Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

65+-os nőnek keresek egyszerűen, zárt térben is (jól) használható kompakt gépet. A jelenlegi Canon Powershot S2 kiöregedett..... Bár még működik, de azért elég veterán.

Szigorúan auto módban lenne használva. Ki-be kapcsolás, és klatty. Nyugdíjas klubban, találkozón lövöldözne vele a gazdija. Valamennyi zoom azért kellene.

100k környékén keresünk, ha van értelme, jó állapotú használt is szóba jöhet.
Milyen irányban keressünk, miket ajánlotok?

(#63052) -szabi- válasza Technoman (#63049) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Ez a "telefonnal kösd össze és ő adja a geotag-et" üzemmód LX15 gépemmel és androidos Panasonic alkalmazással pocsékul működik. Többszöri próba után mindig elbukott. :(
Azokat a képeket amikbe kell geotag manuálisan teszem bele XnView MP képnézegető programmal.

(#63053) Technoman


Technoman
őstag

Hát srácok, ez eléggé elkeserítő (mmint, hogy a kompakt és a jobb mobil között nem lehet annyira durván zongorázni a különbséget) + ebbe még megerősített -szabi- kolléga is
Maradok a mobilnál (kell a GPS) ill. ott fogok feljebb lépegetni.
Köszi mindenkinek a segítséget :R

(#63054) -szabi- válasza Technoman (#63053) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Attól még, hogy a Pana megoldása pocsék más gyártónál a GPS log lehet jól működik.
üdv

(#63055) asdf_ válasza -szabi- (#63054) üzenetére


asdf_
veterán

Olympus-nál megy -már ha nem fossa össze magát a logoló app és így megy az egész napi log a levesbe- de náluk azt hiszem csak mirrorless gépekbe ment wifi, a kompaktokba nem (esetleg talán a tough-ba belerakták, de az meg célgép, nem standard kompakt), így csak azoknál lehet összeszinkronizálni utólag az elkészült képeket.
Btw amúgy szerintem haláltuti, hogy van két olyan 3rd party program, hogy az egyik gps logot csinál mondjuk egyperces frissítéssel, a másik meg az elkészült fényképek timestampje alapján begyógyítja a megfelelő gps koordinátát az exifbe.

[ Szerkesztve ]

(#63056) pandur99 válasza Technoman (#63053) üzenetére


pandur99
aktív tag

A Canon G7 X mk II-t össze lehet kötni a mobillal, és akkor beír minden GPS adatot az exif e. Gondolom, ez más géppel is működik.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#63057) -szabi- válasza asdf_ (#63055) üzenetére


-szabi-
őstag

3rd party programot nem is néztem.
Panasonic alkalmazást elindítom a telefonon és direkt wifin összekapcsolom a gépemmel (LX15).
Szinkronizálja a fényképezőn az időt.
Ekkor el is jön az első "feature" a fényképező átvált világidőre (UTC), ezzel a helyi idő az exif-ben ugrott. Mert ugye erre nincs már felkészítve, hogy GPS szinkron is legyen meg helyi idő. :(
Elindítom a GPS logot az alkalmazásban és megyek kedvemre fotózni.
Két órányi túra után leállítom a telefonon a helyadat rögzítést, újra összekapcsolom őket wifin és kattintok a helyadatok képbe írására. Paff második "feature" csak az első pár percben készült kép kap pontos GPS pozíciót a többi képnek nem áll rendelkezésre. Ennyit arról, hogy végig futott. :(
Végül a harmadik "feature". A helyadatok írását mindig az első képtől kezdi a Pana alkalmazás, szóval ha a memóriakártyán már voltak képek korábbról azokat az app átdátumozza a GPS log időkeretére, persze itt is csak az első pár perc van meg. Ennek pont fordítva kellene működni az időkereten kívül lévő képekhez nem kellene nyúlnia, de ugye sokkal egyszerűbb az első képtől számolni. :(
Ezen többször is végigmentem, végül meguntam és maradt a manuális GPS log írás exifbe ha arra van szükségem.

#Panasonic #Imapge app #GPS #Helyadatok

(#63058) expo válasza csiga8 (#63051) üzenetére


expo
tag

Használtan 100 körül szembe jöhetnek a szokásos LX15, RX100 III-IV modellek. Ezek nagyobb érzékelővel rendelkeznek, beltérben is jók. Ha nagyon hozzászokott a Canonhoz, G7X Ii és G9X Ii.
Az S2 után mondjuk bármilyen újabb kompakt előrelépés lesz a kisebb szenzorú gépek közül is. Ezeket olcsón be lehet szerezni használtan, garanciásat nézz! Újonnan nem vennek ilyet.

(#63059) csiga8 válasza expo (#63058) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a választ! :R

(#63060) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Tudom, hogy van az összefoglalóban de barkácsoltam egy szenzorméret összehasonlító ábrát.
Ha nem bánjátok:

:)

[ Módosította: vond ]

(#63061) Neck válasza -szabi- (#63060) üzenetére


Neck
veterán

A legelterjedtebb mobilos szenzorokat, és a tetejére a Fuji GFX szenzort még hiányolom róla. Ezeket hozzá tudod adni?:)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63062) -szabi- válasza Neck (#63061) üzenetére


-szabi-
őstag

Mobilos szenzorok közül (1/3", 1/2.6", 1/2.5", 1/2.4", 1/2.3") volt rajta több is de nagyon zsúfolt lett a kicsiknél az ábra, így csak a két szélsőértéket tettem rá.
Nekem FF volt a teteje mikor összehasonlításra gondoltam, az említett Fuji GFX szenzorra rá kellett keresnem, mert nem tudtam. Jó nagy szenzor. :)

(#63063) Neck válasza -szabi- (#63062) üzenetére


Neck
veterán

:R Illetve felfedeztem még 1 hibát, az APSC szenzornál a függőlegesen írt (magasság) adat megegyezik a szélességgel, szóval az elírás lehet :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63064) -szabi- válasza Neck (#63063) üzenetére


-szabi-
őstag

Ohh ezt elírtam. :B
Nem tudom szerkeszteni a hozzászólást sem.
Így most már szégyenemre örökre itt marad. :(((
Magamnak javítottam.

SZERK: Annyira ciki, topikgazda esetleg szerkesztheti a hozzászólásom és ki tudná cserélni a képet az újra?

[ Szerkesztve ]

(#63065) Dr.NX válasza -szabi- (#63064) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

TG-nek nincs jogosultsága hozzászólást szerkeszteni, moderátor is csak indokolt esetben csinál olyat.

Én még a címet javítanám, fényképezőgép szenzorméretek vagy ha a mobil is ideszámít, akkor fényképezésre használt eszközök szenzorméretei vagy kamerák szenzorméretei.
A fényképező szenzorméret egy szenzorméret, ami fényképezik.

Ha kész lesz és szeretnéd, be tudom tenni az összefoglalóba.

Elfogadom a sütiket.

(#63066) vond válasza -szabi- (#63064) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kicseréltem a képet a hozzászólásban, plusz beraktam az összefoglalóba is. Szinte minden nap nézem a topikot, úgyhogy ha valamit módosítani kell, szóljatok. :)

Dr.NX: Akkor majd cseréld az összefoglalóban, ha változik. Köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#63067) -szabi- válasza vond (#63066) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezer hála és köszönet. :)

#63065 Dr.NX
Kicseréltem a címét. :K

(#63068) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok,

Kamerat keresek az alabbi parameterekkel kizarolag video rogzitesre:

- Arkategoria: Max 40ezer ft
- A fenti arert a leheto legkevesebb kepzaj (ami erezheto kevesbe jo fenyviszonyok kozott is)
- Tudja a minimum full hd (1080p) 60FPS felveteli modot, minimum 1 ora folyamatos felveteli ido.
- Hangminoseg nem fontos.
- Zoom nem fontos, de ha pl 3x optikai zoom van rajta az mindenkeppen elony.
- Lehessen halozatrol is mukodtetni vagy birja ki az aksija minimum 1 oraig.

Elore is koszonom szepen a segitsegeteket.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#63069) Neck válasza voyi (#63068) üzenetére


Neck
veterán

Egyben akarod az 1 órát felvenni?

Szerk: késő van :D szóval igen. Elég sok kompakt rendelkezik felvételi limittel, erre mindenképpen érdemes figyelni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63070) voyi válasza Neck (#63069) üzenetére


voyi
aktív tag

Igen, ezt valahogy sejtettem.

Eppen ezert is tettem fel elobb a kerdest, hatha tud valaki konkret kamera tipust ajanlani ami megfelel az igenyeimnek.
Annyival meg kiegeszitenem a #63068 hsz-om hogy ha tul olcso arat adtam meg, melyik a legolcsobb ami megfelelne az elobb leirt kriteriumoknak?

Aláírás

(#63071) psyhoka


psyhoka
csendes tag

Sziasztok!
Termékek fotózásához kellene valamilyen fényképezőgép (saját használatra nem "bérfotózni"), mert azért egy redmi note 9 pro kamerályánál csak jobb lenne!?
Mit lenne érdemes néznem/keresnem ami nem csillagászati árú? (A holdon levő porszemeket sem akarom fotózni.)
Kis bőrdíszműves műhelyünkbe (pénztárca, öv, táska) kellene. Láma fotós vagyok de muszály kiokosodnom:).
Köszönöm a segítséget!!!

(#63072) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Bedobom ide is:
Sony Xperia Pro-I, az RX100 Mark VII 1"-típusú szenzorával.
https://mobilarena.hu/hir/1_huvelykes_szenzorral_mutatkozott_be_a_sony_xperi.html

Elfogadom a sütiket.

(#63073) Dr.NX válasza psyhoka (#63071) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Olvasd el az összefoglalót és írd meg, hogy mennyit szánnál a dologra.
Mi a baj a Redmi kamerájával?
A termékfotózásnál úgy tudom inkább a megvilágítás a lényeges elsősorban, de biztos többet tud hozzátenni, aki jobban otthon van benne.

Elfogadom a sütiket.

(#63074) -szabi- válasza Dr.NX (#63072) üzenetére


-szabi-
őstag

Szép ára van, nem én vagyok a célközönség. :)

(#63075) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Talán tudtok segíteni nekem. Egyelőre csak egy kép van a fényképezőgépről, azt szeretném tudni, hogy mi a pontos típusa. [kép] Tudom, hogy nehéz így, de hátha tudja valaki.
Köszönöm előre is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#63076) bmxbandita válasza Jenne (#63075) üzenetére


bmxbandita
tag

Fujifilm Finepix j40-nek tűnik
[link]

(#63077) Zozzant válasza Jenne (#63075) üzenetére


Zozzant
addikt

Bármit akarsz ezzel a szarral felejtsd el :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#63078) Jenne


Jenne
senior tag

Köszönöm mindenkinek, a FUJI az felejtve.
Viszont kérnék még segítséget kicsit. Szomszéd idős házaspárnak segítenék, de nem igazán vagyok képben ezekkel a fényképezőgépekkel. Nézegetem a használtakat, jó állapotúakat, és 10 ezerig bezárólag. Találtam egy Canon Powershot A2400Is HD gépet. Amire kellene Nekik, használva lenne, az a nyáron a nyaralásoknál, utazásoknál, és ha jönnek az unokák. Szobában normál fényviszonyok mellett mennyire tud elfogadható képeket? Azért szimpatikus mert kis méretű, könnyen el tudnák tenni akár a zakó zsebében is.
Tudom régi sok évvel ezelőtti gép már, de nem művészi fotózásra kellene.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#63079) expo válasza Jenne (#63078) üzenetére


expo
tag

Nem lesz túl acélos, de inkább az számít, milyen a normál fényviszony a szobában.

Gondolom a telefonjuk nem egy csoda, mert az lenne a másik út.

Amúgy ez egy kezelhető egyszerű öreg Canon, magyar menüvel. Legyen sérülésmentes és arra is figyelj, hogy az aksija ne merüljön hamar - lőhetsz vele sok képet és nézd meg, merítette-e az akkut. Használd a vakut is hozzá bátran. Töltö legyen mellé. Alkudj bele memóriakártyát :)

És mndenképp ellenőrizd, hogy jól fókuszál-e!

(#63080) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Kollégám kért segítséget, párja szeretné kipróbálni a fényképezést, kellene nekik valami amit több mint egy telefon poin 'n shoot megoldása (gyak. van rajta manuális mód).

- A fényképezőgépre szánt összeg? (Max. és nagyon max.). Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
60-70e Ft
- Felhasználási terület? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mik a kedvenc témáid, pl. turistáskodás, állat-növényvilág, portrézás, családi események beltéren, stb.).
Nyilván mindenre, full kezdő.
- A képminőség az elsődleges vagy inkább a zoom és univerzális használat?
Inkább az univerzális/zoom
- Méret mekkora legyen? Zsebre vágható vagy a nyakbaakasztós "bridge" kinézet preferált?
Nem számít
- Videó mennyire elsődleges? (pl. vlogolásra kell)
Nem fontos, ha van, az legfeljebb előny.
- Érintőképernyő, felhajtható kijelző, átnézeti kereső szükséges?
Nem fontos, ha van, az legfeljebb előny.
- Egyéb kívánság, speciális igények?
Mint már írtam, fotózást kipróbálni kell (meg az alapokat megtanulni/gyakorolni), ezért egy manual mód legyen rajta.

Kinéztek egy típust, kérdés ez ajánlott-e, vagy tudtok valami jobbat mondani?
Kodak AZ422 Digitális fényképezőgép

Én azt mondtam neki amúgy, hogy én inkább vennék használtan egy cserélhető objektíves Nikon/Cannon/Sony stb. alap gépet, kitobival még ennyiért is, az később egy jobb alap lesz ha már jobban tudja, hogy mit szeretne csinálni, illetve eladni is könnyebb.

(#63081) Dr.NX válasza -FreaK- (#63080) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ezt a Kodakot meg ne vegyék.
Jól mondtad nekik, ennyiből használt cserélhető objektíves, nem is kérdés.

Elfogadom a sütiket.

(#63082) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

- A fényképezőgépre szánt összeg? (Max. és nagyon max.). Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? 200e ft, csak új

- Felhasználási terület? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mik a kedvenc témáid, pl. turistáskodás, állat-növényvilág, portrézás, családi események beltéren, stb.).

Állat-növényvilág, családi események

- A képminőség az elsődleges vagy inkább a zoom és univerzális használat?

Szeretném ha jó minőségű fotók lennének (4k is) , ill. jó zoom.

- Méret mekkora legyen? Zsebre vágható vagy a nyakbaakasztós "bridge" kinézet preferált?

Nyakbaakasztós

- Videó mennyire elsődleges? (pl. vlogolásra kell)

Nem elsődleges, de arra is használnám.

- Érintőképernyő, felhajtható kijelző, átnézeti kereső szükséges?

Érintőképernyő

- Egyéb kívánság, speciális igények?

Nincs

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#63083) Dr.NX válasza Lallerboy85 (#63082) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

De durva milyen árak vannak.
Lassan be lehet zárni a topikot. 6-7 éves modellek 200 ezer forintért...alig néhány bolt, ami egyáltalán árulja.
Mondjuk a MILCeknél is hasonlóan iszonyat árak mennek.
LX15 csak egy helyen kapható.

Egy pár tipp, nem mintha nagyon megérné bármelyik is:
Panasonic Lumix DMC-TZ100
Panasonic DC-TZ200
Panasonic DMC-LX15
Canon PowerShot G7X Mark II Premium kit

Elfogadom a sütiket.

(#63084) kovisoft válasza Dr.NX (#63083) üzenetére


kovisoft
őstag

Nyakbaakasztóst írt, úgyhogy inkább bridge-et keresne.

@Lallerboy85: 200 ezerig újonnan nincs túl nagy választék értelmes bridge-ekből. Ha lehetne még kapni, akkor a Panasonic FZ1000 éppen belefért volna a keretbe, de ennek újabb kiadása, az FZ1000 II. nem nagyon volt kapható 250 ezer alatt. Ami belefér a keretedbe, az kisebb szenzorral a Panasonic FZ300 175 ezerért.

(#63085) wwhy válasza Dr.NX (#63083) üzenetére


wwhy
veterán

Ha valakit érdekel, éppen tudok egy eladó LX15-öt ;)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#63086) Dr.NX válasza wwhy (#63085) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az enyémet épp tőled vettem bő két éve. :)
Felhalmoztad a készleteket télire? :D

Elfogadom a sütiket.

(#63087) wwhy válasza Dr.NX (#63086) üzenetére


wwhy
veterán

Egy frászt, nincs annyi zsetonom, hogy készleteket halmozzak fel, és kereskedés is távol áll tőlem :)
Anno négyet vettünk, rokonság/barátok, és 1-2 nyár után csak porosodnak, mert mindenki telóval villog :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#63088) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

Panasonic DC-FZ82 mennyire jó erdei sétákhoz, vad és természet fotózásra. Esetekben távolabbi képek készítéséhez.?
Totál kezdő vagyok.
:R :R a

WOT: kissio

(#63089) vond válasza Dr.Én (#63088) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha mindenképp ilyen nagyzoom-os bridge-et akarsz, akkor inkább FZ300.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#63090) Dr.Én válasza vond (#63089) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszönöm szépen. Megsasolom azokat is.. Használtan tervezek be szerezni egyet. :R :R

WOT: kissio

(#63091) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy a Sony kompakt fényképezőgépeiben használt, konkrétan a gép egy Sony Cyber-shot DSC-W170-es, az ebben használatos MemoryStick Pro Duo memória kártya helyett ebbe a gépbe bele lehet tenni és tudja is ez a gép kezelni a normál méretű (24,0×32,0×2,1) SD/SDHC/SDXC kártyát? Vagy csak szigorúan a Sony MemoryStick Pro Duot tudja fogadnií? Meg tudnátok mondani?
Köszi előre is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#63092) csuf válasza Jenne (#63091) üzenetére


csuf
tag

Szia!

Ez található róla a Sony honlapján: Használati útmutató
Ezek szerint nem...

csuf

[ Szerkesztve ]

(#63093) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Edesanyamnak (60+) szeretnek egy fenykepezogepet vasarolni, hogy ne a regi tablettel bohockodjon. Automataban fogja hasznalni. Szobaban lesz hasznalva, tehat az lenne a feladata, hogy a telefon LED-jenel azert komolyabb legyen benne a villano. Nem lenne baj, ha SD kartya menne bele. Amugy nincsenek nagy igenyek. Ja, es legyen nagyon olcso, ami kb. 15-20 ezret jelen nalam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#63094) asdf_ válasza tvamos (#63093) üzenetére


asdf_
veterán

Bemész a boltba és megveszed. Ez az összeg a legalja legaljának a legalja, itt nem lehetnek kívánságaid, max arra kell figyelni, hogy ne egy megvásárolt márkanévvel matricázott gépet vegyél.

(#63095) Dr.NX válasza asdf_ (#63094) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem megy ő semmilyen boltba ennyi pénzzel, a legolcsóbb Sony Cyber-shot DSC-W800 31 ezer Ft. :)
20-ért megnézi az apróhirdetéseket, hogy melyik van közel hozzá és ki ad hozzá tokot, kártyát, tábla csokit.

Elfogadom a sütiket.

(#63096) tvamos válasza Dr.NX (#63095) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor ilyeneket nem erdemes venni az amazonon? [link]

Ez esetleg? [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#63097) asdf_ válasza tvamos (#63096) üzenetére


asdf_
veterán

Tekintve, hogy egy full noname cucc, természetesen nem.

Az agfa meg egy agfának matricázott (vélhetően kínai noname) szutyok.

De amúgy a 30 ezres Sony sem az a nagyon megérős történet, mert jó az se nagyon lesz, legalábbis beltérben ne nagyon akarj vele semmit.

[ Szerkesztve ]

(#63098) Dr.NX válasza tvamos (#63096) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Sem Kodakot, sem Agfaphoto-t, sem... Vmotalt.

Elfogadom a sütiket.

(#63099) tvamos válasza asdf_ (#63097) üzenetére


tvamos
nagyúr

És akkor mi az, amit érdemes megvenni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#63100) padi68 válasza Dr.Én (#63088) üzenetére


padi68
senior tag

Nagyon jó kis gép én már bánom, hogy eladtam. A FZ-82 60x optikai zoom az FZ300 csak 24x!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.