Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62601) expo válasza zolikaDB (#62596) üzenetére


expo
tag

Teljesen más megvilágítású képeket hoztál.
Igazából úgy tudhatnánk meg többet, ha meglőnéd a képeket mindkét géppel.

(#62602) kovisoft válasza expo (#62601) üzenetére


kovisoft
őstag

És 5 megapixeles képeket hasonlítunk 20 megapixeles képekhez.

(#62603) expo válasza kovisoft (#62602) üzenetére


expo
tag

Szépen egymás mellé lehetne rakni a leméretezett képpel.
Az a benyomásom, hogy itt összeér az irreális elvárás (kevés fényben jó képet készítsen a gép) és a különböző méretű szenzorok + fényerőben különböző lencsék miatt eltérő mélységélesség tartomány (nem faltól falig "éles") esete.

zolikaDB-nek amúgy nagy plusz pont, hogy hozott bemutató képeket.

(#62604) zolikaDB válasza asdf_ (#62600) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez mind szep es jo.
De ahogy a fenti kollega mondja, egy S7-S10e nalam automatan jobbakat lő.
Tehat nem akarok kompakttal raw-ban fotozni, hogy otthon LR-ban orakat toltsek vele, erre mar nincs idom.
Ugy gondoltam, hogyha veszek egy jo kompaktot, az automataban (mint a telefon) vagy aperture-ben ezeket a szitukat jol megoldja.
Ezert nem jarkaltam DSLR-el, es ezert hittem, hogy az 1" miatt varhatok sokkal tobbet, mint amit a Samsung telefonok tudnak.
Oke, tudom, akkor kenjem a hajamra az S10-em, oszt hallgassak :DD

expo: ez nehez dio.
Az A530 nem el mar. Ugyanazokat a fotokat nehez meglonom, mert tobbnyire nem statikus dolgokat fotozok. Csalad, gyerekek.
A sample kepekkel annyit akartam valahogy kifejezni, h statikus esetben is nekem az A530 kevesbe volt csalodas. Hiaba 5mpx, meg 1/2.5" erzekelo...
Azert nem irrelevans az elvaras, mert van foto, ami tetszik, es ezt a szintet minimum ki szerettem volna hozni egy csucskompaktbol. Nem annyira sikerult.

[ Szerkesztve ]

(#62605) asdf_ válasza zolikaDB (#62604) üzenetére


asdf_
veterán

A tulipános képnél nézted-e, hova került a fökuszpont, esetleg kiválasztottad-e manuálisan? A cumis képnél néztél-e hisztogramot exponálás előtt? Ez a kettő lehetett volna jobb, a többi kép nem a gépen múlott imho.

(#62606) vendingo válasza asdf_ (#62605) üzenetére


vendingo
veterán

Hiába választod ki a kijelzőn a fókuszt, akkor se oda fókuszál.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62607) scarabaeus válasza vendingo (#62606) üzenetére


scarabaeus
őstag

Hű, de laza! :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#62608) zolikaDB válasza vendingo (#62606) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vaaagy... Lassu. És/vagy.

(#62609) expo válasza zolikaDB (#62604) üzenetére


expo
tag

Szerintem teljesen jogos elvárás, hogy az 1" érzékelős kompaktból kieső gyári jpeg is legyen normális.

A telefonok AF rendszere gyorsabb és pontosabb a G9X AF rendszerénél.
A képminőség viszont nem, ezért ha már ott a Galaxy széria, azzal is összevethetnéd (ugyanazt fényképezed a géppel és a telóval). Ezt vendingo is tudja tesztelni.

Használtam egy A570-et évekig, visszanézve a képeit, rettentő messze van az RX100 VA minőségétől (nem meglepő módon).

(#62610) vendingo válasza expo (#62609) üzenetére


vendingo
veterán

Már nem tudok tesztelni ilyeneket, mert azért vettem a g9x-et, hogy ne kellejen csúcsmobilra költeni a minőségi fényképezés miatt. Asszem tévedtem, jobban jártam volna, ha a g9x árát hozzácsapom a következő mobilom árához.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62611) asdf_ válasza vendingo (#62610) üzenetére


asdf_
veterán

De az is lehet, hogy ha nem alexpós képet készítesz, ha nem 3 különböző gyártójú 300 Ft-os LED égő alatt csinálsz képet, akkor jók lesznek azok.
Az, hogy a G9x-nek kontrasztalapú autófokusza van (és hogy videóban a G9X fókusza atomfos), az nem volt titok sosem, meg az sem, hogy a mostani közép és feletti mobilok PDAF-esek, meg lézeresek, meg anyámkínja, de ez jelen esetben most nem számít, mert a példaként hozott képek közül szerintem nullának az eredménye múlott a fókuszrendszeren.

(#62612) zolikaDB válasza expo (#62609) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az RX100 VA is eleg messze van a G9X-tol.
Amint lesz idom, osszeszedem az itthoni "kacatokat" es probalkozok valamit.

asdf: ha odabokok a nyomorult cumira az ujjommal, es nem ott lesz a fokusz/kozeleben sem lesz az elessegnek, akkor valszeg koze van a fokuszhoz. Vagy nincs, csak olyan lassu a proci, hogy mindegy is.
Na, majd meglatjuk, mit sikerul osszehozni, ha nekilatok.

(#62613) expo válasza zolikaDB (#62612) üzenetére


expo
tag

Válasszuk ketté: képminőségben biztos közelebb van az RX100 sorozathoz, mint egy kis érzékelős kompakthoz.

Autófókuszban biztos vannak hiányosságai. A cumis képeden pedig egyszerűen nem talál kapaszkodót az AF rendszer, ott más "komolynak tartott" gép is elvérzett volna. Egyébként csak az 5. generációba került először PDAF a Sonyknál is, előtte boldogultak a kontraszt alapúval is.

[ Szerkesztve ]

(#62614) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!

Ma megrendelem a Panasonic FZ300-as fényképezőgépet,és a boltban ezt a kártyát ajánlották mellé: [link]
Szerintetek ez megfelelő kártya?

(#62615) vond válasza eddieke666 (#62614) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bőven. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#62616) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!

VIDEÓZÁSHOZ keresek gépet.

A fényképezőgépre szánt összeg? Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
180 000 Ft nagyon max, most elsősorban használtat szeretnék, a vállalkozásom felfuttatási fázisában vagyok épp. Ha már meg tudom termelni az árát, később jöhet egy új. Akkor majd újra jövök ide. :)

Felhasználási terület?
80% kültér, 20% beltér. Gyors mozgásokhoz (autók-motorok) szeretném ha 120-240fps-t tudna. Cinematic jellegű videókat készítenék többségében, + a mélységélesség variálásával is szeretnék játszani, vagy pl egy borászat bemutatásánál egy poháron átcsillanó napsugarat felvenni :D szóval nem mindig csak nagy tereket vennék vele. Naplementében és este is használnám alkalmanként. A fények a kedvenceim, ezeket tudja jól kezelni (kivilágított épületek, autós motoros snittek egy neonfényekkel teli hangárban...)

A képminőség az elsődleges vagy inkább a zoom és univerzális használat?
Képminőség (lehetőleg 4K ha belefér), a zoom csak minimálisan fontos, ritkán használnám. Egy kis optikai zoom jól esne, de semmi durva.

Méret mekkora legyen? Zsebre vágható vagy a nyakbaakasztós "bridge" kinézet preferált?
Nem számít.

Videó mennyire elsődleges?
NAGYON!

Érintőképernyő, felhajtható kijelző, átnézeti kereső szükséges?
A kihajtható kijelző jó lenne, de ha csak ez hiányzik a tökéletes gépből, akkor nem probléma, megleszek nélküle is.

Egyéb kívánság, speciális igények?
- rögzíthetőség állványra - gimbalra
- ha van beépített stabilizátora, az nagy előny
- mikrofont lehessen hozzá csatlakoztatni (vagy legyen jó a sajátja)

Van mellé gopro-m a durvább felvételekhez (pl motor kormányról videózáshoz), illetve 4K drónom is, szóval a "fűszer" megvan, most kell a "főétel" is a teljes videós szetthez. :))

(#62617) expo válasza Timyyy (#62616) üzenetére


expo
tag

Szia,

itt valószínűleg nem fogsz választ kapni (nálam pld. a videó csak extra feature), próbáld meg a videós topikban.

(#62618) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, hogy a régi Canon PowerShot S5 IS gépemet egy újra cseréljem.
A szempontok:
- A fényképezőgépre szánt összeg? (Max. és nagyon max.). Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
A maximális összeg az 150 ezer forint, csak új termék, magyarországi üzletből.

- Felhasználási terület? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mik a kedvenc témáid, pl. turistáskodás, állat-növényvilág, portrézás, családi események beltéren, stb.).
Elsődlegesen utazás közben használnám (pl.: városi élet, épületek) szabadban és beltérben is. Alkalmanként spotter képek (repülőgépekről fel- leszállás közben, állóhelyzetben) készítése, de csak hobbi szinten.

- A képminőség az elsődleges vagy inkább a zoom és univerzális használat?
Képminőség az elsődleges, de egy nagyobb zoom érték se lenne rossz.

- Méret mekkora legyen? Zsebre vágható vagy a nyakbaakasztós "bridge" kinézet preferált?
A mérete mindegy

- Videó mennyire elsődleges? (pl. vlogolásra kell)
Alkalmanként egy-két videó, elég a fHD, de nem fő szempont.

- Érintőképernyő, felhajtható kijelző, átnézeti kereső szükséges?
A kijelző jó lenne, ha forgatható, kihajtható lenne. Érintőfunkció nem lényeges.

- Egyéb kívánság, speciális igények?
Jó lenne AA méretű akkumulátorral lehetne használni (van 3×4 Eneloop pack)

Amit néztem az egy Panasonic DMC-FZ300. A fórumot olvasva az árkategóriájában viszonylag a jobbak közé tartozik. Illetve ismerős a Nikon Coolpix B500 típusra esküszik.

DSLR kategóriában is nézegettem, Canon EOS 2000D DSLR (18-55mm IS II objektívvel), de gondolom ebben az árban a kompakt/bridge gép jobb választás

(#62619) kovisoft válasza II.Démonlord (#62618) üzenetére


kovisoft
őstag

A szavaidból azt veszem ki, hogy a standard 3x zoom nem lenne elegendő neked. Ebben az esetben nem sok ajánlható gép marad ebben az ársávban: Bridge-ben az általad is említett Panasonic FZ300 (ez amúgy optikailag sokkal jobb a szintén említett Nikon B500-nál, ami egy sötét optikás gép). Ha 10x zoom elég, akkor kompaktban nagyobb szenzorral a Panasonic TZ100, habár ennek nem kihajtható a kijelzője. Az AA akksikat felejtsd el, nem fogsz találni az értelmes gépek között ilyet.

Ha árban tudnál feljebb menni, akkor a Panasonic FZ1000 lenne egy következő lépcsőfok, de ez most 184 ezer, ám nyáron volt már 160-170 ezer körül is az árukereső szerint.

(#62620) weres78


weres78
senior tag

Üdv!

Lányomnak, aki 13 éves szeretnék egy kompaktot. Érdekli a fotózás, ezért indítanék ezzel. Ami fontos lenne, hogy mindent be tudjon állítani manuálisan is, mint egy DSLR vagy MILC gépnél. Raw is feltétel, mert párhuzamosan szerkesztgetni is tanulna.

- A fényképezőgépre szánt összeg?
150-200.000 ft. Használt elsősorban.

- Felhasználási terület?
Portré, elsősorban közeli tárgyak, állatok fotózása. Ha lehet jó lenne valamilyen fényerősebb üveggel mert biztosan próbálgatja majd épületben.

- A képminőség az elsődleges vagy inkább a zoom és univerzális használat?
Képminőség az elsődleges.

- Méret mekkora legyen? Zsebre vágható vagy a nyakbaakasztós "bridge" kinézet preferált?
Bridge lehet nyugodtan.

- Videó mennyire elsődleges?
Nem elsődleges.

- Érintőképernyő, felhajtható kijelző, átnézeti kereső szükséges?
Átnézeti kereső esetleg nem lenne rossz, de nem feltétel. A többi nem kell.

- Egyéb kívánság, speciális igények?
Ha létezik olyan gép ami makro közeli tartománnyal is megbirkózik az nem lenne rossz. Inkább közel, mint távol...
Köszönöm a tippeket előre is!

(#62621) kovisoft válasza weres78 (#62620) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha bridge a preferált, akkor van most hardveraprón egy Sony RX10 155 ezerért. 8.3x zoom, fix f/2.8 fényerő, 1" szenzor, 3 cm-es makró közelpont.

De ha elég a standard 3x zoom és nem fontos, hogy bridge legyen, akkor érdemes lehet szétnézni a kompaktok között is, pl. valamivel fényerősebb (f/1.7-2.8) és 4/3-os szenzorral van Panasonic LX100 (ebből a Mark I újonnan is belefér a keretedbe, Mark II-t nem tudom, hogy találsz-e használtan).

(#62622) Dr.NX válasza kovisoft (#62621) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az LX100-at szerintem ismeri: [link]
Túl nagy választék nem lett azóta sem, max. tényleg az LX100 II vagy valamelyik Sony RX10, Pana FZ1000 II vagy 2000.
Ennyiből MILC is kijöhet portréobival.

Elfogadom a sütiket.

(#62623) weres78 válasza Dr.NX (#62622) üzenetére


weres78
senior tag

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! Azt hiszem a Sony lesz (bár idegenkedtem a márkától, egyik fórumtárs ráébresztett, hogy buta előitélettel éltem). A súly és fogás miatt szimpatikusabbnak tűnik, és kíváncsi vagyok rá én is.
Sajnos az lx100 "elveszett", nagyon szerettem, de azt már ismerem.
Köszönöm szépen az ajánlást! :R :R :R

(#62624) Csokoleda


Csokoleda
friss újonc

Sziasztok!

Szeretnék tőletek segítséget kérni, hogy most már legyen egy nekem való fényképezőgépem. :) Nagyjából teljesen amatőr vagyok... Réges-régen 10 évvel ezelőtt kaptam egy Canon eos 500D-t, amivel éveken keresztül borzasztóan boldog voltam, csak sajnos elromlott. Számomra megfelelően szép képeket készített, igen-igen, gyilkos vagyok, bőven megfeleltek a beépített képfunkciók.
Utána nem álltunk olyan jól anyagilag, viszont, gyorsan kellett egy pótlás, kaptam egy másik, olcsóbb Canon 1200D-t, viszont az meg nem hozta az a képminőséget, így azt sem szerettem. Azóta is a táskában csücsül, a kb. nem használt objektívekkel... :D

Eltelt pár év és tavaly hozott nekem a Jézuska egy Canon 80D-t... Ehhez meg, bármennyire is nagyon szeretném, hülye vagyok, én belátom. :D :D :D Így aztán bármennyire is csodálatos kis gép, a telefonommal fotózok, mert már nem cipelem magammal. Igen elolvastam, megnéztem számtalan fotós cikket, videót, de amikor használnám, soha semmi sem stimmel, vagy életlen, vagy a színek, egyszerűen kevés vagyok hozzá.

Így arra jutottam, hogy mindegyiket eladom, és segítséget kérek tőletek.
Szóval nagyon-nagyon örülnék, ha ajánlanátok nekem egy nekem való fényképezőgépet, amitől boldog leszek, ami nekem való és tud:
- Minimális beállításokkal szép éles képeket készíteni,
- Portrékat (főleg valamire koncentráló gyerekekről, illetve szabadban nagymamáknak való ajándék portrékat)
- Szép, életszerű színekkel
- Hegyek között túrázunk sokat, tehát fotózok hegyeket, legelő teheneket, távolban ugráló mormotákat, zergéket, plusz a kölyköket,
- Sportoló gyerekeket, akik relatív távol vannak tőlem és igen, nekem kell róluk kép, éles, szép nem sokáig állítgatva, mert addigra beviszik a találatot :D
- Családi képek beltéren, ünnepek, karácsonyi fények, stb.

Tehát jó lenne, ha nem lenne több kilós, de én őrült vagyok, elcipelem 15 km-t 5-700 méter szintkülönbséggel is, ha megéri a képekért. Sokat fotózok, szeretek, de nem mélyedtem el ebben, viszont ha megöregszem szép képeket szeretnék nézegetni, így megéri. Elég nagy keretem is van, de a nagyon plafon, amit erre költenék, az 400 ezer forint. Természetesen a gépet sok évre szánom és azalatt heti szinten többször is használnám, csak lenne egy olyan, mint amilyen kb. az 500D volt, ha kompaktabb lenne, meg még tökéletesebb lenne.

Tudom, hogy egy hozzáértőnek az olyanoktól mint én, égnek áll a haja, de tényleg őszintén köszönöm, ha segítetek nekem!

(#62625) Dr.NX válasza Csokoleda (#62624) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez a mindent tudjon kitétel eléggé megnehezíti. Azért legalább a használati utasításokat érdemes elolvasni, némi alapot adhat az is.
Ilyen árkategóriában ezt a hármat érdemes megnézni élőben, hogy melyik áll jobban kézre.
Mindegyiknek megvan a maga erőssége ill. gyengesége.
Sony RX100 Mk III Ez kicsivel a keret fölött.
Panasonic FZ2000
Canon G1X Mk III

Elfogadom a sütiket.

(#62626) expo válasza Csokoleda (#62624) üzenetére


expo
tag

Szia,

ha már úgyis van egy 80D, én azt használnám egy nagyobb átfogású objektívvel (18-135 vagy 18-200). Az egy remek gép, sokkal jobb, mint az 500D.
Ha ehhez "hülye vagy", a többihez is az leszel :)

Pontosan mivel gyűlik meg a bajod?

A Dr. NX által ajánlott RX10 II/III és a Pana FZ2000 kiválthatja. Ezek nagyon hosszú, fényerős zoomal vannak szerelve.

(#62627) Csokoleda válasza Dr.NX (#62625) üzenetére


Csokoleda
friss újonc

Rájöttem, picit alulbecsültem a leírásban magam, természetesen elolvastam a használati útmutatót. :D
De tény, valahogy nem érzem ezt a gépet, hiába állítom a fényviszonyoknak megfelelően az értékeket, az összes képem "színtelen" és életlen. Főleg odakinn, napfényes időben csúszik el nagyon, még az automata funkcióknál is. Ami a kijelzőn még rendben van, az nagyobb méretben már abszolút nincs rendben. Nyilván, én vagyok a gyenge láncszem a történetben, de borzasztóan bosszantó, hogy nem jutok vele közös nevezőre sehogy, úgy, hogy napokig kísérleteztem. Most az Iphone-nal fotózok, de ennél meg "többet" szeretnék.

Expo:

Persze, hogy sokkal jobb gép, ezért kaptam, mert évekig vágyódtam a régi után.
18-135-ös objektív van hozzá alapból.
Valahogy a fényérzékenységet hiába állítom be a megfelelően, a színek totál rosszak, életlen a kép, ha a kijelzőn vállon veregetem magam, hogy na végre, eltaláltam, digitálisan már csalódás, mert életlen. Az eget pl. még sosem sikerült kéknek lefotóznom, még az automata funkcióval sem. Napokig olvastam, próbálkoztam, állítgattam, a végén sikerült úgy elállítani, hogy már minden kék volt, az ég akkor sem. :D

[ Szerkesztve ]

(#62628) Dr.NX válasza Csokoleda (#62627) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az életlenség oka lehet akár frontfókusz/backfókusz is, az legalább nem lesz kompaktnál. :)
A színekre pedig elsőre az ugrik be, hogy kalibrálatlan, nem színhelyes monitoron nézed a képeket.

Elfogadom a sütiket.

(#62629) expo válasza Csokoleda (#62627) üzenetére


expo
tag

Triviális beállítási hibák is lehetnek: fókuszkapcsoló manual-ra állítva. A kék ég lehet, hogy rossz fehéregyensúly (WB) miatt csúszik el, de a fénymérés módja is okozhat mondjuk fehér eget.
A rossz hír az, hogy ez a kompaktoknál, bridgeknél is ugyanúgy előfordulhat.

Jó lenne megmutatnod valakinek, aki valamilyen szinten ért a digit gépekhez.
Akár egy szervizesnek is. Ha úgy véled, hogy beégsz előttük, gondolj arra, akár egy új gép vásárlását is meg tudják spórolni neked. Annyit megér.

(#62630) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok, meglévő TZ100-ashoz szeretnék egy tartalék akkumulátort venni. Kis keresés után láttam, hogy bizony elég erős árkülönbségek lehetnek gyári és utángyártott között:

[link] - gyári 19 ezer - 1.025 mAh

[link] - utángyártott 3 ezer - 940mAh

Jól gondolom, hogy az utángyártott is bőven jó lehet pótakkumulátornak? Van e esetleg bármilyen kockázata, veszélye töltéskor a gépre nézve egy ilyen utángyártott akkunak?

Köszönöm a véleményeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#62631) vendingo válasza Azurooandrew (#62630) üzenetére


vendingo
veterán

19 ezer... Vicces. Ennyit nem ér, reális ára 4-5-6 ezer lenne.
Én vennék aliról, vagy itthonról egy UGY. akkut.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62632) expo válasza Azurooandrew (#62630) üzenetére


expo
tag

Utángyártott, főleg tartaléknak.
A Sony hasonlóan elmebeteg módon áraz. Én is utángyártottat vettem - mondjuk nem az Aliról, de a német Amazon gyorsan hozta.

(#62633) Gyöször válasza Azurooandrew (#62630) üzenetére


Gyöször
senior tag

Egyébként rendszeresen kifutsz az energiából? Enyémmel 4 napos kirándulást végigfotóztam, és nem emlékszem, hogy töltöttem volna.
Sony kamerámba akartam venni tarcsiba, aztán rájöttem, hogy azzal is kibírok mindent amit kell, így nem vettem, ne avuljon. Majd most kell mert 5 éves és a gyárija kezdi bedobni a törölközőt, de biztos, hogy valami utángyártott, egyébként jónevű darabot fogok keresni. Így az utángyártottat gondolom jó ötletnek, ha úgy döntesz veszel.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62634) Dr.NX válasza Azurooandrew (#62630) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Elég sokan használnak utángyártottat, köztük én is.
Ugy.-ból is vannak "márkásabb", ismertebb, bevált darabok.
Most így hirtelen a Patona jut eszembe.

Elfogadom a sütiket.

(#62635) deny330 válasza Dr.NX (#62634) üzenetére


deny330
aktív tag

Patona aksikat én is tudom ajánlani. Nekem az RX100-hoz van 3db + 1 gyári Sony, és a Patona aksik még kicsivel többet is bírnak. 1 aksival kb 280-310 kép szokott kijönni, még sosem fogyasztottam ki 2 és fél aksinál többet.

(#62636) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Szeretném megköszönni az eddig reakciókat és véleményeket nektek. :R

(#62631) vendingo – Teljesen egyetértek, valóban ez lenne a reálias ár.
(#62632) expo - Igen, szándékaim szerint után gyártott lesz és egy pesti üzletből szerintem - DMW-BLG10E 7.2V 940mAh
(#62635) deny330 – Köszönöm, találtam is ilyet, bár kicsit távol van tőlem a személyes átvételhez.
(#62634) Dr.NX - Köszönöm szépen, ezen infó tudatában konkrétan rá is kerestem

[link] - kicsit messze van nekem az átvételhez, de valóban korrekt az ára.

[link] - ez a hely nekem könnyebben elérhető, és ez kicsit nagyobb is: ha jól látom 940mAh-es szemben a 770mah-val.

(#62633) Gyöször - Ha szabadtéri a túra akkor nálam tud kb. 2,5 napot, de ha város látogatáson vagyok, akkor ez érezhetően kevesebb: egyrészt többet fényképezek ilyenkor, ám szerintem a fő ok, hogy sokat használom oda-vissza a zoom-ot pl. homlokzati díszítőelemek vagy távolabbi/magasabban elhelyezkedő objektumok pl. szobrok kapcsán. Ilyenkor érezhetően gyorsabban merül az akksi, plusz ha sok az ember, nagyobb a tömeg vagy tömegközlekedés használatakor többször kapcsolom ki illetve be amikor elteszem vagy újra előkerül a gép. Ilyen kondíciók mellett kb. azt a napot egészben "lehozza", és a nap végére egy piros egység marad, és én pont erre a helyzetre szeretnék egy „cserejátékost” ;-)

(#62637) Chaser


Chaser
titán

ár/értékben hol helyezkedik el a sony rx 100 mark VI a hasonló árban levő kompaktokhoz képest? - 300-320e ft -
vagy kérdezhetném úgy is, ennyiért van-e jobb kompakt újan?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62638) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Sziasztok! Kinéztem magamnak a DSC-RX100 III-at. Paraméterek teljesen megfelelnek. Annyi kérdésem lenne, hogy érdemes ebben az árban (180e) bármi máson is elgondolkodnom?

(#62639) Permet Elek válasza impmammuth (#62638) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Én ránéznék a Panasonic DMC-LX100-ra.

(#62640) expo válasza Chaser (#62637) üzenetére


expo
tag

Nincs igazából hasonló készülék a piacon. Kompaktból ez (illetve a következő, a mark VII), a csúcs, ilyen átfogással, képminőséggel és szolgáltatásokkal.
Más kérdés, hogy nagyon húzós az ára.
https://www.dpreview.com/reviews/sony-cyber-shot-dsc-rx100-vi-m6/9

SZERK: most nézem, ezt te árulod.
https://hardverapro.hu/apro/sony_dsc-rx100_mkvi_3_hetes_100_ujszeru_garancia/friss.html
Ezt valahogy kifelejtetted a hozzászólásodból.

impmammuth:
Felhasználástól függ, alternatíva még a Panasonic TZ100 (más néven ZS100), lásd a felső linken. A hosszabb zoomért cserébe kisebb fényerő.
Elektronikus kereső nélkül: Panasonic LX15 (más néven LX10) és a cikkben említett Canon is.

Magánvélemény: újonnan 180 elég durva ár az RX100 III-ért, a használt RX100 III/IV gépek 80-120 környékén mozognak.
És egy LX15 szakboltból beszerezhető 85 ezerért használtan.

[ Szerkesztve ]

(#62641) Chaser válasza expo (#62640) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, érdekelt hogy hol helyezkedik el a ranglétrán, ilyen téren nincs semmi tudásom
a hirdetést ma raktam fel, a hsz-t tegnap írtam :) ma döntöttem el h eladom, mert úgy sem fogom használni
2020-10-14 11:26 a feladás időpontja, szóval nem, nem felejtettem el mondani ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62642) -szabi- válasza expo (#62640) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Nekem LX15 fényképezőm van.
Videózásra is használom.
4k felvételnek szűkebb a látószöge és ilyenkor félvétel közben fotózni sem lehet.
Ha ez szempont akkor ezzel számolni kell.
Ráadásul én a képminőségtől sem vagyok hasra esve látványosabb előrelépést vártam.
üdv

(#62643) expo válasza -szabi- (#62642) üzenetére


expo
tag

Szia,
a kérdezett RX100 III-ban nincs ilyen gond, mert nem tud 4K felvételt :)
A IV már igen, ott enyhe crop, szemben az LX15 masszív vágásával.

Képminőségben mihez képest nincs látványos előrelépés? Én egy 1/1,7-es érzékelőjű kompaktról léptem az 1"-re, szerintem nagy ugrás (raw-ban aztán főleg).

(#62644) -szabi- válasza expo (#62643) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Egy Nikon 7900 kompakt kamerát (1/1.8" szenzor) cseréltem.
Előrelépés de nem olyan átütő, mint vártam.

Videós része a nagy crop miatt bosszantó, közelikre szinte alkalmatlan.
A fókusza lassú videó alatt főleg.
Nézz rá erre a képre, mire megfogta a fókuszt és fényképezni tudtam a cica már rég bemozdult és a feje nincs is fókuszban.
Természetfotózásnál is készítek adott témáról vagy 10-15 képet és örülők ha legalább eggyel elégedett vagyok válogatásnál.

Tervezem már összehasonlító képeket, mert elmúlt pár évben régit nem használtam és lehet csak az emlékek szépültek meg.
üdv

(#62645) Permet Elek válasza -szabi- (#62644) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Lehet hozzá kéne szokni, hogy a rekeszt verőfényes napsütésbe visszavesszük 1.4-ről. De ez csak 1 tipp.

(#62646) impmammuth válasza expo (#62640) üzenetére


impmammuth
csendes tag

Igen, szerintem is rohadt drága....ezért nézelődök egy ideje. Használtan sokkal jobb az ár, csak kicsit fosok, hogy belenyúlok valami lepukkantba.

(#62647) Permet Elek válasza impmammuth (#62646) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Gari és kor ismerete nélkül, bármikor. Az exposzám se ad teljes képet. És a használat módjáról se.

(#62648) -szabi- válasza Permet Elek (#62645) üzenetére


-szabi-
őstag

Azért használom P módban, hogy a gép válassza ki a megfelelő paramétereket.

(#62649) expo válasza -szabi- (#62644) üzenetére


expo
tag

Nálam is képben volt az LX15 , úgyhogy akkor elolvastam a fellelhető teszteket róla. Az autófókuszra egyáltalán nem volt panasz, a videó kivételével.
Nem mellesleg érintőképernyős (nem úgy, mint az RX100 I-V), ami külön segítség a fókuszálásnál.

Érdemes az AF beállításokat átnézni.

Amit Permet Elek is említ, valószínűleg megállja a helyét Teljesen nyitott blendével (1.4) gyengébb, lehet mint mondjuk 1.8-on. De ez nem indokolná e sokkal gyengébb képeket.

Az elrontott képek többsége user error, nem a gép "hibája". Így van ez nálam is, termelem a selejtet bőven.

A P mód nem csodafegyver. Elvárnánk a géptől, hogy helyettünk találja ki, hogy lesz jó a kép - na ez még nincs itt (a mobilok AI rendszerei próbálják ezt több-kevesebb sikerrel elérni).

A belinkelt kép exif adatai nem elérhetők. De az biztos, hogy erős szembefényben készült, mozgó célpontról és tág rekesszel. Ez a kép, ha szagot fogott volna az AF, se lett volna jó.
És ilyen körülmények között azért elvérzik a gépek nagy része.
____

impmammuth: megértem. Magánszemélytől én sem mertem venni, pont ezért (bár a külsőből lehet következtetni a használatra).
Használtcikk kereskedésből, valamennyi garanciával, számla ellenében viszont igen.

(#62650) -szabi- válasza expo (#62649) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem tudtam, hogy használt képfeltöltő törli az exif adatokat.
Melyik oldalt ajánlod képfeltöltésre?
A hajszálpontos fókusz üzemmódot használtam.
A többi AF gyorsabb de a cica állandóan mozgott így azok meg nem akarták eltalálni hová is kell a fókusz a képen.
Az intelligens üzemmódját nem használom mert azon felül, hogy automatikusan beállítja a paramétereket, megpróbálja felismerni a fotózott témát és ilyenkor a színekhez is hozzányúl.
Ebben a P módban nem témázik és engedi, hogy változtassak a paramétereken majd a többi paramétert meg hozzáigazítja.
Nekem ez jobban tetszik a semleges vagy természetes színekkel mint az intelligens mód.
Persze ez nem változtat azon, hogy sokszor vagyok elégedetlen a képekkel.

Arra nem emlékszem, hogy a régi gépemnél is ennyire elégedetlen voltam. Ezért van talán kissé csalódottság a hangomban.
Lehet az idő szépíti az emlékeket vagy alacsonyabb volt az igényszintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.