Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61551) BlackDevil válasza freeknight (#61549) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Samsung nem nagyon kell, G2-t meg nem árulnak 32GB-osat úgy tudom és memkarit se lehet cserélni benne. Esetleg lehet beszerezni G2 32GB-osat feketébe valahol olcsón garival?

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#61552) 2rda


2rda
tag

Samsung Galaxy Note II vs Xiaomi Redmi Note
Ha az árát nem vesszük figyelembe ti melyiket választanátok és miért?

(#61553) Tyer válasza hroberto (#61477) üzenetére


Tyer
őstag

Még is lett! Ma lesz az átadás, kiv. Leszek a reakcióra...
Vmi ilyenre számítok: "Hát én ezt sose tanulom meg, miért kellett az nekem..."

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#61554) Dave™ válasza Perzeusz (#61550) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egy egyszerűbb kompaktot azért egész jól ki tud váltani a 930. Egy szavazat rá a zökkenőmentes felhasználói élményért és a komoly körítésért.

(#61555) norbert1998 válasza Perzeusz (#61550) üzenetére


norbert1998
veterán

930-al elvileg nem lesz gondod. Bár nekem a 620nevuvel voltak elég szép térerő problémáim. Konkréten ahol sp tudott két három csikot, a 620 sehol sem volt. Egész nap nem volt térerő. Nem tudtam belépni az prodi révébe. Ha ilyen gond nincs a 930-al akkor az jó lesz neked.

(#61556) musculus válasza 313313 (#61536) üzenetére


musculus
tag

S.O.S! Valaki tud nekem ajánlani egy magyar garis, 4,5 inch és feletti átmérőjű, bug-mentes telefont egészséges áron, aminek van garantáltan, rendes használattal, netezve, olvasva, egy keveset navigálva fixre egy teljes napos üzemideje? :O
Nagyon megköszönném a választ, tényleg a türelmem legvégén járok a keresgélésben

(#61536) 313313
Kösz az infót, tehát azt mondod, F6 kifejezetten moderált felhasználással is képes 30%ra lemerülni estig. Az a fura, hogy a mobilarénás teszt szerint:
"átlag felhasználást két napig biztosan kibír a telefon, nálam egy óra GPS használat, sok beszélgetés és mobilnet mellett is másfél napot ment."
Miért mérnek a mobilarénás fiúk mindig sokkal jobb üzemidőket? Ugyanez volt a Redmi 1s esetében is, ahol két napot írtak, de nálam egész napos autóvezetésnél, alig-alig használva beadta estére a kulcsot.
Tehát felezzem a mobilarénás értékeket. Köszönöm szépen!

(#61528) lorcsi
Kösz, az autós töltő az egyik legjobb találmány a világon, de sajnos sokat, sőt nagyon jelentősen sokat közlekedek tömegközlekedéssel és biciklivel is, így kell a megbízható üzemidő.
Ezt a kínai szart nézegetem, lehet, h kínomban megveszem: Prestigio MultiPhone 5503 DUO, 4000 mAh, de nincs karcálló üveg, szokásos MTK-s GPS bugok. Bár a 2 év gari biztató is lehetne, de csak amennyiben hibamentes lenne a gép

(#61523) atosan
Kösz a segítséget, ezer hála :R , valóban a felbontás/akku arányát is érdemes megnézni.
Remélem hamarosan pontot teszek ennek a dolognak a végére, nagyon unok keresgetni

[ Szerkesztve ]

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#61557) Bende1111 válasza freeknight (#61549) üzenetére


Bende1111
tag

Ismerősnek volt S-es telefonja (2-3) azok folyton fagytak. Most egy G2-t strapál és még bírja... :)

(#61558) zsolti75


zsolti75
senior tag

Srácok segítsetek! Totál hülye vagyok a telefonokhoz.
Amire kellene: Néha egy kis netezés, levelezés wlan-on és 4G-n, GPS, G-szenzor, MP3. Gyors legyen ne akadozzon stb.
Amik közül választhatok:
-Alcatel OneTouch Idol 2 S
-LG F70
-LG G2 Mini
-Nokia Lumia 635
-Samsung Galaxy Ace 3
-Samsung Galaxy Core LTE
-Samsung Galaxy S 4 mini
-Sony Xperia M2
Előre is köszi!

(#61559) w333 válasza zsolti75 (#61558) üzenetére


w333
félisten

Ezek közül az S4 Mini ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61560) norbert1998 válasza zsolti75 (#61558) üzenetére


norbert1998
veterán

Samsung vagy az az alcatel

(#61561) atosan válasza zsolti75 (#61558) üzenetére


atosan
addikt

Részemröl G2 mini

Maine coon

(#61562) atosan válasza musculus (#61556) üzenetére


atosan
addikt

Az emlitett Prestigio is jó lehet, volt itt róla teszt, érdemes elolvasni.

Maine coon

(#61563) Perzeusz válasza Dave™ (#61554) üzenetére


Perzeusz
tag

Akkor ezt is ki tudja váltani? :)) (jelenleg ilyet használok). Ez lesz az első okosom, ezért gondoltam, hogy akkor már vmi jobbat veszek. :)

norbert1998: gondolom a 620 óta volt fejlődés e téren is. Igaz, ez a paraméter a tesztekből nem derül ki.

köszi a véleményeket

[ Szerkesztve ]

2 db WD Red 2TB eladó

(#61564) norbert1998 válasza Perzeusz (#61563) üzenetére


norbert1998
veterán

Főleg a budapesti tesztelőktől

(#61565) Dave™ válasza norbert1998 (#61555) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azért ez simán lehetett egyedi hiba is, párom 620-ával nincs semmi ilyen gond, vidéken sem.

(#61566) norbert1998 válasza Dave™ (#61565) üzenetére


norbert1998
veterán

Lehet, hogy egyedi. Azt tudom, hogy csak a 8.1-el csinálta

(#61567) Dave™ válasza norbert1998 (#61566) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amit a vonatkozó firmware nélkül, developer preview, vagyis fejlesztői előzetes rendszerként használtál ugye...

(#61568) cs.zs. válasza musculus (#61556) üzenetére


cs.zs.
addikt

"Miért mérnek a mobilarénás fiúk mindig sokkal jobb üzemidőket? ...
Tehát felezzem a mobilarénás értékeket. Köszönöm szépen!"

Ha a tesztelőnek megfelel a fél-fényerő, akkor úgy használja a teszt alatt végig. Nekem nem felel meg, nem azért veszek ragyogó kijelzőt hogy "elnémítsam". Nekem ragyogjon mint Salamon töke! :) Jiayu G2F tesztben is elérhetőnek tartották a 2 napot, 4-5 óra kijelző-használattal. Feleségemnek van, 100%-on van a fényerő (mert Ő is úgy szereti) , 2-3 óra kijelző-használat után esténként mindössze 10-20-30% marad az akkuban (azaz vége a dalnak)

...

(#61569) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok! Nem tudok donteni ezert kernem a velemenyetek!
Jelenlegi jelolteim:
Moto G
Alcatel Ot Idol 2s
Gigabyte Mika m2
Szerintetek melyik a jobb?
Ti mit ajanlotok?
Elore is koszi!!!

Üdv! Gordon

(#61570) cs.zs. válasza Gordon32 (#61569) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezek eléggé eltérő telefonok, hogy szedted így össze? :)

A Moto G nem bővíthető, nincs itthoni gari, "csak" 4,5" , amúgy meg tök jó telefon.

Az Idol 2 S már 5", bővíthető, nettó 6GB saját memó+ a snapi400 állítólag már a 64gigás microSD-t is bírja, van hozzá hazai (TELENOR) gari is, nekünk van itthon ilyenünk, kitűnő, csodaszép, szeretjük.

A Gigabyte M2 szintén 5", bővíthető, van hazai gari, engem a tesztjében a kis fényerő lepett meg, emiatt -ha mind ilyen- nem venném meg, de mivel nem láttam, nem nyilatkozhatok, nem ismerem

...

(#61571) Bdanyy válasza zsolti75 (#61558) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nokia :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#61572) Gordon32 válasza cs.zs. (#61570) üzenetére


Gordon32
tag

Hat leginkabb az ár volt a szempont vmint a kulso igy jutottam el ezekhez a keszulekekhez...
Alcatelrol esetleg tobb infot tudnal mondani?(melegedes,gyorsasag,)

Üdv! Gordon

(#61573) norbert1998 válasza Dave™ (#61567) üzenetére


norbert1998
veterán

Teljesen gyári ota frissítés volt. Az nem dp, nen?

[ Szerkesztve ]

(#61574) Humbucker


Humbucker
senior tag

Üdv!

Lenne egy ilyen teló . Elcserélném az én Lumia 520-amra, ha pótolok rá 20.000 forintot. A telefonnal csak az a probléma, hogy szoftverfrissítés után, mikor újra kellett volna indulnia kikapcsolás után nem kapcsolt be, azóta semmi. Azt írta az egyik srác, hogy szervízbe megcsinálhatják. Egy másik haverom szerint, ha hosszan megnyomjuk a bekapcs gombot a lefele, vagy felfele nyilat akkor bejön a boot menü, és azonnal vissza lehet hozni az ez előtti állapotot. Ez igaz?Mert ha igen akkor egyből elcserélem.
Ti mit javasoltok?

(#61575) cs.zs. válasza Gordon32 (#61572) üzenetére


cs.zs.
addikt

Gyors-pontos, nem akad, nem fagy, szuper. Játék közben melegszik a hátlap is (fent, kamera környékén), és a kijelző is. Ami nekem furcsa, hogy az 1 GB RAM-ból alapból 750-800 MB foglalt, folyamatosan 80% körül mozog. Gond nincs mert soha nem döccen le, pörög mint az állat, tehát jól kezeli, de érdekes. Ha "sepregetsz" , akkor lemegy 650-700-ra, de utána úgyis felkúszik 800 Környékére. Ha elindítasz egy játékot, akkor 90% lesz a foglalt RAM, de akkor is szépen megy, nem gondolkodik semmin. A csodaszép, vékony kialakításnak az akku esett áldozatául. Az első pár hónapban maxon volt a fényerő -mert úgy szép és kész!-, és persze a gyerek folyamatosan fingatta, játszott rajta. 1,5-2 óra intenzív szopatással lemeríthető. Manapság már 50%-on van a fényerő, így valóban dulpaannyit bír. Gimis a srác, így napközben már kevésbé van fingatva, szünetekben pár percek, délután amikor hazaér, 60-70%-os az akku.

Idol 2 S fórumon 10-20 ember panaszkodott már hibákra, kérdés hogy ez hány %-a, ezreléke az össz eladott darabszámnak, mert pl a miénk most 3 hónaposan hibátlan, és remélem így is marad. Szeretjük. 32gigás UHS kártya van benne, de már nyafog a kölyök hogy jó lenne egy 64-es ... :W
:)

...

(#61576) Dave™ válasza norbert1998 (#61573) üzenetére


Dave™
nagyúr

A dp is ota-n jön. Azért furcsa a dolog, mert a 620-ra a hivatalos cyan update nemrég jött csak meg 620-ra, gyakorlatilag legutolsóként az összes modell közül. Nem tudom mikor frissült neked 8.1-re, de ha korábban, mint ahogy hivatalosan kijött, akkor az dp volt. De hát erről azért csak kellene tudnod, hogy hivatalos volt vagy dp...

(#61577) mark! válasza s4tch (#61544) üzenetére


mark!
őstag

Tévedés, mert akksit akármiben cserélhetsz.

>

(#61578) Noda10


Noda10
tag

Sziasztok!

Pár napja írtam már, azóta fix lett, hogy veszek új telót. Kimatekoztam, így a legjobb. A fórumban nem találtam kereséssel olyan hozzászólást, amelyben ez a 4 teló össze lett volna hasonlítva, ezért megkérdezem újra, gondolom pár embert érdekelne a hozzáértők válasza.

Tehát:

LG G2 95ért
Z1 108ért
Nexus 5 92ért
S4 108ért

Mindegyik két év gyári garanciával értendő. A teszteket olvastam, sajnos olyat nem találtam, aminél már mindegyik telefon megjelent, és egyértelműen kimondta volna, melyik a legjobb. Most nekiállok külföldi oldalaknak.

A választásnál nemcsak a szokásos dolgok számítanak (üzemidő, működési sebesség stb.), hanem az is, melyik mennyire tartja az árát valószínűleg. Adja magát a két LG gyártmány, de sajnos a 4x HD miatt nagyon fosok tőlük. Köszi a válaszokat előre is.

(#61579) w333 válasza Noda10 (#61578) üzenetére


w333
félisten

LG G2 -t választanám ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61580) Noda10 válasza w333 (#61579) üzenetére


Noda10
tag

Ez a cikk elég beszédes, valóban: http://www.gsmarena.com/lg_g2_vs_samsung_galaxy_s4-review-984.php

A Nexus 5 idején már kijött az összes telefon, így annak a cikknek a végén egyfajta verdikt is van, illetve a teszt során végig összehasonlítják az összeset: http://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-review-1011p12.php

(#61581) w333 válasza Noda10 (#61580) üzenetére


w333
félisten

Milyen érdekes beszélgetés ? :D

Az LG G2 erősebb, szebb kijelző, nagyobb akku, kamera egyforma, az S4 mellett a micro Sd bővíthetőség illetve a 24hó prémium garancia szól, kb ennyi ! :K

Nexus 5 nem rossz viszont gyengébb a kijelző, és akkuban sokkal rosszabb !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61582) cs.zs. válasza w333 (#61581) üzenetére


cs.zs.
addikt

Valamint az S4 mellett szól az Amoled jobb kontraszja, és betekintési szöge.
Már hátulról is látható ? :)

...

(#61583) Y72


Y72
aktív tag

Megrendeltem egy Xiaomi mi4-et, sajnos kell rá várni legalább 1 hetet. Esetleg van valaki akinek van már tapasztalata hétköznapi használatról (üzemidő)? Gorillaglass hiánya miatt mennyire karcolódik a kijelző zsebben hordva?

(#61584) w333 válasza cs.zs. (#61582) üzenetére


w333
félisten

Az LG G2 vs S4 kijelzője között szinte semmi különbség nincs, ugyan olyan jó kontrasztos mint az Amoled, annyi különbséggel hogy ez legalább ne ég be ! ;)

(#61583) Y72

Kérdezd tőle, neki Mi4 van ... nagy MiUi szakértő ! (teszt a Mi4 -ről) ! :))

Nem írják de Gorilla Glass 3 van rajta ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61585) cs.zs. válasza w333 (#61584) üzenetére


cs.zs.
addikt

Oké, nekem aztán mindegy, csak ezt írják : Amoled screen has better contrast and viewing angles than LCD
Mivel az LG G2 is gyakorlatilag 180 fokos betekintési szöggel bír, ezért kérdeztem: az amoled már hátulról is "előrelátható" ? :)

...

(#61586) whYz válasza Y72 (#61583) üzenetére


whYz
addikt

Miert nem raksz ra tempered glass screen protectort? Zsirtaszito, kemeny, mi kell meg? :)

w333: Ezt hol olvastad? Ha jol tudom nincs rajta semilyen GG.

"Mi3 uses Corning Gorilla Glass 3 and the Mi4 is instead coated with a laminate that, if anything, feels more like plastic and less like glass."

Amit te linkeltel:

"I have a Mi 4 and even if I am almost confident it does not use a Gorilla Glass 3 protection."

Ha rakeresel neten ott is mindenhol azt irjak, hogy nincs rajta, nem veletlenul nincs bent a specifikaciokban.

[ Szerkesztve ]

(#61587) w333 válasza whYz (#61586) üzenetére


w333
félisten

Természetesen a MiUi hivatalos oldalán ... Link ;)

De igazából teljesen mindegy mert 100% hogy valamilyen védelem van a kijelzőn !

(#61585) cs.zs.

Élőben fogtam egyszerre mindkettőt, G2 -nek szebb a kijelzője ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61588) zsloti


zsloti
senior tag

Erre valakinek ötlete?
"Sziasztok
Van egy Sony z ultrám amit le szeretnék cserélni
Legyen újabb-gyorsabb-jobb-szebb és ne legyen kisebb-sokkal nehezebb
Milyen lehetőségeim vannak?
Köszi
Zs"

zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#61589) Hunt3r22 válasza zsloti (#61588) üzenetére


Hunt3r22
őstag

6,44'' colnál nálad mennyit jelent, hogy ne legyen "kisebb-sokkal nehezebb", de jelenleg ezek vannak:

Note 3-4
Huawei ascend mate 7
Lumia 1320
Lumia 1520

Hirtelen ezek ugranak be, hátha többieknek van más ötlete. :U

Xr

(#61590) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok, milyen telefont érdemes vennem, ha olyat szeretnék ami független és két kártyát tud kezelni, nem kell váltogatni, strapabíró jó kamerája van, sok memóriával, és bővítési lehetőséggel rendelkezik, a max. amit rászánnék az ~75 ezer forint, természetesen újat keresek, garanciával.

Köszönöm! :R

Samsung S9

(#61591) zsloti


zsloti
senior tag

Hát nem szeretnék 6.44" nél kisebb és 212g-nál nehezebb telót :)
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#61592) cs.zs. válasza Víz Elek (#61590) üzenetére


cs.zs.
addikt

LG L90 Dual ? 65 + némi posta
[link]

Mobilarena teszt végszó:
"A sok-sok apró extra szolgáltatás és jól paraméterezhető rendszer, valamint a kifejezetten combos akkumulátor miatt végül az Ajánlott plecsnit tudjuk rácsapni, az L széria legkomolyabb darabja megérdemli a népszerűséget."

[ Szerkesztve ]

...

(#61593) Hunt3r22 válasza zsloti (#61591) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Sajnos én ennél nagyobb telefont még nem láttam, valószínű azért, mert ilyen nem létezik. :D

Xr

(#61594) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Samsung S4 mellé szeretnék venni egy Dual simes telefont max 35 ezer Ft-ig Milyen típust ajánlanátok amiazrét jó is?

Én a Navon Mizu M450-et néztem ki. Az mennyire korrekt ezért az árért? De ha tudtok ajánlani megbízhatóbbat azt is szivesen venném.

(#61595) cs.zs. válasza Hunt3r22 (#61593) üzenetére


cs.zs.
addikt

Pedig van, :)
pl Asus Fonepad [link] , Fonepad7 [link]

...

(#61596) Hunt3r22 válasza cs.zs. (#61595) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Igaz, de ez 300++ g és a kolléga 212 grammnál nem szeretne többet. :N

Xr

(#61597) cs.zs. válasza SPeti1984 (#61594) üzenetére


cs.zs.
addikt

35-ből ugyan nem jön ki, de tényleg csak egy kicsivel kell megpótolni : Jiayu G2F [link]
pl mobilamb.eu oldalon (ha épp kapható) 37-38 e Ft, és a rendelés másnapján a kezedben van

...

(#61598) Neck


Neck
veterán

Sziasztok,

Nagybátyám szeretne telefont venni. 40k a lélektani határ, attól többet akkor se ad érte, ha a telefon álomba ringatja esténként.

Elvárásai:
2 SIM kártya
független
2 év gari (mondjuk Miskolcon)
jó kamera

Az én elvárásaim:
1GB RAM, 2-4 magos proci, IPS kijelző, legalább 2000mAH akksi.

Ezek alapján én ezt találtam:
Gigabyte GSmart Arty A3 (eDigital)

Tudtok ettől jobbat, vagy ugyanilyet olcsóbban?

Előre is köszi a segítséget!

Szerk:
@(#61599) cs.zs. Akkor már miért nem jó a rendes, helyi üzletben vett Navon Mizu, vagy Gigabyte? :U Nem idegenkedem akár a kínai rendeléstől sem (lásd az én telómat), de ha mondjuk az eDigitalnál kapsz 2 év garit, akkor jobban megéri ott venni...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#61599) cs.zs. válasza Hunt3r22 (#61596) üzenetére


cs.zs.
addikt

psszt , csitt , hátha egy kigyúrt állat , és észre sem veszi :)

(zsloti ne hari, nem hagyhattam ki) :)

NECK ! 61597 hsz!

[ Szerkesztve ]

...

(#61600) cs.zs. válasza Neck (#61598) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez csak egy ajánlat részemről, amely megfelel a keresési feltételeidnek. Nekem is van (feleségem használja), 3 hetes, mobilamb.eu-ról rendeltük, 36900+1200 posta volt, a rendelés után másnap megérkezik, 1 év garit vállalnak rá, tehát szó sincs kínai, hosszú-átfutású rendelésről.
Kitűnő telefon, nézz be a topikjába is [link]

üdv
Cs Zs

[ Szerkesztve ]

...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.