3700X, ami már egy mai i9-cel is versenybe száll, de még mindig jóval olcsóbban.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93694) MelloOne


MelloOne
újonc

Koszonom szepen! Milyen lapokra gondolsz 30k korul? Egy kicsit most megfogott ez az amd vonal. Tenyleg nagyon komoly teljesitmenyt nyujtanak fele annyi penzert.
Ha van meg egy kis idod, megkoszonnem ha par szoban kiternel a tapokra is. Igy hogy procit is kell vennem egy kicsit megcsusztak a szamitasaim :D

(#93695) varmi2 válasza MelloOne (#93694) üzenetére


varmi2
nagyúr

Íme egy jó lap, és az ára sem vészes. Kicsit drágábban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93696) Paxker315 válasza varmi2 (#93695) üzenetére


Paxker315
addikt

ha meg manuál-OC sem nagyon lenne, ez sem rossz, főleg, hogy több visszajelzés szerint is ryzen3000 ready dobozból. (bár rosszmájú vélekedések szerint ennek a lapnak egyetlen pozitívuma van, hogy karácsonyfa..)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93697) Milka 78 válasza kulfoldi (#93683) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha alulfeszeled és a vrm részt megszellőzteted akkor okés lehet, de az egy kifejezetten melegedős lap. Amúgy tök ugyan az a vrm a B/H/Z-s Pro4-eken.
Inkább a Giga Z390 Gaming X-et raknám az alá a proci alá (ott is érdemes optimalizálni a procit).

(#93698) palfitom válasza MelloOne (#93694) üzenetére


palfitom
félisten

Jók amiket varmi és Paxker kollégák javasoltak.

Ha a többi komponensben is bizonytalan vagy, akkor jobb lenne, ha átjönnél az asztali gépes topikba. Ha válaszolsz az Összefoglaló kérdéssorára, akkor komplett konfigot tudunk összerakni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93699) MelloOne válasza palfitom (#93698) üzenetére


MelloOne
újonc

Rendben! Akkor osszeszedem a gondolataimat, igy hogy amd lesz a befuto, es irok a masik topikba :)

(#93700) kulfoldi válasza Milka 78 (#93697) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Nagyon koszonom a valaszt! :R A GIGABYTE Z390 UD nem jobb e tekintetben esetleg? Az osszesitoben ezt is lattam es az olcsobb mint a Gaming X. Legutoljara ~15 eve tuningoltam egy 3700+-t :D, akkor jatszottam a feszultsegekkel, azutan felelos komoly emberre valtam, igy kisse homalyosak az emlekeim. Ez a gep nem nekem lesz, nem tudom mennyire jonne ki jol, ha masok elott kezdenem ujratanulni a szakmat a 165k-s procijukon. :) Van olyan legolcsobb alaplap amibe csak belerakom es nem kell valtoztatni semmin? :) (De van egy linked az alulfeszelesrol, hova erdemes mit allitani)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.