Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10801) mefistofeles válasza rii (#10800) üzenetére

A kerékpárút az autósnak (elvben) tabu.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10802) rii válasza mefistofeles (#10801) üzenetére


rii
nagyúr

nehar., de nem értem mit akarsz ezzel mondani

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10803) NoLF válasza mezis (#10788) üzenetére


NoLF
addikt

szerinted ez, szerintem meg az. az első büntetésemnél személyesen fogok beszámolni neked.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#10804) mefistofeles válasza rii (#10800) üzenetére

..most már kezdem kapizsgálni mire gondolsz....
Szóval a törvényi kitételt pontosan nem ismerem, de ha a védett kerékpárútról "elévágodok" stílusban zúzol a zebrára akkor ne csodálkozz ha kivasalnak.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10805) dabadab válasza mefistofeles (#10804) üzenetére


dabadab
titán

Nem a zebrara zuz, hanem megy tovabb a kerekparuton, ami keresztezi az "autos" utat (ugy, hogy kulon elsobbsegadas tabla vedi a kerekparutat).

DRM is theft

(#10806) rii válasza mefistofeles (#10804) üzenetére


rii
nagyúr

ez kb olyan, mintha te a jobbkéz szabálynak megfelelően mennél egy kereszteződésben, de ne csodálkozz ha nem adják meg az elsőbbséget, és belédcsapódnak oldalról

vagy ha az útkeresztezősésben elsőbbséged van, de nem adják meg.

ugyanolyan jármű a keró is mint a gépkocsi

és ha a gépkocsinak mackósajtvan, akkor ___meg kell addnia___ az elsőbbséget.

azon csodálkozom, hogy ez nem evidens.

persze a BPi utakon nem csodálkozom, ha nem adják meg, csak dühöngök, utánamegyek, bedömbölök etc. ezen meg az autós ne csodálkozzon. Pedig szoktak ám nézni nagy döbbent szemekkel ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10807) mefistofeles válasza dabadab (#10805) üzenetére

Ha tovább halad a felfestett kerékpárúton akkor hiába van kersztben autó út ő a védett.... mindenféle külön tábla nélkül is..... ez alap.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10808) mefistofeles válasza rii (#10806) üzenetére

..biztos tök késő van és nem fogom tisztán mit akarsz mondani.....
De a lényeg, hogy amíg a felfetett kerékpárúton haladsz addig védett vagy az autósokkal szemben, tök mindegy honnan jönnek.....
ezt akartam az "autósoknak tabu" kifejezéssel is mondani

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10809) rii válasza mefistofeles (#10808) üzenetére


rii
nagyúr

sajna nem így működik.
vannak, akik bevárják a kerósokat, elengedik, van akivel harcolni kell, van aki meg szét se néz, mint tegnap egy nő, az csak átsuhant a rajta.

magyarországon a kresz csak annyit jelent, hogy ne menjenek egymásnak az _autósok_

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10810) R válasza rii (#10809) üzenetére


R
aktív tag

ez a bamba nő kategória elég gyakori...

(#10811) lajafix válasza rii (#10806) üzenetére


lajafix
addikt

nekem -még- egész jó tapasztalataim vannak az autósokkal pest 13-14 kerben, meglepő hogy mennyire figyelnek a biciklisekre. Azaz rosszabra számítottam. Meg nem is száguldok az biztos...

R: ma láttam egy igazi bamba anyukát, teljesen kifejezéstelen volt az arca a VW touareg volánja mögött. De átengedett ő is.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#10812) mefistofeles válasza rii (#10809) üzenetére

Nem azt mondtam, hogy így működik, hanem azt, hogy ez a szabály.
Tisztában vagyok vele, hogy ez a legkevésbé sem érdekli a többséget......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10813) Calogero


Calogero
addikt

Megállt a zebra előtt a sofőr, aki kedden halálra gázolt egy kislányt Bonyhádon
Megállt a zebra előtt az a sofőr, aki kedden halálra gázolt egy 4 éves kislányt Bonyhádon. A rendőrség elsődleges adatai alapján, valamint a szemtanúk vallomásából kiderült, hogy a tehergépkocsi sofőrje megállt a gyalogátkelő hely előtt, több gyalogost is átengedett, majd elindult és ekkor történt a baleset - tájékoztatta a Független Hírügynökséget Farkas Kinga, a Tolna megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

A teherautó álló helyzetből indult el, így a sebesség kérdése fel sem merült a baleset okaként.

(#10814) Integra


Integra
titán

friss info
vállalkozók a gyorshajtók ellen

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10815) Eagl3 válasza Calogero (#10813) üzenetére


Eagl3
veterán

Lehet, hogy kiszaladt elé a kislány. Sajnos a gyerek ilyenek ez köztudott.
A kamion sofőrje így is, úgy is élete végéig ezzel kel majd, még ha kideül, h. nem is az ő hibája volt.

(#10816) Eagl3 válasza Integra (#10814) üzenetére


Eagl3
veterán

"Fővárosi Közterület-felügyelet elsősorban a közterületi rend és tisztaság érdekében látja el feladatait, és mint önkormányzati költségvetési szervet, a végrehajtás során nem a haszonszerzés motiválja, hanem a jogszabályok betartása és betartatása."

Pff...

"Utáljuk a sofőrt, aki utolsó utániként még áthajt a kereszteződésen, és kapják csak el a kanyarodóból egyenesen kilövőket is, de félő, hogy a könnyebben elcsíphető, ám kisebb veszélyt jelentő vezetőket vadásszák majd, akik hetvennel sietnek haza éjjel, az üres Üllői úton."

Igen, ez több mint valószínű. Eddig is így volt, most csak még rosszabb lesz.

(#10817) Integra válasza Eagl3 (#10816) üzenetére


Integra
titán

ott van a nevükben, hogy vállalkozók..
a vállalkozó azért vállalkozik, hogy profitot termeljen.
ebbe nekem ne magyarázzon egyik közszolga se bele semmit, hogy szabályok betartatása a cél és nem profit.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10818) dabadab válasza Integra (#10817) üzenetére


dabadab
titán

Ahogy latom, ki kell venni a penzt a tozsderol aztan trafipaxba fektetni :)

DRM is theft

(#10819) brd válasza rii (#10809) üzenetére


brd
nagyúr

Hajjj, ha legalább annyit jelentene. :( Engem átlag 2évente megtalál valami bamba barom, főleg utoléréses balesetben.

The only real valuable thing is intuition.

(#10820) Integra válasza dabadab (#10818) üzenetére


Integra
titán

hallottam már ismerősi körben, hogy van aki megpályázta és meg is kapta az engedélyt rá.
már a tenyerét dörzsöli..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10821) _seth_


_seth_
veterán

[link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10822) _seth_ válasza Integra (#10814) üzenetére


_seth_
veterán

Legalább ha elverik nem hatóság elleni erőszak lesz a vád....

Egyébként meg veszek én is... lesz miből fedezni a büntetési csekkeket legalább... ha egy nap csak 10 autóst vágok meg és még rendes is vagyok abból kijön egy alapos (300e büntis) gyorshajtás... már csak a pontok és jogosítványelvételt kell valahogy megoldani.... vagy egyszerűbb és észszerűbb betartani a korlátozásokat.... lehet... sőt biztos.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10823) Integra válasza _seth_ (#10822) üzenetére


Integra
titán

igen..
kíváncsi vagyok, hogy amikor majd valami dühös kopasz kiszáll a kocsiból, mert látja hogy nem rendőr és úgy elveri őket, meg a lézermérőt is tönkrevágja, akkor mi lesz majd..
nem hinném, hogy a vasággyal is 40 kilós informatikus gyerek mellé kibérelt kopasz kidobó be merne majd szólni neki, ha látja hogy mekkora bmw-ből pattant elő az illető...

ráadásul lassan mindenkinek van egy fotós mobiltelefonja, hamarosan komoly videokamera is lesz a zsebben, és alig várom már, hogy a felvevő rendőröket illetve nem rendőröket az autós visszakamerázza....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10824) _seth_ válasza Integra (#10823) üzenetére


_seth_
veterán

Na ja érdekes lesz ez... pontosítok nem lesz semmi érdekes és változás sem... a kis embert aki városban 65-el száguld azt kegyetlenül megbüntetik a kis swift/corsa/fabia stb kategóriás autójával akinek meg AMG merci van a segge alatt vagy M5-ös bmw azt meg vagy nem is merik megbüntetni vagy ha kiszáll még ők kérnek elnézést...

Ez magyarország... a kis emberek szívnak...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10825) Eagl3 válasza _seth_ (#10821) üzenetére


Eagl3
veterán

:DDD

(#10826) _seth_ válasza Eagl3 (#10825) üzenetére


_seth_
veterán

El kell ismerni bátor rendőr!!! Az a ferrari (F40 talán?) nem kis sebességgel jön persze érthető... lehet van benne valami lézerdetektor vagy ilyesmi.. érzékelte, hogy mérnek hát odalép... gyorsan fog menni de a fotón is csak egy piros csík lesz az autó :D

Ez már olyan mint a star wars paródiában a sebességek... csak jelen esetben van normál, van szuper és van csúcsszuper fényképelmosó sebesség :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10827) dokar válasza Integra (#10823) üzenetére


dokar
addikt

amikor majd valami dühös kopasz kiszáll a kocsiból, mert látja hogy nem rendőr és úgy elveri őket, meg a lézermérőt is tönkrevágja

:R de jó volna :K

extra - SEXRay

(#10828) Eagl3


Eagl3
veterán

Megmentettem ma egy teknősbékát.
Frankón filmbe illő volt, ahogy nyomorult a kamionok járta út közepén a záróvonalon seggelt. repesztek 120-al, megláttam a békát satufék visszatolattam, vészvillogó ki a kamionosok meg kerülgettek miközben egy mappával terelgettem le az árokba. :D

(#10829) _seth_ válasza Eagl3 (#10828) üzenetére


_seth_
veterán

Jujj, hogy te ezért mit fogsz kapni... ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10830) Eagl3 válasza _seth_ (#10826) üzenetére


Eagl3
veterán

Ez olyan szitu volt mint a Taxi 1 (talán ebbe volt)-ben. Rendőr meg akarja állítani, a menetszél meg letépte a ruháját :D

(#10831) Eagl3 válasza _seth_ (#10829) üzenetére


Eagl3
veterán

110-es tábla van ;]

(#10832) _seth_ válasza Eagl3 (#10831) üzenetére


_seth_
veterán

Az egy dolog, de, hogy tolatsz, kerülgetnek meg satufék meg záróvonalnál... hajaj, kösd fel a gatyád :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10833) dokar válasza _seth_ (#10832) üzenetére


dokar
addikt

A csudát, jól tette. :K Ha az a szakasz amire én gondolok, akkor kint is van a teknős + kacsa tábla, hogy fokozott óvatosságra intse az autósokat.

extra - SEXRay

(#10834) Skót válasza Eagl3 (#10830) üzenetére


Skót
aktív tag

A padlógázban volt az sztem :))
De amúgy télleg lesz itt osztás meglásd, és megint előjön, hogy van abs-ed? mert csak úgy álhattál meg időben... és indul a hitvita:D (najó komolyan ne vegyétek:D)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#10835) deicide


deicide
veterán

még egy idióta

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10836) Integra válasza deicide (#10835) üzenetére


Integra
titán

van az a sötét fajta, aki ezt se fogja fel....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10837) t1 válasza deicide (#10835) üzenetére


t1
addikt

az igen :(

(#10838) zsid válasza deicide (#10835) üzenetére


zsid
senior tag

Választhat 3 év letöltendő vagy ez : kiláncolni valahova, aztán áttolatni rajta kamionnal. ;]

<tRucKdriFteR>

(#10839) dokar válasza zsid (#10838) üzenetére


dokar
addikt

inkább kiláncolni, jól megdolgozni, aztán jöhetne kamion. :D de előtte még a kamionsofőr is megdolgozná. :DD

extra - SEXRay

(#10840) zsid válasza dokar (#10839) üzenetére


zsid
senior tag

ok, legyen! utána meg mehetne a videó az ogrishra :DDD

<tRucKdriFteR>

(#10841) parandroid válasza dokar (#10827) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy te pontosan milyen indíttatásból írsz ilyeneket, de én nem lennék nyugodt, ha ez megtörténhetne.

Egyébként ha nem is hatósági személynek, de szinte biztosan legalább közfeladatot ellátó személynek fogják minősíteni a sebességmérők személyzetét, ami az ellene történő erőszak szempontjából ugyanaz a kategória. És ez rendben is van így.

Kicsit hasonló a helyzet a manapság egyre gyakoribbá váló pedagógusverésekhez, amikor a rossz jegyet a diák, vagy annak családja erőszakkal torolja meg. Épp ezért szeretnék a pedagógusok, ha őket is közfeladatot ellátó személynek nyilvánítanák, így súlyosabban büntethetők lennének az ilyen esetek. De mondhatnám a mentős- és orvosveréseket is, bár ők már így is közfeladatot ellátó személynek minősülnek.

Jópofa dolog ilyen gondolatokkal eljátszadozni, de ha a tényleges társadalmi súlyát végiggondolod, akkor nemigen tudnál pozitívumot felhozni az ideológiád mellett. Az pedig nem érv, hogy rohadjon meg, aki lefotózza, hogy szabálytalanul vezetek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10842) I_Am válasza parandroid (#10841) üzenetére


I_Am
veterán

Mi a biztosíték, hogy szabályos lesz a mérés?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10843) dokar válasza parandroid (#10841) üzenetére


dokar
addikt

A pedagógusverésnek semmi köze ehhez. Amilyen kapzsik és gátlástalanok az emberek, külön érdekcsoportok fognak alakulni, akik azon károsultak védelmére fognak kelni, akiket indokolatlanul büntettek meg a magántrafisok a nagyobb haszon reményében. Én továbbra is úgy tartom, hogy egyedül a rendőrség láthasson el ilyen feladatokat és ne pedig azok vállalkozások, akik ebből szeretnék megszedni magukat. Felesleges mások zsebét tömni, mikor a rendőrségnek nagyobb szüksége lenne erre a pénzre! Vehetnének belőle több műszert, több rendőrt alkalmazhatnának... stb. Egy eredményes körforgás lenne és nem lennének akkora zsörtölődések, amiket hamarosan meg fogunk tapasztalni.

extra - SEXRay

(#10844) brd válasza parandroid (#10841) üzenetére


brd
nagyúr

Egy apró különbséget vélek felfedezni: pedagógust nem verünk, mert az a jövőnket alakítja, még ha nem túl eredményes is az adott tanerő (aki ezt nem fogja fel, azt talán le is lehetne lőni, nem kár érte, vagy legalábbis a szüleit, hogy nem mondták el neki), a most, a népségre szabadítandó rablók pedig csak még többet lopnak majd az átlagpolgártól. Szerintem megbírnák azt a néhány kipótlandó mérőműszert (bár rongálás helyett inkább ellopni kellene, és újra eladni nekik, hogy ne kelljen feleslegesen rongálni). Nem a gyorshajtás önmagában a baj (a szélsőségeket most hagyjuk, pl. 100-200%-os túllépés), hanem az, amikor az hülyeséggel párosul. Attól, hogy az állam még többet rabol majd a polgáraitól, nem lesz jobb a közlekedési helyzet. Inkább az olyan gőgös, pszihopata barmokat kellene megbüntetni, aki városban képes elütni a zebrán a gyalogokat. De nem ám felfüggesztettre, vagy pénzbírságra, hanem kőkemény 1-2-3 évekre, találatonként... és nincs enyhítő körülmény, mindenkit (MINDENKIT) szépen megbüntetni (a CLK, M5, X5 és hasonló típusú autók tulaját is). Az első néhány után olyan szép rend lenne... Vagy még nagyobb korrupció. :( )
A gyorshajtás nagyobb számú felderítésével mit érnek majd el? Max. lassabban megy majd mindenki. De ettől a hülyék száma nem fog csökkenni, ezek legfeljebb nem megölnek majd valakit, hanem csak nyomorékká tesznek. Viszont tényleg jobb lesz a statisztika, kevesebb ember hal meg, nagy eredménye. :W

The only real valuable thing is intuition.

(#10845) Khelben válasza I_Am (#10842) üzenetére


Khelben
nagyúr

a mérésügyi hivatal hitelesítése a lezárt dobozokon.
ahogy most is így van a rendőrségi trafiknál.

(#10846) nesa válasza parandroid (#10841) üzenetére


nesa
veterán

Mentosokrol jut eszembe ,mekkora taploval talakoztam a ma :(((
Epp az ambulancia mentobealojaban pakolom a gyogyszereket amiket hoztak+bental 1 mento (Feltetos resz) 40 fok alatta +megszorul a levego.... a taplo alat a mento sofornek mondom hogy alitsa le a kocsit mert budos es itt szivjuk... meg bemegy az ambulanciara is ...+ a buzinagy ventilatora nyomta a levegot amitol meg melegebb lett... ere a taplo alat azt mondja nekem nem alitja le mert megy a klima es melege lesz (itt is ujra uzenem neki b@zd any@d te kocsog)

[ Szerkesztve ]

(#10847) I_Am válasza Khelben (#10845) üzenetére


I_Am
veterán

Hány plombát tudok szerinted kinyitni, amire azt mondják, hogy roncsolásmentesen nem nyitható? :DDD (akár a hologrammos matricákat is)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10848) amol válasza dokar (#10839) üzenetére


amol
addikt

inkább kiláncolni, jól megdolgozni, aztán jöhetne kamion. :D de előtte még a kamionsofőr is megdolgozná.

Mindezt a 3 letöltött év után :D

(#10849) amol válasza Eagl3 (#10828) üzenetére


amol
addikt

Oszt ábéessel vagy anékű? :DDD

(#10850) lajo


lajo
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.