Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96301) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Okosteló létezik még 4.3" környékén? Nem vágyom tepsi telefonra; csak ha már nincs más választás.

Android rendszer, jó akku, nem baj ha bírja az ütést-vágást, de elférjen zsebben (lumia 820 volt, az repült nem keveset tok nélkül).
Egy sim kártya kezelés, normális kamera ("vakuval"), előlapi nem szükséges.

Ha új akkor fontos: Debrecenbe megvásárolható legyen akár valami nagy shopban! :)

:R

(#96302) kali válasza ToomyC (#96296) üzenetére


kali
legenda

mindent (előnyöket, hátrányokat és hibalehetőségeket) összevetve, én inkább az s6-ot venném.

(#96303) koxx válasza kali (#96302) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kérdés, hogy megér-e ~+40e ft-ot az S6.

(#96304) ToomyC válasza koxx (#96303) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Hát nehéz döntés ....

(#96305) Eyesis válasza kali (#96295) üzenetére


Eyesis
őstag

Ez nem úgy kéne legyen, hogy ha ott van, hogy új telefon, akkor az nyilván a bruttó ár és áfás számlát kell kapjak?

Eyesis

(#96306) A guru válasza ToomyC (#96304) üzenetére


A guru
addikt

Aztmondom ha nem tudsz dönteni akkor hagyatkozz az első benyomásra. :)

(#96307) koxx válasza ToomyC (#96304) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kezbe kell venni, megtapogatni, a G4 eleg nagy telefon, nem mindenkinek kenyelmes. S6 kicsit kompaktabb.

(#96308) Shingen válasza atigol (#96298) üzenetére


Shingen
addikt

G4 ;)

風林火山

(#96309) mateus válasza Eyesis (#96305) üzenetére


mateus
senior tag

Nem, számtalan cikk van a gsm-ek trükközéséről neten.
0% ÁFA számlát ad a legtöbb, vagy nem is kapsz számlát, csak valami átadási jegyet XD
Attól a telefon még új.

(#96310) Eyesis válasza mateus (#96309) üzenetére


Eyesis
őstag

Rendben, akkor ezt én mellőzöm :)

Eyesis

(#96311) mateus válasza Eyesis (#96310) üzenetére


mateus
senior tag

De van azért néhány gsm amelyik rendes ÁFA-s számlát ad, én is így vettem a telóm, így van rá gyári gari.
Viszont ha telik rá, egyértelműen jobb hivatalos forrásból venni.

(#96312) scream


scream
veterán

Hali!

Érdeklődnék, hogy 56k ráfizuval mostani N5-re Samsung S6 (garanciális, szép állapotú, gyári független) vagy Xiaomi Note 3 Pro 30k ráfizuval? Fontos, hogy bírja rendesen akkuval -> min 5-6 óra SoT BT, WiFi, 4G + szinkronizációval, Bp-en (normális LTE lefedettséggel).

Esetleg olyan 50-55k ráfizuig más ajánlás? (Tehát 90k körül lenne a végösszeg) :F

(#96313) andrisbandi válasza (Bundás) (#96301) üzenetére


andrisbandi
őstag

"Okosteló létezik még 4.3" környékén?
jó akku,
bírja az ütést-vágást,
normális kamera..."

Én is hasonló elképzelésekkel akartam telót venni, de nem találtam.

Sony Z1C-ről szerettem volna váltani dual simes telóra, de cicire szaladtam.
Samu A3 duos telóval barátkoztam egy hétig, de akadozós volt, visszaadtam a boltnak.
(Amúgy kicsi, jó kamerája van, az aksi bőven bírja egy napig, 30% maradt estére, átlagos felhasználással.)

Talán a P8 lite-ot kellene élőben megnézned, az elég korrekt szerkezet.
5"-os, de nagyon könnyű teló.
Műanyag a hátlapja, kisebb leeséseket bírnia kell.
- Ha ettől komolyabb védelmre vágyik az ember akkor a legegyszerűbb a "bumper case", vagy a "armor case".
Szinte minden telóhoz kapni, a Youtube-on fölhöz is csapkodják próba képpen.... megvédik a telót. Cserébe még bumpszlibb lesz a tepsifón, és jobban melegedhet....
Nagyon sokan szertik a P8 lite-ot, nekem kinézetre nem jött be.

Xiaomi Redmi 3 ezt is érdemes mérlegelni. 5"os, nagy aksival.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#96314) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Inkább a G4 mint az S6 ,azt hiszem... még annyi ,hogy tok nélkül használnám...

(#96315) SAABPEPE


SAABPEPE
tag

Melyik éri meg jobban S6 vagy S6 Edge ?:)

(#96316) habmalac válasza andrisbandi (#96313) üzenetére


habmalac
tag

Sony z1c-ről váltottam, THL T7-re. Szuper telefon de képtelen vagyok egy palacsintasütőt a fejemhez tartva telefonálni vagy a zsebemben tartani. Z1c már nincs meg, a T7 is mást boldogít már, tehát beindult a keresés egy 5 col alatti megbízható készülék után. A z5 compact volt a kiszemelt de sok rosszat hallottam felőle és sokat is kérnek érte. A másik az A3 2016 de azt sem dicsérték halálra az almákat pedig nem kedvelem. Szívesen fogadok minden ötletet én is.

(#96317) Laza... válasza habmalac (#96316) üzenetére


Laza...
addikt

Nokia 3110 ;] :DDD

Never give up!

(#96318) kali válasza koxx (#96303) üzenetére


kali
legenda

embere válogatja, nekem megérné, mert például az ujjlenyomat-olvasót évek óta használom, megszoktam és megszerettem több telefon által is, nem szívesen mellőzném már.
a(z) (s)amoled kijelzőt is inkább preferálom, pedig most ips lcd-s telefonom (6s plus) van.
írok olyat is, ami sok embert nem foglalkoztat, de nekem például még a jobb wifi is szempont, az s6 már 2.4 GHz 40 MHz és 5 GHz 2*2:2 mimo képes, a g4 nem.
lehetne persze a g4 mellett is előnyöket sorolni, mint például a memóriakártyás bővíthetőség, vagy az fm rádió, ezek is biztos számítanak valakinek, ahogy az ár, illetve szívesebben a telefonra szánt összeg.

Eyesis; úgy kellene, normális esetben úgy is működik, de sok a trükközős gsm üzlet, ahol figyelni kell a vásárlónak.

SAABPEPE; kijelző kérdése, hogy neked mennyire lehet bejövős a kétoldalt ívelt megoldás.

(#96319) andrisbandi válasza habmalac (#96316) üzenetére


andrisbandi
őstag

Samsung Galaxy S7 mini
4.6" Én már odáig jutottam mindegy mennyibe kerül, csak lenne egy modern dual simes kicsi teló. A másik végleten is gondolkodom, hogy veszek egy kicsike dual simes butatelót, oszt jónapot :-) De azokon meg nincs modern bluetooth.
- Talán az Apple iPhone SE, a maga 4"-jával inspirálja a többi gyártót is ebbe az irányba.
A munkahelyi ismerősök közül senki nem játszik, vagy böngészik a telóján. Zene, webrádió, kamera, és persze telefonálás amire kell. Én még néha elolvasom az emailjeimet telón, de válaszolni szinte mindíg PC-ről szoktam, mert úgyis sokat kell gép elött melóznom.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#96320) A guru válasza SAABPEPE (#96315) üzenetére


A guru
addikt

Nekem az a veleményem hogy az edge kicsiben nem akkora nagy durranás hacsak nem a zöld színben vennéd mert akkor nagyon ottvan. Sima S6-nak jobb a fogása is és az edge sáv tudása is csak inkább jópofa. Ha az a kérdés hogy S6 vagy Edge+ akkor nem kérdés hogy melyik szerintem sokkal szebb az edge mint kijelző nagyban. Persze ezt is menj el es nézd meg élőben hogy hajlandó vagy-e többet fizetni az S6-hoz képest. :)

(#96321) mateus válasza habmalac (#96316) üzenetére


mateus
senior tag

Az A3 2016-ról mi rosszakat hallottál?
Nekem 2 hete van, átmeneti megoldásnak szántam S7 mini megjelenéséig, de abszolút meg vagyok elégedve vele.
Pörgős rendszer, nem akad, az anyaghasználat/összeszerelés példaértékű, kijelző is szuper.
A kamera is tetszik, gyorsan fókuszál, a G2-nél jóval jobb a kamerája, persze biztos nem egy S7 szint, de bőven vállalható.
Az akksija meg brutál, 6 óra kijelzőidő összejön úgy, hogy a Nexus 4-em 2 órát tudott, a G2-m meg kb 3 és felet. 2 napig elmegy folyamatos netkapcsolattal, ami nem sok telóról mondható el:)
Ami hiányzik nekem az az értesítő led, megszoktam az előző telókon, meg lehetne egy ujjlenyomat olvasó benne:) De akkor sosem akarnám leváltani XD

[ Szerkesztve ]

(#96322) habmalac válasza mateus (#96321) üzenetére


habmalac
tag

Itteni és más fórumokon olvasgattam róla, a leírások nem győztek meg de tudom, hogy kinek a pap stb...
Tetszik egyébként, ha Te meg vagy elégedve vele akkor + egy pozitív vélemény. Az s7 mini szerintem arany árban lesz, kíváncsian várom. A nokiás viccre annyit, hogy most egy Nokia 130 van használatban, ez volt a Spárban olcsón.

(#96323) mateus válasza habmalac (#96322) üzenetére


mateus
senior tag

Én pont az itteni fórumon olvastam csupa jót, ezért mertem megvenni. Ráadásul elég jó áron jutottam egy vadiúj gyári garis példányhoz, ezért is vágtam bele.
Előzetesen tartottam az 1.5 GB RAM-tól, meg touchwiz-ről is sok rosszat hallottam, de ez már nem az a Samsung. Na meg a méret és külső miatt hamar meg lehet szeretni:) én elsősorban ezért is váltottam rá, hardverileg gyengébb a G2-től.
S7-tel kapcsolatban több problémát lehet olvasni, ami azért meglepő. Pedig még azon is gondolkoztam, csak hát méretben a G2 is nagy volt nekem, nem sikerült megszokni 1 év alatt, így nem mertem bevállalni S6 - S7 közül egyiket sem.

(#96324) w.miki válasza andrisbandi (#96319) üzenetére


w.miki
veterán

ugyanígy vagyok... :(
Motorola Defy, az tökéletesen kézreálló telefon volt.
Miért nem tudnak 2GB RAMot beletenni, és erős procival kihozni egy ugyanilyet???
Miért nem tud 4" alá lemenni a szent tudomány??
Most s4 mini-m van, de nekem az is nagy.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#96325) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

iPhone SE. ;]

Xr

(#96326) m1lan válasza andrisbandi (#96319) üzenetére


m1lan
őstag

"Rumored" szóval ebből szerintem nem lesz semmi.

Már az S6 Mini is csak pletyka szinten létezett, pedig jöttek róla képek és állítólagos specifikációk is.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#96327) andrisbandi válasza Hunt3r22 (#96325) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ha lenne dual simesbe vennék.
Pedig semmilyen előfizum nincs (tévé-teló) csak a legolcsóbb internet, a spórolás miatt :-)
Szívesebben gyűjtögetek, mint költekezek. De itt kivételt tennék, annak ellenére, h kerülöm az Apple cuccokat.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#96328) PixelDrake


PixelDrake
újonc

Huawei P8 Lite vs Huawei Ascend G7

Most vennék új telefont és a szűrőn végül ez a kettő ment át. Ahogy látom, nagyjából egy árban vannak (kb ez az az összeg, amit most telefonra tudok szánni, esetleg még egy kevés, ha az jelentős különbséget eredményezne) és körülbelül egy kategóriában is játszanak.

Van az egyiknek olyan tulajdonsága, ami egyértelműen a másik elé vagy mögé helyezi? Köszönöm előre is a segítséget.

(#96329) dokee78 válasza PixelDrake (#96328) üzenetére


dokee78
félisten

Ha csak a kettő játszik,akkor szerintem Huawei P8 Lite

(#96330) marci04 válasza PixelDrake (#96328) üzenetére


marci04
csendes tag

Én még ide venném a P7-t,ahogy néztem "csak" +10k drágább

(#96331) scream válasza scream (#96312) üzenetére


scream
veterán

Valaki esetleg? :F

(#96332) lezuvius válasza scream (#96331) üzenetére


lezuvius
őstag

Inkább a Redmi Note 3 Pro ha ennyire fontos a SoT.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#96333) marci04 válasza scream (#96312) üzenetére


marci04
csendes tag

Szia én note3-ra szavazok (az s6 nem ismerem) pont azt tudni fogja ami neked kell

(#96334) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Fiatal hölgynek keresek telefont, a szempontok:
Masszív viber, messenger (és facebook) használat, zenehallgatás, youtube, egyszerűbb játékok, némi böngészés :) Ezért is kellene olyan telefon ami nem merül le óránként :)
Lehetőleg független legyen és mondjuk 4.5" környéke, nem baj ha nagyobb... Android base legyen, de a brand most talán másodlagos, mert az ár fog nagyon húzni a szíjon :( -> 40K, hunyorítva 50K

Tudtok javasolni pár alternatívát?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#96335) lezuvius válasza _ocsisajt (#96334) üzenetére


lezuvius
őstag

Ebben az árban jelenleg a Redmi 3 nagyon erős ajánlat, egyetlen hibája, hogy a B20-s LTE-t nem tudja így a nagyvarosokon kívül többnyire csak 3g/2g-t tud.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#96336) _ocsisajt válasza lezuvius (#96335) üzenetére


_ocsisajt
őstag

No igen, ettől féltem :) Próbálom győzködni :) Mert "siaomi"... mondtam neki, hogy édesanyám egy note 4G-vel rohangál és tökéletesen meg van vele elégedve :) nálunk bejött a kínai márka :)

a 800Mhz-es tartomány meg nem probléma, mert wifizik only :)

Köszönöm! :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#96337) Humbucker


Humbucker
senior tag

A Redmi 3 mitől olyan jó ha eltekintünk az akksijától, ami tényleg erős. Hardverre is persze hogy oké, de nem ez az egyetlen aminek rendben van a hardvere.Szóval annyira nem értem mire ez a Redmi 3 őrület, vagy az lenne hogy abban az árban más gyártónál jóval drágább egy ilyen felszereltségű teló?Nekem csak az nem jön be az ilyen telóknál hogy az összes alkalmazás a főképernyőn van, nincs hagyományos értelemben vett alkalmazás menü.

(#96338) m1lan válasza Humbucker (#96337) üzenetére


m1lan
őstag

Ár-érték arányban verhetetlen, ezért ajánlják orrba-szájba. 50.000 forintért Snapdragon 616, 4100 mAh akksi, 2 gb RAM, 16 gb ROM...

Három kört ráver egy Huawei P8 Lite-ra, Sony Xperia M4 Aqua-ra vagy Samsung Galaxy A3 (2016)-ra, és ezek még drágábbak is.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#96339) trebrona válasza Humbucker (#96337) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nekem csak az nem jön be az ilyen telóknál hogy az összes alkalmazás a főképernyőn van, nincs hagyományos értelemben vett alkalmazás menü.

Nova vagy akármilyen másik launcher és problem solved. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#96340) deadelon válasza Humbucker (#96337) üzenetére


deadelon
aktív tag

Valóban elsőre kicsit szokatlan az alkalmazás menü hiánya,persze megszokható,vagy felpattint az ember egy launcher-t és probléma megoldva.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#96341) anorche1


anorche1
őstag

Wileyfox swift -ről mi a véleményetek? Támogatja a 800as 4g -t, 2gb ram van benne, és a frissítéssel sincs gond, mert cyanogenmod van rajta.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#96342) bbkk


bbkk
csendes tag

Sziasztok!

Telefon váltásban kérnek segitsget. Jelenleg egy HTc m9 van. De nagyon nem vagyok vele megelégedve.lassu, gyorsan merül stb. Gyári rommal ,főzöttel is próbáltam.szervizt korábban megjárta ,de nem lett jobb.
Ha nem lenne vele bajom, akkor is cserélném, mivel dual simes telot keresek. Szükségem lenne dual aktív képességre , 5,5 kijelzore, minimum 3000mah akkumulátorra, tudja a 4g-t, GPS tökéletes legyen, ha lehet GLONASS képes.
Külföldi rendelés nem akadály. Milyen lehetőségek vannak? Köszönöm a segítséget!

Üdv bbkk

[ Szerkesztve ]

(#96343) Prinz Eugen


Prinz Eugen
tag

Sziasztok, Mi4-et megéri még venni? :DD
Vagy esetleg van max. 13 cm-es telefon amit érdemes megnéznem?
Árban jó lenne 60k alatt, külföldről rendelés nem para :N
Köszi :R

(#96344) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Abszolút nem vagyok otthon az Androidos telefonok világában (eddig WP volt de Microsofték ígéreteivel betelt a padlás), így nem is preferálok semmilyen gyártót.

Ami kell:
- Nagyon jó akksi / üzemidő
- Gyors, pontos, megbízható GPS
- 4" - 4,7" (AM)OLED
- Vállalható kamera

Előny:
- Legfrissebb droid ill. frissítéseket a legnagyobb eséllyel kiadó gyártó
- Kevés Junkware

Keret:
- Ha 7 nyelven tud énekelni is akkor 100k, amúgy 60-80.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#96345) Hunt3r22 válasza bbkk (#96342) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Mate 8 (igaz ez 6")
P9

Xr

(#96346) bbkk válasza Hunt3r22 (#96345) üzenetére


bbkk
csendes tag

Linkeket tudsz dobni? 5,5 méretű kijelző egyenlőre elég.zsebben pont elfér.

(#96347) andrisbandi válasza bbkk (#96342) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ha a 6" még okés
Huawei Mate 8

Fórumtársunk is dícséri.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#96348) Hunt3r22 válasza bbkk (#96346) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Itt például.

Előtte menj el Media-ba és nézd meg a Mate 8-t, akkora mint egy i6 plus, viszont 6".

Xr

(#96349) bbkk válasza Hunt3r22 (#96348) üzenetére


bbkk
csendes tag

150et nem adok érte. Annyit nem ér. 120ig jó lenne megállni árban.4gb ram is kell,mivel mar jönnek 6gb telok. Ráadásul androidnak kell.

(#96350) Hunt3r22 válasza bbkk (#96349) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Nem sok dual active telefon van, akkor várnod kell néhány hónapot, hogy kifogj egy ilyet 120k körül. :U

Xr

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.