Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) expo válasza Kiscsőke (#62500) üzenetére


expo
tag

Igen.

A méretkülönbség és minimális kényelmi extra az, amit megfizettetnek.
Méretben jól látszik a különbség.

(#62502) Kiscsőke válasza expo (#62501) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Engem csak az érdekel ebben az estben, hogy melyiket egyszerűbb használni, és/vagy melyik tartósabb. Nem használtam még egyik típust sem, de akkor inkább azt vetetem amelyik megbízhatóbb!

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#62503) Tin_Shield válasza Kiscsőke (#62502) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 14-42IIR jobb optikailag és mechanikailag. Persze a helyén kell kezelni, mindkettő olcsó kitobjektív, csodát nem szabad várni. Inkább az lesz a problémàs, hogy a közelpontjuk/leképezési arányuk nem túl fényes, apró dolgok fotózására nem igazán optimálisak. Ebből szempontból a kompaktok jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#62504) Kiscsőke válasza Tin_Shield (#62503) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Pedig az is pont szempont lenne.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#62505) kovisoft válasza Kiscsőke (#62504) üzenetére


kovisoft
őstag

Akkor olyan kompaktot kellene keresned, aminek kicsi a makró közelpontja. Ez kompaktoknál általában 5 cm körüli szokott lenni, van pár, aminél 3 cm, de nem tudok ezek között olyat, ami nagyobb szenzoros lenne és beleférne a keretedbe (ilyen lenne pl. a Panasonic LX15, de az most 162 ezer az edigitalnál).

(#62506) Dr.NX válasza Kiscsőke (#62495) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szerintem erre egyébként bármilyen olcsó dönthető kijelzős kompakt használható, nem kell csúcskategória.
Még jobb is a kis szenzor.
Olyat kell nézni, amire kicsit több a jótállás, szoktak lenni ilyen akciók.

Elfogadom a sütiket.

(#62507) kovisoft válasza Dr.NX (#62506) üzenetére


kovisoft
őstag

Panasonic TZ57 talán? Ennek van kihajtható kijelzője, 3 cm-es a makró közelpontja, és 62 ezer körüli az ára.

(#62508) expo válasza kovisoft (#62507) üzenetére


expo
tag

Annak meg csak felfelé hajlik a kijelzője, ha jól látom. Nem egyszerű :)
____

Az Olympus 14-42 25 cm-es közelpontja nem biztos, hogy elég. Makróban valóban jobb egy kompakt - amit könnyebb védeni is, tokban.

(#62509) kovisoft válasza expo (#62508) üzenetére


kovisoft
őstag

Az említett felhasználási módhoz talán elegendő a felfelé hajlás is: ha fölülről fotóznak egy apró tárgyat, akkor ki sem kell hajtani, ha meg az asztallappal majdnem párhuzamos az optikai tengely, akkor elég a felfelé hajtás. Akkor lehet gond, ha ennél megközelíthetetlenebb helyen lévő dolgokat kell fotózni, ahhoz tényleg egy minden irányba kihajtható kijelző kell.

(#62510) #26511616


#26511616
törölt tag

Üdv fórumozók!

Abban szeretném a segitsegeteket kérni, hogy barátnőmnek közeledik a születésnapja és ennek alkalmából szeretném meglepni egy alacsony árkategóriás kompakt/bridge géppel. Amit tudni kell, hogy 5-6-7 évvel ezelőtt fotózgatott, de csak hobbi szinten szóval az egyetlen szempont az lenne, hogy a mobiltelefonját, ami jelenleg egy Galaxy A70 felülmúlja a kiszemelt és persze ezt minnél olcsóbban tegye. A volt fényképezőgépének a tipusát sajnos nem tudom megmondani, de talán egy akkor 50ezer forintos canon lehetett.

Köszönöm előre! :R

(#62511) Dr.NX válasza #26511616 (#62510) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nagyon kedves tőled, hogy meg szeretnéd ajándékozni. A tanácsom az, hogy inkább együtt válasszátok ki. Fontos, hogy szívesen vegye kézbe, kézre álljon.
Nem tudom mennyi a minél olcsóbb, de az A70-nél jobb fényképezőgép csúcskompaktok vagy MILC-ek között lesz, minimum 100 ezer forint környékén. Annál olcsóbban használtat kapsz, de gondolom ajándékba nem szeretnél használtat adni. (Noha ki lehet fogni patika állapotúakat.)

Elfogadom a sütiket.

(#62512) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!

Gondolkodom egy új (ténylegesen is új, vagy csak számomra új is lehet) fényképezőgép vételén. Nem vagyok nagy fotós, családi képek (kültér és beltér), utazásos képek (épületek, tájak, hangulatok és magunk).
Nem akarok beleesni a zoom problémába, de engem is vonz a nagyobb átfogás, bár ha szoftveresen ki lehet emelni (és ezáltal nagyítani) a távolban lévő célt, akkor akár az is megfelelhet.

Pana LX15, Sony RX100 környékén gondolkozom. Nincsenek pariban a Pana LX15-tel árban, de most az RX100VA és a VI elég közel vannak egymáshoz árban. Érdemes bennük gondolkodni? HA igen, akkor a zoom (és egyebek) vagy a fényáteresztés mellett döntsek? Néztem képeket a dpreview-n, vannak különbségek sötétben, de nem tűnnek eget rengetőnek, talán mintha a Pana lenne a jobb, nem is a MarkV-ös Sony...

Jelenleg egy Minolta A1-et használok nagyon ritkán, mert ugye a mobilok mindig kéznél vannak, de soha nem áldoztam a jobb kamera miatt a mobilra, szóval azért a készített képek eléggé kompromisszumosak (de emlék megőrzésre, élmény továbbításra megfelelőek).
A maga idejében jó gép volt, a fizikai paraméterei/adottságai most se rosszak (pl. f/2,8--f/3,5), sajnos a szokásos "nem igazán kényelmes" magával vinnie az embernek. A fentiek adnak valami pluszt?

Továbbmegyek, Leica D-lux (7 vagy typ 109), esetleg C-lux jobb megoldás, mint a fentiek?

Vagy tanuljak meg jól fényképezni és használjam továbbra is (csak sűrűbben) a Minoltát?

Köszönöm a segítséget!

(#62513) expo válasza BB9360 (#62512) üzenetére


expo
tag

Szia,
bár a maga idejében biztos remek gép volt, alaposan eljárt az idő felette. Bármelyik jelenlegi fényképező jobb képeket készít, a prémium kompaktok főleg. Ezt a szintet a középkategóriás okostelefonok is hozzák (persze a teleobjektív nélküli tartományban). Szerintem ideje feltenni a gépet a polcra, emléknek.

Igazából két kérdést kell eldönteni:
- kell-e zoom?
- használnád-e gyakran a fényképezőt?

Ha bármelyikre nem a válasz, érdemes lehet a következő telefonra a kamerája miatt többet áldozni.
Ha kell zoom, az nagyon drága és nem annyira könnyen kezelhető a telefonoknál. Akkor lehet gondolkozni az RX100 VI (olcsóbb alternatíva: Panasonic TZ100/200) vonalon.

Az RX100 VA (és a VI) újonnan egy vagyonba kerül. Nem tudom, hozzátesz-e neked a fejlettebb fókuszrendszer, az elektronikus kereső és egy-két feature annyit, hogy dupla áron vedd meg az LX15-höz képest. Utóbbi ráadásul érintőképernyős, a VA nem.

A Leica 109 egy átcímkézett Panasonic LX100 II, százezerrel drágábban (rablás).

(#62514) BB9360 válasza expo (#62513) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm a választ!

Betetted a bogarat a fülembe, mind az LX15/TZ1000/TZ200, mind az LX100II vonalon.
A Sonyk is ajánlottak itt, ezért gondolkodtam bennük. MarkV-öt elvetettem, a MarkVI pedig azért lett versenyző, mert most beesett az ára 300k alá. Annyit még adnék érte, többet csak egy tényleg megérős Leica-ért (így a Typ 109 kilőve).

Az az igazság, hogy ahogyan fentebb is írtam, nem vagyok képzett fotós, de mindig viszonylag nagyobb zoom-os gépeim voltak, így elsőre félek a "csak" 3x-os zoomtól, pedig lehet, hogy nem kellene. Most az LX15 és LX100 közti különbségeket nézem. Nehéz, mert a dpreview-n csak a sima LX100 és az LX10 van fenn...

Ráadásul itt is van pro és kontra rendesen... Lehet, a Sony-t elengedem, ha visszaáll a magasabb árra, akkor pláne.

LX100II vs. LX100 vs LX15? Az LX15-ben nincsen kereső, ugye?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#62515) BB9360 válasza BB9360 (#62514) üzenetére


BB9360
aktív tag

A franc, kicsúsztam...
Az LX100-ban meg nincsen vaku, szóval azzal még számolni kell, ugye?

(#62516) Tin_Shield válasza BB9360 (#62515) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Adnak hozzá egy kisvakut ami kb annyit tud mint beépítettek. Viszont van rendes (m)4/3 szabványú vakupapucsa, ha tényleg vakuzni kell ez sokkal többet ér, mint a beépített mókusvillantók.

(#62517) BB9360 válasza Tin_Shield (#62516) üzenetére


BB9360
aktív tag

Viszont fix a kijelző...

Tényleg, aki nálam tapasztaltabb (fényképezés és Pana LX100II, Pana LX15 témákban), milyen pro és kontra érzek vannak? Olvasgatok vissza, de még nem sikerült mindenre rájönnöm... Az LX15 vékonyabb, az nálam pro... :-)

(#62518) expo válasza BB9360 (#62517) üzenetére


expo
tag

Igen, ha valakinek nem jön be a limitált zoom, az csalódás lehet.
Én is jobb szeretném, ha elmenne a Sony VA 100 mm-ig, mint egy Canon G7 X Mark III.

Kisebb érzékelővel, de 200 E Ft alatt háromszoros optikai zoomot kínál a Huawei P30 Pro (kb. 27-80) és más versenyzők, nehezített pályán vannak a kompaktok.

Az LX10 = LX15, csak máshogy számozzák másik piacokon. És nincs rajta EVF, ezért is olcsóbb, mint a Sony V/VI. Csak, hogy nehéz legyen követni, a Panasonic TZ100 a tengertúlon ZS100, a TZ200 pedig ZS200 néven fut.

Ezek _éppen_ zsebbe férő modellek.

Az LX100 (I-II) nagyobb érzékelővel készült (ami a tesztek szerint meglepő módon nem jelent előnyt képminőségben) és fizikailag is jóval nagyobb. Érdemes megfogdosni egy kiállítóteremben. Ez már nem zseb kategória, ha az szempont. Cserébe igazi fényképezőgép érzete van.

Dpreview travel zoom összehasonlítás (a hazai árakat azért érdemes figyelembe venni).
Ha már őket idézem, pld. ilyeneket is érdemes megnézni.

(#62519) BB9360 válasza expo (#62518) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm a linkeket és a tájékoztatást.

A döntést tudom, hogy nekem kell meghozni.

A fényképező érzet nem szempont. A Minoltának is megvan, de egy kicsit az is fából vaskarika: nem kompakt, de nem is bővíthető, mint egy "igazi"...
Hajlok a zsebméret felé, jól jönne a nagyobb zoom, de lehet, hogy nem megyek a Sony MarkVI felé, van helye annak a különbségnek. Néztem, hogy az LX100-nak 4/3-os az érzékelője, de ha ez nem előny, akkor minek...

Irigylem a problémáim :DD !

(#62520) zolnagy válasza BB9360 (#62519) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem volt LX100-am, most LX15 van. Az LX100 előnye az EVF, ami főleg napsütésben nagy segítség a képek megkomponálásához, ezen kívül nekem jobban kézreállt a méreténél fogva. Hátránya a fix, nem érintésérzékeny kijelző.
Az LX15 határozottan kisebb. Előnye a kihajtható érintőképernyő. Nekem a legjobb benne, hogy a fókuszpontot ezáltal könnyen, gyorsan meg tudom adni. Az EVF hiányzik, de ez az ára a kis méretnek.
Képminőségben kb egál a kettő. Az LX100 II-be már érintőkijelző van, igaz fix. Ez lenne az ideális gép, de nekem túl drága.

(#62521) expo válasza BB9360 (#62519) üzenetére


expo
tag

zolnagy leírta az LX-ek közti lényegi különbségeket.

Azt tanácsolnám, hogy menj egy kipróbálni egy szalonba a gépeket. Lásd, elég lesz-e neked a kisebb zoom tartomány vagy sem.

Utóbbi esetben érdemes elgondolkodni a Panasonic TZ100-on, mert az kb. féláron fut az RX100 VI-hoz képest (nyilván némi kompromisszummal, mint a lenti összehasonítás is mutatja).

(#62522) BB9360 válasza zolnagy (#62520) üzenetére


BB9360
aktív tag

és @expo
Köszönöm.
Valóban érdemes lenne megnézni, de abban az MM-ben, ahol voltam, egyik sem volt.
Ha a nagyobb érzékelővel mégsem jobb az LX100-asok képe, akkor lehet, hogy a kisebb méret miatt inkább az LX15 mellett szavaznék...

(#62523) Tin_Shield válasza BB9360 (#62522) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nézegess tesztképeket, a steril laboreredmények és szubjekív érzet nem mindig adja ugyanazt.
De hatalmas különbségre valóban ne számíts, az első generációs LX100 szenzora már nem mai, a gyakorlatilag egyeduralkodó 20MP-es 1" szenzor frissebb. Az LX100 II szenzora lenne a nagyobb ugrás, de azt drágán mérik.

(#62524) BB9360 válasza Tin_Shield (#62523) üzenetére


BB9360
aktív tag

Próbálok képeket nézni, de az LX100II-ről a dpreview-n nem találtam, csak a régebbiről, azok alapján szerintem az LX15 jobb.
Nem sürgős, próbálkozok még .

(#62525) Azurooandrew válasza expo (#62518) üzenetére


Azurooandrew
tag

"Kisebb érzékelővel, de 200 E Ft alatt háromszoros optikai zoomot kínál a Huawei P30 Pro (kb. 27-80) és más versenyzők, nehezített pályán vannak a kompaktok."

Én abszolút egyetértek a leírtakkal, annyit tennék csak hozzá, hogy anno 2018-as debütálással a P20 Pro illegetve a Mate 20 Pro esetében volt szerintem a 3× optikai zoom, a Huawei P30 Pro ezt emelte 5× optikai zoom-ra illegetve ott volt még a 10× "hibrid"-nek nevezett zoom opció, de jelentősen kevesebb részlettel és élességgel. Plusz ebben a körben nem is kell senkit meggyőzni arról, hogy mekkora volt pl. különbség a hivatkozott „hibrid” 10×-es és mondjuk a TZ100-as „real” 10× végeredménye között.

[ Szerkesztve ]

(#62526) BB9360


BB9360
aktív tag

Tudom, hogy ez nem a beárazós topik, de mivel nem eladni, hanem venni szeretnék, egy 2019. januári Sony RX100VI, 5000 készített képpel mennyit ér, azaz mennyit szabad érte adni? Figyelembe véve, hogy külföldi és már nem garis (hacsak ott nem több, mint 1 év a gari, mint itthon).
Illetve a jófogáson hirdetnek egyet, ami pár hetesnek mondott és 2 (?) év itthoni garival (ha jól tudom, ezekre itthon csak 1 év van). Az megér annyit?

Előre is kösz a gyors választ!

(#62527) expo válasza BB9360 (#62526) üzenetére


expo
tag

Lehet, hogy megérné azért a beárazósban is megpróbálni.

A jófogáson 225-ért látom, amire ráillik a leírásod. Az kb. az akciós ár mínusz áfa. Plusz az akkumulátorok, azoknak is van értéke.

Én garanciás modellt nem láttam abban a 2-3 hónapban, míg néztem. 3 db volt, apróbb-nagyobb sérülésekkel, volt amelyik nem működő vakuval, 150-170-200 magasságában.

Az 1-2 év jótállásnak mindenképp járj utána.
____

Azurooandrew: igazad van, a P20Pro 3x, a P30Pro már 5x optikai zoom. Mondjuk van benne egy kis csalás, mert csak teljes tele állásban használja kizárólag azt a lencsét, különben két lencséből számolgat.
A "hibridet" hagyjuk :)

(#62528) BB9360 válasza expo (#62527) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm, néztem, hogy Svájcban is 2 év jótállással adják...

(#62529) tomcat1987


tomcat1987
tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. Kellene egy digitális fényképezőgép a családba, aránylag kis pénzért. Kodak AZ252 lenne a kiszemelt. Mennyire tudjátok ezt ajánlani alig több, mint 40 ezer Ft-ért. Általános használatra elmegy? Köszi a válaszokat előre is.

(#62530) asdf_ válasza tomcat1987 (#62529) üzenetére


asdf_
veterán

Semennyire. Kodaknak matricázott szemét (a Kodak ugye csódbe ment).

[ Szerkesztve ]

(#62531) NGA


NGA
addikt

Kis segítséget kérnék. Ismerősnek kellene kompakt gép család fotózására 65e Ft-ig. Van amit érdemes?

(#62532) expo válasza NGA (#62531) üzenetére


expo
tag

Nagy a csönd :)

Ha nagyon muszáj, innen talán tudsz választani. Ha nem kell zoom és fényképezőszerűség, valószínűleg egy közepes/jobb mobillal is hasonló fotók születhetnek. Videóban pedig gyengébbek a fényképezők.
A zoom-on felül a vízállóság (gyerek esetén az ütésállóság) tud hozzátenni, mivel azokat telefonoknál drágábban mérik.

(#62533) asdf_ válasza NGA (#62531) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, 100e környékén kezdödik az érdemes kategória már jópár éve (új gép esetén).

(#62534) NGA válasza asdf_ (#62533) üzenetére


NGA
addikt

Nem hiszem, hogy 100e-ért kellene venni egy fotózni nem tudó családnak a gyermekek lefotózásához az állatkertben, nagymamánál az udvarban témához fényképezőt. Főleg úgy hogy az automata módot fogják csak használni, de annyiban akarnak jobbat egy telefonnál, hogy legyen rajta zoom. Kb ennyi.

expo: Köszönöm, ezek közül biztosan lesz nekik olyan, amit tudnak használni. Nem használnak drága mobilt, nekik csak arra kell, hogy pl a gyerek elfújja a gyertyát, bringázik stb.

[ Szerkesztve ]

(#62535) asdf_ válasza NGA (#62534) üzenetére


asdf_
veterán

Lehet, hogy nem kell, de kettő közül lehet választani:
- 1/2,3"-os szenzorú F3,x-F5,x-es sötét optikájú kompaktok 20-tól akár 80 ezerig, ezzel verőfényes napsütésben lehet fotózni, beltérben viszont értekelhető képet nem lehet csinálni vele. Ebben az árkategóriában bármelyik gépet nézed, az extra funkciókon meg kinézeten kívül nagy különbség nincs, ugyanakkora pici szenzor, és egyen sötét optika van mindegyikben, tehát mivel fizikai jellemzőjük egyforma, nagyjából egyforma képet készítenek, tökmindegy melyiket veszed. (amennyiben fényképezőgép-gyártó cég termékét veszed, és nem egy csódbement cég logójával matricázott noname-et), az 5-10-20x-os zoomot kell maximum eldönteni.
- és ahol legelőször érdemes plusz pénzt kiadni, az 1"-os szenzorral rendelkező gépek 100e Ft körül kezdődnek.

A kettő között nincs SEMMI újan vásárolva, mert a mobiltelefonok kinyírták a piac ezen részét több évvel ezelőtt.

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#62536) NGA válasza asdf_ (#62535) üzenetére


NGA
addikt

"verőfényes napsütésben lehet fotózni, beltérben viszont értekelhető képet nem lehet csinálni vele"
Ezzel nem értek egyet. Egy P20-as Huawei telefonom van, és az unoka, gyermek, vagy bármi általános fotózására tökéletes.
Arra, hogy az elkészült fotót felrakjam a facebookra, és anyukám megnézhesse tökéletesen megfelel.
Erre gondolok. Ha ezt hozza már, akkor az tökéletes. Egy ipad-on nézik majd a végeredményt.

(#62537) kovisoft válasza NGA (#62536) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem tudja ezt hozni egész egyszerűen azért, mert a mobiloknak általában f/2 körüli optikájuk van, a P20-nak - ha jól tudom - f/1.8, egy átlag kisszenzoros kompaktnak meg f/3.x-nél kezdődik a fényereje, ami ráadásul zoomolással tovább romlik. Tehát van köztük alapból közel 2 fényérték különbség, amit négyszer olyan hosszú záridővel (vagy négyszer akkora ISO beállítással) lehet kompenzálni, hogy ugyanannyi fénymennyiséget kapjon a szenzor. Már ha nem zoomolsz. Ha zoomolsz, akkor ez az arány még rosszabb.

(#62538) NGA válasza kovisoft (#62537) üzenetére


NGA
addikt

Köszönöm, érthető.

(#62539) asdf_ válasza kovisoft (#62537) üzenetére


asdf_
veterán

No meg telibeveri a fény a gyermeket. Az ablak előtt az nálam nem beltéri fotózás, hanem a csalunk, hogy még jó képünk legyen ;)

A telefon:
12 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1/2.3"

A kép így készült:
ExposureTime - 1/33.3 seconds
FNumber - 1.80
ISOSpeedRatings - 125

Egy kompakt szappantartó pont ugyanekkora szenzorral bír, az f 1,8-at átrakjuk f3,5-re és máris 1/16-os záridőnél járunk, ammegmá be is mozdult vagy 800-as ISO környéke, ami ekkora szenzornál már nem túl szép.. De ez a kép még elment volna kompakton is, ha bemész az előszobába és ott, vagy mondjuk egy full esős nap, ott viszont már erős gondok lennének.

(#62540) vond válasza asdf_ (#62539) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ott már inkább 1/8-nál járunk. ;) Úgyhogy még szarabb a helyzet.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#62541) asdf_ válasza vond (#62540) üzenetére


asdf_
veterán

Annyira tudtam, hogy el fogom számolni.... ;] Pedig 33-at elosztani 4-gyel nem olyan bonyolulr...

[ Szerkesztve ]

(#62542) vond válasza asdf_ (#62541) üzenetére


vond
MODERÁTOR

;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#62543) mastodon válasza asdf_ (#62535) üzenetére


mastodon
aktív tag

Igen, az megdöbbentő, hogy a kiskompakt gépeket mennyire verik tudásban a mobilok. Csak a zoomolás az, ami nincsen meg, de jobb a fényerő, szebbek a színek. Csak auto módban használva, magabiztosan jobbak a telefonok. CANON kisgépek esetén sok lendít a CHDK segédprogi.

(#62544) zolnagy válasza mastodon (#62543) üzenetére


zolnagy
őstag

A CHDK még mindig van? Anno a Canon A75-höz tettem fel. :) A képminőségen persze nem javított, inkább csak érdekesség volt. A beállítási lehetőségek persze megnövekedtek, meg kitolta a video korlátot...stb...régi szép idők...

(#62545) tomcat1987


tomcat1987
tag

Olympus E-PL8 +Pancake EZ-M1442EZ 14-42mm
Ez most 113 ezerért mennyire jó ajánlat? Tapasztalat?

(#62546) pandur99 válasza tomcat1987 (#62545) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ez új?
Én mindenesetre ennyiért inkább Pana GX80 + 12-32 kittet vennék, annak ellenére, hogy Olympusom van. Volt E-Pl6 + 14-42 EZ kittem, nem voltam elájulva tőle, bár másodgépnek elmegy.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62547) Dr.NX válasza tomcat1987 (#62545) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez itt offtopik, de amúgy inkább ez:
https://www.alza.hu/olympus-pen-e-pl8-fekete-pancake-objektiv-ed-14-42ez-fekete-d4488806.htm
131 190-ért kapsz hozzá egy 45 mm-es f/1.8 obit is, az ha nem kell, 60-70-ért elmegy.
Jó gép amúgy, a videója nem a legacélosabb azért.

Elfogadom a sütiket.

(#62548) tomcat1987 válasza pandur99 (#62546) üzenetére


tomcat1987
tag

Igen, újonnan ennyi az Olympus márkaboltban. Nagy igényeim nincsenek, de jön a gyerkőc, és jó lenne már egy fényképezőgép, ami azért jobb képeket készít, mint a mi két középkategóriás mobilunk(Galaxy A50, P40 lite). Megnézem az általad ajánlott Panasonic-ot is. Köszi...

(#62549) tomcat1987 válasza Dr.NX (#62547) üzenetére


tomcat1987
tag

Bocsi, jogos... :)
Hoppá, ezt az ajánlatot én nem láttam. Ez a hozzá kapott plusz ingyen objektív azért jóval jobbnak tűnik, mint az, ami eredetileg vele jár. Jól látom? Sajnos tőletek jóval kevésbé értek a dolgokhoz.
A videós képessége hozhatja egy középkategóriás mobil szintjét? Hogy kell ezt elképzelni?

(#62550) Tin_Shield válasza tomcat1987 (#62549) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A grátisz Oly 45 f1.8 nagyon jó cucc, újszülött esetén határozottan javasolt, hogy ne kelljen a csöpséget vakuzni. Viszont az Oly videója nem túl acélos, a Pana GX80 köröket ver rá. Nem könnyű választás...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.