Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) expo válasza deny330 (#62349) üzenetére


expo
tag

Szia,

A kinézett RX100-ak teljesen jók általános célra.
A zoom a sarkalatos, mert ezeknek a gépeknek "rövid a teleobjektívjük". Ha hosszabb kell, nem lesz jó.

IV: jellemzően 100 körül használtan.
V: 130 körül használtan.
Újonnan rettenet áruk van, bár nagy ritkán akcióznak, de akkor is súlyos.
Számolj hozzá memóriakártyát, esetleg tokot. És 1 db tartalék akksit (utángyártottat, a Sony horror áron fut). Főleg az V zabálja az energiát. Töltő nem muszáj, usb-n keresztül tölthető.

Ha használt bolttól veszed, a normálisabbak adnak rá valamennyi garanciát (1-3 hónap) az alatt kijön, ha valami baja van. Nyilván papír és blokk legyen az adásvételről.

És biztos nem vennék látatlanban/fénykép alapján ennyi pénzért semmit. Oda kell menni és kipróbálni.

(#62352) deny330 válasza Dr.NX (#62350) üzenetére


deny330
aktív tag

Köszi a tippeket (illetve infókat), ezekre mindenképp figyelek vásárláskor. :R

(#62351) expo
Magamat ismerve nem fog kelleni a zoom. Telefonon sem szoktam használni, pedig jó néhány felvételt, fényképet készítek azért. Olvasgattam ezekről a típúsokról, szerintem a Mark 5 lesz a befutó. A Mark 6-on is agyaltam, de nem igazán férne bele az árba, plusz ha jól láttam rosszabb a rekeszérték, cserébe jobb a zoomja - ami nekem fölösleges.
Kb mekkora méretű fájlokkal számoljak egyébként? Tudom ez szubjektív, de nektek kb meddig elég egy-egy 64gb-os memóriakártya kb?
Van jófogáson egy céges hírdetés egy Mark 5-ről, garancia van rá, az lenne az esélyes befutó.

Köszönöm neked is! :R

(#62353) deny330


deny330
aktív tag

Bocsi a dupláért, de egy fontos kérdésem még lenne.

Ezek mennyire vízállóak? Pl esőben mennyire lehet velük videózni, meg ilyen vizesebb környezetben? Esetleg tokkal, vagy valamivel kivitelezhető?

(#62354) expo válasza deny330 (#62352) üzenetére


expo
tag

131990? :) Grip is van rajta, az sokat segít a fogásán.
Ez egy műszaki bizományi - én is pont náluk vettem. Korrekt volt a leírás és az eladók is.
Próbáld ki nyugodtan a készüléket a helyszínen.

Bár vannak [pozitív vélemények] a víztűréséről, én nem szoktam kockáztatni, csak szemerkélő esőben.
A búvártok húzós áron van hozzá, de valami home made ernyőféle megoldást biztos össze lehet hozni fölé.

(#62355) expo válasza deny330 (#62352) üzenetére


expo
tag

Memóriakártya kérdéshez:

JPEG fine: 8 MB
RAW: 20+ MB
4K/25p/60M videó 1 perc kb. 450-500 MB
Slow-motion videóhoz U3-as (V30) minősítésű kártya kell. 10x-es lassítás, 4 mp-es videó: 150 MB.

64 GB elég. Mivel árban nem volt nagy különbség, nálam egy 128-as van benne (5000+ hátralévő RAW-t jelez, 2 hónapja nem törölt kártya mellett)

(#62356) deny330 válasza expo (#62354) üzenetére


deny330
aktív tag

Talált. :) Pest közel 120km, a fuvart nehézkes lenne megoldanom, pláne így járvány idején. Nem tudom még mi lesz, szeretnék bízni a garanciában és a képekben, ugyanis makulátlan állapotúnak tűnik, szóval reménykedem.

Láttam búvár felvételeket, ezért is érdekelt. Szerintem szakadó esőben egyébként sem mennénk ki bringázni, de sárban, kis szemerkélő esőben biztosan. Hát majd óvatoskodok amíg esetleg nem szerzek be tokot.

(#62355)
Lényegesen nagyobb fájlméretekkel számoltam, de így megnyugodtam. Köszönöm az infókat. :R

(#62357) deny330


deny330
aktív tag

Üdv ismét!
Idő közben meglett a fényképező (Sony DSC-RX100 Mark IV), zseniális mennyi mindent tud és mennyi potenciál rejlik benne. Memóriakártyát már rendeltem bele, mert mint kiderült, a 4K-hoz lassú a mostanim.
Kérdésem viszont az lenne, hogy ezekhez állvány van? Látom az alján van egy kis menetes rész, ebből következtetek. Illetve pót aksit szeretnék venni egyet mindenképp, ilyet honnan érdemes rendelnem? Illetve mennyire ragaszkodjak eredetihez / utángyártotthoz?

(#62358) vendingo válasza deny330 (#62357) üzenetére


vendingo
veterán

Az a menet az alján szabványos, gyakorlatilag minden állvány jó hozzá.
Én aliról vennék akkut, a gyári nem éri meg.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62359) deny330 válasza vendingo (#62358) üzenetére


deny330
aktív tag

Köszönöm az infókat! :R

(#62360) expo válasza deny330 (#62357) üzenetére


expo
tag

Ahogy vendingo írja, szabvány az állványmenet, bármelyik jó.
Csak olyat válassz, amit viszel is, ha kell.
Illetve a legkisebb 1-2 E Ft-os cuccok nem feltétlen bírják el.

A gyári akku csakugyan értelmetlenül drága. Én fostos voltam dzsunkát tenni bele, ezért lett Patona (ami valszeg ugyanúgy kínai, de csak van egy német ellenőrzés mellé), középútként.

Az RX sorozat nagy nyűgje az elvadult menürendszer. Érdemes az elején beállítani a gépet. A gépkönyv sokat nem segít, de a YT-on vannak használható videók. Pld. III. és V.

Jó fotózást!

(#62361) Kecsotam


Kecsotam
tag

Sziasztok!

Szeretném leváltani őskori Panasonic Lumix FZ38-s bridge gépemet. A keret úgy 200.000 Ft körül lenne rá. Sokat gondolkodtam rajta, hogy egy új bridge gép vagy egy használt tükrös, vagy esetleg milc gép lenne a számomra megfelelő. Sokat túrázunk és ilyenkor viszem magammal. Tehát elsősorban egy hobbi gép lenne 1-2 hetente használva. Viszont makrózástól a madárfényképezésig. Tehát nem szeretnék magammal cipelni 3 obit, így maradtam a komolyabb bridge gépeknél.

Bújtam a fórumokat és nagyon megtetszett a SONY DSC-RX10 Mark III-as gépe. Viszont ez használtan is túl drága.

Keresgéltem és találtam egy Canon PowerShot G3 X gépet. Elolvastam róla minden tesztet, azt hiszem tisztában vagyok a tudásával, de érdekelne a véleményetek róla.

Azt látom, hogy videózásban nagyon alul marad az új gépektől. Illetve nincs keresője. De talán ezt el tudom engedni, látva, hogy 25X zommnál is milyen szép a képe.

Egyedül az miatt aggódom, hogy jó lett volna valami 1-2 éves gép, dehát árban nem igazán megoldható.

Mit gondoltok erről a Canon masináról? Megér majd 200K-t? Vagy ha már 10 évente veszek gépet spóroljak még a Sonyra?

Köszi szépen!

(#62362) expo válasza Kecsotam (#62361) üzenetére


expo
tag

Szia,

amennyiben tényleg el tudod engedni a keresőt. Nem próbáltam, de nem úgy gondolom nem egyszerű az LCD-vel remegés mentesen célozni a zoom hosszú végén. Főleg 600 mm-en, ami ennek a gépnek a nagy csábereje.

Makrótól a madárig tényleg a bridge tűnik a megfelelőnek. Kompaktok közül talán a Panasonic TZ200 és TZ100 állnak közel a kritériumokhoz, de ezek rövidebbek tele oldalon.

Ha már Panasonicot használsz, az FZ1000 (ez kicsit régebbi) és FZ2000 párost nézted?

Tíz év alatt nagyjából értelmezhetetlenre olvad a fényképezők ára, ez sajnos ilyen. A jó hír az, hogy bármelyik minőségi ugrás lesz a jelenlegi géphez képest :)

Szerk:
https://www.dpreview.com/reviews/2017-roundup-enthusiast-long-zoom-cameras
Itt elég jól összegyűjtötték a mezőnyt. Hogy a használtpiacon mi fér be 200 E alá, az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#62363) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi értelme van ezeknek a telefonhoz csatlakoztatható lencséknek?
Kölcsön kaptam egy fujifilm XA7 kamerát, a kit obijával, és leesett az állam mire képes már 45mm-es lencsével is(ami nyilván valahol 70-80 körül lehet a szenzor miatt), olyan gyönyörűen mossa a hátteret. Ilyesmit el lehet érni telefonnal, ha van hozzá egy jobb lencse?
Köszi
A fujifilm XA, amúgy egy igen korrekt kis kamera, de rettentő törékenynek tűnik, főleg a gyári lencsével, készíthették volna komolyabb anyagból.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#62364) Dr.NX válasza trialboj (#62363) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Értelme nem sok. A háttérelmosás három dologtól függ, a blendenyílás (minél nagyobb), a gyújtótávolság (minél nagyobb) és a szenzorméret (minél nagyobb).
A Fujifilmnek APS-C szenzora van, ami kb. 24x16 mm. (A 45 mm ekvivalense x1.5= 68 mm).
A mobiloknak jóval kisebb szenzora van, így kb. esélytelen a fizikai háttérelmosás, hiába a viszonylag fényerős lencse. A szoftveres elmosás persze más tészta, de hát az azért nem olyan.
A legolcsóbb megoldás egy használt MILC és rá egy vintage obi átalakítóval, pl. Helios 44M 58 mm f2, kb. 50 ezerből megvan.

Elfogadom a sütiket.

(#62365) Hi!King válasza Dr.NX (#62364) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem csak tisztán szoftveres elmosást lehet telefonon, hanem focus bracketing-el is megoldható, és akkor nem mű a bokeh.

Bár szerintem a háttér elmosás nagyon túlértékelt dolog...

(#62366) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Üdv,

egy idősebb barátomnak keresek valami megfizethető és mégis használható bridge gépet.
A Panasonic FZ1000-et néztem ki neki, mert megfelelő kompromisszumnak tűnik.
Miközben a boltok kínálatát néztem feltűnt, hogy FZ1000-ből két félét is hirdetnek, név szerint FZ1000 illetve FZ1000D9. Ahogy olvastam a specifikációkat sajnos nem jöttem rá a differenciára, de mivel a Media Marktnál 20 000 Ft van a kettő között, feltételezem van valami mégis csak van.

Esetleg ha van valami tipp mit érdemes még megnéznem szívesen fogadnám a tanácsot.
Fontos lenne a fotó/videó minősége (nyilván nem dslr szintet fognak hozni).
Egy mobilt és egy kb 10 éves videókamerát szeretnénk kiváltani, összegben a 200 000 Forint a lélektani felső határ.

köszönöm! :R

(#62367) Falovas válasza eldiablo (#62366) üzenetére


Falovas
aktív tag

Nagy valószínűséggel a D9 megegyezik az FZ1000 II-vel. Képminőségben megegyezik az első kiadással, de csináltak vele egy kis ráncfelvarrást. [link]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#62368) Hi!King válasza Falovas (#62367) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem nem, mert van FZ1000 II is náluk, még magasabb áron. És a "d9" specifikációja semmiben sem tér el, ráadásul csak magyar webshopokat ad a keresés rá.

Szerintem ugyanaz, csak más nagykerből, más készletből lehet, a MediaMartkban az egyik akciózva van, de alapból az ár is ugyanez lenne.

(#62369) Hi!King válasza eldiablo (#62366) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem ezen az áron nem jön ki jobb, ha bridge kialakítás és a nagy zoom is kell.

(#62370) eldiablo válasza Hi!King (#62369) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Minőség és a szolgáltatás a fontos. A nagy zoom nem prioritás. Illetve esetleg ha kapásból tud dátum bélyegzést a fotóra az is szuper lenne.

(#62371) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
mi most a legkisebb kompakt, ami tudna 4k/60-at és manual expo-t vagy legalább EV shiftet?
köszönöm :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#62372) Dr.NX válasza Márton (#62371) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Egyetlen kompakt sem tud 4K 60fps-t. Akciókamerák között kell nézelődni, GoPro és társai.

Elfogadom a sütiket.

(#62373) Márton válasza Dr.NX (#62372) üzenetére


Márton
nagyúr

Az van, köszi.
Valami zoomos kompaktot keresek ilyen tulajdonságokkal.
Akkor még korán kérdeztem, alszom még :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#62374) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, fényképezőgépet kellene vennem (munkaeszköz).
A tükrös, cserélhető objektíves gépek kiestek.

Kompakt/bridge gép vásárlása a cél.

Viszonylag nagy átgofgás ami érdekes lenne (nem feltétlenül kell a nikon féle 3000mm, az már túlzás).
Lásson rossz fényviszonyok között is, és értékelhető képet készítsen.
A vaku ilyen gépeknél nem tudom mennyire használható, de néha teljesen sötét körülmények között is használnunk kellene.

Keret rá ~ 1.000 EUR

Nikon coolpix P900, Canon PowerShot G3 X, Sony DSC-RX10 MarkIII (bár ez utóbbi már kereten kívül helyezkedik el) - irányba nézelődtem, nemtudom, hogy jó-e az irány?

Köszi előre is a válaszotokat.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#62375) Tin_Shield válasza mycso (#62374) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Nikon P900-at vedd le a listáról, kicsi a szenzor és sötét az optika, ezzel nem fogsz értékelhető képet lőni kevés fényben.
Ellenben add hozzá a Panasonic FZ1000 és/vagy a 2000-ret

(#62377) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Nem teljesen ide tartozik, de ezzel mit és miért fotóznak?

(#62378) scarabaeus válasza zsoltzsolt (#62377) üzenetére


scarabaeus
őstag

A 3D lézerszkenner gyűjti a környezet 3D modelljéhez az adatot, a fölötte lévő fényképezőgép szolgáltatja a képet, amit a 3D modellre ráhúznak.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#62379) zsoltzsolt válasza scarabaeus (#62378) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi szépen! Elég messze voltak azért ilyen nemszázas a kép, de egy Nikon géppel lőtték. Itt volt a Szilágyi Erzsébet fasor elején.

(#62380) prime77


prime77
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem!
Nekem egy Sony HX50V-m van.
Érdemes lecserélni, illetve venni mellé egy Panasonic TZ80-at?
Szóval jobb a videója a TZ80-nak, illetve a képkészítése?
Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

(#62381) Gyöször válasza prime77 (#62380) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én nem vagyok fénykép zseni, de azért vettem tz100at, mert arra jöttem rá a canonsx730hs tesztelgetése közben, hogy egy átlagos felhasználónak kell az 1" érzékelő és a 2.8as min fényerős lencse. A 30x zoom meg nem. Ha jól mondom. A hx50v kb pont ugyan azt tudhatja mint a tz80. Adatai alapján.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62382) prime77 válasza Gyöször (#62381) üzenetére


prime77
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
Igen, igazad lehet.
Alacsonyabb fényerős lencse - szebb képek.
Igaz nincsen hatalmas zoom!
Valamit valamiért.
Meggyőztél, én nekem is volt egy ilyen gondolatom, hogy nem tudhat sokkal többet a TZ80!
Köszönöm még egyszer a válaszodat!

(#62383) Gyöször válasza prime77 (#62382) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem első gépem canon a70 volt aztán A720ISt vettem majd tavaly beruháztam egy sx730hs be, de azt azonnal visszaküldtem, rosszabb képeket készített mint a 720is. Itt világosítottak fel, hogy mik azok a számok a lencsén. Most se nagyon tudom, de annyit sejtek, hogy a kisebb szám jobb nekem ha sötét van. Az érzékelő méretet már korábban megtapasztaltam videokamera téren, ott is lett egy gyors visszaküldés. :-)
Egyébként a pana gép így egy év után sem az esetem 18évnyi canon után. Sosem tudjuk, hogy mit akar a másik. Azt is mondhatnám, hogy sz@r de egyáltalán nem az csak túl sokat tud hozzám képest. Megspékelve egy számomra irgalmatlan bonyolult menüvel.
De ha minden klappol akkor öröm visszanézni a képeket, asszonynál szokott lenni a canon 720is, az meg elég csalódás minden képe, nappal sem tud olyat mint a tz100. Ahol a 720 is elvérzik mert sötét van pld Vasúttörténeti Park egy csarnoka, ott a tz100al lőttem olyat kézből vaku nélkül, hogy megszólal. Ha kevés a sony de kell a zoom (nekem nagyon kell én szeretem) akkor minimum tz100 az előrelépés. De asszem a tz200 már nem, mert rosszabbak a paraméterei a lencsének. Ha nem kell a zoom akkor lx15. Bocs a hosszúért.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62384) prime77 válasza Gyöször (#62383) üzenetére


prime77
aktív tag

Semmi gond a hosszúságért.
Nekem a Sony HX50 nagyon bevált.
És igen, én is nagyon szeretem a nagy zoomot.
De az biztos, hogy minél nagyobb a zoom, annál nagyobb az a szám érték is amiről te beszélsz.
És igen, az a jó, ha az a szám minél kisebb.
Például a a 2.8-as érték már brutális. :)
Ezen értékek csak a nagyon drága gépeknél vannak.
Ránézek a Canonra is!

(#62385) expo válasza prime77 (#62384) üzenetére


expo
tag

Ahogy Gyöször írja, képminőségben nagyobb érzékelő, ami előrelépést jelenthet.
A TZ80-ban ugyanakkora a szenzor, mint a Sonyban és hasonló - nem túl fényerős - objektívvel van szerelve.
Pár tulajdonsága jobb (EVF, érintőképernyő, 4K videó), de ezért nem érdemes beruházni.

Én is a TZ100-at mondanám elérhető árú előrelépésnek - kb. ez az egyetlen nagyobb szenzoros kompakt hosszú zoommal. Illetve az utód TZ200, de az drágább, meg a legújabb Sony RX100-ak - brutális áron.

[ Szerkesztve ]

(#62386) Gyöször válasza expo (#62385) üzenetére


Gyöször
senior tag

Tz200 f3.3-8.adatlap szerint, ezért vettem inkább tz100at.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62387) kovisoft válasza Gyöször (#62386) üzenetére


kovisoft
őstag

TZ100: f/2.8-5.9, 25-250 mm, 10x
TZ200: f/3.3-6.4, 24-360 mm, 15x

Valóban van nagylátó oldalon valamennyi fényerő előnye a TZ100-nak, de érdemes megnézni ezt a grafikont, ami jól mutatja, hogy a közös gyújtótávolság tartomány nagy részében kb. ugyanaz a két optika fényereje úgy, hogy közben a TZ200-nak másfélszer akkora a zoomtartománya (és hangyányit nagyobb a nagylátószöge is).

[ Szerkesztve ]

(#62388) Gyöször válasza kovisoft (#62387) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ez a grafikon szerintem szimplán becsapós. Közel van a két vonal nade ami az enyémen kettőnyolc az a tz200on háromponthárom. Ez látszik a vonalakon is. Van a canon a720is 1/2.5" f/2,8-4,8 és volt az sx730hs amit visszaküldtem 1/2.3" f/3.3-6.9 sokkal jobb volt szobában a 720is. Maidnem 2 hétig kattogtattam a gépeket és nem akartam elhinni, hogy egy rakás.... Semmit vettem egy százasért. Volt kihajtható kijelzője jeee :-) meg 40x zoom. Nem dőlök be megint ilyen olyan ámításoknak. Egyébként azzal a 730al nem csak ennyi baj volt, az tényleg egy semmi. Pld a jpeg tömörítés nem állítható max ra csak gyengére autó módban, mert annyi bjúti dolgot találtak belespájzolni, hogy a frenetikus digic akármennyi procijuknak nem jut ideje a képet jó minőségben tárolni. ;-) nagyot csalódtam a canonban.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62389) kovisoft válasza Gyöször (#62388) üzenetére


kovisoft
őstag

Egyrészt a TZ200-ra f/3.3-8-at írtál, ami nem fedi a valóságot, ezt korrigáltam. Ráadásul a hozzászólásaid azt sugallják, hogy a TZ200 optikája sokkal sötétebb, ami ebben a formában szintén nem igaz. Semmi becsapás nincs a linkelt grafikonban, pontosan mutatja, hogy milyen gyújtótávolságnál mi a max. fényerő a két gépnél. Valóban (ezt írtam is), nagylátószögnél van fényerő előnye a TZ100-nak a TZ200-zal szemben. Ez kb. 1/3-1/2 fényérték, ami fokozatosan eltűnik ekv. 40 mm-hez érve. Onnantól kezdve kb. megegyezik a kettő.

Akinek nem fontos a nagy zoom, annak amúgy sem e kettő közül kellene választania. Akinek viszont fontos a nagy zoom kompakt méretben, annak alternatíva lehet a TZ200, nagyobb zoomot kap a fenti kompromisszumokkal. Mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy TZ100-am. :)

A kisszenzoros Canonokat meg kár idehozni, mert ott két nagyon különböző szenzorról van szó, az SX730 csak névleg 21 megapixel, de optikailag nem képes ezt felbontani. A Pana TZ-k esetében viszont két kb. egyforma 1" szenzorral rendelkező gépről van szó, amik leginkább csak az optikájukban különböznek, abban sem annyira.

(#62390) Gyöször válasza kovisoft (#62389) üzenetére


Gyöször
senior tag

Persze közepes zoomoknál látom, hogy ugyan az, de ha szobában vagy akkor pont kellemetlen a 3.3 a 2.8al szemben. És szobában úgysem zoomol sokmindenki. De ezt nem a grafikonoddal lehet eldönteni, hanem néhányszáz tesztképpel. Mindössze erre írtam, hogy becsapós. Rànézel a diagramra és azt gondolod jé ez tök ugyan az, csak pont ahol kellene ott kevesebb a fény.

Ha valakinek meg nagy zoom kell tényleg többet tud a tz200, bár a 10xnél igazából a 40x a nagyobb nem a 15.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62391) #41635072 válasza Gyöször (#62390) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az a grafikon egyaltalan nem becsapos. :U
Pont hogy objektiv, a te fotószemlélésed pedig szubjektív.

(#62392) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Van itt TZ100 tulaj?
Mennyire normális, hogy pár hét alatt nullára merül a feltöltött aksi, úgy hogy hozzá sem nyúlok a géphez.
Pár hónapja vettem, újonnan.

(#62393) kovisoft válasza odipapa (#62392) üzenetére


kovisoft
őstag

Nekem is észrevehetően merül kikapcsolt állapotban, de azért nem ennyire durván, nullára azért nem merül le pár hét alatt. Talán egyszer volt, hogy hónapokig elő sem vettem, na utána le volt merülve.

Esetleg próbáld ki, hogy kiveszed az akksit, ha hosszabb ideig nem használod. Ha így is lemerül, akkor akksi probléma lesz, ha így nem merül le, akkor a gép szívja le.

(#62394) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

100 alatt van értelme venni egy kompakt gépet?
Jelenleg kiránduláson ,erdőben, városban egy alsó kategóriás Xaiomi telefonnal "fotózok". :D
Jó lenne valami kis kompakt amit tudok magammal vinni akár erdőbe akár városba és jóval jobb képeket csinál mint a telefon.
Vagy inkább gyűjtsek még egy "picit".
Köszi. :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#62395) vendingo válasza Orlin (#62394) üzenetére


vendingo
veterán

Ennyiért már szokott lenni újonnan canon g9x, sony rx100. Bőven jobb képeket készítenek, mint a telefonod.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62396) Orlin válasza vendingo (#62395) üzenetére


Orlin
addikt

A Sonyt nézegettem én is.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#62397) Falovas válasza Orlin (#62394) üzenetére


Falovas
aktív tag

A lényeg a szenzorméret. Az 1/2.3"-asat rakják az összes 100ezer alatti kommersz gépbe. A fényképezés az 1"-os szenzornál kezdődik. Ami ettől is jobb képet készít az a 4/3-as vagy az APS-C, majd következik a full frame....

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#62398) Orlin válasza Falovas (#62397) üzenetére


Orlin
addikt

Sony DSC-RX100 Mark VI majdnem 300 és "Szenzor mérete 1 inch". :U :Y

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#62399) Falovas válasza Orlin (#62398) üzenetére


Falovas
aktív tag

Az egy nagyon jó kis gép. A szenzora is elég, mivel ettől nagyobb szenzorhoz már nem lehet ilyen kompakt zoomot építeni. Ez egy utazó kompakt zoomos gép. A legújabb technikával, ami elég bőséges listán fér csak el. Tanulmányozni kell a képességeit, vannak akik pont ezt keresik.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#62400) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Eddig prémium okos telefonokkal fotóztam de az egyre jobban elszállt árak miatt többé nem éri meg megvásárolni ezeket az eszközöket. Így kompakt kamerát keresnék kiváló képminőséggel, max 250 ezer az elérhető büdzsé. Nagy zoom tartománnyal rendelkezzen, okostelefonnal pedig könnyen összetudjon kapcsolódni hogy a képeket hamar feltudjam tölteni felhőbe (google photos).
Többnyire túrázáskor használnám, hegyvidék, völgyek stb. fotózásakor mivel sűrűn túrázok hegyvidéken (kivéve most korona idején :)).
Átnéztem a piacot és a legoptimálisabbnak a Panasonic DC-TZ200 tűnik de aki tapasztaltabb a témában ajánlhat mást is :).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.