Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11251) parandroid válasza amol (#11250) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amíg apósomék egy Somogy-megyei kisvárosban laktak, kb kéthavonta szombat esténként valami idióta végighúzkodta a metálkék Fiesta oldalát kulccsal. Kb a harmadik eset után már meg sem csináltatták, mert minek, csak miután elköltöztek. Utána nem is húztak rá többet. Nem csak az övéket egyébként, több autót is a parkolóban, pedig nem is párhuzamosan parkoltak az út szélén, hanem mindig merőlegesen a kijelölt parkolóban.

Hogy az ilyen véglényeket mi motiválja (már az olyan obligát diszkós-hőstettek véghezvitelén kívül, mint amilyen még a tükrök és antennák letördelése, vagy a riasztók megszólaltatása), azt nem értem, de felmerül bennem a naponta többszöri rendszeres veréssel színesített többhónapos kényszermunka szükségességének igénye. Persze ráér megkezdeni, miután összeforrtak az eltördelt kezei.

Gondolom autótulajdonosként tisztában vagytok vele, mennyibe kerül két ajtó, és két sárvédőelem metálfénnyel újrafényezése...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11252) Bubu79 válasza parandroid (#11251) üzenetére


Bubu79
addikt

A jelenség sajnos nem egyedi - csinálják mindenhol :(

Bele sem gondolnak, hogy több tízezres számlát csinálnak valakinek puszta jópofizásból.

Csak kívánni tudom, hogy amikor odajutnak legyen valaki olyan kedves és kínálja meg az autójukat pont ugyanilyen sunyi féreg módon...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11253) dokar válasza parandroid (#11251) üzenetére


dokar
addikt

Gondolom autótulajdonosként tisztában vagytok vele, mennyibe kerül két ajtó, és két sárvédőelem metálfénnyel újrafényezése...

100K fölött sajna :(

Én meg a parkolóban lévő véletlen rongálásoktól tudok a falra mászni. Miután leszedtem az autómról a ronda műanyag díszlécet, megszaporodtak az oldalán a mások által rányitott ajtók okozta kisebb sérülések. Sok idióta nem tud normálisan kiszállni az autójából. :W Páran azért szoktak a parkolóban távolabb, de két helyet elfoglalva parkolni, hogy még véletlen se akarjon vki melléjük parkolni. Én ezt nem csinálom, inkább csak távol parkolok.

extra - SEXRay

(#11254) Declare válasza dokar (#11253) üzenetére


Declare
őstag

Uhhh, erről jut eszembe, múltkor a kika parkolójában történt eset. Amikor leparkolok meg szoktam nézni kik közé állok. Bementem vásárolni, jövök ki, a mellettem lévő kocsi oldalán ( nem amelyiken én parkoltam :) hanem a másikon) kb egy 1m hosszú behorpadt végignyúzott csík a hátsó részen, és velem együtt érkezett meg a tulaj is.....hát szegény, az hogy kivolt az nem kifejezés, de én is csak álltam és részvéttel néztem egy darabig, mert nem tudtam továbbmenni, de sajna nem tudtam segíteni neki ki állhatott mellette..... ilyenkor a vér megfagy bennem hogy akár mellém is állhatott volna a balfax.....elképesztő.....

dokar: én meg ha egy mód van rá úgy állok meg hogy a kocsi mellé az egyik oldalra ne tudjanak állni (patka vagy virágos sziget vagy valami mellé). Ezek a helyek általában úgyis távolabb vannak és nem a bejárathoz tömörülő egyetsekelljenlépni típusú hétvégi bevásárló sofőrök között.

(#11255) Declare válasza parandroid (#11251) üzenetére


Declare
őstag

"Hogy az ilyen véglényeket mi motiválja ...."

Irigység...... ejj de széép metál kék autód van....nesze hahaha és jól esik neki.....welcome to Hungary.....

(#11256) fokukac válasza dragonfx (#11239) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez az első értelmes ötleted az elmúlt két évben... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11257) m3tr0 válasza Declare (#11255) üzenetére


m3tr0
senior tag

irigység???a mi autónkat,ami egy suzuki stift :) bal oldalon karcolták végig...mégis ki irigyli tőlünk azt a szerencsétlen autót? :D öreg is, kék is....

egyszer látnék meg egy ilyet,utána tuti nem karcolna végig semmit...nemhogy autót

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#11258) Declare válasza m3tr0 (#11257) üzenetére


Declare
őstag

jóóó, van a simán agyatlan bal.... típus is :D

(#11259) darál0w válasza Declare (#11258) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

és vannak azok,akik gyűlölik a suzukit :DDD :DDD :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11260) m3tr0 válasza darál0w (#11259) üzenetére


m3tr0
senior tag

én is sok mindent és sokakat utálok mégsem karcolom végig őket :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#11261) darál0w válasza m3tr0 (#11260) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mert te nem vagy retardált :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11262) parandroid válasza Declare (#11255) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy néhány éves 1,1-es Fiesta volt, nem hiszem, hogy irigység. Ráadásul nem csak ezt bántották, több kocsit is a parkolóban, meg mint írtam, törtek ilyenkor a tükrök meg az antennák is. Aki tehette, szombaton egyszerűen nem hagyta ott az autóját a ház előtt. sajnos városközpontban laktak, egy háztömbnyire egy szórakozóhelytől. Szerintem egyszerű menőcsávós kivagyiságból játszottak unatkozó félrészeg kis köcsögök, de valahogy nem vigasztal a tudat.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11263) KrAt


KrAt
veterán

80-as táblánál 101 környéke trafinál már büntis? Mert jöttbe most befele az m3-as bevezetőjén Pest fele, és én úgy emlékszem, 100-as tábla volt, utána 80-as, de ha elnéztem, és trafiztak, akkor bukovári van? :U

peterkeT: deszéplettél :)

[ Szerkesztve ]

(#11264) Skót válasza KrAt (#11263) üzenetére


Skót
aktív tag

80km/h-nál a 20%-os tűréshatár van 80*1,2 = 96km/h azaz 100-al menve már bukó lehet (hacsak nem csal az órád mert az megmenthet:) )

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#11265) KrAt válasza Skót (#11264) üzenetére


KrAt
veterán

A csalás már benne van a számolásban.. Ejj a francbaa.. Bár emlékeim szerint tuti utána volt a Budapest feliratú tábla, és alatta a 80-as karika, de akkor miért mértek volna a 100-as táblánál? Fentről a hídról mértek, bár villanást nem láttam :(

(#11266) Skót válasza KrAt (#11265) üzenetére


Skót
aktív tag

Ejnye :S ez kellemtlen, majd mesélj, mi lett az egészből.

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#11267) Integra válasza KrAt (#11263) üzenetére


Integra
titán

kisebb lett a vízfej:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11268) dragonfx


dragonfx
veterán

de gizdulos a gyöngyös-eger közti autoútszakasz...áh oda kell az m3 bmw....széttolni mindenkit.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11269) Gambit válasza dragonfx (#11268) üzenetére


Gambit
őstag

Primitív vagy, bár ez nem újdonság.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#11270) zsid


zsid
senior tag

Nem is tudtam róla , hogy Gyöngyös- Eger között van autóút ... :F

<tRucKdriFteR>

(#11271) amol válasza parandroid (#11251) üzenetére


amol
addikt

Vannak sajnos ilyen idióták is de ezek ellen tényleg nem sokat lehet tenni. Szerencsére eddig megúsztam.

Jó az új avatarod :)

(#11272) amol válasza KrAt (#11263) üzenetére


amol
addikt

Szerintem ott végig 80-as van, a Pólustól biztosan. Ott jövök minden nap.
Ez még kijjebb volt?

(#11273) dragonfx válasza zsid (#11270) üzenetére


dragonfx
veterán

akkor sima út mind1..se 90nel se 110zel nem tudsz ott menni igazán szerintem...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11274) fokukac válasza KrAt (#11263) üzenetére


fokukac
nagyúr

amikor tegnap ezt írtad, nálam még a régi avatárja jelent meg... biztos bennemaradt a memóriában. :)
nem is értettem... de ma már látom.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11275) KrAt válasza amol (#11272) üzenetére


KrAt
veterán

Úgy emlékszem, hogy még 100as táblánál előztem. Utána volt a Budapest tábla, és a 80-as tábla. Ha nem, beszoptam.. :U

(#11276) tiv83us


tiv83us
veterán

[link]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11277) zsid válasza tiv83us (#11276) üzenetére


zsid
senior tag

Ez nem kicsit tetőre b@xta :DDD

<tRucKdriFteR>

(#11278) lajafix


lajafix
addikt

(#11279) Skót válasza lajafix (#11278) üzenetére


Skót
aktív tag

"nem ellenük, hanem értük és mindannyiunk egészségének, életének megóvásáért, egy biztonságosabb közlekedésért dolgozunk".

Ezért mértek tegnap Mátészalka felől jövet egy olyan 40-es táblánál ami 90-ről lassítja ennyire az autóskat és kb 100m hosszú szakaszra érvényes :D (előtte-utána csak úgy zúztak 120-140-el a közúton:D)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#11280) m3tr0 válasza Skót (#11279) üzenetére


m3tr0
senior tag

igen amúgy ezt én sem értem.nem ott kéne mérni ahol tényleg van is értelme?!
ahol eddig is sok volt a baleset,ahol veszélyes útszakaszok vannak stb...
azt én sem értem,hogy 40 es táblánál kiállnak mérni,hogy ki az aki belefut 50-nel...
gondolom ne azért állnak oda ,mert ha 40-nel mennek akkor az sokkal biztonságosabb hanem azért,hogy büntethessenek...jó pénzért...ez azért nem jó így. :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#11281) Shadowfax válasza Skót (#11279) üzenetére


Shadowfax
addikt

Mi lenne, ha a cikkből kiolvasnátok azt is, hogy a szigorításoknak van pozitív oldala is? Kevesebb a baleset, s közel 40%-kal (!) kevesebben haltak meg a közútakon, mint tavaly azonos időszakban.
Biztos bennem van a hiba, de én ezt előrelépésnek nevezem.

(#11282) NoLF válasza m3tr0 (#11280) üzenetére


NoLF
addikt

40nél az 50-et még épp leszarják, 52-től jön a 30rugó. (40*1,3=52)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11283) m3tr0 válasza Shadowfax (#11281) üzenetére


m3tr0
senior tag

naná,hogy előrelépés,nem is azzal van a baj.
csak van amikor a pénztárcánkra utaznak...

Nofl: ha 50 helyett megyek 60-nal akkor sem büntetnek meg?
vagy ez most hogyan van?rohadtul nem vágom... :B
vagy neked csak a 30 ezer a büntetés? nekem már 5-10 ezer is sok.
én annyit sem akarok fizetni :D

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#11284) NoLF válasza m3tr0 (#11283) üzenetére


NoLF
addikt

itt egy pdf, ez alapján mondok.

[link]

aztán hogy a megadott értékek alatt is büntetnek-e, azt még nemtom :)

tehát 50es táblánál 65től nyomják a 30ezret, de nemtom hogy 60ra meghúznak-e mondjuk egy 10esre. persze én se szeretném...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11285) dokar válasza NoLF (#11284) üzenetére


dokar
addikt

aztán hogy a megadott értékek alatt is büntetnek-e, azt még nemtom

nem

extra - SEXRay

(#11286) NoLF válasza dokar (#11285) üzenetére


NoLF
addikt

verigúd! :C

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11287) vagamo válasza m3tr0 (#11283) üzenetére


vagamo
őstag

Egyszerű, be kell tartani a közlekedési szabályokat! :P

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#11288) dabadab válasza NoLF (#11284) üzenetére


dabadab
titán

"aztán hogy a megadott értékek alatt is büntetnek-e, azt még nemtom"

Ez alapjan nem, viszont legjobb tudomasom szerint a regi szabalyzas tovabbra is el, az alapjan megbuntethetnek (viszontezzelellenben a tapasztalat azt mutatja, hogy otvenes hatarnal a hatvan meg nez az a sebesseg, amiert fotoznanak).

DRM is theft

(#11289) plömplöm


plömplöm
őstag

"... mi legalább nem ijedtünk meg, amikor bekapcsolt az ABS. Az emberek jelentős része ugyanis ilyenkor lelép a fékről. És ez nem vicc."

[link]

és igen, nem is lepett meg a dolog :(

és pld képtelen vagyok megérteni, hogy hogy lehet valaki akkora elképesztő méretű balfasz, hogy ebben a takony időben nem kattintja fel azt a kurva lámpát. hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#11290) NoLF válasza plömplöm (#11289) üzenetére


NoLF
addikt

a kb 7-8 km-es utamon a munkába jövet (bajcsy-podmaniczky-dózsa-thököly-róna-szugló) nagyjából 40%-nál tapasztaltam hogy no fényszóró. villogtam mindre, kb 10% volt aki felkapcsolta, 50% elkezdett mutogatni hogy mi a fasz villogtatok, a maradék no reaction.

:O :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11291) vagamo válasza plömplöm (#11289) üzenetére


vagamo
őstag

Mert idióták és abban a tudatban vannak, hogy városon belül nem kötelező! De amí még bosszantó, mikot távolságin mennek napközben és szintén, hiába jelzel nekik! :W :W
Kis kitérő:
A gyalogosokat is ill. már elkezdeni büntetni! IV. Árpád út néhány napszakban a Váci utcához hasonlít leginkább :((( :((( ! És mindez a Rendőrség előtt!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#11292) fokukac válasza dabadab (#11288) üzenetére


fokukac
nagyúr

és olyankor mivan, ha mindenki gyorsan megy? pl. a rakparton a 70-80 az átlagtempó, hatvannal szinte mindig bele akarnak tolni a Dunába...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11293) dabadab válasza fokukac (#11292) üzenetére


dabadab
titán

"és olyankor mivan, ha mindenki gyorsan megy?"

Gyorstuzelore allitjak a trafit :)

DRM is theft

(#11294) lajafix válasza fokukac (#11292) üzenetére


lajafix
addikt

én eddig azért kerültem a rakpartot, mert mindig dugós. Hol lehet ennyivel menni meg melyik napszakban?

Rock'n Roll

(#11295) fokukac válasza lajafix (#11294) üzenetére


fokukac
nagyúr

Újpesti rakparton sztenderd tempó, ott nincs dugó, cska nagyon ritkán.
amúgy a rakpart, habár dugósnak néz ki, még mindig jobban halad, minthat ugyanazt próbálod abszolválni pl. a váci út - bajcsy zs. út útvonalon.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11296) Khelben válasza vagamo (#11291) üzenetére


Khelben
nagyúr

városon belül kötelező lett a tompított? :)

(#11297) NoLF válasza Khelben (#11296) üzenetére


NoLF
addikt

nem ezt mondta.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11298) vagamo válasza fokukac (#11295) üzenetére


vagamo
őstag

Ráadásul ebédidőben szinte kiürül!
rakpart, habár dugósnak néz-néha én is megrémülök, de aztán rájövök, hogy nem volt rossz választás!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#11299) plömplöm válasza Khelben (#11296) üzenetére


plömplöm
őstag

szokás szerint kötekedsz, de sztem ezek az állapotok joggal sorolhatóak a "korlátozott látási viszonyok" közé, amikor:
44. § (2) A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót, a lassú járművet és a segédmotoros kerékpárt helyzetjelző lámpákkal és tompított fényszóróval kell kivilágítani.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#11300) Skót válasza Shadowfax (#11281) üzenetére


Skót
aktív tag

Igen ez előrelépés sztem is, ennek örülök is, de csak egy példát mondtam arra, hogy nem ennyire tiszta sor, hogy CSAKIS az autósokért van minden... helyenként inkább lehúzásra megy... ennyit szerettem volna jelezni :)

mod: közben leírták ugyanezt :B

[ Szerkesztve ]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.