Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93451) szg88 válasza DioKVP (#93368) üzenetére


szg88
őstag

Szia. Én is kb. ilyesmiben gondolkodom. Én mondjuk micro atx ben néztem úgy 35e.

(#93452) Piftuka válasza Milka 78 (#93439) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon szépen köszönöm a választ! :R Hadd kérdezzek még néhányat...

"MSI B450 A-PRO MAX/GAMING PLUS MAX/TOMAHAWK MAX felszereléstől függően."

- Pontosan mi a különbség közöttük? Egyik sem létezik jobb hangchip-pel, és SPDIF csatival?


"A felsoroltak nagy része marketing az ssd hűtő meg jó dolog"

Én azokra a funkciókra gondoltam, amiket pl. a "GIGABYTE AORUS B450 Pro" adatlapján sorol fel a gyártó.

Például az erősebb csatlakozó tűk (PIN-ek), a megerősített memóriafoglalat, hogy ne hajoljon meg, a dupla forrasztású PCIe foglalat, jobb minőségű MOSFET-ek, stb.

- Az MSI-hez képest ezek az "AORUS" lapok mennyire stabilak, és megbízhatóak?

- Illetve látom mindkét cég honlapján, hogy ugyanaz a fantázianevű modell létezik B450, és X470 chipsettel is.

--> Utóbbi miben tér el az előbbitől?

"Aquila non captat muscas."

(#93453) Piftuka válasza Orgi (#93440) üzenetére


Piftuka
veterán

Szomorú vagyok, de sajnos muszáj lesz elengednem! :(

A DTT2500-ról viszont nem szeretnék lemondani, így muszáj lesz egy S/PDIF kimenettel rendelkező alaplap, vagy hangkártya.

"Aquila non captat muscas."

(#93454) Paxker315 válasza Piftuka (#93452) üzenetére


Paxker315
addikt

X470 támogat SLI-t, meg néha adott fantázianevű X470-es lap hatékonyabb VRM hutessel rendelkezik. A felhasználók 90%-a teljesen jól elvan B-s lappal.

Az MSI A-pro kifejezetten jól sikerült, ajánlott lap. Teljes körű BIOS, felhasználóbarat, erős VRM hűtés. Tkp ott teljesít kiválóan, ahol a GB B450-es lapok elvereznek.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93455) gyimger


gyimger
őstag

Sziasztok!
Alaplapot szeretnék venni, eddig egy i7-6700 SR2L2 és 2x8 GB DDR4-es (márkát passzolom) RAM áll rendelkezésemre, a méret mindegy, egy nagy, Corsair 500r gépházban elfér. DVI, HDMI van jelenleg, de nem ragaszkodok a DVI-hez, elől-hátul USB 3.0 portok kellenek, ilyesmi. Viszont 5.1 hangrendszernek kellene hely. A processzor biztosan lesz majd erősebbre cserélve, de még odébb van. Szín, tuning, pipere nem izgat.
Remélem, hogy tudtok segíteni! Köszönöm! :)

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#93456) zovifapp111 válasza Milka 78 (#93448) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Karácsonyra kértem egy új fél konfigot....remélem jó leszek a Jézuskánál :D

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#93457) gyimger válasza gyimger (#93455) üzenetére


gyimger
őstag

Az elmúlt másfél órában arra jutottam, hogy 200-as széria, H270 vagy B250 lesz a befutó! Azért ha nem értenétek egyet, megírhatjátok! :) Köszönöm!

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#93458) VGNGR válasza gyimger (#93455) üzenetére


VGNGR
senior tag

Igen igen jó árbán el lehet passzolni a 6700-asokat. Ha nincs alaplap inkább válts 6 magosra minimális ráfizetéssel.

(#93459) Hublot válasza Milka 78 (#93448) üzenetére


Hublot
senior tag

Azt én is megnézném mire be "kalapálolja" :DDD

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#93460) Milka 78 válasza EnterR (#93450) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kb mindegy. Talán a toma minimálisan jobban hűthető vrm téren, de kb ennyi.

(#93461) Milka 78 válasza Piftuka (#93452) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sajna nem, e téren az MSI puritánabb, de ezért is mondtam a hangkarit hozzá.
Mivel nem akarsz tuningolni nincs olyan nagy különbség, de az MSI-hez képest az a Giga egy gyengébb és melegedős vrm résszel van megáldva (jobb minőségű mosfet mi?), faék egyszerűségű biossal. Mint mondtam arra jó, hogy berakod "oszt mén", de az MSI egyértelműen jobb eresztés. Viszont az tény, hogy felszerelés terén jobban megfelel neked az Aorus.
Mint mondtam az egész marketing maszlag...erősebb csatlakozó tűk? Gyááá...nem kell hajtogatni, nem is értem :D
Dupla forrasztás...really?
Hozzáteszem mivel nem pro user/oc üzemmódban használnád a lapot, így simán megfelelhet a Giga is, kiforrott lap, nem lesz gond a stabilitással.

(#93462) Milka 78 válasza gyimger (#93455) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Összefoglaló ;)

(#93463) palfitom válasza gyimger (#93455) üzenetére


palfitom
félisten

Ahogy VGNGR kolléga írta, add el gyorsan a procit, és válts i5-9400F-re (~48k a bolti új)!

És, hogy ON is legyek, a 9400F alá lap pl. Asrock B365M Pro4 / B365 Pro4.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93464) gyimger válasza palfitom (#93463) üzenetére


gyimger
őstag

Köszönöm, srácok! :R

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#93465) palfitom


palfitom
félisten

Ismét egy példa arra, hogy az alaplap dobozán lehet bármi (itt pl. Ryzen 2000), egyáltalán nem garantált, a felirathoz tartozó megfelelő BIOS. Kellett hozzá BIOS-frissítés.
Eddig sem hittem a matricázásban, ezután is kételkedni fogok a mögöttes tartalomban.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#93466) Paxker315 válasza palfitom (#93465) üzenetére


Paxker315
addikt

FatCutter fórumtag mindig felhívta a figyelmet erre, hogy az A320 még drágább lehet egy belépő B450-től, ha BIOS-t kell frissíteni hozzá, hogy kezelje az APU-kat. :( így lesz 3k-val drágább egy fapados deszka, mikor egy B450M HDV, B450M S2H mellett nem kellett volna azt a kört lefutni.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93467) Milka 78 válasza palfitom (#93465) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Fejezetek az egyszei user könyvéből. Ő még átlagon feletti, legalább a fórumot megtalálta, mert Átlag Károly egyből jön az "ez sz@r, elálok a vásárlástól" és hasonló szövegekkel. Mentségére legyen szólva, hogy az apu-k később jöttek ki és egy rakat Ryzen 2000 kompatibilis lap nem is indult vele.

[ Szerkesztve ]

(#93468) _Atesz


_Atesz
addikt

Üdv
Érdeklődnék, hogy egy Asrock B360M PRO4 alaplap maximálisan mekkora procit visz el power limit nélkül? Tehát a rajta levő VRM-ek ki tudnak-e szolgálni teljes mértékben egy 9700, vagy 9900-as procit? (tuning nélkül értem természetesen)
Egyáltalán mennyi VRM van rajta / hány fázis (x+y)? Mert egyelőre nem találtam adatot.

[ Szerkesztve ]

(#93469) _Atesz válasza _Atesz (#93468) üzenetére


_Atesz
addikt

Hopp, közben mégis írják a gyártó oldalán, 10 fázissal rendelkezik. :)

(#93470) Paxker315 válasza _Atesz (#93469) üzenetére


Paxker315
addikt

Ahogy Asrock számolási metódusát ismerem, az valójában 4 fázisú vcore VRM duplázott számú komponensekkel és 2 fázisú SOC VRM. :B

Amúgy picit alulfeszelve szerintem nem lesz gond egy 9700-val.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93471) Piftuka válasza Paxker315 (#93454) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-t! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#93472) _Atesz válasza Paxker315 (#93470) üzenetére


_Atesz
addikt

Egyelőre jól elvagyok egy 8100-zal, csak érdekelt, hogy a jövőben mennyirre lehet nagyot álmodni a deszkával.
Az i7 9700 az intel oldala szerint 65W TDP-vel rendelkezik, azt gondolom alulfeszelés nélkül is lazánvinnie kellene, sőt, ugyanúgy 65W TPD-s az i9 9900-as proci is.

(#93473) Paxker315 válasza _Atesz (#93472) üzenetére


Paxker315
addikt

valoban 95w TDP-ig írja a gyártó, nem kellene, hogy gond legyen 9700-8700 cpu-kkal, az alulfeszelést azért is írtam, mert, általában nem árt a teljesítménynek, de a hőfokot lentebb tudja hozni. :B B360-bol az egy nagyon jo lap (szerintem). Foleg az araert.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93474) _Atesz válasza Paxker315 (#93473) üzenetére


_Atesz
addikt

Szerintem is, a korábbi 84W-os i7 4770-es procimat lazán vitte egy gyengébb deszka (Gigabyte B85M-D3H)
Szóval ennek semmi baja sem kéne legyen egy 65W-ossal, de valszeg egy alapon hagyott K-s 95w-ost is el kellene vinnie. :)

(#93475) Milka 78 válasza _Atesz (#93472) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jaja...csak olyan tdp kerettel nem tartja a boost órajelet és szépen visszaveszi magát a sárga földig ha kap egy komolyabb terhelést ;)
Kitolt tdp limittel és egy kis alulfeszeléssel simán el lesz egy i7-el az i9 alá meg tessék más lapot választani, mert az i9 és a 65-ös tdp (a 95 is) egy mondatban még viccnek is rossz.

(#93476) jenei0330 válasza Milka 78 (#93253) üzenetére


jenei0330
tag

Szia, ilyen lap jó lehet a i3 9100f-hez? GIGABYTE GA-Z370M-DS3H

[ Szerkesztve ]

(#93477) szasanyi válasza jenei0330 (#93476) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó, de csak F11-es BIOS-szal ami idén márciusban jelent meg tehát aligha azzal érkezik a lap így szükséhes a BIOS frissítése (8-as sorozatú CPU-val vagy a vásárlás helyén frissítéssel kéred).

(#93478) jenei0330 válasza szasanyi (#93477) üzenetére


jenei0330
tag

köszönöm

(#93479) EnterR válasza Milka 78 (#93460) üzenetére


EnterR
veterán

:R

PSN ID: marquuard

(#93481) sb95


sb95
csendes tag

Ryzen 7 2700-hoz keresek lapot és már egy ideje nem folyok annyira bele hardver témákba, szóval kikérném a hozzáértőbbek véleményét / ajánlását.

Jelenleg ezt a lapot néztem: [link] Alzán kuponozva 25k.

Néhány főbb szempont:
- Árban olyan 25-28k körlül jó lenne megállni.
- Támogassa a CrossFireX-t és legyen legalább 2db PCI Express x16 csatlakozója is. Jelenleg egy sapphire rx 580 4gb nitro+-t használok és nézegetve a vga árakat, lehet azzal járok a legjobban, ha beszerzek emellé még egy ugyanilyet.
- Legyen benne M.2 slot

[ Szerkesztve ]

(#93482) varmi2 válasza sb95 (#93481) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs egyik am4-s lapon sem 2db pcie 3.0 x16. Akkor sem ha látszatra van. Nincsen bekotve, mert a platform nem tartalmaz annyi pce sávot, hogy lehessen. Legjobb esetben, van 1db x16 ami tényleg annyi. De ha teszel a. Másik x16-ba is,akkor már csak x8 x8 mind kettő. A két vga meg felejtős.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93483) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

Véleményeteket kérném alaplap ügyben jelenlegi konfigomat váltaná R5 3600 menne bele többi alaktrészt profilomba megatláljátok. Et a két lap maradna a szórásban.

1. Gigabyte Aorus X570 Elit 2. Asrock X570 Steel Legend

Giga bios mennyire összetett el lehet benne igazodni , vrm , hűtés , garanciális problémák stb minden hasznos infó érdekel ..

Köszönöm előre is a segítségeteket.

Üdv.

Szinyák

(#93484) Piftuka válasza Milka 78 (#93461) üzenetére


Piftuka
veterán

"Hozzáteszem mivel nem pro user/oc üzemmódban használnád a lapot, így simán megfelelhet a Giga is, kiforrott lap, nem lesz gond a stabilitással."

Nagyon szépen köszönöm az info-t! :K

Olvasgattam közben, keresgéltem, és megtaláltam ezt az alaplapot is: "BIOSTAR Racing X470 GTA"

A céget ismerem még abból az időből, amikor nem csak 6 alaplap gyártó volt a piacon; egyike a legrégebbi taiwan-i IT multiknak. Anno volt jó pár igen korrekt alaplapjuk.

Azt viszont nem tudom, hogy manapság milyen minőséget produkál.

Ismered, ismeritek ezt a típust? Megbízható, jó minőségű cucc?

Ugyanis van rajta PCI sín. Az egyetlen 2. gerenrációs Ryzen lap, amire került ilyen csatoló. :)

"Aquila non captat muscas."

(#93485) sb95 válasza varmi2 (#93482) üzenetére


sb95
csendes tag

Köszi, jó ezt tudni.

Akkor ha eltekintünk a 2db pcie x16-től és a crossfirex-től, akkor mit javasolnál?

(#93486) Paxker315


Paxker315
addikt

:B topikgazdai kérdés:
B450 deszkák 3950 alatt.

Videóból az jött le: ASUS BIOS új gen ryzenekhez KUKA. Giga Aorus& STRIX lap VRM-el lehet gond, cserébe jó drágák. B450 Tomahawk (MAX) továbbra is választandó. főleg Utóbbi.

Hogy tudta az ASUS így eltolni a BIOS-t? A "stock" fogyasztás, hőmérsékletek beszédesek. Úgy adja a feszt a procinak, mintha a világbéke múlna rajta, aztán persze jön a throttling. Érdekes videó.

Úgy látom, az MSI A-pro max, B450 Gaming Plus MAX és Toma MAX lesz a három legnépszerűbb B450 deszka a közeljövőben... :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#93487) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!
Sajnos hiányos a szakmai angol tudásom, ezért hozzátok fordulok. :R

Mit takar az AMD StoreMI pontosan?
Megéri használni?
Mik a feltételek? Új SSD kell hozzá, vagy a meglevő /amin a Win 10 rendszer van/ megfelelő?
Ha "telepítem" akkor nem fogja törölni a Win10-et?

Köszönöm a választ! :R

(#93488) jokeph válasza sb95 (#93485) üzenetére


jokeph
nagyúr

Amennyiben tényleg az RX580 a kevés, akkor egy erősebb VGA-t. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#93489) metrion válasza Paxker315 (#93486) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Egy MSI B450 GAMING PRO CARBON AC mennyire időtálló, ajánlott? Alzán kuponozva 40k.
Ezt néztem ki egyébként: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING ez 34k körül van.

(#93490) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

én is nézegettem az alzánál az ryzen 2700-at, ehhez keresek lapot, azonban van egy gariból visszajött g.skill aegis 3000mhz-s kitem (2×8gb), amit felhasználnék.

a MSI B450M MORTAR és az asus PRIME A320M-K qlv listáján találtam meg a ramot, jól gondolom, hogy az msi lap, amivel jól járnék?
szerk: msi b450 gaming és gaming plus listájában is ott a ram.

köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#93491) szasanyi válasza metrion (#93489) üzenetére


szasanyi
félisten

Remek lap, én ajánlom! Príma VRM ami nem is meleg, kiváló LAN + AC WiFi kombóval és szintén remek AUDIO -val rendelkezik.Valszeg a következő gen Ryzenekkel is kompatibilis lesz.

(#93492) metrion válasza szasanyi (#93491) üzenetére


metrion
aktív tag

BIOS mennyire jó? Illetve lenne egy kérdésem, ennek az alaplapnak ahogy látom több táp kell. Hogy oldottad meg? Látom neked is Seasonic Focus Plus Gold 550W van. :B

[ Szerkesztve ]

(#93493) szasanyi válasza metrion (#93492) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem teljesen jó. Ez már nem a régi, piros-fekete "sárkányos" BIOS de jobban áttekinthető és minden - a tuning szempontjából is - lényeges állítási lehetőség megtalálható benne.
Szinte mind ilyen (jó, van pár amin csak 1x 8PIN tápcsati van) de nem kell megilyedni, nincs rá szükség. A tápomon nincs +4PIN tápcsati a laphoz, tehát ha akarnám sem tudnám bekötni. És többen nem használják mint akik igen mert még a "nagyobb" tuninglapok is mennek rendesen anélkül. ;)

[ Szerkesztve ]

(#93494) bartos96


bartos96
tag

MSI b450m mortar max vagy b450 tomahowk Max a jobb stabilitás szempontjából?

(#93495) szasanyi válasza bartos96 (#93494) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem csak tűréshatáron belüli eltérések lehetnek. Mind2 B450, azonos kategóriáju VRM-mel (bár a típusok egyezik meg [link] de ugyanazt tudják).

(#93496) bartos96 válasza bartos96 (#93494) üzenetére


bartos96
tag

2200g hez először utána pár év múlva valami R5 hoz kéne

(#93497) metrion válasza szasanyi (#93493) üzenetére


metrion
aktív tag

Még azt nézem, hogy a QVL listán nincs rajta a RAM amit rendeltem (F4-3200C16D-16GTZR). :F

(#93498) bartos96 válasza szasanyi (#93495) üzenetére


bartos96
tag

Már mint nem egyeznek meg a típusok? Mintha egy nem kimaradt volna. A listában legalábbis más van

(#93499) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Be lett építve a rendelt MSI B450 TOMAHAWK MAX alaplap, annyi a bökkenő hogy elég régi BIOS van rajta AIDA64 szerint.
Mivel én sosem frissítettem BIOS-t adódik a kérdés hogy miként tudom ezt megtenni?
MSI Live Update 6 progival is lehetséges lenne? :DDD
Jelenleg a pirossal bekeretezett van.

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#93500) Hublot válasza ridiculous (#93499) üzenetére


Hublot
senior tag

M-FLASH
Conveniently flash or upgrade the BIOS in a few minutes from the CMOS Setup Utility.

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.