Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) Integra válasza plömplöm (#10250) üzenetére


Integra
titán

természetesen x márkájú:)
de te is csak kiragadtál egyet a tömegből, úgyhogy monnyál le!!:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10252) gabx76 válasza plömplöm (#10250) üzenetére


gabx76
senior tag

A lényeg a képek alól hiányzik:
"Figyelmetlenül kanyarodott ki a 7-es főútra egy autós Galamboknál, kocsija az ütközés után kigyulladt."

Persze a baromság nem márkafüggő:
Biztonsági öv?! Minek?

[ Szerkesztve ]

(#10253) dokar válasza plömplöm (#10250) üzenetére


dokar
addikt

uhh, ismét egy bömös :U

extra - SEXRay

(#10254) plömplöm válasza gabx76 (#10252) üzenetére


plömplöm
őstag

a hiba az ön készülékében van, a feliratok ott vannak:
"Kamionnal ütközött egy személyautó a 7-es főúton a Galambok-zalakomáromi kereszteződésben. Az ütközés után a személyautó kigyulladt, a sofőr bennégett, életét vesztette. Halálát a vizsgálatok szerint a tűz okozta. Fia és neje, az autó utasai súlyos sérüléseket szenvedett. Az asszonyt mentőhelikopterrel szállították kórházba. Az összeroncsolódott kocsiból a tűzoltók vágták ki az idősebb házaspárt és a velük utazó felnőtt fiukat. Az utat teljes szélességében lezárták az elágazásnál, a feltorlódott járműveket Galambok felé terelték el."
szerk: az más, asztem kitakaródnak neked is, én néha így járok

Integra: parancsértettem, cél a horizont alsószéleközepe, futólépés :)

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#10255) fokukac válasza NoLF (#10204) üzenetére


fokukac
nagyúr

kíváncsi vagyok, hogy viszonyul az 1,4-es fusionhoz :D
szerintem azért lenyomja :DDD
(az 75 ló, és 1200 kg)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10256) gabx76 válasza plömplöm (#10254) üzenetére


gabx76
senior tag

Tudom, nem is javítás akart lenni, csak kiegészítés. Az első 3 szó a lényeg:
"Figyelmetlenül kanyarodott ki "
Ez ui. nincs a képek alatt, csak a cikkben.

[ Szerkesztve ]

(#10257) MPowerPH válasza Khelben (#10231) üzenetére


MPowerPH
félisten

2,5 misiért már veszel fullos BMW -t TV/DVD -vel meg minden szarral. ;]

Don't Tread On Me

(#10258) MPowerPH válasza plömplöm (#10250) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt szépen átalakította. Hát, fájna a szívem ha az enyémet így kellene látnom. :(

Don't Tread On Me

(#10259) NoLF válasza mefistofeles (#10219) üzenetére


NoLF
addikt

azt elfelejtettem megemlíteni hoyg a klíma ment végig.
most is voltam vele, kicsit már jobban hozzá voltam szokva, nem volt olyan rémes mint elsőre, ettől még nem ment jobban :D
7,1 jött ki fogyira, pályán mentem végig 140el klímával.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#10260) fokukac válasza NoLF (#10259) üzenetére


fokukac
nagyúr

most nem azért, de mit vársz egy 1 literes motortól, klímával? :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10261) Sipi16 válasza gabx76 (#10252) üzenetére


Sipi16
senior tag

Bízzunk benne, hogy intő példa itt a fórumon. Neki már nem tudod többet mondani, hogy kösse be magát...

fokukac: Ezres 16 szelepes corsa klíma nélkül 6,5 lityó országúton. Ahhoz képest nem is rossz.

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#10262) NoLF válasza fokukac (#10260) üzenetére


NoLF
addikt

most nem azért, de miért gondolod hogy többet várok annál amit tud? én csak azért siránkozom mert ilyen a céges autó, nem azért mert 1.0-val nem tudja a 100 le-t...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#10263) Eagl3 válasza NoLF (#10259) üzenetére


Eagl3
veterán

Nézd a jó oldalát, azt csinálsz vele amit akarsz, nem kell kímélni rúúúgasd neki :D

(#10264) ABE válasza Eagl3 (#10263) üzenetére


ABE
őstag

Néhányan tényleg az autón vezetik le a frusztrációt, ha nem az ízlésüknek megfelelő gépet kapnak. ;] Sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#10265) dragonfx válasza plömplöm (#10250) üzenetére


dragonfx
veterán

kérdés ki volt a hibás..miylne okból következett be...vagy csak enm akpcsolt vissza leőzésnél és tulkalibrálta a bmwpowert.... :B ..következőre megtanulja..a családja biztos.más kérdés mi gyualladhat ki iylenkor...ahhoz képest nem ment annyira szét a kamiontól.

#10252>>hagy legyek gonosz lécii léciiii...így jár az aki egy dízel régi opellal akar vitézkedni :R

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10266) plömplöm


plömplöm
őstag

nem mai darab, de itt még nem láttam
[link]

dragon, bazmeg, olvasni szoktál? "következőre megtanulja", emberünk belehalt, érted? bentégett, nincs többé, elmúlt, vége. nincs kalibrálgatja a "bmwpowert", mert meghalt, nem forog az a propeller a kék égen. elképesztően együgyű vagy, rémisztően :(

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#10267) dragonfx válasza plömplöm (#10266) üzenetére


dragonfx
veterán

kár értük...mondjuk aki fel tud borítani 1 autót...az lehet nem kéne vezessen és akkor se vele se mássla nem történne ez.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10268) MPowerPH válasza dragonfx (#10265) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, ha egy kis pl. Swift vagy Punto találkozott volna a kamionnal, nem sok marad belőle, és valszeg mindenkit darabokban szednek ki az autobol.

Amugy a bmw -ben mindenki be volt kötve, mert nyíltak a légzsákok.

Don't Tread On Me

(#10269) dragonfx válasza plömplöm (#10266) üzenetére


dragonfx
veterán

akkro majd a családja kalibrálja sajnos a gyász után :O .szomorú.hát neki már nem forog sajnos. :(
jó lenen többet tudni az esetről ki hibázott mi volt a szitu...így nem lehet többet mondani.

Ja amugy hétvégéről csak eszembe jutott 1 sztory..már nem számolom jegyzem őket mert annyi van, tanulságos mennyire bízz a közlekedő társadban :(((
kanyarodósávból indexelek kanyarodnék ugye szembe jövőket középen várom még mögöttme páran, szemből eljön mindenki jön 40nel egy avensis mostani indexe kinn jobbra kis ivben lehet ott kanyarodni, mondom akkro balra nagyíveb elindulok, erre vazz egyenesen jött tovább :Y ...hát rántotta rendesen jobbra a kormányt de szerencsére lassna indultam el.....ennyit a bizalomról mega jelzésről meg az ndex fontosságáról. :(

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10270) amol válasza MPowerPH (#10257) üzenetére


amol
addikt

"2,5 misiért már veszel fullos BMW -t TV/DVD -vel meg minden szarral."

Az a baj hogy valóban minden szarral :P Hármast talán.
Ennyiért amelyikben nagyon sok extra meg tv is van az jó eséllyel külföldről behozott járgány pármillió kilométerrel a háta mögött és a torka is véres (vagy pedig öreg), kocsivásárlás előtt láttam jó párat. Főleg a dízelek. Sok volt taxi, kölcsönzős autó is landol itt.
Néztem egy V70-est, még seggszőrpöndörítő is volt benne, 110-el volt hirdetve. Az adat könyv (asszem svéd) szerint valós volt, csak azt felejtette el megemlíteni hogy a 110 a második motorban van, miután az elsőt 180-nál cserélték :DDD
Itthon nagyon kevés autót vesznek újonnan valóban fullosan, bőrüléssel még csak-csak de tv-vel, gyári navigációval (főleg azokat amelyeknek nincs Mo. térképük) nemigen mégis sokat hirdetnek.
Az elmélet amúgy helytálló, én is féláron vettem a három éves autómat (pedig itthon vásárolt).

szerk: Természetesen ha egy kategóriával lejjebb nézelődünk akkor valóban lehet találni párat 2,5 körül, én nagyobbat kerestem (A6, 5er, V70, Passat, Mazda6, Mondeo, Accord stb).

[ Szerkesztve ]

(#10271) dragonfx válasza amol (#10270) üzenetére


dragonfx
veterán

2.5émár igencsak jo benyás 3ast kapsz ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10272) amol válasza dragonfx (#10271) üzenetére


amol
addikt

316, 8 évesen, különösebb extrák nélkül. Kinek mi a jó.

(#10273) MPowerPH válasza amol (#10272) üzenetére


MPowerPH
félisten

A E46 -osok drágábbak, mint a E39 -ek.
Itt a példa: [1][2]

És ezek csak a bmw -k voltak. Audibol is lehet találni ilyeneket. Szerintem többet érnek, mint 2.5 -3 milláért egy új kisauto.

Don't Tread On Me

(#10274) amol válasza MPowerPH (#10273) üzenetére


amol
addikt

Ezek nem hármasok hanem ötösök nagy motorral, sok km-rel drágábban és magasabb fenntartási költségekkel (biztosítás, fogyasztás stb), az egyik 8, a másik 10 éves. A "kinek mi a jó" alatt azt értettem hogy nem mindenki tart jobbnak egy 10 éves autót egy vadi újnál, sőt. Ennyi erővel egy 20 éves roncs Jaguar sokkal jobb lenne mint egy 0km-es kisautó.

(#10275) ABE válasza MPowerPH (#10273) üzenetére


ABE
őstag

Csak éppen ezeket az autókat fenn is kell tartani, erről sokan elfeledkeznek. Aki a 3 milliót is nehezen köhögi ki, és azt is csak hitelből teszi, az jobban jár egy kisautóval. Mellesleg van, akinek ez a méret praktikus, akkor meg minek nagyzolásból BMW?

[ Szerkesztve ]

(#10276) MPowerPH válasza amol (#10274) üzenetére


MPowerPH
félisten

A fogyasztása ezeknek annyi, mint egy 2.0 -ás autoknak, csak jobban mennek. Biztosítás, ha van bónuszod, akkor nem sok. A km ezeknél nem számít, rengeteg 300.000 km fölötti modell fut ebből a fajtából. A 200k meg se kottyan nekik, és ezt tapasztalatból mondom.
Az biztos, hogy nem városi autonak valo, mert arra nagy mind méretben, mind motor szempontjábol. De hosszabb távokra sokkal jobb választás lehet, és itt a biztonságot is beleszámítom. És szerintem érdemesebb kicsit több lovat venni, mert azzal is növeled a biztonságodat, mert egy előzés kevesebb gondot okozhat.

Don't Tread On Me

(#10277) MPowerPH válasza ABE (#10275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nem nagyzolás... Linkelhettem volna Audit is. Csak a kényelem és a luxus, mert ezekben a 10 éves autokban olyan dolgok vannak, amikhez a mostani alsoközép most kezd el alkalmazni, vagy még el se kezdte.
A fenntartási költségek azok se sokban különböznek. Csak a kötelező szerviz a fontos, és gond nem lesz ezekkel.
Igen, aki nehezen köhögi ki, és hitelből veszi az más tészta.
Én csak arra akartam rávilágítani, hogy téves hit az, hogy öreg auto, sok km -el az rossz auto és csak a pénz megy rá. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10278) dabadab válasza MPowerPH (#10276) üzenetére


dabadab
titán

"A fogyasztása ezeknek annyi, mint egy 2.0 -ás autoknak, csak jobban mennek."

Igen, en is azt hallottam, hogy egy 760iL kb fele annyit fogyaszt, mint egy robogo. Mert a vizbu' veszi ki a zoxigent.

"A km ezeknél nem számít"

Ez igy van. Estenkent ujranonek a fekbetetek, a vezermuszij soha nem kop el (biztos, mer' Opel ;) ), a tomitesek meg tulelik az Ezereves Birodalmat is :))

Ezeket tenyleg elhiszed magadnak, v csak masokat etetsz ilyen hulyesegekkel?...

DRM is theft

(#10279) pH érték válasza MPowerPH (#10276) üzenetére


pH érték
aktív tag

528 nak iszonyat a fenntartási költsége. 4x annyi mint egy normál autóé. 14 alá nem tudod levinni a fogyasztását.

[ Szerkesztve ]

(#10280) dokar válasza dabadab (#10278) üzenetére


dokar
addikt

az enyém opel, de a vezérműszíj sajna elkopott :D

extra - SEXRay

(#10281) MPowerPH válasza dabadab (#10278) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem a 760iL -re gondoltam, hanem azokra amiket belinkeltem. :) Ezekkel 8l -el ki lehet jönni, gond nélkül.

Látod, még ennyit se tudsz és okoskodsz. Ezekben a vezérmű az láncos, és a BMW -nél 500.000km garanciát adtak rá, tehát soha nem kell cserélni. :P

A fékbetétek más auton is kopnak, szerintem, vagy tévedek? :U

Gondold már meg, hogy miket írsz... :(

Don't Tread On Me

(#10282) MPowerPH válasza pH érték (#10279) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt ki mondta neked???? :DDD

Ha ezt így hiszed akkor egészségedre. :R

Itt nézegetheted, az 528i -t mindenki dicséri.

Az 523i -vel és a dieselekkel vannak gondok. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10283) pH érték válasza MPowerPH (#10282) üzenetére


pH érték
aktív tag

Nem hiszem hanem tudom. ;)
Szerintem a mai árak mellett a legjobb választás az új Suzuki.

[ Szerkesztve ]

(#10284) MPowerPH válasza pH érték (#10283) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, persze. Mert neked biztos volt... Hát ezt valaki bemesélte neked, vagy te magadnak.

Akkor vegyél azt, ha neked az kell. Én biztos vagyok benne, hogy az életemben be nem ülök egy olyan szarba. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10285) dabadab válasza MPowerPH (#10281) üzenetére


dabadab
titán

"Ezekkel 8l -el ki lehet jönni, gond nélkül."

Ha nem haragszol, most tartok egy kis szunetet, amig fetrengek egy kicsit a rohogestol.

"A fékbetétek más auton is kopnak, szerintem, vagy tévedek?"

Persze. Es szerinted annyiba kerul a fekbetet egy 528-ba, mint egy kisautoba?...

DRM is theft

(#10286) pH érték válasza MPowerPH (#10284) üzenetére


pH érték
aktív tag

Ha tojásként kezelted a gázpedált, akkor sem tudott 14 alá menni, hidd el. Igaz városban.

(#10287) pH érték válasza dabadab (#10285) üzenetére


pH érték
aktív tag

Haveromnak, pont fékbetétet kellett cserélnie, ráment ingje, gatyája. :)

[ Szerkesztve ]

(#10288) MPowerPH válasza dabadab (#10285) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem most 3900km -re 7.9 -et mutat a computer, és kiszámolva ugyan ennyi jön ki. :)
Éljetek csak tovább a tévhitetekben, nem tudjátok miből maradtok ki. :P

Hát, pont a fékbetét nem egy nagy drágaság. Ha olyan sok eszed lenne, akkor mondjuk a gyertyákat mondtad volna, mert abből több kell, meg a gyakori olajcserét, vagy ha már a fékekről beszélünk, akkor a féktárcsákat. Nem is értesz hozzá, miért okoskodsz?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10289) ABE válasza MPowerPH (#10277) üzenetére


ABE
őstag

Akkor másképp fogalmazom: addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Aki nem képes felmérni a lehetőségeit és az igényeit, és csupán a vételérat nézve vesz mondjuk Suzuki helyett BMW-t, az fel akar vágni. Én nem leszólni akarom a márkát, de elég sok elkeserítő állapotú "prémiumautót" látni az utakon, amik vélhetően a spórolásnak estek áldozatul. Mert megvenni volt "esze" a tulajnak, de fenntartani nem tudja.

Szerinted nem lényeges a fenntartásbeli különbség? Számolok neked: ha csupán 2 liter a fogyasztásban a különbség, és fut 15000 km-t az autó évente, akkor 300 forintos benzinnel számolva évi 90000 ft a különbség csak az üzemanyagon egy évben. Gumit kell venni? Áááá, kit érdekel, ha dupla annyiba kerül a nagyobb méret. Súlyadó (vagy mittudomén minek hívják már), biztosítás? Azt ne mondd, hogy ugyanannyi. Szerviz? Nyilván ugyanannyi a féktárcsa, a betét, a kuplung, stb. Egy új autóhoz pedig jó eséllyel később kell hozzányúlni.

Én nem szóltam le a használt autókat, csak egyszerűen butaság a két kategóriát összehasonlítani. Aki képes egy új kisautó vagy egy használt 5-ös BMW között vívódni, az egyszerűen nincs tisztában az igényeivel és anyagi lehetőségeivel.

[ Szerkesztve ]

(#10290) MPowerPH válasza pH érték (#10287) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hú, de drágák. [link]

20k -ért megvan az egész. ;)

Don't Tread On Me

(#10291) MPowerPH válasza ABE (#10289) üzenetére


MPowerPH
félisten

Teljesen egyetértek veled. :R

Don't Tread On Me

(#10292) feel good válasza MPowerPH (#10281) üzenetére


feel good
aktív tag

Miért van az, hogy szinte minden BMW-s ilyen hozzád meg dragonhoz hasonló elmebeteg?
Költői a kérdés, ne válaszolj. :D

(#10293) MPowerPH válasza pH érték (#10286) üzenetére


MPowerPH
félisten

Öcsém, gyere el és megmutatom. 150 -nél eszik 8l -t. Nekem még 10 fölött soha nem volt a fogyim. ;)

feel good: erre nem is kívánok válaszolni. :P

Amúgy higgyetek amit akartok. Amíg nem próbáltátok, nem kéne hülyeségeket beszélni. Ti is csak azt mondjátok, amit mindenki más. Ez már ilyen néphiedelem lett, pedig egy francia autoval sokkal több gond van, és 200k km környékén szétesik, úgy ahogy fater Mondeoja. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10294) feel good válasza MPowerPH (#10293) üzenetére


feel good
aktív tag

Ne nevettess már, eddig a személyes csúcsom kis 320-assal utcán 27 liter.
Igaz akkor kapott a pofájára, de ha már bimmer, akkor az erre van.
Inkább azt akartad te írni, hogy 10 alatt még nem volt a fogyid.

Most már két csörgősipkás bmw-sünk van?

(#10295) lajafix válasza MPowerPH (#10293) üzenetére


lajafix
addikt

mi történt a faterod mondeójával?

Rock'n Roll

(#10296) MPowerPH válasza feel good (#10294) üzenetére


MPowerPH
félisten

Már mondtam, gondolj amit akarsz. És igen, 10 fölött még nem volt az átlagom.
Van több is, csak azok ide nem írnak be. ;)

Ha 1 -esbe padlózgatod, és max. 2. -ig váltasz fel, akkor elhiszem. de olyat csak a hülyék csinálnak. ;) Szerintem ha egy 1.6 -ak csinálod azt, ugyan úgy 20 fölött vagy.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10297) t1 válasza MPowerPH (#10293) üzenetére


t1
addikt

A Mondeo véletlenül nem német?:D

(#10298) MPowerPH válasza lajafix (#10295) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, elég sok minden. :) Rohad a küszöb, egészen az első sárvédőtől végig. Valahogy eltűnt a festék... Azért egy 2001 -es autonál elég durva. Erősebb gázadásnál csörög, zörög az auto alján valami. Azt mondták a fordnál, nem tudják mi lehet. Sajnos sok az autoban a km. Kormányművet kellett cserélni 190k -nál, és kuplungot már másodszor. És még sok más dolog. 150k -ig nem volt vele semmi baj, most kezdődtek a problémák.

t1: Nem, Magyarországon lett értékesítve, 20.000km -el vette.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10299) MPowerPH válasza lajafix (#10295) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ja, a legrosszabbat nem is írtam. Zörög mint egy konzervdoboz, és elég rendesen megnőtt a szélzaj is. Sajnos ezekkel se lehet már mit csinálni... :(
És ez pár száz km -es utakon elég zavaro...

No mindegy, ez nem a "fikázzuk a BMW -t" topic, mert nagyon ebbe az irányba mennek a dolgok megint. Gondoljatok amit akartok, és abba ültök bele amibe akartok. :P
Amúgy én se kezdtem el fikázni pl. a Suzukit, pedig lenne rá pár mondatom...
Mindenki olyat vesz, amit jónak lát. De amíg nincs tapasztalata az adott márkával, ne jártassa a száját, és ne bizonygasson nekem semmit.

Ja, igazad van. Egyszer voltam Németországban. Ott 12,8l jött ki, de ahol lehetett padlógázon mentem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10300) feel good válasza MPowerPH (#10296) üzenetére


feel good
aktív tag

Konkrétan kettesben-hármasban toltam a városban éjszaka, mindenhol keresztbe ahol lehetett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.