Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63251) Yasofix


Yasofix
csendes tag

Sziasztok!

Kislányomnak (10 éves) szeretnék karácsonyra fényképező gépet ajándékozni.
Elkezdte őt érdekelni, így erre esett a választás.
Mit tudnátok ajánlani ilyen kezdő jelleggel?
Ár.: 40e körül

Köszönöm előre is!

(#63252) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

Tudom írjátok a topic elején, hogy a 200k feletti gépekről nem írtok itt mertazokat már nem kezdők használják de megpróbálom, aztám max átküldtök egy másik topicba.

Szóval, új gépre lesz szükségem, főleg parfümöket, tájakat szeretnék fotózni. A videó annyira nem fontos így értelemszerűen. 400k körül gondoltam venni egy jobb gépet ami egy jó ideig kitartana.

Köszi előre is

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#63253) Dr.NX válasza Yasofix (#63251) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szia!
Új gépet nem tudunk ajánlani ennyiért.
Használtan valamelyik korábbi csúcskompakt vagy MILC jó lehet.

Elfogadom a sütiket.

(#63254) Dr.NX válasza mufi (#63252) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mindenképpen kompaktot szeretnél?
Ennyiért már egész jó MILC-et is kapni. A kompaktoknak brutálisan felment az áruk, egészen régi modelleknek is. Amit írtál felhasználás, arra mindegyik gép jó.
Sony DSC-RX100 Mark VI vagy Canon G7X III jó lehet, de ennél olcsóbban is van jó gép, Panasonic LX15 vagy LX100.

Elfogadom a sütiket.

(#63255) Yasofix válasza Dr.NX (#63253) üzenetére


Yasofix
csendes tag

Szia!

Lehet használt is.
Típust tudnál mondani?

(#63256) HUNMazsi


HUNMazsi
csendes tag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlás előtt állok és első sorban egy MILC típusú gépre gondoltam.

Első sorban hobbi fotózásra és csillagászati távcsövemhez csatlakoztatva tervezem használni. Szeretném ha a gép éjszakai viszonyok között is jól teljesítsen.

Olyan fényképezőgépet keresek első sorban amihez jár alapból elfogadható objektív (kit). A keretem kb 250.000 Ft.

Ez lenne az első fényképezőgépem, előtte telefonnal fotóztam csak.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#63257) Dr.NX válasza HUNMazsi (#63256) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

(#63258) madmike


madmike
őstag

Sziasztok,

Valami kompakt gép vásárlása előtt állok. Használtak között bogarászok.
RX100-akat nézegettem elsősorban. Hírdetnek itt az aprón egy Mark IV-et.

[link]

Van valami védő üveg ragasztva az objektív elé. Ez nekem nem valami szimpatikus. Szerintetek ez ronthat a képalkotásán? Vajon eltávolítható nyom nélkül?

RX100-on túl miket érdemes még 100k környékén nézegetni?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#63259) _csocso_ válasza madmike (#63258) üzenetére


_csocso_
senior tag

Írtál neki, onnan tudod? Mert a hirdetésből nem derül ki semmi ilyesmi a védőüvegről. Vagy mire gondolsz? Amúgy valóban nem rossz választás.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63260) madmike válasza _csocso_ (#63259) üzenetére


madmike
őstag

A fotókon látszik. Írtam neki, annyit írt, hogy valami speciális erre való ragasztóval lett felragasztva.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#63261) _csocso_ válasza madmike (#63260) üzenetére


_csocso_
senior tag

Lehet, hogy rossz hirdetést nézek, de az objektív sehol nem látszik a képeken. Vagy azóta lekerült az oldalról. Én valóban nem tennék rá semmit. De lehet, hogy olyasmi, mint amit a telefon kamerára is szoktak tenni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63262) madmike válasza _csocso_ (#63261) üzenetére


madmike
őstag

Ha jót linkeltem volna, akkor jót néznél :DDD

Szóval nem Hardvaraprós, hanem Jófogásos.

[link]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#63263) _csocso_ válasza madmike (#63262) üzenetére


_csocso_
senior tag

Valóban ott van, és max az objektív peremén lévő feliratok sérülhetnek, ha leveszed. Mivel a frontlencse és az üveg között ott az objektív védő redőny, így semmi közük egymáshoz. Viszont hardveraprón nincs ilyen, vedd azt, ha zavar.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63264) madmike válasza _csocso_ (#63263) üzenetére


madmike
őstag

A hardveraprós közben mégsem akarja eladni...

Szeretném a napokban letudni a vásárlást.
Fontos a kompakt méret, kis súly, első sorban terep kerékpározásnál vinném magammal. Emellett szempont, hogy minimális fénynél is lehessen vele vállalható képet készíteni, mivel gyakran megyek hajnalban, este is bringázni.

RX100 MK3-4-ből nem találok olyat amit jó szívvel megvennék, így már MK1-eket is nézegetek. Továbbá egy LX7 került még képbe Előbbinél a kevésbé fényerős objektív, utóbbinál a kisebb szenzor ami kevésbé szimpatikus.
Szerintetek ezek is jók lehetnek? Vagy G9x? Esetleg valami más?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#63265) vicka7


vicka7
friss újonc

Kérlek, segítsetek egy picit...
20 éves lányomnak keresek egy 150-200 eFt közti kompakt új gépet. Szeretne vele videózni is. Elsősorban a hétköznapokban használná, amikor a barátaival van vagy a városban sétál. De nem lenne baj, ha egy sportrendezvényen egész jó minőségű videó készülhetne. Nem vlogolna vele. Zsebrevágható méretű kellene, nagyobb van neki, de nem szeretné mindenhova azt cipelni. Felhajtható kijelző fontos lenne selfie/selfievideó miatt (gondolom, anélkül nem lehet). Érintőképernyő nem létkérdés.
Látom, hogy az árak az egekben és több éves modellek vannak jellemzően. A Canon PowerShot G7X Mark II-t nézegettem, de több negatív dolgot olvastam róla, illetve elég nehéz megtudni, pontosan mit is vásárol az ember és milyen plusz költségekkel kell még számolni. Az aksija elvileg 200 kép készítését bírja, de nem tudom, mi a helyzet akkor a videókkal. Na, hát csak ennyi problémám van. Köszönöm, ha segítetek...

(#63266) Dr.NX válasza vicka7 (#63265) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Panasonic LX15.
Plusz memóriakártya és egy tartalék akksi vagy powerbank.

Elfogadom a sütiket.

(#63267) vicka7


vicka7
friss újonc

Köszönöm! Igen, ezt is néztem, csak épp nem elérhető új. A 220 Volt-on nem rendelhető, a triponton azt írják, rendelésre. Gondolom, mindkettő ugyanazt jelenti, nincs.

(#63268) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Egyik fórumtársunk is árul egy makulátlan Panasonic LX10/15-öt.
Szerintem baromi jó vétel.

(#63269) madmike válasza zolikaDB (#63268) üzenetére


madmike
őstag

Nézegettem én is, de már külföldön van Ő és a gép is, illetve csak a hónap végén tudná küldeni.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#63270) zolikaDB válasza madmike (#63269) üzenetére


zolikaDB
veterán

Persze, ha sürgős akkor sürgős.
De amit ő árul az makulátlan, a srác meg nagyon korrekt. Nekem van tőle egy LX10-esem :D
Brutál penge kis gép.
Inkább hosszabb távra venném ezt, mint mindenféle összregasztgatott védőfóliás gépet...
De ez magánvélemény.

(#63271) madmike válasza zolikaDB (#63270) üzenetére


madmike
őstag

Nekem is lesz egy LX10-esem tőle :DDD Este elkezdtem jobban utánanézni a típusnak és meggyőzött. Aztán volt még egy kis küzdelem az LX10 és az LX100 között(Marketplacen van az is egy) Aztán végül az Lx10 mellett tettem le a voksom.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#63272) zolikaDB válasza madmike (#63271) üzenetére


zolikaDB
veterán

LX100-nál jobb, először én is szemeztem azzal.
De amúgy szívesen adok jó tanácsot :DDD

(#63273) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Elsősorban beltéri, csecsemő fotózásra milyen kompaktot ajánlanátok? "Egy jobb mobilt!" azt most hanyagoljuk :D nem nekem kell, tőlem is kérdezték, amolyan kisebb, zsebre, illetve női táskába bevágható kisebb gépet szeretnének, újat.
Köszi előre a javaslatokat!

(#63274) _csocso_ válasza zsoltzsolt (#63273) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Pana LX15, LX100 II, Sony RX100III, ezek rendelkeznek viszonylag fényerős objektívvel, ill. alkalmasak portrézni is. Nem túl nagyok, de zsebrerakás már talán kicsit macerás.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63275) -szabi-


-szabi-
őstag

Néztem mennyi most az ára az említett gépeknek, LX15:200e, RX100 III: 240e, LX100 II: 360e.
Szerintem megfontolandó APS-C szenzoros Sony ZV-E10 vagy Nikon Z30, 16-50mm-es kitobival.
Ezek sem nagy gépek az obi is kompakt és ott a nagyobb szenzor.

(#63276) zsoltzsolt válasza _csocso_ (#63274) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, ránézek ezekre!

(#63277) zsoltzsolt válasza _csocso_ (#63274) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezek közül videóre melyik jobb? Elfelejtettem a szempontok közül :)

(#63278) schumy1


schumy1
aktív tag

Sziasztok!
Gép csere előtt állok, de fontos lenne a kis méret (kompakt), optikai zoom 5 fölött, magas fényérzékeny onijektív, magasabb szenzor.
Amit szeretnék hogy beltérben nappal vaku nélkűl tudjak jó kepeket csinálni, mert ez jelenleg nem mególdott.
A jelenlegi gép Pana Lumix L8.

Amit kinéztem az Pana LF1.
Esetleg Sony RX100 M3, de kisebb a zoom meg drágább.
Max 60ezerben gondolkodnék használtan.
Többi márka vagy nem tetszik, vagy nem is tudom. 😊
Vélemény?

(#63279) _csocso_ válasza zsoltzsolt (#63277) üzenetére


_csocso_
senior tag

Videóban annyira nem ismerem ezeket a gépeket, de szerintem egyik sem lehet olyan vészes. Esetleg nézz rá YouTube-on, biztos vannak fenn videó tesztek.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63280) zsoltzsolt válasza _csocso_ (#63279) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, nézek videókat is!

(#63281) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok, régebben már írtam ide, viszont elhalt a dolog, ellenben most szeretnék egy kissé speciális esetben érdeklődni. Blogkészítés, Facebook oldal indítás van tervben, és ezeknek a színesítéséhez szeretnék egy fényképezőgépet, amit magammal tudok vinni terepfutás, esetlegesen terepbringázás alkalmával. Régebben fotóztam, több Nikon DSLR gépem is volt, de a helytakarékosság és kompaktság miatt nem gondolkozom most dslr vagy milc gépben. Dokumentálásra, alapszintű tájképek készítésére kellene a gép (tudom milyen igazi tájképet fotózni állvánnyal, távkioldóval, filterrel, stb úgyhogy nem várok csodát). Kérdés, hogy a rázkódás mennyire árthat meg egy ilyen gépnek?
Illetve, hogy mit javasoltok? Tartósság, jó képminőség - ezáltal lehetőség szerint minél nagyobb szenzorméret a prioritás. Szeretném, hogy telefonnál (Redmi Note pro) jobb képminőséget kapjak, kérdés, hogy megéri-e, mennyire zsebbe nyúlós a story?
Köszönöm előre is :R

Vagy esetleg egy kisméretű Milc egy pancake obival jobb, gazdaságosabb választás lehet? PL Pana GX80+12-32?

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#63282) HThomas válasza itouchfan (#63281) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Futni, bringázni én max egy Sony RX 100 méretű gépet vinnék magammal. Hasonló 1"-os szenzoros gépből van pár a piacon, nekem személy szerint az RX 100 VII a legszimpibb, de ízlés kérdése. Egy régebbi modell használtan is jó vétel lehet.
Nagyobb szenzorral, picit nagyobb méretben van a Panasonic LX100 II, de pl az enyém valszeg azért krepált be, mert homok jutott az objektívbe, úgyhogy én ilyen célra mást vennék. De pl egy LX7-et meg éveken át nyúztam hasonló körülmények között, és máig semmi baja. A Canon G1X III van még nagyobb szenzorral, az ráadásul időjárásálló, de már szerintem nem nagyon kapni.
Aztán vannak a kifejezett "strapagépek", azokkal nincs tapasztalatom.
Háton a táskában szerintem bírja mindegyik a terepet, csak legyen tokban, hogy védve legyen a portól. De pl bringára rögzítve, porban, esőben, hóban nyúzva már mindeképp valami időjárás és/vagy ütésálló gépet néznék.

Pana GX80+12-32 -höz hasonló kombót én is majdnem megvettem a Nikon tükrös mellé, de aztán úgy voltam vele, hogy az LX 100 lekörözi fényerőben, és két cserélhető objektíves rendszert meg nem akarok fenntartani, illetve az erdőben az objektív cserével vacakolni.

(#63283) zsoltzsolt válasza itouchfan (#63281) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Olympus Tough 6 - időjárás, víz- és ütésálló.

(#63284) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok :)

Kezdő fotósnak mennyire ajánlott egy Nikon D3400?

Használtan 100.000 ft lenne. Vélemények erről a gépről?

Előre is köszi :)

(#63285) Dr.NX válasza adrian94 (#63284) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez a kompaktos topik, a D3400 meg DSLR.
Itt kérdezz:
https://prohardver.hu/tema/milyen_cserelheto_objektives_gepet/friss.html

Elfogadom a sütiket.

(#63286) adrian94 válasza Dr.NX (#63285) üzenetére


adrian94
őstag

Rendben, köszi :)

(#63287) laca96


laca96
csendes tag

Sziasztok ! :)
Tanácsot várok tőletek, hogy milyen kompakt utazó-zoomos fényképezőgépet válasszak.
Fotós előélet: eddig Pentax kx gépet használok, Tamron 18-250 objektívvel. Ahogy életem évei is peregtek és elértem a nyugdíjas kort, a gép már kezd " nyűgössé " válni.
Szeretném egy olyan gépre cserélni:
-ami képminőségben jónak mondható,
érzékelője a lehetőségek határain belül a nagyobbak közé sorolható
-méretben akár egy övtáskába csúsztatható
-gyors autofókusz
-jó átnézeti keresővel rendelkezik
-beépített felugró vaku ( tud, amennyit tud)
-AF segédfény a gyorsabb élesítéshez
-mutassa, hogy mely területre élesített
-videófunkciókat a fényképezés mögé sorolom
-GPS, bluetooth és egyéb különlegességek szintén háttérben.
Hirtelen ennyi.... Értékhatár 300 ezer Ft. alatt.
Most kezdtem a keresést és a Sony Cyber-Shot DSC-HX99 és a Panasonic DC-TZ200 akadt a horogra.
Hallgatom és köszönöm a tanácsaitokat!

(#63288) HThomas válasza laca96 (#63287) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Szia, én a TZ200-at választanám, a nagyobb szenzor miatt. Sony-ból igazából az RX100 VI lenne a megfelelő (ott a fókusz is komolyabb), de az már túlmegy a kereten.
Szerintem a Pana jó kis mindenes gép, de kérdés, hogy pontosan mik az elvárásaid, mert a "gyors autofókusz" elég relatív. Ha tükröshöz hasonló fókuszt vársz, akkor igazából elvetném a Panát és a kontraszt alapú fókuszálást, tehát akkor marad az RX100 VI, vagy akár az RX100 VII. Vagy a zoomátfogásból áldozni picit, és akkor ott vannak a korábbi RX100 modellek, pl a VA.
Illetve a Panasonic field sequential megoldású keresőjét érdemes kipróbálni vásárlás előtt, sokan nem szeretik.

(#63289) laca96 válasza HThomas (#63288) üzenetére


laca96
csendes tag

Köszönöm ! :R
Keresem a megoldást... :)

(#63290) laca96 válasza HThomas (#63288) üzenetére


laca96
csendes tag

Hát nagyon nem egyszerű a választás!
Kompromisszum, kompromisszum!
Relatív kis érzékelő lapka esetén felesleges hajszolnom a zoom felő tartományát. Helyette nagyon jó lenne ha 20-tól indulna a zoom nagylátószöge.
A kis méret is feladva mint igény.
Az árkeretet is meg kell emelnem.
A fentiek fényében - főleg a nagylátószög igényében- tudtok ajánlani gépet?
Köszönöm!

(#63291) Dr.NX válasza laca96 (#63290) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nincs 24 mm-nél nagyobb látószögnél induló ajánlott kompakt.

Elfogadom a sütiket.

(#63292) laca96 válasza Dr.NX (#63291) üzenetére


laca96
csendes tag

:R

(#63293) HThomas válasza laca96 (#63290) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ha nem fontos a tele tartomány, akkor én a Panasonic LX100 II és a Canon G1X III közül választanék, de azok sem olcsóak, ráadásul a G1X III-at már szerintem nem igazán lehet kapni.
Ha ekv 20mm kell, viszonylag kis méretben, akkor micro 4/3 milc jöhet még szóba, csak akkor újra bejön az objektív cserebere is a képletbe, illetve azért azok nagyobbak, mint mondjuk egy TZ200. Sajnos az utóbbi időkben ott is elég mostoha a piac, kijön pár csúcsmodell, de modern, olcsó és kicsi gép nem igazán volt mostanában. 200 körül indulnak a belépő modellek, és abban még nincs benne nagylátó, csak egy fényerőtlen kitobi.

Relatív kis érzékelő lapka esetén felesleges hajszolnom a zoom felő tartományát.
Ezt nem igazán értem, pont kis érzékelőnél fontos az optikai zoom, mivel ott az utólagos vágás rosszabb eredményt ad (mint ha egy nagyobb méretű, nagyobb felbontású szenzor képéből vágnánk).

(#63294) expo válasza laca96 (#63290) üzenetére


expo
tag

Szia,
a Pentax travelzoomod ekv. 28 mm-ről indul, ahhoz képest a 24 mm jóval szélesebb, az alatt csak cserélhető objektíves gép jön szóba es bukod az övtáska méretet.

Ha maradsz a kompakt méretnél, egy megerősítés:
- a Sony RX100 VI/VII biztos veszett jó, de rohadt drága - a TZ200 enyhén kompromisszum fényerőben, skillekben, de lényegesen olcsóbb

Én egy RX100 VA-t használok, a nagy fényerő előnyével és a kis átfogás hátrányával (ekv. 24-70). Nekem alul elég, a telében szokott hiányozni. Nézd meg a Canonokat, van nagyobb átfogású is.

(#63295) expo válasza expo (#63294) üzenetére


expo
tag

Például ez a használt Canon még olcsóbb is:

G7X II

Nyilván ez is kompromisszumos, nincs kereső, csak a kijelzőn komponálhatsz.

(#63296) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Viszonylag kis méretű, kompakt esetleg MILC kamerát keresnék, ami 4k-s webkameraként is használható jó minőségben. Kisebb méretű bridge is szóba jöhet. MILC-ből lehetőleg olyan, aminél az alapobjektív is kiemelkedő és legalább travel zoom átfogású, mert nem tervezek nekiállni objektíveket vásárolni.

Lehetőleg nagy érzékelős, fényerős objektívvel 200k alatt, és bónusz ha csepp/porálló.
Még rövidebben leírva, vagy pontosítva, egy kis méretű nagy érzékelős travel zoomos gépet keresek 200k alatt, amin nem csak van gyári webcam mode, de jó minőségben is képes rá, kis mélységélességgel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#63297) Dr.NX válasza Tigerclaw (#63296) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Esetleg ez:
Panasonic Lumix DMC-TZ100
Ez újonnan is 200k körül van. Elvileg lehet webcamként is használni.
Hardveraprón van egy használt Pana GX80 + 14-140 mm, az nem tűnik rossznak.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#63298) _csocso_ válasza Dr.NX (#63297) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szerintem nincs Pana kompakt kamera, ami webcam -ként használható. Itt egy lista, amivel működik. [link]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#63299) laca96 válasza expo (#63295) üzenetére


laca96
csendes tag

:R

(#63300) scrtaft


scrtaft
tag

Sziasztok.

Hobby fotózásra keresek megfelelő gépet.
Alapvetően Bridge kellene, hogy az objektivekkel ne kelljen bajlódni.

Tájfotózás, portré és tárgyak fotózása lenne a feladat. (esetleg közeli képek 30-40cm)

Korábban volt egy Panasonic Lumix DMC-FZ18 de a telefonokkal hasonló vagy még jobb képek készültek legalábbis saját megítélés alapján. (iPhone SE)
Alapvetően ilyenfajta gépet keresek tipikus Bridge. De az említett gépnél komolyabbat.

Tudnátok ajánlani valamit újként 100k-200k között. (összefoglalóba 2014-2017-es gépek vannak nem tudom az újak közül mi jöhet szóba)

Előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.