Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok

Jelenleg melyik androidos telefon számít a legjobbnak? Egy Iphone 4S-t tervezek cserélni, áttérnék androidra.
Méretben a kb max az S4es ami belefér, a note és hasonló méretű telefonok már inkább nem...
S4 és Z1 között vacillálok, utóbbi elméletileg gyorsabb, de pár kereskedő akit kérdeztem, mindenki az S4es mellett voksolt.. Szerintetek?

(#44252) w333 válasza Tufa_ (#44251) üzenetére


w333
félisten

Xperia Z1 Compact ! kb. 1 hónap múlva fog megjelenni :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44253) Dhampir válasza ted_mosby (#44248) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennyiért kapsz rendes kamerát

Rendes kamera? :F

Eddig eléggé gagyi fotókat láttam. Legalább HD-videófelvételt képes készíteni?

Video: 480p :(

[ Szerkesztve ]

(#44254) haruspex válasza psg5 (#44236) üzenetére


haruspex
aktív tag

Az edigitalban most kuponnal 50k a Concorde 5000. Csak 1gb ram, adnak hozzá tokot, talán fóliát is, elvileg jön rá a 4.4-es droid, és megbízható magyarországi garancia van rá. Szóval én azt javasolnám.

(#44255) norbert1998 válasza edem96 (#44233) üzenetére


norbert1998
veterán

az említett összehasonlítás meg karácsonykor volt, akkor nem vplt túl napos idő, legalábbis errefelé

motoflug: jól tetted :))

krisz: annyi pénzért játékra? Még az 50 is kevéske, nem a 40, de annyiért tényleg a blade v, egyébként bővíthető

(#44256) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!
Egy Alcatol POP C3 megvételén gondolkodom. A sokszor kitárgyalt RAM kérdéshez az alábbi előélettel rendelkezem:
Most egy Huawei y200-at használok másfél éve, amiben - ó, mily' szörnyűség - 256 MB RAM van, és nekem jórészt ez is használható. Az opera 1-2 hetente egyszer bezár, de nem is ez zavaró leginkább, hanem a kevés tárhely. Van gyárilag vagy 180 MB, a gyári progikat ugye nem lehet áttenni SD kártyára. Így meg facebook, skype, navigáció, 1-2 kicsi játék, és már tele van! Már kínomban rootoltam, hogy kigyomláljam a felesleget (google+, huawei közösségi blabla) de még így is szűkös. Ezek után az 1,9 GB kánaánnak hangzik. Meg a plusz 256 MB RAM is csak elég lesz. A multitasking az nem tudom mi, nem igénylem pl. a zenelejátszó és a GPS egyidejű használatát. Közösségi alkalmazások sem futnak éjjel-nappal mert mobilnetem nincs. Szóval vagy wifiképes minimasinának kell otthon a PC helyett, vagy GPS menet közben, esetleg zenelejátszónak a buszra. Fényképezőgép szintű fényképezőkép meg nem kell nekem, arra ott az igazi. Ha meg hirtelen látok egy rózsaszín elefántot és le akarom fotózni, arra jó lesz ez is.
Szóval nekem-e való ez?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#44257) DS39 válasza krisz764 (#44250) üzenetére


DS39
nagyúr

told fel 60-ig a keretet és Moto G (16GB).
ha az ember játszani akar androidon, arra költeni kell.

(#44258) DS39 válasza Yooha (#44256) üzenetére


DS39
nagyúr

nem ajánlott. (ráadásul kisebb aksija van mint az Y200-nak)
nem írtál keretet, 40k-ért Samu Ace 2, ZTE Blade Q/Q Mini függetlenül ajánlottabb.
illetve Lumia 520, amihez van ingyenes magyarországi navi.

[ Szerkesztve ]

(#44259) krapulax7


krapulax7
csendes tag

Sziasztok, Lszi segítsetek nekem, most vagyok telefonvásárlás előtt és 3 befutó lenne, amik közül választanék:
HUAWEI Ascend P6
Samsung Galaxy S3 LTE
Sony Xperia Z LTE
Ami legfontosabb nekem: üzemidő, fényképezőgép-vaku minősége, GPS (ez nem feltétlenül fontossági sorrend :) ).
Tudom, tudom, ez telefon, nem fényképezőgép, de a lehetőségekhez képest a legjobbat keresném... :)

(#44260) w333 válasza krapulax7 (#44259) üzenetére


w333
félisten

Én ezek közül az Xperia Z -t választanám :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44261) krapulax7 válasza w333 (#44260) üzenetére


krapulax7
csendes tag

köszi a választ! és miért? :)
nagyon tetszik a Z, de fotóban a legrosszabb.... sajnos... és üzemidőben sem áll túl jól, ahogy hallottam...

(#44262) w333 válasza krapulax7 (#44261) üzenetére


w333
félisten

Azért mert az Xperia Z a legerősebb :K

A Huawei P6 a saját gyártású soc miatt nem ajánlott, S3 LTE telefonom pedig volt és nem a legjobb Amoled kijelző elég csúnya (kicsit pixeles) és a rendszer is döcögős :U

Persze kérdés hogy honnan vennéd és mennyi a max. keret :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44263) Devas válasza w333 (#44262) üzenetére


Devas
őstag

Úgy tudom a P6 kijelzőben és kamerában veri a Z-t.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#44264) w333 válasza Devas (#44263) üzenetére


w333
félisten

Az lehet ... de az akku nagyon gyengus, és a saját gyártású CPU/GPU elég bugos játékoknál előfordulhatnak hibák, na meg most jön az új P6 S kiadás így valószínű hogy az Android frissítéseket is el lehet felejteni :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44265) krapulax7 válasza w333 (#44262) üzenetére


krapulax7
csendes tag

Minden T-Mobilos, céges keret van, ezekre van "keretösszeg"...

(#44266) w333 válasza krapulax7 (#44265) üzenetére


w333
félisten

Xperia Z ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44267) Devas válasza w333 (#44264) üzenetére


Devas
őstag

Ja azt hallottam hogy a taiwani soc-al nem indul pár gameloft játék. :) Bár a Z akksijáról sem hallotam jókat.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#44268) w333 válasza Devas (#44267) üzenetére


w333
félisten

De még mindég sokkal jobb mint a P6 :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44269) moszkvai2


moszkvai2
csendes tag

Sziasztok!

Telefonvásárlás előtt állok és szeretném kikérni a tanácsotokat.
max. 80e szánok rá, főleg telefonálásra néha internetezésre, zenehallgatásra használnám, néha családi fotókészítés. Fontos lenne a betűméret állítás, nappali fénynél is jó láthatóság, bírja a külső behatásokat(por,karc,ütés)

Köszi

(#44270) -Faceless- válasza moszkvai2 (#44269) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nexus 4, és egy ütés, és karcálló tok ;]

De amúgy komolyan partneroban 77, és van egy majdnem csúcstelefonod 2,3 évre.

(#44271) Vertigo68


Vertigo68
újonc

Hali!
Zenehallgatásra jelenleg milyen androidos mobil tudtok ajánlani?
Ár= max 70.000,-Ft ( kártyafüggetlen )
Érdemes zene hallgatásra külön MP3 lejátszót használni?
Nem vagyok vájtfülű de azért a magas és mély hangokat, valamint a dinamikát érzékelem ...
Most próbáltam ki egy Samsung Galaxy Young készüléket, hát nem vagyok a hangjától elájulva.
A régi Nokia 2700 Classic telefonomnak jobb volt a hangja ...

(#44272) w333 válasza Vertigo68 (#44271) üzenetére


w333
félisten

Xperia SP ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44273) Fredo78


Fredo78
aktív tag

A multkor kérdeztem egy készüléket (Moto Razr) hogy miért nem ajánljátok? Korrekt segítségeket kaptam, rávilágitottatok a hibáira.
Most van egy másik készülék-kérdésem: Xperia V. Őróla se esik szinte szó. neki van valamijen bibije ami miatt nem ajánlott?

(#44274) w333 válasza Fredo78 (#44273) üzenetére


w333
félisten

Drága ... :U

Csak egy 2 magos cpu van benne és adreno 225 gpu ami már kicsit elavult, Android támogatást is el kell felejteni, ezt a telefont már nem fogják frissíteni :N

Ilyen áron már kapható az Xperia SP ami sokkal jobb és 2X erősebb is :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44275) -Faceless- válasza Fredo78 (#44273) üzenetére


-Faceless-
őstag

1.
Mint mondták drága
2.
Rengetek hibája van, az akkumulátor hibáról bárhol rákeresel panaszokat találsz, az üzemideje botrányos tartós használat során. Az IP szabvány addig érvényes, ameddig a rossz minőségű lötyögő ajtócska a helyén marad. Drága. 2 éves elavult hardvert használ. Hivatalosan itthon sosem jelent meg, és mondtam már, hogy drága?

(#44276) moszkvai2 válasza -Faceless- (#44270) üzenetére


moszkvai2
csendes tag

Mi a helyzet a betű méret állításával? Van olyan jó lehetőség mint a Samsungoknál? Milyen tokot ajánlsz?

(#44277) Devas válasza -Faceless- (#44275) üzenetére


Devas
őstag

A Lumiákban is hasonló SoC van mint a V-ben, azért a JB-nek szerintem ennél több kell. Nem tudom mennyibe kerül most, de én 45-nél többet szerintem nem adnék érte... Teljesítményben ránézésre Xperia M szintje, bár akkuidőben csúnyán alulmaradna.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#44278) Fredo78 válasza -Faceless- (#44275) üzenetére


Fredo78
aktív tag

w333 és Muffman01 köszi.
Azért a V védelmében el kell mondjam vízállóg meg a 13mp kamerája meg a full hd videója meg nagy felbontású kijelzője van :)

De igazatok van utána néztem hogy az SP jobb ár/érték arányú. Nem tudom miért de én azt gondoltam hogy az SP régi, 2 éves modell most meg látom, hogy friss. Árazása, beszerzése a kulcskérdés aki ilyet akar venni. pl a vodánál vitamaxxal 115 e ft :(

(#44279) w333 válasza Fredo78 (#44278) üzenetére


w333
félisten

T Mobile -nál dominóban pont fele ennyibe kerül, vagyis 57 592 Ft :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44280) Mentior


Mentior
csendes tag

Sziasztok!

Új mobiltelefont szeretnék venni és nem igazán mozgolódom a mobilvilágban ezért szeretném kérni a segítségeteket ebben.

Jelenleg egy Sony Ericsson Ray-t használok ami abszolút kielégítené az igényeimet, de lassú a drágám és sűrűn befagy. (Legtöbbet használom: viber, email csekkolás, telefonálás, google-os navi, myplayer sorozatok /nem kell lapátnak lennie az újnak ezen is tökéletesen élvezem/)

- Árkategória. (60-80.000 /+10 belefér kellő indoklással)
- Használt vagy új. (Mindegy, de gari legyen rajta amúgy preferálnám az új készüléket)
- Hol vennéd meg?Függetlenül, vagy voda (Go/Go+);
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2 év min
- Mire használnád? (viber, telefonálás, email csekkolás, google navi, kmplayer /a ray méretei is jók voltak nem kell lapátnak lennie a videós indokból)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy

Márkahűség talán nem jellemző.
Van igény viszont a kialakítást illetően, nem szeretném ha hatalmas telefonról lenne szó a Ray méretei 100%-ig megfelelnek 120*6,2*1-1,5 -be férjen el.

Kösz!

(#44281) psg5 válasza haruspex (#44254) üzenetére


psg5
veterán

Köszi neked is, ránézek a tesztekre.

F.K.T.

(#44282) Mentior


Mentior
csendes tag

Sziasztok!

Új mobiltelefont szeretnék venni és nem igazán mozgolódom a mobilvilágban ezért szeretném kérni a segítségeteket ebben.

Jelenleg egy Sony Ericsson Ray-t használok ami abszolút kielégítené az igényeimet, de lassú a drágám és sűrűn befagy. (Legtöbbet használom: viber, email csekkolás, telefonálás, google-os navi, myplayer sorozatok /nem kell lapátnak lennie az újnak ezen is tökéletesen élvezem/)

- Árkategória. (60-80.000 /+10 belefér kellő indoklással)
- Használt vagy új. (Mindegy, de gari legyen rajta amúgy preferálnám az új készüléket)
- Hol vennéd meg?Függetlenül, vagy voda (Go/Go+);
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2 év min
- Mire használnád? (viber, telefonálás, email csekkolás, google navi, kmplayer /a ray méretei is jók voltak nem kell lapátnak lennie a videós indokból)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy

Márkahűség talán nem jellemző.
Van igény viszont a kialakítást illetően, nem szeretném ha hatalmas telefonról lenne szó a Ray méretei 100%-ig megfelelnek 120*620*100-150 -be férjen el.

Kösz!

Bocsi előbb elrontottam

(#44283) w333 válasza Mentior (#44280) üzenetére


w333
félisten

Galaxy S 4 Mini ! Vodafone Go+ díjcsomagban 69990 ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44284) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Sziasztok egy kicsit off lesz,de érdekelne a dolog. Miért van az hogy a LG G2 1 hónappal ezelőtt 20k-val olcsóbb volt a T-mobile-nál mint ma? Közben nagykerben ugyanennyivel olcsóbb. Ezt az üzletpolitikát nem igazán értem.

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#44285) secler07 válasza CsIrKeRaToR (#44284) üzenetére


secler07
tag

Én is szeretném megérteni a T árazását, de még nem sikerült :D pedig arra számítottam esnek az árak, nem hogy nőnek ...

(#44286) w333 válasza CsIrKeRaToR (#44284) üzenetére


w333
félisten

Ez nagyon jó kérdés, de tényleg vannak furcsaságok a T -nél pl. az Xperia SP 2 év hűséggel 3200 Ft havidíjal 64000 Ft, míg ugyan ez a készülék hűség nélkül kártyás dominó csomagban 57000 Ft :DDD ;]

(#44287) psg5

Lenovo P780 ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44287) psg5


psg5
veterán

Lenovo P780 vagy Concorde 5000 ?
Napfényben is jól látható nagy felbontású, szép kijelző, nagyon gyors hardver-szoftver kombó, használható kamera, erős wififogó. Erős aksi.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#44288) psg5 válasza psg5 (#44287) üzenetére


psg5
veterán

Lenovo P780-ast hol lehet megbízható helyről beszerezni? Edigitalnál nem láttam.

F.K.T.

(#44289) bajzal


bajzal
őstag

Samsung Galaxy S4 Mini vagy Sony Xperia SP? Melyik erősebb hardveresen?

(#44290) w333 válasza psg5 (#44288) üzenetére


w333
félisten

Esetleg itt Link (nem ismerem a boltot, érdeklődj utána) :U

(#44289) bajzal

Xperia SP ami kb. 20-30% erősebb :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44291) psg5 válasza w333 (#44290) üzenetére


psg5
veterán

Iegn ezt már linkelték, de valami nagyobbnál , ugymond ismertebbnél próbálnám, de köszi.

F.K.T.

(#44292) bajzal válasza w333 (#44290) üzenetére


bajzal
őstag

SP-ben csak a gpu erősebb?

Egyébként a Galaxy S3 és az LTE-s változat között csak annyi a különbség, hogy az LTE-sben 2gb ram van?
És az S3-ban lévő hardver mennyire erős? SP-nél erősebb? Bocs a sok ilyen kérdésért, de nem tudok kiigazodni a sok cpu és gpu adat között :D nincs valami táblázat erre, hogy melyik erősebb?

[ Szerkesztve ]

(#44293) psg5


psg5
veterán

Ha elmennék feljebb árral, akkor a Concorde 5000-est kihívhatja egy Prestigio 5044-es vagy egy HTC 500-as?

F.K.T.

(#44294) w333 válasza psg5 (#44291) üzenetére


w333
félisten

Nem tudok másik boltot aki forgalmazna :(

(#44292) bajzal

Igen a gpu erősebb, ez főleg játékoknál érezhető :K

Igen csak az 1 vs 2GB/RAM különbség van és az LTE -ben nincs FM rádió :N

Xperia SP a 2 Krait cpu -val / Adreno 320 gpu még így is erősebb az S3 LTE :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44295) bajzal válasza w333 (#44294) üzenetére


bajzal
őstag

Köszi a segítséget!

(#44296) w333 válasza bajzal (#44295) üzenetére


w333
félisten

Xperia SP a 2 Krait cpu -val / Adreno 320 gpu még így is erősebb az S3 LTE :K

Vagyis úgy értem hogy az Xperai SP még így is erősebb ;)

(#44293) psg5

Mennyi a max. keret és honnan vennéd ? illetve jó a bolti garancia is ? esetleg használt is szóba jöhet ? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44297) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Azért írok ide,mert a készülék saját topikjában nem találtam megfelelő választ. Az lenne a kérdésem,hogy az LG Optimus L7 II telóban a GPS-t tudom e offline módban (aktív netkapcsolat nélkül) használni?Ha igen, akkor melyik szoftvert érdemes erre a célra telepíteni?

Köszönöm szépen előre is! :R

(#44298) Yooha válasza DS39 (#44257) üzenetére


Yooha
aktív tag

Pedig az itteni teszt inkább dicséri. Mi a gond vele?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#44299) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Egy közép-felsőközép kategóriás telefont szeretnék vásárolni hosszútávra. Első körben a Galaxy SIII, S4 mini, valamint az Xperia SP, amit kinéztem. A hosszú távú használat miatt elsődleges szempont, hogy jó legyen hozzá a support, ne hanyagolja a gyártó a frissítéseket, valamint hogy kellőképpen strapabíró legye (persze nem szándékom dobálni). Ilyen szempontokból inkább a Sony, vagy inkább a Samu készüléke a jobb? Valamint alternatív megoldások is érdekelnek Android-vonalon.

Előre is köszönöm!

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#44300) blt.62


blt.62
őstag

Érdeklődnék! S4-em van most vettem újonnan. Semmi gondom vele igaz kicsit félek a kijelző beégéstől. Az ismerősöm LG 2.őt vett most (vagyis az új S4-ét cserélte le) és elvan ájulva tőle. Azt mondja,hogy mindenben (kivéve kamera) jobb mint az S4. Aksija közepes használattal min.2 nap,kijelzője szebb, sokkal gyorsabb. Igaz lehet ez? Ennyire jó lenne a G2? :F

MegtorloXp

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.