Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94651) bambano válasza Milka 78 (#94650) üzenetére


bambano
titán

az x3900 az egyik célpont, de kérdés, hogy az az alaplap tápellátás meg hasonlók szempontjából stabil-e. meg azt sem tudom, hogy ha az alaplap 105 wattos tdp-re van tervezve, akkor 105 wattos tdp-jű procit okos ötlet-e belerakni, nulla tartalékkal...

kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#94652) Dißnäëß válasza bambano (#94642) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Legköltséghatékonyabban ez a szerverlap jön ki, Ryzen sima Desktop CPU-val (ha jól emlékszem, 16mag/32 szálig mehetsz Ryzen9-el). ECC-t kezel mindenesetre a desktop CPU is, de csak Unregistered DIMM-et, mondjuk 128 Gigáig az is tökéletes.

Ha nem fontos a szerver képesség, mint IPMI, 10GBE, stb, mehet sima desktop lap is, akár ASRock, akár ASUS, Gigabyte, csak az ECC tudást meg kell nézni + jó VRM-je legyen a 9-es procihoz. MSI ECC támogatás hiánya miatt no-go. De én lehet maradnék az általad linkelt ASRockRack lapnál, jó ideje szemezek vele jómagam is, klassz cucc. Külföldön dícsérik, állítólag OK.

RAM-ból pedig megtömni a létező leggyorsabb, QVL-ben szereplő legolcsóbbal, Hynix, stb. Lényegében QVL listából bármelyik jó.

TR4 szerintem overkill, ha már 24 mag nem kell.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#94653) bambano válasza Dißnäëß (#94652) üzenetére


bambano
titán

hozzávetőleges árak szerint a 12 magos ryzen fajlagosan sokkal olcsóbb, a 16 és a 24 magos is másfélszer drágább/mag.

a tr4-ben is a körítés a lényeg, jobb-e a 4-es pcie, lesz-e hozzá gyorsabb nvme meghajtó, ilyesmi.

kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#94654) Milka 78 válasza bambano (#94651) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A legtöbb X570 röhögve kiszolgálja ezt a procit és ugye oc az nem lesz ami merőben megkönnyíti a dolgot.

ASUS PRIME X570-P. Stabil megbízható lap és árkategóriájában kifejezettem erős és hűvös vrm van rajta, bár a felszerelés eléggé spártai.

ASUS TUF X570-PLUS GAMING. Nagyon hasonlít a fent említett P-hez viszont egy hajszálnyit alakítottak a vrm részen (dupláztak pár összetevőt, de nagyjából azonos a vrm) ezért minimálisan felül múlja a P-t e téren.

ASUS PRIME X570-PRO. TUF vrm viszont a felszerelés az komolyabb (lan,hangkari és csatlakozók). Ennek az alternatívája a GIGABYTE X570 AORUS PRO.

GIGABYTE X570 Aorus ULTRA ? Ez egy igazi bestia és bár "gémör" lap, de bitang erős a vrm része, ráadásul a körítés sem rossz ami rajta van.

ASUS PRO WS X570-ACE. Se rgb, se cukor máz, workstation lap egy a Srtix-E-hez nagyon hasonló vrm-el, dupla lan és elég ritka (vagy egyedülálló módon) tud pcie4 8/8/8-as kiosztást (nem tudom hasznos e neked). Érdekes darab bár bitang drága. Szerintem pusztán a vrm-et nézve a Giga azért izmosabb e téren, de szinte almát a körtéhez.

Isten igazából itt bármelyik lap kiszolgálja a a 3900x-et, inkább a pénztárca, felszerelés az ami döntő lehet. Viszont az általad linkelt ASrockot nem ismerem, de vrm terén kb az összes általam linkelt lap felülmúlja...viszont tény és való, hogy az egy szeró deszka, míg az általam linkeltek desktop vonalon mozognak.

[ Szerkesztve ]

(#94655) bambano válasza Milka 78 (#94654) üzenetére


bambano
titán

ezekkel az a gondom, hogy beleéltem magam a 10 gigás lanba, és az a chipset, ami az asrockon van, kártyára szerelve 130 rugó. tehát ha egy alapjáraton 110 rugós lapba bele akarom rakni a 10 gigát, rögtön 240k lesz, amitől még én is leszúrok egy tripla rittbergert hátra. az asrockon ezenkívül van olyan fullos távmenedzsment is, amit ismerek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#94656) De4d


De4d
őstag

Üdv.

GIGABYTE B450M DS3H
ASROCK B450M PRO4-F
ASROCK B450M PRO4
GIGABYTE B450M-GAMING

Ezek közül a lapok közül melyiket lenne érdemes megvenni, egy rtx 2060 vga illetve egy ryzen 2700x alá, valamint 2x8 gb ddr4 3200mhz-s ram kerülne bele?
Tuning abszolút nem érdekel.

Minden jó, ha a vége jó!

(#94657) Milka 78 válasza De4d (#94656) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha csak berakod és hajrá felhasználás lesz, nincs oc és a bios sem izgat annyira kb bármelyik megfelelhet számodra.
Inkább nézd meg, hogy milyen a körités (kell e usb 3.1 Gen2 vagy type C, mennyi venti csati kell és hasonlók). A DS3H és a Pro4-F spártaibb felszereltségű, az Aorus on van USB 3.1 gen 2 Type A, több e venti csati és hangkari/kimenetek terén is erősebb mnt a többi, de amúgy ugyan az mint a DS3H.
A sima Pro4-en van usb 3.1 Gen 2 Type A és C is. Ezen felül a 2db ASrock vrm terén erősebb és a bios sem annyira fapados mint a Gigánál, bár ugye se oc, se turkálás így nem is olyan lényeges ez talán.

(#94658) De4d válasza Milka 78 (#94657) üzenetére


De4d
őstag

Hát talán ami a legfontosabb az hogy a legnormálisabb hangkártya legyen benne.
Mivel ez konfig csak full hd-n lenne használva játék alatt, nem kell 4k sem több monitor, valamint zenélésre, netezésre (bár a zenélés miatt majd úgyis egy kell külön egy rendes hangkártya) Ennek a konfingnak nem kell tuning hogy elég legyen ilyen felbontáson. Ha majd váltanák esetleg valamikor mégis nagyobbra, akkor meg megint az egész úgyis cserélve lenne.

Minden jó, ha a vége jó!

(#94659) Gyuri27 válasza De4d (#94658) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezeken a lapokon az alc 8xx széria elég öregecske.
Nem tudom mi a keret és csak ebből lehet-e választani. Mik az igények csak matx pl.
ALC1xxx hangkarisokat keress vagy szánj rá némi pénzt a hangkárytára ha ilyen jellegű + igényeid vannak.
Szerintem. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#94660) De4d válasza Gyuri27 (#94659) üzenetére


De4d
őstag

Ezt a konfigot amit megadtam, normálisan vigye, tuning és más extrák nem érdekelnek. Hang miatt meg majd úgyis egy rendes hangkártyát veszek.

Minden jó, ha a vége jó!

(#94661) Gyuri27 válasza De4d (#94660) üzenetére


Gyuri27
félisten

És csak ebből a 4-ből lehet választani?

Amd - Radeon - Ryzen

(#94662) De4d válasza Gyuri27 (#94661) üzenetére


De4d
őstag

Ezeket néztem illetve ajánlották itt a ph- ebben az ár kategóriában (20k körüli)

Minden jó, ha a vége jó!

(#94663) Gyuri27 válasza De4d (#94662) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ház az álmos könyv szerint [link] az asrockok vrm-je kicsit jobb. Válaszd azt had szaladjon az X (ahhoz kell rendes vrm, hogy boostoljon).
Ram legyen aegis 3000 vagy 3200.

Amd - Radeon - Ryzen

(#94664) De4d válasza Gyuri27 (#94663) üzenetére


De4d
őstag

Korábban néztem pont ezt az Aegis-t, volt már G.skillem, jó ramok. De sajnos nincs rajta hűtőborda, inkább vennék olyat amin van.

Minden jó, ha a vége jó!

(#94665) Gyuri27 válasza De4d (#94664) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát nincs. De cimbora ha 20k-ért nézel lapot akkor spórolj a ramon is. Vagy ha neked 5-8k-t megér hogy egy semmi borda legyen rajta akkor inkább azt tedd a lap árához. Mert 30k környékén már vannak jó lapok.
Azaz. Olcsó lap + borda a ramokra vs jobb lap de kopasz aegis. Én az utóbbit választanám.
Mivel X-s procit veszel nem lesz mindegy mennyire boostol. Ahhoz azért kell egy rendesebb alp, meg egy középkategóriás hűtő.
De te tudod. Ott a lap manuálja abban leirva milyen ramok oké válasz kedvedre bordásat.
Az már nem ide tartozik.

Amd - Radeon - Ryzen

(#94666) csiga8 válasza De4d (#94664) üzenetére


csiga8
senior tag

Az Aegis olcsó, stabil, és már használható gyorsaságú. Jól szellőző házban nem kell rá borda. A családban volt tán majd egy évig 2*8 GB, hibátlanul ment. Leginkább játékra volt használva.

(#94667) palfitom válasza De4d (#94664) üzenetére


palfitom
félisten

Kb. semmi hátrányt nem jelent, hogy nincs hűtőbordája, viszont bevált, jól fut a platformon!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#94668) cubi06


cubi06
csendes tag

Sziasztok!

AMD Ryzen 5 1600 AF kódjelű CPU-hoz keresek alaplapot. Tudnátok ajánlani párat ami támogatja ezt a CPU-t? Előre is köszönöm.

(#94669) Gyuri27 válasza cubi06 (#94668) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ár? Méret? Mind támogatja. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#94670) De4d


De4d
őstag

Okés köszi mindenkinek az infókat.

Minden jó, ha a vége jó!

(#94671) Ghost89


Ghost89
csendes tag

Sziasztok, új gépet tervezek vásárolni, egy ryzen 5 3600-as processzorral. A kérdés az lenne hogy mi a különbség az Aorus b450 és az x570 között azon kívül hogy a b450-eshez kell bios frissítés ahhoz hogy üzemeljen benne a ryzen 3.ik gen a másikhoz meg nem. Ezen kívül mi a különbség? Csak mert ugye 40k-val drágább az meg nekem nem aprópénz. Ami még fontos lehet: m.2 ssd nem lesz a gépben egyenlőre, a ramok szintén Aorus 3200-as 16gbosak lesznek, a vidikari meg egy 5700xt.

(#94672) Milka 78 válasza Ghost89 (#94671) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kb minden, almát a körtéhez. Tele van a net az x570 és a B450 ismertetésével, de legegyszerűbben úgy fejezném ki magam, hogy az a Giga Aorus Elite/Pro B450 kb arra jó, hogy berekod a procit és kész. Ezen felül gyenge és melegedős vrm van rajta, faék bios, kb minden téren jobb tőle az MSI B450 A-Pro MAX/Gaming Plus MAX/Tomahawk MAX.
Ehhez képest az X570 egy felsőbb kategóriás termék, még erősebb táprésszel (oc és nagyobb Ryzen aka fejleszthetőbb),hosszabb terméktámogatás, bővített bios és röhögve viszi a legnyaobb Ryzeneket is, gondolok itt az Aorus Elite-re.

(#94673) Ghost89 válasza Milka 78 (#94672) üzenetére


Ghost89
csendes tag

Akkor megéri azt a plusz 40k-t rákölteni egy új konfig építésekor?

(#94674) Milka 78 válasza Ghost89 (#94673) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha akarsz tuningolni akarsz fejleszteni/nagyobb ryzent és szeretsz barangolni a biosban akkor igen, minden másra ott a b450, de mint mondtam az a Giga b450 szerintem gyenge eresztés, inkább a fent említett MSI-k közül válassz, mert azokon van normális bios, erős vrm, ami miatt oc-ra és komolyabb Ryzenre is elegek, ja és alapból Ryzen 3000 bios van rajtuk.

(#94675) Tyler Durden

Sziasztok,

Héten elkezdtem összerakni a gépemet, egy dologban vagyok még bizonytalan, hogy milyen alaplapot vegyek. /Ryzen 5 2600x alá lenne cooler master masterbox q300l házba/
Ezen a kettőn gondolkozom: MSI B450M MORTAR MAX vs ASUS ROG STRIX B450-F GAMING

Illetve ha esetleg az alaplapi wifi is szempont, akkor mi jöhet még képbe? Illetve a Mortar kapható még? /elég sok helyről eltűnt, azaz neten fentvan, de felhívom és nincs készleten/
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#94676) Gyuri27 válasza Tyler Durden (#94675) üzenetére


Gyuri27
félisten

Asust szerintem felejsd el.
Ryzen alá msi és asrock a legjobb választás.
Az asus nem a régi.
Egy steel legend jóval olcsóbb. De egy msi 470 gaming + is abban az árban van.
Egyébként msi-ből az összes max végződésű jó vétel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#94677) Milka 78 válasza Tyler Durden (#94675) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A q300l nem mATX ház? Csak mert az Asus ez esetben nem megy bele.

(#94678) Tyler Durden válasza Milka 78 (#94677) üzenetére

Jogos, majdnem benéztem :B Ha olyan lapot szeretnék amin wifi is van esetleg, akkor mi az ajánlás?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#94679) deathbird69


deathbird69
csendes tag

Sziasztok

Nyugdíjas szülőknek netezős gépben AMD vonalon (AMD Athlon 3000G 3.5GHz) proci mellé milyen lapot ajánlanátok?

Nem lesz semmi húzás. Csak alap felhasználásra Facebook, netes kártyajáték.
Melyik olcsóbb lapot érdemes venni

Előre is köszönöm a javaslatokat.

"A rőzsetűz messzebre látszik, de hamarabb lohad le a szarból rakottnál: erre gondolj ha magaddal együtt másokon is könnyíteni akarsz"

(#94680) Paxker315 válasza deathbird69 (#94679) üzenetére


Paxker315
addikt

ZigiByte B450M S2H [link]
ArseRock B450M HDV [link] (A hdv r4.0 NEM)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#94681) MaddeNNNN válasza Tyler Durden (#94678) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Őszintén, veszel egy minőségi mATX lapot és hozzá egy wireless USB WiFi adaptert. Én is wifit használok asztali géphez. 2 gipszkarton fal és 8 méter választ el. Tökéletes jelerosseg és teljes savszel ezzel: [link] Úgy gondolom jobban kijossz így mint egy wifis lappal.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#94682) palfitom válasza MaddeNNNN (#94681) üzenetére


palfitom
félisten

+1
Ez így van, én is inkább bővítőkártyával / stickkel oldanám meg a WiFi-t.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#94683) Tyler Durden válasza MaddeNNNN (#94681) üzenetére

Köszi a választ, akkor ezen a vonalon megyek tovább :R

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#94684) MaddeNNNN válasza Tyler Durden (#94683) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Igazán nincsmit. Az USB amit linkeltem nyilván csak iránymutató. A WiFi topicban tudnak segíteni, lehet neked elég lesz egy kisebb antennas is, de az is lehet hogy erősebb kell.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#94685) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
Lehet elkövettem egy butaságot, B450 Tomahawk lapom van, felnéztem a gyértó oldalára mert már egy éve hogy biost frissitettem, felraktam a legfrissebbet, és jelentősen megváltozott a bios. Vissza lehet varázsolni a régebbit, illetve van értelme vissza tenni? Vagy hagyjam fent ezt a fakerekes verziót? R9 2700-as cpu-m van, nem tervezek Zen2-re frissiteni.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#94686) Paxker315 válasza snake1977 (#94685) üzenetére


Paxker315
addikt

tavaly januárit tedd vissza, az jó lesz : )

MSI forumon flash toolra keress, oda fog vinni a letlteshez-leirashoz. https://forum-en.msi.com/index.php?topic=108079.0 [link]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#94687) snake1977 válasza Paxker315 (#94686) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm! :)
Szimplán a usb drive-ra téve a bios file-t nem fog működni? Felfelé így frissitettem, bios alól.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#94688) sutszi


sutszi
veterán

Helló!

Felmerült, hogy az itthoni gépparkot megújítjuk kicsit. Full zöldmezős történet. Nem sürgős nincs kapkodás. Jól ki akarom találni. Az összefoglaló és az utóbbi 100+ hsz és az különböző cikkek után elbizonytalanodtam, hogy merre tovább. A fő szempont, hogy minimum 3-4 évig ne kelljen fejleszteni rajta. A felhasználás változatos, játék is van benne... 1 kártyás rendszer lesz. Tuningot nem tervezek.

A kezdeti feltételek: (fentről lefelé csökkenő prioritás)
- M.2 NVMe SSD-t ne korlátozza a kevés pcie tehát x4 gond nélkül legyen rajta
- 4 memória foglalat
- B450
- Ryzen 3600 CPU-hoz.
- bios upgrade nélkül működjön a 3xxx ryzennel
- ATX vagy MATX (nincs prioritás, csak kisebb ne legyen)
- ár max 30 ezer. de 10% rugalmasság belefér, indokolt esetben

Ami a problémát jelenti:
- memória támogatásról azt olvastam, hogy B450-nél még mindig vannak problémák
- B450 támogatási ciklusa. Mivel pár hónapon belül jönnek a 4xxx-ek ezért kérdéses, hogy lesz kompatibilitás a kettő között. Ha már hosszú távra gondolkodom, akkor X570 is beleférhet, hogy később is tudjak bővíteni. Ezek viszont dárgák és zavar a ventilátoros hűtés is. Olvastam, a 4xxx-el kapcsolatban, hogy várható passzív hűtéses chipset hozzá...
Ismerem a poént, hogy akkor érdemes lenne megvárni a 6.gen Ryzent...bla..bla... De most nem erről van szó. AM4 támogatás és hozzá párosított chipsetek életciklusa végén járunk. 2021-re új foglalat lesz. Akkor már célszerű az utolsó hullámba fektetni, hogy később is tudjak elemenként fejleszteni a gépen és ne kelljen 2-3 fődarabot cserélni...

Mennyire valid a gondolatmenet?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#94689) Dzsuri89 válasza sutszi (#94688) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Én csak az X570 félelmedre reagálok, nekem MSI Carbon Pro Wifi lapom van, de volt Gaming Plus is belőle és a venti kb egyszer se kapcsolt be. :) Manuálisan megnéztem mükszik-e, de kell egy bizonyos hőfok, ami felett lép pörgésbe.
Az MSI Max jelzésű lapjai tudják a 3. Genes procikat is Bios frissítés nélkül.

(#94690) kalozhun100


kalozhun100
őstag

3700x alá nagyon felesleges a Crosshair VII Hero lap?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#94691) HurricaNe


HurricaNe
csendes tag

Sziasztok.
Alaplapot szeretnék vásárolni egy 3700x mellé.
Kinéztem 3 lapot, de nem látom a különbséget köztük csak árban.
1: MSI B450 TOMAHAWK MAX
2: MSI B450 GAMING PLUS MAX
3: MSI B450M-A Pro Max
Mivel tud az egyik többet, mint a másik?

(#94692) Paxker315 válasza HurricaNe (#94691) üzenetére


Paxker315
addikt

azt válaszd, amelyiken számodra megfelelőek a csatlakozók, tetszik a megjelenése, olcsón jutsz hozzá. Lényeges eltérés nincs köztük, a VRM komponensek azonosak, a VRM hűtőbordák közt meg nem annyival jobb a Tomahawk, mint sokan hiszik. [link]

3700x egyiknek sem okoz gondot. Vedd, amelyik tetszik, jobban bejön ;)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#94693) attiati


attiati
veterán

Amatőr kérdés, de az alaplap rögzítő csavarokat mihez kellett volna kapnom?
A házhoz vagy az alaplaphoz?

Illetve normális az a pár világosszürke folt a cpu foglalat körül?
Az előző tulaj összepasztázta, vagy az ott sérülés?

[ Szerkesztve ]

(#94694) Milka 78 válasza sutszi (#94688) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azt, hogy mit hoz a jövő azt a fene sem tudja, de 30 ropi valljuk be eléggé kis költségvetés, ezért nagy csodát ne várjunk.
MSI B450 A-PRO MAX. Ebben röhögve elvan egy 3600, de akár 3700/3800 is oc-val. A fórumon egy kis finomhangolással még 3900-as felhasználó is van, igaz ő Tomahawk-al tolja, de az majd ugyan ilyen. 1db m2 nvme ssd minden korlátozás nélkül tud benne működni, ezen kívül meg stabil megbízható lap. Memória terén meg alaplapi qlv, de van pár modul amit szeret a Ryzen (memória/Ryzen topik) és már közel sincs akkora galiba e téren mint anno.
Ha ragaszkodsz az X570-hez, de nem akarsz anyagilag belerokkanni akkor ASrock x570 Phantom Gaming 4.

(#94695) Milka 78 válasza kalozhun100 (#94690) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Baromi felesleges, mint feljebb már kifejtettem.

(#94696) viperabácsi válasza attiati (#94693) üzenetére


viperabácsi
addikt

Valószínű , hogy paszta maradék a lapon az a foltosodás. Alaplapi távtartók / csavarok a ház tartozékai !
Egy jobb képet lőhetnél róla mert ,, úgy nézerm még a foglalat is pasztás :W

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#94697) Milka 78 válasza attiati (#94693) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én pasztára gyanakszom, de akkor le kéne tudnod szedni róla. Viszont ha nem jön le akkor kb a gari is ugrik, mert kapásból rávágják a külsérelmi nyom látható szöveget.

(#94698) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Fiam Steam-on játszik CSGO-t.
Bem akar túl sokat költeni új gépre.
Azt mondták neki, hogy egy I3-as procival is tudja normálisan játszani.
Ezt a processzort javasolták neki:i3-9100 F.
Vagy esetleg mást javasolnátok, ami újabb széria?
Ehhez jó lesz-e ez az alaplap, vagy tudtok javasolni újabbat is?
Asrock B360M Pro4
Gondolom ezeket már nem egyszerű beszerezni!

(#94699) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#94698) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az i3-9100 processzor kapható, de ez az alaplap már nem.
Légy szíves ajánljatok hozzá egy alaplapot!

(#94700) attiati válasza viperabácsi (#94696) üzenetére


attiati
veterán

köszi, igen, valóban a foglalat is olyan :( Tulaj szerint így kapta vissza a cserepéldányt a boltból, mert ő soha nem használta. Na ezt nehéz lenne bizonyítani a bolt felé. A vakus kép ilyen lesz sajnos, anélkül meg még rosszabb.

Mika 78: Alkohollal rámehetek tényleg? Vagy mivel szabad leszedni?
Ha mégsem jön le, akkor bele merjem pakolni a cuccokat így?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.