Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93351) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Elgondolkodtam azon, hogy veszek egy új lapot, később pedig egy új procit.
AM4 kellene, valamint semmiképpen sem Asus. X570 vagy 470 mi az ajánlott? Jelenleg 2 winyo 2 SSD 1 AIO es 3hazventi van ezek maradnának.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#93352) MzperX07


MzperX07
tag

Sziasztok!

Sajnos nem tudom elérni/rosszul tölti be az MSI weboldala az alaplapom support oldalát (semmit nem jelenít meg/nincsenek meg a legördülő menük, nem érem el a szükséges szoftvereket).
Már írtam nekik ezzel kapcsolatban, csak érdekelne, hogy ha van ilyen lapja valakinek/megnézné valaki, hogy nála működik-e?
MSI B350M Mortar
[link]
Chrome/Opera/Vivaldi/Firefox/telefon böngésző/másik PC/reklámblokkoló kikapcsolva/ cache törlése stb. egyik sem hozza be.
Tehát felül a Support fül ez egyedüli, amire kattintva fekete a kép. Minden más alaplap/VGA szoftvereit el tudom érni, csak a sajátomét nem :W

(#93353) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Ryzen 5 2600-hoz keresek lapot. Egyelőre 1db HyperX Fury 2666Mhz-es, 4GB-os RAM-om van, ami kap egy tesót.
A következőkre lenne szükségem:
-6db SATA3 foglalat
-minél tartósabb (későbbi CPU cseréhez)
-4db RAM foglalat

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#93354) ridiculous


ridiculous
aktív tag

1. Mennyit szánsz az alaplapra? >> 25.000-30.000HUF
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? >>
Ryzen 5 1600, ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING, G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
3. Milyen méretű lapot szeretnél? >>
microATX, ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) >>
SATA, PCI-E
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten
csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ? >>
DVGA
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? >>
Nem.
7. Használt, vagy új alaplap? >>
Új.
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...) >>
Nem.
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t? >>
Nem.


Az alábbi 2 lapot nézegettem:
-GIGABYTE B450 AORUS M
-GIGABYTE B450 Gaming X

De természetesen érdekelnének a vélemények hogy 25-30K között van-e jobb lap ezeknél amire érdemesebb beruházni. :U Giga lapokkal semmi tapasztalatom nincs.. :(

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#93355) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Az itt leírt konfig van tervben MSI B450 TOMAHAWK MAX lappal.

Két kérdés merült fel:
1. Ebben az árban van-e stabilabb, jobb felszereltségű lap? A kiválasztott ram problémamentes-e a lapban, vagy van-e ajánlottabb, amivel jobb időzítés, vagy olcsóbb?
2. Ha mATX méretben gondolkodnánk MSI B450M MORTAR MAX vagy ASROCK B450M STEEL LEGEND (melyik mellett és ellen mi szól) vagy van jobb választás ilyen árban?
+mATX esetén a kisebb méret okán felmerült, hogy a linkelt listában lévő komponensek elférnek-e? (cpu cooler, alatta a ram, VGA)

Ahogy a linken is írtam komponensek az Oazis-ban lesznek megvéve, és a Ryzen 5 3600 elvileg nem vagy csak minimális feszemeléssel lesz tuningolva-

:R :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93356) ridiculous válasza ridiculous (#93354) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Ja és még ezt a lapot is nézegettem: Gigabyte B450 Aorus Elite
De ez már árban a plafon. :DDD

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#93357) Paxker315 válasza ridiculous (#93354) üzenetére


Paxker315
addikt

lekuponozod 28 k környékére.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93358) ridiculous válasza Paxker315 (#93357) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Köszi az ajánlást, de nem vásároltam még alzán, hogy kuponoznám le ha nincs is kuponom? :U

Más:
ASUS TUF B450M-PRO GAMING >> ez a lap is nézegetve lett mivel a Giga lapok BIOS-áról nem túl sok jót olvastam, az ASUS-t meg nagyon ajánlják, mondjuk ahogy látom itt a fórumon meg az MSI-t nyomja mindenki, szóval tényleg érdekelne még vélemény.
Még annyi hogy végülis nem hátrány ha az RGB-t kezelné mert olyan gépházat fogok venni amihez nem ártana. :DDD

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#93359) Paxker315 válasza ridiculous (#93358) üzenetére


Paxker315
addikt

? Olvass, és MSI lapod lesz :) Kerékpárcsengő& Sport kupon, ill. gyorskötöző& Kiegészítő kupon: 8500 ft-ot levesz az árból az alaplapnál.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93360) ridiculous válasza Paxker315 (#93359) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Olvasgatok, olvasgatok! :D
8500FT???!!! És ez bármelyik alaplapra alzán? Mert akkor 40.000FTig nézelődök! :Y

*ebben a kuponozásban még lehet kérek segítséget, ha nem baj :U

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#93361) szasanyi válasza ridiculous (#93358) üzenetére


szasanyi
félisten

A fiam gépében ASUS TUF B450M-PRO GAMING van, igaz R7 2700-zal de semmi gond nincs vele: gyors, stabil és jó az audio része is. Viszont több user írt le több problémát ASUS lapokkal Ryzen 3000 mellett.
Az MSI azért ajánlottabb mert újabb kiadások (MAX) amik egyrészt alapból kezelik a Ryzen 3000 CPU-kat (nem kell hozzá BIOS-t frisítés) másrészt nagyon jó VRM részük van ami jól van hűtve (ez szintén fontos a Ryzen 3000 CPU-khoz).
Kuponokhoz segítség: vásárlási értékhez kötött, de érdemes próbálgatni (nyilván olyat kell venni amit amúgy is kell vagy nagyon olcsó és sok marad a kuponkedvezményből).

(#93362) ridiculous válasza ridiculous (#93360) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Tesztként próbáltam hozzáadni a kuponokat, nem tudom miért csak 1db-ot enged.. nem enged 2-őt :(

Ez a 2 lap közül lenne valamelyik a befutó szerintem ha sikerülne a kuponozás:

-MSI B450 TOMAHAWK MAX
-ASUS ROG STRIX B450-F GAMING




szasanyi: Köszönöm a hasznos választ! :R AZ egyik kiszemelt pont egy MSI lett ahogy fentebb írtam! :D Kuponozás nem sikerül.. :(

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#93363) Milka 78 válasza Mercutio_ (#93355) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem nincs stabilabb, megbízhatóbb, a Predarorokat meg szokta enni a lap ( ha jól rémlik Hynix chipes) de ha qvl-es akkor nem lesz gond és a Mortar MAX kb ugyan azt hozza mint a Toma MAX.
A Ryzen 3xxx-ben vannak sláger memóriák és sok a Tomás felhasználó, érdemes bekérdezni oda is a best buy memória miatt.

(#93364) Milka 78 válasza vzsryl (#93353) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Oc, ár, méret...összefoglaó szerint légyszi ;)

(#93365) Milka 78 válasza Kolbi_30 (#93351) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig az Asus ajánlott X570 alatt nevezett Asus Prime X570-P vagy ennek a TUF változata.
Ha ragaszkodsz az Asus mentességhez akkor a GIGABYTE X570 AORUS ELITE még igen jó eresztés ezért az árért (2 rendszer+1+1 cpu/víz csati, ide lehet kell egy Y elosztó)...itt már volt a témáról szó.

[ Szerkesztve ]

(#93366) Kiscsőke válasza ridiculous (#93362) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

32k-s kupont használtál, így maradt 4870Ft, annyira meg nem tudsz másik kupont ráhúzni.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#93367) Milka 78 válasza Dan-szan (#93350) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A kettő X570-es MSI elég gyenge és melegedős vrm résszel van megáldva és bár egy 3700x-et kiszolgál én ennyiért ezt nem nagyon ajánlom, főként úgy, hogy ennyit egy Tomahawk MAX is tud jóval olcsóbban.
A Giga viccnek is rossz, azt inkább ne.
Talán ebből a Phantom Gaming 4/Pro 4 (ugyan az a kettő, csak csatlakozók tekintetében van némi különbség. Amelyik jobban megfelel...)ami ebből az eresztésből a legjobb viszont nem 60-ért! Ezt a lapot 51-52 ropiért már megkapod normális helyről ;)
Memóriát a laphoz választunk (főként amd-nél) az alaplap gyártójának oldalán található qvl listából, esetleg a Memóriás topikban és a Ryzen 3xxx topikba meg lehet érdeklődni, hogy mi az aktuális memória ajánlás.

[ Szerkesztve ]

(#93368) DioKVP


DioKVP
tag

Sziasztok
S1151-es alaplapot szeretnék venni egy 9400F alá.
Tuning semmilyen formában nem lesz, igazából egy jól felszerelt, időtálló, jó hűtéssel rendelkező alaplap a cél. Asrock korábbi minőségbeli problémák miatt sajnos nem játszik.
Asus, MSI, Gigabyte ez lenne a sorrend. Legszívesebben Asus-t választanék és abból is valamilyen jobban felszerelt ATX példányt. Viszont az új B365 chipsetes ATX-ek között olyan kicsi a választék, hogy gyakorlatilag csak az ASUS ROG STRIX B365-F GAMING. Ami számomra egy tökéletes lap lenne, csak a 45 ezer forintot kicsit sokallom érte. De igazából ha nem találok más hasonló lapot kicsit olcsóbban akkor végülis ő lesz a kiválasztott. (csak egyszer kell megvenni és inkább legyen egy jó bővíthető lapom a következő pár évre)

(#93369) Dan-szan válasza Milka 78 (#93367) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Köszönöm.
Ha az általam linkelt lapokat elengedjük,személy szerint te ebben az ársávban és a 3700x-hez milyen lapot(kat) tartanál mindenképp említésre méltónak?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#93370) Mercutio_ válasza Milka 78 (#93363) üzenetére


Mercutio_
félisten

OK, köszönöm, ramot megkérdezem a procis topicban:R

Akkor ha jól értem mATX Mortar Max-on fizikailag azok a komponensek el fognak férni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93371) Pakmara válasza palfitom (#93322) üzenetére


Pakmara
őstag

Köszi a választ. Igen jogos. Egy B450 racionális választás lett volna. PBO-t elvileg nem bukom (3600-al többen használják pbo-val itt is), a precision boost 2 viszont valóban. A feature hiányával ha jól értem ezt a leírást [link] három szál vagy afeletti kihasználás esetén bukok teljesítményt, de erre irányuló (pl 3600+b450+pbo vs 3600+x370+pbo) konkrét tesztet még nem sikerült találnom. Benne vagyok a 14 napban ha nagyon nem ok akkor max csere .Igazából "soft" szempontok miatt lett ez a lap: elég jó áron volt (34 mátyás), és mindig szerettem volna egy ilyet :B .

Pakmara

(#93372) jokeph válasza Pakmara (#93371) üzenetére


jokeph
nagyúr

Eme video szerint kb. semmit se buksz.
A Ryzen-es topikban közbe kiderült (#9516 HSZ), hogy van PBO a B350-es MSI Tomahawk-ban és az Asus Prime X370-lapokban is, és működik is. :D Akkor eszerint kéne legyen a többi gyártó lapjába is ? :U
Ha kérhetek ilyet, véleményezze a videót pár fórumtársunk. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#93373) Milka 78 válasza Dan-szan (#93369) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem ha "olcsó" X570-et keresel akkor az az ASrock nem rossz választás egy stock 3700x-nek. Viszont ha komolyabb all core oc-ban gondolkozol akkor GIGABYTE X570 AORUS ELITE, ASUS PRIME X570-P vagy ASUS TUF X570-PLUS GAMING, természetesen figyelembe véve, hogy neked melyik felszereltsége (usb, hangakri, csatlakozók, stb...) felel meg legjobban.
Természetesen ettől van még jobb/drágább alaplap is, sajnos határ a csillagos ég.

(#93374) Milka 78 válasza Mercutio_ (#93370) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem el. A Hűtőd elég filigrán az nem fog beleérni semmibe, a vga nem fog kitakarni csatikat, de az az 1 hdd-vel nem lesz gond. Egyedül a wifi kari az ami nagyon közel lehet a vga-hoz, de azt meg esetleg berakhatnád az alsó 16x-es csatiba. Egyedül ez utóbbi miatt lehet jobb az atx méret.
Kompromisszumos megoldásként a Mortar MAX-tól olcsóbban kapható ott az MSI B450-A PRO MAX is ami egy csilicsárék nélküli/más felszereltségű Tomahawk MAX.

(#93375) Pakmara válasza jokeph (#93372) üzenetére


Pakmara
őstag

Köszi :) Azt már én is kitúrtam, hogy a PBO műkszik CH6-nál (köszönet: Alpi.-nak és propetya85-nek). Precision boost 2 ami hiányzik elvileg. Azt még ki kell túrnom (mert nekem nem egyértelmű), hogy ennek mikor van jelentősége. Azaz aktív PBO mellett csinál még bármit a Precision boost 2 vagy sem, de ezzel zarándoklok át, mert nem topictéma.

(#93376) vzsryl válasza Milka 78 (#93364) üzenetére


vzsryl
nagyúr

-Nincs OC
-legkedvezőbb ár, ami a feltételeimnek megfelel
-méret mindegy, jelenleg Xigmatek Utgardom van (9 éve), de ha cserélnék, akkor a laphoz és egyéb alkatrészekhez igazítanám

Megbízható és jól bővíthető kellene hosszútávra.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#93377) Milka 78 válasza vzsryl (#93376) üzenetére


Milka 78
nagyúr

ASrock b450 Pro4, de a későbbi cpu cserét is beleszámítva lehet inkább rászánnám azt a pluszt és MSI B450 A-Pro MAX/Gaming Plus MAX/Tomahawk MAX-ot néznék.
Ez természetesen a belépő szint ha van több akkor mehetünk feljebb.

(#93378) #43458816


#43458816
törölt tag

Sziasztok!
Elnézést biztos már lerágott csont és nem pontosan ide való,de én nem találtam rá választ.
Vettem egy ilyen lapot: https://www.asrock.com/MB/AMD/B450%20Steel%20Legend/index.hu.asp#BIOS
Cpu-Z szerint 2.10 Bios van rajta.
A kérdésem az lenne,hogy végig kell fríssitenem az összes Bios-ra vagy egyből mehet a legújabb?

(#93379) varmi2 válasza #43458816 (#93378) üzenetére


varmi2
nagyúr

A legujabb kell csak, kivéve ha van olyan BIOS amit fel kell rakni, a leírás írja, ha nem ír ilyet, akkor mehet a legujabb

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93380) #43458816 válasza varmi2 (#93379) üzenetére


#43458816
törölt tag

Köszönöm szépen a gyors választ. :R
Segíts légyszi kb. mit keressek a leírásában?
Nulla az angolom.

(#93381) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Az MSI B450 TOMAHAWK MAX jó üzlet lenne 31K-ba? (ahogy az elején írtam R5 1600-as CPU és G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB RAM páros alá)

Igazából az ASUS ROG STRIX B450-F GAMING felé húztam de azt nem tudnám ennyire jó áron kihozni, meg sok helyen jobban dícsérik az MSI-t.
2-3 évre legalább tervezném a most vásárolt lappal CPU csere lenne majd maximum ami lényeges változás.
Szerintetek jobb választás ez az MSI lap? :)

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#93382) Dan-szan válasza Milka 78 (#93373) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Rendben, köszönöm :R . Marad az ASRock lap.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#93383) Mercutio_ válasza #43458816 (#93378) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az érdekes, mert az általad linkelt oldalon 2.00 után 2.30-as verzió van feltüntetve :U

Egyébként azt, hogy melyik verziót teheted fel attól is függ, hogy milyen proci lesz a lapban a 2.70 és 2.80-ast nem javasolja a gyártó ha "Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU" lesz használva.

Ahol pedig ezt látod "* Please install "AMD all in 1 with VGA driver ver:18.50.16.01_WHQL" or a later version before updating to this BIOS." ott arra kérnek, hogy bios frissítés előtt tedd fel a fenti vagy újabb All in 1 drivert.

Ez pedig "** User will not able to flash previous BIOS once upgrading to this BIOS version." azt jelzi, hogy ha felteszed az adott biost akkor régebbire már nem tudsz visszaváltani.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93384) #43458816 válasza Mercutio_ (#93383) üzenetére


#43458816
törölt tag

Igen,ezt a Bios verzió számot én is észre vettem.
R5 3600 van benne.

[ Szerkesztve ]

(#93385) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

A két lap közül melyik a jobb, ajánlott: Gigabyte B450 AORUS ELITE vagy Asus ROG STRIX B450-F GAMING?
Alternatívák is érdekelnek, de főként ez a két alaplap.

(#93386) metrion válasza ridiculous (#93362) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

35-ért hozható, ingyen szállítással.

(#93387) ridiculous válasza metrion (#93386) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Tudom, sikerült megoldani a kuponozást.
..de azóta már itt tartok. :D
MSI lap 4000HUF-al olcsóbb is és nagyon sok helyen inkább arra voksolnak, már csak arra várok hogy itt is megerősítse valaki hozzáértő. :DDD

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#93388) metrion válasza ridiculous (#93387) üzenetére


metrion
aktív tag

Értelek, én sem tudok dönteni, már a Gigabyte B450 AORUS PRO-n is gondolkozok. :N

(#93389) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Kettő közül melyik a jobb választás: Asus ROG Strix B450 F Gaming vagy Gigabyte B450 AORUS PRO?

(#93390) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok Ryzen 7 3700x alá milyen lapot ajánlanátok. Egy rtx 2070 lesz mellette 16 giga rammal (ebből 3000-3200) ast terveztem.

Sabee

(#93391) metrion válasza metrion (#93389) üzenetére


metrion
aktív tag

Kibővíteném az előző hozzászólásomat:

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
30-35 ezer Ft
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
CPU: AMD Ryzen 5 2600
CPU COOLER: Sycthe Mugen 5 Rev.B
RAM: G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Trident Z RGB (F4-3200C16D-16GTZR)
SSD: Samsung 860 EVO 250GB
HDD: WD RED 2TB
3. Milyen méretű lapot szeretnél?

ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)

6-8db USB, 2-3db SATA,PCI-E
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?

DVGA
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?

Nem
7. Használt, vagy új alaplap?

Új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?

Fontos a design, szín, RGB ezért inkább az Asus a szimpatikusabb.

(#93392) palfitom válasza metrion (#93391) üzenetére


palfitom
félisten

Ha már belekeveredtem, akkor válaszolok:
Nincs lényeges különbség köztük, mindkettőn jó hangkártya és LAN van (a Gigához jár m.2 hűtőborda).
Ha az Asus szimpibb, akkor vedd nyugodtan, nem jársz rosszul vele.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93393) Tepsifüles válasza Tepsifüles (#93390) üzenetére


Tepsifüles
tag

Én is pontosítok:
1. 35-55e
2. ryzen 7 3700x / 16GB 3000(vagy 3200) / RTX 2070 / 500gb 860 Evo
3. Mindegy
4. Nincs extra kérés
5. 2 Monitoros HDMI/Display port mind1, 2 monitorom van, mindet tudják
6. Nem igazán, max biztonsági határon belül (hogy ne kelljen +hűtés)
7. Csak új
8. Tök mindegy, csak megbízható legyen (mostani gépem 8 éves egy fx-8350, asus lap van benne (M5A97) )
+1. Talán igen, Jelenleg 3D tervezés (Inventor)+ Stratégia néha MMO-val játszom.

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#93394) metrion válasza palfitom (#93392) üzenetére


metrion
aktív tag

Esetleg lehet tudni, hogy a NYÁK milyen vastag?

(#93395) palfitom válasza Tepsifüles (#93393) üzenetére


palfitom
félisten

MSI B450M Mortar MAX (mATX) / MSI B450 Tomahawk MAX (ATX)
Ha jobb hangkártyát szeretnél, akkor Asus Strix B450 F Gaming.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93396) szasanyi válasza Tepsifüles (#93393) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem a legjobb B450 alaplap, vagy ha nem kellenek az extrák akkor olcsóbban ez. Vannak X570 lapok is 55k-ig de nekem ellenérzéseim vannak ezekkel a puritán, végletekig olcsósított verziókkal - ahol csak a PCIe 4.0 az előny, már ha ki van használva - így ezekből én nem ajánlanék egyet sem (én is ezért nem vettem, ami már jó az közel 80k vagy több is).
RAM téma nem igazán tartozik ide, de ha már kérdezted: 3200@CL16 alá nem érdemes menni, valamint a témában javaslom megnézni ezt és ezt is.

palfitom: az ASUS Strix B450 F Gaming nem jó választás a Carbon helyett (VRM és melegedés. ill. több felhasználó panasza is ezt támasztja alá), és azon is remek az AUDIO szekció (plusz van AC WiFi és BT 5.0) ;)

[ Szerkesztve ]

(#93397) palfitom válasza szasanyi (#93396) üzenetére


palfitom
félisten

Igaz, a Pro Carbon nagyon jó lap! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93398) Tepsifüles válasza szasanyi (#93396) üzenetére


Tepsifüles
tag

Nagy THX + a Ram tesztért, Civ VI ozom is, csak a mostani konfiggal nagyon akad már, és ez is közre játszott az upgradben :D

Sabee

(#93399) szasanyi válasza Tepsifüles (#93398) üzenetére


szasanyi
félisten

Szívesen, de ezek a topikok pont azért vannak, hogy érdemi infókat és ezáltal segítséget nyújtsanak. ;)

(#93400) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok.

Milyen lapot ajánlatok 3800x vagy 3900x-hez későbbi procikat jól el viszi majd?
Szeretném legyen rajta Type-c előlapi csatlakozó, 6sata.
Ez jó lehet X470 Strix?

pl:X570-E megéri felárat,továbbig jó mint X470 vagy B450?

Ahogy olvasom X570-be ventis chip hűtés.
Ezt írták némelyik lapba hangos ez valóban így van?
Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.