Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93701) metrion válasza MelloOne (#93686) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Én is így voltam, hogy maradok az Intelnél, de hamar belekezdtem egy Ryzen gép építésébe, ami december elején épül, már csak az alaplap hiányzik. Az én választásom egy Ryzen 5 2600-ra esett, ~33k-ért sikerült beszereznem, az alaplap meg egy MSI B450 Tomahawk Max vagy B450 Gaming Pro Carbon AC lesz. :)

(#93702) Milka 78 válasza kulfoldi (#93700) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jó az UD is bár minimálisan jobban melegszik a kisebb hatékonyságú vrm bordák miatt, de még így is jobb választás mint az ASrock.
Háát...ugye a 165 ropis procinál ne a lapon spóroljunk, ellenkező esetben jön a finombeállítás ;)
ASUS PRIME Z390--ban csont nélkül fog menni a finom behangolás meg a Coffe Lake topikban sokszor téma volt, ott majd segítenek ez ügyben ha mégis az olcsóbb megoldást választod.

[ Szerkesztve ]

(#93703) Hublot válasza Milka 78 (#93702) üzenetére


Hublot
senior tag

Bocs kuzin de mindig elkap a röhögőgörcs mikor UD megy. :DDD
Teee... fogkrém hero! :DDD

[ Szerkesztve ]

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#93704) Milka 78 válasza Hublot (#93703) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egy igazi örökzöld Bélám! :DDD

(#93705) kulfoldi válasza Milka 78 (#93702) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Koszi a valaszt! :R Nem arrol van szo, hogy meg akarom sporolni a draga lapot csak feleslegesen dragat nem szeretnek, vagyis olyan funkciokert, amik nem lesznek kihasznalva nem szeretnem ha fizetne a haverom. Szoval nem kell a vilag legjobb tuning deszkaja 4db PCIe 3.0 x16-sel. :) Kozben emlitettem neki, hogy dragulna a gep, es ezert felvetette, hogy megis inkabb kiegyezne egy i7 9700k-val, ami fele korabban probaltam terelni, csak aztan kiderult, hogy jelent nemi elonyt az i9 abban az alkalmazasban amire szeretne hasznalni a gepet, es ezert alakult ugy hogy legyen i9. Szoval sajnos lenne meg egy kerdesem, az i7 9700k 65W TDP-jel sem tudnak megbirkozni a B360 lapok? Ahhoz mit javasolnal? Se tuning, se jatek... Koszi!

Szerk most nezem, hogy a 9700k is 95W. Akkor marad a ASUS PRIME Z390 minimumnak?

[ Szerkesztve ]

(#93706) Piftuka válasza varmi2 (#93695) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha már az MSI B450 ismét szóba került...

Ti is úgy látjátok, hogy az MSI a saját honlapján teljesen elcsexerintette az összehasonlítást? :F

B450 Gaming Plus Max vs. Pro Max vs. Tomahawk Max

- Most akkor melyik támogatja a Ryzen 9-et, és melyik nem?

- Nem teljesen egyforma a LAN vezérlő mindhármon? (Az utolsón kiemelik, hogy "Gigabit", mintha a másik 2 nem az lenne.)

- Most akkor melyiken van VGA valójában, és melyiken nincsen? Mert még a saját honlapjuk termékfotója is ellentmond annak, amit a táblázatuk er...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#93707) Bubu0074


Bubu0074
csendes tag

Sziasztok nektek melyik Bios jött be legjobban a MSI tomahawk max laphoz R5 3600 procit hajt de ez az új Bios mintha lassabb lenne a proci 4000 Ghz megál nem megy 4,2 Ghz-ig cpu terhelésen.

(#93708) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Alapvetően B450 chipsetes lapot néztem Asrock B450M Pro4 vagy GIGABYTE B450 Aorus M, de itt vannak a válaszok:


1. Mennyit szánsz az alaplapra?
20-30K
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?

R5 2600, Rx 580 8GB
3. Milyen méretű lapot szeretnél?

ATX vagy MATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)

PCI-E, USB 3.0, SATA 6GB
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?

HDMI
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?

NEM
7. Használt, vagy új alaplap?

ÚJ
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)

Átlátszó az oldalfal, de nem feltétel az RGB, ár érték alapján a legjobb legyen.
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?

Nem

:R

(#93709) Hoho válasza Hoffer (#93708) üzenetére


Hoho
tag

Szia!

A fiam és barátja használ ilyen Gigát, 2600-as procival, nekem most ASRock van, meg tegnap is Asrock B450M Pro4 - ilyennel vittem ki gépet 2600-as procival. Mindkét lap működik rendesen, de a plusz M.2 foglalat miatt, és a passmark eredmény miatt én az ASRockot javaslom. A 3.30 -as BIOS-sal 14100 pontot ment a mostani gép 3000Mhz-es RAM-mal, a Gigák meg 13500-13600 körül mennek. (jobb az auto boost)

A Fan Tuning is jól működik az ASRock-on, érdemes kipróbálni. A házhűtőnél a CPU hőfokra érdemes kalibrálni, a default MB sensor helyett.

Üdv!
HZ

(#93710) szasanyi válasza Hoffer (#93708) üzenetére


szasanyi
félisten

Bár az ingadozó árak miatt ez éppen túl van határon, de az újabb kiadása és a jó tapasztalatok miatt ajánlom a MSI B450M Mortar Max lapot.
Ezt még jövőállónak is lehet nevezni, szóval 1-2 éb múlva egy esetleges CPU csere miatt sem kell leváltanod. Gondolom azt tudod, hogy bármelyik lap VGA kimenetei csak G jelzésű CPU-val használhatóak mert csak azokban van iGPU.

(#93711) Hoffer válasza szasanyi (#93710) üzenetére


Hoffer
őstag

RX 580 vga-t használok nem pedig az alaplapit.

(#93712) szasanyi válasza Hoffer (#93711) üzenetére


szasanyi
félisten

(#93713) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
3700x biztos. Alaplapot nem tudom. Érdemesebb az x570 szériában gondolkodni, vagy inkább egy komolyabb B450? (A rendszert mindenképp m2 ssd-re szeretném)

(#93714) palfitom válasza redingitell (#93713) üzenetére


palfitom
félisten

Ha kérdezel, feltétlenül közöld a következőket:
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB 2/3,SATA 2/3,PCI,PCI-E,...)
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
7. Használt, vagy új alaplap?
8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93715) Paxker315


Paxker315
addikt

féloff, nem szorosan kapcsolódik topikhoz, de, mégis csak alaplap& vásárlás témában:
Miért ér(het)i meg elengedni a régebbi platformot, és inkább új alkatrészekre építkezni? Egy szemléletes video ráadásul ez egy JÓ lap...

Igen, hasznalt alaplap eseten benn' van pakliban, hogy "leélt" darabot fog ki az ember. Főleg, ha valami enthusiast-aficionado-OCaholic felhasználótól vásárol. Így, gondolom, ha valakinek régebbi 2-3-4th generációs alaplap kellene, mert "meghalt" ami van-volt, akár jobban is járhat komplett platformcserével, legalább minden garanciális& akár új, s nem "időzített meglepetés". Nem tudom elképzelni, mennyire frusztráló lehet, ha a használtan árában megvett lap felmondja a szolgálatot.

Nem feltétlen vagyok híve a folyamatos tech-alkatrész cseréknek, de, néha racionálisabb, mint ragaszkodni a régi platformhoz, mert "eddig sem volt vel' gond". Tudom, hogy ez kb. mindenki számára evidens, kézenfekvő, de talán van, aki hasznosnak találja. Miért lehetnek buktatói a használt alaplap vásárlásának.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93716) redingitell válasza palfitom (#93714) üzenetére


redingitell
senior tag

Talán ezek lennének az igények:

1. Mennyit szánsz az alaplapra? max 60K
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? 3700X, Vega 64
3. Milyen méretű lapot szeretnél? ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB 2/3,SATA 2/3,PCI,PCI-E,...) átlag
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? kis tuning lenne
7. Használt, vagy új alaplap? inkább új
8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...) nem

[ Szerkesztve ]

(#93717) Milka 78 válasza kulfoldi (#93705) üzenetére


Milka 78
nagyúr

9700k alá simán elég az UD/Gaming X is mindennemű mókolás nélkül :K I9 alá kell csak a komolyabb deszka, mert az szereti veretni a vrm részt a 95w-s tdp meg mese habbal...

(#93718) Milka 78 válasza redingitell (#93716) üzenetére


Milka 78
nagyúr

ASUS PRIME X570-P, de ha nem akarsz oc babérokra törni elég lehet egy Giga X570 Gaming X vagy akár egy MSI B450 Tomahawk MAX is, de számításba jöhet az MSI B450 Gaming Pro Carbon is ( ez utóbbin a biost ellenőriztesd, hogy Ryzen 3000 Ready e, ellenkező esetben kérj rá frissítést, vagy használd a flash tools-ot saját felelősségre).

(#93719) Milka 78 válasza Bubu0074 (#93707) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ryzen 3xxx topick ;)

(#93720) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

MSI B450 Tomahawk Max és B450 Gaming Pro Carbon AC között BIOS chip tekintetében van különbség? A Tomahawk Max ugye újabb megjelenésű lap, amibe már nagyobb chipet raktak. Meg ha minden igaz a Carbon csak USB 3.1, de neten néhol más van írva.

[ Szerkesztve ]

(#93721) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!
i5-9400 vagy i5-9400F porcesszor alá milyen alaplapot ajánlanátok kb. Asus-tól, MSI-től?
(Még nincs eldöntve, hogy a VGA alaplapi legyen e.)
Játék, extra dolog nem tervezett. Erős irodai gépnek kell, nagy felbontású monitor(ok) lesz(nek) rajta, videókat könnyen kezelje, SSD tervezett a konfigba.
Keret kb. 25-32 eFt.
Köszönöm! :R

(#93722) Paxker315 válasza Zoli2 (#93721) üzenetére


Paxker315
addikt

"alaplapi" grafikus egység már jóideje nincs. Az IGP a prociban van, így, ha 9400f-t vennél, dedikált VGA nélkül, nézheted majd a fekete képernyőt :)

Amúgy Asrock-Gigabyte nem jöhet szóba?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93723) Zoli2 válasza Paxker315 (#93722) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Igen, pontatlan az alaplapi megnevezés, de igen az IGP-s és az IGP nélküli processzorhoz keresek alaplapot. Szóba jöhet más alaplap is.

(#93724) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Egyenlőre továbbra sem sikerült dönteni:

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
20-30K
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?

R5 2600, Rx 580 8GB, DDR4 3200Mhz
3. Milyen méretű lapot szeretnél?

ATX vagy MATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)

PCI-E, USB 3.0, SATA 6GB
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?

nem
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?

NEM
7. Használt, vagy új alaplap?

ÚJ
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)

Átlátszó az oldalfal, de nem feltétel az RGB, ár érték alapján a legjobb legyen.
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?

Nem

:R

(#93725) Milka 78 válasza metrion (#93720) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van pont az amit említettél. Csak a MAX termékek kaptak nagyobb bios chipet a 400-asoknál.
Van rajta USB 3.1 Gen2 is type A/C kiépítésben 1-1 db.

[ Szerkesztve ]

(#93726) Milka 78 válasza Hoffer (#93724) üzenetére


Milka 78
nagyúr

ATX : MSI B450-A PRO MAX-> B450-A PRO MAX
MATX : ASRock B450M Pro4-F->MSI B450M BAZOOKA PLUS-> B450M MORTAR MAX

(#93727) szasanyi válasza Hoffer (#93724) üzenetére


szasanyi
félisten

Már kaptál válaszokat, azóta semmi sem változott. Javaslom árkategória szerin nézd meg a lehetőségeket és ha vmelyik érdekel arról kérdezz. Az összes lehetőséget fölösleges felsorolni.

(#93728) Paxker315 válasza Hoffer (#93724) üzenetére


Paxker315
addikt

az átlátszó oldalfal miatt amúgy még a B450M Steel Legend is odaférne, alzán egész jó árakon vesztegetik őket. Útmutatók [link] [link] [link]

Plusz MSI-nél a Gaming Plus MAX. És bánatba az MSI-vel, hogy a gaming plus mikroATX változata a jelek szerint "eltűnt" :(

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93729) Winne


Winne
nagyúr

Na most van B450 Carbon is és Tomahawk is az üzletben.

A Tomahawk-ról olvastam olyat is, hogy jobb a vrm, meg olyat is, hogy uaz. Melyik az igaz?

A lan részre olvastam, hogy jobb a Carbon, meg hogy jó benne a wifi, sokszor jobb a ping, mint kábelen. :F

Plusz azt írják, hogy a Carbonban jobb a hang, plusz ugye van benne optika. (Realtek® ALC892 Codec vs. Realtek® ALC1220 Codec)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#93730) szasanyi válasza Winne (#93729) üzenetére


szasanyi
félisten

Carbon mindenben jobb és a VRM sem azonos típusú a két lapon.- és ezért drágább is. Nekem (is) az van, én csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#93731) Milka 78 válasza Winne (#93729) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Carbon jobban felszerelt mint említetted és ha szükséged van eme plusz szolgáltatásokra akkor simán vehető.
A vrm majd ugyan az. A Carbon mindössze annyit tud felmutatni, hogy párhuzamos/komponens duplikálást végeztek rajta ami nem egyenértékű a duplázott fázisokkal (ergo kamu, mert doubler az nincs rajta), de az is tény, hogy a vrm részen egyenletesebb a hőterhelés ami miatt valamivel hűvösebb a deszka ezen része, viszont ahol a Toma elfogy ott a Carbon is el fog fogyni...mondjuk ez oc alatt jelent bármit is.
Ezt a wifis dolgot...meh...végigpróbáltam az Intel-től a Realteken keresztül a Killer lan-ig mindent és ha nem profi e-sport pályafutásra készülsz akkor ki nem szúrod a különbséget. :N
Ősszeségében a Carbon pont annyival jobb mint amivel drágább.
Viszont a Carbonon lévő biost ellenőrizzetni kéne, hogy Ryzen 3000 Ready, ellenkező esetben kérj frissítést vagy flash tools használata saját felelőségre.

[ Szerkesztve ]

(#93732) metrion válasza szasanyi (#93730) üzenetére


metrion
aktív tag

Viszont a BIOS chip meg a Maxon a nagyobb és így időt állóbb gondolom...meg azon újabb az USB szabvány, de szerintem ez elhanyagolható. Én is a két lap között vacilálok. :B

(#93733) Winne válasza Milka 78 (#93731) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek! :R

Esport nem lesz, öreg vagyok én már mindenhez, de az nem lenne hátrány, ha a szobán keresztülhúzott kábelt ki tudnám váltani plusz amit még Sanyinak írtam, azon tanakodom csak, hogy érezni fogom-e a hangkártya hiányát, vagy sem, mert nagyon megszoktam az Elite Prot, ezért olvasgatok, mert el akarom kerülni, hogy megveszem a drágább lapot, mert az jobb, aztán meg lehet arra is rá kell még vennem a hangkártyát később. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#93734) szasanyi válasza metrion (#93732) üzenetére


szasanyi
félisten

Már bejelentették, hogy még egy Next Gen. Ryzen kompatibilitás várható a B450 lapokhoz amire minden bizonnyal jó lesz ez is az is. Aztán meg már úgyis mind1 mekkora a BIOS chip.
De atöbbi, kézzelfogható és előnyösebb tulajdonság már most is van (és a Carbon felára csak akkora, amiből egy jó AC WiFi stick sem jön ki ;) ).

Winne: Segítség hang kérdéshez ;) Szerintem jó, normális hangkeltő (nálam fejhallgató) jól szól, még zenét is élvezetes hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#93735) Winne válasza szasanyi (#93734) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen ezt néztem a múltkor, csak lap és lap közötti különbségeket ír ugye, egy xFi usb HD-val való hasonlítást vadászok. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#93736) kz2


kz2
csendes tag

Tisztelt Szakértők!
Érdeklődnék milyen ASUS alaplapot ajánlotok I5-9600K alá.
köszi szépen mindenkinek

(#93737) szasanyi válasza Winne (#93735) üzenetére


szasanyi
félisten

Fölösleges, szvsz azt a szintet nem éri el az integrált megoldás.

kz2: miért pont ASUS, Gigabyte nem jó? Ezen kívül egy keretet is adj meg, mert árban eléggé nahy különbségeket vannak.

[ Szerkesztve ]

(#93738) kz2 válasza szasanyi (#93737) üzenetére


kz2
csendes tag

Gigabyte is jó csak ezt hallottam hogy ASUS a jó, de gondoltam, hogy lehet más ajánlott modell is.Szóval kb. 60-70k max.ra gondoltam.

(#93739) palfitom válasza kz2 (#93738) üzenetére


palfitom
félisten

"csak ezt hallottam hogy ASUS a jó" - :W

Szerinted megadtál minden szükséges infót?
Pl. azt sem tudjuk mekkora lapot fogad a házad...

mATX: Gigabyte Z390 M Gaming / MSI Z390M Gaming Edge AC
ATX: Gigabyte Z390 Gaming X / Gaming SLI / Aorus Elite / Asus Prime Z390-A

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93740) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Mivel a Gigabyte Z390 AORUS MASTER lapnak nem találok külön fórumot, itt kérdezném: Jacek fórumlakó társunkon kívül, van még valakinek a fenti lap, avagy kisebb/nagyobb testvére? Kérdeznék tőlük privátban, az alaplapi segédprogramokkal kapcsolatban.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#93741) Piftuka válasza Piftuka (#93706) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezekre a kérdésekre tudjátok a választ, kérem tisztelettel? ;)

"Aquila non captat muscas."

(#93742) ScomComputer válasza VGYke (#93740) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem találsz mert nem jó helyen keresel... :D
ITT van,itt mindenre választ kapsz,sokkal jobban mint bármelyik magyar fórumon.... :K
Nálam volt az egész paletta az elite-től az extreme-ig,de én semmiféle segédprogit nem használtam... :U

(#93743) MZsoltee válasza Piftuka (#93706) üzenetére


MZsoltee
veterán

Most akkor melyik támogatja a Ryzen 9-et, és melyik nem?
Tomahawk MAX támogatja 7C02v30.zip
Pro max támogatja 7B86vM0.zip
Gaming plus MAX szintén 7B86vH0.zip

Most akkor melyiken van VGA valójában, és melyiken nincsen? Mert még a saját honlapjuk termékfotója is ellentmond annak, amit a táblázatuk er...
Tomahawk: 1 x Realtek® 8111H Gigabit LAN controller
B450-A PRO MAX 1 x Realtek® 8111H Gigabit LAN controller
B450 GAMING PLUS MAX 1 x Realtek® 8111H Gigabit LAN controller
A B450-es lapokon sőt már egyik alaplapon sincs vga (intelnél se), csak kimenet. Csak a procikban, abból sem mindegyikben.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#93744) szasanyi válasza MZsoltee (#93743) üzenetére


szasanyi
félisten

... Csak a procikban, abból sem mindegyikben. ... - egész pontosan csak a G jelzésű CPU-kban van.

(#93745) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkodom az ár miatt egy MSI B450 Mortar Max vásárlásán, a Toma Max és Carbon helyett. Két gondom van elsőre, kevés a 3x4 pin venti csatlakozó esetleg egy AKASA PWM FAN Splitter megoldaná a problémámat? Elől 3 db 3 pin venti, hátúl 1 db 4 pin PWM-es venti.
A másik probléma, hogy a CPU hűtő egy be quiet! Dark Rock 4 és ezt még a Tomahawk Max és Carbon Pro-hoz néztem, ott tuti nem takarja ki a RAM-okat (A2,B2). Esetleg van ezzel tapasztalat?

Illetve + 1 kérdés, nem gáz ez az alaplap? Proci felett nincs hűtőborda viszont a táblázat szerint ugyanolyan jó a VRM csak a FET-ek mások...

(#93746) slice14


slice14
veterán

Sziasztok!

Van egy Asus Prime B360 Plus alaplapom, amibe jelenleg 2x4GB 2400-as hyperx fury memória kit van. Most rendeltem szintén fury 2400-as kit-et, csak 2x8GB kiszerelést. Ezek mehetnek be a másik kettő mellé? Valamint az elrendezés mindegy, úgy értve hogy channel 1 vagy 2-be teszem az új ramokat?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#93747) Milka 78 válasza metrion (#93745) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egy sima Y elosztó is megoldja a fan splitter meg simán. A két lap szélessége meg tök ugyan az és maga az elrendezése is ( képeken is szépen látszik). Egyedül a pcie x16 került közelebb a proci foglalathoz.
Ja a vrm tök ugyan az csak a felső bordát lespórolták róla ami viszont nem a processzor vrm részhez tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#93748) Milka 78 válasza slice14 (#93746) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bemehetnek legalább kiderül, hogy mennék e együtt. A1-B1 illetve A2 B2 slottokba egyforma memória párok kerüljenek (pl. A1-b1 4-4gb A2-B2 8-8gb).
Bővebben Coffee Lake topik a beállításokkal kapcsolatban.

(#93749) slice14 válasza Milka 78 (#93748) üzenetére


slice14
veterán

Köszi. Jelenleg az A2-B2-be van a 4-4gb. Valamint mindkét pár cl15-ös, úgyhogy szerintem azzal sem lesz probléma.
Na majd szerda körül kiderül, akkorra várható a kiszállítás.
Mégegyszer köszi.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#93750) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy 9. generációs intel I5 procihoz milyen chipsetű alaplapot javasoltok? Amint látom a Z390-esek támogatják alapból és ha jól látom a H370-esek csak BIOS frissítés után. Az lenne a kérdésem, hogy ha egy H370-es alaplapot veszek (Asusu prime H370-PLUS) akkor hogyan tudok BIOST frissíteni ha a procit (Intel Core i5-9500) nem ismeri fel amit megveszek hozzá? Bizonyára mindenkinek triviális de nekem mégsem. :) A Z390 felárát nem szívesen fizetném ki mert nem fogok órajelekkel játszadozni és nem is hardcore játékra lesz a gép hanem hosszútávra, általános felhasználásra.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.