Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) nesa válasza Declare (#10749) üzenetére


nesa
veterán

Vegulis tok mind1, ebben az orszagban nagyon nagy problemak vannak es nemcsak ezen a teren.

(#10752) Integra válasza NoLF (#10750) üzenetére


Integra
titán

én is gps alapján megyek, megnyugtatja a lelkecském:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10753) dokar válasza Integra (#10752) üzenetére


dokar
addikt

Én RPM alapján, 5-ben 3000-nél 102 km/h teljesen jó országútra. A kmóra pedig nálam összevissza csal, a spirál sem tökéletes. :U

extra - SEXRay

(#10754) deicide


deicide
veterán

ha még nem volt: gázolás :(((

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10755) Khelben válasza dokar (#10753) üzenetére


Khelben
nagyúr

5-ben 3000-nél 102 km/h

miez, fűnyíró? ;)

[ Szerkesztve ]

(#10756) _seth_


_seth_
veterán

[link]
[link]

Öv?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10757) biker válasza _seth_ (#10756) üzenetére


biker
nagyúr

a skodában jól veszem ki, hogy átrepült a másik oldalra a tag, kifejelte a kocsi ablakát, majd ráborult a kocsi, és szétloccsant a feje?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10758) _seth_ válasza biker (#10757) üzenetére


_seth_
veterán

Nem tudom, csak annyit látok mint te de elég szörnyen néz ki és az a sejtésem, hogy egyik sem kötötte be magát pedig csak egy mozdulat...

Rossz nézni azért ezeket a képekt... tegnap rámtolattak igaz semmi sem történt de még a másik ürgének állt feljebb mert ő rámtolat... készen vannak az emberek...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10759) _seth_


_seth_
veterán

[link]

Na igen... az én autómba legyen fényvisszaverő mellény meg eü csomag a biztonság miatt de ilyen gyilkos verdák meg közlekedhetnek az utakon mint a régi ifák és társaik amik alá be lehet szorulni... a 2 ütemű trabi káros az egészségre tiltsuk ki és ezek nem károsak? Aláfutásvédő nélkül nem is engednék egyet sem közútra!

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10760) KMT válasza nesa (#10727) üzenetére


KMT
addikt

Ennek annyira nem örülnék. Mert akkor is bünteténének, ha álló kocsik közt megyek át az úton. Ezt meg sokszor csinálom, ugyanis amíg állnak, át tudok menni, de mire elérnék a zebráig megindulnak, és akkor várhatok. Azt meg nem szeressem.

(#10761) Declare válasza NoLF (#10750) üzenetére


Declare
őstag

Zsííír imádom ezt a "lemértem gps el és az a tuti" megnyilatkozásokat. Srácok olvassatok már utánna milyen pontosságúak azok a gps ek amiket a kocsiban használtok :).
Ha egy 15 milliós készüléketek van visszaszívva....

(#10762) dabadab válasza deicide (#10754) üzenetére


dabadab
titán

Miafaszvanmar?... :(

Tenyleg azt kellene, hogy minden zebra melle rendort, aztan aki nem adja meg az elsobbseget, azt helyben seggbebassza a gumibotjaval. Abbol ertenenek, mert ugy tunik, hogy masbol nem.

DRM is theft

(#10763) Declare válasza KMT (#10760) üzenetére


Declare
őstag

Na látod ez a mentalitás amiről beszélünk..... ha ezt átvisszük az autókra, akkor én innentől kezdve nem állok meg a pirosnál ha látom hogy ott messze jön valami, mert most még gyorsan átférek, de utánna meg várhatom meg azt is aki jön meg aki jön mögötte meg.....minek akkor ez a sok lámpa meg zebra meg minden franc ? menjen mindenki ahogy érzi, dugók meg mindig vannak, akkor gyorsan átfuthatnak a gyalogosok :)

(#10764) deicide válasza Declare (#10761) üzenetére


deicide
veterán

az első cikk amit találtam a gps pontosságáról, utolsó bekezdés.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10765) erdoke válasza Declare (#10761) üzenetére


erdoke
titán

Állandó sebességnél szerintem pontosnak tekinthető a GPS által mutatott sebesség, és ez alapján elég jól be lehet tájolni, mennyit csal az autó műszere.

A legjobb aláírás a héten

(#10766) _seth_ válasza erdoke (#10765) üzenetére


_seth_
veterán

Térinformatika tanártomat idézem: Kis sebességnél viszonylag pontos, a sebesség növekedésével egyre pontatlanabb.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10767) Zozzant válasza _seth_ (#10707) üzenetére


Zozzant
addikt

és a zebrán bringával hogy kell közlekedni? :B :F

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10768) KMT válasza Declare (#10763) üzenetére


KMT
addikt

Azért nem ugyanaz a két helyzet. Álló autók közt átmenni gyalog nem jelent semmi veszélyt. Max, ha valaki direkt akar elütni. :D Nem is értem, hogy ez miért baj, azon kívül, hogy elvileg szabálytalan.

(#10769) erdoke válasza _seth_ (#10766) üzenetére


erdoke
titán

Ha az előző linkben írt Doppler-effektus alapján történő sebesség meghatározás igaz, akkor nem lehet nagy a pontosságbeli eltérés 60 km/h és 140 km/h között. (feltéve, ha igen régi fizika középfokú tanulmányaimra jól emlékszek...)

A legjobb aláírás a héten

(#10770) amol válasza nesa (#10727) üzenetére


amol
addikt

"Igy van, de csak akkor tudom ezt elfogadni ha a gyalogosokat is buntetik ,azon a szakaszon pecsen 50-100 meterenken van zebra de minden zebra kozott 2x kell fekezni mert baszik elmenni a zebraig az ut teljes hoszaba mindenki ott jon megy ahol epp neki tecc, tehat peldat kell mutatni gyalogosoknak hogy a zebrat kene hasznalni 1 almalomra ugygondolom 50k eleg a gyalogosnak +feljelenteni es kotelezni 1 fejtagitasra amire ha 8 napon bellul elmegy akkor csak 10k a bunti a nem zebran athaladaser."

Igen. De ha a zebrán sincs a gyalogosnak elsőbbsége akkor nem mindegy hol megy át? Valószínűleg ha biztosan tudnák hogy ott biztonságosan átkelhetnek akkor többen választanák a kijelölt gyalogátkelőt. Aki nem azt utána valóban el lehet kezdeni büntetgetni.
Különben sok helyen többszáz méterre vannak a zebrák egymástól.

A gyalogosokra vigyázni kell akkor is ha hülyék mert ha elütöd úgyis neked lesz belőle problémád/lelkiismeret-furdallásod. Az utak nem kizárólag arra készültek hogy xy azon igényét kielégítsék hogy minél gyorsabban eljusson a-ból b-be, figyelemmel kell lenni másokra is csak ezt ebben az önző társadalomban senki nem látja be, mindenki más le van szarva és tűnjön el az útjából. Ha pedig kiszáll az autóból akkor egyből ugyanúgy neki van igaza csak akkor már a másik oldalon áll.

(#10771) amol válasza _seth_ (#10758) üzenetére


amol
addikt

tegnap rámtolattak igaz semmi sem történt de még a másik ürgének állt feljebb mert ő rámtolat... készen vannak az emberek...

Most volt nálunk anyósom, mesélte hogy a buszon megkérdezte két ürgétől hogy nem-e adnák át a helyet a kismamának aki két gyerekkel és egy babakocsival csak fél kézzel tudott kapaszkodni. Elmondták mindennek csak hölgynek nem. A büdös bunkók még leálltak veszekedni hogy hülye pitsa mi köze hozzá. Ennyi. És ilyenkor ne nyíljon ki az ember zsebében a bicska.
Amikor én kölyök voltam alap volt átadni a helyet azoknak akiknek nagyobb szükségük volt rá, azóta inkább bambul kifele mindenki nehogy fel kelljen állni. Ezek ráadásul középkorúak voltak.
Én csak akkor megyek tömegközlekedéssel ha végveszély van, már olcsóbbnak sem igazán nevezhető. Ne csodálkozzunk ha sok az autó.

(#10772) erdoke


erdoke
titán

"Biztonságosak" a régi BMW-k is... Lánglovagok

A legjobb aláírás a héten

(#10773) mezis válasza NoLF (#10750) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez szerintem tévedés: ha már 91 km/ó-val mész , büntethetnek.

ugyanígy közúton (ahol 108 alatt nem büntetnek ugye)

mezis

(#10774) DeadMeat válasza deicide (#10754) üzenetére


DeadMeat
veterán

Most neztem a hirekben,ebben van valami turpissag...
A teherauto megallt a zebran,a hata mogott nem volt a feknyom "berajzolva" csak a zebra elott volt egy guminyom.
Ha megtudott allni a zebran,nem mehetett tul gyorsan,de akkor miert utotte el oket?Nem vettek volna eszre a nagyvasat es leleptek fektavon belul?
Nem kell felreerteni,nem a sofort akarom vedeni megallhatott volna nekik,de azert a gyalogos is korbenezhetne,hol is van az auo,ami ele kilep.Legalabbis en szoktam... :(

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10775) amol válasza erdoke (#10772) üzenetére


amol
addikt

Persze, sokkal jobb mint egy vadiúj kisautó ugyanannyiért :P

(#10776) amol válasza _seth_ (#10759) üzenetére


amol
addikt

Ez a szarszippantós elég morbid :U

(#10777) NoLF válasza mezis (#10773) üzenetére


NoLF
addikt

tudomásom szerint 100km/ó alatt 20% a tolerancia, 90 a sebességhatár, 90*1,2=108. szerintem. a legkisebb kiszabható büntetés 30ezer, ami a megadott 108tól érvényes.

_SZERINTEM_

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#10778) NoLF válasza Declare (#10761) üzenetére


NoLF
addikt

azt tudom hogy minden autógyár minden autója úgy kell hogy legyen legyártva, hogy a kilométerórája kb 50km/ó-tól felfelé csaljon, biztonsági okokból, a sebesség növekedésével egyenesen arányosan nő a valós és a mutatott sebesség különbsége. ezt nekem a gps is igazolta, én annak hiszek.
vmint sok helyen van sebességmérő (falvak, kis települések, városok belső területén) ahol rendre ugyanazokat az értékeket kaptam mint amit a gps mutatott, és nem azt amit a kilométeróra (igen, kipróbáltam nagyobb sebességgel is mint 50)

ezek alapján inkább hiszek a gps-nek, mint a kilométerórának, ettől függetlenül amint látod azért alámegyek a határértéknek és a kilométerórán lövöm be azt a határt amivel még mehetek büntetés nélkül.

fentebb pedig linkelték hogy hogyan mér a gps, azt hittem műhold alapon, de nem, hanem doppler-effektus alapon. így aztán végképp biztos vagyok benne hogy sokkal pontosabb a gps mint az óra.

(ne vedd kötekedésnek, én csak leírtam a szempontjaimat)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#10779) zsid válasza erdoke (#10772) üzenetére


zsid
senior tag

Ezen azért meglepődtem, ha az tényleg egy 2 tonás 7es BMW akkor szét kellett volna bombáznia az Opelt, szerintem :F

<tRucKdriFteR>

(#10780) dabadab válasza zsid (#10779) üzenetére


dabadab
titán

Ebbol is latszik, hogy nem csak a meret szamit (lehet, hogy pl. a BMW mar regebben is tort).

DRM is theft

(#10781) Khelben válasza NoLF (#10778) üzenetére


Khelben
nagyúr

a sebesség növekedésével egyenesen arányosan nő a valós és a mutatott sebesség különbsége.

nálam konstans 2 km/h a különbség a gps és a kmóra között, akármilyen sebességnél :U
a focusban meg 6 km/h volt. A régi swiftben valóban egyre nagyobb volt a különbség, meg a ladában is.

(#10782) e.vid válasza erdoke (#10772) üzenetére


e.vid
senior tag

Lehet, hogy 2-ből rakták össze… :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#10783) Khelben válasza dabadab (#10780) üzenetére


Khelben
nagyúr

meg mondjuk a bmw oldalról kapta az ütést, a corsa meg szemből.
fordított esetben a corsa lenne szanaszét, a bmw sofőrje meg ott beszélgetne a tűzoltókkal...

[ Szerkesztve ]

(#10784) Khelben válasza zsid (#10779) üzenetére


Khelben
nagyúr

nem két tonnás. ha 730as volt, akkor csak 1600 kg, de max 1800 lehetett (750)

(#10785) NoLF válasza Khelben (#10781) üzenetére


NoLF
addikt

ez érdekesen hangzik, mindenesetre nem kizárt. általánosítottam de nem kellett volna, hiszen tudom, hogy minden gyár másképp "csalatja" az óráját.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#10786) Dirtyz válasza biker (#10757) üzenetére


Dirtyz
őstag

;)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10787) Khelben válasza NoLF (#10785) üzenetére


Khelben
nagyúr

gondolom a bowdenesnél volt ez a növekvő csalás, az elektronikus meg ki tudja számolni a pontos sebességet és abból von le.

(#10788) mezis válasza NoLF (#10777) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez szerintem egy kötelező minimumtáblázat a rendőrség részére. És az egyik nem mellékes funkciója, hogy így talán a "fontos elvtársak" is sebességmérséklésre ösztökélhetők.

Ha pedig alatta voltál a táblázat minimumának (de felette a sebességkorlátnak), mérlegelhetik a büntetés mértékét.

Azért, ha gondolod, csak szorgalmasan autózgass az általad még nem büntethetőnek gondolt sebességgel és ne felejts el beszámolni ugyanitt arról. mikor, hol mennyiért mennyit kellett fizetned....

[I]tudomásom szerint 100km/ó alatt 20% a tolerancia, 90 a sebességhatár, 90*1,2=108. szerintem. a legkisebb kiszabható büntetés 30ezer, ami a megadott 108tól érvényes.

_SZERINTEM_[/I]

mezis

(#10789) nesa válasza KMT (#10760) üzenetére


nesa
veterán

Koltozz akkor indiaba.

(#10790) Dumb


Dumb
senior tag

Virtualtuning helyett [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#10791) Dumb válasza _seth_ (#10759) üzenetére


Dumb
senior tag

Ez rendben van, de miért nem állt meg a Kadett? Mennyivel mehetett?

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#10792) zsid válasza Khelben (#10784) üzenetére


zsid
senior tag

Én 1940kgról tudtam , de az a pár kiló ide vagy oda ... akkor is 2*akkora mint a Corsa.

<tRucKdriFteR>

(#10793) dabadab válasza Dumb (#10791) üzenetére


dabadab
titán

Ja, mondjuk stop tablanal olyan sebesseggel beleszallni az elotte menobe, hogy az ledaralja az auto tetejet...

DRM is theft

(#10794) rii válasza Zozzant (#10767) üzenetére


rii
nagyúr

bringán zebrával nem lehet
se járdán, (vagy csak nagyon lassan meg óvatosan)

de ha a zebrán megyek keróval, akkor egyből dühöng a kibaszott autós
csak azt felejti el, hogy ha zebrán megyek, akkor ebből fakadóan járdán, szóval nem az úton, és így nem kell engem kerülgetnie.

de ez nem jut el a felbőszült pirimitív agyáig

meg amikor dobálózik a kresszel, az spec már nicns a szeme előtt, mikoron átlag 70-80 al mennek bp-en

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10795) _seth_ válasza dabadab (#10793) üzenetére


_seth_
veterán

Milyen tetejét??? Alácsúszott... látszik a tartály csapján, hogy a szélvédő volt a tartály magasságában pont ez a baj ezekkel a nagy dögökkel... átlag személyautóban pont ugyanez történt volna legyen akármilyen 5 csillag meg 20 lufi... ha egyszerűen a motorháztető csak súrolja a teherautó alját és a plató/tartály szélvédőmagasságban van akkor ez az eredménye sajnos. Ez ellen úgy védekeznek újabban, hogy a teherautó vagy futó végén van aláfutásvédő vagy csak sima lemez vagy van ahol cső csak az a lényeg, hogy kellően alacsony legyen és ütközésnél telibekapja az autó elejét ne lehessen alácsúszni. Nem kellett gyorsan mennie ehhez...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10796) zsid válasza _seth_ (#10795) üzenetére


zsid
senior tag

Aláfutásgátló már jóideje kötelező új teherkocsikra, és úgy van kialakítva, hogy elég alacsonyan legyen. Általában négyszögprofil vagy cső, és 3-4mm alvastagsága minimum van. Amúgy is az csak értelmes körülmények között "müködik". A kocsiról, amivel melóztam egyszerűen leszakadt, amikor egy Berlingo 160+ km/h van telibenyomta hátulról....

<tRucKdriFteR>

(#10797) rii válasza _seth_ (#10707) üzenetére


rii
nagyúr

én így szoktam keróval az utat kereszttező keróúton, és gyalogosként a zebrán közlekedni.

amit ők a videón kényeémes sétálásnak élnek meg, az számomra kőkemény kényszerítőzés, és állandóan figyelek, vajon tudatában van-e az aztós, hogy én akkor is elélépek, vagy elévágok.

kényszerítőztem már úgy, hogy mindketten satufékeztünk
persze ő telefonált :U

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10798) pH érték válasza NoLF (#10778) üzenetére


pH érték
aktív tag

Ne feledd, hogy az út szélén lévő sebességmérők nem a valós sebességedet mérik, mert abból még lejön a szögsebesség. Persze a trafi is csalhat ily módon, viszont ha szemből mér akkor pontos.

[ Szerkesztve ]

(#10799) erdoke válasza rii (#10794) üzenetére


erdoke
titán

Ha tolod a bringát a zebrán, az OK. De 30-cal keresztülvágódó bringásra nem kell számítanom, és nem is számítok. Félre ne érts, nem attól a pár karcolástól félek, amit egy biciklis okoz az autón, de akaratlanul (és szabályosan) sem szeretnék nekik ártani.

A legjobb aláírás a héten

(#10800) rii válasza erdoke (#10799) üzenetére


rii
nagyúr

amiről én beszélek, hogy elévágodok az autónak, az arra az esetre értendő, hogy sárgával jelzett keróút a zebra mellett külön, és kint van a mackósajt a kocsisnak, benne egy kerósjel

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.