Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) Bkrisz9 válasza Algotis (#44750) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ha talál még.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#44752) Algotis válasza Bkrisz9 (#44751) üzenetére


Algotis
addikt

Az teljesen mindegy, w333 úgyis Nexus 4-et mondott volna :DDD

Androidos Outlookból küldve

(#44753) #35104512 válasza #35104512 (#44509) üzenetére


#35104512
törölt tag

Egy pillanatra még visszakanyarodnék a kérdésemre, ha fontos az akksi idő akkor hogyan alakulna a sorrend? Köszi :) (Samsung Galaxy S3, S4 mini, Sony Xperia SP, Nokia Lumia 925 vannak ugye versenyben, nagyjából ezek lennének 0Ft körül az előfizetésemhez)

(#44754) w333 válasza Algotis (#44752) üzenetére


w333
félisten

Hát most ennyi pénzért szerinted van jobb telefon ? :P

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44755) pit stop válasza #35104512 (#44753) üzenetére


pit stop
addikt

Kiemelkedőt én egyikből se tudnék megnevezni, mindegyik átlagos amennyire tudom.
Sony új szoftverrel jobban bírja állítólag. Sima S3-ra pedig túl sokan panaszkodtak túl sokminden miatt.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#44756) #35104512 válasza pit stop (#44755) üzenetére


#35104512
törölt tag

Köszi, most valamiért a 925 felé hajlok, csak alig találok róla valamit, a topic -ja is elég "kihalt", vagy nincs belőle sok vagy senkinek nincs vele baja :)

(#44757) HuMarc válasza #35104512 (#44756) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem ha bármi kérdésed lenne, az általános WP-s topikban , mivel a topiklakók 90%-a Lumiás. És biztos akad akinek 925-je van. :)

(#44758) -Faceless- válasza cellpeti (#44749) üzenetére


-Faceless-
őstag

Mivel nexust nem igen fogsz találni ezért Motorola Moto G áll legközelebb az elképzelésekhez. A romokkal sem lesz gond, és 4.5 inches.

(#44759) HuMarc válasza -Faceless- (#44758) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem írta, hogy használtan, vagy újan keres telefont, használtan pedig simán lehet találni 70 körül Nexus 4-et. Persze egyébként igazad van, ha csak új jöhet szóba, akkor Moto G.

(#44761) HuMarc válasza #45553408 (#44760) üzenetére


HuMarc
addikt

Szia! Ha T-nél, akkor előfizetéssel, vagy anélkül? Ha nem csak Android játszana, egyértelműen a Lumia 520-at mondanám.

(#44763) ted_mosby válasza #45553408 (#44760) üzenetére


ted_mosby
senior tag

Milyen árkategória? :)

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#44764) HuMarc válasza #45553408 (#44762) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát, a T-nél Domino-ban 53 000 Ft az Ace 3, ami szerintem most kb. a legolcsóbb Android, ami megéri. Ha ez nem fér bele, akkor Huawei Y300, az csak 41 000 Ft kártyásan. Bár az Y300-zal azért megkötsz egy-két kompromisszumot.

ted_mosby (#44763): Jé, most látom, hogy itt nem is írta :B Én onnan tudtam, hogy a mobilos topikba már írt, ott benne volt a limit.

[ Szerkesztve ]

(#44765) -Faceless- válasza HuMarc (#44759) üzenetére


-Faceless-
őstag

Igaz, de éppen ezért, mert nem írta én rögtön csak újjal számoltam, mert akkor a válasz javarészt ez szokott lenni. Ha játszik használt, akkor nexus 4, és hébe hóba láttam egy-egy xperia Z-t is aprón annak is érdemes utánanézni persze csak ha a nexusból nem találni.

#bodrik11 T-nél kártyával mint mondták Ace 3 a legolcsóbb, de még 57-ért ott az xperia SP ami ennyiért igen csak Best Buy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#44767) -Faceless- válasza #45553408 (#44766) üzenetére


-Faceless-
őstag

Egyéni preferencia a nevén kívül semmi baj nincs vele, aksiban jó, kamerában jó, fém ház, és 3D-ben még most is ott kullog a csúcsmodellek között. Tudom ez esetben nem fontos az erő, de hétköznapi használatnál is észrevehető a sebesség különbség.
Ha nem tetszik, akkor Ace 3, és még olcsón meg is van...

(#44768) baumate


baumate
újonc

Sziasztok!
S4 mini vagy LG f6?
:)

(#44769) w333 válasza baumate (#44768) üzenetére


w333
félisten

S4 Mini :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44770) -Faceless- válasza baumate (#44768) üzenetére


-Faceless-
őstag

Szintén S4 mini

(#44771) baumate válasza w333 (#44769) üzenetére


baumate
újonc

Kösz :)

(#44772) baumate válasza -Faceless- (#44770) üzenetére


baumate
újonc

köszönöm :)

(#44773) tomp válasza Chereiose (#44532) üzenetére


tomp
félisten

Csütörtökön vettem meg az SP-t. Nagyon jó telefon. Rendes anyag minőség. Oldalt alumínium keret van. Az egész telefon minőségibb érzetet ad. Vásárlás előtt több napon keresztül nézegettem e két telefont. S4 Mini után jobb volt megfogni a Sony-t. A TouchWiz is egyre borzasztóbb...

(#44774) lenox válasza tomp (#44773) üzenetére


lenox
veterán

Nekem mondjuk pont forditva...

(#44775) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Edesapamnak kellene egy okostelefon, az igenyek:

maximum 30K
3,8-4,3 col kijelzo
2 mag
relativ jo kamera(tehat nem 640x480)
android 4.+
legyen szogletes.

Melyikek azok a telefonok, amelyek kielegitik ezeket az igenyeket?

Nem tul sokat talltam, foleg a 30k alatti tartomanyban.

Koszi!

(#44776) Renok válasza -Faceless- (#44711) üzenetére


Renok
senior tag

Feleségem megleste ezeket a Lumiákat, de sajna nem tetszik neki az a csempés op. rendszer.
Melyik androidos telefon fotóz legalább úgy, mint a Lumiák (és kapható a telenor kínálatában)? Most nem szempont az 50e HUF-os határ.
Köszi! :R

(#44777) motoflug válasza coolpet (#44775) üzenetére


motoflug
őstag

Kínai rendelés, esetleg s advance.

(#44778) fuximaxi válasza Renok (#44776) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Szerintem a 8MP és a felett már jók. A telenor kínálatát pedig te is meg tudod nézni a weboldalukon, annyi, hogy az iPhone-ok nincsenek fent.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#44779) m.lala


m.lala
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget (#44723) -ra írottakra.
Ezek alapján, azonban mivel még ti is leálltok vitázni egymással kissé elbizonytalanodtam.. :DDD

"Beleásva" magam a témába, elolvasva a konstruktív kritikákat, a cikkeket, nem utolsósorban az árat mérlegelve három versenyző maradt, de jó, hogy eddig kettő volt... ;]

Nokia Lumia 520 (525 öt nem találok)
Y300
ZTE blade Q

Elfogult, elfogulatlan, bármilyen véleményt elfogadok, hogy végső döntésre jussak, ahogy fentebb vázoltam nem vagyok a mai kor onlány gyermeke:) a telefont telefonálásra használom, de nem árt egy tűrhető fényképezőgép sem. Nincs mobilinternet, nincs fiókszinkronizálás, nem frissítgetem a romokat, nem játszom a telón....csak használom.

Lumia
pro: tökéletes lenne 35-be meg is tudnám csípni, mivel sokat vezetek a beépített navi igen hasznos lenne kontra: a csempés felület kiborít, nem hiszem, hogy megértem rá.... :N

Blade
pro:tökéletes lenne most 35-be az is, erősebb proci és több ram, mint a Y300-nak,a józan ész kb. mellette szólna, de
kontra: ha nem cseréltem volna ki már az első Bladem (jó jó 1. generációs) 2-szer és ez is össze van törve halál karcos, problémás telefon, kb 300 képes album megnyitása körül beáll, mint a gerely....
összegezve anno 23k ért jó vétel volt, kb. 25-28 lenne az a határ, amit az újért kiadnék, egyszerűen azt érzem rajta, hogy nem elég tartós konstrukció.....

Így marad a Y300 amiről elég jókat olvasok a kis ram nem lesz szűk keresztmetszet nálam, ismerve a telefonálási szokásaimat, az aksija jónak tűnik, 2 év garival ez is 35 k, agyban/ramban nem veri a Bladet minőségben meg a jósiten se tudja....

Pasiként logikai úton felsoroltam az észérveket és kontrába leírva, pont mint a csajok érzelmi oldalról megközelítve meggyőztem magam arról, hogy miért nem jó :DDD

DE az igazság az, hogy nekem kell használni nap mint nap és nem miden a technika, a napi szintű használhatóság és hosszútávú barátság csak akkor lesz erős ha el tudom viselni a telót és nem forgatom állandóan, hogy jajj vajon mikor esik szét....

Nem akarom túllihegni csak szeretnék jól dönteni gondoltam egy posztot még megérdemel:)
Szavazásra bocsájtom srácok:) Ha valaki még tenne hozzá, hogy megváltozzon a szubjektív véleményem az szóljon most, vagy hallgasson örökre :U

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#44780) cellpeti válasza -Faceless- (#44758) üzenetére


cellpeti
veterán

a helyzet, hogy most nagyon sok nexus 4 16GB-osat árulnak itt hardveraprón. 70k körüli áron. Márius körül lesz majd aktuális.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#44781) w333 válasza cellpeti (#44780) üzenetére


w333
félisten

Addigra boltban szerintem már szinte 100% hogy nem fogsz kapni :N
De itt hardveraprón biztosan lesz kb. 60-70k között :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44782) Devas válasza m.lala (#44779) üzenetére


Devas
őstag

520 ez nem kérdéses.
Mert smooth, mert jó a navi, mert szépek a fotók, meg mert normális hardware van nem szutyok GPU-val. Meg mert nem akarsz romolni, és megbízható a vas.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#44783) ted_mosby válasza m.lala (#44779) üzenetére


ted_mosby
senior tag

Ez egyértelmű hogy az 520 legyen :)

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#44784) Bkrisz9 válasza m.lala (#44779) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Y300 halk ezzel ki is esett ha szinte csak telefonalsz. Igényeidnek leg megfelelőbb a lumia 520

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#44785) zso73 válasza Devas (#44782) üzenetére


zso73
veterán

+1 Cool a vas :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44786) zso73 válasza coolpet (#44775) üzenetére


zso73
veterán

Telenor smart touch pro
ZTE Blade valamelyik modellje,csak Telenor szinekben. Teljesen jó. Samsung Galaxy S 2 sebesség IPS kijelző...
1 év hűséggel 31 e Ft.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44787) dokee78 válasza zso73 (#44786) üzenetére


dokee78
félisten

"Galaxy S 2 sebbesség"?
Nem túlzás egy kicsit?

Snapdragon MSM8225 kissé lassabb az Exynostól.

[ Szerkesztve ]

(#44788) quailstorm válasza dokee78 (#44787) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ne finomkodj, nagyon lassabb

(#44789) -Faceless- válasza Renok (#44776) üzenetére


-Faceless-
őstag

A megapixel számnak semmi köze nincs a képminőséghez, amúgy a legolcsóbb, ami hozza a 720 szintjét az az Xperia SP, és a Galaxy S III de utóbbit egyéb okokból nem ajánlanám....
(sok panasz van rá)
De még a desire 500 is jó fotókat lő, de az SP-hez képest alul marad.

(#44790) edem96 válasza zso73 (#44786) üzenetére


edem96
senior tag

Azt a Telenor hulladékot tessék gyorsan elfelejteni..... Nekem volt, és megbántam hogy azt vettem.... Halk... Nagyon halk... És a RAM is kevés...

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#44791) -Faceless- válasza zso73 (#44786) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ez csak most olvasom jó vicc :DD
S2 sebességű :))

(#44792) zso73 válasza -Faceless- (#44791) üzenetére


zso73
veterán

Akkor a szintetikus tesztek szerint igaz csak. Valamelyik bench markot rátoltam...S2 1200 pont, ez meg 900.....Na mindegy. Akkor adjatok valami jó tippet neki 30 pénzért.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#44793) quailstorm válasza zso73 (#44792) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Qualcommok mindig magas pontot érnek el.

(#44794) Renok válasza -Faceless- (#44789) üzenetére


Renok
senior tag

Igen, ezt már tudtam, köszi (mármint hogy nem a Mpixeltől függ a képminőség). :R
Az Xperia SP világítós átlásztó műanyag alsó része kegyetlen gagyi sztem, árban picit feljebb mik vannak még, amik szintén Lumia 720-hoz hasonló (vagy jobb :D ) képeket csinálnak?

[ Szerkesztve ]

(#44795) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Fólia kérdés.

Jelenleg van kétféle fóliám, de mindkettő gagyi. A fényes és ami nem töri a fényt, meg olyan mintha rajta se lenne, ugyanúgy gyűjti az ujjlenyomatot, mint az üveg. A matt, ami egyébként halál jól néz ki a telefonon, ráadásul egyáltalán nem szed össze semmilyen ujjlenyomatot, cserébe kicsit pixelessé teszi vagyis csúfítja a kijelző képét.

Olyan fóliát keresek, ami nem gyűjti az ujjlenyomatot, viszont a képminőséget se rontja le. Melyik szerintetek a nyerő?

(#44796) Misi1980 válasza zso73 (#44792) üzenetére


Misi1980
senior tag

A szintetikus tesztekre nem kell adni pláne a samsung esetében mert manipulálják.A Nexus 5 sem ér el ezeken a teszteken magas pontszámokat mégis a leggyorsabb androidos telefon.

(#44797) -Faceless- válasza Renok (#44794) üzenetére


-Faceless-
őstag

Egyáltalán nem gagyi hatású, csak ezekben a szar megvilágítású boltokban olyan mintha szódásüveg lenne....
Amúgy xperia Z, meg ugye a csúcsmodellek telenornál nem igen találtam mást.

(#44798) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!

Van egy elég nagy bajom! Kellene egy telefon céges használatra. Eddig Nokia E72-t használtam, de kezd behalni. Szükségem lenne 25k környékén, egy telefonra, (lehet használt, de normális, megkímélt, ilyen áron).
Feltételek:
- az akku bírja ki a napi 5-6 óra telefonálást, mindennap töltöm, úgyhogy elég ha 1 napot kibír (a nokia ezt még most is röhögve teljesíti 2000 óra beszélgetés után is)
- legyen qwerty billentyűs, mert kocsiban használom, és van érintős tel-em de agybajt kapok a kocsiban, hogy nem érezni a billentyűt, mert nincs.
- Semmiképp ne legyen WP, vagy Android. Megbízható telefon kell, nem olyan ami hetente lefagy, meg gondol egyet és megduplázza a tel.könyvemet, meg hasonló droid betegségekkel küzd. 800 név van a tel.könyvemben, ha elveszik, meg is halok.
- Symbian s60 3rd tetszene legjobban, de ha van vmi használható alternatíva kipróbálnám.
- Mivel a Nokia mára elfelejtette, hogyan kell normális telefont gyártani, alternatívaként a BlackBerry-t kezdtem nézegetni, de zéró tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Valaki használt ilyet? Mennyire megbízható? Egyéb ötlet?
- Net-re nem használom szinte sosem, de nem árt ha van benne egy használható kamera, wifi, meg bluetooth, bár ezek manapság alapnak mondhatóak.

Remélem valaki tud segíteni, előre is köszönöm az ötleteket!

(#44799) quailstorm válasza dioka7 (#44798) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokia E6?
BB-nél általában a használható multimédia fogalma nem létezik. OS7-ig biztosan.

(#44800) -Faceless- válasza dioka7 (#44798) üzenetére


-Faceless-
őstag

Én használt BlackBerryt mondanám 25 környékén már használható darabok vannak, és kötve hiszem, hogy valaha is cserben hagyna.
Van egy írás is ha jól emlékszem logouton, a használt BB vásárlásról érdemes nézelődés előtt átolvasni.

(nem is kell multimédia, ha csak telefonálásra, és sms-re kell....)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.