Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62701) Dr.NX válasza Gabi93 (#62700) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az általad leírt igényekre (barlangi fotózás?) meglehetősen tévútnak tűnik egy megazoom kompakt, az Olympusról különösen csúnya visszalépés lesz. A hosszú zoomot legfeljebb verőfényben lehet kihasználni és még ott van a kis szenzor és fényerőtlen objektív miatt fellépő diffrakciós határ is.
Ennyi pénzért új gépet nem igazán érdemes venni.
Eggyel jobb választás az FZ300, de én inkább használt MILC-et vennék ennyiből.

Elfogadom a sütiket.

(#62702) vendingo válasza Dr.NX (#62701) üzenetére


vendingo
veterán

Madarakhoz drága lesz az obi.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62703) zolnagy válasza kuntics (#62699) üzenetére


zolnagy
őstag

Élőben kéne megnézned. Amíg nem láttam, nálam a Sony RX100 M3 volt a befutó anno, de mikor megtapogattam, tudtam, hogy nem az én gépem. Olyan mügyür, játékszernek tűnt. Az LX100 sokkal jobban kézreállt.
Jelenleg mégsem az van, mert ellopták tőlem és végül egy Pana LX15 lett használtan. Igaz ez is olyan pici, mint a Sony, de mégis jobban kézreáll. Azért az EVF néha hiányzik, de amúgy jó gép.

(#62704) mazsi70 válasza Gabi93 (#62700) üzenetére


mazsi70
senior tag

Pana FZ1000 .Képminőség ,barlangi fotózás

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#62705) expo válasza kuntics (#62699) üzenetére


expo
tag

Szerintem is kézbe kéne venned a két gépet, az segíthet.
Képminőségben nagy meglepetés nincs, kb. ugyanaz.

Jól látod a különbségeket: eltérő méret, fogás és kezelhetőség. Egyik sem érintőképernyős.
A Sony egy zsebrevágható, remek point and shoot kompakt.
Az LX100 dögösebb, jóval inkább fényképező érzete van*. De ehhez azért kabátzseb kell.

Pont ezen a körön mentem át én is kb. 1-1,5 éve. Nálam a méret döntő volt, meg az is, hogy az LX100 objektívsapkás (ami ugyan cserélhető ilyenre), így biciklizés közben nem tudnám használni. Viszont jobban bírhatja, mint a Sony lencsevédő lamellái.

* Engem is elvarázsoltak a záridő és expo korrekciós tárcsák. De a Sony-n is rettentő egyszerű ezeket beállítani, egy kézzel is. A felugró keresőt és a képernyő kihajtását is sokat használom - ezeket nem bringán persze :)

(#62706) -szabi- válasza expo (#62651) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Ma csináltam fotót mindkettő géppel.
Belső felvételek vaku nélkül nem is kérdés a régi gyorsan elvérzik 1/10-es záridőt nem tartok meg bemozdulás nélkül, míg Pana vígan 1/60-al fotóz és az ISO is megáll 400 körül.
Az is hozzátartozik viszont, hogy elmegy vagy 10 kép mire legalább egyre azt mondom, hogy megfelel mert a kis mélységélesség miatt sok nem tetszik.
Külső fotókon viszont hoztam mintát:
Nikon 7900: 2777
LX15: 50496, 50521 és 50527.
Régivel csináltam kettő képet egyiket linkeltem és kész végeztem megyek tovább.
Új géppel először rábíztam az IA módra, hogy csinálja az lett 496-os kép.
A másik kettő kép P módban készült egyik esetben a gépre hagyatkoztam másik esetben állítottam a reteszen, hogy nagyobb mélységélességet kapjak.
A sorszámokból látszik elment vagy 30 kép amik közül a kettő P módú fotót kiválasztottam.
A többi képnél egyszerűen nem jól választott fókuszt ezért a kép nagy része életlen amit azzal kompenzálok, hogy több fotó készül és remélem legalább egy jó lesz, pedig itt még a fókusz helyét is ki tudom választani az érintőképernyőn plusz van vagy 5 féle fókuszmód és mégis a tapasztalat ez lett, hogy többet kell fotózni..
Ez hiányzik nagyon a régiből, a "kattintok és kész".
Túllépve azon, hogy több időm megy el a fotózással nekem ráadásul a régi gép színvilága jobban visszaadja az ősz színeit.
Nem tudom te, hogy látod a képeken?

Tudom, hogy ez a topik nem ezért van, de nem igazán találtam megfelelőt a téma felvetésének, remélem így megfér itt.
üdv
szabi

(#62707) expo válasza -szabi- (#62706) üzenetére


expo
tag

Szia,

először is kösz, hogy vetted a fáradságot az összehasonlításhoz!

Sajnos most csak egy laptopon tudtam megnézni, szerintem rendben van mindkét gép képe - viszonylag jó fényben nem is olyan meglepő.

Hogy melyiknek a színvilága "jobb", az jó kérdés.
- Nem pont ugyanabból az irányból készültek a fotók és a felhők is mászkáltak a nap előtt.
- A fehéregyensúlyt automatán állította mindkét gép.
Szóval nehéz összevetni, de legyen az, amelyik neked tetszik :)

A fókuszt érdemes próbálgatni, olyan helyre tapizni az érintőképernyőn, ahol találsz kontraszt különbséget, ez a téma azért feladtad a leckét - a 7900 nagyobb mélységélessége tud előny lenni.
Szerintem jó az irány, ha ilyen képeknél szűkebb rekeszt választasz (ahogy a 0521-es képnél tetted).

Jól látod, kicsit macerásabb lehet a fényképezés - cserébe több a potenciál a gépben.

(#62708) Gyöször


Gyöször
senior tag

Így még nem jártam, volt pár kis szösz a tz100 lencséjén, kaptam elő a lenspen készletet és egy szösz a legutolsó tehát a külső lencse _belső_ felületén van. Hogy, meg kivel lehet azt onnan kiszedetni?? Bocs, hogy nem konkrétan a téma, csak teljesen lementem alfába mikor ezt megláttam.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62709) -szabi- válasza expo (#62707) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia
Jah, mint korábban beszéltük eddig csak kattintgattam, most meg kellett tanulnom az alapokat de így is sokszor félre megyek.
Nem ígérem, hogy ez volt az utolsó kérdésem. :)
Köszi a segítséget.
üdv

(#62710) expo válasza Gyöször (#62708) üzenetére


expo
tag

Ezt szerviz tudná megoldani. Szét lehet szedni ugyan egy kompakt kamerát (összerakni nehezebb), de a lencserendszer más pálya.

A fotókon okoz valami eltérést?
_____

-szabi-

Megnéztem rendesebb monitoron is, szerintem az eltérő fehéregyensúly miatt melegebb, "ősziesebb" a 7900 képe. Ilyen fényviszonyok között teljesen vállalható a kis érzékelős kompakt is, meg a mai normálisabb okostelefonok többsége is.

(#62711) kovisoft válasza Gyöször (#62708) üzenetére


kovisoft
őstag

Távol álljon tőlem, hogy ilyet javasoljak, de olvastam már olyat, hogy valaki gyenge fokozatra állított porszívóval tüntette el a lencserendszer belsejéből a szöszöket. :B De ez veszélyes mutatvány, én max akkor próbálnám ki, ha zavaró lenne a képeken, és ha a szervizelés már többe kerülne, mint amennyit a gép ér, ami a TZ100 esetében nem hiszem, hogy így lenne. :N

(#62712) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Ingatlan fotózáshoz keresném azt a legolcsóbb megoldást ami még jónak számít. Fontos a nagy látószög! Nekem most egy Nikon D5600-am van NIKON nikorr 10-20mm-es obival. Erre a látószögre lenne szükségem.

Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#62713) Dr.NX válasza spyduck (#62712) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ár-érték arányban a legjobb most a Nikon D5600-ad a Nikkor 10-20 mm objektívvel. :)

Elfogadom a sütiket.

(#62714) kovisoft válasza spyduck (#62712) üzenetére


kovisoft
őstag

Ez ha jól számolom, 15 mm körüli kisfilmes gyújtótávolságnak felel meg, ilyet nem nagyon fogsz találni kompaktban (20 mm körül kezdődnek) . Egyes újabb mobiltelefonoknak van ennél szélesebb nagylátószöge (pl. a Galaxy S10, ennek talán 12 mm körüli), de ez sem az a kimondott olcsó kategória.

(#62715) MerApi


MerApi
újonc

Sziasztok!
Bridge gépek között nézelődök. Cél lenne egy combosabb zoom lehetősége, mivel főleg madarak fotózásához használnám. Tudom, hogy az ilyen gépeknél nem kell nagy zoom mellet csodát várni a képminőségtől, nem is annyira csodafotókat akarok, hanem hogy határozható legyen rajtuk a fotózott faj, illetve a színes gyűrűk, nyakgyűrűk is leolvashatóak legyenek. Valamint hogy a repülő ragadozókról is tudjak lőni határozható fotókat. Fotózási tudásom kezdő szinten áll.
Két gépet néztem ki eddig ami szimpi:
-Nikon coolpix p950
-Canon sx70 hs
Melyik lenne a jobb választás, vagy mi jöhetne még szóba? (Árban kb. a p950 ára a plafon).
Köszi előre is.

(#62716) Permet Elek válasza MerApi (#62715) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Ha mindenáron bridge. Panasonic FZ1000, 2000. Sony RX10 és utódai.

(#62717) expo válasza MerApi (#62715) üzenetére


expo
tag

Szia,
ha ilyen extrém teleobjektívre van szükséged, más nem nagyon van.
A Permet Elek által ajánlott Panasonic FZ-k kb. 450 mm-ig futnak, az RX 10 I még rövidebb.

A P950 (és a P900) tele oldalon 2000 mm-t tud.
A P1000 pedig 3000 mm-ig.
Az SX70 "csak" 1365 mm-ig.

Valahol köztük helyezkedik el a Pana FZ300 (600 mm), ez szokott még ajánlott lenni ebben a fórumban.

Ezek mind messze meghaladják az általam ismert és nagyon ritkán használt tartományt (<450). Nehéz elképzelni, hogy ezzel a brutál zoommal bármit is követni tudnék a keresővel. Lehet, hogy érdemes lenne keresni valakit, aki fotóz madarakat és többet tud mondani.

(#62718) pandur99 válasza MerApi (#62715) üzenetére


pandur99
aktív tag

Lehet jobban jársz egy Olympus/Panasonic + 75-300/100-300 kombóval, így ekv. 600 mm-es lenne, és használtan 150-200e-ből megúsznád. Vagy Nikon alapgép + Tamron 18-400, ez 200e-ből kijön. Nagyobb szenzor, gyorsabb fókusz, és vágni is jobban lehet.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62719) vond válasza pandur99 (#62718) üzenetére


vond
MODERÁTOR

+1. :K Panasonic 100-300 II, és mögé egy váz, ami megfelel az igényeknek, és amire futja a keretből. Talán a legolcsóbb megoldás egy használt GX80 60 ezer körül.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#62720) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Rendelkezem egy Canon G7X Mk2-vel, amit egy régebbi típusú Nikon D3100 után vásároltam. Nagyon tetszik a technikája, a forgatható és érintőkijelző, a WiFi, a szoftveres tulajdonságai és újdonságai! Egész más világ és nem bánom a cserét (kategória között). Azonban mégsem teljesen vagyok kibékülve a Canonnal, mert a fókusz nehézkes. Automata módban is képes vagyok homályos képet készíteni az autóról, a fókuszpont folyamatosan elugrik (mert észrevesz valamit valahol egészen máshol), a makró egyszerűen gyötrelmes. Volt a kertben egy akkora pók, mint még sosem láttam és képtelen voltam értelmes képet készíteni róla. Be kellett menjek az olcsó fis-fos telefonomért, hogy aztán 3 mp alatt olyan képeket lőjjel, mint ezzel 3 perc alatt sem sikerült. A gép használt volt, de nagyon szép állapotú, teljesen karcmentes, előző tulaj főleg videókat csinált vele beltéren, nem hiszem, hogy baja lenne. Sajnos "bonyolultnak" és nyögvenyelősnek találom a képkészítést vele, valahogy nem azt akarja csinálni, amit én is.

Azt is beszéltük már itt korábban, hogy a telefonokkal miért olyan könnyű jó képeket csinálni, de az ugye mű, AI által összerakott, élesített, módosított stb.

Most azon gondolkodom, hogy esetleg lecserélném egy Sony RX100 MK IV-re (az V sokkal drágább), de nem tudom, lenne-e érdembeli különbség. Anno sokat olvasgattam és nem véletlen döntöttem a Canon mellett, a személyes preferenciáimnak jobban megfelelt. Mi a véleményetek a szerencsétlenkedésemről? Engem csak az menthet meg, ha a bugyuta telefonoknál maradok, vagy láttok rá esélyt, hogy a Sony az említett tulajdonságok mellett mást tudna nyújtani?

Köszi!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#62721) -szabi- válasza Darko_addict (#62720) üzenetére


-szabi-
őstag

Pár hete írtam hasonlókat igaz másik gép kapcsán.

(#62722) expo válasza Darko_addict (#62720) üzenetére


expo
tag

Canon AF-ről videó.

A Sony RX 100 IV fókuszrendszere ugyanúgy kontraszt alapú, nem lennél sokkal előrébb vele. Ráadásul nincs érintőképernyője, így fókuszpontot kijelölni vele viszonylag macerás. Canonhoz mérten igen bonyolult a menürendszere, viszont van beépített (felugró) keresője.

-szabi- egy Panasonic kompakt kapcsán írta a hasonló gondját a fókusszal és a képélességgel.

Valahol el kell fogadni, hogy mindent nem tudnak megoldani ezek a gépek. Érdemes lehet kitalálni, hogy a határaikat hogy lehet kihasználni - és a néha trükkös/limitált fókuszrendszert jól használni.

Makró jellegű képekhez a kisebb érzékelőből adódó nagyobb mélységélesség miatt az okostelefonok könnyebben használhatók. A középkategóriától felfelé az AF rendszerük is fejlettebb. A mélységélesség amúgy is becsapós tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#62723) -szabi- válasza expo (#62722) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Makróról jut eszembe pl. ezt a képet makró módban teljes megelégedettségemre nagyon eltalálta: klikk (ha még a nap is sütött volna és adott volna itt ott fény-árnyék játékot)
Nyolc kép ment rá és a többin is jó helyen volt a fókusz csak ez tetszett a legjobban.
Ilyenkor azért elégedett is vagyok a géppel, szóval nem csak elégedetlenkedem. :)
üdv

(#62724) expo válasza -szabi- (#62723) üzenetére


expo
tag

Persze, értettem eddig is :)
Igen, itt helyén van az élesség - tudott miből dolgozni a fókuszrendszer (a méh-virág "kontrasztjából").

(#62725) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat!
Vélhetően csak több időt kell eltöltsek vele (ez az év offos volt...) és meg kell tanuljam a gyengeségeit és erősségeit, és annak megfelelően használni. :) Főleg csillagokat fényképeztem vele, fényes nappal keveset használtam.

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#62726) carl18


carl18
addikt

Üdvözlet! :)
Nos a hobbim a videózás fotózás,sajnos a telefonom átlag kategória és mondhatjuk úgy is hogy kevés már hozzá.
Kamerát keresek, amatőr szinten ami aránylag jó videót és képet csinál.

30-100E között bármi jöhet, főként ár-érték arány alapján vásárlók. Amivel visszonylag jó videókat lehet felvenni. Használt is lehet, és főként arra is kiváncsi vagyok ha véletlen használt kamerát vennék annak az élet tartalma mitől függ?

Már régen is terveztem kamerát venni de akkor nem lett belőle semmi.
Youtubon láttam pár videót keresgéltem, a Panasonic FZ-1000 nagyon jó mozis hatású felvételeket vesz fel. Például ilyennel már elégedett lennék :)
Csak hát mivel ez már csak használtan beszerezhető, vannak ilyen szintü termék a maiak között. Talán a Garancia miatt gondolkoznák új terméken, de majd meglátjuk.

Earfun Go Maximum Bass
Ez telefonnal vettem, amit tudtam kihoztam belőle. De szeretnék egy kicsit magasabb szintre lépni :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#62727) kovisoft válasza carl18 (#62726) üzenetére


kovisoft
őstag

Az FZ1000 ajánlott gép, hardveraprón van is most éppen egy 100 ezerért.

(#62728) carl18 válasza kovisoft (#62727) üzenetére


carl18
addikt

Igen, tudom láttam azért is irtam hogy régen az a gép tetszett! :)
És youtube videók alapján minőségbe is nagyon jól vesz fel.
Csak a kérdés hogy mennyi az élet tartalma ezeknek a mai gépeknek.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#62729) vond válasza carl18 (#62728) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bármilyen eszköz, bármikor megadhatja magát, de ha vigyázol rájuk, akkor jellemzően addig mennek ezek a cuccok, amíg le nem cseréled őket.

Én 5-6 évig használtam egy kompaktot (Canon A80), aztán szintén ennyi ideig egy bridge gépet (FZ200), majd pár évig egy másikat (FZ300), most meg két éve már Pana MILC-eket nyúzok. Soha semmi technikai gondom nem volt velük. :)

Jó választás az az FZ1000, főleg, ha mindenképp kell a nagy zoom. Ha meglennél 3-4-szeressel is, akkor azért vannak más lehetőségek is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#62730) carl18 válasza vond (#62729) üzenetére


carl18
addikt

Hát nekem nem igazán létfontosságú a nagy optikai zoom, nyilván lehet vele haveroknak menőzni. Főként hobbi célra, videózgatásra lenne használva :)
Hát nem akarok valami gatyit, igy inkább úgy vagyok vele egyszer vegyek egy jót és úgy is van tervbe pár videó.

Azért ez már lényegesen jobban vesz fel mint a telefonom, családi összejövetelek utazások mellet is igen jól venne fel :)
Hát én persze vigyázok rá és nem tenném ki extrém behatásnak.
Csak kiváncsi voltam kameráknál mennyire van jelen a tervezet elavulás.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#62731) Falovas válasza carl18 (#62730) üzenetére


Falovas
aktív tag

"nagy optikai zoom, nyilván lehet vele haveroknak menőzni. "
A haverok pont lesz@rják az optikai zoomot. Az inkább neked érdekesebb. Mivel minél nagyobb optikai zoomhoz ragaszkodsz, anál kisebb lesz a szenzor méreted. Az viszont befolyásolja majd s fotóid minőségét. Minél nagyobb szenzor, anál jobb képminőség , viszont kevesebb az optikai zoom. Ezt a kompromisszumot neked kell meghozni, hogy számodra mi a fontos. A haverok így is úgy is boldogok lesznek...bármelyik gépet is választod. :)

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#62732) Xanaphill


Xanaphill
friss újonc

Sziasztok!

Közeleg a karácsony, ezért szeretnék venni barátnőmnek egy ‘kezdő’ gépet. Mindenre is használná, érzéke megvan hozzá. Olyan 100.000 forintig van a határ, DE ha 130-ért van olyan, ami ‘best buy’ akkor azt választom.
Egyik megkötésem lenne, hogy ne megrendelős legyen, hanem lemegyek valamelyik boltba és ki van állítva, tudom tapizni és nézni, hogy a nulla tudásommal megszakértem :D

Előre is köszönöm a segítséget!

(#62733) Dr.NX válasza Xanaphill (#62732) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ennyiért új kompakt nincs igazán ajánlott.
Kompakt helyett ez a két cserélhető objektíves most elég jó vétel 100 ezer körül:
Fujifilm X-A5 + XC 15-45mm
Olympus PEN E-PL8 +ED 14-42 II R

Elfogadom a sütiket.

(#62734) Xanaphill válasza Dr.NX (#62733) üzenetére


Xanaphill
friss újonc

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Kipróbáltam és már itthon is az Olympus. :R

(#62735) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a Samsung ST-500-as kompakt gép az mennyire vállalható?
Nem profi fotózásra kellene, nyaraláskor, vagy alkalmi fotózásra. (pl.: esküvő) vagy családi összejövetelkor, főleg a szobában nappali fény + világításnál való fotózásra. (sajnos most karácsonykor egy Canon SX130-as géppel lettek a képek készítve, a kijelzőn szépnek láttam, de PC-n megnézve már olyanok mintha pasztell képek lennének, nem valami élesek. Volt egy Panasonic Lumix DMC-F3-as gépem régebben, sajnos unokám elejtette, az jobb képeket készített)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62736) expo válasza Jenne (#62735) üzenetére


expo
tag

Szia,

a három gép nagyjából egy időben jelent meg, tulajdonságaikban sincs nagy eltérés.

Nem tudom, milyen telefonod van - ha jobb, simán kiválthatja ezeket, már ha nincs szükséged zoomolásra.

Újonnan biztos nem venném meg a Samsungot (árulják még? Ez egy 10+ éves modell.) Használtan pedig jobb vételek vannak ennél.

(#62737) Jenne válasza expo (#62736) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R

Kicsit off és elnézést. Voltak itt a napokban rokonok, és egy már 8 éves Olympus XZ-1 kompakt géppel fényképeztek. Hát mit mondjak... :) ég és föld a különbség az én Canon SX130-asomhoz képest. Sokkal-sokkal jobbak lettek a képek a szobában (is).

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62738) scarabaeus válasza Jenne (#62737) üzenetére


scarabaeus
őstag

Régebbi is, kicsit, mint 8 év. Az Olympus XZ1 kora csúcskompaktjai közé tartozott, még az 1"-es szenzorú kompaktok előtt. Elképesztő volt ennek a triumvirátusnak (Oly XZ1, Pana LX3 és (utóbbi betűjelzését fejjel lefelé fordítva kiolvasva :) ) a Samsung EX1) bármely tagjával találkozni akkoriban. 1,x kezdő fényerő (jó, az LX3-nál 2), 1/1,63"-1/1,7" szenzor... Nekem külön jól jött még a Samsung EX1 ekv. 24 mm kezdete, egy adapterrel 18 mm-esre alakítottam, aztán azzal csináltam az első gömbpanorámáimat.
Persze, azóta eltelt majdnem egy évtized.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#62739) Daffit


Daffit
tag

Sziasztok! Point and shoot kompakt kamerát keresek és a Canon RX100 III -at nézegettem, használtan 80-100e körül. Szerintetek jó választás vagy van jobb ebben az árban?
Fontos, hogy kicsi legyen, nem hozzáértőnek, telefonnoz képest jobb és csak fotózásra.

Helikopter zuhant a helyi temetőre. A mentőalakulatok eddig 1300 holttestet ástak ki a törmelékek alól...

(#62740) Permet Elek válasza Daffit (#62739) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Szia. Canon mit? Vagy Sony RX100 3-at?

Én RX100 3 tulaj vagyok. Meg vagyok elégedve a géppel. De ha nem vagy hozzáértő. A macro-kat. A jelenetválasztó: makró mód kiválasztásával lődd.

(#62741) Daffit válasza Permet Elek (#62740) üzenetére


Daffit
tag

Sony RX100 :D

Szóval azt mondod jó választalás?

Helikopter zuhant a helyi temetőre. A mentőalakulatok eddig 1300 holttestet ástak ki a törmelékek alól...

(#62742) Permet Elek válasza Daffit (#62741) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Gyengesége a kontraszt alapú autofocus. De ennyiért a többi se jobb. Neked kell eldönteni, ez vagy a hasonszőrű társai. Nekem a sony vált be.

(#62743) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Mik a vélemények a Panasonic GX80-ról 12-32 objektívvel?
Sikerült, hozzájutnom egyhez BF áron.
Igazából nem profi használatra, lenne, családi képek, nyaralás stb.
Ja és tudja a wifi kép átvitelt.

:R

(#62744) Permet Elek válasza Hoffer (#62743) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Másik topic [link] De ha jó áron vetted, szerintem nem nyúltál vele mellé.

[ Szerkesztve ]

(#62745) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Mostanában kicsit beleástam magam a fényképezők világába és láttam egy Nikon S51-et. Ezen nincs optika? Vagy én látok rosszul? Csak érdekelne, nem akarok venni, de ilyet még nem láttam eddig.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62746) speter33 válasza Jenne (#62745) üzenetére


speter33
aktív tag

Szia!
Ott van az :)

[ Szerkesztve ]

(#62747) Jenne válasza speter33 (#62746) üzenetére


Jenne
senior tag

Ez lenne az? Én arra értettem az optikát, hogy olyan ami kijön a gépből.
Ez akkor valami olyasmi mint a mostani okostelefonoké?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62748) Dr.NX válasza Jenne (#62747) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Igen, periszkópos elven a gép testében vannak a lencsetagok.
Egyik nagy előnye, hogy a bekapcsológomb megnyomására egyből lehet lőni vele.

Elfogadom a sütiket.

(#62749) Jenne válasza Dr.NX (#62748) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm szépen. :R
Ezzel a géppel lehet normális képeket készíteni, akár vaku nélkül, mondjuk beltérben (szobában), amikor csak átlagosak a fényviszonyok? Gondolom kint a szabadban ott még elmegy a képminőség.
Azért írtam ezt, mert a fiam okostelefonján a képek szépek, ha a saját kijelzőjén nézzük, de a monitoron ott már nem annyira.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62750) expo válasza Jenne (#62749) üzenetére


expo
tag

Ez is kb. ugyanaz, mint az előzőek. A Canon-nál ez sem lesz jobb. És még a látószöged is kisebb lesz.

Ami beltérben segít: nagyobb érzékelő (ezekben kicsi van), jobb fényerejű objektív. Utóbbi "mérőszámát" rekesz- vagy F érték néven találod meg. Minél alacsonyabb, annál jobb. Jellemzően 1.8 már remek, a te géped (és a Nikon is) csak 3.3 értéktől indul.
Meg persze a vaku, de ezek a telibe villantósak inkább a határeset kategóriába tartoznak.

Mobil és mobil között is van különbség, fény nélkül pedig nehéz fotózni, jobb eszközzel is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.