Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10501) feel good válasza mefistofeles (#10500) üzenetére


feel good
aktív tag

Így van, mondjuk lehetne gondatlanságból elkövetett emberölés.
Nagy szigor, minden, aztán a múltkori a faluban 170-el verető cigó megúszta, a babakocsit toló nagymamát megölő emberke meg fogja úszni, és akkor én menjek szépen a főúton 60-al, mert különben bűnözőként kezelnek.
A Balkán felé haladunk, nem az EU felé.

(#10502) mefistofeles válasza feel good (#10501) üzenetére

de hát az is volt nem?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10503) adalbert1 válasza feel good (#10501) üzenetére


adalbert1
veterán

aztán a múltkori a faluban 170-el verető cigó megúszta

Ez az volt, aki kamerára vette, hogy mekkora jani hogy tud ennyit a kocsija?

(#10504) dabadab válasza MPowerPH (#10421) üzenetére


dabadab
titán

"A régi svéd autok nem a biztonságrol voltak híresek"

??? :F
Ez egy Volvo 940, mar boven abbol az idoszakbol, amikor a Volvo a "biztonsag" jelszoval adta el az autoit (es rengeteget is dolgozott azon, hogy tenyleg azok is legyenek).

"kamionnál jól jöhet, ha kicsit nagyobb az auto súlya"

Kamionnal pl. pont mindegy, mert ahhoz kepest mindenkeppen tul konnyu.

DRM is theft

(#10505) parandroid válasza Integra (#10490) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Térfigyelő kamerákat a gyalogátkelőhelyekhez, piros lámpákhoz, aztán mehetnek a csekkek. Sőt, a forgalmasabb kereszteződésekhez is a bent ragadókat figyelni, ott is csekket osztogatni. Néhány hónap alatt rendet lehetne tenni a fejekben. Persze menne az obligát fújolás itt, ebben a topikban is, hogy már megint milyen lehúzás, hogy már azért is fizetni kell, ha a pirosnál nem álltam meg, pedig nem jött senki.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10506) amol válasza Timocicu (#10450) üzenetére


amol
addikt

Nem érdekelte? :F Szvsz az ilyenek nem a két kezükkel keresték meg a rávalót.Tisztelet a kivételnek.

Úgy is mondhatjuk hogy nem a tenyere kérges a munkától hanem inkább a térde :D

Arról nem is beszélve,hogy egyáltalán nincsenek tekintettel a babakocsival közlekedőkre.Azóta érzem át jobban a problémát,mióta én is " ebben a cipőben járok"

Én is így vagyok vele. De nagyon.

(#10507) DeadMeat válasza feel good (#10501) üzenetére


DeadMeat
veterán

Helyszini fobeloves esetleg tanitana a magyart kozlekedni.Baratnom baratnojet hasonlo szituban utottek el,belehalt,a csoka 5 forint buntetest nem kapott!! Indoklas:A leanyzo szabalytalanul haladt at az uttesten... Hozzatennem,hogy egy busznyi anu volt arra,hogy szerencsetlen a zebrarol repult 20m-ert.....

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10508) dabadab válasza DeadMeat (#10507) üzenetére


dabadab
titán

"Helyszini fobeloves esetleg tanitana a magyart kozlekedni."

Igen, persze, azonalli lincseles kellene.
Csak azt nem ertem, hogy amikor meg is csinaljak, miert hoborog mindenki.

DRM is theft

(#10509) DeadMeat válasza dabadab (#10508) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ne szo szerint vedd.Helyszinen letartoztatni,ott iteletet hozni,nem penzbirsag,letoltendo buntetessel.Ha megolod nem buntetes szerintem semmilyen vetsegert.Hosszan senyvedjen inkabb valahol eyg sotet cellaban,legyen ideje gondolkodni....

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10510) KisBundi válasza dabadab (#10508) üzenetére


KisBundi
őstag

Tanulság: jobb ha az ilyen helyeket az ember elkerüli mert ha megtörténik a baj akkor véged..., ha egyel van bajod akkor jön az egész utca. Aztán meg úgy is megússzák mert jön a szöveg: Mos mé? Mer cigány vagyok!
Érdekes egy népesség... :((

[ Szerkesztve ]

(#10511) amol


amol
addikt

Barátom zebrán az állapotos nővérét lökte el egy kocsi útjából. Utána ablakon át szedte ki a csókát, akkora adrenalinfröccsöt kapott.

(#10512) Skót válasza dabadab (#10508) üzenetére


Skót
aktív tag

Talán mert nem megérdmelt? A kiskölöknek semmi baja nem lett ergó el se gázolták, nem halt meg...
Ha megöli akkor sztem simán bosszúként tálalta volna a sajtó, de így egy értelmetlen gyilkosság, az ottani csürhétől...

De itt mi történt?
Egy szabályosan közlekedő nagyit és unokáját gázolták halálra a zebrán és ő NEM VALLJA magát vétkesnek...
Ott meg megállt a fickó és kiderült a gyereknek semmi baja, de azért brahiból öljük már meg...

[ Szerkesztve ]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#10513) dabadab válasza Skót (#10512) üzenetére


dabadab
titán

"Talán mert nem megérdmelt?"

Latod, a lincseles es a birosagi eljaras kozott ez az alapveto kulonbseg: lincselesnel nem forditanak tul nagy erofeszitest a korulmenyek felderitesere es a buntetes mertekenek merlegelesere.
Ezert nem fasza dolog a lincseles.

DRM is theft

(#10514) Timocicu válasza amol (#10506) üzenetére


Timocicu
aktív tag

1, Na de amol! Te miket feltételezel! ;)

2,Nagyon? :F

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#10515) amol válasza Timocicu (#10514) üzenetére


amol
addikt

1. Jajj nem is tudom hogyan juthatott eszembe hogy létezik olyan hölgy akit eltartanak "valamiért" :P

2. Nagyon átérzem a problémát és bár előtte is igyekeztem kultúráltan közlekedni, azóta fokozottan odafigyelek a gyalogosokra.

[ Szerkesztve ]

(#10516) Timocicu válasza amol (#10515) üzenetére


Timocicu
aktív tag

1. Hát én sem tudom! :B

2. Igazán köszönöm a kismamák és az összes gyalogos nevében :R

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#10517) KisBundi válasza amol (#10515) üzenetére


KisBundi
őstag

Igaz én sportosan vezetek, de a sebességhatárokat nagyjából betartom (50 helyett nem 140-el közlekedem, hanem max 60-al). Zebra előtt akárki áll én megállok és átengedem, nem vagyok az az "úgy is beférek típus".

(#10518) amol válasza Timocicu (#10516) üzenetére


amol
addikt

Mindenki gyalogos aki kiszáll az autójából, így én is.
Attól pedig hogy nem lehet gyerekkel átmenni a zebrán igencsak felmegy bennem a pumpa.

(#10519) amol válasza KisBundi (#10517) üzenetére


amol
addikt

Nem is állítottam az ellenkezőjét :)

Igazság szerint azért senkit nem illet dicséret hogy átengedi a gyalogosokat a zebrán. Kötelesség.

[ Szerkesztve ]

(#10520) Skót válasza dabadab (#10513) üzenetére


Skót
aktív tag

Értem én mit mondasz, és nem is az lenne a megoldás, hogy az ott verbúválódott járókelől verjék agyon az autóst.

Annyit mondott sztem mindenki azzal, hogy fővelövés, helyszíni kivégzés stb-stb, hogy valami radikális és komoly büntetést kapjon és ne 2 év 6 hónapot, mert az nevetséges 2 emberéletért...
Sőt az a baj, hogy ezekután valszeg egy dádával megússza...

Meg az a hosszú huzavona, hogy háromféle módon magyarázzák, és a végén a mama meg a csecsemő lesz a hibás és a család fizessen a gázolónak kártérítést...

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#10521) Timocicu válasza amol (#10519) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Csak nagyon sokan nincsenek tisztában a "kötelességgel" :)

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#10522) KisBundi válasza amol (#10519) üzenetére


KisBundi
őstag

Persze, ha az illlető rálép a zebrára és én meg tudok állni akkor igen... :)

(#10523) Integra


Integra
titán

meder utcánál parkolás:DDD
[link]
[link]
[link]
[link]
két rendőr állt mellette, nem találtak benne senkit, valszeg részeg volt a tulaj és hazament gyalog...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10524) KisBundi válasza Integra (#10523) üzenetére


KisBundi
őstag

:D

(#10525) amol válasza KisBundi (#10522) üzenetére


amol
addikt

A zebrát úgy kell megközelíteni hogyha lelép valaki meg tudj állni ;)

(#10526) amol válasza KisBundi (#10524) üzenetére


amol
addikt

Privi ment, most láttam hogy írtál.

(#10527) feel good válasza adalbert1 (#10503) üzenetére


feel good
aktív tag

Ez bizony..
Milyen szépen megbüntették hatvanezerre őt is, bizony. Rend van itt kérem. De ha a "kinnfelejtett" (igazából direkt kibaszott) 40-es táblánál a főúton 110-el merészelsz menni, fényes nappal az üres úton, akkor repül a háromszázezer.

Vicc ebben az országban minden. Egy kis érdekesség: tudtátok, hogy nálunk a legmagasabb a négyzetméterre eső ára a kiállítóterületnek a BNV-n, egész Európában, Milánót is beleértve?
Vagy akár említhetném hirtelen az eurót, a röhejes egészségügyet, a siralmas oktatást, a zéró közbiztonságot, a siralmas közlekedési morált, a húsz éve megegyezni képtelen politikusokat, stb. Csak legyen meg a diplomám végre, úgy eltűnök hogy sose találnak meg többet :D

(#10532) parandroid válasza Integra (#10523) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Még jó, hogy van objektív felelősségvállalás, különben most jönne az a szöveg, hogy nem is tudom, ki vezetett, valamelyik családtagom de rá ugye nem kell vallanom.

Ehh, kiszerelhetetlen fekete dobozt GPS-szel minden kocsiba, amivel vissza lehet nézni az utolsó néhány napnyi adatot, akkor talán felfogná a sok bunkója, hogy nem kibújni kell a felelősség alól, ha valami faszságot csinál, hanem vállalni a következményeket. Esetleg nem csinálni semmi faszságot.

Khelben, feel good: ezt folytassátok privátban.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10533) dabadab válasza parandroid (#10532) üzenetére


dabadab
titán

"Még jó, hogy van objektív felelősségvállalás"

Az nem feltetlenul fog segiteni, mert csak het kategoriara ervenyes, es nem tudom, hogy ezt bele lehet-e gyomoszolni barmelyikbe.

DRM is theft

(#10534) mefistofeles válasza Integra (#10523) üzenetére

Ez a kép még vicces is lehetne, hisz valszeg tényleg egy berúgott vadbarom csinálta, csak abba gáz belegondolni, hogy ez a kétlábú ugyanígy berepült volna ide akkor is ha ez pl. egy buszmegálló tömve emberekkel..... :(

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10535) dokar válasza Integra (#10523) üzenetére


dokar
addikt

ez kiba nagy :DDD te fotóztad?

extra - SEXRay

(#10536) fullextra


fullextra
tag

Arról persze nem esik szó, hogy mióta ennyire megfogták a sebességeket, sokkal több halálos áldozat van az utakon ,mint az előtt.
Hogy miért?Mert az embernek már elfogy a türelme, esetleg elalszik, ideges, rosszul kiszámított előzés, és hopp kész is a baj.
Én olyan állásponton vagyok ,hogy nem csökkenteni ,hanem növelni kéne a sebességhatárokat, tehát az emberek kevesebbet tartózkodnak az utakon, nem alakulna ki annyi dugó, és természetesen jogosítványt is csak olyan kezébe adunk ,aki ténylegesen Tud vezetni.
Szerencsére sokat változott a technika az elmúlt 15évben, és manapság , egy új autóban, az ember megsem érzi a 140-180-at, jelentősen fejlődőtt a féktechnika, viszont a jogszabályok a régiek maradtak.
Összehasonlítás képen:
Manapság új autóval 80-ról megállni kevesebb időt vesz igénybe ,mint 15évvel ezelőtt 50-ről.
Régebbi használt autót, meg úgyis csak a rutinosabbak vesznek.
sajnos új Törvény módosításokat kéne hozni, és a mai technikai álláspont szerint megalkotni az új (vezetési, közúti)jogszabályokat.
Ez kizárólag a saját véleményem!

(#10537) fullextra válasza KisBundi (#10510) üzenetére


fullextra
tag

Ilyen esetekre jó ,ha a kesztyűtartóba be van készítve az airsoft BERETTA ahogy nálam is.
Ez még egy alternatív megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#10538) Mr X válasza fullextra (#10536) üzenetére


Mr X
veterán

Ezt honnan szedted, hogy régebbi használt autót csak rutinosabbak vesznek. Ennek köze nincs a valósághoz. Régebbi használt autót azok vesznek, akiknek nincs pénzük újabbra.

(#10539) Khelben válasza fullextra (#10536) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez kizárólag a saját véleményem!

még szerencse, mert ritkán olvasni ekkora marhaságokat :D

(#10540) fullextra válasza Mr X (#10538) üzenetére


fullextra
tag

Sajnos manapság, nagyon sokan az új autó mellett döntenek, Mikor egy régebbi autó, sokaszor megbízhatób, mindig olcsóbb, és az ár/érték aránya is jobb.
Honnan veszem?
Sokan vesznek új autót, Már bocsánat, de nem tartom százasnak azt az embert aki 3millióért Suzuki Swift-et vesz újonan, mivel ebből a pénzből a használt autó piacon, Volvo S60 D5/T5-öt is kapsz.
Akinek van egy kis esze is és tájékozódik az használtat vesz, ezek az emberek álatlában nem a két szép szemükért kapták a jogosítvány.
Akinek nincs esze, az megveszi az újat ,drágán, ezek az emberek álatlában, zavarosan vezetnek, nincsenek tisztában a KRESZ-szel.

(#10541) fullextra


fullextra
tag

Napokban az idegesített fel ,hogy egy 2×1 sávos úton egy Mazda 3 kanyarodna balra, egyirányú utcába, szembe jönnek, Mazda lassít, Mögötte lévő Nissan és a Nissan mögött lévő Suzuki, már anyáz, és már a hangkürtön tenyerelnek.
Kérdés: Miért ilyen rohadt türelmetlenek az emberek?

(#10542) Mr X válasza fullextra (#10540) üzenetére


Mr X
veterán

A hozzáértők csak egy kis része a piacnak. Sokkal többen vannak, akiknél a régi autó mellett kizárólag az ára szól.

Egyébként szerintem a Swifttel sincs semmi gond, ha nem "versenyautónak" veszi valaki.

Az amit te mondasz, főleg a régebbi sportautóknál állja meg a helyét.

(#10543) ABE válasza fullextra (#10540) üzenetére


ABE
őstag

Anyám nem szereti a 4 méter feletti autókat. Nem csodálom, hiszen városban járkál minden nap, szereti a könnyen kezelhető autókat. Sose venne Volvo S60-ast, mert sem a teljesítményét, sem a kényelmét nem használná ki a rövid távokon, ellenben kínszenvedés lenne neki a városban azzal rohangászni naponta. Ja, és a kisautó keveset fogyaszt, új korától kezdve alig kell rákölteni, ha mégis kell hozzá valami, az olcsóért van. Akkor most anyám nem százas és esze sincsen? Ja, és nem zavaros fejű, KRESZ-t ismeri és betartja...

Legközelebb gondold át a mondandód, mielőtt a nagy általánosítás közepette baromságokat írsz le.

[ Szerkesztve ]

(#10544) dragonfx válasza Integra (#10523) üzenetére


dragonfx
veterán

hogy vágjunk totálra 1 alfát... :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10545) fullextra válasza ABE (#10543) üzenetére


fullextra
tag

Hmm. Nem egy Alfa Romeo-ról írtam ,hanem egy Volvóról, nem hinném ,hogy bárkinek is gondot okozna a váltót ,,D'' fokozatba rakni és élvezni a vezetést, a parkolásban meg segít a tolatóradar, tájékozódásban meg a beépített GPS, motoros memóriás bőrülések tovább fokozzák az élvezetet, csak ,mert egy új swift árából ilyen felszereltségú S60-at kapsz használtan.
Csípj meg ,hogyha a 2.4-es Turbódízel sokat fogyasztana!
Egyáltalán nem mondtam azt ,hogy nincsenek kivételek, de sajnos a Suzukisok nagyrésze azt hiszi ,hogy sport autója van, 1.3 liter 92Le, tényleg nem rossz kis motor, nem zabál sokat, könnyen kezelhető, de sokan másra használják ,mint amire való, ha szeretnétek beillesztek egy-két gyomor összeszorító képet.

Sajnos sokan abban a tévhitben élnek ,hogy az új mindig jobb, és az újjal, biztosan eljutsz A pontból B-be, sajnos ez nem így van, és főleg nem a kis autóknál.
Napokban hallottam ,hogy egy bizonyos swift szériában sorra romlanak el a generátorok.

Nem muszáj az S60-ra specializálódni, ott van a C30 1.6 Turbódízel motorral, bár ez még egy viszonylag friss modell, de az biztos ,hogy megbízható.

Ha valami sértőt írtam volna akkor elnézést, nem állt szándékomban.

(#10546) Eagl3 válasza fullextra (#10545) üzenetére


Eagl3
veterán

"Egyáltalán nem mondtam azt ,hogy nincsenek kivételek, de sajnos a Suzukisok nagyrésze azt hiszi ,hogy sport autója van"

Főleg amíg így reklámozzák a swiftek-et :D

[ Szerkesztve ]

(#10547) ABE válasza fullextra (#10545) üzenetére


ABE
őstag

A különböző autókategóriák azért léteznek, hogy mindenki megtalálhassa az igényeinek és lehetőségeinek megfelelő autót. Akinek egy városi autó kell, az mit kezdjen egy nagyautóval, a GPS-szel, bőrülésekkel, stb.? Azt ne mondd kérlek, hogy egy 200e km-t futott Volvo fenntartása összevethető egy új Suzukiéval! Szerintem azt sem nagy bátorság kijelenteni, hogy általában egy új autónál kisebb az esély, hogy valami meghibásodjon, vagy költeni kelljen rá. Kiemelhetsz egy hibát a Suzukik közül is, de teljesen biztos, hogy a Volvonál is van ilyen. Bármely márkánál előfordulhat, de egy típushiba alapján kijelenteni, hogy egy új kisautó rosszabb megbízhatóságú egy használt nagyautónál...

És igen, Magyarországon képesek az emberek megvenni családi autónak a Swiftet, a presztizsautóra vágyók képesek 3 milláért egy szakadt BMW-t, Volvo-t, stb. megvenni, és a használtautóra vágyók meg retteghetnek, mikor vágják át őket. Ez van, Magyarországon élünk.
Kis utánajárással én is praktikusabbnak tartok egy 3-4 éves jó állapotú autót megvenni féláron, de butaság a kategóriákat összehasonlítani, mert nem ugyanaz a célközönségük, még akkor sem, ha ugyanannyiért vehetsz egy fullos használt Volvót, mint egy új Suzukit.

[ Szerkesztve ]

(#10548) mefistofeles válasza fullextra (#10545) üzenetére

Nem akartam, de reagálnom kell hozzászólásaidra, mert (már megbocsáss) rég olvastam egy oldalon, ennyi, ekkora, marhaságot egy embertől.....

"embernek már elfogy a türelme, esetleg elalszik, ideges, rosszul kiszámított előzés, és hopp kész is a baj."
-Aha, szóval aki 90-110 km nél elalszik, az 160 nál nem igaz? Ez gondolom orvosilag alátámasztott tény..... :W

"Akinek van egy kis esze is és tájékozódik az használtat vesz, ezek az emberek álatlában nem a két szép szemükért kapták a jogosítvány.
Akinek nincs esze, az megveszi az újat ,drágán, ezek az emberek álatlában, zavarosan vezetnek, nincsenek tisztában a KRESZ-szel."

-Te ezt komolyan gondolod? Orvos látott már?
Tehát szerinted aki új autót vesz annak nincs esze és nincs tisztában a kresszel... (erre már szmájli sem létezik)

"Nem egy Alfa Romeo-ról írtam ,hanem egy Volvóról, nem hinném ,hogy bárkinek is gondot okozna a váltót ,,D'' fokozatba rakni és élvezni a vezetést, a parkolásban meg segít a tolatóradar, tájékozódásban meg a beépített GPS,"
-Már bocs de ezen írásod szerint éppen az nem tud vezetni aki az általad ajánlott autót választja, ha szüksége van a fent leírt kütyükre. Egy swiftes tolatóradar és gps nélkül is élvezi a vezetést.... :F :O :(

"de sajnos a Suzukisok nagyrésze azt hiszi ,hogy sport autója van, "
-Már bocsánat de te fogalmi dugóban vagy! A suzukis azért vesz szuzukit mert egy megbízható az áráért jól felszerelt új autó, amivel valszeg évekig semmi gondja nem lesz, ráadásul a legolcsóbb hozzá az alkatrész, ja és igen ha kell dinamikusan is lehet vele közlekedni.
Pont használt autót vásárolnak általában a teljesítmény és a lóerő miatt.......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10549) biker válasza mefistofeles (#10548) üzenetére


biker
nagyúr

-Aha, szóval aki 90-110 km nél elalszik, az 160 nál nem igaz? Ez gondolom orvosilag alátámasztott tény....

háát, általában 110-120-al járok országúton, főleg ha ismerem, hol tudnak és hol nem mérni a bokorból.

egyszer kipróbáltam, hogy szabályosan megyek, 85-90 közt egy hétig. két nap alatt 3x rántottam padkáról vissza a kocsit, mert elbambultam a lassúságban, mert lassan megyek, kevésbé figyelek, ráérek matatni, zumm padka....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10550) dragonfx


dragonfx
veterán

látom megy a parázs vita pedig nem is írtam már mióta értelmesen :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.