Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18851) Winner_hun válasza fekeandras (#18847) üzenetére


Winner_hun
félisten

3+3 az mióta 5?:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18852) Avicularia válasza @rglaaf (#18850) üzenetére


Avicularia
veterán

Cseszheti hogy egyben maradt,csak beadta a kulcsot :)

(#18853) fekeandras válasza Winner_hun (#18851) üzenetére


fekeandras
őstag

Tényleg, ha nem szólsz észre sem veszem. :DD

(#18854) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Minek bekötni az övet, az úgyis csak zavar:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18855) Avicularia


Avicularia
veterán

Durván összetört
[link]

talán meg kellett volna állnia aludnia ,mielőtt végleg elaludt :(

(#18856) fokukac válasza frame>24 (#18825) üzenetére


fokukac
nagyúr

velem havonta előfordul, hogy úgy bekúrom a fejem, hogy bazinagy púp nő rá.
ez úgy 5 éves koromtól kezdve rendszeres. az én fejem már törhetetlen :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18857) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nem fizetek bírságot – akkor mi lesz?

Nincs semmilyen adózott jövedelmem, és úgy néz ki, a közeljövőben nem is lesz. Ledolgozni pedig nem fogom!

Mint a felniáztatott autótulaj.:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18858) mezis válasza fokukac (#18856) üzenetére


mezis
nagyúr

Kemény, mint a fa ? ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#18859) frame>24 válasza Winner_hun (#18854) üzenetére


frame>24
addikt

Huhh, hát a képsorozat 2. felében, ahol elölről fotózták a hyundai-t, látszik, hogy mit okoz a szélvédőn, mikor valaki szép lendületből megfejeli...

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#18860) #67688960 válasza fokukac (#18856) üzenetére


#67688960
törölt tag

;] ez egészen eredeti! nekem csak fülbevalóm volt anno!

(#18861) dragonfx


dragonfx
veterán

mult hét péntek vidéken...
sávot váltok nyanya holttér miatt rámhuzza a korményt..nehogy nekemjöjjön...már hozzáért a 2 jobboldali kerék a padkához :O ..de nem votl más választás jobb így mintha nekem jött volna és persze ő volt felháborodva.
pesten meg dráma van...sint eállandóana féken kelllennia lábadnak mondjuk hétköznap a hngárián...tiszta idegesség stressz xar aze egész :(((

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18862) tibi666


tibi666
senior tag

mivel itt szeretnek általánosítani a mercisek, de főleg a bmw-sek felé, ezért leírom a mai élményem. debrecen, reggeli csúcs, balra szeretnék bekanyarodni. szemből csak jönnek, jönnek, jönnek. 2 percig álltam, akkora volt a forgalom és senki nem engedett be. volt ott hondás, suzukis, volkswagenes, minden. figyelem az autókat, amik jönnek szembe, köztük egy spoilerezett, sötétített bmw e60-as. amint átfutott az agyamon, hogy na, ez sem fog megállni, lassított, és villantott, hogy menjek. kösz! :R

(#18863) keIdor válasza tibi666 (#18862) üzenetére


keIdor
titán

Azért szeretnek általánosítani, mert azok drága autók.
És akinek van pénze az egyből f*x is ebben az országban.:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18864) lajafix válasza fokukac (#18856) üzenetére


lajafix
addikt

áh most már értem miért volt felesleges téged győzködnöm a bezárt örömtopikban! :D

tibi666: azé' az az általánosítás sűrű mintavételezésből adódó többségében ugyanazon tapasztalatból származik...

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#18865) #67688960 válasza lajafix (#18864) üzenetére


#67688960
törölt tag

pont ez ugrott be elsőre, csak visszafogtam magam, merthogy úgyis mindegy, meg már rég el is vagyok határolódva :DDD de ha már úgyis kibújt a szög

[ Szerkesztve ]

(#18866) Manitou válasza tibi666 (#18862) üzenetére


Manitou
addikt

Szintén Debrecen ma délutáni csúcs :D 16 után valamivel . Jön egy passatos kb 80-90-el végigzúz a Fórum előtt a buszsávon, majd folytatja tovább egészen a kossuth utca irányába.Közben mellette lévő sávban ahol mennie kellett volna végig bazi nagy sor.

(#18867) #67688960 válasza Manitou (#18866) üzenetére


#67688960
törölt tag

10 rugó a bírság jogtalan buszsáv használatért

(#18868) Khelben válasza tibi666 (#18862) üzenetére


Khelben
nagyúr

2 percig? Én kb 4-5 másodpercet adok, hogy valaki elengedjen, utána szép lassan elindulok. Ha nagyon sok bunkó jön, előbb utóbb akkor sem férnek el és kénytelenek ki/ beengedni. De ez ritka, ha látják rajtad, hogy tényleg be akarsz kanyarodni és figyeled a forgalmat, akkor legkésőbb a 3. autó beenged. De ha lecövekelsz indexelve, akkor senki nem fog megállni.

(#18869) tibi666 válasza Khelben (#18868) üzenetére


tibi666
senior tag

biztos kevesebb volt, de akkor hosszú időnek tűnt. én is centizem befelé az orrát, de nem nagyon izgatja az embereket, ha meg esetleg nekem jönnek, akkor meg én vagyok a hibás.

(#18870) Manitou válasza #67688960 (#18867) üzenetére


Manitou
addikt

Csak? Azt hittem vagy 30k :U

(#18871) #67688960 válasza Manitou (#18870) üzenetére


#67688960
törölt tag

én is meglepődtem, jobbkezes vétek 60 rugó, pár hónapos papíron láttam(nem én kaptam egyiket se, mellékesen igazából a buszsávos ámokfutó volt ott a hibás és megúszta a 10 rugóval, a másik gép meg totál kár lett, és nem volt tanú, kellemes helyzet)

[ Szerkesztve ]

(#18872) aphra2 válasza Khelben (#18868) üzenetére


aphra2
aktív tag

"Én kb 4-5 másodpercet adok, hogy valaki elengedjen, utána szép lassan elindulok"

Én az ilyen mutatványt, (betolakodás) nagyon hosszú dudaszóval szoktam jutalmazni, persze a szám is jár közbe, ilyesmit a kisteherautó soförök, meg a taxisok csinálnak , talán azért is irritál ennyire.
Arról nem is beszélve ,hogy balesetveszélyes, persze lehet csinálni, amig valaki szét nem bombázza a kocsi elejét, akkor ki a hunyó?

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#18873) #67688960 válasza aphra2 (#18872) üzenetére


#67688960
törölt tag

elárulom hogy szabad lassításra kényszeríteni, csak veszélyeztetni és hirtelen fékezésre kényszeríteni nem szabad, és ezt jól tudják a hivatásosok

(#18874) Khelben válasza aphra2 (#18872) üzenetére


Khelben
nagyúr

A dudálás sosem szokott érdekelni, úgyhogy csak nyugodtan. Amikor látom, hogy beszél magában a kocsijában, azon meg jókat szoktam derülni ;)

amig valaki szét nem bombázza a kocsi elejét, akkor ki a hunyó?
Miután lassan indulok és nyilván nem kanyarodok be egy 50-nel jövő elé, ezért max szándékosan tud valaki nekem jönni. Azt meg nem fogja értékelni a hatóság sem. Amúgy meg elég nagy az autó az elrettentéshez ;)

De mégegyszer megjegyzem: ritkán van ebből gond, ha látják hogy tényleg be akarok kanyarodni valahova, el szoktak engedni én meg udvariasan megköszönöm.

(#18875) AMD Power


AMD Power
titán

A magyarok nagy része szabályt sért

Most lepődjek meg?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#18876) kételkedem válasza AMD Power (#18875) üzenetére


kételkedem
addikt

Én úgy érzékelem, hogy az utóbbi időben javult a közlekedési morál, de az udvarias, szabálytisztelő magatartást még nem sikerült mindenkinek elsajátítania.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18877) AMD Power válasza kételkedem (#18876) üzenetére


AMD Power
titán

Én mondjuk mostanában sok udvarias emberrel találkozok. Bár az is ig ,hoy az esetek 90%-ban én is az vagyok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#18878) SpeedR válasza Khelben (#18874) üzenetére


SpeedR
őstag

Simán téged fognak kihozni hibásnak elsőbbség meg nem adása miatt.

(#18879) Khelben válasza SpeedR (#18878) üzenetére


Khelben
nagyúr

Erre azért nem fogadnék, megfelelő ügyvéd kérdése az egész ;)

(#18880) Calogero válasza Khelben (#18868) üzenetére


Calogero
addikt

Ez Debrecen, itt nem enged be senki. És nem éri meg áttolni az autó elejét, mert inkább neked megy. Debreceni közlekedéshez T34-es illik :)

(#18881) SpeedR válasza Khelben (#18879) üzenetére


SpeedR
őstag

Szerintem még úgy is nehéz ügy lenne, mert az objektív tények nem a te verziódat támasztják alá. Talán ha van néhány jó tanúd, az sokat segíthet...

(#18882) Calogero


Calogero
addikt

(#18884) Khelben válasza Avicularia (#18883) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vajon a sebességeket hogy számolták ki ilyen pontosan? Mert a legtöbb műszaki szakértő is csak 10-20 km/h-s tartományt szokott megadni mint lehetséges sebességet...

(#18885) kételkedem válasza Khelben (#18884) üzenetére


kételkedem
addikt

A szakértők ott is biztosan hasonlóképpen adják meg a vélhető sebességet.
A 208 km/h szerintem úgy jött ki a cikkben, hogy a szakértő leírt 120-130 mérföldes sebességet. Ezt az eredeti cikkben 130-nak írták, a cikket aki fordította felszorozta 1,6-al és máris kész a 208 km/h.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18886) mezis válasza kételkedem (#18885) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez olyan, mint amikor a múzeumőrtől megkérdezik, hogy hány éves ez a múmia, mire azt válaszolja, hogy 2004 éves. Az elképedt érdeklődő visszakérdez, hogy ez hogy jött ki, mire azt mondja, hogy amikor ő a múzeumba került, akkor mondták neki, hogy az a múmia 2000 éves és annak már pontosan négy éve. :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#18887) dabadab


dabadab
titán

"A [bal]esetek 93 százalékában a figyelmetlenség volt az ok, és 47 százalékában a vezető semmit sem tett a baleset elkerülésére."
(Totalcar)

Mondom en, hogy az autok vezeteset inkabb gepekre kellene bizni, mert az emberekkel csak a baj van.

DRM is theft

(#18888) kételkedem válasza dabadab (#18887) üzenetére


kételkedem
addikt

A közlekedésben (is) az emberi tényező a leggyengébb láncszem. :K

Két IQ bajnok ha összeütközik.... :U :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18889) stevve


stevve
nagyúr

Két történetem is van az utóbbi hetekből. Ugyan nem száguldozás, de érdekes mindkettő.

1. Megyek át a zebrán, autós még bőven féktávon kívül és ráadásul egy elsőbbségadás kötelező tábla is gátolja, mire elér a zebráig, erre gyorsít. Megtorpantam, de csak átiszkoltam, mert már a felén túl voltam. Erre megáll (mert már van ideje, csak az előbb sietett) és kiszól: "Azért nem kell ám visszaélni azzal, hogy zebrán vagy, barom!" :F
Csak simán beintettem és kiröhögtem.

2. Ezúttal a járdán mentem, ahol a szegélyen oszlopok is vannak, hogy ne álljanak fel az autók a szélére. Beszélgettem éppen és alig vettem észre, hogy szembe jön egy autós. WTF. :F Ahogy közeledett, széttártam a karom, jelezvén, hogy most ez meg itt mi? Amikor mellém ért, beszóltam neki, hogy kicsit eltévesztette a sávot, erre a válasz: "Mi a fasz van? Valami problémád van ezzel?" :F

Hát ilyen a jó magyar autós. Tudja, hogy ő a szemét és még szabályt is sért, de azért mégiscsak neki áll feljebb és ő háborodik fel... tipikus, hogy mást ne mondjak. :U :(((

[ Szerkesztve ]

(#18890) mephi666


mephi666
nagyúr

tegnap majdnem élő egyenes adásban láttam 2-3 méterről, ahogy egy 70körüli papika eltaknyál a tornádóbiciglivel... sétáltam át a zebrán (kb 5sáv hosszú), papika meg zutty a zebrára mellém az elektromos sz@rral és húzta neki ezerrel... a túloldalon volt egy kis padka, ami majdnem kitekerte a kormányt, de a kb 20centis karjával határozottan megfogta a gépet és továbbszáguldott... nem baj, hogy a kresz kimondja, hogy a zebrán TOLNI kell a biciklit, kb senki nem tartja be... mondtam már, hogy sok helyen a jobbra kanyarodó sávot elengedi a zöld és akkor általában jobbra a következő zebrán is zöld szokott lenni... na, ha ilyenkor egy kocsi kanyarodik meg egy bringás át akar repeszteni, könnyen van baleset...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18891) kételkedem válasza stevve (#18889) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha nem is tipikus, de nem egyedi az biztos!

Naponta kétszer kell átmennem annál a zebránál, ami után néhány méterrel buszmegálló van, buszöböl nincs. Ha bent van a busz, az utána érkező autó már a zebrán áll meg. A sofőrök 75%-a a zebrán terpeszkedik, ahelyett, hogy még a zebra előtt megállna.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18892) stevve válasza kételkedem (#18891) üzenetére


stevve
nagyúr

és mephi666:

Na igen, a zebra valahogy az autósok szemében harcmező lett... talán máshogy kellene jelezni a gyalogosátkelőt. Mondjuk szögesdróttal, akkor átengednének. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18893) #67688960 válasza stevve (#18889) üzenetére


#67688960
törölt tag

Engem is majdnem elütöttek már párszor zebrán, és ez az utóbbi max. 2évben történt!
A legkomolyabb helyzet az volt amikor félre kellett ugranom(ez még a mostani téboly előtt volt)a paraszt a belső sávban rágyorsított, úgy hogy párhuzamos közlekedésnél a szélső autó már állt, na ha megáll vagy épp a kezemben van valami, akkor kurva rosszul járt volna(leszarom hogy ki az)
Amióta viszont van ez a gyalogos téboly, azóta megjelentek az agresszív kamikaze gyalogosok, akikből azért minden jóérzésű embernek tele van az akármije gondolom.
Kész elmebaj lett ebből az országból, minden téren!
Egyébként múltkor voltam Romániában, és lehet hogy olyan előzékesekbe mennek bele amikbe elméletileg nem kéne, de ott együttműködnek egymással és ha valaki nem fér el a másik félrehúzódik. Ellentétben a Magyarral aki álltalában nemhogy nem bír tolerálni semmit, hanem még rá is tesz egy lapáttal.

[ Szerkesztve ]

(#18894) Avicularia


Avicularia
veterán

[link]

utasokkal nem hiszem ,hogy elaludt volna
talán öngyilkosság?

(#18895) dabadab válasza #67688960 (#18893) üzenetére


dabadab
titán

"az agresszív kamikaze gyalogosok"

Ezek milyenek?

DRM is theft

(#18896) dabadab válasza Avicularia (#18894) üzenetére


dabadab
titán

"utasokkal nem hiszem ,hogy elaludt volna"

Pedig siman elofordulhat, eleg, ha csak par masodperce alszik el.

DRM is theft

(#18897) Khelben válasza dabadab (#18895) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gondolom olyanok, mint az agresszív kamikaze autósok, akik főútvonalon haladva nem állnak meg minden kereszteződésnél, mert azt hiszik, megvédi őket az elsőbbség. :D

[ Szerkesztve ]

(#18898) #67688960 válasza dabadab (#18895) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hát, eléggé kellemetlenek. ;]
Amint találkozol eggyel tudni fogod. És igen, autós is van ilyen. :D

(#18899) #67688960 válasza Avicularia (#18894) üzenetére


#67688960
törölt tag

;]
Biztos túl sima volt az út, és azért aludt el.
Unalmas ha nem kell csatornafedőket, úthibákat és kátyúkat kerülgetni, és még "taram"(pl. M1) sincs. Szerencsére minket megvéd az állam és pénzt nem kímélve beépíti ezeket a biztonsági funkciókat.

[ Szerkesztve ]

(#18900) Rick4 válasza #67688960 (#18899) üzenetére


Rick4
félisten

Ez gyors halál volt, amit az államtól kapsz, az meg lassú halál, hogy azért adót fizess, de nyögdíjat már ne kapj. Jó taktika... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.