Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17701) proof88 válasza Integra (#17697) üzenetére


proof88
addikt

:D ok!

[ Szerkesztve ]

(#17702) Avicularia válasza Winner_hun (#17700) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem is tudtam hogy egy X5-re hatnak a fizika törvényei :D

(#17703) jerry311 válasza fekeandras (#17686) üzenetére


jerry311
nagyúr

Már elnézést, de mi a faxnak repülnek ha az egész ország abban reménykedik, hogy a vihar nem tépi le a háza tetejét? Nooooormális? :W

Winner_hun

Azt hittem a BMW-k már nem gyulladnak ilyen könnyen.

[ Szerkesztve ]

(#17704) vwpolopg válasza Winner_hun (#17700) üzenetére


vwpolopg
őstag

Szegény autó... a sofőr meg megint lelép...jellemző... ebben az országban ciki vállalni a felelősséget a tetteinkért vagy mi a f***m???

Amúgy ez is durva...

[ Szerkesztve ]

(#17705) fekeandras válasza jerry311 (#17703) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem tudom.Egy biztos.A vihar kezdete előtt bő 1,5-2 órával hallottuk menni kifelé a mentő és tűzoltóautókat.Akkor még totális szélcsend volt és tiszta, felhőtlen volt az ég.

(#17706) Winner_hun válasza fekeandras (#17705) üzenetére


Winner_hun
félisten

2 órával előtte nem igazán volt szélcsend: [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17707) Dumb válasza Integra (#17674) üzenetére


Dumb
senior tag

Nekem pár hónapja egyből csekk jött /M0 háromlábú/. Bátyám vezetett, és fizetett is :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#17708) fekeandras válasza Winner_hun (#17706) üzenetére


fekeandras
őstag

:( Szélcsend volt.Még csak egy egy szellő is alig volt.Egész délután kint rohadtunk az udvaron az árnyékban de meg nem mozdult volna a levegő.

(#17709) Winner_hun válasza fekeandras (#17708) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nyílt terep az más.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17710) lorcsi


lorcsi
veterán

tegnap hazafele keskeny úton szembe egy x3-as..valakinek húzódnia kellett, mert nem fértünk el. na-ná hogy nem az a buzi húzódott a dzsipjével hanem nekem kellett a szem. autóval a fene a k....a.... :(((
mi a f@sznak vesz dzsipnek kinéző sz@rt ha nem úgy használja

(#17711) Avicularia


Avicularia
veterán

Ezek nem normálisak :(
Tényleg az a cél,hogy minél több pénzt elszedjenek a polgároktól
Büntetés: 800 ezer forintot is fizethet, aki vezetés közben mobilozik

[ Szerkesztve ]

(#17712) Integra válasza Avicularia (#17711) üzenetére


Integra
titán

nincs pénz, ilyen egyszerű

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17713) Integra válasza Dumb (#17707) üzenetére


Integra
titán

tegnap bemértek az osztyapenkónál kifelé az utolsó felüljáróról a sasadi útnál.
60 helyett 70nel mentem..
vicc ez az ország

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17714) dokar válasza Integra (#17713) üzenetére


dokar
addikt

megállítottak? ha nem, akkor nem fizetsz.

extra - SEXRay

(#17715) Integra válasza dokar (#17714) üzenetére


Integra
titán

a gyalogos felüljáróról lézereztek.
gondolom majd posta hozza a levelet.

természesen nem siettem, ezért a lézer blokkolót se kapcsoltam be, mert minek...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17716) brd


brd
nagyúr

Vajon miért nem ezeket büntetgetik a "tisztelt" vízfejűek? Ez a veszélyes, nem az, amikor egy síkság közepén, egy elhagyatott, és jól belátható építkezés/útjavítás mellett 60-nal robog el az ember, vagy a félelmetes 2x4 sávos úton 17%-kal gyorsabban halad. :W
Talán mert kevés pénzt hoz...?

The only real valuable thing is intuition.

(#17717) deicide válasza Integra (#17715) üzenetére


deicide
veterán

Befelé szinte végig 70es tábla van, kifelé hogyhogy 60-as? Vagy csak a felüljáró után kezdődik a 70 kifelé?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17718) Integra válasza deicide (#17717) üzenetére


Integra
titán

úgy tűnik igen..
én is kurva nagyot pislogtam hogy 60-as tábla van ott és nem 70-es..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17719) dokar válasza Integra (#17715) üzenetére


dokar
addikt

nem fogsz kapni semmit

extra - SEXRay

(#17720) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Na, most meg egy vétlen motorost csapott el egy ittas autóvezető:

http://www.kisalfold.hu/mosonmagyarovari_hirek/ittasan_gazolt_motorost_majd_elhajtott_-_fotokkal/2107715/ :(

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#17721) Avicularia válasza deicide (#17717) üzenetére


Avicularia
veterán

Kifelé is 70es van végig,úgy emlékszem a bozokvár utcától (ami a budaörsiről egy parkolónak tűnik),van 60-as tábla ,egészen a pálya kezdetéig,onnan van megint 70-es.

(#17722) vwpolopg válasza Avicularia (#17711) üzenetére


vwpolopg
őstag

Én meg teljesen jogosnak tartom, aki vezet, az ne telefonáljon. Nem egy teszt volt már ami bebizonyította, hogy mennyire veszélyes vezetés közben mobilozni. Aki mindenáron telefonálni akar, vegyen egy k***a headsetet...

(#17723) Integra válasza dokar (#17719) üzenetére


Integra
titán

remélem..
még várok egy levelet az m3-ról is szélsőséges esetben.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17724) Integra válasza vwpolopg (#17722) üzenetére


Integra
titán

ez teljesen rendben van, egyet is értek.
de ha nagyon kaszálni akarnak és nem büdös nekik a munka, akkor küldjenek 20 rendőrt délután a dugóban a kereszteződésbe és rántsanak ki mindenkit a sorból, aki bent ragadt a kereszteződésben, 100rugó, szia..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17725) vwpolopg válasza Integra (#17724) üzenetére


vwpolopg
őstag

Igen, igazad van, egyet is értek vele, és tény, hogy általában pont ott nincsenek ott ahol kéne... és millió dolog van, amit sokkal jobban kéne büntetni. Pl. a zebrán a gyalogosok át(nem)engedése... tegnap megint majdnem elba***t a zebra egyharmadánál egy fekete színű***** Sz*r Ukránrendszámos Vaginamágnes... hát tényleg, nehogy már én átmenjek előtte... ha nem ugrok hátra kivasal... és ha nem én megyek ott hanem egy anyuka babakocsival??? Volt gyerek nincs gyerek? De van még millió ilyen dolog, ez csak egy példa volt...

(#17726) Avicularia válasza vwpolopg (#17722) üzenetére


Avicularia
veterán

A büntetéssel én is egyetértek,a mértéke az ami felháborít.
Szerencsére már nem érint a dolog.

Egyébként a tesztek bebizonyították,hogy nem a telefon fogása a veszélyes,hanem maga a beszélgetés.Tehát teljesen mindegy,hogy kézből ,headsettel,vagy kihangosítóval beszélsz,mindenképp elvonja a figyelmedet.

(#17727) jerry311 válasza Avicularia (#17711) üzenetére


jerry311
nagyúr

Helyes. Nagyon helyes. Büntessék, 800 ezerre, millióra!
Akinek van autója, annak legyen már annyi pénze (és esze), hogy legalább egy drótos 1000 HUF-os headsetet használ! Meg sem említem, hogy szerencsére divatba jött, hogy a telefon mellé már ez is alap tartozék. Tessék használni.

(#17728) Avicularia válasza jerry311 (#17727) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha elfogadjuk jogosnak ,amit írsz,akkor kurva karcsú a gyorshajtás 300K-s felső határa.
Nem tudom mi számít nagyobb véteknek mondjuk 100 felett menni városban,vagy kézből telefonálni?

Érdekes egyébként,itt nagyon jogkövetők az emberek,szinte mindig megállnak a gyalogosoknak,legtöbben kínosan betartják a sebességkorlátozásokat,szabályokat.
Viszont elég sok embert látok vezetés közben telefonálni kézből,mintha ezt nem tartanák szabálytalannak.

(#17729) Eagl3 válasza jerry311 (#17727) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, aput meg egyszer állítsák meg mert felvette vezetés közben a telefont az asszony meg a 3 gyerek meg mehet az utcára koldulni, hogy egyenek valamit...
Ne vicceljünk már, 800.000Ft, valakinek ez az évi fizetése. A büntetéssel nincsen semmi gond, büntessenek érte, ésszerű határokon belül.

(#17730) MaciG


MaciG
addikt

Ennyire nem kéne azért túldramatizálni... 10- 800ezer forintig büntetenek majd, kétlem hogy valakit megvágnának 800-ra, ezt mind csak az elrettentés miatt mondják, de mondjuk tényleg egyszerűbb egy headset vagy egy kihangosító, mint ezen spekulálni. :U

BANZAII

(#17731) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Kamionok közé préselődőtt egy személyautó az M5-ösön

Érdemes megnézni mi (nem) maradt az autóból...

[ Szerkesztve ]

(#17732) tibi666 válasza MaciG (#17730) üzenetére


tibi666
senior tag

van bluetooth headsetem, de csak hosszabb utakon veszem fel.
egyébként meg egy gombbal kihangosítható a telefonom, ölbeteszem és beszélgetek.
szerintem ma már az összes telefon kihangosítható egy gombnyomással.

(#17733) tibi666 válasza vwpolopg (#17731) üzenetére


tibi666
senior tag

be kéne tartani a követési távolságot. főleg egy kamion mögött, ami mögül nem lát ki.
meg azon is ki szoktam akadni, mikor kilométereken keresztül megy egy kamionkonvoj egymás mögött, max fél-1 méter távolságot tartva. igen biztonságos.

(#17734) fekeandras válasza Avicularia (#17711) üzenetére


fekeandras
őstag

És mi van akkor ha nekem a mobilomban van navigáció?Mondjuk éppen kézben tartom vezetés közben mert halk a mikrofonja és nem hallom rendesen mit pofázik nekem az i-go?Az nem telefonálás!Akkor mehetek a bíróságra fellebbezni pereskedni de csak azt érném el vele hogy még a perköltséget is mosolyogva rám vernék.

Ha rajtakapja az embert a rendőr (bunkóság) de le kell tagadni!Van róla fényképe vagy videó felvétele?Nincs?Akkor sorry :U .Egy állítás egy tagadás.Bizonyítsa ha tudja.Persze ilyenkor gyorsan találnak valami szabálytalan dolgot a kocsin és megpróbálnak minél magasabb bírságot kiszabni az emberre de azthiszem még így is jobban jár az aki "lebukik".

Amúgy meg abszurdisztánban élünk.Lassan már semmin sem lepődöm meg. :(((

[ Szerkesztve ]

(#17735) fekeandras


fekeandras
őstag

[link]
Elmegyek rokkant nyugdíjba...

kifutottam a mod időből

(#17736) Eagl3 válasza fekeandras (#17734) üzenetére


Eagl3
veterán

Simán megnézik, hogy volt e az adott időben beszéd forgalom a telefonodon.

(#17737) fekeandras válasza Eagl3 (#17736) üzenetére


fekeandras
őstag

Nézzék.2 telefonszámom van.Megadom a másikat 'oszt ígyjárás van... :DDD

(#17738) brd válasza fekeandras (#17735) üzenetére


brd
nagyúr

Valaki árulja már el, mert hülye vagyok hozzá: mi a töknek fényképeznek, ha aztán kitakarják a rendszámot (ill. miért rakja ki úgy valaki, hogy kitakarja)? Lehet puffogni rajta, van téma az üres kis életében, vagy minek?

The only real valuable thing is intuition.

(#17739) brd válasza jerry311 (#17727) üzenetére


brd
nagyúr

Ne beszélj már butaságot, biztos, hogy a vezetés közben telefonálók a közlekedés (és az ország) legnagyobb problémája? Amúgy sem maga a telefon kézben tartása a probléma, hanem maga a beszélgetés (már akinek, de az ne vezessen autót, vagy álljon félre), ahogy már írták. Aki már elég rutinos, az simán képes 1 kézzel is vezetni (automata autót meg pláne).

The only real valuable thing is intuition.

(#17740) brd válasza Integra (#17724) üzenetére


brd
nagyúr

De szép álom. :) Remélem, még élek addig, hogy ilyen történjen...

The only real valuable thing is intuition.

(#17741) jerry311 válasza Eagl3 (#17729) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ne vicceljünk már! Apu ne telefonáljon kézből!
Ha véletlen leejti és elkezdi keresgélni, aztán összetör egy másik autót is, akkor már nagyobb a kár mint 800k HUF és lehet, hogy apu nem fizet, hanem megy a koporsóba. Anyu meg az utcára koldulni. Ez jobb?
Ha egyszer az a szabály, hogy ne telefonáljunk kézből, akkor ne. Akinek nem tetszik a 800k, az vegyen egy headsetet 1k-ért és használja.

Csak érdekességként, az ismerősök közt is mindig azok hőzöngenek a leghangosabban, akik kb. beülnek az autóba és már tárcsáznak is, mintha hozzátartozna a vezetéshez. Megengedhetnék maguknak, hogy 8-10k HUF-os pillekönnyű nagyon jól működő BT headsetet vesznek, de nem, erre nem költenek.

(#17742) Eagl3 válasza jerry311 (#17741) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem érted... nem magával a büntetéssel van a gond, mert egyértelmű, hogy nem helyes mobilozni. Hanem a büntetés mértékével.

(#17743) buherka válasza Integra (#17713) üzenetére


buherka
addikt

Ha minden jól megy kissé csal az órád felfelé...kb 5-10%-ot. Tehát akkor 10%-os tűréshatár alatt vagy.
A Megyeri hídon is a 80-as tábla van végig és 107-nél fényképeznek.
Lakott területen ahol ugye 50 a megengedett ott 60-63 között állítják be az automatikus fényképezést.
A gép automatikusan készíti a felvételeket és csak a kiértékelhető és túlzottan szabálysértők ellen teszik meg a feljelentést.

GPS-el nézd meg, hogy mennyit csal az órád 70-nél...az nem hazudik ;)

(#17742) Eagl3...kutatások kimutatták, hogy aki headset-et használ vezetés közben a telefonáláshoz. Legyen az vezetékes vagy vezeték nélküli.
Ugyan annyira nem figyel oda a vezetésre, mintha simán a fejéhez tartaná a telefont.

Csak próbáljátok ki...én is Bluetooth-ot használok és néha teljesen kiesik az a pár perc amíg telefonálok vezetés közben.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#17744) Khelben válasza fekeandras (#17734) üzenetére


Khelben
nagyúr

A KRESZ szerint nem telefonálni tilos, hanem kézben tartott mobiltelefont használni. Nemcsak telefonálásra, hanem akármire.

(#17745) Khelben válasza brd (#17739) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ne beszélj már butaságot, biztos, hogy a vezetés közben telefonálók a közlekedés (és az ország) legnagyobb problémája?

Ennyi erővel amíg vannak gyilkosságok, addig ne üldözzék a rablókat. :U

(#17746) Khelben válasza Integra (#17715) üzenetére


Khelben
nagyúr

A posta hozza a levelet te meg visszaírod, hogy családtag vezetett. Mivel nem az objektív felelősség alá tartozik, ez még működik. Akkor van gond, ha 75 felett mentél.

(#17747) macikos


macikos
addikt

Nagyon jó, hogy végre rendesen megbüntetik a mobilozó barmokat. Ez az összeg megfelelő elrettentő erővel rendelkezik.

Viszont érdekes, a menet közben GPS babrálást nem büntetik... pedig az még veszélyesebb, mint a mobilozás.

(#17748) deicide válasza tibi666 (#17733) üzenetére


deicide
veterán

Most azért mert én megyek egy kamion mögött egy normális távolságban és az ő vészfékezése mellett én bőven meg tudok állni, de a mögöttem jövő kamion nem és beletol, akkor miért én vagyok a hülye? Mondjuk én szinte állandóan szélárnyékban autózom, de szigorúan csak úgy, ha nincsenek mögöttem. Ha kamion közeledik hátulról, akkor azonnal lelépek a gázról és hagyom hogy megelőzzön.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17749) jerry311 válasza Eagl3 (#17742) üzenetére


jerry311
nagyúr

A büntetésnek olyan mértékűnek kell lenni, hogy visszatartson a bűn elkövetésétől. Nagyon úgy tűnik, hogy az eddig kiszabható büntetés nem volt elég magas, mert kb. minden harmadik-negyedik sofőr a telefont fogja a kormány helyett. Így hát szépen emeltek rajta.

macikos
Jó eséllyel nem a kezedben a GPS. Mint ahogy a telefont sem büntetik, ha nem a kezedben van, hanem az autós tartóban. :))

[ Szerkesztve ]

(#17750) tibi666 válasza deicide (#17748) üzenetére


tibi666
senior tag

a kamionosokat is szidtam a követési távolság miatt.
engem marhára irritál, ha valaki a seggemben jön. főleg, ha látja, hogy előttem sor van. olyan ablakmosózok, abból kap ő is az arcába, hirtelen nagyobb távolságot kezd tartani.

autópályán meg nem fogok olyan tempóval menni, hogy egy kamion is a seggemben jöjjön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.