Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) Azurooandrew válasza mastodon (#62446) üzenetére


Azurooandrew
tag

Csatlakozom nálam sem; az egyik gépem nekem is egy Lumix TZ100-as (újonnan vettem, 5- 6 hónapos). Kb. egy hónapja nem használtam, láttam a kérdést [odipapa (#62392)] így tegnap megnéztem és teljes töltésen állt az akkumulátora, úgy mint mikor eltettem.

Félig OFF: Ha jól látom konkrét TZ100-as topic nincsen, pedig jó volna olvasni vagy dumálni a különböző témákhoz legjobban bevált beállításokról, a hosszú záridős/esti fotózás tapasztalatokról a géppel.

[ Szerkesztve ]

(#62452) jerry311


jerry311
nagyúr

Volt egyszer egy Samsungnak Galaxy Camera. Egy hölgy ismerős vásárolt is ilyet. Szereti, mert egyszerűen tud vele neki tetsző képeket készíteni, amit aztán rögtön a kameráról tud netre tenni, vagy bármi mert az Android oprendszer miatt kb. végtelenek a lehetőségek.
Vagyis végtelenek voltak, mert az Android 4.x és a hardver is elég öreg. Úgyhogy az egész készülék egyre lassabb.

Van most a piacon bármilyen Androidos kompakt, vagy nem Androidos, de hasonlóan ügyesen-okosan automatizált egy "szőkének"?

(#62453) expo válasza jerry311 (#62452) üzenetére


expo
tag

Ilyen képminőséget kb. bármelyik jelenlegi kompakt tud, wifi-vel pedig egy pillanat okostelefonra reptetni a képet. Onnan pedig szabad az út.

Gondolom telefonnak nem nagyon használja már, nem hiszem, hogy jó élmény lehet.

Szerencséjére a modernebb telefonok szintén tudják ezt a képminőséget, egyedül a nagyon nagy zoom-ról kellene lemondania.

Szóval ez a zsákutca nem folytatódott.
Mondjuk ha lenne egy RX100 méretű, szenzorú, lencséjű kamera a megfelelő hardverrel, egy 4,3 inches kijelzővel és egy pár évig frissített mobil oprendszerrel, én is megbarátkoznék vele :)

(#62454) yvsmad válasza jerry311 (#62452) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerintem egy mai átlag okostelefon tökéletes lenne a számára.

(#62455) jerry311


jerry311
nagyúr

Hát akkor így áll a világ.
Köszönöm! :))

(#62456) mastodon válasza Azurooandrew (#62451) üzenetére


mastodon
aktív tag

Egyelőre nem találtam jó, saját fórumot. Eléggé el vagyok veszve a beállításaival, főleg, hogy nem mindig lehet mindent állítani (amire gondol az ember, hogy lehet az adott általános beállítással). Pl. macro fotózás nagyon esetlegesen sikerül, ahogy a vaku derítése is egészen kevés gyakran. Pl. a CHDK-val a Canon SX700, de még a 10éves SX200 is nagyobb vakufényt ad. Vagy volt, amikor nem tudom, mit állítottam el, és nem akart vakuzni, gyári visszaállítással sikerült csak visszahozni.

(#62457) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Nem kell saját topik neki, szerintem az Azonnali fotós kérdések topikban teljesen jó helyen lesznek az ilyen beszélgetések.

Elfogadom a sütiket.

(#62458) yvsmad válasza mastodon (#62456) üzenetére


yvsmad
őstag

Kézi vagy auto üzemmódban makrózol?
Nem tudsz rámutatni a kijelzőn a fókuszálási pontra?
A vaku fényereje menüből állítható -2 és +2 EVF között, 1/3 EVF lépésekkel.
A telje magyar nyelvű használati utasítás csak online elérhető, innen töltheted le:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#62459) mastodon válasza yvsmad (#62458) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, megnézem. Pont az a gondom, hogy eszelősen hosszú az útmutató. Eddig canon powershot gépeim voltak, annak a menüjét egész jól átláttam, ez bonyeszebb gép, többet tud.

(#62460) yvsmad válasza mastodon (#62459) üzenetére


yvsmad
őstag

A legtöbb menüpontot egyszer beállítod magadnak, azután úgy marad. Azt a néhány pontot kell megjegyezni, amit gyakran akarsz változtatni és nincs benne a gyorsmenüben.
A hosszú útmutatót meg nem kell kiolvasni, csak CTRL F-fel rákeresel egy kulcsszóra, pl. vaku.
Nekem is vannak itthon Canon PowerShot gépeim, eladók és maradók is.

[ Szerkesztve ]

(#62461) gyegyo


gyegyo
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni a meglévő (sony WSC-500) mellé új gépet. Nagyon megvagyok elégedve ezzel a géppel. Nagyon szép színeket tudok előcsalogatni, de most szeretnék elmozdulni a jobb mínőség felé. A lényeg hogy minél kisebb helyet foglaljon, tehát csak kompakt nagyság jöhet szóba, de mondom élesebb, szebb képeket szertnék készíteni.

Nem tudok dönteni:
sony rx100 VI vagy canon g5 x M II vagy canon g1 x M III? Esteleg más márka?

Köszi előre is a válaszokat.

(#62462) yvsmad válasza gyegyo (#62461) üzenetére


yvsmad
őstag

A Canon G1 X M III már nem zsebrevágható méret, kb. akkora, mint egy kisebb bridge, csak az obi nem áll ki belőle annyira: [link]
A felsorolt gépek árát megnézted már?
Nézd meg a Panasonic TZ100 és TZ200 típusokat is.

[ Szerkesztve ]

(#62463) yvsmad válasza gyegyo (#62461) üzenetére


yvsmad
őstag

Árukereső:
Canon G1 X M III: [link]
Sony RX100 VII: [link]
Sony RX100 VI: [link]
Canon G5 X II: [link]

Itt gyakorlatilag a miniatürizálást fizeted meg kőkeményen. Ennyi pénzért olyan MILC + obi szettet kapsz, aminek a képe 3x körberöhögi bármelyik kompaktét (a Canon G1X-ét csak 2x, de mindegy). Nem véletlen, hogy a fenti típusok nem trjedtek el.

[ Szerkesztve ]

(#62464) gyegyo


gyegyo
csendes újonc

Köszönöm a választ Yvsmad!

Az a baj, hogy a milc kategória (főleg kiálló obival) már nekem nagy.

(#62465) yvsmad válasza gyegyo (#62464) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor a Canon G1 X is nagy lesz.
Ezeket a típusokat egyébként mi alapján választottad ki?

(#62466) mastodon válasza yvsmad (#62462) üzenetére


mastodon
aktív tag

Nekem TZ100 van, zsebméretú, de azért a súlya már húz. Valamint kicsit sarkos, tehát egy szűk zsebben hamar kikezdi a szövetet. Minőségben remek, jó obi stabilizátor és sötétben is is jó képek!

(#62467) gyegyo


gyegyo
csendes újonc

Választásom kritériumai:
kicsi legyen (általában zsebben vagy a kezemben tartva (csuklópánttal) hordozgatom
legyen keresője
zoom is jó lett volna, de azt már elengedtem
mindig automata funkcióban használom, így a beállítási leheőséget nem érdekelnek

és a legfőbb, hogy tiszta, élesebb képeket tudjak lőni (minőség)

(#62468) Gyöször válasza gyegyo (#62467) üzenetére


Gyöször
senior tag

Akkor vegyél egy tz100at. És még zúm is lesz..

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62469) expo válasza gyegyo (#62467) üzenetére


expo
tag

Szia,
árat nem írtál, így ajánlanám a Sony csúcsmodellt: RX00 VI (kezdőár újonnan: 320 E Ft), de van ennek egy utódja is, a VII pár forinttal 400 E alatt kapható.

Gondolom inkább alacsonyabb árfekvésben próbálkoznál. Ha kell zoom, részemről is: Panasonic TZ100. A most használt ultrazoom is ezt indokolná.

Ha nem kell, Panasonic LX15. De ennek nincs elektronikus keresője sem.

Ezeknek emészthetőbb az áruk, használtan főleg. Így az előző generációs RX100-ak (EVF-fel szereltek: III-től VA-ig) is ajánlottak.

(#62470) yvsmad válasza expo (#62469) üzenetére


yvsmad
őstag

A legnagyobb zoomja a Pana TZ200-nak van és újonnan is olcsóbb, mint a Sonyk használtan.
De használt TZ100-at még olcsóbban tudsz venni.

(#62471) pischta


pischta
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Canon Ixus 230 HS-em. Jó kis gép, de sokszor nem vagyok megelégedve a képek dinamikájával. Nézegettem gépeket, de szeretnék tőletek is tanácsot kérni. Olvasom, hogy sok gépben van olyan lehetőség, hogy több képet készít, ebből gyúr össze egy nagyobb dinamikatartományút. Mennyire jó funkció ez? Ha spórolni akarok, elfogadható-e, ha ebben a funkcióban bízok? Ok, azért úgy látom, hogy rendesen számít az érzékelőlapka mérete is, így azt kikötöm 1"-osra.
Az igényeim:
- A fényképezőgépre szánt összeg: 100e, nagyon max: 150e.
- Felhasználási terület: elsődlegesen tájképek, portrék kültéren, beltéren. Ritkán videók, makrók, mozgó témák.
- Számomra a képminőség a fontosabb, ahogy írtam is, de a zoomot is meghatároznám minimum 8x-osban.
- Méret: én zsebben szeretem hordani a fényképezőmet.
- Videó: másodlagos. Tippem szerint olyan szinten mindegyik tud videót rögzíteni, amilyen szinten nekem erre szükségem van.
- Érintőképernyő, felhajtható kijelző, átnézeti kereső: nem szempont.
- Egyéb: állványmenet, optikai képstabilizátor, min 1"-os szenzor.

(#62472) kovisoft válasza pischta (#62471) üzenetére


kovisoft
őstag

Könnyű a helyzetünk, mert ha jól látom, csak egyetlen gép felel meg az 1" szenzor, legalább 8x zoom, max 150 ezer feltételeknek: a Panasonic TZ100 most 150 ezer a 220volt-nál.

(#62473) Gyöször válasza pischta (#62471) üzenetére


Gyöször
senior tag

Szerintem is tz100, 150ért érdemes is lenne meglépni.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62474) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Canon G9X Mk1-ről feljebb lépnék.
Sajnos úgy gondolom, "lassú". Aperture módban, kint szabad téren is nehéz vele borotvaéles képeket lőni.
Autoban pedig nekem egy Galaxy S7-S10 értékelhetőbb fotókat lő, szívesebben nyomtatom ki ezeket.
Árban mit lehet kapni az alábbi kategóriákban: 100-130-150e HUF?
A nagyon régi Canon A530-al autóban sokkal több, és élesebb képeket lőttem, nulla tudással.
Jó lenne, ha családtagok is tudnának minél egyszerűbben minél élesebb, jobb képeket/videókat készíteni.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#62475) pischta válasza kovisoft (#62472) üzenetére


pischta
csendes tag

Köszönöm, Gyöszörnek is. Lehet, hogy áldozok rá ennyit.
Függetlenül attól, hogy ezt veszem-e meg, még az a kérdés maradt bennem, hogy mennyire jó a több képből összeállított nagyobb dinamikatartományú kép, azaz élethű marad-e a kép/csak a dinamikatartomány javul?

(#62476) kovisoft válasza pischta (#62475) üzenetére


kovisoft
őstag

Biztos vannak szituációk, amikor jó lehet egy ilyen több feltételből előállított HDR kép, de én nem hiszek abban, hogy általánosságban ez egy járható új lehetne. A legtöbb esetben valami mozog a képen, a felvételek pedig időben egymás után készülnek, tehát közben elmozdulnak egyes tárgyak a képeken.

Szerintem többet ér a nagyobb szenzor, a fényerősebb objektív és a RAW-ban fotózás, ahol színkomponensenként 8-nál több biten tárolódik a felvétel, így megfelelő szoftverrel elő lehet csalni még részleteket a bebukott vagy kiégett részekről. Ez utóbbihoz persze kell egy kis utómunka is.

Tipikusan a csillagászati felvételek azok, ahol nagyon jól ki lehet használni azt, hogy sok képből átlagoljuk (stackeljük), de ez már egy teljesen más témakör.

(#62477) expo válasza zolikaDB (#62474) üzenetére


expo
tag

Szia,

kizártnak tartom, hogy egy jóval kisebb érzékelőjű, sokkal régebbi tervezésű, stabilizátor nélküli, kisebb fényerejű low budget kompakt és egy okostelelefon jobb képeket készítsen az 1"-es Canonnál.

Vagy a gép hibás vagy user error.
Ezt érdemes elolvasni.
____

yvsmad: bár a szmájli lemaradt, gondoltam érezhető a vicc. Ilyen brutál árakon én nem ajánlanék kompakt kamerát, csak az árszintet nem paraméterezte a kérdező.

(#62478) vendingo válasza expo (#62477) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem is g9x van, sokszor nem készít éles képet. az i6s telefonommal élesebb képeket lőttem. Lehet vele jó képeket készíteni, de tényleg lassú, hajlamos a bemozdulásra. Hintázó gyereket, farkát csóváló kutyát gyakorlatilag nem bírtam fényképezni vele.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62479) kovisoft válasza vendingo (#62478) üzenetére


kovisoft
őstag

Bocs, ha nagyon triviális dolgokat feszegetek, de hogyan exponálsz? Ráállítod a témára, lenyomod félig az exponálógombot, élesreállítás után esetleg még újrakomponálsz (mondjuk ha nem pont középre akarod a témát), és a végén teljesen lenyomod az exponálógombot? Vagy pedig csak egyszerűen teljesen benyomod a gombot, csináljon meg mindent a gép? Mert ez utóbbi esetben néha jóval később készül el a kép, mint ahogy lenyomod a gombot, mivel még élességet kell állítania, fényt kell mérnie. Ezért érdemes (amúgy minden géppel) két menetben exponálni.

(#62480) vendingo válasza kovisoft (#62479) üzenetére


vendingo
veterán

Úgy csinálom, ahogy kell, ez már a sokadik gépem, a többivel nem volt gond. (bridge, milc)
A fókusza is elég nudli a g9x-nek. Rengetegszer félrefókuszál, hiába erőltetem, hogy mit szeretnék, se érintőképernyőn, se máshogy nem bírom rávenni, hogy mire fókuszáljon. Sajnos ez a probléma sokszor előjön, főleg közeli témáknál. Korábban érdeklődtem is itt a topicban, hogy nincs-e rá másik FW, amiben esetleg javítva vannak a problémák.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62481) kovsol válasza kovisoft (#62476) üzenetére


kovsol
titán

Mobilban is jól működik a HDR dolog. Olyan gyorsan lövi el a képeket, hogy gyorsan kell mozogjon a téma hogy ghosting legyen miatta.

May the Force be with you!

(#62482) Gyöször válasza vendingo (#62480) üzenetére


Gyöször
senior tag

Tedd be fix középre a fókuszt. Nekem így van az A720is

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#62483) vendingo válasza Gyöször (#62482) üzenetére


vendingo
veterán

Már próbáltam ezt is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62484) zolikaDB válasza kovisoft (#62479) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pontosan.
Ahogy mondod, úgy csinálom.
És pont azt tapasztalom, mint vendingo.
Nekem sem ez az első gépem (csak megjegyeztem, h az A530-al kezdtem), elég sokáig volt DSLR-em is.
Igyekszem a képeket komponálni, igyekszem szemre állítani az élességet embernél/arcnál, és igen, tudom, h 50 képből lehet, h csak egy sikerül.
De nem erről van szó.

(#62485) gyegyo


gyegyo
csendes újonc

Sziasztok! Újabb kérdéssekkel fordulok hozzátok.

Milc gépek. Melyik a jobb? Amikor a gépben van a stabilizátor vagy amikor a lencsében? Pl. ilcékben nincs stabilizátor.

Másik. a legalapabb lencsék (mindegy sony,vagy canon vagy olympus) elég jók?

Köszi előre is!

(#62486) Dr.NX válasza gyegyo (#62485) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szia!
Ezeket inkább a cserélhető obis gépek topikjában kérdezd meg, de azt tudom mondani, hogy nem attól függ a jósága a stabilizátornak, hogy az objektívben van vagy a szenzort mozgatja.
Persze ha mindkettőben van, az még egy picit segít, feltéve, hogy össze tudnak dolgozni (Panasonic gép + Panasonic objektív).
A kitobjektívek jósága változó, a Panasonic 12-32-őt szokták dicsérni, a Sony 16-50-et meg szídni, de azért kezdőnek, általános célra pont elég jó mindegyik.

Elfogadom a sütiket.

(#62487) expo válasza vendingo (#62478) üzenetére


expo
tag

Szia,
én az értetlenebb fajtából származom.

Mi az, hogy lassú?
És az, hogy hajlamos a bemozdulásra?
Bemozdítani a fotós tudja a gépet fényképezés közben. Vagy a komponált képen mozog valami (hinta, kutyafarok) és az nem lesz kimerevítve/fagyasztva - ahhoz gyors záridő kell.
Ez így van minden fényképezőn, legyen az telefon, kompakt vagy egy bármilyen high-end gép.

A másik probléma zolikaDB-nek is: a fókuszálás. Beleolvastam két tesztbe, nem említették sehol sem, hogy az átlagosnál jobban lenne hajlamos félrefókuszálni. Elhiszem, hogy küzdötök vele - bőven lehet, hogy mindketten macerás példányba futottatok bele.

Mutassatok tesztképet, talán okosabbak leszünk!

(#62488) asdf_ válasza gyegyo (#62485) üzenetére


asdf_
veterán

Alapvetoen majdnem mindegy, mert kb. ugyanannyit hoznak, DE:
- ha regi manualis obikkal valo jatszadozas is lesz, akkor a stabi nelkuli vazon az szopas, mert ertelemszeruen nem lesz stabi
- minel nagyobb a gyujtotavolsag, annal inkabb az obistabi a jobb (150+mm-en a vazstabinak sokkal kisebb mozgasbol kell pontosan kimozognia a dolgot
- gyarto-, vaz-, obifuggoen mehet a szenzor+obistabi egyutt is, kombinalva, csak obistabis vaznal, nem kompatibilis vaz+obi kombo eseten ez nem mukodik.

Tehat attol fugg, mit szeretnel a kesobbiekben csinalni.

(#62489) zolikaDB válasza zolikaDB (#62484) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szóval, az eredeti kérdésre visszatérve, mit ajánlotok G9X Mk1 után?
Akár kompakt, akár MILC.
Használt piacon is szétnézek, de attól fázok kicsit. Inkább új.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#62490) vendingo válasza zolikaDB (#62489) üzenetére


vendingo
veterán

LX15?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62491) gyegyo


gyegyo
csendes újonc

Újabb kérdések,
Úgy néz ki, hogy leteszem a voksomat az olympus em10 M3 mellett. Lesz rajta Zuiko 14-42 lencse.
Érdemes-e mellé vásárolnom fix lencsét is?
Kettő tippem a Zuiko 45mm/F 1,8 mellett az
artisians 55/F 2,8 vagy sigma 60 F 2,8
Érdemes-e ezeket az olcsóbb lencséket megvenni (főleg az artisians-ra gondolok), illetve a 14-42 mellett lesz-e pici zoom előre lépés az 55 ill. 60-al?
Köszi előre is újra.

(#62492) vond válasza gyegyo (#62491) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezt inkább ide és/vagy ide.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#62493) expo válasza zolikaDB (#62489) üzenetére


expo
tag

A megadott árkategóriában kompaktból beleférhet a Panasonic LX15 (esetleg LX100).
Szoktak akciózni és a brutális euróárfolyam előtt 120-130 környékén is lehetett kapni a kisebbik modellt. Nagyobb átfogással ott van a TZ100.
A Sony RX100 III is be szokott csúszni a limit alá.

Ha nem kell zsebméret, lehetőség van bőven, az alábbiakon kívül is:
Canon EOS M100 + 15-45
Panasonic Lumix GX880 +12-32
Olympus OM-D E-M10 Mark II + 14-42
Sony A5100 + 16-50

Erre aztán vehetsz fényerős objektívet, telét, bármit. Érdemes a szaktopikban körülnézni.
Hogy az "éles kép" probléma megoldódik-e, majd kiderül.

(#62494) zolikaDB válasza expo (#62493) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm, elkezdek olvasgatni újra! :R

(#62495) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lesz a közeljövőben egy gépre amivel bent a cégnél fényképezni kellene különböző eszközöket, sérüléseket. Igazság szerint nem értek a hozzá ezért jöttem ide.

- A fényképezőgépre szánt összeg? (Max. és nagyon max.).

Árérzékeny lett a vezér de ha meg tudom indokolni akkor szerintem elfogadja, 100K max de ha alatta is találtok olyat ami megfelel akkor ne tartsátok vissza!

-Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

Céges vásárlás lesz úgyhogy csak új

- Felhasználási terület? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mik a kedvenc témáid, pl. turistáskodás, állat-növényvilág, portrézás, családi események beltéren, stb.).

Neonnal megvilágított gyártótérben lesz használva, sokszor elég apró (10-15mm) alkatrészek fényképezésére

- A képminőség az elsődleges vagy inkább a zoom és univerzális használat?

Zoom szerintem elhanyagolható, a könnyen használható makro mód fontosabb

- Méret mekkora legyen? Zsebre vágható vagy a nyakbaakasztós "bridge" kinézet preferált?

Lehetőleg ne legyen rózsaszín, a főnök nem biztos hogy díjazná, a mérete mindegy

- Videó mennyire elsődleges? (pl. vlogolásra kell)

Nem nagyon lesz videózásra használva

- Érintőképernyő, felhajtható kijelző, átnézeti kereső szükséges?

A felhajtható kijelző jól jönne olyan esetben amikor magas tárgyat, berendezést kell felülről fényképezni, hogy lássam lentről mit is csinálok.

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#62496) vendingo válasza Kiscsőke (#62495) üzenetére


vendingo
veterán

90 ezer környékén szokott lenni újonnan sony rx100. (Első generációs)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62497) expo válasza Kiscsőke (#62495) üzenetére


expo
tag

Szia,

ehhez nem biztos, hogy kompakt kell - mivel a méret nem számít.

A dönthető képernyő fontosabbnak tűnik. Arra figyelj, hogy lefelé is legyen hajtható.
Sony RX100-ból a második generáció már ilyen. Ennek fura árazása van.

Tényleg, 100 + ÁFA vagy 100 a limit?

Talán egy ilyenre rá lehet beszélni:
Olympus PEN E-PL8 + 14-42 mm
esetleg az eggyel korábbi E-PL7, ha kapható.
Korrekt, stílusos, külső vaku jár hozzá.

(#62498) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Hogy tudom megállapítani melyik a Sony RX100 második generációja? közben meg lett
Az Olympus is tetszik viszont mi a különbség a kettő között? A színén kívül természetesen.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#62499) Dr.NX válasza Kiscsőke (#62498) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az objektív a különbség, rossz a leírás.
EZ-M1442EZ 14-42mm II R nincs. A II R nem pancake obi.
https://www.olympusmintabolt.hu/olympus-m-zuiko-digital-14-42mm-1-3-5-5-6-r-fekete
https://www.olympusmintabolt.hu/olympus-m-zuiko-digital-14-42mm-1-3-5-5-6-ez-elektronikus-zoom-fekete

Elfogadom a sütiket.

(#62500) Kiscsőke válasza Dr.NX (#62499) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Tehát akkor elvileg a pancake obi az rövidebb kialakítású mint a másik és elektronikus zoom van benne
Az R-es jelölésű pedig hosszabb és manuális benne a zoom (mármint ha nincs a géphez csatlakoztatva akkor is működik)

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.