Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14501) mik-oca válasza scarabaeus (#14500) üzenetére


mik-oca
tag

Igen,csak eléggé "kocka" alakú lett! :DD

(#14502) mik-oca válasza fattyu (#14499) üzenetére


mik-oca
tag

Jó a makrózás! :DD
Igazán a tükör kispórolásával nyerhető helyen elmélkedtem el...(mennyivel lehetne kisebb vázat csinálni??)

(#14503) fattyu válasza mik-oca (#14502) üzenetére


fattyu
veterán

de az obi egy fix távra van belőve a szenzortól. most attól hogy nem rakod közé a tükröt még ugyanolyan tetü messze kell tenni a szenzortól mint tükrösön.

Nézzél nexen adoptál m42es üvegeket. Hót ugyanez lenne.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14504) mik-oca válasza fattyu (#14503) üzenetére


mik-oca
tag

ok, ezt értem....
:)

(#14505) Mercutio_ válasza Ijk (#14477) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vicces ám, hogy az APS-C szenzoros vázaknál (D200 és társai ugye ;) ) eszébe nem jut senkinek azon rugózni, hogy "de hát ez FX-en csak f xy-nak felel meg" :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14506) Ijk válasza Mercutio_ (#14505) üzenetére


Ijk
nagyúr

Miért ne jutna eszébe? :F
Nyilvánvalóan tudom hogy más apsc-n az f1.8, mint FF-en. FF-en bőven elég, APSC-n éppenhogycsak. ;]
Vicces hogy minden gondolat mögött támadást véltek felfedezni az m43 ellen, közben alapból a nikon1-el kezdtem az összehasonlítást. :U

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14507) fattyu válasza Ijk (#14506) üzenetére


fattyu
veterán

nemúgyvanaz e :D 1.4 FFen éppen hogy csak elég... jobb volna az 0.95nek :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14508) Superbad válasza TayRol (#14496) üzenetére


Superbad
tag

Nekem

(#14509) Tulku válasza haarmaan (#14494) üzenetére


Tulku
veterán

Minek videó indító gomb?
Megnyomod az expo gombot film módban :)

A legjobb videó indító gombja egyébként az oly pl1-esének van az egy igazi kuriózum...nagy, könnyen nyomható, és érzed ha nyomod (gombról beszélek, ha félreértelmezhető lenne...)

Tayrol: Mi érdekel GH2-ileg?

[ Szerkesztve ]

(#14510) Superbad


Superbad
tag

Tudtok olyan kép/videokezelő programról ami felismeri az MTS-t, és indexképet mutat a videóról?
Elég rossz 50-100 videófile között vakon tapogatózni.

(#14511) madgie válasza Superbad (#14510) üzenetére


madgie
titán

Sajátgép a Windows-on? :P :DDD (mutatja az indexképeket) Onnan meg betallózod.

De a LR mutat videót is, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#14512) schawo válasza mik-oca (#14498) üzenetére


schawo
titán

És miért jó konverter nélkül fölrakni az obit? A konverter valami ördögi átok?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14513) Tulku válasza schawo (#14512) üzenetére


Tulku
veterán

Még azt is tisztán kéne látni, hogy ez a gép is ugyan olyan fókuszálási rendszert használ mint tükrös társai...mert ha nem (kontraszt érzékelős) akkor esetleg előfordulhat 4/3-m4/3 objektív kompatibilitási anomália is...esetleg...

(#14514) FEDman


FEDman
addikt

Itt a Canonhoz a buta kit zoom obi is.
18-55-ös azaz ezek szerint nem jött be az elméletem és ezek az obik APS-C-re lettek tervezve.
Így viszont az a 22/2 egy egész izgalmas kis üvegnek ígérkezik. Hogy hogy oldották meg ekkora méretben azt nem tudom, lehet sikerült egy kevésbé obi gyilkos szenzort összehozniuk?
Nem vártam sokat a Canontól de végén lehet meglepnek és még valami számomra is értékelhetőt raknak össze? :)
Mondjuk ez a váz így első körben finoman szólva lehangoló, ránézésre még egy NEX-hez képest is kompaktos lesz a kezelése. :)

(#14515) arn válasza mik-oca (#14498) üzenetére


arn
félisten

meretileg valszeg hasonloan jossz ki az adapterrel is... ha ugyanaz lenne a bajonett, nagyobb lenne a masina.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14516) Mercutio_ válasza Ijk (#14506) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lovagolhatunk a szavakon, de tudod jól miről beszélek: Senki nem írja a hsz-ében amikor aps-c szenzoros gépről ír, hogy "...ami persze FF-en nem f2.8 csak F4...":DDD
Ez az átszámolgatósdi csak a 4/3 szenzoros kommenteknél jön mindig be mint lényeges érv, mintha a többség FF-et használna nem aps-c-t:)
Nem látok én itt semmi támadást csak a következetesség hiányát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14517) BiriBum válasza Mercutio_ (#14516) üzenetére


BiriBum
őstag

Ráadásul félrevezetően van megfogalmazva, mert nem az objektív fényereje csökken, hanem a mélységélesség nő.

[ Szerkesztve ]

(#14518) arn válasza FEDman (#14514) üzenetére


arn
félisten

az obi biztato... meretre kb akkora (~61x60mm a vazbol kilogo resz), mint az mfts 14-42es pana uveg. az olympusok kicsit kisebbek, de nem stabilizaltak.

ez szerintem teljesen versenykepes meretileg, es nagyobb a szenzor. vmi jo turaobit bedobhatnanak, mert az ekv 35 nekem nagyon szimpi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14519) FEDman válasza Ijk (#14506) üzenetére


FEDman
addikt

És az APS-C Nikonodon éles helyzetbe mennyire mered használni a fényerős fixeidet nyitott rekeszen? Mert hogy a m43-as fixeket lazán lehet nyitott rekeszen használni, mert baromi jó teljesítenek és az AF még itt is könyörtelenül pontos, még nagy tárgytávolság esetén is. :)

(#14520) FEDman válasza Mercutio_ (#14516) üzenetére


FEDman
addikt

Ezt most nem érzem jogosnak. Engem pl. nem zavar ha m43-as obikat átszámolják FF-re vonatkoztatva, mégis az a legelterjedtebb rendszer, az egyik legjobb viszonyítási alap.
Ettől még nem lesz senkinek se jobb, se rosszabb. :)
Magam is át szoktam amúgy számolni az értékeket.

És szerintem igenis az APS-C-nél is átszámolják sokan ezeket az értékeket FF-re. Igaz ma már talán ez kevésbé van kirakatban, de pl a DSLR-ek indításánál ment ott is a vad átszámolgatás. :)

(#14521) SpongyaBob válasza FEDman (#14520) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én pedig azt vettem észre, hogy ez csak mostanság divat, mármint átszámolgatni, mintha jó néhány éve nem nagyon foglalkoztak volna ilyesmivel :) De lehet rosszul emlékszem..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#14522) FEDman válasza BiriBum (#14517) üzenetére


FEDman
addikt

Papíron persze azonos rekesz mellett a fényerő nem változik, de gyakorlatban meg mégis mert a nagyobb szenzor pont annyival érzékenyebb, pont annyival lehet magasabb iso-t tekerni rajtuk, mint ezek az átszámolások mutatják.
El kell fogadni, hogy mai világban az expo már erősen 3 tényezős lett, úgy mint: záridő, rekesz, iso.

Tehát van értelme a rekeszt is átszámolni, még ha elsőre kicsit becsapós is, mert ez része inkább már a szenzorok teljesítményéről szól.

(#14523) Ijk válasza FEDman (#14519) üzenetére


Ijk
nagyúr

Attól függ pl. 85 f1.8D elég jó nyitott rekeszen is. De engem nem zavar ha lágy, kicsit színi hibás a kép, még a 50 f1.8D-t is rengetegszer használtam 1.8-on.
De tökmindegy, már megint ez az aps-c vs. m43 háború, húzok is innen, nehogy átcsapjon következő lépcsőben a szokásos milc vs. dslr vitába.
Igazából csak azon elmélkedtem, hogy FF-es milcből is lehetne kis méretűt csinálni, aztán ez lett belőle.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14524) FEDman válasza Ijk (#14523) üzenetére


FEDman
addikt

Engem ugyan nem zavar ez a vita. :N

Gondoltam már én is arra, hogy FF szenzorral is lehetne hasonló teljesítmény mellett ugyanilyen kisméretű mirrorless gépeket fejleszteni.
Ennek jelenleg egy dolog mond ellent, miszerint a mai szenzorok nagyon érzékenyen a lapos szögben érkező fényre. Ez pedig nagyon megnehezíti a nagyobb lapkás mirrorless gépeknél az obik kis méreten tartását. Lásd pl. NEX 24/1,8.

Ha viszont egy újfajta szenzorral megoldanák ezt a fajta problámát akkor onnantól nem lenne semmi akadálya az általad vázolt pici ff mirrorless gépeknek.

Ez asszem megint felkavarná fotósvilágot. :)

(#14525) Freddy76


Freddy76
addikt

Hát, Tisztelt Bíróság, én nem értek a számokhoz, ezért nem is foglalkozom velük, a legbonyolultabb matematikai művelet az 1,25-tel való szorzás, merthogy amióta nem 25 % az áfa, azóta ezt is számológéppel számolom...

Ellenben ma összehasonlítottam néhány képemet, amelyek régebben a d3100-zal, később a 5100-zal, és most az omd-vel készültek. A 3100-zal sem mentem ISO 3200 fölé, ez már a nagyon kompromisszumos megoldás volt, itt jobb az omd. Ellenben 3200-on én kevesebb zajt látok a d5100 képein, de lehet, hogy tévedek. 1600-on már az nem látom a különbséget.

Ami viszont tényleg idegesítő az omd-ben, hogy rekeszelőválasztásos módban auto iso mellett a maximálisan beállított (iso 2000) értéket használja, 1/250-es, 1/200-as záridő mellett - holott bőven mehetne lejjebb isoban és lehetne hosszabb a záridő. Most még lejjebb vettem a max. értéket, hogy ne engedje ISO1600 fölé.

Száll fel a köd, érzem az omd gyengébb pontjait :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14526) Tulku válasza Freddy76 (#14525) üzenetére


Tulku
veterán

Manuál mód auto iso...itt te lövöd be amit akarsz...az iso-t meg állítgatja ennek megfelelően.

Egyetlen szépséghibája, hogy beltérben ideális, mert kültéren sok fényben valamelyik értéket állandóan állítgatni kell...de kültérre ott az S mód.

Nikon 5100-hoz: azért ott nagyobb a szenzorméret...

(#14527) Mercutio_ válasza FEDman (#14520) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hol írtam én, hogy zavar az átszámolgatás :F
Én csak a konzekvens alkalmazását hiányolom.

Az FF lehet közös viszonyítási pont, de pont ez az, hogy csak ilyenkor jön az FF-hez hasonlítgatás és bősz szorozgatás, amikor APS-C-s fórumon írogatnak simán az obira írt fényerőt emlegetik, senki nem teszi hozzá, hogy "ami persze a mi APS-C-s rendszerünkön valójában...", csak erre az álságos dologra utaltam.

Ijk: Szerintem túlértékeled a dolgot. Szimplán csak azért reagálunk az ilyen hsz-ekre, mert ha egy laikus olvassa, akkor f*sságok ragadnak meg benne "tény"-ként, és azt fogja hangoztatni más fórumokon is. Azt meg ugye tudjuk, hogy a háttérismeret nélküli "tény"-közlőknek, ha ilyenkor beszólnak - mivel nincs ész érvük - rögtön személyeskedéssel védekeznek. Na AZ viszont már tényleg nem hiányzik senkinek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14528) BiriBum válasza FEDman (#14522) üzenetére


BiriBum
őstag

Az objektív fényereje adott.

Hasonlíts össze pl. egy 300D-t (APS-C) egy m4/3 OM-D-vel. Szerintem az előbbi az APS-C-sége ellenére a régi CCD szenzora miatt 400-on elvérzik, ha ugyanazzal az objektívvel vizsgálnánk.

Én egyedül a mélységélesség különbséget látom relevánsnak, az, hogy az objektív mennyi fényt enged be nyitva, abszolút és állandó. ;)

(#14529) Ijk válasza BiriBum (#14528) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyben kell kezelni az objektívet és az érzékelőt. Hiába van egy csúcskompaktnak f1.8-as kezdő fényereje, ha az érzékelő felülete 15-20-ad része a FF-nek.
Azt meg nem értem miért kellene egy 10 éves gépet, a mostani m43-as csúcsgéphez hasonlítani. Egyébként alap iso-n bármikor a mostaniak mellé raknék egy régi ccd-s vázat, és nem biztos hogy egy modern érzékelős győzne. :U

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14530) FEDman válasza Mercutio_ (#14527) üzenetére


FEDman
addikt

Okés értem mire gondolsz, de ettől függetlenül is azt gondolom, hogy nem érdemes ilyesmiken mérgelődni. :N

Persze gyakorlati szempontból abban igazad van hogy szemléletesebb lenne ha a m43-as obikat az APS-C ekv. értékekre számolnánk át és akkor mindjárt nem lennének olyan látványosak ezek a különbségek. :)
Már csak azért is mert azért többnyire ez a két méret versenyez egymással, a m43 és az az FF DSLR között már akkorák a különbségek, hogy nem igazán lehet őket egymás konkurenciájának tekinteni.

Ettől függetlenül ha valaki mindent FF rendszerbe szeret átszámolni akkor nekem azzal sincs semmi gondom. Aki vágja a témát az úgyis helyén tudja kezelni ezeket a számokat, aki meg nem az ennél már jóval korábban elveszti a fonalat így aztán nekik meg olyan mindegy. :DDD

(#14531) Freddy76 válasza Tulku (#14526) üzenetére


Freddy76
addikt

Tudom, nem is az almát a körtével akarom hasonlítani, csak a saját tapasztalataimat írtam... Amúgy meg megszoktam az A módot, Nikon 90%-ban azon volt...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14532) mik-oca válasza arn (#14515) üzenetére


mik-oca
tag

hát ez itt a probléma, de majd fejlesztek egyet :DD

(#14533) Mercutio_ válasza FEDman (#14530) üzenetére


Mercutio_
félisten

A FF-re mutogatok igen kis része szokta a mindennapi életben - vagy a saját APS-C-s szenzorral szerelt gépe esetében - átszámolgatni a dolgokat, viszont sokszor ezek az emberek a leghangosabbak a fórumokon... ;)

Ijk: A CCD-s szenzorok egyik nagy előnye a natív ISO100, a másik a színviláguk, annó CMOS-ra váltáskor nekem is nagyon bántotta a szemema különbség, persze egy mai D7000/K5 szenzor lehet, hogy már alapISO-n is hozza azt a szintet :U
A másik becsapós dolog, hogy általában nem a CCD-s szenzor képméretére konvertált CMOS-képet hasonlítják pixel szinten.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14534) Ijk válasza Mercutio_ (#14533) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mindig átszámolom az APSC objektív gyújtótávját FF-re.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14535) madgie válasza Ijk (#14534) üzenetére


madgie
titán

De a fényerőt nem. Azt csak a 4/3-nál lett divat szorozgatni, senki nem fitymálta le mondjuk a Tami 17-50/2.8-at, a fényereje miatt.

(#14536) Ijk válasza madgie (#14535) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Azt csak a 4/3-nál lett divat szorozgatni..."
Szinte látom ahogy a fórumokon mindenki szorozgatja a fényerőket, kizárólag a 4/3-nál. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14537) scarabaeus válasza Ijk (#14536) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ezt csinálják, kijött a 12-35/2,8, legjobb példa, a dpreview fórum, ezzel szórakoztatta egymást a közönség:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14538) BiriBum


BiriBum
őstag

IMHO állati meddő ez a vita - ennek ellenére még mindig nem értem, hogy hogyan lesz egy 2.8-as objektív fényerejéből 4, ha m4/3-ra szerelem. :W

(#14539) hegyimorc válasza madgie (#14535) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Szerintem van itt más tényező is.

Aki azért vett DX vázat, mert nem futotta FX-re, de vágyott rá, az olyan obikat vett, amik "majd jók lesznek" FXen is. Beletörődtek, hogy kicsit más a DOF, más a látószög, de úgy gondolták, hogy majd egyszer lesz végre FX vázuk.

"Csak" a vázat kellett volna lecserélni.

MFT-n ilyen lehetőség nincs. FX-ről vagy DX-ről érkezve komplett rendszert kell cserélni, soha esélye sem lesz olyan upgradenek, mint a DX->FX vázcsere, ezért sokkal jobban meg kell gondolni, hogy vállalható kompromisszum-e.

Ezért a sokkal több nyavalygás és számolgatás.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#14540) ROBOTER válasza hegyimorc (#14539) üzenetére


ROBOTER
addikt

madgie pontosan az objektívről ír, olyan objektívről, amit nem tudsz majd FullFrame-en használni, ha áttérsz. Ennek semmi köze a vázhoz, egy 17-55 2.8 DX pedig 400 eFt, mégsem mondogatja senki rá, hogy csak 4.5-ös.

(#14541) Ijk válasza ROBOTER (#14540) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem, arra azt mondják hogy az egyik legtúlárazottabb nikon obi a piacon. :DDD

Egyébként még m43-nál is nagyon ritkán számolgatok "ekv. fényerőt". Inkább a kisebb érzékelős gépeknél, mint a nikon1 és lefelé. Ez is olyan hogy minél kisebb az érzékelő, annál inkább legyint az ember pl. az f2.8-as fényerőre.

Egyébként azért hoztam fel a FF-es milcet, mert a jövőben hosszú távon szerintem olcsóbb nagyobb érzékelő elé egy gyengébb obit pakolni, mint kis érzékelő elé jót gyártani, kvázi ugyanahhoz a képminőséghez.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14542) hegyimorc válasza ROBOTER (#14540) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én pedig arról, hogy aki úgy gondolta, hogy egyszer majd áttér, az nem szorozgat, hanem ilyet meg sem vesz.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#14543) FEDman válasza madgie (#14535) üzenetére


FEDman
addikt

Én ott is mindig átszámoltam, de mondjuk az tény, hogy a fórumokon nem gyakran látni leírva, hogy ez egy ekv. 27-80/f4-es obinak felel meg. :D

(#14544) FEDman válasza BiriBum (#14538) üzenetére


FEDman
addikt

Nem változik, a 2,8 az mindig 2,8 marad, de itt most a gyakorlati ekv. értékekről van szó.

Egy példa ha azonos fejlettségű és szenzor technológiával megáldott gépeket vetünk össze akkor az expo adatok azonos körülmények között azonos fénymennyiség mellett a következő kép alakulnak:

m43: f/2,8 1/60s iso1600
FF DSLR: f/5,6 1/60s iso6400

Ebben az esetben azonos záridő mellett ugyanazt a mélységélességet és jel/zaj arányt kapod mind a két géppel. Azaz gyakorlatilag hajszálra ugyanazt az eredményt kapod a két esetben. Erre szokták mondani, hogy papíron amit m43-on egy f/2,8-as obival tudsz meglőni azt FF-en egy f/5,6-ossal. Ez az ekvivalens érték.

(#14545) OPiiPO válasza FEDman (#14544) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezt fel kellene már rakni a topic fejlécébe, annyira gyakori kérdés . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14546) Mr.Csizmás válasza BiriBum (#14538) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mert a déikszómárk aszonta. :K

btw. az mft is fullframe, mert nem kroppolnak a rendszerobik :U

(valamint nagyobb szenzornál előbb lép be a diffrakció, nem...?)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14547) fattyu válasza Mr.Csizmás (#14546) üzenetére


fattyu
veterán

NEM :D
Diifrakció pixelméret és bázistávból jön össze.

Eszerint a negyedakkora szenzor ugyanannyi pixellel hátrányban lesz.

De nekem megaszondták hogy túl van spilázva a diffrakció.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14548) BiriBum válasza Mr.Csizmás (#14546) üzenetére


BiriBum
őstag

mert a déikszómárk aszonta. :K

btw. az mft is fullframe, mert nem kroppolnak a rendszerobik :U

Akkor jó :DDD Hátha kijön egy FF Oly váz és akkor negatív lesz a fényerő. :Y

(#14549) Mr.Csizmás válasza BiriBum (#14548) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14550) TayRol


TayRol
veterán

játszós obinak a lumix 14-42 vagy a (nemtudom melyik verzióju) olympus 14-42 ajanlott? használtan, minél olcsóbban.:)
ja, epl1-re...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.