Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93201) Milka 78 válasza rodder76 (#93189) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Főként bios oldalról közelítettem meg, mert vrm téren mind megfelelne, kivéve a kihúzottak, mert azok minden téren hulladékok.

(#93202) Milka 78 válasza EnterR (#93200) üzenetére


Milka 78
nagyúr

4 valós fázis, de simán megfelelő a célra oc-val is és röhögve el fog bírni egy 3600-al is.

(#93203) szasanyi válasza NGabi001 (#93194) üzenetére


szasanyi
félisten

Úgy látom már kaptál választ és elirtam: Debug LED akart lenni, aminek hiánya 2xesen gáz:
- egyrészt szégyen, mert vmi egészen minimális, szvsz jelentéktelen összeget spórolnak vele
- másrészt pedig ha gond van szívsz, mert sem ez sem szegmens kijelző nincs a hiba egyszerű azonosításához
Ez 2019 végén egy korszerű, majd' 70k-s alaplap esetében egy rossz vicc. Mint ahogy az is, hogy min. 1+1 CPU valamint 3 házventi (ez ugye egy általános kialakítás) nem csatlakoztatható elosztók és hasonlók nélkül. De bezzeg van 4db RGB csatlakozó, ha valamelyik izlésficamos überelni akarja vele a karácsonyfát.
DualBIOS a Gigabyte sajátja, ritka nagyon amelyik lapon van - és most már ezen sincs, ami akkor jön nagyon jól ha - bármi miatt - balul sül el egy BIOS Flash.
De ezek a gyártói oldalon, a specifikációk és belső csatlakozók alatt megtalálhatóak.

(#93204) Milka 78 válasza NGabi001 (#93191) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Oc/vrm szempontjából az Asus egy picit jobb, ugyan akkor az a Giga mindenre is elég.
Eddig nincs különösebb nyűgje egyiknek sem, szerintem nem fogsz egyikkel sem mellé nyúlni. Külhonba nagyon sztárolják azt a TUF-ot.
Nincs debug kijelzője = van egy kis kijelző a drágább lapokon. Ha valami nem klappol akkor kiír egy hibakódot. Hasznos tud lenni, bár számomra pont lényegtelen, de ez egyéni szempont.
Dual bios = Hibás bios beállítás vagy elcseszett bios frissítés esetén a másodlagos bios cipről vissza lehet menteni...Volt amikor jó jött és volt mikor megszivatott, de hasznos tud lenni...viszont én simán el vagyok vele és nélküle is.
Realtek vs intel lan = Na ez az ami túl van tolva, kb semmi különbség egy torrent/gamer használatnál. Használok Intel, Realtek és Killer lant.
Venti csatik száma = Gyökér dolog, de a venti hubok, külső és előlapi szabályzók na meg a pár száz forintos Y elosztók világába nem hiszem hogy falhoz vágna ez a dolog és főként nem hiszem, hogy ettől valamilyen lap kevésbé lenne jó.
Sajna ez egy ilyen világ, régen minden jobb volt, most meg mindenen spórolnak :)
Ui : Most látom jokeph fórumtárs már szépen összefoglalta :R

[ Szerkesztve ]

(#93205) Milka 78 válasza csiga8 (#93197) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vilt több elfüstölt fet és sok alapból hibásan jött. Nem időzített bomba, nem kell megijedni tőle, lehet csak egy hibás széria volt. :N

(#93206) csiga8 válasza Milka 78 (#93205) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm, megnyugtattál. :R

Hosszú távra terveznék vele.

[ Szerkesztve ]

(#93207) szasanyi válasza Milka 78 (#93204) üzenetére


szasanyi
félisten

Fontos vagy nem, kell vagy nem... nem könnyű megmondani mert többnyire a használat során derül ki igazán mire van/lenne szükség. Ez szvsz szégyen, hogy egy új fejlesztést ennyi nyirbálással és ilyan áron (!) adnak ki. Jelen esetben az ár/érték sokkal jobb egy B450 de akár X470 lapjál is, ha a PCIe 4.0 nincs kihasználva (merthogy ez az egyetlen feature amivel az előző generációs lapok nem tudnak versenyezni).
Aztán mindenki eldöntheti mi kell neki, és miért mennyit hajlandó fizetni.

(#93208) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Sziasztok!

Bár már a Zen2 topikban is feltettem a kérdést és kaptam tanácsokat, de az itteniek véleményére is kíváncsi lennék. 3600 mellé keresek lapot. Alzánál kuponokkal 42 a CH VI Hero és 40 az MSI B450 Carbon. Toma Maxot a hangkari miatt hanyagolnám. Kicsit hiányos a tudásom, de az X370 esetén nem boostolna olyan magasra, mint a B450-nél?

(#93209) EnterR válasza Milka 78 (#93202) üzenetére


EnterR
veterán

Ez jól hangzik. Számszerűsítve mennyi lehet az a megengedett OC? Nyilván eltérő lapkánként, feszigény stb. de az átlag is bőven elégséges infó nekem. Most FX6300-at használok, Giga lapomban (8+2) 5,2GHz volt a legvége, ahol minden lehetséges tényező már kifulladt, persze így nem bánnék a Ryzen-nel. :D Számszerűsíthető egyáltalán, hogy mennyit bírhat el egy 1600/2600 OC?

Illetve a valós fázisok mellett mi van még? Említetted, hogy 4 valós fázis.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#93210) palfitom válasza EnterR (#93209) üzenetére


palfitom
félisten

Először egy kicsit olvasgatnod kellene. Nem is sokat, hisz hamar rájöhetsz, hogy nincs nagy tuning-potenciál a Ryzenekben.
Mielőtt nagyon belemerülsz a fázisok számolgatásába, elárulom, hogy kb. mindegy a lap, egyik proci sem megy értelmes fesz mellett többet egy bizonyos pontnál (2600 esetén, procitól függően általában 4 - 4,1 GHz)...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93211) EnterR válasza palfitom (#93210) üzenetére


EnterR
veterán

Hoztam egy drasztikusabb példát és megbeszéltük, hogy ezekben mennyi tartalék van. Korrekt, köszi. :R Ennyi bőségesen elég.

PSN ID: marquuard

(#93212) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

A két alaplap között mi a különbség?
MSI B450-A PRO MAX
MSI B450 GAMING PLUS MAX

A specifikációk alapján tökéletesen megegyezik a két lap (kivéve, hogy az egyiken nincs VGA csatlakozó és aranyozottak a jack csatlakozók).

Ránézésre még a VRM bordák mérete is ugyanakkora, hiába más dizájn a kettő. A Gamingen egy kicsit nagyobb a chipseten lévő borda, de szerintem az nem lényeges, amúgy se egy forró cucc a chipset.

Jobb egyik a másiknál, vagy teljesen egál?

(#93213) Paxker315 válasza Qtya123 (#93212) üzenetére


Paxker315
addikt

Hali! Döntsön az egyéni preferencia& milyen csatlakozókra van szükséged, melyik tetszik jobban. Én akárhol nézelődtem, mindenhol kb. forma-formának írták ezeket a lapokat. Vagy, amelyiket olcsóbban kapod. : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93214) Paxker315 válasza EnterR (#93209) üzenetére


Paxker315
addikt

valós fázis mellett van duplázott fázis ("doubler"-el) illetve, "kamu-duplázott", amikor is a fázisokhoz tartozó komponensek számát duplázzák. Itt olvashatsz róla. Volt egy jó-szemléletes ábra, amit most nem találok. Asrock szeret beírni "parasztvakító" számokat, pl. Pro4-et 9 fázisúnak írja, valójában 3 fázisú VCore és 3 Fázisú SOC VRM-je van, előbbinél duplázott számú komponensekkel. De attól még 3+3.. :N

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93215) Milka 78 válasza szasanyi (#93207) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk terméktámogatás árán nekem pont lényegtelen a dual bios, de az átlag user sem kezdi böngészni a debug menüt. Nem indul, kifagy, bedöglik...fogja és behozza hozzánk, kb ennyi.
Persze alapjában véve szégyenletes, hogy ezen spórolnak, de eddig meg a pl a Giga jól felszerelte a lapját (pl a 400-as lapok), csak a vrm-et felejtettek el rakni és még a bordát sem tudták felrakni rá rendesen. A két rossz dolog , de inkább vesszen a debug menü mint a vrm-en spóroljanak.
Azért jóval több melónk van a 400&Ryzen 3xxx-es lapokkal mint a 500-asokkal. Itt el lehet gondolkodni a kiemelt terméktámogatásról, hogy arra van e szükséged mert perpill az 500-as lap kapja a kiemel figyelmet (meg a MAX).

(#93216) szasanyi válasza Milka 78 (#93215) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom hol dolgozol - és bizonyára ti vagyzk a kivétel :) ami erősíti a szabályt - de sokat tudnék mesélni a garanciális háttérről, pontosabbanannak vásárlói tapasztalatairól. Nyilván peches, de aki viszonylag hozzáértő és képben lévő felhasználóként. Saját tapasztalatom alapján azt mondhatom a legtöbbször gyalázatos, és rendkívül fusztráló. PCX, AQUA, iPON minddel volt dolgom - sajnos, nem is 1x - egy rakás kaki. 1-2 hétig akár semmi (!) nem történik, kommunikácóból 1-es alá, és 4-6 hetes átlag várakozás a töketlenség és/vagy a rossz hozzáállás miatt. Még olyan hw esetében is ami gyári hibásan érkezett, be sem lehetett üzemelni. Így aztán tökmind1 a gyártói support...
X570 új, töredéke mehetett ki mint a 400/300 chipsetes lapoknak szvsz még várjál a értékeléssel. ;)

(#93217) Qtya123 válasza Paxker315 (#93213) üzenetére


Qtya123
őstag

Már megvan a B450-A Pro Max, csak ma láttam ezt a másik lapot ugyanannyiért, mint amennyibe a Pro került és kíváncsi voltam, hogy mi a helyzet vele. Akkor jól gondoltam, hogy kb semmi.

(#93218) Winne


Winne
nagyúr

Na megint itt vagyok.

Az ajánlott B450 Toma Max jobb megoldás ennél a két lapnál is 3600 alá?
Első és Második

Létezik, hogy az egyik 470-es nem tudja a 4133-as memóriát?

Ami fontos még, hogy az nvme support meglegyen, ki tudja kergetni a sebességet a Samsung evo plusból és legyen optikai hangkimenet.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#93219) EnterR válasza Paxker315 (#93214) üzenetére


EnterR
veterán

Hiánypótló, köszönöm!

PSN ID: marquuard

(#93220) SP!T válasza csiga8 (#93197) üzenetére


SP!T
addikt

Véletlen hsz, bocs...

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#93221) Paxker315 válasza EnterR (#93219) üzenetére


Paxker315
addikt

Semmi. Ha böszmét-hülyeséget írok, úgyis helyrekerül, de, azért igyekszem nem extra munkát generálni.

Egyébként véleményem szerint nem annyira kritikus a VRM kérdése Ryzennél: egész egyszerűen 'hamarabb fogy el a proci', mint a VRM-borda. 2. generációhoz pl. használgatnak az emberek 1.4V fölötti OC-ket, de igazából teljesen felesleges. Az 1.3-1.35V-on túlmenően minimális órajel növekedésért aránytalanul megnő a kívánt fesz& fogyasztás érték, rengeteg extra hővel. Tökéletesen nem éri meg. Saját tp sima, nem-X 2600-val:
3.9GHz AC: 1.16V, stabil
4.0Ghz AC: 1.19V stabil
4.1Ghz AC: 1.3! Volt stabil
4.15: 1.352!! V stabil

Tulajdonképpen 4.0Ghz fölött már borzasztóan sok extra feszültség kell a 2600-nak, marginális teljesítménytöbbletért: a lőtéri kutyának nem éri meg, az 1.2V körüli vcore feszültség mellett meg nem lesz gond még az egyszerűbb-kisebb felületű hőleadó bordákkal sem. A kisebb ventizaj, amit a kisebb hőmérséklet miatt nyersz, meg már önmagában megéri. Ezért is van, hogy néha-néha ajánlgatom az Asrock Steel Legendet, v Gigabyte DS3H-t, mert, ha nincsenek 8magos CPU-t csúcsra húzó ambíciók, tökéletesen elégségesek a felhasználó számára. :U (én így látom, majd kiigazítanak, ha hülyeséget szajkózok)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93222) _kovi_ válasza Paxker315 (#93221) üzenetére


_kovi_
aktív tag

4.0Ghz AC: 1.19V Ez ilyenkor fix 4-en megy? Vagy még turbózódik felfelé? :) :B

(#93223) Timer válasza Paxker315 (#93221) üzenetére


Timer
veterán

Ugyanez igaz a 3600-ra is, fix 4 Ghz-en hajtom allcore, 1,2V felett picivel. 4.1-hez már 1.3V kellett, 4.2-höz pedig már 1.3V legvége.

(#93224) Milka 78 válasza Winne (#93218) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egyik lap sem jobb vrm szinten mint a Toma, ráadásul az első nem MAX verzió, azt ejteném is. Mondjuk ha a Gaming Plus MAX jobban megfelel felszereltség terén az igényeidnek akkor járható út.

(#93225) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!

OFF leszek bocs, de annyiszor említitek az Alza-s kuponokat.
Próbáltam használni, de még a kódot sem látom/találom.
Ennyire béna nem lehetek, szinte mindent neten vásárolok. :W

:R

(#93226) mind_against válasza palfitom (#93120) üzenetére


mind_against
tag

+(#93121) Paxker315 és (#93122) Milka 78

Köszi srácok a válaszokat, spóroltatok nekem pár ropogós ezrest :)

(#93227) palfitom válasza Zen_Ronin (#93225) üzenetére


palfitom
félisten

Itt olvasgass!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93228) rodder76 válasza Milka 78 (#93201) üzenetére


rodder76
csendes tag

#93201: OK.

És ITX és mATX vonalon melyik lapok ajánlottak 3600 alá játékra, amik alkalmasak egy kis OC-ra, és kicsi házban is jól muzsikálnak?

(#93229) Winne válasza Milka 78 (#93224) üzenetére


Winne
nagyúr

Az optika, ami azon rajta van ugye és kellene. A tápnál mi az a különbség, ami kettő között "Táp csatlakozó (pin): 24+8+4" az a +4 a végén?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#93230) #43458816


#43458816
törölt tag

Sziasztok!
Lentebb linkelek egy videót ami alapján választottam egy lapot ryzen 5 3600 alá. Az ár adott e fölé nem tudok menni.
A választott lap ASUS TUF B450M-PLUS GAMING
Nincsenek nagy igényeim, hosszú távra tervezek.
https://youtu.be/TNXQcZ80inM

(#93231) palfitom válasza Winne (#93229) üzenetére


palfitom
félisten

"parasztvakítás" :)
Extrém (de tényleg extrém) tuninghoz kellene, amúgy nem kell vele foglalkozni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93232) _kovi_ válasza Milka 78 (#93183) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Na Milka, megrendeltem a lapot. Ugyanabban az árban volt az MSI B450 A Pro MAX és az ASUS PRIME B450-PLUS.
Az MSI lett, amit ajánlottál, de ha nem lesz jó... ?! :))

(#93233) gg72


gg72
veterán

Anyósom részére állítanék össze egy irodai gépet és alaplapot keresnék ehhez a konfighoz:

- INTEL PENTIUM GOLD G5400 CPU
- G.SKILL Aegis 8GB (2x4GB) DDR4 2400MHz F4-2400C17D-8GIS
- Western Digital 250GB Blue 3D WDS250G2B0A SSD
- Aerocool CS-101 számítógép ház
- Be quiet! 300W SFX Power 2 BN226 táp

H310M-es alaplapokat látok jó árban, de rengeteg félét (Gigabyte, Asus, Asrock, MSI), melyiket ajánljátok 20ezer Ft-ig? Ami fontos, hogy legyen rajta DisplayPort/HSMI/DVI csatlakozók valamelyike (egy Dell U2311H monitor lesz csatlakoztatva).

(#93234) Paxker315 válasza _kovi_ (#93232) üzenetére


Paxker315
addikt

De jó lesz. Jobb, mint a Prime.. ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93235) arabus válasza #43458816 (#93230) üzenetére


arabus
addikt

Kuponnal ez is annyi lesz de ez jobb:
https://www.alza.hu/asus-tuf-b450-pro-gaming-d5486146.htm

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#93236) simirizsa


simirizsa
csendes tag

Szervusztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Új build-et építek és nem döntöttem el mi legyen az alapja.
Az összeg határ 40k lenne. Ryzen 3600 alá kellene a kicsike.
2 lapban gondolkodom:
B450 TOMAHAWK MAX
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING

Melyiket ajánljátok ? Van-e más ötletetek ? :) :R

(#93237) szasanyi válasza simirizsa (#93236) üzenetére


szasanyi
félisten

B450 TOMAHAWK MAX előnye, hogy jobb a VRM része, van BIOS FlashBack.. és talán a támogatottsága is. Minden másban az ASUS ROG STRIX B450-F GAMING a jobb (LAN, AUDIO, minőség és esztétika) de drágább is (bár ez függhet a vásárlás helyétől) - mivel ezen a lapon nincs BIOS FlashBack ezért egy Ryzen 2000 CPU kell a beüzemeléséhez és a BIOS frissítéséhez, hogy aztán a R5 3600 menjen benne.

[ Szerkesztve ]

(#93238) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!

Mindig Asrock alaplapom volt nagyon meg vagyok velük elégedve, ezért most is ebben gondolkozom.
A Steel Legend B450M -et néztem ki. Nagyjából ezt bírja a pénztárcám, bár jobban szeretnék kevesebbet költeni.
Nem igazán húznám, esetleg később menne bele egy 3xxx sorozat.
Ryzen 5 2600 processzort vennék, és még olyan memóriát amit ajánlotok hozzá, és a támogatási listában is benne van. 3200MHz 16 GB.

Ha esetleg van más lap, ami jobb, olcsóbb, de más a gyártó .... szívesen fogadnám a véleményeteket.
:R

[ Szerkesztve ]

(#93239) palfitom válasza gg72 (#93233) üzenetére


palfitom
félisten

Asrock H310CM-HDV
Asrock H310CM-HDV/M.2, ebbe mehet m.2-es SSD is
(BIOS-frissítés egyikhez sem szükséges)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93240) palfitom válasza Zen_Ronin (#93238) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Ár-érték arányban jó lap, nem beszélnélek le róla.
Ha egy kicsit jobbat, és "időtállóbbat" szeretnél, akkor Mortar MAX.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93241) Paxker315 válasza Zen_Ronin (#93238) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia! Nem rossz választás, de, ahogy már #93240palfitom utalt rá, a Mortar MAX jobb. Nagyobb bios ROM-nak hála szinte garantált, hogy a negyedik generációs Ryzenek is menni fognak benne, meg jobb lap úgy összességében.

Persze a SteelLegend sem rossz, de, a Mortart minden szempontból jobbnak tartom, tartják azok, akik értenek is hozzá. :R

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93242) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

Sziasztok, hátha van valakinek tapasztalata a következő kombóval kapcsolatban.
Ha vennék egy MSI B450 Gaming Pro Carbon alaplapot [link] és hozzá egy AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz Socket AM4 dobozos processzort [link], akkor működni fog-e a processzor BIOS frissítés nélkül a lapban, vagy nem úszom meg BIOS frissítés nélkül a dolgot?

Előre is köszi a választ!

(#93243) Milka 78 válasza rodder76 (#93228) üzenetére


Milka 78
nagyúr

MATX-ben nem nagyon gondolnám túl és vennék egy MSI B450m Mortar MAX-ot.
iTX-ben az alja az MSI B450I GAMING PLUS AC ami marha jó áron van és kellően erős a vrm rajta, igen kedvelt lap volt Ryzen 2xxx alatt. Egy orosz koma letesztelte stock 3900x-el a lapot és bizony a vrm bitang meleg volt még egy ventit ráaggatva is, de egy 3600-al és egy kis ventivel amivel megszellőzteted a vrm rész szerintem ellesz. A másik véglet a GIGABYTE X570 I AORUS PRO WIFI, amin viszont egyesek szerint az elsődleges m2 csat be tud melegedni apcb hűtés miatt amit meg hangosnak mondank...és van aki boldogan használja :F
Talán az X570 Phantom Gaming-ITX/TB3 e téren jobb és vrm-ben is ott van ,de ott meg olyan mintha ha a lap droppolna függetlenül az llc beállítástól (a beállított vcore érték nem egyezik az os alattival) ami nem végzetes hiba csak bosszantó, de talán javítják és ha jól rémlik nincs bclk állítási lehetőség, bár az az Asusokban sincs talán...azért van pár hiányosság :)
Lehet ezt az itx vonalat kicsit még hanyagolnám, de a matx vonal szerintem simán ártható.

(#93244) Milka 78 válasza SATA_boy (#93242) üzenetére


Milka 78
nagyúr

bios frissítés fog kelleni és bár per pill más nincs hozz, de úgy fest az 1.0.0.3 abba bios jobb mint a frissen kiadott 1.0.0.4, de erről a Ryzen 3xxx fórumban bővebben.Különben van egy ilyen funkció az MSI lapokban (vagy nagy részében), de nem egy döglött lapot kaptunk így vissza és csomó embernek meg sikerült.

(#93245) jenei0330


jenei0330
tag

Sziasztok, szeretnék 1 ilyen cput: I3-9100F. Milyen lapot ajánlotok hozzá? min 4 ram slotot szeretnék, természetesen később bővíteném.

(#93246) Milka 78 válasza #43458816 (#93230) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Őőőő ez egy B450 Strix videó aminek semmi köze sin ahhoz a TUF izéhez...vagy én értek valami félre :F Minden esetre számolj hozzá még egy bios frissítést is, mert alap biossal el sem fog indulni az a Ryzen benne.
Azon kívül, hogy vannak szép műanyagok rajta egy dekával sem tud többet mint egy ASRock B450M Pro4-F, sőt...és még olcsóbb is ha már nincsenek nagy igények, beteszem "oszt go" felhasználás. Arról nem is beszéleve, hogy erre a lapra sanszosan nem fog kelleni bios frissítés, bár ezt ellenőriztetném a kiskerrel.

(#93247) Milka 78 válasza jenei0330 (#93245) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Milyen árfekvésre gondoltál és később szeretnél e bele valami combosabb procit?

[ Szerkesztve ]

(#93248) Milka 78 válasza _kovi_ (#93232) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor az úr irgalmazzon :D Nem hiszem, hogy gondod lenne vele, bios szinten átlátható, nem lesz nehéz átszoknod az Asusról és a fél világ B450-es MSI-t használ (Tomahawk,Mortal,Gaming Pro és a tiéd) úgy hohy van vele tapasztalat bőven :K

(#93249) Zen_Ronin válasza palfitom (#93240) üzenetére


Zen_Ronin
tag

:R

(#93250) Zen_Ronin válasza palfitom (#93240) üzenetére


Zen_Ronin
tag

:R .

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.