Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) Technoman válasza Dr.NX (#63200) üzenetére


Technoman
őstag

:R

(#63202) total90


total90
veterán

Hali,

Az elkövetkező 6 hónapban elég sokat fogok utazni. Ezek közül olyan helyekre is ahová csak egy hátizsákot tudok magammal vinni a repülőre. Ebből kifolyólag nem tudom magammal vinni a Nikon Z7II-t és a hozzá tartozó objektíveket.

Egy kompakt gépre lenne szükségem, amivel tudok RAW fotókat készíteni és nem foglal nagy helyet és nem nehéz. Árban 1500 euró környéke is lehet, de egy kicsivel felette is oké.
A gépek, amiket eddig néztem és tetszenek:
Fuji X100V - pozitív a méret és speciell, szeretem a Fuji fotók színvilágát. Negatív, hogy 23 mm (ekv. 35 mm), cserébe fényerős... de nem tudom mennyire lennék happy a gyutávval.
Sony RX100 VII - kicsi és könnyű, flexiibilisebb gyutáv terén, cserébe kevésbé fényerős.
Panasonic Lumix DC-TZ 202 - hasonló mint a Sony, de nagyobb gyutáv, cserébe nem fényerős.
Panasonic LX 100 II - nagyobb szenzor, egész fényerős... nem sok infót találok róla, de valahogy még is tetszik.

MIt gondoltok, melyik gépet lenne érdemes megvenni? Érdemes egyáltalán egy ilyen gépe fektetni egy iPhone 13 Pro és vagy GoPro 9 tulajként?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#63203) -szabi- válasza total90 (#63202) üzenetére


-szabi-
őstag

Esetleg egy Nikon Z30, 16-50mm kis obival?
Az talán nem olyan nagy és elférne.

(#63204) total90 válasza -szabi- (#63203) üzenetére


total90
veterán

Hm... erre nem is gondoltam. Végül is nem lenne rossz. Köszi a tippet.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#63205) kovisoft válasza total90 (#63202) üzenetére


kovisoft
őstag

Én a Canon DSLR-em mellé vettem egy Panasonic TZ-100-at, aztán már sehová sem vittem magammal a DSLR-t, csak a Panát. Később vettem egy Samsung S21 Ultrát, most már sehová sem viszem magammal a Panát, csak az Ultrát. :))

(#63206) Zozzant válasza kovisoft (#63205) üzenetére


Zozzant
addikt

Azaz jól leszoktál a fényképezésről.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#63207) kovisoft válasza Zozzant (#63206) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha fényképezés == DSLR/MILC, akkor igen. Amúgy meg még többet fotózok, mert mindig nálam van a cucc. :D

(#63208) Neck válasza total90 (#63202) üzenetére


Neck
veterán

Én RX100 VA-t vennék. Már eléggé lement az ára, fényerős is, és a VI illetve a VII nem ad olyan sokat hozzá egyéb tudásban. Phase detect AF már itt is van.

Ha viszont mégis maradnál cserélhető obis gépeknél, a Sony APSC vázak a szenzormérethez képest nagyon kicsik, és a Sigma 18-50 f2.8-al fényerősek és nagyon jó kis kompakt kitet alkotnak.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63209) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok! Tesóm kért meg, hogy a gyerekekről videó készítésre alkalmas fényképezőt nézzek neki, mert olcsó telefonjaik vannak, és azok pocsék videókat csinálnak.
Canon G9X Mark I-est néztem, ami valószínűleg jó lehet a beltéri, fényszegény videókhoz.
Ebben az árban (vagy még inkább kicsit olcsóbban 30e Ft körül) mi jöhetne még számításba?
Köszönöm!

(#63210) Dr.NX válasza geza844 (#63209) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem nagyon fogsz annál jobbat találni ebben az ársávban.

Elfogadom a sütiket.

(#63211) Morris


Morris
veterán

Hali. 100k környékén milyen gépet tudnátok ajánlani?

(#63212) _csocso_ válasza Morris (#63211) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Nagyobb zoom -mal Pana TZ100, FZ300 ami ajánlott, kisebbel RX 100 III, ami talán ez az árkategoria, persze használtan. Új nem igazán van ebben az árban, ami ajánlott.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63213) Dr.NX válasza Morris (#63211) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mosogatógépet, ha még nincs otthon.

Elfogadom a sütiket.

(#63214) Morris válasza _csocso_ (#63212) üzenetére


Morris
veterán

Nézegettem a kínálatot, de nagyon megcsappant az utóbbi időben.
Gondolom a mobiltelefonok miatt.
Egy kolegámnak vennénk páran a pénzt összedobva egy gépet, de a középkategória eltűnt. Kompakt jó lett volna mint pl egy olympus xz10, de már ezt sem kapni. Pedig nekem az egy kedvenc gépem volt.
Tükörreflexig nem mennénk el.
A milc... hát az megint csak olyan, hogy objektívet kell venni hozzá.
Így egy erős kompakt jó lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#63215) Neck válasza Morris (#63214) üzenetére


Neck
veterán

El is tűnt, meg az árak is elszálltak. Sajnos.
Ez a 100k már nem az a 100k, amiből anno prémium kompaktot lehetett venni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63216) P00By


P00By
nagyúr

Sziasztok! Feleségem szeretne egy fényképezőgépet. Főleg gyereket fotózni, de majd jó lesz másra is. Szeretne a két iphone mellé (XR, 11) egy jobb kamerával megáldott eszközt, az iphone piacról tavaly kipontozódtunk :D
Nem szeretnénk tükörreflexeset meg milcet sem. Fix objektiveset. Amit kinézett, az nem túl friss egy insta csajnál látta Canon PowerShot G7 X Mark III, nem túl friss a készülék. Videóra szükség lehjet, de nem feltétlenüm 4k-ra. Tokkan vonóval 300e szánnák rá. Látom ez a kategória már nem megy annyira.

(#63217) _csocso_ válasza P00By (#63216) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! 1" szenzor van benne, fényerős objektív, akár jó is lehet. Nézz utána, hogy milyen gyors a fókusza, szerintem használható.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63218) Neck válasza P00By (#63216) üzenetére


Neck
veterán

Ebben az árkategóriában a Canon G7 X Mark III versenyez, illetve a Sony RX100 különböző generációi.

A Sony előnye az, hogy van kereső (nézőke), így erős napfényben is kiválóan lehet fotózni vele. Meg szerintem a fókusz is gyorsabb.

Ezek közül (szerintem) ár/érték arányban az RX100 Mk. V a legjobb, mivel még a fényerősebb, rövidebb obi van benne, de már gyors PDAF fókusszal rendelkezik. Most pont láttam egyet aprón 200-ért garival. De még a VI is beleférhet a keretbe.

Update: Megfontolandó a Panasonic LX100, MFT szenzorral (nagyobb, mint a Canon illetve a Sony 1" type szenzora)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63219) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan Bridge gép 100-200 ezer forint körül, ami retrósabb kinézetű, kocka alakú (mint amilyenek általában a MILC-ek, Nikon Z6, Panasonic Lumix S1H, vagy Olympus OM-D E-M10 Mark II...stb.), és emellett kategóriájában egész jó tudással is bír?

Fontos szempont, hogy manuál módban is lehessen fotózni vele.

Régen volt egy FZ200-as gépem, azzal is jól elvoltam, de szeretnék valami olyan kinézetűt amire élmény ránézni, feelinges, és szívesen használja az ember.

(#63220) P00By válasza Neck (#63218) üzenetére


P00By
nagyúr

Köszönöm nektek (Neck & _csocso_ )! Megnézzük őket.

(#63221) _csocso_ válasza Laby (#63219) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Pana FZ1000 II ami ajánlható, de nem retrós kinézetű, FZ 200-hoz hasonló, DSLR kinézetű gép, igaz inkább 300e Ft körül van. Retrós kinézetű bridge nem igazán van. Talán a Pana LX 100 II, retrósabb, de nem bridge, inkább kompakt és az is 300 körül.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63222) Laby válasza _csocso_ (#63221) üzenetére


Laby
senior tag

Az LX 100 II külsőre egész megnyerő, még ha nem is bridge, viszont sajnos a fókusztávolság kevés, szeretnék távolabb is látni, 180-200mm-ig jó lenne elmenni. Tudom, hogy ezt eddig nem említettem.
Ennyire nincs kereslet ilyen retróbb gépekre? Szinte az összes milc gép így néz ki, azt gondoltam hogy biztos fix objektívvel is van hasonló kinézetű gép. :(

(#63223) Dr.NX válasza Laby (#63222) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt.
2020-ban összesen 6 kompaktot jelentettek be, mind rétegtermék.
2021-ben 1-et.
2022-ben 0-t.
[link]
Amit most lehet kapni boltban, azok 6-7 éves modellek dupla áron...és alig néhány bolt van, ami egyáltalán árulja.

Elfogadom a sütiket.

(#63224) Neck válasza Laby (#63222) üzenetére


Neck
veterán

Ilyen zoomtartományt az RX100 VI és az RX100 VII tud.
De sajnos a nagyobb zoomtartomány szinte mindig együtt jár a gyengébb fényerővel. Szerintem kár egy kompakt géppel ekkora zoomtartományt lefedni. Valamennyit egyébként lehet vágni az elkészült képekből, ezek 20MP és afeletti vázak.

Mit szeretnél pontosan fotózni?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63225) Laby válasza Neck (#63224) üzenetére


Laby
senior tag

Nincs konkrétum.
Nemrég eladtam a DSLR szettemet, akkor javarészt motoros pályanapokat, eseményeket, portrékat fotózgattam, de elég ritkán úgyhogy megváltam tőle.
Most iPhone kamerájával tök jól elvagyok, ha nem kell messzire látni, de néha jól jönne a tele tartomány, meg ami nagyon kéne az a manuál fotózás, szeretnék svenkelni.
És mivel imádom a retró kinézetű dolgokat, így ha találtam volna olyan gépet, ami milc kinézetű, de nem kell egy vagyont költeni rá, akkor valahogy megtudtam volna ideologizálni magamnak, hogy miért is van szükségem rá. ;]

(#63226) MrRL19


MrRL19
senior tag

Csaó Sziasztok !

Nem tudom van e jobb fényképezőgép 50-100k max használt árban , samu s21-nél?! :F

Ami fontos lenne tudjon széles látószöget fényép/videó ,portré mód stb Esetleg éjszakai fotó néha ...

Vagy ink maradjak a s21 telonnal? ;]

köszi előre !

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#63227) Neck válasza Laby (#63225) üzenetére


Neck
veterán

Ha nincs konkrétum, akkor ne svájci bicskát vegyél :D
Erre való a cserélhető obis gép, 1-2 obival, a megfelelő obit a megfelelő felhasználásra feltenni, és mehetsz fotózni.

Egy Oly vagy Pana MFT vázzal és telével, vagy egy régebbi NEX vázzal és egy 55-210-el ezeket nagyon jól meg tudnád lőni szerintem.

MrRL19: Telefon látószögében nem fogsz 100 ezerért olyan kompaktot venni, ami lényegesen jobb képminőséget fog tudni. Ha veszel is valamit, nem fogod magaddal vinni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63228) MrRL19 válasza Neck (#63227) üzenetére


MrRL19
senior tag

Ami lemaradt még ,hogy foci meccseket stb videóznék (állvány) ezért gondoltam látószögre ,de akkor ezek szerint jobban járok egy samu s20 - 21 ?

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#63229) P00By válasza Neck (#63218) üzenetére


P00By
nagyúr

Ezek eléggé drágák, ilyen értékű termékből 2 év jótállás alatt nem vennék. Majd figyelem az aprót!

(#63230) Laby válasza Neck (#63227) üzenetére


Laby
senior tag

Azért kéne svájci bicska, mert rühelltem a DSLR-nél is mindenre kell objektívet hordani, és cserélgetni, meg ugye drága mulatság is.
Gondoltam hátha lesz Bridge kategóriában FZ200 utód, ami tudásra hasonló, cserébe régi frankó kinézetű masina, de akkor ilyet még nem találtak fel, és ha jól értem már nem is fognak. :( :)

(#63231) wwhy válasza Laby (#63230) üzenetére


wwhy
veterán

Törődj bele ...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#63232) Neck válasza Laby (#63230) üzenetére


Neck
veterán

APSC MILC-re is, DSLR-re is van szuper Zoom objektív, pl 18-300, amivel mindent le tudsz fotózni. Nem fényerős, de a nagyobb APSC szenzor valamennyire kompenzálja.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63233) vond válasza Laby (#63230) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Leírom az én utamat, hátha hasznos lesz: :)
(Csak ultrazoom, vagy travelzoom vonalon, mert volt, van, és lesz is más vázam és objektívem.)

FZ38 » FZ200 » FZ300 » G80+14-140 » G9+14-140 » A7III+28-200

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#63234) Neck válasza vond (#63233) üzenetére


Neck
veterán

A Full Frame-et már nem is mertem írni. Egyébként az a Tamron travelzoom obi nagyon jó. f2.8-ról indul, beltérben tökéletes. Valahogy Tamronéknál nagyon érzik ezt a zoom dolgot.

Nálam így nézett ki: Panasonic setét kiskompakt, Nikon ultramegazoom, Sony a6000 + 18-200, Sony a6500 + Sigma f1.4 sor, a7III + 28-75 és 70-180, majd a végén az utóbbi két obit cseréltem a Tamronator 35-150-re. Ezzel most boldog vagyok :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63235) vond válasza Neck (#63234) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is nagyon fenem a fogam a Tamronatorra, de brutális ára van sajnos. Bár ha eladom a 35 és 85 f/1.8-at máris beljebb vagyok. Csak ugye azokat is nagyon megszerettem. :) Lehet megy majd mind a három, aztán érkezik helyette a 35-150, meg ha kijön a 20-40, akkor az. Meg még egy váz. Aztán felébredek. :DDD

Ja, Tamron 28-200 isteni egy objektív, főleg ennyi pénzért, amennyiért én vettem (10 ezres árengedmény + ajándék külső SSD, amit elpasszoltam rögtön 40-ért). ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#63236) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Jelenleg száz alatt használtban merre érdemes nézelődni alkalmi, átmeneti gép gyanánt, ideiglenesen? Az iPhone X kamerájánál jobb képminőségre lenne szükség. Lehet ilyen találni ebben a kategóriában?

Merre érdemes nézelődni?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#63237) Dr.NX válasza freelanced (#63236) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Marketplace-en van pár Sony RX100 mk3 és LX100 100ezer körül.

Elfogadom a sütiket.

(#63238) freelanced válasza Dr.NX (#63237) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, körbenézek. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#63239) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

kb 10 éves, de nem sokat hasznát Panasonic LX7-em nem húzza vissza az objektívet, képernyőre kiírja: "Rendszerhiba (zoom)"
Már új korában garanciás javítás volt, külföldi nyaraláson cserben hagyott.

Most (még) néhány próbálkozással bekapcsol és használható, ha objektívvel plafon felé tartom, de így is sokszor félúton megáll. Meg kell rázni, akkor megy vissza. Az alapra visszaállítás megtörtént, nem javított rajta.

Ha jól értelmezem a netes hsz-kat, nem is érdemes szervízben javítani, mert drága.
Esetleg, ha valaki tudna fórumába és/vagy hozzáértőhöz irányítani, megköszönném. Hátha...

Keresem utódját, egyenlőre egy (használt) Canon G15 lenne. Remélem nem nagy visszalépés.

(#63240) HThomas válasza csiga8 (#63239) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nekem hasonló hibám volt egy még garanciás LX100-zal... háromszor volt a márkaszervízben, és nem tudták normálisan megjavítani. Én elengedném...

(#63241) csiga8 válasza HThomas (#63240) üzenetére


csiga8
senior tag

Közben már kezemben az utódja a Canon G15. Sok system erroros videó van a youtubeon Panáról. :(

Gyereknek, játéknak jó lesz.

(#63242) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy egy Canon IXUS 130 (szinte új, alig használt9 gépet érdemes megvennem? Arra lenne használva, hogy mivel kis méretű, akár állandóan zsebben is hordható, alkalmi képeket készíteni? Nincs okostelefon akinek venném. Elfogadható minőségű képeket lehet vele készíteni?
Beárazós topikban majd megkérdezem, hogy kábé mennyit érdemes fizetnem egy ilyen gépért.
Köszi előre is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#63243) Neck válasza Jenne (#63242) üzenetére


Neck
veterán

Kattintgatni mindennel lehet - azon is sok múlik, mi az elvárás a felhasználói oldalon.
Valószínűleg ahol van fény bőven (értsd: a szabadban) lehet vele dokumentálni.
Azonban beltérben nem hiszem, hogy sok mindent lehet vele kezdeni.

Maximum egy tizest adnék érte - legalábbis annyiért találtam a hardveraprón egy Olympus gépet, ami kb annyit tud, mint emez.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63244) Jenne válasza Neck (#63243) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#63245) Hi!King válasza csiga8 (#63241) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem anno TZ70-el volt hasonló gondom, nekem elakadt az objektív kifelé és befelé is egy ponton, és akkor írt ki ilyeneket. Ha fizikailag átlendítettem azon a ponton, akkor tudtam használni. Végül eladtam nagyon olcsón úgy, hogy nyilván nem titkoltam ezt a hibát. Valószínűleg az lehetett, hogy idővel port nyelt ahogy ki-be húzta magát, és ez akasztotta el.

Azóta kategorikusan nem veszek elektronikusan zoomoló fényképezőgépet vagy objektívet. Ugyanez elképzelhetetlen manuális zoom gyűrű esetében.

Tudom, már nem aktuális, csak a tapasztalatomat osztottam meg egy elektronikus zoomos obis kompakt Pana géppel.

(#63246) csiga8 válasza Hi!King (#63245) üzenetére


csiga8
senior tag

Mivel már rontani nem tudtam rajta, megbontottam valamennyire az optika körül ( youtube videó alapján) kifújtam levegővel, vékonyan kapott műszerolajat a mozgó optikai rész.

Ha objektívvel felfelé irányba tárolom és úgy kapcsolom ki és be, akkor működik, egy helyen lehet érezni, hogy szorul, mikor tolja ki a lencsét. ( motorkihajtás?, csiga?) Viszont műhelybe még tökéletes, amikor alkatrészeket, kopásokat, kell kifotóznom. Megy ameddig megy, aztán kuka és panát soha többet nem veszek.

(#63247) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Idősebb rokon házaspárnak szeretnék segíteni, de én sem vagyok képben fényképezőgép ügyben. Nézegetem a hirdetéseket és az olcsóbb, használt, de jó állapotú digitális, kompakt fényképezőgépek közül választanánk majd. Nem nagy elvárások, nem profi fotózásra, és nagyjából már körvonalazódott is néhány kiválasztott, 10-12 ezer forint körüli árban már több közül lehetne választani. De ... és most jönne a kérdés amiért kérném a segítséget. Van amelyik gép digitális stabilizátoros, van amelyik optikai stabilizátoros. Mindegy melyik, vagy valamelyik jobb a másiknál? Bocsi a láma kérdésért, de tényleg nem értek ezekhez és a jobb megoldást szeretném, ha már segítek valakinek.
Köszi előre is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#63248) Neck válasza Jenne (#63247) üzenetére


Neck
veterán

Nem tudom, a digitális stabi mi lehet fotóra :D , De optikait válassz, ha ez a két opció van.

Az optikai képstabi azt jelenti, hogy az optika a kisebb kézremegéseket ki tudja mozogni.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63249) Hi!King válasza Jenne (#63247) üzenetére


Hi!King
őstag

Amit digitális stabilizátornak adnak el kompakt fényképezőgépnél, az általában csak annyit csinál, hogy automatikus módban megnöveli az ISO-t, és így tudja növelni a záridőt, ha rezgést észlel.

Optikai stabilizárotnak van értelme, mert az az objektívben egy lencse elmozgatásával vagy a szeznzor mozgatásával ellensúlyozza a mozgásodat, így hosszabb záridővel elmosódás nélküli képet tudsz készíteni, mint nélküle. Természetesen ha mozgó dolgot fotózol, abban nem segít.

Szóval optikai stabilizátorost érdemes venni. De ettől még van egy rakás más paraméter, és 10-12 ezer Ft-os használt géptől ne várj csodát, de ha amúgy sem fotóznak telefonnal, akkor a semminél minden jobb.

(#63250) Jenne válasza Hi!King (#63249) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm a választ. :R
Neked is köszönöm a választ. #63249 Hi!King

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.