Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) Dhampir válasza Y72 (#61800) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyéni rendelés esetén elkerülni nem lehet, de csoportos rendelésben regisztrálva a megrendelő fogja lebonyolítani a beszerzést és ő intézi a vámot is.

(#61802) w333 válasza VIBO (#61776) üzenetére


w333
félisten

iPhone 6 ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61803) kali válasza w333 (#61802) üzenetére


kali
legenda

6 plus!
az még a 6-tól is jobb lesz akkumulátoros üzemidőben, bár akinél az iphone 5 csak fél napot bír, annál a 6 plus sem fog egy teljes napot, pedig elvileg a legjobb akkumulátoros üzemidős csúcstelefonok között lesz.

[ Szerkesztve ]

(#61804) w333 válasza kali (#61803) üzenetére


w333
félisten

Vagy az ... bár szerintem az már kicsit túl nagy (nekem biztosan) ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61805) Janika-1982


Janika-1982
tag

Sziasztok tervezek új telót venni,független lenne,és max 100 ezerig,hosszabb távra.Tudtok valami jót ajánlani?
Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#61806) Devas válasza Janika-1982 (#61805) üzenetére


Devas
őstag

Nexus 5?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#61807) Buster17


Buster17
addikt

Öcsémnek egy samsung galaxy neo pocket (:DDD) telefonja van és ezt szeretnénk lecserélni.

21ért van új független blade III az jó lenne vagy valam más alternatíva? Igények nincsenek.

(#61808) pengwin válasza szabonagyur (#61798) üzenetére


pengwin
addikt

Moto G 4G, LG L90, Xiaomi Redmi 1S: mindegyikben ugyanaz a hardver van, 55-65k között megkaphatóak (vagy emag-nál LG G2 Mini).
Moto G 4G eléggé ellenálló felépítésű, gyorsan kap frissítéseket, a sima G-ből kiindulva lesz rá sok-sok ROM is.
L90-nek jó nagy az akksija és csak qHD a kijelző, ami jót tesz a teljesítményének.
Redmi 1S nagyon jó rendszerrel érkezik, de a RAM kezelése állítólag nem túl jó.

Én a Moto-t vagy a Xiaomit venném, ebben a kategóriában nagyobb/nevesebb gyártók nem igen adnak szupportot.

(#61807) Buster17
Arra felesleges cserélni, +pár ezer és Blade Q mini, vagy szolgáltatónál nézzetek szét kártyásan, ott akár használható készüléket is szerezhettek neki.

(#61800) Y72
Mert vámot nem kell fizetni, egyébként is csak 2-3% lenne. ÁFA-t kell fizetni, ami 27%. Az ilyen megrendelők pedig csempésznek, legalábbis nekem úgy tűnik. Na ezekre kéne rászállnia a NAV-nak... :U

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#61809) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok,

Segítségetekre lenne szükségem.

Páromnak okostelefont szeretnék vásárolni. kb. 30.000Ft környáéki ár lenne megengedhető. Kártyafüggetlen készülékről lenne szó.

A főbb paraméterek:
- min. 5MP-es kamera amely elfogadható képeket készít
- max. 4"-os kijelző, de kisebb se baj, (nőnek lesz)
- Androidos Op rendszer
- viszonylag tűrhető üzemidő
- nem hátrány ha van belőle fehér színű kivitel

Bármilyen ötletet elfogadok, mert első blikkre ezeket találtam:
Amik eddig szóba jöttek:
- HTC Desire 200
- Samsung Galaxy Ace II
- Sony Xperia miro
- LG optimus L5 II

Segítségeteket előre is köszönöm.
üdv,
gerzsol

(#61810) Járókeret


Járókeret
senior tag

Sziasztok!

Édesanyámnak akarok telefont nézni. 2 kártyája van (céges-magán), így fontos lenne ha dual sim-es lenne a telefon.
Ami esetleg lényeges,hogy ha van rá mód, akkor a két kártyát egyszerre érzékelje, tehát ne keljen "váltogatni".
Nem tudom,hogy melyik telefonok jöhetnek szóba és hogy egyáltalán melyik ajánlott.
Nincs semmi konkrét elvárás, neki mindegy,hogy milyen felbontás,hány giga ram meg stb.

Ami fontos,hogy megbízható legyen és az akksi is jól bírja. (Üzleti kártyával értelem szerűen sokat telefonál).

Max ár 40-50 K-már ha van ilyen árkategóriában az elvárásoknak megfelelő-

Nokia csempef.s telefon semmiképp nem jöhet szóba :)

köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#61811) ingalls válasza Buster17 (#61807) üzenetére


ingalls
senior tag

Blade III-at kerüld! Nagyon rossz tapasztalataim vannak vele! Fél év alatt eldobta magát megkímélt használat mellett.

(#61812) Peace válasza Peace (#61756) üzenetére


Peace
nagyúr

Hát köszi...akkor azt hiszem marad a Lumia 525.

(#61813) juve600


juve600
nagyúr

üdv

samsung galaxy ace 3 LTE-t szeretném lecserélni, Xiaomi Redmi 1S mekkora előrelépés lenne ??
thx

(#61814) w333 válasza gerzsol (#61809) üzenetére


w333
félisten

Ilyen árkategóriában Xperia M ! :)

(#61810) Járókeret

LG L70 dual ! :K

(#61813) juve600

Hatalmas ... bár szerintem egy Moto G -vel talán jobban járnál ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61815) Járókeret válasza Járókeret (#61810) üzenetére


Járókeret
senior tag

Szerkesztési lehetőség hiányában:

elsődlegesként a galaxy coret
néztem ki.

(#61816) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Barátnőm részére keresnénk alap feladatok ellátására Vodásként (előfizetés nélkül) új vagy még alig használt okos telefont. iPhone 4S-ről váltott Moto G-re, de nagy neki a telefon, hónapok alatt sem tudta megszokni. Az iPhone 5, 5s méretű telefon jó volna neki, de sajnos továbbra sem fér a jelenlegi pénzügyi keretbe, így maradt az Android platform
Mely készülékeket tudnátok ajánlani, amik alap feladatokat zökkenőmentesen el tudják látni, jól össze vannak rakva, nincsenek idegesítő hibáik és relatíve kis méretűek. (Kijelzőjük nem nagyobb 4, 4,3" nál, és nem nagy méretű hozzá a ház :) )
Amit eddig láttunk az a Galxy Ace 3 LTE, esetleg a Samsung S4 mini, de szívesen vennénk pár alternatívát.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#61817) norbert1998 válasza dni (#61816) üzenetére


norbert1998
veterán

s4 mini az egy jó cucc, ace3 lte-t régebben nagyon ajánlottuk, xperia m is jó az áráért (35 körül), optimus f6 meg még jobb
szóval sorban xperia m és ace3 lte, f6, s4 mini

(#61818) juve600 válasza w333 (#61814) üzenetére


juve600
nagyúr

:R
Hol tudok venni Motorla moto G-t ?

(#61819) norbert1998 válasza juve600 (#61818) üzenetére


norbert1998
veterán

például itt

(#61820) Járókeret válasza w333 (#61814) üzenetére


Járókeret
senior tag

valamiért a galaxy core szimpatikusabb...

nem beszélve az L70 belső másfél giga szabad helyéről.
nem szeretném megmókolni a telefont, mivel nem én fogom használni

(#61821) w333 válasza juve600 (#61818) üzenetére


w333
félisten

Akár a partnero gsm -ből is ... pl. a 8GB verzió 48k ! :K

Vagy esetleg a 4G -s változatot ami bővíthető SD kártyával, viszont ezt nem tudod magyarítani és GPE romot sem tudod felrakni ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61822) dlaca666


dlaca666
csendes tag

Sziasztok!

Telenoros Samsung Galaxy S4 és S5 között vacilálok. Cég fizeti, az ár annyira számít, hogy S4 esetén kicsit jobb tarifacsomagot tudnék választani, habár valszeg nem használnám ki.
Igazából elég lenne nekem az S4 is vagy érdemes mégis az S5-öt választani, mert az jobb, annak ellenére, hogy rosszakat hallottam a 4.4-es androidról?

Üdv,
DLaca

(#61823) w333 válasza dlaca666 (#61822) üzenetére


w333
félisten

A 4.4 android és Samsung 4.4 android között óriási különbség van, magyarul meggyalázzák az android rendszert :D más telefon nem jöhet szóba :F

Ilyen áron az LG G2, G3, Nexus 5, HTC M8 stb. sokkal jobb ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61824) kali válasza dlaca666 (#61822) üzenetére


kali
legenda

szia,

jobb az s5; ip67 védelem, ujjlenyomat-olvasó (sokat javult már a kezdetek óta), jobb kamera, erősebb hardver, jobb akkumulátoros üzemidő, hogy csak a fontosabbak említsem.
az sem mindegy, hogy melyik telefon kapcsán hallottál rosszakat az android 4.4 verzióról, mert nem mindegy, hogy eleve azzal érkezik egy típus, vagy utólag faragják rá, pláne ha régebbi típusú és gyengébb készülékről van szó - az s4 még közel sem számít gyengének azért -, és nem élvez már olyan prioritást, hogy minden tekintetben alaposak legyenek...
fontos, hogy az s5 eleve 4.4.2 firmware verzióval látott napvilágot.
az s5 mellett döntenék.

[ Szerkesztve ]

(#61825) dlaca666 válasza w333 (#61823) üzenetére


dlaca666
csendes tag

Csak a samukat ismerem, mindig is az volt. De elvileg lehetne G3, Lumnia 930 vagy HTC M8 is.

(#61826) dlaca666 válasza kali (#61824) üzenetére


dlaca666
csendes tag

Egyébként az SD kártya írhatóságára gondolok kitkat alatt. Ez még mindig csak a "belső" appok privilégiuma?

(#61827) juve600 válasza w333 (#61821) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

Xiaomi Redmi 1S nézegetem még mert azt meg tudnék az e-digitalból rendelni és győrben átvenni

(#61828) w333 válasza dlaca666 (#61825) üzenetére


w333
félisten

Egy HTC M8 -al szerintem sokkal jobban járnál (prémium minőség) ! :K

(#61827) juve600

Mindkét telefon "bestbuy" a garancia és a jól optimalizált MiUi rendszer + az SD bővítés miatt, a Redmi 1S egy nagyon picivel jobb választás ... :)

Viszont ha még gyorsabb / smooth telefon kell akkor a Moto G ... gyári GPE rom -al nagyon smooth, megkapja az android 5.0 verziót, anyaghasználat, kijelző, hangerő, és akkuban nagyon erős ! bármelyiket választod egyikkel sem nyúlsz mellé ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61829) kali válasza dlaca666 (#61826) üzenetére


kali
legenda

részint igen, persze lehet kiskapuzni bizonyos esetekben.

w333; követed te, a one m8 témát? :)

[ Szerkesztve ]

(#61830) w333 válasza kali (#61829) üzenetére


w333
félisten

Persze ... :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61831) Dhampir válasza pengwin (#61808) üzenetére


Dhampir
félisten

Az ilyen megrendelők pedig csempésznek, legalábbis nekem úgy tűnik. Na ezekre kéne rászállnia a NAV-nak... :U

Szerintem meg nem csempésznek, mert ugyanúgy átmegy a megrendelésük a hivatalos vámeljáráson.

Máskülönben a Hardveraprón sem hirdethetnének, ha csalók lennének. Azért olcsóbb náluk, mert a csoportos megrendeléssel néhány százalékos kedvezménnyel kapják az árut az adott kínai webshoptól.

(#61832) cs.zs. válasza Y72 (#61800) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szándékosan - sehogy. Ha szerencséd van, akkor átjön, ha nincs szerencséd akkor megfizeted a hivatalos plusszokat. Tehát az hogy "garantáltan átjön majd", az kamu, ne dőlj be neki. Szomszédom/barátom rendeli folyamatosan az alsókategóriás gagyikat, és hol fizet rá, hol nem. Változó.

...

(#61833) juve600 válasza w333 (#61828) üzenetére


juve600
nagyúr

thx

moto g szervizhálózat ?? pesten hol tudnék hivatalos helyen venni ???

(#61834) mike1334 válasza Dhampir (#61831) üzenetére


mike1334
veterán

Hivatalos vámeljáráson csak az megy át, amit megnéznek..amire nincs kapacitás azt nem nézik, ergó nincs áfa..de ebből egyre kevesebb van. Az meg, hogy nem csempészek persze, de azért láttam már olyat, aki egyik napról a másikra eltűnt hardverapróról..nem hiszem, hogy olyan sokan fizetnének közülük adót az értékesítésük után..és ugyebár, ha üzletszerűen ezzel foglalkozol, akkor értékhatártól függetlenül gazdasági tevékenységnek minősül, és azt meg csak adószámmal lehet folytatni, adózni kell, bejelenteni stb.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#61835) w333 válasza juve600 (#61833) üzenetére


w333
félisten

Itthon sehol ... mivel már nincs Moto képviselet csak szürke import, szerviz hálózat elvileg a Cordon Electronics ugyan az mint a Sony -nak, viszont a javíttatásért fizetni kell, különben szerencsére a telefonnak semmilyen típus hibája nincs :N esetleg még Expansys vagy Emag nekik szerintem elég jó a garanciájuk de sokkal drágább a telefon, visszajelzések alapján még mindig a PartNero -t ajánlom, már vásároltam tőlük telefon, szerencsére semmi gond nem volt velük, viszont nagyon sok esetben halottam hogy javították illetve cserélték a hibás telefont :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61836) section9 válasza w333 (#61835) üzenetére


section9
őstag

Expansysnál a Gen 2-es MotoG olcsóbb mint a sima, úgyhogy onnan érdemesebb már olyat venni. :)

(#61837) Devas válasza w333 (#61835) üzenetére


Devas
őstag

Jártál már személyesen is a Partnero üzletében?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#61838) juve600 válasza section9 (#61836) üzenetére


juve600
nagyúr

:R
ezekben benne lehet a magyar nyelv is ??,

(#61839) section9 válasza juve600 (#61838) üzenetére


section9
őstag

Nem hiszem, de már a futárnál van az én készülékem, úgyhogy este biztosra megmondom. :)

(#61840) juve600 válasza section9 (#61839) üzenetére


juve600
nagyúr

azhem marad a Redmi 1S... :((
de ha rám irsz azt megköszönöm
te honnét rendelted ??

még a LENOVO S660-at néztem,de már annyi tesztet,véleményt végigolvastam hogy nem tom melyik legyen

(#61841) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Feleségemnek szeretnék új telefont vásárolni, mert a Blade II-t kinőtte már.

Kritériumok:
4,5 -4,7 kijelző
Led villanó
Értesítő led
Telenoros, vagy független
legalább 1 GB RAM
SD kártya (micro) bővíthetőség

Amire használná:
Telefonálás, SMS, viber, skype
zenehallgatás
Netezés
Mailezés
Némi fényképezés (nem profi fotózás, de a gyerekekről tudjon normális képeket csinálni)
Játék nem szempont

Ársáv: 40k körül (lehetőleg magyarországi beszerzés)

Operációs rendszer: Android (minimum Jelly Bean, de Kit Kat előnyben)

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#61842) w333 válasza Devas (#61837) üzenetére


w333
félisten

Igen, természetesen (tudom nagyon gáz az egész), de az csak egy üzlet nem ott árulják a telefonokat csak ott veszik fel a rendelést, mindent raktárról hoznak :)

Viszont ha már itt tartunk ... szerintem minél putri és szerényebb annál megbízhatóbb, a pompa + csillogó boltokról az a véleményem hogy ott van pénz, hogy mégis miből ? hát abból hogy átverik az embereket ... nagyon nem egy bolt külső vagy belső felépítésétől függ a megbízhatóság :N

(#61838) juve600

Az új Moto G -ben sincs benne a magyar nyelv ... viszont szerintem a régi Moto G sokkal jobb választás, kisebb kompaktabb méret, szebb kijelző, GPE rom ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61843) kali válasza w333 (#61842) üzenetére


kali
legenda

kifeküdtem ettől az érveléstől, és nem feltétlenül jó értelemben...
amelyik ilyen jellegű bolt tényleg megbízható és korrekt, annak idővel híre megy - talán mert ritka? -, és lesz jó forgalma, de abból illik a külsőre is áldozni egy hányadot idővel, különben azt lehet hinni, hogy csak zsebbe gyűjtik a pénzt, nem terveznek hosszabb távra, ezért nem fektetnek az üzlet kinézetébe, hogy bármikor gyorsan leléphessenek... ilyen gondolatmenet is létezik!
partnero? biztos van sok pozitív tapasztalat is, de akad bőven negatív hangvételű is, csak az itteni fórumról linkelve; link

[ Szerkesztve ]

(#61844) Dhampir válasza mike1334 (#61834) üzenetére


Dhampir
félisten

Régi motoros, még nem tűnt el, ő sem csaló tudtommal. :)

(#61845) Devas válasza w333 (#61842) üzenetére


Devas
őstag

Azért az új Moto G mentségére szóljon az SD kártya bővíthetőség, a jobb kamera és a sztereo előlapi hangszórók, valamint a gyro szenzor. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#61846) w333 válasza kali (#61843) üzenetére


w333
félisten

Ez így van ... a hasonlat pedig csak képletesen volt értendő ! :))

(#61845) Devas

Biztosan az is jó, szerintem nagyon ocsmány lett, engem nem fogott meg :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61847) section9 válasza juve600 (#61840) üzenetére


section9
őstag

Expansystól rendeltem. Tegnap adták fel és már a futárnál van, úgyhogy a sebességre nincs panasz. :)

w333: Moto G (gen2) viszont több wireless szabványt támogat, van benne giroszkóp, jobb a kamerája és újabb, tehát remélhetőleg tovább fogják támogatni. GPE-hez bootloadert kell nyitni és ez garivesztéshez vezet, azért ezt is tegyük hozzá. :)
(Nem kötekedés, csak azért sokan nem vágnak bele azonnal romolásba. :R )

(#61848) juve600


juve600
nagyúr

gigabyte arty
huawei g 630
nokia 530
még ezeket néztem

(#61849) mike1334 válasza Dhampir (#61844) üzenetére


mike1334
veterán

Nem is mondtam senkire, hogy csaló..addig nem is lesz az míg egy ellenőrzés meg nem állapítja :D Amúgy meg a csoportos rendelés sztem nem rossz dolog, addig amíg a kedvezményeken vagy ajándék készülékeken túl nincs belőle egyéb realizálható haszna :) na de ez már nagyon off...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#61850) w333 válasza juve600 (#61848) üzenetére


w333
félisten

Felejtős ... ezektől a Moto G vagy Remi 1S kb. 1000X jobb ! :K

(#61851) ysengrin

Az sem sokkal jobb, max. hardveresen, kijelzője egy hányadék (élőben pixeleket lehet számolni) ! :( nálunk karácsonyi ajándék lett volna mert a gyereknek nagyon tetszik, viszont tegnap élőben megfogdostam úgy érzem hogy gyorsan lefogom róla beszélni, nem a WP rendszer miatt hanem úgy összességében egy olcsó gagyi telefon aminek ha egy picivel erősebben is nyomod a kijelzőjét csúnyán elszíneződik :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.