Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) simes válasza calamites (#62042) üzenetére


simes
csendes tag

Aki nem probalta, az szerintem ne alkosson velemenyt!
Megvan a felhasznalasi terulete, 10 eve fotozom rendszeresen:

sx720 asom volt full frame es apsc mellett.
960 mm en olyan kepeket keszit amit az fz300 vagy a tz80 sose fog, ezt sokan nem tudjak.

Eladtam és vettem egy sx70 et, az ugyanazt tudja, csak 1365mm en, olyan madarakat lövök, amiket eddig latni sem lattam 😁.

Pontosan azert vettem meg mert a full frame 400mm es obival sem tudta uberelni, mert rommá kellett nagyítani, persze fény kell hozzá, ez tény.Hajnalban vaddisznózni lehetetlen vele.

Portré, tájkép, gyengébb fényviszonyok esetében nagyobb szenzor kell de a zoom ezen felhasznalas mellett elengedhetetlen es ilyen gyujtotavolsag mellett potolhatatlan.Ja es ez legalabb nalad lehet mindig mert kicsi.

Maximum 200mm ig vagyok hajlando teleobjektivet vasarolni cserelheto obis gepre, felette kompakt-zoom.

(#62052) kovisoft válasza simes (#62051) üzenetére


kovisoft
őstag

Csak két dolgot tegyünk még hozzá mindehhez:

1. A nagy zoomátfogásért cserébe az átlagfelhasználó által leggyakrabban használt alacsony zoomtartományban gyengébb képeket készít, mint egy nagyobb szenzoros és/vagy fényerősebb társa.

2. A magasabb zoomtartományban a szenzor névleges felbontásának csak töredékét tudja ténylegesen felbontani (20 helyett jellemzően max 4-5 megapixelt).

(#62053) dave0825 válasza vendingo (#62002) üzenetére


dave0825
őstag

Heló! Érdeklődnék, hogy milyet rendeltél? Barátnőm van oda ezért az Instax cuccért, de ahogy néztem, hogy milyen árban van (pláne a lapok hozzá), évi 1-2 fénykép nyomtatására nem vennék... Használtan 17-8-ért van, de ár-értékben nekünk még mindig durva lenne. :)
Karácsonyra szeretnék neki valami olcsóbb megoldást, ami praktikusabb, pl. néztem Huawei bluetooth-os nyomtatót, csak Kínából már nem jönne meg. :( Tudsz egyéb megoldást?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#62054) ZoliBen


ZoliBen
tag

Sziasztok!

Édesapámnak karácsonyra szeretnénk venni egy fényképezőgépet, a felső határ 100k Ft. Sajnos teljesen laikus vagyok ebben a témában. Eddig egy FUJI Finepix 1000-je volt, de nagyon eljárt fölötte az idő.

Főleg családi kirándulásokon használja, mind fényképezésre, mind pedig videó felvevésre.
Tudnátok esetleg ajánlani egy gépet? Alapvetően kompakt is jó, de szerintem jobban örülne egy cserélhető objektívesnek.

Előre is köszi!

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#62055) Hi!King válasza kovisoft (#62052) üzenetére


Hi!King
őstag

Ilyesmi fényképezőgépem van (Panasonic TZ70), az 1-es pontod azért fals, mert aki ilyet vesz, az a zoomért veszi, az "átlagember" telefonnal fényképezik.

A másik igaz, ugyanakkor még így is egészen jó nagyítás érhető el..

Harmadik gond ugye, hogy nem hogy a nagyobb közelítésben egyre kisebb a rekesz, hanem eleve ha kézből fotózik az ember, akkor egyre rövidebb záridő kell, a kettő együtt pedig azt jelenti, hogy csak jó fényviszonyok mellett lehet jó teleképet csinálni, árnyékos erdőben például már necces, mert magas ISO-n nagyon zajos lesz.

Ugyanakkorsokkal reálisabb, hogy egy ekkora fényképezőgép van a zsebemben mondjuk egy mászósabb hegyi túraútvonalon, mint hogy egy FF gép 300 mm-es teleobival.

(#62056) Impulsivex


Impulsivex
tag

Sziasztok!
Nagyátfogású Bridge gépet szeretnék vásárolni.
Több tesztet olvastam a Nikon B700, Panasonic FZ81/FZ82 , és a P900 terén viszont eltérő pontokat kaptak a gépek akárhány oldalon néztem összehasonlításokat!
100.000 Ft-ig (használt és új is szóbajöhet) keresek superzoom gépet. A választás azért esett Bridge gépre, mert van egy Nikon D5300-am amelyet egy ultraszéles látószög és egy Portré obival használok, viszont egy 70-300mm-es objektív ára relatíve annyiba kerül használtan, mintha megvenném a B700 vagy a Pana FZ82-t, és még nyomába sincs az obi a két gépnek a zoomjának. Ezért szerintem jobb döntés zoomra egy Bridge gépet venni. Viszont nem tudom melyik gépet válasszam. Tudnátok nekem segíteni a döntésben? :R
Köszönöm :K

[ Szerkesztve ]

(#62057) vond válasza Impulsivex (#62056) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Keress egy FZ300-at használtan. Bár most 127-ért akár újonnan is megveheted. Meggondolandó.

A konstans f/2.8 miatt ez sokkal jobb választás azoknál, amiket említettél. De arra azért készülj fel, hogy a D5300-énál sokkal kisebb szenzor van ebben is. A jó fényerővel nyersz 1-2 fényértéket a sötétebb (?) Nikon obikhoz képest, de az általános képminőség azért teljesen más a DSLR-en.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#62058) kovsol válasza vond (#62057) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk én megnéznék egy 100-400 obi + crop képet összehasonlítva ezekkel a 1200-2000mm -nek megfelelő csoda zoomokkal. Kis szenzor, kis megapixel, iszonyat átfogású zoom. A gép többszörösébe kerülő optikák se tudnak töredék átfogást normális minőségben lefedni.

May the Force be with you!

(#62059) vond válasza kovsol (#62058) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Simán jobb lenne a crop-olt kép. :K Párszor volt is róla szó itt a topikban is, hogy még pl. az FZ300-nak is jobb képe van belenagyítva ekv. 600 mm-en, mint egy 3 fényértékkel sötétebb, de mondjuk kétszer-háromszor olyan hosszú másik bridge-nek.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#62060) kovsol válasza vond (#62059) üzenetére


kovsol
titán

Egy kis off topic.
Épp fotozom.

May the Force be with you!

(#62061) vond válasza kovsol (#62060) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Utállak. :P :DDD

Én is bezizegtem most egy kicsit. Jövő héten elvileg érkezik a G9. Nekem már az is űrkategória lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#62062) -szabi-


-szabi-
őstag

Jelenleg LX15 megfogható 126e forintért.

(#62063) kovisoft válasza -szabi- (#62062) üzenetére


kovisoft
őstag

Ami még vagy 10 ezer körüli összeggel csökkenthető az Alza kuponozós trükkel. :)

(#62064) kovisoft válasza kovisoft (#62063) üzenetére


kovisoft
őstag

Ki is próbáltam: 114 ezerre sikerült lekuponozni úgy, hogy hozzátettem még egy fülhallgatót, kőműves spatulát és pingponglabdát. :DD

(#62065) -szabi- válasza kovisoft (#62064) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez a módszer le van írva valahol?

(#62066) stefi68 válasza -szabi- (#62065) üzenetére


stefi68
addikt

Le ám. :K
Van BestBuy topik és Alza.hu topik.
Mindenki így vásárolt az elmúlt héten. Hogy meddig, majd kiderül...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#62067) -szabi- válasza stefi68 (#62066) üzenetére


-szabi-
őstag

Megkérdem a szaktopikban mert egyedül 121e amit össze tudok hozni.

(#62068) kovisoft válasza -szabi- (#62065) üzenetére


kovisoft
őstag

Tedd a kosárba, amiket írtam (vagy bármi más olcsóságot az adott kategóriából, a spatula talán el is fogyott, helyette valami más barkács eszközt kell keresni) és használd ezeket a kuponokat: ONLINEFIZETES, SPORT4500, KIEGESZITOK4, AUDIOVIDEO3, KERT2500. Így lejön 14 ezer mínusz a hozzáadott cuccok ára. Le van írva a módszer pl. a BestBuy topik összefoglalójában. A többiekről elnézést, nem akarom ide is áthozni az Alzás őrületet, ami a BestBuy topikban van, dehát mégiscsak fényképezőgépről van szó. :R

[ Szerkesztve ]

(#62069) vendingo válasza kovisoft (#62068) üzenetére


vendingo
veterán

Nem baj, hogy idekerült az alzás őrület, mert én nem is tudtam róla, amíg itt nem olvastam. Vettem is egy kést akcióban+ kuponnal kevesebb mint féláron. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62070) -szabi- válasza kovisoft (#62068) üzenetére


-szabi-
őstag

Összeraktam a dolgot, LX15 megrendelve.
Köszi, hogy felhívtátok rá a figyelmem. ;)

(#62071) zolnagy


zolnagy
őstag

[EZ] átverés szerintetek? Azt írja, hogy új, de látszik a gépen, hogy használt.

(#62072) faki_ válasza zolnagy (#62071) üzenetére


faki_
senior tag

Elírta vagy kamuzik, bizományis/zálogos lesz...

(#62073) zolnagy válasza faki_ (#62072) üzenetére


zolnagy
őstag

Igen, erre gondoltam én is. Akkor hanyagolom.

(#62074) zolnagy


zolnagy
őstag

Szerintetek Pana LX15 vagy Sony LX100 M3 újonnan? Point and shoot kamerának lenne használva bel és kültérben egyaránt (semmi utómunka, jpg). Fontos még a video minősége FHD-ben (nem kell 4K).
Esetleg ezekhez hogy viszonyul egy használt Sony LX100 M1 vagy M2 ezekhez képest féláron? (a műszaki adatokat ismerem: fényerő stb. a gyakorlatban használhatóság érdekelne)

(#62075) Permet Elek válasza zolnagy (#62074) üzenetére


Permet Elek
senior tag

LX15 ről nem tudok véleményt írni. Ha auto módba használnád a fényképezőt. Ar RX100 alacsonyan tartja az iso-t és a záridővel játszik. RX100M3 bátrabban bánik az iso-val de vállalhatók a képek. Jobbnak tűnik az RX100 nál. M3-at akcióba kapni 150-160e körül.

(#62076) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Amúgy most olvasom mit írtál. Én a Sony RX szériáról írtam. De te vagy a pana helyett írtál sonyit vagy az RX helyett LX-et?

(#62077) Dr.NX válasza Permet Elek (#62076) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szerintem a Sony RX-ekre gondolt, abból van Mk3.

Elfogadom a sütiket.

(#62078) zolnagy válasza Permet Elek (#62076) üzenetére


zolnagy
őstag

Igen, sorry :B
Az RX-re gondoltam Sony esetén. Köszönöm az infót!
Szerintem elég lesz egy használt MK1 is. Annyira talán nem lövök mellé vele.

(#62079) wwhy


wwhy
veterán

Van vkinek TZ200-a? Főleg úgy, hogy véleményt tudna mondani a TZ200 vs LX15-ről? :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#62080) kovsol válasza zolnagy (#62078) üzenetére


kovsol
titán

Az RX100 mk1-2 más objketívet használ, mint az mk3. A szenzor is más az mk1 ben, és a proci is.
Az első széria nagyon hamar sötétedik. Amint zoomolsz egy picit is már f2. 35mm nek megfelelőn már f2.8, 50mm f3.2, 70mm f4 és a végén f4.9.
Míg az mk3 a végén is f2.8 marad, igaz ott 70 a vége.
És az mk3 már kihajtható lcd -t kapott.

Én jómagam egy mk1 -t használok, de vágyam lenne egy VA -ra upgradelni. :D csak az a fránya ár.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#62081) kovsol


kovsol
titán

RX100 MK1 képeket amit múlt héten lőttem most kezdtem átnézni épp.

Csak úgy érdekességnek rakom be, hogy látszódjon miket is lehet kihozni a RAW képekből.
Én alapból mindig RAW+jpeg módban lövök, és az itteni példa esetében is a RAW mentette meg a sorozatot. Jpegből nem tudtam visszahozni ezt.

Ez egy alapból +1 -ben exponált kép volt, és az árnyékos rész teljesen sötét így is.

A végeredmények nagyban: [link]

Egy album pár extra képpel amit ezzel a masinával készítettem: [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#62082) konzumpro válasza wwhy (#62079) üzenetére


konzumpro
senior tag

TZ200-am van, LX15-öm nincs. A TZ200 zoomja jó, csak sötétben azért zajos, jobb lenne egy 1 inches lapka -> T1000 ami az LX15-tel egy ligában játszik.

(#62083) zolnagy válasza kovsol (#62081) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi az infókat.
Szép helyeken jártál. :K
Sokatmondó a RAW kép. Lehet érdemes lenne nekem is foglalkozni vele :U
A madaras képeket hogy tudtad meglőni? Ezen a gépen még sincs ekkora zoom..
Színezést/effektet tettél a képekre? Némelyik olyan, mintha festmény lenne.

(#62084) wwhy válasza konzumpro (#62082) üzenetére


wwhy
veterán

A TZ200 is 1 nches.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#62085) kovsol válasza zolnagy (#62083) üzenetére


kovsol
titán

Ezek a sziklák Disneylandben lőtt képek, és ilyen kamu cucc. Azért tűnik olyan műnek, mert az is :D
A madarakat is Disneylandben lőttem, és elég bátrak voltak. Simán ilyen 3-4m -re is oda tudtam menni.
Egyébként van egy HDR-es LR presetem az van rátolva, és mivel elég nagyot kellett húzni az árnyékokon, így természetesen lágyult is, olyan mintha a kép egy részét magasabb ISO-val lőttem volna. RAW-nak csak akkor van értelme ha szerkeszti is az ember, csak úgy nyersen szarabb lesz, mint egy jpeg.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#62086) simes válasza konzumpro (#62082) üzenetére


simes
csendes tag

jobb lenne egy 1 inches lapka :DD még egy ?

(#62087) Permet Elek válasza konzumpro (#62082) üzenetére


Permet Elek
senior tag

FZ akar lenni az a TZ nem?

[ Szerkesztve ]

(#62088) konzumpro válasza Permet Elek (#62087) üzenetére


konzumpro
senior tag

FZ

(#62089) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Tipp szintjén keresek olyan kiskompakt gépet, ami
- 720p vagy jobb videót vesz fel
- kikapcsolható, vagy nincs AF videó közben
...más nem érdekes.

Autós kamerának kéne - nemrég alakítottam egy Nikon S32-t, de ugye ez már tud AF-et videóban, és fókuszál is össze-vissza, főleg az ablak karcaira :D A korábbi Fuji J37 beáll videó módban végtelenre, és úgy is marad :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#62090) kovisoft válasza hcl (#62089) üzenetére


kovisoft
őstag

A kompakt kameráknak szerintem ehhez túl kicsi a látószöge, talán még a 80 fokot sem nagyon érik el. Autós kamerákba szélesebb (120 fok körüli) látószögű optikát szoktak használni.

(#62091) hcl válasza kovisoft (#62090) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tudom, de nekem megfelel egy kompakt is - csak nem tudom, mit nézzek, ami jobb minőséget ad, mint a 640x480. Nem is tervezem mindenáron cserélni, csak érdekelne, mik felelnek meg a fenti követelményeknek, aztán ha tudok szerezni javíthatót, akkor bagóért megvan. A J37 is maradék gépekből épült :D
Vettem egyszer egy autós kamerát is, az is valami borzalom volt (valószínű valami nagyon gáz koppintást fogtam ki).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#62092) Dr.NX válasza hcl (#62091) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Így hirtelen valami 2010 utáni csúcskompakt tudhat HD videót és manuál fókuszt. Pl. Canon S95 (az volt nekem is).
Na de. Ahogy kovisoft is írta, egy fényképezőgép majdnem teljesen alkalmatlan autós kamerának. Értem én, hogy szeretsz kendácsolni, meg kell a kihívás, de 10-ért veszel egy használt Yi dashcamet vagy 70mait. (Yi dashcamem van, tudom miről beszélek. Kell az a látószög.) Ennyi erővel egy laptopot is felszerelhetsz, annak is van webkamerája. :D

Elfogadom a sütiket.

(#62093) hcl válasza Dr.NX (#62092) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

10 ezret sosem adnék ilyesmiért :D Majdnem teljesen alkalmatlan - de pont annyira alkalmas tud lenni, amennyi nekem kell :) Ha nem használnám megelégedéssel régóta kompakttal, akkor autós kamerát kérdeznék.
Persze, lehet, hogy igazi autós kamera lesz majd egyszer, de csak ha meggazdagodok.
Amúgy nem manuál fókusz kell, csak hogy videó módban ne legyen AF :) Mondjuk igaz, ezt 2010 után valamivel már kezdték elhagyni a kompaktok, pláne gondolom, ami már nem 640x480-at tud.

A laptop webkamera más projektben volt versenyző, de semmivel nem voltak jobbak, mint a gagyi ebay-es kamerák annyival kisebb meg nem kellett).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#62094) Mcsutka válasza zolnagy (#62074) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Egyértelműen Panasonic LX15. Simán veri a Sony RX100M III- at. ( Egyszerre teszteltem mind a kettőt)

Asus Zenfone 5

(#62095) zolnagy válasza Mcsutka (#62094) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi!
Ma majdnem vettem egy LX15-t, de lemondtam róla.
Inkább veszek olcsón egy használt Sony RX100 MK1-t, elég lesz az is. Ha meg nem, mert többet használom, mint az a néhány családi esemény, akkor majd beruházok egy új gépbe.

(#62096) Mcsutka válasza zolnagy (#62095) üzenetére


Mcsutka
junior tag

MK1- em.is volt...kicsit kevesebb fény...már marha gyengus. Te tudod....

Asus Zenfone 5

(#62097) zolnagy válasza Mcsutka (#62096) üzenetére


zolnagy
őstag

Most az LX15 3x annyi lenne. Inkább kipróbálom az rx100 mk1-t. Ha nem jön be, sztem el tudom adni, amennyiért vettem.

(#62098) veroi


veroi
csendes tag

Kedves Forumozók!

Segítségeteket szeretném kérni. Lányomnak karácsonyra vennénk fényképezőt. De azért a család is fogja használni.Barátnőjének egy régebbi tükőrrefleszes gépe van. Nyáron együtt voltak táborban. Megtetszett neki.. szeretne egy hasonlót. Már egy hete a neten vagyok. És mindig tanulgat az ember, hogy mivel járhat, anyagilag, szabaidő tekintetével a felhasználó. Arra jutottam, hogy megkérdezlek Titeket, hogy melyik bridge gépet ajánlanátok. Porté is lenne, természet, madarak ,virág ... Nyáron a telefonomat kérte el. De mivel céges vigyáznom kell rá.Ami fontos ne legyen túl bonyolult a kezelelés kb150 000 Ft . Igazából már annak is örülök, ha kint van a természetbe és ezzel tölti el a szabadidejét. hétvégén kezünkbe volt egy Sony RX10 (első széria). Tetszett, de nem ismerjük.. Az sem akarom, hogy nagy legyen a táska ,amiben elfér. tükrösöknek elég nagy a táskájuk,meg cserélgetni kell az objektívet.Ha régebbi gépet is tudtok, ami közkedvelt volt,azt is megnéznénk.

[ Szerkesztve ]

(#62099) _csocso_ válasza veroi (#62098) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Új, vagy használt is megfelel? Panasonic FZ-1000 van fenn aprón, 1"-os szenzor, fényerős objektív, elég nagy átfogású zoom, volt már olcsóbban is. ( Megpróbálhatsz alkudni belőle ). Amennyiben újra lenne szükséged, akkor Panasonic TZ-100 van most ekörül ( ez is 1" szenzor, nagy átfogás, viszont kevésbé fényerős objektív), vagy Sony RX-100 MI.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#62100) hcl válasza veroi (#62098) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OFF, de MILC? Kicsik, könnyűek, delehet cserélni obit is, így hosszabb távon is kiszolgálhajta. És remekül megfelel fotózni tanulni.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.