Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94201) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Sziasztok. Megtudna mondani valaki hogy ez a ram és alaplap páros jó e? Ram [link] alaplap: [link] proci Ryzen 2200g lenne. Köszönöm a segítséget.

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#94202) milan18


milan18
aktív tag

Hali!

Kifejtené valaki miért érné meg +10k-val az Msi lap!
MSI B450 TOMAHAWK MAX 37k
GIGABYTE B450 AORUS M27k

(#94203) Graphics válasza milan18 (#94202) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az egyik mATX-es lap a másik ATX-s.

Akinek kell a bővítőhely az a drágább modellt veszi értelemszerűen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#94204) Paxker315 válasza milan18 (#94202) üzenetére


Paxker315
addikt

Masszivabb VRM és VRM hutoborda, jobb, teljeskörű BIOS, jobb lehetőségek overclockolni.

Ha arra kell deszka, hogy beleteszed a procit, és kész, jó a giga. Ha finomhangolni szeretnél, meg picit kinyomni a CPU szemét is, akkor Toma (vagy ATX:MSI B450 Gaming Plus MAX, A-pro, mikroATX :MSI B450M MORTAR MAX)

Milyen procihoz, milyen házban lenne?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#94205) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Bocsanat lehet rosszul fogalmaztam, az erdekelne hogy az emlitett linkelt ram kompatibilis e a lappal és a procival? Köszönöm

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#94206) Milka 78 válasza Tamagocsi123 (#94205) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Fizikailag kompatibilis ezen felül meg ha benne van a támogatási listában (Raven Ridge bekezdés) akkor minden okés lesz vele.

(#94207) Robi97


Robi97
újonc

Sziasztok!
Szeretnék meglévő hardverekhez egy socket 2011-es X79-es kínai alaplapot venni (Jingsha, Huanan, Shenzen és egyéb csingcsung márkák).
Ami van hardver: 8x16 giga 1333-as DDR3 ECC REG memória. Amit szeretnék venni hozzá: Valami olcsó 4-6-8 magos HT-s E5-16xx / E5-26xx Xeon proci pár ezerért. Amire kellene a gép: 3D modellezés, videóvágás, virtuális gépezés, a későbbiekben talán a CrossFire-t kipróbálni.
A kérdésem a következő lenne: 1 vagy 2 proci foglalatos alaplapot érdemes venni? (pl 1x6 vagy 2x4 mag) Majdnem egy árban vannak. Az 1 foglalatosnál (X79Z-V161) felfedeztem pár előnyt, pl nem kell +procit és hűtést venni, +táppal szórakozni, vannak OC opciók, több PCI-e bővítőhely, i7 proci támogatás.
Aki vett ilyet, tapasztalatok is jöhetnek, jó vagy sem a lap, driver bajok, fagy-e, stb.
Köszi előre is :)

"Ha alapon nem megy, oc-zva sem fog menni :D" Hardverapró seftelős bandája: JoGyulas, Bence0199, sh3rix, z700zh, AVsource, phenomHUN, Cornex, EQMontoya, sunceee, Geza60

(#94208) Tamagocsi123 válasza Milka 78 (#94206) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Nagyon köszönöm. :R

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#94209) jozsi252 válasza Paxker315 (#94193) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért gondoltam hogy Z-s lapot veszel, mivel talán abba a VRM jobb illetve talán nem melegszik annyira az általam kinézett I7-9700-as procival, mint egy gyengébb alaplap. Nem érdekel az a pár ezer ft amennyivel többe kerül, ha mellette viszont jobban kiszolgálja az I7-9700-as procit.

iPhone 13 Pro Max

(#94210) milan18 válasza Paxker315 (#94204) üzenetére


milan18
aktív tag

Egy 3600-hoz most....aztán később lehet majd menne bele, egy 3700x, vagy 4600, 4700, oc nem nagyon izgat. Csak stabil legyen.

(#94211) jozsi252 válasza jozsi252 (#94209) üzenetére


jozsi252
veterán

*veszek, sry elírtam.

iPhone 13 Pro Max

(#94212) Paxker315 válasza milan18 (#94210) üzenetére


Paxker315
addikt

Ebben az esetben az MSI MAX szériás lapok közt nézelődnék: B450M Mortar MAX, B450 A-Pro MAX, Gaming Plus, Tomahawk MAX. A negyedik generáció miatt. A MAX lapok nagyobb bios ROM-nak hala elorelathatolag idotallobbak lehetnek. Meg amugy is jobbak : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#94213) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Egy AMD Ryzen 7 3800X processzorhoz milyen alaplapot érdemes venni?
A gép amibe be lesznek szerelve az leginkább játékra lesz használva.
Eddig egy ASUS PRIME X570-P szemezek.

Mi a véleményetek az említett alaplapról? Ha esetleg nem lenne jó akkor kérlek mondjatok alternatívákat. A keret max 60k ha nagyon jó az ajánlott lap akkor legyen 65k.

Segítséget előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#94214) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! MSI B350 Tomahawk-ba kéne ideiglenesen (1 hétre) beraknom egy Ryzen 7 3700X-et. Úgy néz ki, nincs ezt kimmondottan támogató BIOS frissítés, illetve van egy béta, de nem nagyon találok infót arról, hogy a 3700x elindul-e... esetleg valakinél van/volt ilyen kombó?) Köszi.

uff

(#94215) Paxker315 válasza jozsi252 (#94209) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia! Természetesen mehet a Z-s lap, a belépők közül a GigaByte Z390 UD-t, MSI Z390 A-Prot szokták favorizálni, de az említett Asrock Z390 Pro4, vagy Phantom Gaming 4S sem kellene, hogy gondot jelentsen.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#94216) kedvesgabor


kedvesgabor
tag

Sziasztok,

gépfejlesztés kapcsán szeretném a segítségeteket kérni. Ryzen 5 2600-hoz néztem ki MSI B450M Mortar-t, de aztán itt olvasgatva rájöttem, hogy nekem lehet sok az...én a belerakom a procit és kész típusú felhasználó lennék., sőt ha lehet a bios frissítést is megúsznám. Szóval megbizható, de olcsóbb lapot szeretnék. Ami fontos viszont hogy legalább 4 sata és legalább egy m.2-t szeretnék, hogy legyen rajta....

1. Mennyit szánsz az alaplapra? 35eFt-
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? ryzen 5 2600, rx570 itx,2x8gb ram
3. Milyen méretű lapot szeretnél? mindegy...
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) 4db sata, m.2
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?DVGA
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?nem
7. Használt, vagy új alaplap?új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)nem, fekete :)
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t? nem

Segítségeteket előre is köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

(#94217) Egzee


Egzee
őstag

Én a 3000-res ryzenre bealapoztam egy MSI X470 Gaming Pro Carbonnal, az utolsót hozta el nekem az ipon a nagykerből... Nem tartom kizártnak, hogy még a 4000-rest is beveszi majd a bele... Ha ugyan ilyen jót szerettem volna x570-ből akkor 60.000 helyett fizettem volna 90-100-at...

kedvesgabor: 35-ből B450 Tomahawk vagy B450 Gaming Plus. Ezek minden igényt kielégítenek még tuning esetén is, de ha igazából nincsenek is igényeid akkor mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#94218) meri válasza meri (#94214) üzenetére


meri
aktív tag

Illetve: 3700x-hez melyik ASUS-t lenne érdemes megvenni? (Aura Sync kell). A meghibásodott PRIME B450-PLUS-omat cserélnem kell, érdemes ennél jobbat venni? (OC nem fontos) Köszi!

uff

(#94219) Egzee válasza meri (#94218) üzenetére


Egzee
őstag

ASUS Prime X470-PRO az egyik legjobb (talán legjobb) ár/érték arányú AM4-es alaplap. Megvettem volna, ha nem fehér! Ennek az árához képest nagyon jó VRM része van!

[ Szerkesztve ]

(#94220) kedvesgabor válasza Egzee (#94217) üzenetére


kedvesgabor
tag

Szia,
köszi. A kérdés pont az, hogy ha nincs igény akkor mi az ami már elfogadható.

(#94221) Milka 78 válasza kedvesgabor (#94216) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha berakod "oszt mén" felhasználás lesz akkor lemehetsz az ASrock B450m Pro4-F-ig és akkor marad egy kis pénzed, viszont az említett MSI jobb eresztés és több benne az anyag.

(#94222) Milka 78 válasza meri (#94218) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha mindenképpen Asus kell és nem lesz oc akkor mehet a Strix-F.
Bios frissítéssel kérd a lapot.
Mondjuk egy MSI B450 A-PRO MAX/Gaming Plus MAX is erősebb vrm-el, jobb támogatással rendelkezik, de sajna ezeken nincs Aura sync.

(#94223) meri válasza Milka 78 (#94222) üzenetére


meri
aktív tag

Köszi! Strix-F szuper.

uff

(#94224) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok. i5 9600kf alá keresek alaplapot. Mit ajánlotok olyan 60-70k lenne rá a keret.
Előlapi USB c lényeges lenne, ha már van.
A másik kérdés, hogy a jelenlegi Kingston Hyperx Fury 2400Mhz memóriákat most kellene cserélnem vagy ráér 2. körben is?
Köszönöm.

(#94225) Egzee válasza zolo96 (#94224) üzenetére


Egzee
őstag

Ár/érték arányban ram mhz-re nem érdemes költeni, bőven ráérsz később...

(#94226) zolo96 válasza Egzee (#94225) üzenetére


zolo96
tag

Köszi. Akkor nem kapkodom el a választást.

MSI Z390 GAMING EDGE AC-t néztem ki. Nagyjából eligazodom és az ajánlottak között is ott van.

(#94227) Milka 78 válasza zolo96 (#94224) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Első körben próbáld meg a jelenlegi szetted és nézd meg mit megy oc-val.
A lap bőven okés.

(#94228) kedvesgabor válasza Milka 78 (#94221) üzenetére


kedvesgabor
tag

:R köszönöm a segítséget!

(#94229) kalozhun100 válasza palfitom (#94197) üzenetére


kalozhun100
őstag

Köszi. Még annyit elfelejtettem, hogy van egy pci-expresses hangkártyám is, Sounblasterx AE-5, amiz szeretnék minél távolabb rakni a videókártyától.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#94230) palfitom válasza kalozhun100 (#94229) üzenetére


palfitom
félisten

Szívesen.
Semmi akadályát nem látom, pl.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#94231) Egzee válasza palfitom (#94230) üzenetére


Egzee
őstag

Lett ANNYIRA jó, mint az elődje, ami árkategóriát verte halomra?

(#94232) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
van egy Asus Maximus V gene lapom (Z77), Intel i7 3770K procival, Corsair Vengeance 4 x 4GB 1600 mhz black Low Profile rammal és Sapphire 6950 2gb vga-val.
namármost. meguntam hogy az alaplapom sajnos a hibás széria, és sehogyan sem tudok 3DB sata eszköznél többet rátenni. tovább az előlapi USB aljzattal is szarakszik.
Milyen lapot ajánlanátok helyette?

(#94233) Egzee válasza AndrewTdi (#94232) üzenetére


Egzee
őstag

az azért komolyan hangzik abban az árkategóriában...

(#94234) AndrewTdi válasza Egzee (#94233) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nemrég megtaláltam, hogy mittomén meddig visza lehetett vinni és ingyen cserélték, de nyilván kicsúsztam belőle. idegesít évek óta ez a hiba

(#94235) Egzee válasza AndrewTdi (#94234) üzenetére


Egzee
őstag

jaaaaa... hát én is olvastam, hogy az AMD FX vásárlóknak jár egy kis kártérítés, mert a bíróság úgy állapította meg, hogy átverés volt ráírni, hogy 8 mag, én még se kapok emiatt egy buznyákot se, főleg, hogy nem vagyok amerikai és mivel, hogy meg sincs már sok éve...

nesze semmi fogd meg jól! :C

(#94236) fboldog


fboldog
senior tag

Sziasztok,
méretcsökkentés miatt alaplap csere előtt állok (ATX -> Mini ITX)
Jelenleg egy Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 WIFI v1.1-t haszálok egy Ryzen 7 2700-zal.

Olvastam az összefoglalót és az a kérdés merült fel bennem, hogy miért nincs az ajánlott alaplapok között (figyelembe véve ezt a VRM táblázatot) az alábbi két alaplap:
- ASUS ROG Strix B450-I Gaming
- ASUS ROG Strix X470-I Gaming

Nekem azért került radarra ez a két alaplap, mert mindkettő támogatja a HDMI 2.0-t (jelenleg még nincs rá szükségem), illtve mindkettő két m.2 slottal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#94237) Milka 78 válasza AndrewTdi (#94232) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Z77-ből kb amit kapsz, mert újonnan nincs ami meg használtan van és olyan szintet képvisel mint a mostani lapod, ráadásul itx (mert az meg főleg nincs és matx-ből is kevés tisztességes darab maradt)az pofátlanul drága...erre mondjuk, hogy platform csere vagy az összefoglalóban legörgetsz a 1155-ös szekcióig és ezen belül a tuningképes itx /matx (TJ08-E-be befér) bekezdésekig majd az ott található lapok egyikére el kezdesz vadászni, de egy kb 5-6-7 éves lapért nem biztos hogy adnék 30-40 forintot :N

(#94238) Milka 78 válasza fboldog (#94236) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem bőven elég lesz a B450 is oc ugyan úgy menne benne (bár lehet némileg egyszerűbb a bios) és a vrm kb ugyan az rajtuk.
A 2db m2-nél azért érdemes elolvasni az apróbetűs részt mint a vga csak x8-ban fog menni 2db nvme m2 ssd kapcsán vagy a hdmi 2.0-ból kiindulva ha esetleg apu-ban gondolkodsz akkor csak 1db fog menni...érdemes utánna olvasni a linkel gyártói lapon, mert van benne egy két csavar :)

(#94239) fboldog válasza Milka 78 (#94238) üzenetére


fboldog
senior tag

Hoppá, köszi az észrevételt, így már lehet inkább elengedem a dual m.2-t.

A HDMI 2.0 inkább a jövőre nézve lesz érdekes, ha alaplap upgrade jön és média lejátszóvá degradálom egy APUval társítva.:)

üdv.: Boldog Ferenc

(#94240) awe2


awe2
csendes tag

Sziasztok.
Cserebere előtt állok, Asrock Z170 Ex6+ i5 7600k 1151 kerül leváltásra.
Ami szinte biztos valami Z390 +i5 9600k vagy i7 9700K szintén 1151.
Az Asrock lapokat nem nagyon láttam a kifejezetten ajánlottak között...

Van ennek valami ismert oka?

Szemeztem a ASRock Z390 Extreme4-el de mivel nincs készleten pillanatnyilag kisebb lélektani fájdalommal belemennék egy PhantomGaming7 vagy Taichi beszerzésébe is akár, de ez nincs kőbe vésve, bármi szóba jöhet.
Nem biztos hogy jól lövöm be magamtól de igyekszem olyan lapot (egyebet) venni ami váltáskor jobb eséllyel lesz hasznos valakinek, addig is nálam stabilan végzi a dolgát túlhajtás nélkül. Ma már ritkán játszom, viszont a sok sata és usb meglétét szem előtt kel tartsam.

(#94241) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Üdv mindenkinek.
Egy gyors kérdésem lenne. I3-9100F alá a B és H lapok közt miben nyilvánul meg a különbség? Később menne bele egy 9400F. Lenne érdemi különbség, ha már most egy H-s lapot vennék?

Humorban nincs helye tréfának!

(#94242) VGNGR válasza pecccccccca (#94241) üzenetére


VGNGR
senior tag

A H-s a gyengébb, inkább vegyél egy B-set az ajánlottak közül. Több csatlakozó, jobb szolgáltatások, jobb VRM.
A H-s leginkább irodai munkára való.

[ Szerkesztve ]

(#94243) pecccccccca válasza VGNGR (#94242) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Hmm. Haswellnél még a H-s jobb volt. Akkor itt már jobban felszereltek a B-s lapok?

Humorban nincs helye tréfának!

(#94244) pecccccccca válasza pecccccccca (#94243) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Vrm és felszereltség szempontjából melyik a legjobb választás az alábbiak közül?
Asus Rog Strix B365-G Gaming
Gigabyte B365M Aorus Elite
Gigabyte B365M Aorus Pro
Illetve alapvetően ezek közül melyik a legajánlottabb?
Köszönöm.

Humorban nincs helye tréfának!

(#94245) blue01song


blue01song
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, i7 9700K-hoz keresek alaplapot, és ezt néztem ki:

Asus TUF Z390-PLUS GAMING

Ez mehet? Tapasztalatok? Volt ezzel esetleg bármi gond?
Köszi előre is a válaszokat! :R

(#94246) palfitom válasza pecccccccca (#94241) üzenetére


palfitom
félisten

(#94242) VGNGR
Pontosabban kétféle H-s lapról beszélhetünk, H310 és H370. A H310-re igaz amit VGNGR kolléga írt.
H370 kb. csak annyiban tud többet a B-s társaitól, hogy támogat Raid-et. Valószínűleg nincs rá szükséged, maradj nyugodtan B-s vonalon (amit már a gépes-topikban egyeztettünk).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#94247) VGNGR válasza palfitom (#94246) üzenetére


VGNGR
senior tag

:R

(#94248) pecccccccca válasza palfitom (#94246) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Itt is köszönöm a válaszod.
Maradok B vonalon.
Amit feljebb felsoroltam 3 lap közül melyiket ajánlanád? Type-C csatiról végülis le tudok mondani, csak a telefonom miatt kellett volna, mert olyan a gyári kábele, de van másik ami sima hagyományos usb-s.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#94249) palfitom válasza pecccccccca (#94248) üzenetére


palfitom
félisten

Szívesen.

(Az egyikük gondolom B360 M AORUS PRO akart lenni.)
Alapvetően én nem szívesen vennék B-s lapot 30k fölött, de a Strixen jobb hangkártya van (ALC1220), mint a két Gigán (ALC892), ezért inkább azt választanám.
Ha nem számít a hangkártya, akkor én Asrock B365M PRo4-et vennék (szintén ALC892).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#94250) pecccccccca válasza palfitom (#94249) üzenetére


pecccccccca
senior tag

A Rog Strix-nek nem jobb a VRM része? Mintha több feszszabályzó lenne a proci körül. Ha hülyeséget írok helyesbíts nyugodtan.
Illetve az Asrock lap, ha jól gondolom az árelőnye miatt ennyire favorit az ajánlásaidban? Különösebben nem nagyon van különbség a Giga és Asrock közt?
Bocsánat a sok kérdésért csak ismét 5-6 évre vennék konfigot és szeretném a legjobbat kihozni 80 ezer forint magasságában.
Strix fele húzok bár meggyőzhető vagyok, ha ésszerűbb másik lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.