Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62151) zolnagy válasza tpeter77 (#62149) üzenetére


zolnagy
őstag

(#62152) Dr.NX válasza szabonagyur (#62148) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Túl nagy választék nincs is, az Panasonic LX100 vagy a Sony RX100 mk3.
Mindkettő jó, a Pana most jó áron van a Media Marktban 158-ért.
Harmadiknak ott a Canon G7X mk2. Ennek nincs EVF-je.

Elfogadom a sütiket.

(#62153) szabonagyur válasza Dr.NX (#62152) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, akkor ezekkel nem lenne panasz képminőséget tekintve :D

Kicsit off, de vajon mi lehet a mostani Canon-al hogy romlott a képminőség? Olyan mintha elöregedett volna a sensor és nem tudna jobbat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62154) kovisoft válasza szabonagyur (#62153) üzenetére


kovisoft
őstag

Jellemzően inkább az elvárásaink nőnek meg idővel, és inkább csak úgy emlékszünk, hogy a régi gépünk régen jobb minőségű képeket csinált, mint most, főleg ha egy modernebb gép felvételeivel hasonlítjuk össze. Esetleg meg tudsz ismételni egy sok évvel ezelőtti felvételt (lehetőleg ugyanolyan expozíciós értékekkel) és a kettőt összevetni?

[ Szerkesztve ]

(#62155) szabonagyur válasza kovisoft (#62154) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen összevetettünk 2 ilyen képet...

Illetve nem csak emlékekről van szó hanem konkrét képekről, mivel meg vannak az első képek is amik ezzel készültek.

Egyértelműen látszik, hogy ami éles volt az most elmosódott, stb...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62156) kovisoft válasza szabonagyur (#62155) üzenetére


kovisoft
őstag

Az öreg szenzoron max egyre több pixelhiba jelenik meg, vagy ha koszolódik, akkor az foltokat okoz a képen, de nem általános életlenséget. Nincs esetleg látható koszolódás a lencséken? Esetleg egy ütéstől nem mozdulhatott el egy lencse? Vagy csak szimplán el lett állítva valami a beállításokban, amitől nem úgy fókuszál, mint régen vagy más expozíciós értékeket választ? Extrém példa: nincs manuális fókuszra vagy makró módra állítva?

(#62157) szabonagyur válasza kovisoft (#62156) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs semmi ilyen extrém opció sajna. Volt gyárira is állítva már, nincs makro vagy manuális fókusz elállítva.. Egyszerűen olyan mint egyes telefonok esetében, hogy jön egy frissítés melynél a gyártó szándékosan ront a minőségen.

Pl. most karácsonykor is inkább telefonos képek készültek mivel egy iphone xr leverted mindenben :/

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62158) kovisoft válasza szabonagyur (#62157) üzenetére


kovisoft
őstag

Ezt az "egy iPhone XR leveri minőségben" dolgot manapság el lehet mondani az összes kisszenzoros, sötét optikás gépről, mint amilyen a régi géped is. Kb. ugyanakkora a szenzoruk, de az iPhone-nak jóval fényerősebb az optikája, ez beltérben nagy előny. Ezért is ajánlottak neked itt nagyobb szenzoros és fényerős gépeket.

(#62159) szabonagyur válasza kovisoft (#62158) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben, köszi :) Köszi neked és a többieknek is, megnézzük őket élőben is, aztán döntünk.

Remélem tényleg jók ezek :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62160) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
A Nikon Coolpix A300-ban ha minden igaz, akkor CMOS szenzor van benne. Mennyire jó ez? Beltérben (szobában-teremben) ha még nem kell a vaku akkor is sötét képeket készít?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62161) Permet Elek válasza Jenne (#62160) üzenetére


Permet Elek
senior tag

"Sötét" Nem lesz az sötét, mert feltekeri az isot és a zárhosszt. Inkább lesz zajos és elmosódott.

(#62162) asdf_ válasza Jenne (#62160) üzenetére


asdf_
veterán

1/2.3 inch
f/3.7 - 6.6

Ez egy sotet szar, egy fillert nem er.

(#62163) Jenne


Jenne
senior tag

Köszönöm és Neked is Permet Elek. :R :R
Az az igazság, hogy nagyon keveset fényképezek. Nyáron ha elmegyünk nyaralni és ilyen ünnepek alkalmával, amikor itt van a család. Évenként 50-80 fénykép.
Ezért keresnék kompakt, kis méretű gépet (akár még zsebben is elférőt) és lehetőleg olcsót, a kevés fényképezéshez, de ahogy látom nem igazán van ilyen ebben a kategóriában. Okostelefonom sincsen, nem szeretem. Telefonáláshoz túl sokat tud.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62164) kovisoft válasza Jenne (#62163) üzenetére


kovisoft
őstag

Jobban járnál egy használt Sony RX100-zal, 50 ezer körül szokott lenni a hardveraprón.

Amúgy valamiért még így hívják az okostelefonokat, de ezek már sokkal inkább olyan mindenes kütyük, amikkel speciel meg akár telefonálni is lehet. A családban mi pl. alig használjuk őket telefonálásra. :)

(#62165) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Tengerparti nyaraláshoz keresek kompakt, akár zsebben könnyedén elférő gépet. Tavaly vettem egy Canon M50-et szuper kis gép volt, de nagynak bizonyult, nem szeretem a macerát a külön táskával stb.
Jelenleg a csúcs iPhone-al rendelkezem, valami olyan gépet keresek ami ennél nagyságrendekkel jobb tud lenni, vizes, napos körülmények között!

:R

(#62166) modulus válasza Hoffer (#62165) üzenetére


modulus
aktív tag

Ricoh GR III, tokkal akár víz alatt is.
Kicsi, könnyű, APSC szenzor, háromtengelyes stabilizátor, érintőkijelző, modern váz.
Zoom az nincs, bár nekem kirándulásra, nyaralásra nem is hiányozna.

[ Szerkesztve ]

(#62167) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Inkább szakmai kérdés lenne, ha megengeditek. Canon SX130 Is a kérdéses gép. Ebben lehet állítani manuálisan ha akarom, a rekesznyílást és a záridőt is meg még jó pár dolgot, de most engem ez a kettő érdekelne. A rekesznyílás manuális előválasztása mellett (3.4/4.0/4.5/5.6/6.3/7.1/8.0) van még plusz állítási opció is. Mindegyik előválasztási értéket pluszban lehet még +2 és - 2 között 1/3 lépésenként finom állítani. [kép]
Ez mit jelent pontosan? Példának: - ha a rekesznyílást a 3,4-es értékhez állítom, és azt elkezdem még finomhangolni, akkor -2 - nél a 3,4 az 1,4 lesz, + 2-nél meg 5,4 ?
Bocs a tudatlan kérdéseimért, de igen csak alapokban értek (sajnos) a fényképezéshez.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62168) Tin_Shield válasza Jenne (#62167) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Expozíció korrekció. Rekeszelőválasztás üzemmódban az általad beállított értéket nem bírálja felül, a helyes expohoz tartozó záridő módosítható 2FÉ-nek megfelelő mértékben - amennyiben ezt a gép specifikációja még megengedi. Ha eléred a leghosszabb (vagy a legrövidebb) záridőt akkor ott megáll a tudomány :)
Záridő előválasztásnál hasonlóan, csak ott az expohoz tartozó rekeszt nyitja vagy zárja 2FÉ tartományban - amennyiben a specifikációba még belefér.
A géped legnagyobb rekesznyílása f3.4, ettől nagyobbat az expokorrekcióval sem fogsz tudni előcsalogatni belőle :)

(#62169) kovisoft válasza Jenne (#62167) üzenetére


kovisoft
őstag

Ez a beállítás az expozíció korrekció, és a fénymérő automatikának mondja meg, hogy mennyivel sötétítsen vagy világosítson a keletkező képen. Azaz felfoghatod úgy is, ahogy írtad: mintha ez az érték hozzá lenne adva a tényleges rekeszértékhez és ezzel dolgozna a fénymérő. Pl. pluszos beállításnál szűkebb rekesszel számol, hosszabb záridőt fog választani, de valójában a rekesz ennél tágabb, ezért több fény fog beérkezni, tehát világosabb lesz a kép.

(#62170) kovisoft válasza kovisoft (#62169) üzenetére


kovisoft
őstag

Közben rájöttem, hogy annyiban nem jól fogalmaztam, hogy természetesen nem lehet így összeadni a rekeszértéket és a fényértéket, mert 1 fényérték az igazából négyzetgyök 2-szörös szorzást jelent a rekesznél, ill. 2-szeres szorzást a záridőnél.

(#62171) Jenne válasza Tin_Shield (#62168) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm a választ :R
Neked is köszönöm kovisoft :R
Így már értem. :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62172) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Gépet szeretnék vásárolni, és már eléggé sok versenyző megfordult a fejemben.
Jelenleg a sony rx100 V nézegetem, használtan. 200e alatt meg tudnám venni.
Főleg családi fotózáshoz kéne (zárt térben, és kevés fénynél), illetve kirándulásokhoz.
Esetleg mi az ami ajánlott helyette?
Még egy kérdés. Sötétben mekkora hátránya van fényben mondjuk egy MILC-hez (sony A6600 16-55 F2.8, tudom hogy nem egy kategória és árban sem egy versenyzők)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#62173) modulus válasza Dikri (#62172) üzenetére


modulus
aktív tag

2-3 fényérték különbség lesz így. De nem muszáj ehhez A6600-as Sony, elég hozzá jóval olcsóbb APSC szenzoros gép is azzal az objektívvel. Szenzorméret, optika fényerő.

Az rx100-nak fényerős optikája van, és ráadásul kicsi és könnyű.
Sokan elvesztik az APSC szenzor adta előnyt az ócska átlag kitobival.
Lehet venni ennyiért amúgy APSC szenzoros gépet jó objektívvel. Viszont azt nem rakod zsebre. Majd dönt a fontossági sorrend

(#62174) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Használt rx100-as gépeket nézegetek. Mit jelent a mark I-VI jelölés? Gondolom az egyre újabb verziókat, de van ennek jelentősége? Egyéb eltérések is vannak közöttük? Tehát ahol ezt nem írják ott érdemes rákérdezni, hogy ez melyik kiadás?

[ Szerkesztve ]

(#62175) asdf_ válasza Astery (#62174) üzenetére


asdf_
veterán

F Astra, G Astra, H Astra, J Astra, stb. 6-5-4-3-2-1 eves verzio, szamozastol fuggoen. Termeszetesen vannak kulonbsegek Az ar meg megmondja, hogy melyik verzio.

[ Szerkesztve ]

(#62176) kovisoft válasza Astery (#62174) üzenetére


kovisoft
őstag

Minden újabb verzióban bevezettek valamilyen újdonságot, pl. Mark II-től kihajtható kijelzőt, Mark III-tól lényegesen jobb optikát kapott, stb.

(#62177) Astery válasza kovisoft (#62176) üzenetére


Astery
senior tag

Köszönöm asdf_-nek is a válaszokat. Ezt a gépről le lehet olvasni, hogy melyik kiadás? Vagy a gépből lehet kiolvasni?

(#62178) kovisoft válasza Astery (#62177) üzenetére


kovisoft
őstag

Rá van nyomtatva a tetejére, pl. RX100 III.

(#62179) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Inkább csak a kíváncsiság kérdezteti velem...mert nagyon amatőr "fényképész" vagyok egyébként.
A digitális kompakt gépeknél a Szenzor típus : CCD-- Szenzor méret: 1/2,3" (1/..) és a Szenzor típus:BSI-CMOS -- Szenzor méret: 1/2,3" (1/..) között nagy a különbség? Szenzor méret az azonos de a típus az más.
Azért kérdezem, mert a napokban az én gépemmel (Canon SX130 Is) és rokonunk gépével (Canon SX610) készítettünk jó pár képet azonos témáról, főleg tájkép de volt portré is, és az SX610-esnek szebbek voltak a képei. Számítógép monitoron nézve is. Felbontásban szinte azonosak voltak és mégis... A Canon SX610-es a BSI-CMOS szenzoros ...

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62180) modulus válasza Jenne (#62179) üzenetére


modulus
aktív tag

Van köztük pár év, az megannyi fejlesztés. Mint ahogy az okostelefonok esetében is, azonos szenzormérettel, a mostaniak mennyivel jobb képet készítenek a pár évvel ezelőtti társaikhoz képest.

(#62181) Jenne válasza modulus (#62180) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi. :R
Rokon srác két hete vette használtan de kifogástalan állapotban (karácsony új év között), két évesen azt az SX610-est potom 10 ezerért, minden gyári hozzá adott tartozékéval együtt + Samsonite tok + 2 db 32 Gb-os kártya + 1 db tartalék gyári akku. Aki eladta, az eladás okát azzal indokolta és az olcsó árat is, hogy mivel vett egy okostelefont (almásat 11-est) már szükségtelen számára a külön fényképezőgép és nem akarja plusz cipelni azt a gépet. :(( Hogy nekem sose nincs ilyen szerencsém a vásárlásnál. :O

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62182) nikkor


nikkor
aktív tag

Sziasztok.
Gyalogtúrákhoz keresek kis méretű gépet. Nagyrészt tájképek, virágok, rovarok fotózásához, videózásához.
Canon GX7 mk2 miben tud kevesebbet egy Pana LX100 mk2-nél (vagy Sony RX100 mk6-nál). Azon kívül, hogy csak 1 colos a szenzora.
Utóbbiak megérik a felárat?

Vagy esetleg a Pana, ill. Sony egy korábbi generációja lenne jó vétel?

[ Szerkesztve ]

(#62183) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Hi!

Tz100 akkuval, egyéb sallang nélkül, hibátlan állapotban jó vételnek minősülhet?
Látom itt ajánlott gép, ezért kérdezem.
Köszönöm.

Üdv
Fr@nkie

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#62184) Dr.NX válasza Fr@nkieWilde (#62183) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Attól függ kinek, mire és mennyiért.

Elfogadom a sütiket.

(#62185) Fr@nkieWilde válasza Dr.NX (#62184) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nekem, sötétebb beltérben való fényképezés, szeretnék kompakt méretet, EVF-t, 1080p videó sem árt. Telefonról váltanék (MI A1).
Elsősorban gyereket fényképeznék. Ez nyilván az egyik legnehezebb, de komoly összeget és nagy méretet annyira díjazom.
Nyáron meg családi nyaralós képek, szintén gyerekfotózással egybekötve.

45k az ára.
Nekem 50 lenne a nagyon max, akár kompaktra, akár milcre, akár dslr-re, akár bridge-re.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#62186) Fr@nkieWilde válasza Dr.NX (#62184) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Bocsánat, kicsúsztam a szerkesztési határidőből.
A nagy szenzorméret és fényerős optika a vesszőparipám, főleg mivel sötétebb északi fekvésű az ingatlan. A 2012-es RX 100 jöhetne még szóba, ott az optikát jobbnak ítélem csupán számok alapján, de ez újabb, modernebb, jobb lehet a videós képesség, van picurka EVF is, napos időben jól jöhet, árban szinte egyben van, azok is 45k körül mennek, aki felette hirdeti, szerintem nem tudja eladni.
Samsung NX-ekben gondolkodom még, de abból NX30 lenne jó, de az már nem 50k, 1000, 1100, 2000 stb, de itt pl, beépített a vaku, plusz 10x optikai zoom is van.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#62187) modulus válasza Fr@nkieWilde (#62186) üzenetére


modulus
aktív tag

A tz100-as pont nem a nagy szenzorméret és a fényerős optika iskolapéldája. Azt szerintem le is húzhatod a listáról akármilyen olcsó is.

(#62188) Fr@nkieWilde válasza modulus (#62187) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

1 coll. Kompaktok között 4/3 vagy aps-c nem nagyon van. Legalábbis nem 50k körül, ami ennyire "friss", van evf (ezt is nagyon szeretem). legtöbb milc szenzora is inkább 4/3-os, kevés az APS-C, plusz a kitobik is 3,5 értéknél kezdődnek.
Egyedül a g1x ai lehetne alternatíva, ami ebben az árban lehetne még alternatíva.
És mondom főleg 50k körül

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#62189) modulus válasza Fr@nkieWilde (#62188) üzenetére


modulus
aktív tag

Most eldöntötted már magadban, hogy ezt a gépet akarod és csak megerősítést vársz, vagy tanácsot kérsz?
A tz100 is 2.8-tól indul, tehát annyira nem egy agytröszt. Egy olyan 1 colos, ami 1.8ról indul máris előrébb vagy 1 teljes fényértékkel.
Ilyen árkategóriában már egyébként bele lehet szaladni egy 4/3 szenzoros kis gépbe is, akár kihajtható kijelzővel, EVF-el.. bár ez nem egy létszükség, én még soha nem találkoztam olyan helyzettel, ahol ez nagyon nagyon kellene

[ Szerkesztve ]

(#62190) kovisoft válasza Fr@nkieWilde (#62188) üzenetére


kovisoft
őstag

Azt kell eldöntened, hogy mindenképpen akarod-e a 10x zoomot, és ezért hajlandó vagy-e beáldozni a fényerőből. Ha leginkább beltérben akarod használni, pláne gyorsan mozgó gyerek fotózására, akkor oda inkább fényerő kell, zoom kevésbé fontos. Ami még fontos lehet beltérben, az a minél tágabb nagylátószög. Ebben mondjuk jobb a TZ100, mint pl. az RX100 Mark I-II.

(#62191) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Igazából nem tudok dönteni. A 10x zoomot tovább gondoltam. Tehát pl. ha nyaralásról van szó, akkor már ott jól jöhet a zoom, viszont ez nyilván a fényerő rovására megy alapjáraton is. Ami meg rossz, ha beltéri, gyerekes képet szeretnék. Ha nem írtam volna későn az eladónak, akkor lehetett volna Panasonic g3. De elvitték. Ilyesmi árban lett volna.
Az a bajom, hogy olyan gép, hogy sokrétű legyen, sok helyen bevethető, mindig hasonló jó minőséggel dolgozzon, kicsi, árban is vállalható legyen nem létezik. Gondolkodom d1200-ban, és 3200d-ben is, csak ugye ott meg már a méret is problémás... A G1X Mark I-en jár még az eszem, de az is már 8 éves, mi t az RX100.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#62192) vond válasza Fr@nkieWilde (#62185) üzenetére


vond
MODERÁTOR

50 ezerből tudom, hogy nem jön ki, de én erre a felhasználásra LX100, vagy RX100III alá nem mennék.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#62193) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok.

Szeretnék vásárolni egy ilyen kompakt gépet.
Hobbi fotózásra kellene, de szeretnék minél jobb képminőséget elérni még low light környezetben is.
Ami fontos, hogy legyen legalább 10x-20× opti zoom rajta.

Ezt néztem ki, de szeretném ha mondanátok valami alternatívát maximum hasonló árban.
Vagy véleményt a készülékről esetleg tapasztalatot ha valaki már használ ilyet.

Ja és ami még fontos mivel nem nagyon értek hozzá ezért fontos, hogy automata üzemmódba csináljon jó képeket.

Köszi. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#62194) Falovas válasza AuraSync (#62193) üzenetére


Falovas
aktív tag

Bocsátsd meg, de szerintem rossz felé indultál el. Kihangsúlyoztad, hogy fontos a képminőség. Akkor ne egy 1"-os szenzoros ultra zoom bridge gépet válassz.
Hanem minél nagyobb szenzoros milcet.Mondjuk egy Sony Alpha 7 valamelyikét.
Persze amit kinéztél az is egy szuper gép , csak éppen videóban erősebb mint fotózás terén. Ha ilyen jó anyagi kondíciód van akkor még nézegesd a gépeket, az RX10-et nem biztos hogy neked találták ki...fotózás terén könnyen csalódást okozhat..

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#62195) Dr.NX válasza AuraSync (#62193) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Felváltasz WX350-ről RX10 IV-re? Az igen! :Y
Nagyzoomos 1" gépből a Panasonic FZ2000 van. És ennyi.

Elfogadom a sütiket.

(#62196) kovisoft válasza Falovas (#62194) üzenetére


kovisoft
őstag

MILC-hez tudsz neki 10-20x zoomos objektívet is ajánlani hasonló fényerővel?

(#62197) AuraSync válasza Dr.NX (#62195) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Jaaa heló NX. :R
Nem tudtam, hogy itt topik gazda vagy.

Nem egészen ez a történet.
Először egy Nikon D7200-am volt pár napig aztán lett egy Nikon P1000-em aztán a Sony amit tőled vettem.
Az a kis Sony családon belül már elkelt. :DDD

Magamnak most valami "profibbat" vennék.
Néztem még az FZ1000 II-t az valamivel újabb mint a 2000.

Amúgy inkább fotózásra kéne a gép videóra jó a telefon 4K60FPS + Gimbal is.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#62198) AuraSync válasza Falovas (#62194) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Ehhez mit szólsz? [link]
Vagy ehhez? [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#62199) Tin_Shield válasza AuraSync (#62198) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A GH5 videós gép elsősorban, de abban az egyik legnagyobb tudású.
Az A7 szenzorban nagyon erős, de a kitobi nem túl acélos, és nincs 3x sem a zoom. Ha fullframe akkor a normális nagyzoom elég nagy kihíhívàs lesz...
Ha fontos a nagyobb zoom akkor a m4/3 vagy APS-C vonalon maradnék, pl Olympus E-M5, E-M1, Panasonic G9, G90. Ezekhez van elég tisztességes minőségű budget nagyzoom is, Oly 14-150 vagy Pana 14-140, akát kitben is. Vagy ha belefér a büdzsébe akkor Oly 12-100 f4, az kvázi hibátlan cucc.
APS-C vonalon a Sony a6x00 család nagyon jó, szenzorban kicsit jobb mint a m4/3, ellenben a zoomok gyengébb minőségűek. Erre is van nagyzoom, 18-135 vagy 18-200, de azokat külön kell megvenni.
Esetleg a Canon M50 és a 18-150 is megér egy pillantást, bàr mint rendszer nincs igazán kiépülve.. Viszont a Canon tükrös obik könnyen adapterezhetők.

[ Szerkesztve ]

(#62200) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

A Panasonic G90-et 14-140-nel és is tudom ajánlani... :D ;)

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.