Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63101) kovisoft válasza padi68 (#63100) üzenetére


kovisoft
őstag

Azt is tegyük hozzá, hogy az FZ300 fényereje végig f/2.8-as, míg az FZ82 fényereje csak f/5.9 tele állásban, azaz egyrészt jóval sötétebb, másrészt diffrakció határolt, vagyis nem képes az optika akkora felbontásra, mint a szenzor.

(#63102) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Lányomnak gondolkodunk egy fényképezőgépen.
Jelenleg egy Samsung A40 -s mobillal csinál képeket

- A fényképezőgépre szánt összeg? (Max. és nagyon max.). Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új, max 75k

- Felhasználási terület? természeti képek, naplemente, nyaralás, kirándulás, inkább kültér

- A képminőség az elsődleges vagy inkább a zoom és univerzális használat? képminőség

- Méret mekkora legyen? Zsebre vágható vagy a nyakbaakasztós "bridge" kinézet preferált? Lehet nyakbaakaszthatós is

- Videó mennyire elsődleges? (pl. vlogolásra kell) Full HD videó elég lenne

- Érintőképernyő, felhajtható kijelző, átnézeti kereső szükséges? nem

- Egyéb kívánság, speciális igények? jobb, szebb képet tudjon, mint a mostani mobiltelefonja

:R

(#63103) sith7 válasza sith7 (#63102) üzenetére


sith7
nagyúr

100K :R

(#63104) Dr.NX válasza sith7 (#63103) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Újat ennyiből nem lehet venni manapság, legalábbis olyat nem, ami jó képminőséget ad.
Használt újszerűből LX15 vagy LX100, amit érdemes venni, hardveraprón van egy most LX100 110e-ért.

Elfogadom a sütiket.

(#63105) sith7 válasza Dr.NX (#63104) üzenetére


sith7
nagyúr

köszönöm a választ

[link] ezzel sem tudna jobb/szebb képet csinálni, mint a mobillal ? :F

(#63106) kovisoft válasza sith7 (#63105) üzenetére


kovisoft
őstag

Az A40-ben egy fényerős (f/1.7) optika van, a szenzorméret pedig 1/2.8", ha jól látom. Ezért a gyenge fényerejű 1/2.3" szenzoros gépek maximum zoomban lesznek jobbak nála, de a zoomot leszámítva nem várhatsz el tőlük jobb képminőséget.

Ha jobb képminőséget akarsz, akkor az 1" szenzormérettel rendelkező gépek között kell keresni, de sajnos ahogy nézem, ezek most teljesen kikoptak a 100-150 ezres ársávból, ezért jelenleg csak használtan lehet beszerezni ennyiért.

Ha viszont mindenképpen a zoom számít, akkor tulajdonképpen bármelyiket vehetitek, amelyik szimpatikus, képminőségben nem lesz köztük komoly eltérés, legfeljebb kiegészítő funkciókban fognak eltérni. De ezek elvéreznek gyenge fényviszonyok között, ezért itt nincsenek is az ajánlott gépek között.

(#63107) sith7 válasza kovisoft (#63106) üzenetére


sith7
nagyúr

mondanám, hogy értem, de nem értem :P

mi az , hogy "ha a zoom" számít ? :F

(#63108) kovisoft válasza sith7 (#63107) üzenetére


kovisoft
őstag

A jó képminőséghez ezek kellenek:
- fényerős objektív, hogy sok fényt gyűjtsön össze adott idő alatt (akkor is, ha kevés a fény, pl. szobában vagy erdőben vagy szürkületkor)
- nagy szenzor, hogy zajmentes képet kapj (akkor is, ha a kevés fény miatt fel kell tolni az ISO értéket)

Amit linkeltél, az egy csilliószoros 40x-es optikai zoommal rendelkező (de kis szenzoros) gép. Ezért gondoltam, hogy inkább nagyobb zoommal rendelkező masinát keresnél. A nagy zoom viszont inkább rontani szokott a képminőségen. Az átlagos fényképezőgépek 3x körüli optikai zoomot szoktak tudni, ez az a tartomány, amit még relatíve olcsón és relatíve jó minőségben el tudnak készíteni. De sajnos most 3x zoommal sem kapható újonnan normális gép 100 ezer körül. Ha jól látom az árukeresőn, akkor most valahol 170 ezer körül kezdődnek az 1" szenzoros kompakt/bridge gépek.

(#63109) sith7 válasza kovisoft (#63108) üzenetére


sith7
nagyúr

értem, köszönöm, akkor ez felejtős :R

(#63110) padi68 válasza Dr.NX (#63104) üzenetére


padi68
senior tag

nekem volt LX100--> 2x ment vissza szervízbe mert beragadt az objektív fél úton, vagy ki sem jött.

Mindezt úgy, hogy minden kütyümet úgy adom el, mintha új lenne( mindenre úgy vigyázok, mint a hímestojás...)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#63111) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Jelenleg kompakt gepek kozott mi a leginkabb ajanlott 200-250e HUF kozott? Leginkabb uj (akar magyar, akar nemet/angol beszerzes is jatszik, mert van aki elhozza, netan amazon is jo), de garis hasznalt sem baj.
Szempontok nem igazan vannak, inkabb annyi, h F1.8 vagy nagyobb fenyero. Zoom nem fontos, forgathato kijelzo sem, talan ha mikrofont lehet radugni, az elony.
A legfontosabb, h a leheto "legszebb" kep essen ki belole a "POINT'N'SHOOT" felhasznalast tekintve.

(#63112) attiati


attiati
veterán

Az mitől van, hogy Sony RX-100 körbetekerős funkciógombja akad, lassan fordul?

Most tekerni sem tudom, utána meg teljesen elindul. Valami leblokkolja fizikailag?

Ez valami mechanikus cuccot teker a lencsében? Vagy valami hibája van a gombnak? Ha igen, akkor hol tudják javítani?

[ Szerkesztve ]

(#63113) kovsol válasza attiati (#63112) üzenetére


kovsol
titán

Funkció gombnak semmi köze a lencséhez.
Az lehet, hogy szennyeződés került be alá.

May the Force be with you!

(#63114) attiati válasza kovsol (#63113) üzenetére


attiati
veterán

és milyen műhelyben javítanak ilyet?

gondolom nulla barkácsérzékkel nem érdemes szétszedni

(#63115) zolikaDB válasza zolikaDB (#63111) üzenetére


zolikaDB
veterán

UP!

(#63116) Dr.NX válasza zolikaDB (#63115) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

DOWN!

Elfogadom a sütiket.

(#63117) attiati válasza Dr.NX (#63116) üzenetére


attiati
veterán

mármint drága, vagy olcsó?
(nem vagyok képben)

(#63118) Dr.NX válasza attiati (#63117) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Drága.
2020-ban összesen 6 kompaktot jelentettek be, mind rétegtermék.
2021-ben 1-et.
[link]

Elfogadom a sütiket.

(#63119) zolikaDB válasza Dr.NX (#63116) üzenetére


zolikaDB
veterán

Yayy.
Azért köszi.
Méretét kivéve ezek nem lesznek akkor A6000 + Sigma 16/1.4 verők úgy általában?

(#63120) attiati válasza Dr.NX (#63118) üzenetére


attiati
veterán

Most néztem, egy sérült, alkatrésznek árult RX100 134 EUR-ért ment el aukción.
WTF

(#63121) eventus


eventus
veterán

TZ100 utan FZ1000ii a kiszemelt. G3X regebbi, de ott vonz az idojaras allosag, akarcsak az rx10 iv-ben. Utobbira a mastercard sem eleg :)) Tudok ajanlani meg, ami birja a cseppeket? Koszonom.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63122) vond válasza eventus (#63121) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha az FZ1000 II méret is belefér, akkor G80 + 14-140 III. Ha több pénzed van, lehet a váz G9 is. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#63123) eventus válasza vond (#63122) üzenetére


eventus
veterán

Megneztem koszonom, de 20 mpx ala nem mennek. G9 mar sok.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63124) vond válasza eventus (#63123) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Van G90 és GX9 is. Nem mintha olyan sokat számítana az a 3-4 MP, legalábbis nekem. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#63125) eventus válasza vond (#63124) üzenetére


eventus
veterán

Hat igen, de itt mar vagyon a zoom. Tavaly kanyavari szigeten ereztem keves 10x, de cserelheto obival nem az bukszam. Reszletek, nagyitas miatt nem mennek 20 mpx ala.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63126) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok, Canon Powershot G1X MarkIII gépről mi a véleményetek? Régebben egy pár évig sokat fotóztam (Nikon D3200, majd D7100, és kitobik, majd Sigma 17-70, Tami 18-200 utazós, 50/1,8 volt a szett), de aztán elmúlt a lelkesedés és eladtam mindent. Most gondolkozom, hogy vennék egy gépet újra, de nem akarom, hogy nagyon pénznyelő hobbi legyen (már van másik :U ) és ezért a cserélhető obis gépek világát kerülném, annak érdekében, hogy ne kísértsen a sok fényerős fix obi. :D
Így találtam most használtan ezt a gépet, APS-C szenzorral elég jónak tűnik, de nem vagyok otthon a kompaktok világában és teljesen lemaradtam az elmúlt 2-3 évben, ezért érdeklődnék.
Elsősorban utazáshoz, kirándulásokhoz, streetfotózáshoz használnám, portré/makró nem jellemző de nem is várom egy ilyen géptől hogy jó legyen rá. Azért kicsit olcsóbban nézegetem még a MFT világot, Pana GX80, G80 esetleg, vagy Olympus OM-D EM10 MII, azokhoz képest ez a Canon képminőségben, kezelhetőségben hol helyzekedik el?
Köszönöm előre is! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#63127) expo válasza itouchfan (#63126) üzenetére


expo
tag

Attól sok függ, mennyi használtan.

Igazából nehezen értékelhető. Van akinek bejönnek a pro érvek, van akit meg a kompromisszumok riaszthatnak el.
Lásd dpreview:
https://m.dpreview.com/reviews/canon-powershot-g1-x-mark-iii-review/7.amp

Méretre is határeset, ehhez már kabát zseb kell. Viszont jóval laposabb, mint az apsc, mft vetélytársak.

Fényerőben sokat nem nyújt, cserébe még kicsi is az átfogása. Ha meg tudsz ezzel barátkozni, jó lehet.
És ha ki akarnád váltani mft, apsc vonalon, fényerőben ott sem lennél előrébb. Átfogásban igen, az is egy szelmpont. Akkor viszont méretben lépsz felfelé.

Gondolkodós, az ár dönthet :)

(#63128) itouchfan válasza expo (#63127) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi. 220 amúgy, de elbizonytalanodtam eléggé.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#63129) eventus válasza vond (#63122) üzenetére


eventus
veterán

RX10 IV lett.. alig használtan megcsíptem egyet, nem mintha sok lenne belőle. Tetszik, megvan benne minden ami kellett :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63130) vond válasza eventus (#63129) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó fényeket!

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#63131) expo válasza itouchfan (#63128) üzenetére


expo
tag

Nem egyszerű és az ára sem segít :)

A Dpreview jól összeszedte:

"Depending on your shooting, there are cameras based on 1"-type sensors that can offer both better noise performance and depth of field control than the G1 X III based on light levels and chosen focal length. Even taking the sensor size into account, Canon's own (less-expensive) G7 X Mark II offers the user a similarly shallow depth of field at the wide end, and even shallower at 72mm and beyond."

"Unfortunately, despite its premium pricing, the G1 X III is only about as capable as any of Canon's entry-level interchangeable lens cameras with a kit zoom. And on those cameras, if you want to swap the kit lens with something else, well...you can. On this PowerShot? You can't."

Az 1 inches érzékelő + fényerősebb objektívek közül ennyiért elérhető az Sony RX100 sorozat (IV-től felfelé) vagy van Canon is, ami jóval kompaktabb.

Érdemes lehet ezt is elolvasni:
Best compact zoom cameras in 2021: Digital Photography Review (dpreview.com)

Méretben feljebb lépve a cserélhető objektívesek világába jutsz, de azt meg jól ismered.

(#63132) eventus válasza vond (#63130) üzenetére


eventus
veterán

:R

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63133) HThomas válasza expo (#63131) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

"the G1 X III is only about as capable as any of Canon's entry-level interchangeable lens cameras with a kit zoom"
Ezzel azért vitatkoznék, a kit zoomok tipikusan nem 2.8-ról indulnak.

Én is szemeztem ezzel a Canonnal, ami szerintem tök jó plusz a konkurenciához képest, az az időjárásállóság. Nekem jó alternatívának még a Panasonic LX100 II tűnt, az fényerősebb, viszont nem időjárásálló.

(#63134) expo válasza HThomas (#63133) üzenetére


expo
tag

Igen, elég gondolkodós, sok szempontból.

A DP ismertetőben arra gondolhatott a költő, hogy az objektív közelebb áll a 1:3.5 kezdő fényerejű apsc kit lencsékhez (2/3 fényérték különbség) mint az 1 colos / MFT gépek 1.8 vagy akár 1.4 kezdőjéhez 1 1/3, ill. 2 FÉ). Tele oldalon pedig 2 FÉ a differencia a 2.8-as kompaktok és 5.6-os G1X között.

(#63135) HThomas válasza expo (#63134) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Igen, csak mondjuk 24mm-en 2FÉ-t nyersz az 1.4-es blende miatt, viszont pl 1"-os szenzor esetén több mint egy FÉ-et veszítesz a kisebb szenzor miatt (nagyobb zaj azonos ISO-n).
[link] itt a legutolsó képen az FF-ekv összehasonlításon látszik, hogy igazából 40-mm alatt kb ugyanott vagy, mint a konkurencia, ráadásul dinamikában jobb a nagyobb szenzor. Jó áron szerintem elég ütős ajánlat az a Canon.
És az is látszik, hogy az LX 100 kb ver mindent, ebben a tekintetben az egy durván jó gép.
Ha nem a méret a fő szempont, akkor szerintem megéri a nagyobb szenzort választani.

(#63136) expo válasza HThomas (#63135) üzenetére


expo
tag

Ez benne a csapda, ami körül szaglászunk ugye :)

Mert egyes elemeiben jobban teljesít az 1 inches kompaktoknál, máshol csak elméleti a szenzor előnye, méretben viszont kompromisszum.

Bonyolítsuk tovább.
https://www.dpreview.com/articles/8432414091/powershot-shootout-canon-s-g1-x-iii-and-g7-x-ii

Ha van hasonló árban LX 100 II, én is azt választanám (persze ha beférne a zsebembe ;]).

(#63137) sisi22


sisi22
tag

Udv, egy gyors kerdesem lenne, mennyire valtozott a helyzet.

Ugy 15 eve kaptam ajandekba egy kompakt digitalis fenykepezogepet, aminek talan 15-20-szoros zoomja volt, es kozeli kepeket is lehetett csinalni, elvezettel fotoztam a fuben megbuvo saskakat es tarsaikat, ha hagytak magukat. Ha nem, akkor rossz kep lett, amit gyorsan toroltem.

Talan negy honappal kesobb a gep zoom-ja bedoglott, garanciaban kicsereltek. Buta fejjel par honapig nem hasznaltam, csak nyaron, es amikor hasonlo hiba miatt visszavittem, mar kozoltek, hogy lejart az egy eves garancia. Akkor mondtak, hogy ezek a gepek gyerekeknek valok, nem birnak sok exponalast, ha sokat fotozok, akkor DSLR-rel kell kezdenem.

Most ismet kacsingatok ilyen zoom-os kompaktok fele, de ha ezeknek is csak par ezer kattintas az elettartama, akkor nem biztos, hogy erdemes veluk foglalkozni.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#63138) Dr.NX válasza sisi22 (#63137) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Persze minden készülék elromolhat, előfordulhatnak típushibák, stb. de alapvetően nem mondanám, hogy ez a jellemző.
Dzsunka gyártótól ne vegyél semmit, egyébként is manapság kb. 3 gyártótól választhatsz (Sony, Panasonic, Canon).
Nagyobb gond az, hogy kihalóban a kompaktok piaca, több éves modelleket lehet csak kapni horror áron.

Elfogadom a sütiket.

(#63139) sisi22 válasza Dr.NX (#63138) üzenetére


sisi22
tag

Azt honnan lehet tudni, hogy egy gepnek "hany kattintas" az elettartama?
Ahogy kozben olvasgattam, a DSLR-eknel is ugyan ez a helyzet, nem lehet par millios kepre szamitani, pedig naluk gyakori a 9-25 kep keszitese, hogy biztosan legyen egy jo koztuk.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#63140) HThomas válasza sisi22 (#63139) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Egy átlag DSLR-nél a zárat tipikusan 100-200 ezer expozícióra tervezik. 10 év alatt az havi kb 1000 kép, hobby felhasználásra nem gondolom, hogy ez kevés lenne. De annyi idő alatt rendszeresen használva amúgy is leamortizálódik az egész cucc, de odafigyelve azért 5-10 évet simán kibírnak.

A kompaktoknál probléma lehet a motoros zoommechanika, amit folyton ki/be tologat minden ki/bekapcsoláskor, de szerintem most nem is nagyon kapható olyan gép, ahol kézzel tudsz zoomolni.

(#63141) sisi22 válasza HThomas (#63140) üzenetére


sisi22
tag

Ket hete voltam egy muzeumban, harom ora alatt 400 kepet csinaltam a mobillal, hogyha egy-ket ev mulva ismet bejutok, mar keszulni tudjak, mit es hogyan fotozzak.

Egy ismerosom dslr-t hasznal, egy tancos bulin ello tobb szaz kepet, mert 5-9 expoziciot hasznal, ahogy korabban irtam, ugyhogy a 100ezer expozicio az nalam max. 2 evet jelent, foleg, ha beindul az utazas ismet es vegre fenkepezogeppel megyek. ;)

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#63142) HThomas válasza sisi22 (#63141) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Igen, de gondolom nem mész minden nap múzeumba :)
Aki minden nap rendezvényt fotóz, a megint egy másik történet, ők sűrűbben cserélik a gépet és jó esetben van tartalék vázuk.

A lényeg, ahogy a Topikgazda is írta fentebb, azért bírják ezek a cuccok, nem kell emiatt aggódni.

(#63143) zsoltzsolt válasza sisi22 (#63141) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Napi közel 150 fotót készítesz? Minden egyes nap? Akinek nem ez a munkája, azért az nem a szokásos felhasználás. Valami verseny ez? :)

[ Szerkesztve ]

(#63144) HThomas válasza padi68 (#63110) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

És meg tudták csinálni? Nekem ugyanez volt, a harmadik után elálltam a vásárlástól. Nem tudtam eldönteni, hogy gyári hibás, vagy egyszerűen csak szar az objektív szigetelése és a bele kerülő kosz kinyírja.

Épp ez tántorít el attól, hogy megvegyem az LX100 II-t, mivel tök ugyanaz a konstrukció. Így most a G1X MarkIII a kiszemelt helyette, de még nem szántam rá magam a vásárlásra.
Kicsit bízom abban is, hogy 2022-ben talán kijön 1-2 friss csúcskompakt és nagyobb lesz a választék.

(#63145) sisi22 válasza HThomas (#63142) üzenetére


sisi22
tag

Peldanak irtam, olyan helyre jutottam be, ahova nehany eve nehez bejutni, es csak harom ora volt ra, hogy elerjem a buszt, igy rohanvast mentem korbe es fotoztam mindent, mert nagyon nehez ott fotozni, ellenfeny es csillogas mellett szurkeseg es alulvilagitottsag van, mashol reflektorok, raadasul nagylatoszogtol kezdve teleig kellene jo optika, vakuval csak a nehany meteren beluli targyakat lehet fotozni, de problemas a csillogas es ellenfenyek miatt, allvany hasznalataval rengeteg ido megye el, egy teljes napra szukseg lenne fotozashoz, es akkor meg ott a tomeg is - szoval, borzadaly fotos szempontbol.

Remelem, ket even belul sikerul majd visszamennem, addigra talan sikerul megtanulnom jol fotozni es lesz megfelelo felszereles is.

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#63146) Neck válasza sisi22 (#63145) üzenetére


Neck
veterán

Régebben én is ezt toltam. Aztán rájöttem, ha fotókon akarom megnézni a múzeumot, akkor felkeresem a weblapjukat, vagy a FlickR-t, ahol nálam jobban már lefotózta valaki.

Én a helyedben inkább eltettem volna a gépet, és megcsodáltam volna élőben a kiállított tárgyakat.

És ezt minden bántás nélkül, őszintén mondom. Én is voltam régen olyan múzeumban, amit szétfotóztam, de a mai fejemmel már bánom, hogy nem bámészkodtam inkább.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63147) Dr.NX válasza Neck (#63146) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

+1
Bár pár kép azért szokott kelleni, hogy segítsen felidézni az emlékeket.

Nálam ilyen volt az állatkertben fotózás. Rácson, plexin, stb.-n keresztül.
Tisztára Máté Bencének érzi magát az ember közben. :DDD
Akkor van értelme, ha pl. a gyereket/párodat fotózod, amint eteti a zsiráfot, az más. Esetleg fókashowról, állatetetésről kis videó.

Elfogadom a sütiket.

(#63148) zolikaDB válasza Dr.NX (#63147) üzenetére


zolikaDB
veterán

Valamennyi igen. Emlékek.
De azt sose értettem, hogy Rúzsa Magdit a kijelzőn (állítva!!!) keresztül nézni 45 percen át.

(#63149) asdf_ válasza zolikaDB (#63148) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, ezt mondjuk sosem értem, hogy hogyan képes valaki elmenni egy koncertre, és 1, 1,5-2 órán keresztül tartani egy telefont és felvenni az egész koncertet.
A másik énem viszont néha k**ra megköszöni, amikor egy kulturált minőségű ilyen videó felkerül a netre egy olyan külföldi koncertről, amire esélyem sem volt elmenni, vagy épp elmentem arra a turnéra valahova, és jó újraélni (mert ugyanaz a műsor, amit láttam). Olyanról már nem is beszélve, hogy vannak/lesznek olyan előadók, akiknek egy koncertjét látni a fél vesémet odadnám, de soha nem lesz meg, mert amerikába kéne menni érte, időközben megszűnt a zenekar vagy akármi. Vagy vannak olyanok is, ahol azon az egy koncerten valahogy nagyon úgy álltak a csillagok és egy különleges, nagyon jó előadása született egy dalnak, és az azért tök jó, ha egy ilyet meg lehet nézni utólag (van mondjuk egy ilyen kedvencem, 10+ éves videó, talán 480p, -ausztál előadő, ennyit arról, hogy mennyi esélyem lett volna belefutni élőben bármikor is-, túlvezérelt hanggal , és mégis visszajárok rá, mert egy nagyon különlegesre sikerült előadást sikerült valakinek felvenni).

(#63150) zolikaDB válasza asdf_ (#63149) üzenetére


zolikaDB
veterán

Attol, h ez jo es igaz, es hasonloan erzek, még akkor sem ertem a jelenseget :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.