Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Telekomnál kapható a LG F6. Kártyás csomagban 63990 Ft.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#44702) dokee78 válasza maggi1886076 (#44701) üzenetére


dokee78
félisten

Telekomnál Domino: 63 990 Ft
Telenort olvastam nákad. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44703) dokee78


dokee78
félisten

Xperia™ Z1 Compact 169.990 Sony Center

(#44704) maggi1886076 válasza dokee78 (#44703) üzenetére


maggi1886076
addikt

Olcsó :D

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#44705) -Faceless- válasza dokee78 (#44703) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem azt mondom, hogy keveslem, de kategória teremtő készülékként nyitóáron Magyarországon egyáltalán nem rossz.

(#44706) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

Feleségemnek és magamnak is Androidos érintőképernyős telefont keresek.

- Árkategória.: max. 50e ft mindkét esetben.
- Csakis új készülékek jöhetnek szóba.
- Telenorosak vagyunk (előfizu mindketten, olyan 3-4e ft körül van a havidíj), ám ha ennyiért kártyafüggetlen is van, akkor az is jó :)
- Legalább 2 évig szeretnénk használni őket.

- Mire használnád?:
- normál felhasználás+netezés
- páromnál plusz szempont, hogy normális képeket is készítsen a telefon, mert ált-ban telefonnal fotózza kisfiunkat. Nálam nem szempont a fotó minősége.

Ezek alapján szeretném, ha tudnátok ajánlani nekünk vmit, előre is köszönjük Mindenkinek!

(#44707) -Faceless- válasza Renok (#44706) üzenetére


-Faceless-
őstag

Fotó terén Lumia 720, egyébként Lg F6, xperia L.
Ezek érik meg 50 alatt

(#44708) Fredo78 válasza -Faceless- (#44705) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Ha az egyes nem szerepelne az árcédulán máris az én pénztárcámhoz való lenne :)
Személy szerint nagyon sajnálom, hogy teljesen a méretnövekedés a trend évek óta...
Remélem ez a modell sikeres lesz és talán lesz több jó hardverrel ellátott telefon ebben a szegmensben...
De számomra szomorú a jelen, amire a múltkor itt jutottunk: S4 mini és semmi más az "apró (max 4.3) de erős vas" kategóriában...

Van egy utópisztikus elképzelésem kiváncsi vagyok látjátok-e hangyányi realitását: Lego-telefon. Azaz a paraméterekről én döntenék mi kell nekem: ram, proci, kijelző, fényképező aztán a gyár értesít pár (hó)nap múlva hogy hol vehetem át :)

[ Szerkesztve ]

(#44709) Renok válasza -Faceless- (#44707) üzenetére


Renok
senior tag

Köszi!
Lumia ha jól látom Windows-os. Melyik csinál jó képeket az általad ajánlott Androidosok közül?

(#44710) ted_mosby válasza Fredo78 (#44708) üzenetére


ted_mosby
senior tag

Jó ötlet! :) Az a gond hogy ez nem fog létrejönni (bár kitudja) mert azzal vége lenne a készülékgyártóknak. Bár nem biztos hogy az üzletemberek Lego telefonnal akarnak járni :DDD Bár mondjuk ha lennének sablonok kinézetre, és azt tudnád méretre húzni.
Ha egyszer megcsinálod a vállalkozást szólj! :DDD

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#44711) -Faceless- válasza Renok (#44709) üzenetére


-Faceless-
őstag

Igazából egyik se, androidos fotós telefon nem igen van 50 alatt azért mondtam a nokiát. :(
A sony nem képes távolra fókuszálni valamit elrontottak az optikában, az Lg pedig inkább zajos képeket lő.
A készülékek tesztjeiben találsz próbaképeket nézd meg megfelel-e, de őszintén ajánlom a Lumiát mert szerintem nagyságrendekkel csinál jobb képet, mint a másik kettő.

(#44712) fuximaxi


fuximaxi
senior tag

Egyszerű a kérdés: G2 vagy Nexus 5?

SGS-től SGS4-ig már volt minden, most nagyon elgondolkoztam a G2-n, de a fényes csilivili műanyag hátlap elbizonytalanít. A Nexus 5-tel még nem találkoztam személyesen, és nem is tudom hol tudnám megtaperloni.

Üdv, Fuxi

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#44713) ted_mosby válasza fuximaxi (#44712) üzenetére


ted_mosby
senior tag

Megfognak kövezni de szerintem G2, márcsak az ára miatt is!
Miben jobb a Nexus 5?
-könnyebb, kisebb.
-22 ppivel többet tud.
és igazából ennyivel jobb. Talán a kialakítása jobb, de szvsz. a G2 szebb.

Miben jobb a G2?
-ÁR
-Kamera, azon belül több feature
-1080ps HD videót 60 fpsel veszi, plusz a előlapi Camerája is jobb.
-Nagyobb kapacitású akksi.

Többi az ugyanaz :) gondolok itt Processzorra, ramra stb.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#44714) Fredo78 válasza ted_mosby (#44710) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Lenne pár méret sablon,pár kijelző, pár proci stb.
A mai technológiai fejlettséggel szerintem megvalósítható lenne. A gazdaságosság már más kérdés...
Mondjuk jobban belegondolva a gyártók is errefelé tendálnak a legnagyobbak (Samu, Sony) legalább 8-10 modellt futtatnak egyszerre. Csak mindig és mindegyikben van egy kis bibi. Hogy ez mennyire szándékos az már összeesküvés-elméleti kérdés :)

(#44715) -Faceless- válasza fuximaxi (#44712) üzenetére


-Faceless-
őstag

Igazából a két készülék egy szinten van, sebességben ugyanott tartanak. A nexusra gyorsabban jönnek a frissítések, de a G2 kijelzője szerintem szebb. Egyéni preferencia kérdése én sem tudom melyiket választhatnám, de valószínű a G2 mellett döntenék benne lévő szoftveres extrák miatt.

(#44716) w333 válasza Dyrtyho (#44699) üzenetére


w333
félisten

Ennyiből veszel 1-2 hónapos használtat ami olyan szinte mint az új :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44717) fuximaxi válasza -Faceless- (#44715) üzenetére


fuximaxi
senior tag

"G2 mellett döntenék benne lévő szoftveres extrák miatt" Pont ezért gondolkoztam el a Nexus5-ön. Ami számomra mellette szól az a frissítés és a hátlap anyaga. Ami többek elmondása szerint is nagyon kellemes fogást ad a készüléknek (nem szeretem tokban hordani). A samsungon sem nagyon használom a sok sallangot. Egy-egy frissítés után a lehető leggyorsabban szoktam kigyomlálni. :)

A G2 mellett szól a jobb kamera a picivel nagyobb kijelző és a Wolfson WM5110-es DAC, valamint szerintem nagyon kényelmes a hátuljára pakolt gomb.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#44718) -Faceless- válasza fuximaxi (#44717) üzenetére


-Faceless-
őstag

Akkor csak a te döntésed, hogy melyik tetszik jobban :)
Szerintem, akkor menj a nexus 5-el.

(#44719) blt.62 válasza Misi1980 (#44678) üzenetére


blt.62
őstag

Kijelzője van olyan szép mint az S4-é? Fotó-videózás-zene? Igo jól megy rajta?

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#44720) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
nem teljesen témábavágó kérdés: ismer valaki olyan androidos tipust, amit nem usb-n lehet tölteni? Tehát van külön töltő portja. Ilyen tablettel már találkoztam, de telefon kellene.
Lehet régi készülék is. Előre is köszönöm!

(#44721) Vivib


Vivib
újonc

Sziasztok!

Samsung ace 3 lte és dual sim sehol nincs egyben? ha lemondok az ace 3 LTE-ről, akkor a Samsung ace 3 dual sim-et hol érdemes venni? kártyafüggetlenül.

köszönöm a segítséget előre is.

üdv
viola

(#44722) duckload


duckload
tag

Gyerekek ma nyomkodtam egy xperia sp-t és [Moderálva!] sz*r ez az android.
Tesom galaxy s2 je volt utolsó android amit nyomkodtam azthittem válltozni fog.

Azthiszem inkább wp8 as teló kell vagy bb z10

70 ig bezárólag érdemes wp-s telót venni? ha igen melyiket? vagy maradjon z10?

***

Legközelebb légy oly kedves és kulturáltabb formába öntsd a véleményed, köszönöm!

[ Módosította: bnss ]

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#44723) m.lala


m.lala
aktív tag

Sziasztok segítsetek picit :R

30-35 e Ft körüli strapabíró teló kellene nekem, évek óta abszolút laikus vagyok a témában.

Elvárások:
ár:30-35 e, új, kártyafüggetlen, inkább talán androidos.

Egy ZTE Blade 1- ről váltanék, nincsenek nagy igényeim, erős aksi, strapabíró kivitel, kártyafüggetlen (gondolom ennyi pénzből vaku nélküli) normálisabb kamerás teló.

Játszani, netezni nem szoktam, tényleg belépő szintű normális kinézetű kártyafüggetlen okostelefon kellene, amit megtartok 1-2 évig.

Összegezve : egy belépő szintű jó ár/ érték arányú normális teló kellene.

Köszönöm a segítséget előre is. :R

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#44724) fartfun válasza m.lala (#44723) üzenetére


fartfun
tag

Huawei Y300
[link]

Helló, én ezt a telefont vettem karácsonyra a páromnak, de ne ilyedj meg, nagyon elegáns telefon, egyáltalán nem nőies.
Akkor 37.900 ft volt, már lehet hogy olcsóbb.
Dualmagos proci, nagy kijelző, jó felbontás, 16m szín, bőven jó kijelző, és a kamerája sem bóvli.

[ Szerkesztve ]

(#44725) kali válasza duckload (#44722) üzenetére


kali
legenda

az az android lehet, de nem AZ android!
változott, csak nem az olcsóbb kategória a teljesen mérvadó, nyomkodj meg egy z-t vagy felette, g2-t, note 3...stb típust, amikben nem csak 1 gigabyte ram van, ellenkező esetben kompromisszumos a dolog, bár ez más rendszerek alatt is adott, hogy eltérőt kapsz különböző kategóriákban, mert ugye viszonyítási alap kérdése minden.

[ Szerkesztve ]

(#44726) -HajTömeg- válasza duckload (#44722) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Mi volt szar benne és mihez viszonyítva?

Alias: Júzer error

(#44727) -Faceless- válasza m.lala (#44723) üzenetére


-Faceless-
őstag

Mint mondták y300, de 45 ezer forintig mindenkinek a Lumia 520 - 525- öt ajánljuk nem igen van társa még a piacon.

(#44728) Fredo78 válasza m.lala (#44723) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Nem kötözködni akarok, de erős akksi és jó kamera nemigen lesz ennyiért. Várjuk a szakik véleményét.

(#44729) duckload válasza kali (#44725) üzenetére


duckload
tag

Az android röcög, akad, fagyogat nem tetszik.

Kérlek ajánljatok egy wp-s telót 70 ig.

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#44730) w333 válasza duckload (#44729) üzenetére


w333
félisten

Próbálj ki egy Nexus -t ... megfogsz lepődni de nagyon :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44731) dokee78 válasza w333 (#44730) üzenetére


dokee78
félisten

Nem kell oda nexus van olcsóbb is ami meg sem röccen.
Nem kell itt agyon reklámozni,mert már a csapból is az folyik. :K
Nekem csak egy nyamvadt Xperia L van mégsem akad és laggol,pedig én aztán nyúzom a telókat.
12 óránál tovább még nem bírta nálam egyik sem.(akkuidőben)

Te meg egy balek vagy,ha egy készülék alapján ezt nyilatkozod:-"Az android röcög, akad, fagyogat nem tetszik."
Utána jössz,majd:-"A wp szar nem lehet testre szabni,szar csempe."
Az ilyen ne vegyen okostelefont szerintem,hanem nőjön fel hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#44732) feriapu


feriapu
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni. Régóta keresek telefont.Ezt a két típust néztem ki,LG L9 II vagy LG Optimus P6.
A P6-ot elég sokszor látom ajánlani többek által. Használtan most annyi lenne a L9 II,mind kártyásan az F6.

(#44733) DS39 válasza -Faceless- (#44727) üzenetére


DS39
nagyúr

a Blade Q / Q Mini (bestbyte-ban) jobb vétel, mint az Y300, ha android vonal kell.

(#44734) dokee78 válasza feriapu (#44732) üzenetére


dokee78
félisten

LG Optimus L9II. :K

(#44735) feriapu válasza dokee78 (#44734) üzenetére


feriapu
csendes tag

Köszönöm szépen a megerősítést: :R

(#44736) -Faceless- válasza DS39 (#44733) üzenetére


-Faceless-
őstag

Már miért lenne jobb?
Soc szinten a qualcomm jobb támogatást élvez, és nem az adreno 203-at akarom védeni, mert az se egy erőgép, de egy MP1-es underclocked Mali-400-nál azért erősebb.

(#44737) Knight95 válasza duckload (#44722) üzenetére


Knight95
csendes tag

Lehet, hogy egy pár nagyon low-end androidos telónál megvan az amit mondasz de a Galaxy S2-re és főleg az újabb Xperia SP-re szerintem semmi rosszat nem mondhatsz, nekem is az a Sony teló van olyan ársávban szinte verhetetlen választás, főleg most hogy 4.3 is jön rá meg majd a 4.4 is.

(#44738) Knight95


Knight95
csendes tag

Főleg, hogy az SP szerintem egy elég erős és jó középkategóriás teló.

(#44739) DS39 válasza -Faceless- (#44736) üzenetére


DS39
nagyúr

és akinek nem játékra kell? 512 MB vs 1 GB RAM ? ;)
(böngészésnél legalább nem fog szaggatni, vagy egy nagyobb felbontású videónál, illetve, multitaskingra is alkalmasabb az a teló)
a soc pedig erősebb, mert az y300 cortex-a5, a blade q cortex-a7.

egyébként is 512 MB-os androidos teló még ha független is 40k-ért nem lehet ajánlott 2014-ben. akkor már Ace 2. (ott legalább van jó gari és több ram is)

[ Szerkesztve ]

(#44740) quailstorm válasza -Faceless- (#44736) üzenetére


quailstorm
nagyúr

annál a telónál pont nem, sokkal erősebb ha hiszed ha nem

(#44741) kali válasza duckload (#44729) üzenetére


kali
legenda

goto #44725
amennyiben az android számodra egyenlő azzal az egy típusú készüléken tapasztaltakkal, amit épp megnéztél - és csak a jó isten tudja, hogy milyen szoftveres állapotban volt rajta a rendszer -, akkor nincs miről tovább beszélni...
ezzel a hozzáállással, más platform alatt is pont így szembesülni fogsz a problémákkal.
nézd meg a wp-s telefonokat az általad meghatározott összeghatárig, sebességben rendben lesznek, ha neked csak az fontos.

(#44742) fartfun válasza DS39 (#44739) üzenetére


fartfun
tag

"512 MB-os androidos teló még ha független is 40k-ért nem lehet ajánlott 2014-ben"
Y300 - 35.500ft

(#44743) Bkrisz9 válasza fartfun (#44742) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Y300 minden csak nem ajánlott. Kipróbáltam. 30-at talan adnék érte.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#44744) DS39 válasza fartfun (#44742) üzenetére


DS39
nagyúr

sok a rossz tapasztalat azzal a telóval, ráadásul halk is, ami egy telefonnál elég gáz.
egyébként nem írtad hol ennyi, függetlenül én még nem láttam 40 alatt normális helyen, de perpill ezt nem üti az általad írt árban.. komoly játékra gpu mindkettőben gyenge valószínűleg, de ilyen árszinten nem is ez a lényeg szerintem.

(#44745) Misi1980 válasza blt.62 (#44719) üzenetére


Misi1980
senior tag

A hárombetűs navit még nem szereztem be mert amit használtam az nem fut a G2-őn.A kijelzője nagyon szép a G2-nek de az amoled színei sokkal erősebbek.Nem kell attól félned hogy nem fog a kijelző tetszeni.A telefon tapintásra nagyon jó minőségi darab.Az aku nagyon jó és a renszer is szépen teszi a dolgát.Ha teheted vegyél hozzáLG QUICKWindow tokot nagyon brutál.

duckload:Szerintem az android renszert ne egy SP nyomkodása után bíráld van annál sokkal jobb telefon és rendszer.Ahogy w333 kolléga írta nyomkodj egy Nexus 5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#44746) Végzet


Végzet
csendes tag

Hello!

Szerintetek megéri az SP?: Sony SP (57ezer) vagy Nexus 4 (77ezer)?

(#44747) w333 válasza Végzet (#44746) üzenetére


w333
félisten

Nexus 4 -t már nem hiszem hogy fogsz kapni ... :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44748) secler07 válasza Végzet (#44746) üzenetére


secler07
tag

Sony ennyiért bestbuy :)

(#44749) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

70-75ig keresek okostelót, ha lehet 1-2GB rammal 4.7"-5.0" között. Megbízható márkát, amit esetlegesen könnyű új rommal frissíteni és esetleg támogatott a további droidok irányába. ELőre is köszönöm

Tigris, tigris, csóvafény...

(#44750) Algotis válasza cellpeti (#44749) üzenetére


Algotis
addikt

Csak hogy előre válaszoljak w333 nevében:
Nexus 4!

Androidos Outlookból küldve

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.