Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) Dr.NX válasza Jenne (#62749) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem ismerem ezt a modellt, de a tény, hogy 2007-ben jött ki, nem túl bíztató. Ezt a periszkópos megoldást főleg vízálló strapagépekben alkalmazzák. Nekem egy Fujifilm XP130 van, annak elég mobilos a képminősége fényben is, azt inkább csak vízalatti bohóckodásra használom.

Elfogadom a sütiket.

(#62752) Jenne


Jenne
senior tag

Köszönöm mindenkinek. :R :R :R :R
Csak azért kérdeztem rá, mert fura volt, hogy nem látok optikát a gép elején. Mármint olyat, ami motorosan kitolható.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62753) Zsmarossy


Zsmarossy
csendes tag

Hello szakik!

A következő felhasználásra keresek kompakt videós gépet: videókészítés youtubera, streamelés.

Olvasgattam mi a szitu, gondolom a Sony ZV-1 a legjobb "vloggerkedni" illetve a Canon G7X MARK III de ezt a kategóriát a kezdetben elkerülném.

Amire kell:
-4K 30FPS videófelvétel. Akár több órán keresztül, ezt bírja egyáltalán valami (akksi)? Tölthető felvétel közben USB ről?
-WiFi.
-Fel lehessen csavarozni pl manfrotto pixi mini vagy manfrotto 290 állványra (gondolom ez a szabvány csavaros felfogatás)
-Kihajtható kijelző, hogy lássam is magam
-nem árt, ha esetleg lenne rajta mikrofon bemenet, hogy lehessen külső mikit használni.

Van ilyen, ami jó lehet erre a felhasználásra, és beleférne kb 150k-s keretbe? Vagy lejjebb kell adnom az igényekből, vagy feljebb a pénzből, hogy legyen egy G7X?

Köszi :R :R

(#62754) Zsmarossy


Zsmarossy
csendes tag

ui: ha nem fér bele a 4K, akkor 1080p ből mi a legjobb ami kapható ennyiért.

(#62755) Márton


Márton
nagyúr

P900-a van itt valakinek KEM megyéből?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#62756) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

A marketing kampány minőségének növelése érdekében, termékfotózásra szeretnék egy fényképezőgépet venni.
Ilyen eszközökkel történne a fotózás:

A termékek teljesen különbözőek lennénke, főként matt felületűek, 10 centis átlagméretűek.
A képek webre mennének ki, a webshop felületére, lehetőleg minél kevesebb utómunkával.
Az ár nehéz kérdés. Mivel teljesen kezdő vagyok, ezért nem hiszem hogy komoly gépre lenne szükségem. Az árkateget 100-500€ közé lőném be.
Ennyi input alapján tudnátok nekem segíteni? :R

(#62757) _csocso_ válasza MATEO6600 (#62756) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Fényképező ügyben, ha kompaktra van szükséged, valami nagyobb szenzoros, pl. RX100-ak közül valamelyik, vagy TZ100 használtan talán beleférhet, viszont amik a képen vannak eszközök, inkább portré fotózásra vannak kitalálva. Inkább valami tárgysátrat, vagy tárgyasztalt keress.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#62758) Permet Elek válasza MATEO6600 (#62756) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Én átnéznék a helyedben a cserélhető objektíves topickba: [link]

Egy nagy érzékelős milc, és egy kifejezetten a célnak megfelelő objektívvel, jobban jársz.

(#62759) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, megkérdezem ott is :R

(#62760) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Lumix DC-TZ90-nél van olcsóbb kompakt gép ami ár/érték alapján jobban megéri. legalább 14x optikai zoom,vaku, zsebben elférjen, :)

(#62761) kovisoft válasza pruzsi (#62760) üzenetére


kovisoft
őstag

Ár/érték esetében először fontos meghatározni, hogy mit tekintünk értéknek. Ha a minél nagyobb zoomátfogást és a minél kisebb méretet, akkor egyszerű a dolog, akár az árukeresőn is sorba lehet rendezni a kínálatot, és kiválasztani a megfelelő paraméterekkel rendelkezőek közül a legolcsóbbat. Szerintem kb. fele áron is találsz ilyet. A gond az, hogy ezek mind kis szenzoros és sötét optikájú gépek lesznek, a különbség köztük inkább a kényelmi funkciókban van, mint pl. kihajtható kijelző, kereső, stb. Ha elolvasod a topik összefoglaló elejét, ott is láthatod, hogy ez miért gond: nem boldogulnak a gyengébb fényviszonyokkal: zajos, mosott képeket készítenek. Egyúttal azt is láthatod, hogy nincsenek az ajánlott gépek között.

Tehát ha értéknek a képminőséget tekintjük, akkor ezek a gépek nem ajánlhatóak. Ebben az esetben a nagyobb szenzoros gépek között kell keresgélni, és el kell engedni a nagy zoomátfogást vagy a méretbeli megkötéseket vagy árban kell jóval feljebb menni. Összefoglalva: abból a 4 feltételből, hogy kis méretű / nagy zoomátfogású / jó képminőségű / olcsó legyen, legfeljebb 3-at (néha csak 2-t :B ) lehet választani.

(#62762) Dr.NX válasza pruzsi (#62760) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

És melyik az?
;]

Elfogadom a sütiket.

(#62763) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok.
Egy Olympus VR-360-as gép mennyire vállalható lenne kültéren fotózáshoz nyaralásokon, kirándulásokon, és beltérben is, családi eseményekhez?
Nem csak automata módban tud fényképezni, van némi manuális beállítási lehetőség is, talán ezekkel ha be lehet megfelelően állítani, már vállalható lenne? Vagy inkább engedjem el az Olympus vonalat, mert az Olympus több éve már megszüntette a fényképezőgép gyártását?
Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62764) Dr.NX válasza Jenne (#62763) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem azzal van baj, hogy Olympus, hanem a paraméterek: kis szenzor, fényerőtlen szenzor. Ráadásul elég régi gép.

Elfogadom a sütiket.

(#62765) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Jól látom hogy bridge kategóriás gépet gyakorlatilag nem lehet kapni?

B600-as Nikont rendeltem 2 hete, több helyről is de semmi.
De pl. Pana és Canon is csak rendelésre van, szóval nincs :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#62766) vond válasza Motion_Blur (#62765) üzenetére


vond
MODERÁTOR

FZ1000 és FZ300 is van raktáron több boltban is. Bridge-ből én max. ezeket venném.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#62767) #87324416


#87324416
törölt tag

Sziasztok!
Szerintetek ez rendben van? Szemezek vele!
[link]
Németországi vásárlás. Magyar menü van benne?

(#62768) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mit ajánlanátok teljesen kezdő gépnek?
Az említett pontok alapján:

1. és 5./ Pénz: 100 nagyonmax 150k környéke.

2./ Mit kell vennünk?
a/ fényképezőgép: Igen
b/ memóriakártya: Nem kell, van.
c/ akkumulátor/töltő: mindegy, hogy elemes vagy tölthető
d/ táska: Nem izgat
e/ objektív/előtétlencse (ha makrózni akarsz vagy meglesni a marslakókat): Amennyiben esetleg belefér cserélhető lencsés gép, akkor majd idővel jó lenne beszerezni több féle objektívet, mert több dolgot is fotóznék szívesen (pl: makro fotókat, éjszakai égboltos képeket és sima természet/állatfotókat). Egyelőre bőven elég egy all-round (ha van ilyen).
f/ szűrők, egyéb kiegészítők, állvány: Fogalmam sincs. Egy gyengébb/olcsóbb állvány már van itthon.

3/ Mik az igényeink?
(Ez a legbecsapósabb, mert általában egymással ellentétes igények merülnek fel.)
a/ felbontás: 16mpx környéke? (nem tudom, ahogy olvastam itt, a felbontás nem mindig olyan fontos ha jól értettem)
b/ optika: :F
c/ érzékenység: Szeretnék éjszakai képeket.
d/ képminőség/formátum: formátumra jó lenne ha tudna RAW-ban fotózni, képminőség.. egy telefonnál legyen jobb :))
e/ manuális beállítások lehetősége: Legyen
f/ vakupapucs: :F
g/ videó: Jó lenne a 4k
h/ memóriakártya típusa: sima sdhc van itthon.
i/ súly/forma/design: mindegy

4/ A humán oldal
a/ a saját tudásunk: Hát... Telefonnal + állvánnyal próbálkoztam eddig nagyrészt állatokat és természetfotókat. Az ilyen nagyon nagyon alap fogalmakat talán ismerem valamennyire. Szóval lényegében ez lenne a legelső fényképezőgépem.
b/ a környezetünk: Város, némi erdős résszel (Budapest)
c/ milyen hosszú időtartamra vesszük a gépet: Nem szeretném évente cserélni.

Nézegettem már árukeresőn gépeket s ami tetszett így tudatlanul az pl Panasonic FZ-82 de nem értek hozzá :D

Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#62769) Dr.NX válasza #87324416 (#62767) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ezt inkább az eladótól kell megkérdezni.
Ha bontatlan, nagy baj nem lehet vele, érdemes rákérdezni a jótállásra.

Elfogadom a sütiket.

(#62770) Dr.NX válasza racskobalazs (#62768) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az FZ82 nem igazán ajánlott.
Ennyi pénzért inkább az FZ300 az összefoglalóból, mint belépő mindenes, akár használtan is.
A cserélhető objektíves gépek ára (is) most eléggé felment, ott is inkább a használtpiacot érdemes nézni. (Panasonic GX880, Sony A6000, Canon M100)

Elfogadom a sütiket.

(#62771) csiga8


csiga8
senior tag

Kis segítséget kérek.

Nem tudom hol kérdezzek, kezdem itt.

Adott egy használt RX100 M3. Az USB töltő portja feletti gumi (műanyag?) borítását nem lehet visszapattintani, az a kettő nagyon pici pöcök letört.

Borsos áron, de van helyette [link]

Ki tudom ezt cserélni magamnak? Van esetleg valami jó megoldás?

Külső töltőt most rendeltem hozzá, [link] ha az megérkezik, azon kívűl, hogy a borítást leragasztom, egyenlőre más ötletem nincs.

Köszönöm a segítséget, vagy az útbaigazítást.

(#62772) csiga8 válasza csiga8 (#62771) üzenetére


csiga8
senior tag

Már meg is találtam a megoldást, nem nehéz. [link]

(#62773) pibácsi válasza Tin_Shield (#54593) üzenetére


pibácsi
senior tag

A kifutó Pana LX7-ért kár, nagyon jó és ügyes kis gép. optika 1.4-2.3-ig megy, szinte 80-90% sötétben is elég jó képeket csinál - pl. cseppkőbarlang, rendes fénynél meg pláne (vagy vakuval). Nem beszélve, hogy elég kicsi, ezen kivűl szuper videót csinál videó kamera minőségben. Azért írom ezeket, mert nekem ez van több éve ( még akkor nem volt olcsó). Kell hozzá egy DMW- LVF2 elektromos kereső és tökéletes együttes. Van egy Canaon G1X-em is (ettől most akarok megválni), az 2.8-5.8-ig megy, de 1.5"-os lapkával és összehasonlítva sötétben az LX7 valamivel jobb nála.
Hát ezt mint gyakorlati tapasztalatot írtam le.

Üdv. Pibácsi

(#62774) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Szeretnék a 65 éves Anyumnak egy kompakt kis fényképezőt, 50-60 körül. Semmi más igény nincs, csak hogy lehetőleg mindig éles, szép(akár szaturáltabb) képeket készítsen, automatán.
Mi most ami a legjobb ebben a kategóriában?

(#62775) Permet Elek válasza huan (#62774) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Semmi. Nézz egy mobilt 60 körül.

(#62776) kovisoft válasza huan (#62774) üzenetére


kovisoft
őstag

Olvasd el a topik összefoglalót (vagy legalább az elejét), és látni fogod, hogy miért nincs ajánlott új gép ebben az ársávban.

(#62777) pandur99 válasza huan (#62774) üzenetére


pandur99
aktív tag

Bemész egy MediaMarktba és gyakorlatilag bármelyiket megveheted ebben az ársávban, secko jedno. Jobb lesz, mint a telefon, főleg a zoom miatt, az automata meg mindegyikben dolgozik, szaturál, élesít.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62778) huan


huan
őstag

Tudom, hogy egy olyan kategória ez, amitől minden csak jobb lehet, de mégis csak ez lenne. Illetve ezek közül, amelyik megbízhatóbb, strapabíróbb... egy nyugdíjasnak tökmindegy a többi paraméter.

(#62779) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Megnéztem az Extrem Digital és a Media Markt felhozatalt. Semmit nem vennék meg. 60 ezerért.

Van Sony fémházzal. "De mindig éles, szép(akár szaturáltabb) képeket készítsen, automatán."
képeket nem várnék.

Vagy PANASONIC Lumix DMC-FT30

(#62780) pandur99 válasza huan (#62778) üzenetére


pandur99
aktív tag

Mindegyik Kínában készül, nagyjából egyformák. Azt vedd, amelyik jobban tetszik, esetleg ismerősebb a márka: Nikon, Canon, Sony, Panasonic.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62781) _csocso_ válasza huan (#62774) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Egy Sony RX100 I használtan előfordul néha e körül. Az nem olyan vészes, igaz a képek nem biztos hogy olyan szaturáltak lesznek.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#62782) huan


huan
őstag

Köszönöm mindenkinek. :R

(#62783) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni fényképezőgép választáshoz. Motorok analízisével foglalkozom és kellene egy olyan "fényerős" gép amivel viszonylag közelről, alkatrészekről is jóminőség képet tudjak készíteni. A keret maximum 140e Ft, a cég 3 gépet szeretne tőlem 3 ársávban, nyílván nekem a legjobb kellene ami ebbe belefér. Mit ajánlotok ami megfelelne erre a célra?

Köszönöm

The Truth Is Out There --->

(#62784) expo válasza Corsa02 (#62783) üzenetére


expo
tag

Szia,
érdekes felhasználási terület :)
Nekem kellene egy kis pontosítás hozzá. Szétszedett motor alkatrészeit fotóznád? Mekkorákat, milyen messziről?

Ezen túl, itt talán nem is a fényképezőgép lenne a lényeges, hanem az alkatrészek megvilágítása a fotózáshoz.
Állvány, fényforrás, tárgysátor.

Érdemes lenne körülnézned tárgyfotózás témában, akár a youtubeon is van egy rakat tutorial.

(#62785) Corsa02 válasza expo (#62784) üzenetére


Corsa02
őstag

Szia!

Vegyes a dolog :D Van, hogy még a motor az autóban van és ott kell fényképeznem...mondjuk egy leszerelt szelepfedelet és még a motoron alkatrészeket. Van olyan is hogy ki van szerelve és az autó mellett van és darabokban van. Viszonylag közelről kell fényképeznem, karcok, behúzások, sérülések fényképezése. Megvilágítás sajnos sokszor igen rossz, ezt próbálom lámpákkal megoldani, vaku nem játszik sajnos, nagyon sokszor becsillannak a dolgok.

The Truth Is Out There --->

(#62786) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Ehhez hasonló megoldást keresek most saját célra a vaku helyett:

A két kép csak szemléltetésképp van mégis, hogy képzelem.
Alulra a csavar helyére gondoltam rögzíteni egy tartót és egy kis LED gyűrű lenne az objektív körül.
Egyenlőre keresgélek még, de tárgyfotóhoz közelről nem lenne valami ilyesmi jó?
üdv

(#62787) expo válasza Corsa02 (#62785) üzenetére


expo
tag

Na akkor ez nem klasszik tárgyfotó, ami könnyebb lett volna :)

Ugyan sosem fotóztam motor alkatrészt, de az első gondolat az volt, hogy pofánvakuzni nem szerencsés a fényes / tök fekete tárgyakat.

Ha a karcok is számítanak, akkor fontos, milyen közelről fényképezel, sok objektívnek túl távoli a közelpontja.
Összetett a probléma, amit önmagában nem fog megoldani egy fényképezővásárlás.

Ezekhez a fotókhoz módosítható erősségű fényforrás és több irányban állítható állvány lenne az elsődleges. Céleszköz nem hiszem, hogy van hozzá :)
Ilyesmi talán jó lehet: 30W LED folyamatos, állítható fényerejű stúdió lámpa, 2m állvánnyal - StúdióEszközök (studioeszkozok.hu)
Sufnituning kivitelben ugyanez: ledes fényforrás mikrofonállványon vagy motorkiemelőre rakva, de kihívás a rögzítése.

Ha van fény, onnan már könnyebb továbbmenni - akár kompakt irányba is.

A -szabi- féle körfény is lehet jó - feltéve, ha hozzáférhető helyet fotózol. Az kompaktra nehezen rakható, kézből tartható (akár egy selfie ring is).

(#62788) Corsa02 válasza expo (#62787) üzenetére


Corsa02
őstag

Ahol ezek a fényképezések történnek azok szervizek, van sötétebb, világosabb, van ahol oda lehet férni, van ahol nem. Nagy dolgokat nem tudok odavinni sajnos. Viszont akkor mi lenne ami gép kompromisszummal de ajánlható lenne erre?

The Truth Is Out There --->

(#62789) expo válasza Corsa02 (#62788) üzenetére


expo
tag

Amire szükséged van: elfogadható makró képesség, normális autófókusz, minél jobb fényerő, kijelző (optikai/elektronikus kereső felesleges) + világítás. Új, számlás, bruttó 140 ezer.

Ebből makróra dedikált objekítv + váz nem jön ki újonnan. Se DSLR, se MILC.
Talán egy Olympus E-PL8 + 14-42 II R, de annak 25 cm a közelpontja.
Nagyobb érzékelős kompaktok sem, az LX15 is már 150 felett nyit.

Szóval lehet, hogy ide tényleg egy kompakt kell, akár kihajtható képernyővel.
Vagy egy strapább gép, ha már ipari a környezet, nem kihajtható screen: Olympus TG-6.
Makró 1 cm, fényerő: 1:2.0, ár: kb. 130 ezer és ezt legalább elviheted vizitúrára is :)

De továbbra is a világítás lehet a kulcs. Gondold meg, egy mobil elég lenne-e, arra kapható sokféle kisebb selfie ring is, a képek pedig egyből küldhetők bárhova.

(#62790) Corsa02 válasza expo (#62789) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszönöm az ajánlást. Az LX15-nek meg 30cm a közelpontja ugye?

Megnézem ezeket amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#62791) kovisoft válasza Corsa02 (#62790) üzenetére


kovisoft
őstag

Az LX15-nek 3 cm a közelpontja.

(#62792) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Panasonic Lumix G DC-GX880 + 12-32mm nem jöhet szóba?
üdv

(#62793) Corsa02 válasza kovisoft (#62791) üzenetére


Corsa02
őstag

ÁÁ oké, köszi, akkor azt bepróbálom még hátha átfér a kontrollingon :D

-szabi-
Akár igen, ha ezt is érdemes, első körben nem olvastam róla túl sok jót, de ez nem jelent semmit.

The Truth Is Out There --->

(#62794) -szabi- válasza Corsa02 (#62793) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez részemről inkább kérdés volt a többiek felé. :)

(#62795) Corsa02 válasza expo (#62789) üzenetére


Corsa02
őstag

Na közben 220e-re emelkedett a pénzösszeg. Igy már talán jobb a helyzet, mi lenne még ajánlható?

The Truth Is Out There --->

(#62796) kovisoft válasza Corsa02 (#62795) üzenetére


kovisoft
őstag

Panasonic LX100 4/3"-os szenzorral, szintén 3 cm-es közelponttal, most 190 ezer körül kapható.

(#62797) Corsa02 válasza kovisoft (#62796) üzenetére


Corsa02
őstag

:R

The Truth Is Out There --->

(#62798) -szabi-


-szabi-
őstag

Ebben az árban már nem érdemes APS-C szenzoros gépet nézni?

(#62799) expo válasza -szabi- (#62798) üzenetére


expo
tag

Vonzó tudna lenni, igen. Ebből már simán kijön egy Sony A6000 * kitobjektívvel.
De makróban az LX15 és az LX100 is jobban használható, dedikált makro objektív (ami kb. 80 rugó) nélkül az APSC közelpontjai 20-30 cm körül vannak. Ha ez elég, akkor persze miért ne?

És talán a kompaktság is előny.

* vagy Canon/Nikon/bármilyen jól használható belépő DSLR
4/3 érzékelőkkel is vannak olcsóbb ajánlatok.

(#62800) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Szeretnék venni kompakt gépet. Nincsenek hatalmas elvárások, igazából a telefonos förtelmes képek miatt kellene egy külön gép. Ezeréves Samsung is jobbat csinál de valami van vele, mert egyik sarokban valamiért homályos a kép. Szóval 30-40k körül van valami ajánlott? Annyi gép van, hogy nehezen igazodok el(ebben is :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.